مسابقه آشپزی و شیرینی پزی 53 ویژه رمضان 93
کارگاه های آموزشی در روزمنو - تزئینات شکلاتی با مدیریت دوست هنرمندمون نیلوفری
کارگاه آموزش نوشیدنی های تابستانی

PDA

مشاهده نسخه کامل : تجربه های شیرین - شیرینی های نوروزی :: شیرینی پفکی گردویی ::

Khaleh Mary
2012-03-02, 07:09 PM
ماجراجویی شیرین و تجربه های شیرین . (شیرینی پفکی گردویی)
دوستان عزیز و هنرمند میخواهیم اینبار یک شیرینی ساده و سنتی را تجربه کنیم با هم، که در ایام عید یکی از شیرینی های انتخابی همه هست و روی میز پذیرایی قرار گرفته و بسیار خوشمزه و راحت تهیه میشه این شیرینی دستور های مختلفی و زیادی ندراد و همان ترکیب زرده و شکر و گردو هست
من آدرس تاپیک آنرا هم میگذرم تا دستورات را از آنجا یاد بگیریم تا عید وقت زیادی نداریم یکبار آموزشی درست کنید و ۲، ۳ روز نزدیک عید به میزان بیشتری برای مهمانان عزیزتون تهیه بفرمایید
شيريني پفكي گردويي

[Only registered and activated users can see links] %BE%D9%81%DA%A9%DB%8C+%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%88%DB% 8C%DB%8C

Khaleh Mary
2012-03-02, 07:20 PM
1_در این شیرینی زدن زرده تخم مرغ خیلی مهمه یعنی واقعا اینقدر بزنید تا سفید و کشدار بشه آنهم با شکر و وانیل که هم موقع پخت پف کنه و هم بوی تخم مرغ نده
2_فر هم را از قبل حتما گرم کنید چون اگر با سرمای فر بخواهید شروع کنید پف شیرینی ها میخوابه
3_وقتی گردوهای نیمکوب را اضافه کردید زیاد هم نزنید که گردوها سنگین بشه و زیر خمیربره
4_این شیرینی ارد نمیخواهد ولی طبق تجربه خودم گردوها را که نیمکوب کردید در ۱ قاشق غذا خوری ارد بغلطانید و اضافه کنید
5_به نظر من با نصف موادشروع کنید
6_برای سفیده ها هم نگران نباشید شیرینی هایی هم هست که فقط سفیده تخم مرغ نیاز داره یا مرنگ درست کنید و شکوفه های رنگی و لابلای ظرف های شیرینی قرار بدید که ظرف شیرینی شما را زیباتر میکنه

ChefShadi
2012-03-02, 08:54 PM
خاله ماری گلم, واقعا ممنون بابت این که تجربه های شیرین رو ادامه میدید:11: من واقعا انقدر درگیر کارای گارگاه و سفارشای عید شدم که حتی وقت سر خاروندن هم ندارم...از همتون ممنونم بچه ها{2 (6)}

Khaleh Mary
2012-03-02, 09:51 PM
من الان این شیرینی را درست کردم جاتون خالی خیلی خوشمزه شده
دستور من از کتاب خانوم رزا منتظمی با نصف مواد البته خودم باز کمی تغییرش دادم
در عکس ها میزان ها را نسبت به لیوان هم برتون گذاشتم
۳ تا زرده تخم مرغ
۸۰ گرم پودر شکر
۱۵۰ گرم گردو
نصف قاشق چایی خوری بکینگ پودر و یک ۱بسته وانیل شکری یا نصف قاشق چایی خوری وانیل معمولی
من اول یک قاشق سرپر ارد ریختم والی دیدم داره کامی پهن میشه و در سنی دوم به موادم ۱ قاشق سر خالی ارد اضافه کردم
فکر کنم دلیل پهن شدن شیرینی ها درشت بدان بیش از حد گردو هاست کمی آنها را ریزتر کنید چون شاید سنگینی گردو موجب پهن شدن ان میشود
ولی بازم میگم که خیلی خوشمزه شده در ضمن برای عید با حوصله بیشتر و اندازه های ریزتر دوست میکنم
زمان پخت ۱۰ دقیقه بود با درجه ۱۸۰ سانتیگراد والی سری دوم چون فر داغ بود با همان زمان کمی رنگش تیره تر شد
وقتی از فر در میاد نرمه ولی کمی که سرد شد خشک میشه
دوم به مودم ۱ قاشق سر خالی ارد اضافه کردم
فکر کنم دلیل پهن شدن شیرینی ها درشت بدان بیش از حد گردو هاست کمی آنها را ریزتر کنید چون شاید سنگینی گردو موجب پهن شدن ان میشود
والی بازم میگم که خیلی خوشمزه شده در ضمن برای اید با حوصله بیشتر و اندازه های ریزتر دوست میکنم
زمان پخت ۱۰ دقیقه بود با درجه ۱۸۰ سانتیگراد والی سری دوم چون فر داغ بود با همان زمان کمی رنگش تیره تر شد
وقتی از فر در میاد نرمه ولی کمی که سرد شد خشک میشه

من گردو ها را توی کیسه فریزر کردم و با دسته هاون کوچولوم روش کوبیدم با وردنه هم میشه توی ماشین های خورد کن هم میشه من ساده ترین راه را انتخاب کردم شما چطور ؟؟؟؟؟؟؟؟

Khaleh Mary
2012-03-02, 09:52 PM
خاله ماری گلم, واقعا ممنون بابت این که تجربه های شیرین رو ادامه میدید:11: من واقعا انقدر درگیر کارای گارگاه و سفارشای عید شدم که حتی وقت سر خاروندن هم ندارم...از همتون ممنونم بچه ها{2 (6)}

