تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : براي خوشبو كردن منازل از چه روشهايي استفاده ميكنيد؟

Rose
2012-04-08, 02:23 AM
دوستان لطفاً در اين تاپيك از روشهاتون بنويسيد كه چجوري محيط خونه رو مطبوع نگه ميداريد خيلي وقتها شده بعضي از خانمها گله دارند از اينكه بوي سرخ كردني و غذاهاي جورواجور ساعتها در خونه مي پيچه شما چه راهكاري براي رفع اين مشكل داريد؟
ميدونم كه روشهاي زيادي براي خوشبو كردن منازل است از قبيل عود هاي هندي كه خيلي خوشبواند اسپري ها با ماندگاري زياد دستگاه هاي خوشبو كننده منازل.... و خيلي از روشهايي كه شايد با گفتنش بشه به خيلي ها كمك كرد پس لطفاً تجارب خودتون رو در اين زمينه بيان كنيد {53}

*عاطفه*
2012-04-09, 02:23 AM
راستش من چندوقت پيش وانيل رو ريختم زمين و با جارو برقي جمعش كردم
از اون به بعد هر وقت جارو مي كشيدم كل خونه خوشبو ميشه
ديگه هر چند وقت يكبار از قصد وانيل ميريزم زمين:3:

Adriyana
2012-04-09, 02:38 AM
ساده ترین راه برای رفع بوی غذای سرخ کردنی باز کردن در و پنجره و هواگیری هستش. به علاوه من مدتی هست که از این خوشبوکننده هایی که مثل عطر می مونند استفاده میکنم. توی شیشه اونها نی های چوبی میذارند تا بوی خوب از طریق نی ها توی هوا پخش میشه. من بوی گل Lavender رو خیلی دوست دارم...

یک روش دیگه هم که وقتی مهمون میاد استفاده میکنم اینه که یک کم اسانس توی قسمت بالای شمعدونم میریزم و وقتی زیرش شمع وارمر روشن میکنی، آروم آروم اسانس تبخیر میشه و بوی خوش توی هوا میپیچه:3:

ღ.ترنم.ღ
2012-04-09, 06:47 AM
منم از یه سری اسپری های خوشبوکننده استفاده میکنم که بیشتر عطر گل یاس رو میپسندم .

ولی بیشتر اوقات برای معطر کردن فضاهای مختلف از عود با اسانس های مختلف استفاده میکنم.

یه سری شیشه پاک کن و پاک کننده سطوح هم که تو بازار با اسانس های خوشبو موجوده ازشون برای نظافت منزل استفاده میشه که باعث میشه به مرور بر اثز مصرف اون ها لوازم منزل معطر بشن.

nazgoli
2012-04-09, 09:46 AM
روش من منحصر به فرده:
چند وقت پیش من کیک پخته بودم وقتی همسری اومد خونه گفت وایییییی چه بوی خوبی میاد{2 (6)}

ماهمون
2012-04-09, 10:30 AM
من خیلی بوی اسپند رو دوست دارم{2 (6)}

فقط نمی دونم چرا داداشم هروقت میاد خونه و من قبلش اسپند دود کرده باشم میگه: ماهمون,خونه چرا بوی گدا گرفته؟؟

:45:

Sarashpaz-Sepideh
2012-04-09, 10:48 AM
راستش من چه تابستون باشه و چه زمستون پنجره هاي خونمون بازه و هميشه هواي تازه تو خونه جريان داره موقع اشپزي هم هميشه هود رو روشن نگه ميدارم كه هربويي كه باشه بره و خيلي بندرت پيش مياد كه خونمون بوي سرخ كردني و اينا بگيره اما هرازگاهي اسفند دود ميكنم كه ميكروب كشه و خاصيت داره
ت خونمون هم يه دونه air wikes داريم كه بوي خوبي پخش ميكنه
اما تو يه كتاب خوندم وانيل يا كمي دارچين بماليد روي پنبه و بماليد به لامپها وقتي روشن كردين رفته رفته كه گرم ميشه بوي اونا هم بلند مشه {2 (6)}

Sardooneh
2012-04-09, 11:06 AM
من اگه در و پنجره باز نباشه دق میکنم....اصلا نمیتونم تحمل کنم..

