کارگاه های آموزشی در رومنو - جشنواره پاییز هزار رنگ
جشن انار - مسابقه ویژه آشپزی و شیرینی پزی 54
کارگاه آموزش نوشیدنی های گرم

PDA

مشاهده نسخه کامل : تجربیات شما در مورد زمان از شیر گرفتن و آموزش توالت رفتن کودکان

سیندرلا22
2012-04-20, 01:49 PM
این مطلب نبود چون من هم بهش نیاز دارم گفتم بپرسم تا مادران عزیز منو راهنمایی کنن
من بچم 1 سال 10 ماهه هست خیلی شیر می خوره من به محض اینکه می شینم روی زمین میاد که شیر بخوره غذا هم می خوره نه اینکه فقط شیر بخوره شبا هم تا شیر نخوره خواب نمیره
سوالم اینه چه جوری می تونم شیر رو ازش بگیرم ؟؟روشهای شما چی بوده

سوال دومم هم اینه که چیکار کنم دیش بگه ؟؟ محیط دستشویی رو دوست داره وقتی می شورمش می گم دیش کن دیش می کنه 2 بارهم بازش گذاشتم اما هر دوبار دیش کرد روی زمین
حالا بگین چیکارش کنم ؟؟
یه سوال دیگه روزا 1 تا 2 ساعت می خوابه تا کی این عادت رو داره ؟ وتا چند سالگی دیگه نمی خوابه؟؟؟

Nahid59
2012-04-20, 02:39 PM
دوست عزیز اگه میخوای بچتو از شیر بگیری باید براش وقت و حوصله فراوون بذاری{1}اگه یه کمک هم داشته باشی بهتره که شبها پیش خودت نخوابونیش تا زمانی که موفق بشی

باید با یه خوراکی مورد علاقش سرشو گرم کنی یعنی اون خوراکی رو جایگزین کنی

من برای دخترم موز رو جایگزین کردم
اون قسمتی رو که بهش شیر میدی رو با یه رژ رنگ بزن خودش میترسه و طرفت نمیاد
یا چسب بزن البته یهو اینکارارو نکنی{68}
اول دفعات شیر دادنو کم کن مثلا فقط شب شیر بده چند شب که ادامه دادی اونم قطع کن

برای از پوشک گرفتن هم باید مرتب ببریش توالت تا اینکه بفهمه توالت جای دیش کردنه
ازین توالتهای قشنگ براش بخر هروقت دیش داره خودش میره
موفق باشی{53}

سیندرلا22
2012-04-20, 02:52 PM
یه بار که از دستش عصبانی بودم رب و فلفل رو قاطی کردم زدم بهش که دیگه دور و برش نیاد و شیر بخوره اما اومد خورد دهنش هم سوخت کمی اما بازم اومد از رو نمیره که

neda_m
2012-04-20, 06:34 PM
دوست عزیزم خوردن شیر بخ خاطر گرسنگی نیست به خاطر وابستگی به شماست اگز 1 هفته مقاومت کنید یادش میره
ولی من تجربه خودمو میگم چون جوجوی منم نه از رز نه از رب میترسید خوراکی مجاز سنش و اماده میزاشتم تا میاومد بقلم از اون خوراکیا میدادم یا میوه ویا بستنی اینم بگم که نمیتونید یه دفعه قطع کنید مثلا روز ندید و ققط چند شب شبا بدید دیگه اینکه غذا یا خوراکی مورد علاقشو ببینه وسرش با کارتون و اتاقش گرم باشه وشما کمتر تو دیدش باشید فراموش میکنه

*Zarri*
2012-04-21, 09:54 AM
منم هنوز یه ماه نشده بچمو ازشیر گرفتم ولی خیلی اذیت شدم اول باید خودت اماده کنی واعصابتو قوی بعدشم مقدار دفعاتشو کم کنی من دیگه وقتی خواست کلا قطع کنم یه چسب سیاه زدم و گفتم اوف شده اونم دیگه نخورد ولی خیلی براش سخت بود بد خلق شده الانم هنوز بد خلقی شو داره{verysad} بعد هم میتونی اگه شیشه میخوره تو شیشه براش شیر بریزی شبا که بیدار میشه با شیشه بهش شیر بدی تا عادت کنه البته میگن وقتی بچرو از شیر میگیری انار یا اب انار بهش بدی خوبه منم اینکارو کردم برا دیش هم کم کم خودش یاد میگره ولی هربار پوشکشو تعویض میکنی باید بهش یاد بدی که بگه دختر من الان دیگه وقتی دیش میکنه بدش میاد همش میگه دیش کردم {clap}

