تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : کل کباب

maryam nh
2012-04-19, 12:20 AM
کل کباب یک مزه بسیار لذیذدرسفره نهاریاشام مردم گیلان علل خصوص رشتیها میباشد:

{8-2} کل کباب:

بادمجان کبابی شده متوسط 2عدد
مغزگردو ساییده 5-6ق غ
آب انار ترش 1/4پیمانه
نمک،گلپر بمقدار لازم
نعناخشک 1ق غ
خالواش(درصورت دسترس بودن) 1ق غ
سیر 3-4حبه

طرزتهیه:
ابتدابادمجان روروی شعله گازیاتوی فرکبابی میکنیم بعد پوستشو جدا کرده وکاملاباگوشتکوب له میکنیم،(بهتره که بادمجانها بدون تخم باشند)بعدسیررارنده میکنیم ومغزگردوونمک وگلپروآب اناررااضافه میکنیم وخوب هم میزنیم وبعدسبزیجات ریخته وهمزده ودرظرف موردنظر ریخته سرو میکنیم.
نکته:{4fvgdaq_th} قبل ازسروبهتره که چندساعتی تویخچال بذاریم.
بعضیهابرای خوشمزه ترشدن یه مقداردانه انار ترش میریزند.

امیدوارم این مزه لذیذرودرست کنیدودرکنارغذای اصلی تون لذت ببرید.{thankyou}

Hanichef
2012-11-03, 03:19 AM
96592
جونم براتون بگه که این پست خوشمزه که می بینین یه "مزه" گیلانی هست که واقعا هم خوشمزززززززززه ستا...یعنی بیست!! از دست دادنی هم نیست !!!

مواد لازم:

بادمجان بدون تخم: 5 ، 6 تا

سیر: 1 بته!! (زیاده؟؟ خب کمش کنین!!)

گردوی پودر شده:1 قاشق پر

انار ترش

آب انار ترش

سبزی محلی چوچاق : 1 قاشق

نمک و فلفل و کمی گلپر
96593
طرز پخت:

بادمجونا رو کبابی می کنیم..روالشم اینجوری که می شوریم و خشکش می کنیم..شکمش رو یه چاقو می زنیم...روی شعله گاز، شعله پخش کن می ذاریم و بادمجونها رو روش می چینیم و در یه دیگ یا تابه هم روی بادمجونا می ذاریم .. هر از گاهی پشت و روش می کنیم و وقتی خوب کبابی شد و پوستش سوخت!! برش می داریم و کنار می ذاریم تا سرد بشه.... اینو گفتم چون دیدم خیلی ها شکایت م یکنن از کثیف شدن گازشون موقع کباب کردن بادمجون..خب مادر جان!! بادمجون رو که مستقیم روی شعله گاز نمی ذاریم که کثیف شه و اعصاب مصاب نداشته باشیم که!!! اینجوریاس!!

البته من به لطف مامان مهربونم ، بادمجون کبابی داشتم ... همه مواد رو با هم مخلوط می کنیم..سیر رو هم له می کنیم قبلش البته! اگه چوچاق یا خالواش ندارین خب کمی نعناع بریزین...

اگه انار ترش محلی دارین که چه بهتر .. حتمااااااا توش بریزین .. من تو فصلش که از رشت میارم..دون م یکنم و توی ظرف در بسته م یذارم فریزر..اینجوری همیشه انار ترش دارم

اگه هم ندارین آب انار کافیه....من که هر دو رو ریختم...ولی آب انارم کم بود و رنگش صورتی خوشمل و نازنازی نشد!!
96590
بچشین و کم و کسری داشت اضافه کنین...بره تو یخچال تا مزه دار و خنک بشه

تا باقالی قاتق و ترشه تره و پلا کباب و چغرتمه و ......... (کل آلبوم غذاهای شمالی من) آماده بشه این کل کباب هم خوب مزه دار شده....واااااای ما که خالی خالی هم می خوریم و عاااااشقشیم
96591
هرچی پر سیرتر خوشمززززززه تر

** همه خوشمزگی این کل کباب، به سیر زیاد و سبزی متناسبشه ... نمی دونم با نعناع هم خوب میشه یا نه

** دیدم بعضی ها توش رب انار می زنن....ما نمی زنیم ..اونجوری سیاه میشه آخه

Azijam
2012-11-03, 04:18 PM
هانی جون{2 (6)}................میگم بود یا نبود چوچاق چقدر تو مزه این غذا تاثیر داره..................جایگذینی براش پیدا میشه ایا؟

Hanichef
2012-11-03, 10:09 PM
هانی جون{2 (6)}................میگم بود یا نبود چوچاق چقدر تو مزه این غذا تاثیر داره..................جایگذینی براش پیدا میشه ایا؟

خانومی..من خودمم همیشه به این سبزی دسترسی ندارم...عطر خوشی میده بهش ولی میتونی به جاش کمی نعناع بریزی...من خیلی وقتا هم اصلا سبزی نمی ریزم ...