من همیشه هود بالای گاز رو روشن میکنم...

از اوود استفاده میکنم با عطر جنگل..

برای دستشویی از اسپری با عطر دریا استفاده میکنم و همه لوازم بهداشتی داخل دستشویی هم مارک داو هست فوق العاده عالی و خوشبو...همینا باعث شده دستشوی هیچ وقت بوی بد نمیده .

ولی هر وقت غذا درست میکنم 2 تا پنجره بازه همیشه یکی آشپزخونه دومی پذیرایی//هوا تو جریانه و خیلی خوبه..
از بوی اسفند اصلا خوشم نمی یاد..

یه چیز دیگه اینکه ...برای سرخ کردن ماهی از ادویه مخصوص مرغ و ماهی گلها استفاده کنید عالیه....اصلا هیچی بوی ماهی نمیپیچه تو خونه..

maahbod
2012-04-09, 11:13 AM
جوش شیرین رو با آب قاطی کنید و توی هوا اسپری کنید . بوها رو از بین میبره .

negar55
2012-04-09, 11:40 AM
من از اسپری یوموش استفاده می کنم به نظرم خیلی خوشبووو و و و وو

Khaleh Mary
2012-04-09, 12:40 PM
اسپری ها مواد شیمایی هستند که بصورت مرتب و مداوم مصرف بشوند برای سلامتی شوش ها و ریه ها ضرر دارند حتا عود ها را در نزدیکی خود قرار ندهید که استنشاق دودش بسیار خطرناک هست
بقول عاطفه جان که وانیل را در جارو برقی کشیدند تا مدت ها این بو را داشتند پس از جارو کشی من هم یک بار پودر لباسشویی که بوی خیلی خوبی داشت از دستم برگشت و من هم جارو کردم و تا مدت ها که کیسه جارو را عوض کنم هر بار که روشن میکردم عطر خوبی توی فضای خانه میپیچید (یک بوی تازگی )
حالا پیشنهاد من روی پنبه کمی عطر روغنی مثل یاس و رز و قهوه و کاکائو یا عصاره های خوش عطر مثل گلاب و بهار نارنج بریزید و بزارید توی کیسه جارو برقی
در تابستان که پوشال کولر را عوض میکنید و درش را باز کردید باز میتونید چند قطره روغنی داخل آب کولر بریزید که این عطرش تمام تابستان با روشن کردن کولر توی فضای خانه میپیچد

neda_m
2012-04-09, 12:47 PM
اره یوموش خیلی عالیه مخصوصا واسه رختخواب خیلی خوبهئ
ولی برای سرویس بهداشتی اسانس خیلی خوبه مخصوصا اگه تو گلدونایی که زیرشون وارمر میخوره ساردونه منم شدیدا با گلها موافقم

13611363
2012-04-09, 03:33 PM
من از اسپری یوموش استفاده می کنم به نظرم خیلی خوشبووو و و و و

پرند
2012-04-09, 03:50 PM
قبل از روشن کردن لامپ مقداری عطر به لامپ بمالید وقتی لامپ روشن بشه و گرم بشه بوی عطرش توی هوا می پیچه

Rose
2012-04-09, 05:54 PM
دوستان اسپري يوموش رو از چه فروشگاه هايي تهيه ميكنيد؟
آخه من يه بار از داروخانه پرسيدم اون قسمتي كه همچين وسايلي دارن نداشتش

negar55
2012-04-10, 12:20 PM
دوستان اسپري يوموش رو از چه فروشگاه هايي تهيه ميكنيد؟
آخه من يه بار از داروخانه پرسيدم اون قسمتي كه همچين وسايلي دارن نداشتش

عزیزم سوپر مارکتهای بزرگ دارند من رنگ زردش رو بیشتر می پسندم:11:

13611363
2012-04-10, 11:41 PM
اسپری یوموش رو فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی دارن به نظر من نوع گلهای باغچه از همه خوشبوتره.