سیندرلا22
2012-04-21, 02:46 PM
یه سوال دیگه هم دارم من باید تیر ازش شیر بگیرم دیروز زن داییم بهم گفت اگه می خوای بگیری الان که هوا خنکه بگیر چون توی تابستون زیر و رویی میشه و اسهال میگیره نمی دونم چیکار کنم بدم یا بگیرم اگه نگیرم باید تا ابان بهش بدم کمکم کنین تا دیر نشده

Nahid59
2012-04-21, 02:53 PM
نظر من هم همینه الان هوا خنکه بهتر میتونی از شیر بگیریش
هوا که گرم بشه مریضی و اسهال و ......... هم زیاد میشه
اگه خوب غذا میخوره بگیرش دیگه از شیر تا راحت بشی
روزا هم که هوا خوبه ببرش پارک و.............. سرگرمش کن{2 (6)}

roomina
2012-04-21, 03:56 PM
عزیزم فکر قبلش بدتره امن زرچوبه زدم نخورد دیگه دیگه یک دو هفتهای اذیت داره ولی راحت میشی .برای دیش گرفتن هم باید بازش بزاری هی ببریش دستشوییچاره نیست بعدش فرشات رو باید بدی قالی شویی

zahra82
2012-05-03, 11:06 PM
من با دکتر که مشورت کردم گفت تا هر وقت که دو تاتون یعنی مادر و بچه توافق دارند می تونی شیرش بدی مسئله ای نداره منظورش این بود که تا دو سالگی که حتما بده بعدشم اگه از نظر روحی آزاردهنده نبود برات و دوست داشتی ادامه بده منم همین کارو کردم و در مورد دخترم که خوب اون یکسال بیشتر شیر نخورد ولی شیر پاستوریزه را روزی یک لیتر می خورد اما من شیر خودمو می ریختم تو لیوانو بهش می دادم تقریبا 6 ماه اینجوری شیر خودمم دادم کلا یکسال و نیم اما در مورد پسرم دوسال و 6 ماهش بود دیگه نخورد
در مورد دستشویی واقعا اعتقاد دارم به اینکه نباید بچه ها رو اذیت کنید برای جیش گفتن
همه می گفتند وا دخترت دو سالشه جیش نمیگه واقعا که ....
من اوایل بازش کردم و ولی فایده نداشت بعد ولش کردم گذاشتم خودش بگه
ببینید این کنترل دست خود بچه که نیست باید درک کنه مسئله رو احساس کنه که مسئلا جیشش داره می ریزه و باید بره دستشویی
دخترم دو سال و 7 ماهه جیش گفت ولی دوستان یکبار حتی یکبار هم نه شلوارشو خیس کرد نه رختخوابشو خیلی تمیز
پسرم هم دو سال 8 ماه داشت که جیش گفت و اونم یادم نمی یاد شلوارشو یا رختخوابشو خیس کرده باشه
درسته آدم اذیت می شه اما بعدش دیگه راحته
تو فامیل ما کسی بود که به من با افتخار می گفت پسرم دو سالگی جیش گفته ولی چی جوری اولا می گفت بازش گذاشتیم تا یاد گرفت همه فرشامون رو کثیف کرده بود که همه رو چندین بار شسته بودند در ضمن الانم که بزرگتر شده گاها رختخوابشو خیس می کنه
منکه بچه هامو آزاد گذاشتم تا خودشون بگن و خیلی هم راحت شدم به نظر من صبر و تحمل داشته باشید بهتره اعصابتونم آرامتره

سیندرلا22
2012-05-19, 06:51 PM
من با اینکه 2 ماه مونده بود به 2 سالگیش چون خیلی عصبی شده بودم به خاطر اینکه شیر می خورد ازش گرفتم یه کاغذ قرمز زدم و گفتم بوف شده الان 15 روزی میشه شایدم بیشتر الان اعصابم راحت تر شده وقتی ازش شیر گرفتم روز سوم اسهال گرفت منم تا چند شب فقط بهش شیر می دادم کمکم داشت می گفت که بوف نیست و بخوره که دیگه شب هم ازش گرفتم
خدارو شکر شیر رو راحت تونستم بگیرم ازش
البته مادر بزرگم گفت دندونی هست که اخرش باید بکشی اگه اون نمی گفت شاید بازم داشتم بهش می دادم
برای دیش هم 14 روز پیش یه بار بازش کردم خیلی ازت شدم اما اون هفته شنبه شروع کردم و بازش گذاشتم چند باری دیش کرد اما الان یا می گه یا خودم میبینم دیر شده می برمش فقط مشکلم توی پیپیشه که نمیشینه تا کارش تموم بشه اونم زیاد ازت نمی کنه