Bahari
2012-11-19, 03:07 AM
هانیه جونم خیلی سعی کردم کپی برابر اصل بشه که نشد ظاهرا {71}
خب اول یک سوال مهم و فنی : فرق چوچاق و خالواش چیه ؟! طعم متفاوت عطر متفاوت شکل متفاوت یا فقط اسم متفاوت ؟! {2 (26)}
اگر امکانش برات هست لطفا یک عکس از هر دو سبزی بزار که ابهامات بی سوادی من التیام پیدا کنه !
بعد اینکه خب من هیچ کدوم این دو تا رو نداشتم به جاش از سوسنبر و کمی جعفری استفاده کردم .. کمی در حد 1 ق چ مثلا بقیه اش سوسنبر بود چون به نظرم به نعناع ارجحیت داره از لحاظ عطر و طعم ! بعد انار ترش وسط پایتخت دود پیدا کردن مثل سوزن در انبار کاه یافتن است ... یک جعبه انار بی نوا رو معدوم کردم ،دریغ از دانه ای ملس :45: خلاصه با یکی از منتخبین مزه دارش کردم ولی به نظرم قبل از ریختن اب انار طعمش رو بیشتر دوست داشتم .. نیست مزه بادمجونی اش محسوس بود شاید از اون لحاظ {4} سیرش هم چهار پنج حبه ای بود که معده مبارک رو مورد عنایت شدید قرار داد :35: سوووووووخت ها .. و ساختیم {21}
خلاصه شرمنده نسخه اورجینال رو کن فیکن کردم ولی چون از سر وسوسه بود به همین میزان کم قناعت کردیم که دفعات آتی با تجربه بیشتر نتیجه بهتری عایدمان شود شاید {65} شما هم به مقدار کمش توجه نکنید چون اصولا آدم بار اول ریسک نمی کنه ...{65}

هانی دیدی ؟! تایید می کنی قدرت نابودی رو ؟! :3:{4}

roya&r
2012-11-27, 11:04 AM
بنظر من اصل طعم کال کباب به سبزیه خاصیه که توش میریزن
ما چون تهرانیم و همیشه دسترسی به چچاق نداریم هر دفعه میریم شمال مامان کلی میخره هو خشک میکنه و یه مقداری هم خرد کرده تو فریزر نگه میداره البته نمیشه زیاد نگهش داشت.
ولی تو خیلی از غذاها مثل ماهی یا مرغ شکم پر یا زیتون پرورده از همین سبزی یعنی چچاق که بوی خیلی خوبی داره استفاده میشه

*3tareh*
2013-01-29, 12:34 AM
اینم کل کباب من

sodabeh
2013-01-29, 08:26 PM
من برای اولین بار درست کردم و خیلی خوشم اومد.:35:

sama jan
2013-09-27, 09:39 PM
:11:{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)} عاشقتم کل کباب
167058

Hanichef
2013-10-09, 02:44 PM
بهاری جان...ببخش خیلییییییییی دیر دیدم...این عکسا رو من عید رشت گرفتم

عزیزم این خالواش هست

170541

و این هم چوچاق...البته چوچاق جوون و پیر !! ظاهرشون متفاوته

170542170543
170545

خیلیییییی فرق دارن....هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ عطر و طعم...خالواش رو ما توی سبزی خوردن هم استفاده می کنیم

ولی در هر صورت کارت خوب بوده عزیزم..البته من نم یدونم سوسنبر چیه و چه عطر و طعمی داره ولی حتما عالی شده عزیزم

sama jan
2014-01-18, 07:55 PM
من دیوونه ی کل کبابم و هر وقت برم شمال بی برو برگرد مامانم باید برام درست کنه{2 (30)} اینم باز مامانم درستیده{2 (6)} کلا کل کباب مامانم تو فامیل خیلی طرفدار داره{2 (6)}

199877

yasi55
2014-01-31, 09:33 PM
منم میخوام این مزه ی خوشمزه رو درست کنم{2 (30)}
چه مدت تو یخچال قابل نگهداریه؟منظورم اینه که وقتی درست میشه باید سرو کرد یا مثل زیتون پرورده می تونه تو یخچال بمونه و هی بیشتر جا بیفته؟

Hanichef
2014-02-01, 12:21 PM
منم میخوام این مزه ی خوشمزه رو درست کنم{2 (30)}
چه مدت تو یخچال قابل نگهداریه؟منظورم اینه که وقتی درست میشه باید سرو کرد یا مثل زیتون پرورده می تونه تو یخچال بمونه و هی بیشتر جا بیفته؟

یاسی جونم...میشه..چرا نشه؟ توی ظرف دردار توی یخچال نگه دار ....ولی مطمئن باش به موندن نمی رسه {4}{2 (30)}{2 (30)}

Maryam_chef
2014-08-21, 03:55 PM
{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}