kasandan
2012-04-11, 03:50 PM
من تو اتاقم بوگیر ماشین با اسانس سیب و دارچین گذاشتم که بوش همه جای خونه پیچیده

neda_m
2012-04-11, 03:52 PM
عزیزم اسپری یوموش فروشگاهایی که اوازم بهداشتی خارجی دارن میفروشن

adonis
2012-04-14, 05:00 PM
من برای خوشبو کردن خونه دارچین دود میکنم بجای اسپند دارچین میریزم البته بخور دارچینم خیلی خوبه مدت بیشتری میمونه

می تونیم یه سری گیاه خوشبو مثل ميخك، زنجبيل و دارچين ,رزماري، اسطو‌خودوس و آويشن را در يک کيسه بریزیم و تو اتاق یا کمد آویزون کنیم بوی بد رفع میکنه{1}

ღ.ترنم.ღ
2012-04-14, 05:03 PM
آهان یه چیزی هم الان یادم اومد گل نرگس و مریم هم خیلی خوبه.به خصوص مریم که عطرش شبا میپیچه و آدمو مست میکنه.

Neda-V
2012-04-14, 08:06 PM
گل مریم عالیه ما همیشه حداقل هفته ای یه شاخه گل مریم میخریم تقریبا معتادش شدیم!!!

adonis
2012-05-31, 04:54 PM
با ترکیب مساوی آب لیمو و آب و ریختن آن‌ها داخل یک اسپری تمیز و خالی‌، می توانید یک یا دو بار در هفته برای ایجاد رایحه‌ای خوش آن را در جاهای مختلف خانه ریخته یا هنگام آشپزی برای خلاص شدن از بوی غذایی استفاده کنید.

- روش دیگر استفاده از کمی دارچین، میخک، زنجبیل تازه و سبزی‌های معطر داخل کمی آب و حرارت دادن آن‌هاست. برای آن که رایحه‌ای خنک و تابستانی داشته باشید، چند برگ نعنا نیز به 8 پیمانه آب اضافه کنید، بعد از آن که مخلوط کمی جوشید حرارت را کم کنید. می‌توانید روغن‌های خاصی به آن اضافه کرده یا به تنهایی استفاده کنید.

Midway
2012-10-09, 02:13 AM
) 2 قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین را در 2 پیمانه آب حل كنید و داخل اسپری بریزید. این مایع را مرتب در هوای اتاق اسپری كنید. به این ترتیب بوی بد موجود از بین می‌رود.

2) یك راه سریع برای عطرآگین‌كردن محیط خانه، استفاده از گرماست. شما می‌توانید یك یا 2قطره از اسپری یا عطر مورد علاقه‌تان را روی حباب لامپ چراغ اتاق درحالی كه خاموش است اسپری كنید. سپس چراغ را روشن كنید. گرمای چراغ بوی عطر را در محیط اتاق پراكنده می‌كند.

3) مقدار كمی وانیل در كاسه‌ حاوی آب بریزید و روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید تا بجوشد. با جوشیدن وانیل، محیط عطرآگین می‌شود.
4) حالا كه فصل سرما و روشن‌كردن شومینه است، اگر در خانه‌تان شومینه دارید و از آن برای گرم‌كردن خانه استفاده می‌كنید، سبدی در كنار شومینه قرار دهید و پوست مركبات مصرفی در طول روز را در سبد انداخته و به مرور در آتش بسوزانید. با سوختن پوست پرتقال، لیموترش و نارنگی رایحه خوشی در فضای خانه پراكنده می‌شود.

اگر دود سیگار شما را آزار می‌دهد ولی یك مهمان سیگاری در منزل دارید كه مرتب درحال سیگاركشیدن است و شما هم نمی‌توانید به او تذكر لازم را بدهید، راهكارهای زیر را هنگام حضور او و پس از خروجش امتحان كنید:

1) چند عدد شمع در خانه روشن كنید. شمع بوی دود سیگار را خنثی می‌كند.