Sepnta
2012-05-19, 07:12 PM
يه چيزي عطاريها دارن به اسم صبرزرد , اونو بزنين ديگه نمياد سراغ شير شما

*Zarri*
2012-05-20, 09:05 AM
وای نه صبر زرد خوب نیستا خیلی تلخ وبدبو برا بچه خطرناکه:42:

Sepnta
2012-05-20, 09:24 AM
وای نه صبر زرد خوب نیستا خیلی تلخ وبدبو برا بچه خطرناکه:42:

نه عزيزم همين كه بوش كنه ميره من از دكترم سوال كردم گفت موردي نداره. بازم خودتون ميدونين{1}

سیندرلا22
2012-05-27, 01:05 PM
یه سوال دیگه کی شیر در سینه خشک میشه؟؟؟

Sepnta
2012-05-27, 01:20 PM
یه سوال دیگه کی شیر در سینه خشک میشه؟؟؟

چند ماهي طول ميكشه البته با ناراحتي بچه تون ممكنه يه وقتايي بازم ترشح بشه{53}

مامان زهرا و حسین
2012-09-08, 12:58 AM
از تجربه از ÷وشک گرفتن بگم :هر وقت بچه بعد از خواب بعد از ظهر ÷وشکش خشک بود میتوانید به این کار اقدام کنید

سیندرلا22
2012-09-08, 09:16 AM
ممنون از دوستان 5 ماهه به بچم شیر ندادم و موفق شدم دیش هم ازش گرفتم اگرچه گاهی اوقات دستش در میره اونم خیلی کم
صبر زرد هم شنیده بودم دیگه یادم رفت نگرفتم تا شیر می خواست یا پامی شدم می رفتم یا سرشو گرم می کردم فقط یه چند شب بهش شیر دادم چون بعدش گلاب به روتون اسهال شدم یکم چند شب بیشتر بهش شیر دادم نصفه شب وقتی خوب شد نصف شب هم از گرفتم

gelareh joon
2012-11-14, 12:23 AM
دوستان راهنمایی میخوام از حضورتون درباره پسرم دوسال و ده ماهشه که با اینکه 7ماه دیگه جز شبا براش پوشک نذاشتم باز هم گاهی(البته بیشتر مواقع) خودشو خیس میکنه خستم کرده بسیار باهوشه نمیدونم چرا اینطوری میشه البته فقط این اواخر 10روز بطور مرتب خودش میرفت دستشوی و من راحت شدم اما انگار راحتی به من نیامده{2 (14)}

مهرانه
2012-11-14, 09:30 AM
زن داداش من برادر زاده مو از 5/1 سالگي از شير گرفت دكترش گفته بود بچه تا يكسالگي شير بسشه اصل اينه كه بچه غذا خور شده باشه و شير تقريبا بعد از غذاخور شدنش يك چيز اضافه است و حكم بازي رو يك عادت رو براش پيدا مي كنه بيشتر مامانا اذيت ميشن برادر زاده من راحت تر از شير گرفته شد به صبر زرد هم نرسيد قرار بود هيچ كلكي افاقه نكنه صبر زرد رو امتحان كنند {63}چون نه به پستونك و نه شيشه شير عادت نكرده بود زن داداشم روي سينه شو يك چسب زخم ضربدري مي زد {4} همين كه برادر زاده ام ميومد طرفش لباسشو ميداد بالا شير بخوره يك دفعه با سينه چسب خورده مواجهه ميشد بعد با يك قيافه دلسوزانه با مامانش نگاه ميكرد ميگفت اوف شده زن داداشم با اينكه دلش نميومد مي گفت ماماني اوف شده {2 (9)}بنده خدا ساعتها ميرفت كنار شبهاي اول خيلي سخت بود براش حتي گريه هم ميكرد اگه دلتون بسوزه دوباره بهش شير بديدن روز از نو روزي از نو {verysad} ولي زن داداشم دلش سوخت اما چشمم رو بست :3: كلا يك ماه نكشيد از شير گرفتش اما حكايتها از بچه هاي ديگه شنيدم كه كلي مامانشون بخاطر دلسوزيها نتونستن شير رو به وقع از بچه بگيرن يك چيزي فقط چه جوري بچه رو از جي جي گفتن بندازيم :10: خوب عقده شده تو دلش بچه همه رو جي جي مي بينه {21}

