تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : رولت شکلاتی

Sarashpaz-Sepideh
2012-04-15, 08:40 PM
رولت شکلاتی
مواد لازم

تخم مرغ ........................................۷ عدد

آرد............................................ ... ۲ پیمانه آرد ۱ ق غ کم

پودر کاکائو....................................۲ ق غ

شکر ...........................................۴/۳ پیمانه

آب داغ .........................................۳/۱ پیمانه

وانیل........................................ .....۴/۳ ق چ

خامه ............................................به میزان لازم

۱-سفیده را آنقدر می زنیم پوک بشه و وقتی کاسه را بر می گردانیم سفیده از کاسه نریزه

۲-زرده ها را با شکر می زنیم تا کمی شکر حل بشه.و سپس آب داغ و وانیل را به آن اضافه می کنیم .و حدود هفت الی هشت دقیقه با دور تند همزن می زنیم تا روشن وکشدار بشه

۳-نیمی از سفیده را به مخلوط زرده وشکر اضافه می کنیم وبا لیسک به آرامی در یک جهت به هم می زنیم تا فقط با هم مخلوط بشوند
-آرد و کاکائو را که یه بار الک کردیم به مخلوط فوق اضافه می کنیم وباز به آرامی ودر یک جهت با لیسک به هم می زنیم .تا مواد با هم مخلوط بشوند و دوباره نیمی دیگر سفیده
-کف سینی کاغذ روغنی می اندازیم و مواد را داخل آن میریزیم

۶-با دمای ۲۲۰ حدود ۱۵ دقیقه (در این ما بین خامه فرم گرفته را درست میکنیم)
-یک کاغذ روغنی روی رولت می اندازیم وسینی را روی آن بر می گردانیم ..حالا کاغذ روغنی زیر رولت را به ارامی جدا می کنیم و آن را رول می کنیم و حدود دو ساعت در یخچال می گذاریم .

۸-وقتی رولت را خارج کردیم لای آن خامه میمالیم و دوباره رول میکنیم و با خامه یا پور قند تزئین میکنیم
-می تونید با شکلات آب شده هم روی آن را تزئین کنید
منبع:اشپزخونه سپيده (http://www.puriahelena.blogfa.com/post/116)

setareh69
2014-10-17, 10:34 AM
دستور رولت من از کتاب ساناز سمیعی که من شکلاتی درستش کردم::3:

تخم مرغ ........ 6 عدد
آرد ............... 150 گرم
شکر ........... 100 گرم
وانیل .......... 1/4 ق چ
آب جوش ..... 1 پ

خامه برای بین رولت (من از کرم فرنوش عسگرزاده استفاده کردم)
** پودر کاکائو برای رولت شکلاتی (من یک قاشق از آرد را کم کردم به همون میزان پودر کاکائو اضافه کردم)

زرده و سفیده را جدا کنید سفیده را حسابی بزنید تا سفت و سفید شود و از ظرف برنگردد.
در ظرفی آرد (یک قاشق از آرد را کم و به جای آن پودر کاکائو اضافه کردم) و شکر و آبجوش را مخلوط کنید و بزنید بعد زرده ها و وانیل را به آن اضافه کنید و با همزن حسابی بزنید در آخر هم سفیده زده شده را بیافزایید و دورانی مخلوط کنید.
کف سینی را کاغذ روغنی بیاندازید و مواد را در آن بریزید به مدت 15 تا 20 دقیقه در فر 200 درجه بپزید.

249442

** البته من همیشه نصف دستور درست می کنم و اینبار چون میخواستم در تابه دوطرفه تست کنم کف تابه را کمی چرب کردم. از قبل هم شعله پخش کن را روی حرارت گذاشتم تا داغ شود. بعد که مواد را در تابه ریختم چند بار به سطح میز کوبیدم تا مواد یکدست بشه. بعد شعله را کم کردم و درب تابه را بسته و روی حرارت گذاشتم بعد از 15 دقیقه بهش سر زدم و دیدم روش گرفته برای همین برگردوندم و 5 دقیقه هم این سمتش رو گذاشتم تا آماده شد بعد آن را در یک سینی برگردوندم و همون جور گرم رول کردم خنک که شد بازش کردم و بینش هم کرم خانم عسگرزاده رو زدم روش هم پودر قند پاشیدم. خیلی خوشمزه و خوب شده بود.{2 (5)}{2 (5)}

249441 249443