2) عده‌ای بر این عقیده‌اند كه برای رفع بوی دود سیگار كافی است چند كاسه حاوی مقداری سركه را در قسمت‌های مختلف خانه قرار دهید. سركه بوی دود را به خوبی جذب می‌كند.
3) پس از خروج مهمان سیگاری از خانه استفاده از تركیب مقدار مساوی آب گرم و سركه در ظرفی گود مفید است. سپس پارچه‌ای حوله‌ای را در محلول فرو برده و بعد از اینكه پارچه به‌طور كامل به این محلول آغشته شد، آن را بیرون بیاورید و خوب بچلانید. حالا پارچه را در بالای سرتان مرتب تكان دهید تا باقیمانده دود موجود در خانه و بوی حاصل از آن از بین برود.

4) زغال روشن نیز بوی باقیمانده حاصل از دود سیگار را از بین می‌برد. در نتیجه چند عدد زغال روشن را در ظرف‌های فلزی كوچك گذاشته و در نقاط مختلف خانه قرار دهید. یك راه سریع برای عطرآگین‌كردن محیط خانه، استفاده از گرماست.
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ

Midway
2012-10-09, 02:26 AM
* يكي از بهترين شيوه‌هاي از بين بردن بوي غذا در خانه استفاده از رايحه ليمو ترش است. براي اين كار لازم است آب ليموي تازه را درون يك ليوان آب حل كرده و با كمك افشانه آن را در هوا اسپري كنيد.

* بخور دارچين نيز براي خوشبو كردن فضاي خانه بسيار مناسب است. بهترين راه براي استفاده از بوي مطبوع اين بخور آن است كه چوب دارچين را در 2 ليوان آب بجوشانيد و اجازه دهيد بوي آن در خانه پخش شود.

* عطر وانيل يكي از رايحه‌هاي مطبوعي است كه بيشتر خانم‌ها و كودكان از آن لذت مي‌برند. استفاده از رايحه وانيل در خانه علاوه بر آن‌كه موجب خوشبويي خانه مي‌شود بلكه موجب افزايش اشتهاي اعضاي خانواده نيز مي‌شود. كافي است پنبه‌اي را با عصاره وانيل آغشته كنيد و درون يكي از دكوري‌ها يا روي ميز قرار دهيد.

* يك شيوه قديمي براي خوشبو كردن كمد لباس‌ها، استفاده از گياهان معطر مانند ميخك، زنجبيل و دارچين درون كيسه‌اي نازك است. از اين روش براي خوشبو شدن اتاق نيز مي‌توانيد استفاده كنيد. كافي است كيسه گياهان معطر را پشت پرده قرار دهيد.

* استفاده از عودهاي خوشبوي صندل، ياسمن، چوب و ديگر رايحه‌هاي طبيعي نيز براي از بين بردن بوي غذا يا خوشبو كردن فضاي خانه بسيار مناسب است.

Betty
2012-10-09, 05:17 AM
من خیلی مواقع عود تو خونه میسوزونم، اوووف .... بوی فوق العاده ای داره.

YAS YAS
2012-12-03, 12:09 PM
برای فضای اتق منم از یوموش زرد استفاده میکنم واقعا عالیه سرخابیشم دوستم میخره راضیه
برای توالت Air wick گذاشتیم

شکلات تلخ
2013-08-21, 05:07 AM
دوستان جدیدا یه اسپری خوشبو کننده دیدم که قبلا ندیده بودمش.با رایحه شکلات.عالیییییییییییییییی ییییه.قیمتش هم دوهزار و پانصد تومنه.واسه شکلات دوستا عالیه.من از فروشگاه شهروند خریدم

فاطمه مهر
2013-08-21, 10:40 AM
منم ازاسپري يوموش استفاده میکنم

مامان ستایش
2014-01-12, 02:28 AM
منم از یوموش رنگ زردش استفاده میکنم .ماندگاریش خیلی زیاده .اکثر فروشنده های لباس برای خوشبوکردن مغازه هاشون از رنگ زردش استفاده میکنن .بوی اون تقریبا برای همه آشناست.کمی روی پرده ها اسپری میکنم و بوش تو همه جای خونه پر میشه .میشه کمی وانیل رو تو یه ظرف کوچیک بریزین و بذارین قسمت ورودی خونه اونوقت هرکی از در رسید رایحه وانیل رو احساس میکنه.

tina68
2014-01-13, 05:27 PM
ساده ترین راه برای رفع بوی غذای سرخ کردنی باز کردن در و پنجره و هواگیری هستش. به علاوه من مدتی هست که از این خوشبوکننده هایی که مثل عطر می مونند استفاده میکنم. توی شیشه اونها نی های چوبی میذارند تا بوی خوب از طریق نی ها توی هوا پخش میشه. من بوی گل Lavender رو خیلی دوست دارم...