asra-h
2012-11-22, 11:19 AM
يك توصيه براي از پوشك گرفتن بچه ها:
هر زماني اقدام به اينكار كرديد تحت هيچ شرايطي حتي موقع خواب بچه رو پوشك نكنيد خودتون بهتر ميدونيد شورت عينكي اين موقع كار سازه
ضمنا" يكماه سختي داره ولي تموم ميشه و بچه هم عادت ميكنه به جيش و مسواك قبل خواب و هيچ وقت شب ادراري نخواهد داشت مگه اينكه مايعات خيليييي خورده باشه
يكي از دلايلي كه بچه ها جاشون رو تو خواب خيس ميكنن همين عادت به داشتن پوشك شبانه ست

رکسانا بانو
2012-11-22, 07:17 PM
سلام دو روزه بچه رو از شیر گرفتم الان س.ی ن.ه من ورم کرده شیر ها سنگ شده .خیلی دردناکه .چه کار کنم صبر کنم خوب میشه یا باید کار خاصی کنم یکی بگه چه کار کنم ممنونم

سیندرلا22
2012-11-24, 08:00 PM
رکسانا جان شبها به بچت شیر بده بعد از چند شب یک در میان کن و بعدش قطع کن تا 3 -4 ماه میشه تا سی نه به حالت اولیه بر گرده

رکسانا بانو
2012-11-25, 11:41 AM
میدونید صبر زرد رو زدم فوری تا دید دستمال آورد پاکش کنم. منم موندم چه کار کنم .یادم اومد روی رژ یک پلاستیک فریزر میچسبوندم میترسید بدش هم میاومد دوباره این کارو کردم فقط رفت دستمال آورد دیدم هر کار میکنم این کارو میکنه منم دستمال گرفتم زدم روش یعنی پاک نمیشه و گریه کردو داغون شد و من خوشحال شدم از اون روز تا الان 5 روز گذشته شب دوم س.ی.ن.ه. ورم کرد به طوری که نمی تونستم بخوابم البته بچه هم سر ساعت هایی که شیر میخورد بیدار میشد منم با همون وضع با لای دستام تابش میدادم تا بخوابه و براش اهنگ لالایی میزاشتم سه شب تا صبح بیدار بودم البته باید شوهر هم همکاری کنه یک بار شوهرم گفت بهش شیر بده گفتم دیگه تموم شد و به حرف نکردم .ضمنا برای درد خودم شب چهارم مجبور شدم دو تا کدئین بخورم تا دردم کم شه و تونستم بهتر شدم .الان هم کمی بهترم و منتظرم تا به فرم بیام

رکسانا بانو
2012-11-29, 05:23 PM
سلام یادتونه من گفتم کدئین خوردمو فلان ........باید بگم درد اینقد زیاد شد رفتم دکتر سفالکسین دارد با یک قرصی که شیرو قطع میکنه فقط من نمیدونستم شما بدونید وقتی بچه رو از شیر میگیرید دیگه تا میتونید مایعات نخورید و اگه شیر داشت سنگ میشد و درد داشتید اونو بدوشید تا دردناک نشه اگه قرمز شه و التهاب کنه خوب نیست ضمنا سوت ین سفت هم استفاده کنید ممنونم

asa123
2013-06-18, 04:18 PM
دخمل من توی نوزده ماهگی دیششو گفت اخه از وقتی به پا افتاد با خودم میبردمش دستشویی به خاطر همین خودش هم دوست داشت ادای منو در بیاره و خدارو شکر زود یاد گرفت {clap}
توی 21 ماهگی هم از شیر گرفتمش دو روز اول خیلی خیلی اذیت شدم تا حدی که دوباره بهش شیر دادم یه روز به یکی از دوستانم زنگیدم اون گفت وقتی از شیر گرفتی روزی یک بار شیرتو تا حدی که از سفتی خارج بشه بدوش تا اذیت نشی خلاصه خدا خیرش بده این کار رو کردم و یواش یواش بعد از ده 12 روز شیرم قطع شد{3 (4)}
پیشنهاد میدم شما هم این کار رو بکنید.

sonyi
2013-09-28, 01:04 PM
من پارساجونمو تو 22 ماهگی از شیر گرفتم. چون خیلی به سینه ام وابسته شده بود. همه جا ازم شیر میخواست. منم کلافه شدم و از شیر گرفتمش. روش من قطره تلخ بود که از داروخونه گرفتم و به نوک سینه ام زدم و همون روز اول از شیر جدا شد. به نظر من بهترین روشه . در مورد دستشویی رفتنش هم وقتی 2 سالشو تموم کرد کم کم شروع کردم و الان خدا رو شکر خودش میره دستشویی

Mamy ava
2013-10-08, 03:49 PM
منم عسلم تو٢٠ماهگى از شير شب گرفتم تو دوونيم سالگى هم پوشك فقط صبر وحوصله فراوان ميخواد

Nahid59
2013-10-08, 06:26 PM
پسر من یه ساله و 3 ماهشه خیلیییییییییییییی شیر میخوره کلافم کرده کسی پیشنهادی نداره؟

حتی شب اگه کلی هم غذا بهش بدم بازم تا صبح شیر میخوره{105}

مامان زهرا و حسین
2013-10-08, 09:38 PM
پسر من یه ساله و 3 ماهشه خیلیییییییییییییی شیر میخوره کلافم کرده کسی پیشنهادی نداره؟

ناهید جون شیشه نمی خوره؟

banoo3
2013-10-09, 12:33 AM
ناهید جون بچه ات گرسنه نیست عادت کرده
منم پسر اولم همینجوری پدرمو درآورده بود گریه میکردم شبا تازه تا 7 سالگی هم دستشو میزاشت روی صورتم

ولی خب دلیلش این بود که چون خودم حوصله نداشتم بیدار شم میزاشتم زیر سینم بمونه تا وقتی یه تکون کوچولو میخورد زود میزاشتم دهنش تا بیدار نشه ضمنا ما چون زندگی مشترک داشتیم باید رعایت حال بقیه هم میکردم و این شد احوالم{102}{20}

ولی پسر کوچیکه دیگه فهمیدم چکار کنم مینشستم شیر بهش میدادم تا خواب میرفت سینه رو ازش میگرفتم و توی تخت میخوابوندمش عالی جواب داد{2 (19)}

اولش سخت بود ولی چون زجرشو کشیده بودم یه مدت تحمل کردم

banoo3
2013-10-09, 12:42 AM
برای توالت رفتن واقعا باید ممنون اونی باشم که این قصری های مدل صندلی رو ساخت و شوهر عزیزم که خریداری نمود

بچه اول قصریش به شکل یه هاپو بود که هیچوقت ننشست ومنو ارزو به دل گذاشت
بچه دوم صندلی عالی جواب داد ولی بازم کار به جای باریک کشید چون اگر نمیرسیدم ببرمش خودشو خیس کرده بود که بعد از یه داد و بیداد حسابی تقریبا بهتر شد و تا دو هفته بعدش دیگه یاد گرفت که بگه جیش

از دو سالگی میگه جیش دارم ولی باید حوصله به خرج بدین و یه خرده زیاد چشماتونو روی نجس شدن زندگیتون ببندین..........بعدش همشو طاهر کنین

heliyamaryam
2013-10-09, 01:01 AM

همونطور که دوستان گفتن عادت کرده اگه الان هرچند کمی دیره ولی وقت بزاری البته کمی کم خوابی و بیخوابی براتون داره و گریه های بچتون رو تحمل کنید عادتش بدید شب تعداد دفعات کمتری شیر بخوره البته به مرور براساس تعداد دفعاتی که بیدار میشه مثلا سه شب سه بار در شب بهش شیر بدید بقیه مواقع با روپا گذاشتن یا روتخت ننویی بخوابونینش ولی محکم بودنتونو بهش باید ثابت کنید اگه طاقت نیارید و جلوش کم بیارید دیگه بهیچ وجه موفق نمیشید بعد یکماه دوبار بهش شیر بدید بعد خودش اصلا عادت میکنه و تا صبح میخوابه من اینکارو از شش ماهگی شروع. کردم از نه ماهگی دوبار طولشب بیدار میشد الانم هفده ماهشه شب بدون شیردهی میخوابه تا شش و هفت صبح