یک روش دیگه هم که وقتی مهمون میاد استفاده میکنم اینه که یک کم اسانس توی قسمت بالای شمعدونم میریزم و وقتی زیرش شمع وارمر روشن میکنی، آروم آروم اسانس تبخیر میشه و بوی خوش توی هوا میپیچه:3:

این روش خیلی خوبه منم از این روش استفاده کردم ، از اسپری خیلی بهتره و همیشه بوی ملایمی توی خونه هست{santa}

nardoneh
2014-01-23, 08:49 PM
من یه قاشق چایخوری دارچین و مقدار کمی شکر رو با هم مخلوط می کنم و روی حرارت کم می ذارم . شکر کم کم ذوب میشه و خونه پر میشه از عطر دارچین . این روش برای موقعی که ماهی سرخ می کنین عالیه .

Sorhe
2014-05-28, 06:20 PM
1 - قبل از روشن کردن لامپ های خانه ، پنبه ای آغشته به عطر را به آن بمالید.گرم شدن لامپ ها بوی بسیار خوبی را در فضا پخش میکند.
2 - چهار پیمانه آب را با چهار قاشق چایخوری جوش شیرین مخلوط کرده و دریک ظرف اسپری آب بریزید و در هوا اسپری کنید. این محلول بوی هوا را ازبین میبرد.
3 - با مخلوط کردن یک قاشق چایخوری جوش شیرین، یک قاشق غذاخوری سرکه و دو پیمانه آب برای از بین بردن بو و تازه کردن هوای اتاق استفاده کنید.
4 - برای جلوگیری از به جا ماندن بوی سیگار، یک کاسه کوچک سرکه را درگوشه ای از اتاق قرار دهید ویا همیشه جاسیگاری را با کمی جوش شیرین پر کنید.این کار از نیم سوز شدن ته سیگار جلوگیری میکند.(البته امیدوارم که تو ی هیچ خونه ای هیچکس دچار این معضل نباشه{63})
5 - برای خوشبو شدن کمد لباس میتوانید صابونهای عطری کوچک شده را پودر کرده و درون کمد بگذاید و یا شیشه خالی عطر را دربین لباس ها قرار دهید.

سایه...
2014-05-29, 07:23 PM
من هم ازعوداستفاده می کنم.

sima67
2014-06-06, 11:52 PM
سلام دوستان من یه مشکلی دارم میشه بگین چکار کنم رختخواب هام بوی خوبی بده آخه نمیدونم چرا در کمد دیواری رو که باز میکنم بوی بدی میاد{verysad}

M_R_Z_khanomi
2014-06-07, 09:28 AM
سلام دوستان من یه مشکلی دارم میشه بگین چکار کنم رختخواب هام بوی خوبی بده آخه نمیدونم چرا در کمد دیواری رو که باز میکنم بوی بدی میاد{verysad}
سلام دوست عزیز هنگامی که ملافه ها و پتوها را می شوئید باید با مواد خوشبو کننده شسته شوند هر چند وقت یکبار هم باید در هوای آزاد هوا بخورند یعنی روی طناب در آفتاب پهن شوند به این ترتیب همیشه تمیز خواهند بود. اگر به این ترتیب عمل نکنید (اگر از این رختخوابها بندرت استفاده می کنید) حتی ممکن است لابلای رختخوابهایتان کپک بزند و یا میکروب بگیرد.