Niyaz Chef
2013-10-09, 10:04 AM
يه چيزي عطاريها دارن به اسم صبرزرد , اونو بزنين ديگه نمياد سراغ شير شما

یه چیزی بگم بخندید
من میخاستم پستونکو از بچم بگیرم
رفتم عطاری . عطاریه گفت فقط یه ذره بمال به پستونک
منم رفتم خونه .پستونکشو کامل مالیدمو
رفتم بهش دادم . اولش صورتشو تو هم کشیدو پستونکو در اوردو کشیذ به لباسش تا تمیز بشه و خورد
بار دوم دادم بهش پستونکو گذاشت دهنشو خوردو یه ذره تو هم رفت و هیچی نگفت
یه پنج دقیقه که گذشت افتاده بود دنبال من که بیا پستونکمو بزن تو صبر زردا تا بخورم{eek}.ینی گریه میکردا{21}
یک سال و دو ماهشم بیشتر نبود جغله
(ناگفته نماند . دختر داییم با همین صبر زرد بچه رو از شیر گرفت )

Nahid59
2013-10-09, 10:14 AM
ناهید جون شیشه نمی خوره؟

قبلا نمیخورد ولی الان بهش میدم توش شیر میریزم و میدم میخوره ولی شیر منم حتماااااااباید بخوره

Nahid59
2013-10-09, 10:19 AM
همونطور که دوستان گفتن عادت کرده اگه الان هرچند کمی دیره ولی وقت بزاری البته کمی کم خوابی و بیخوابی براتون داره و گریه های بچتون رو تحمل کنید عادتش بدید شب تعداد دفعات کمتری شیر بخوره البته به مرور براساس تعداد دفعاتی که بیدار میشه مثلا سه شب سه بار در شب بهش شیر بدید بقیه مواقع با روپا گذاشتن یا روتخت ننویی بخوابونینش ولی محکم بودنتونو بهش باید ثابت کنید اگه طاقت نیارید و جلوش کم بیارید دیگه بهیچ وجه موفق نمیشید بعد یکماه دوبار بهش شیر بدید بعد خودش اصلا عادت میکنه و تا صبح میخوابه من اینکارو از شش ماهگی شروع. کردم از نه ماهگی دوبار طولشب بیدار میشد الانم هفده ماهشه شب بدون شیردهی میخوابه تا شش و هفت صبح

پسر منم از دو ماهگی تا 5 یا 6 ماهگی شبا خیلی خوب میخوابید بدون شیر خوردن ولی الان دیگه نه

spring daughter
2013-12-24, 09:03 AM
دختر منم خیلی به شیر وابسته بود اصلا غذا نمیخورد اما من یک دفعه صبر زرد استفاده کردم بچم تا یک کساعت گریه میکردو خیلی ببخشید بالا میاورد اما دیگه سراغ شیر خوردن نیومد اصلا بهونه هم نگرفت انقدر برام تعجب برانگیز بود که خدا میدونه کلا بد داروهم هستش .
برای از پوشک گرفتنم من اول هر نیم ساعت چهل و پنج دقیقه پوشکشو باز میکردم میبردمش دستشویی بماند که اولش اصلا بلد نبود جیش کردن یعنی چی و کلی حرص میداد فقط میشست صداشو درمیاورد بعد دیدم این روش کارامد نیست پوشک دیگه پاش نکردم تا اینکه چند دفعه پاش و شلوارش خیس شد تا متوجه شد یعنی چی و کم کم یاد گرفت بره دستشویی این قضیه برای تیر ماه امساله که دخترم هنوز دوسالش نشده بود دخترم 21 مرداد بدنیا اومده و هنوز با دفع مدفوعش مشکل دارم چون هنوز حاضر نیست بره دستشویی خودم میبرمش و کمی گریه میکنه تا تموم بشه ازش میترسه با اینکه من نه دعواش کردم نه چیز بدی بهش گفتم اوایل حتی دوسه روز خودشو نگه میداشت یه فامیل دورش جمع میشدن اما نمیتونستن کاری بکنن الان خیلی بهتر شده فقط اینو بهتون بگم یک ماه چشماتونو ببندین و به کثیف شدن خونه فکر نکنین.من تمام زندگیم نجس شد اما اصلا دعواش نکرم فقط بهش میگفتم کارت خیلی زشت بود و نصیحتش میکردم