M_R_Z_khanomi
2014-06-07, 09:33 AM
به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، برای اینکار باید بسته های خوش بو کننده را داخل کشویی که ملحفه ها را در آن می گذارید یا زیر بالش خود بگذارید. برای این کار شما به مربع‌های پارچه‌ای طرح‌دار ۱۲٫ ۵ سانتی‌متری نیاز دارید. ابتدا اضلاع ۲ مربع پارچه‌ای را به هم بدوزید و تنها یک شکاف دوخته نشده به اندازه ۴ سانتی‌متر باقی بگذارید. سپس ۲۵۰ گرم جوانه خشک شده اسطوخودوس را از طریق یک قیف داخل کیسه پارچه‌ای بریزید و سپس شکاف را دوخته و ببندید. این کیسه پارچه‌ای معطر را در کشوی ملحفه‌ها یا زیر بالش‌تان قرار دهید تا همیشه رختخوابی معطر داشته باشید.

یکی از بهترین شیوه‌های از بین بردن بوی غذا در خانه استفاده از رایحه لیمو ترش است. برای این کار لازم است آب لیموی تازه را درون یک لیوان آب حل کرده و با کمک افشانه آن را در هوا اسپری کنید.

بخور دارچین نیز برای خوشبو کردن فضای خانه بسیار مناسب است. بهترین راه برای استفاده از بوی مطبوع این بخور آن است که چوب دارچین را در ۲ لیوان آب بجوشانید و اجازه دهید بوی آن در خانه پخش شود.

عطر وانیل یکی از رایحه‌های مطبوعی است که بیشتر خانم‌ها و کودکان از آن لذت می‌برند. استفاده از رایحه وانیل در خانه علاوه بر آن‌که موجب خوشبویی خانه می‌شود بلکه موجب افزایش اشتهای اعضای خانواده نیز می‌شود. کافی است پنبه‌ای را با عصاره وانیل آغشته کنید و درون یکی از دکوری‌ها یا روی میز قرار دهید.

برای اینکه کمد لباستان خوشبو باشد، هرگز لباسهای کثیف و عرق کرده را به مدت طولانی در کمد آویزان نکنید. در ضمن می‌توانید شیشه‌های عطر خالی را در لابلای لباس‌هایتان بگذارید.

یک شیوه قدیمی برای خوشبو کردن کمد لباس‌ها، استفاده از گیاهان معطر مانند میخک، زنجبیل و دارچین درون کیسه‌ای نازک است. از این روش برای خوشبو شدن اتاق نیز می‌توانید استفاده کنید. کافی است کیسه گیاهان معطر را پشت پرده قرار دهید.

استفاده از عودهای خوشبوی صندل، یاسمن، چوب و دیگر رایحه‌های طبیعی نیز برای از بین بردن بوی غذا یا خوشبو کردن فضای خانه بسیار مناسب است.

گروه خانواده جام نیوز/ 2005

آرینا2010
2014-06-13, 07:22 PM
منم همیشه صبحها بعداز کارای روزمره خونم از عود استفاده میکنم
برای مهمونیا اسپری ریموتی داشتم..که جدیدا خراب شده...اونم عااااالی بود{2 (6)}

Maryam_chef
2014-06-13, 10:37 PM

دوست خوبم ممکنه کمدتون نمناکی باشه همونطور که مرضیه جان گفتن هر چند وقت یکبار از رختخوابها خبر بگیرید داخل آفتاب یزارین تا بوی نمش بره یا اگر کمد تون مشکل نم داره وارسی کنید و اگر احتیاج به تعمیر داشت اون رو درست کنید هراز چند گاهی در کمد رو باز بزارین
یا میتونین رختخواب رو مستقیم روی زمین نزارین روی یک چیز بلندتر از سطح زمین بزارین

Sorhe
2014-07-17, 12:41 PM
روش درست کردن خوشبو کننده کمد
مواد لازم

2 استکان آب

25 گرم زنجبیل خرد شده

1 قاشق سوپخوری نمک

نیم قاشق سوپخوری فلفل هندی

1 قاشق سوپخوری میخک کامل

25 گرم دانه فلفل

پوست مرکبات از هر نوع (پرتقال، گریپ فروت، نارنگی، لیمو، ...)

قدم ها

1- تمام مواد اولیه را برای 15 دقیقه روی گاز حرارت دهید تا بجوشد.
237860

2- مایع ترکیب را کشیده و جدا کنید. ادویه جات و مواد باقی مانده را بگذارید سرد شود.
237861

3- ادویه های و مواد سرد شده را در کیسه توری بریزید. بالای کیسه را با نخ ببندید.
237862

4 - کیسه را در زیر آفتاب خشک کنید.
237863

5- کیسه خشک شده را در جارختی آویزان کنید. هر سه ماه آنرا تعویض کنید.
237864

بهتر است کیسه های مرطوب را در جارختی آویزان نکنید. اینکار ممکن است باعث شروع کپک در جارختی شما شود.میتوانید در صورت تمایل، مواد معطر دیگری به این ترکیب اضافه کنید.

منبع: سایت 5040

maryama
2014-07-17, 01:26 PM
عطاری ها یه صابونهای کوچیک معطری دارن که گاهی بهش مشک هم میگن اونهم عالیه قیمتش زیادهم نیست قبلا از رنده شده ش برای توی بالش خصوصا بالش پر استفاده می کردم .

berg
2014-07-28, 07:54 PM
سلام دوستان من دونه لیمو را چند روز خیس کرده مغزشو تو گلدان کاشتم الان من یک گلدان کوچک نهال لیمو دارم این هم درختچه زیبایی است و هم بوی لیمو می دهد خونه خوشبو است

zeinab.r
2015-02-12, 02:06 PM
چگونه خانه ای خوشبو داشته باشیم؟

۱- در یک نعلبکی کمی ادکلن خوشبو بریزید ویک حبه قند چهار گوش در آن بیندازید ، طوری که ادکلن را خوب جذب کند وقند خیس شود ، سپس قند را آتش بزنید و وقتی ادکلن تمام شد قند را خاموش کنید. با این تدبیر فضای خانه بسیار معطر خواهد شد .

۲- اگر می خواهید سبزی یا موادی سرخ کنید که مطمئن هستید اعضای خانواده از بوی حاصل از آن ناراحت می شوند، پیش از شروع کار، ابتدا هواکش های داخل آشپزخانه را روشن کنید سپس مقداری سرکه سفید را در کاسه ای بریزید و آن را کنار اجاق گاز روشن قرار دهید؛ بوی حاصل از سرکه سفید، باقیمانده بوی حاصل از سرخ کردن آن مواد را در محیط خنثی می کند.

۳- هرچقدر هم که غذا خوشمزه باشد، بوی سوختن آن بسیار بد و ناخوشایند است. پس اگر حواستان پرت شد و غذایتان سوخت و بوی آن تمام خانه را در برگرفت، ناراحت نشوید. ابتدا اگر هواکش روشن نیست، روشنش کنید. سپس قابلمه ای حاوی آب را روی شعله اجاق گاز قرار داده و چند تکه لیموترش در آن بیندازید و بگذارید بخار حاصل از جوشیدن لیموترش در آب، بوی سوختگی موجود در خانه را از بین ببرد.

۴- کاسه ای حاوی آب را روی شعله اجاق گاز قرار دهید و تعدادی چوب دارچین یا کمی از پودر آن را در آب بریزید و بگذارید روی شعله ملایم اجاق گاز تا کم کم به جوش آید. عطر دارچین فضا را معطر کرده و بوی حاصل از سرخ کردنی و حتی سوختگی را از بین خواهد برد.

۵- اگر حواس پرتی کار دست تان داده و غذا به قدری سوخته که بوی حاصل از آن با هیچ یک از راهکارهای فوق خنثی شدنی نیست، دیگر مجبور هستید پنجره ها را باز کنید ولی برای این که این بو هرچه سریع تر از طریق پنجره آشپزخانه خارج شده و به دیگر قسمت های خانه انتقال پیدا نکند، پارچه و حوله مخصوص آشپزخانه را نمدار کرده و برای چند دقیقه آن را تکان دهید.

۶- بوی حاصل از پخت و پز غذا را با ریختن مقداری جعفری در تابه ای کوچک و قراردادن آن روی شعله اجاق گاز از بین ببرید. حرارت دادن جعفری برای مدت ۵ دقیقه، نه تنها بوی نامطبوع موجود را از بین می برد بلکه فضا را عطرآگین می کند