شادی جان انجام وظیفه میکنم شما هم موفق باشی {53}{53}

Hedieh
2012-03-02, 09:57 PM
من 5شنبه هفته ی دیگه این شیرینی رو به احتمال زیاد درست میکنم، برای منی هم که میخوام توی مایکرو درست کنم، باید حتما قبلش گرم باشه مایکرو؟

Khaleh Mary
2012-03-02, 10:59 PM
دوستان گلم نگران سفیده تخم مرغ هاتون نباشید که یک شیرینی اختراع کرم که باید به اسم خودم ثبتش کنم
که بسییور ر ر ر خوشمزه هست الان دیگه خسته هستم که بخواهم عکس و دستورش را بزارم امروز سر کاربیرون و کار خانه و از ساعت ۶ هم مشغول این شیرینی ها بودم الان هم ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه هست مابین هم شام درست کردم و میخواهم کمی استراحت بکنم :28:{71}

Hedieh
2012-03-02, 11:10 PM
خاله ماری جون با سفیدش مرنگ هم میشه درست کرد {4}

اما یه سوال دیگه هم دارم، یا 3 تا زرده تخم مرغ چند تا شیرینی متوسط میشه درست کرد؟

Khaleh Mary
2012-03-02, 11:28 PM
هدیه جان در پست اول گفتم میشه با سفیدش مرنگ درست کرد آنهم اگر با رنگ های خوراکی رنگی کنید و شکوفه های رنگی بزنید خوشگل میشه برای تزیین ظرف شیرینی شما
این میزان حدود ۳۰ تا شیرینی داد ولی باز هم به نظر من باید ریزتر زد این شیرینی ها را برای عید ،شیکتر و مجلسی تر میشه

Nahid59
2012-03-02, 11:41 PM
خاله جون این موادی که به گرم گفتید رو میشه در اسرع وقت به قاشق هم بگید؟(یه ترازو ندار که در صدد پیدا کردن مارک خوبه)ممنون:3:

Khaleh Mary
2012-03-02, 11:49 PM
ناهید جان به عکسش اگه نگاه کنی از لیوان دسته دار استفاده کردم که همه توی خونه هاشون دارند گردو ۳/۴ لیوان و پودر قند هم از ۱/۴ لیوان کمی بیشتر و بقیه اش هم که با قاشق و تخم مرغ هم ۳ عدد زرده هست

Adriyana
2012-03-03, 02:24 AM
من پارسال برای عید این شیرینی رودرست کردم.

با زرده ها پفک گردویی درست کردم و با سفیده های تخم مرغم "شیرینی نارگیلی" درست کردم...جاتون خالی هردوش خوب بود.
حالا ایشالا یکی دوهفته دیگه دوباره برای عید درست میکنم{1}

Khaleh Mary
2012-03-04, 01:51 AM
من امروز سر کار بودم و تازه برگشتم و میبینم که هیچکدام از خودتون هنری در ور نکردید که
آدریانا جان با چه روشی شیرینیهاتون را درست کردید ؟

Adriyana
2012-03-04, 02:02 AM
من امروز سر کار بودم و تازه برگشتم و میبینم که هیچکدام از خودتون هنری در ور نکردید که
آدریانا جان با چه روشی شیرینیهاتون را درست کردید ؟

خاله جون ، تا جایی یادم میاد دستورشو از مامانم گرفتم چون پفک گردویی های مامانم خیلی خوب میشه{2 (30)}
فکر میکنم رسپی مامانم هم از روی کتاب خانم رزا منتظمی بوده..

Shidak
2012-03-04, 04:05 AM
من دلم می‌خواد درست کنم اما ترجیح میدم شیرینی‌‌های که ریسکشون زیاده رو سمتشون نرم. آخه تو تاپیکش دیدم که همه از وا رفتن شیرینی‌‌ها گفتن. اما خاله جون یه خواهش دارم که اگه میشه تا قبل از عید شیرینی‌ نخودچی رو هم تو تجربه‌های شیرین بزارین چون دستوراتش متفاوت هست و همه شون هم خوب جواب نمیدن.

sarina-kian
2012-03-04, 07:22 AM
این شیرینی همون شیرینی گردویی هایی درمیاد که در قنادیها بفروش میرسه که قهوه ای رنگه و سطحش ترک دار میشه؟ظاهرا که تفاوت میکنه!!{2 (26)}

Hanichef
2012-03-04, 08:50 AM
این شیرینی همون شیرینی گردویی هایی درمیاد که در قنادیها بفروش میرسه که قهوه ای رنگه و سطحش ترک دار میشه؟ظاهرا که تفاوت میکنه!!{2 (26)}

نه سارینا جون..من عاشق اونام...ولی اینا پفکی هستن و گردو زیر دندون میاد...فرق داره با اونا...من که دوست ندارم

Khaleh Mary
2012-03-04, 08:29 PM
ساناز جان ۴، ۵ روز دیگه هم تاپیک شیرینی نخودچی را میزنیم که دوستانی که علاقه به این شیرینی دارند دست به کار بشند {53}{77}
من با سفیده تخم مرغ های اضافی هم این شیرینی را درست کردم که خوشمزه بود{2 (30)}

Nahid59
2012-03-04, 09:10 PM
منم با نخود چی موافقم{53}

anajan
2012-03-04, 11:59 PM
ساناز جان ۴، ۵ روز دیگه هم تاپیک شیرینی نخودچی را میزنیم که دوستانی که علاقه به این شیرینی دارند دست به کار بشند {53}{77}
من با سفیده تخم مرغ های اضافی هم این شیرینی را درست کردم که خوشمزه بود{2 (30)}

خاله هنر مندم.به نظر عاااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااالی میان .من همیشه باسفیده مشکل دارم و بچه هام مرنگ دوست ندارند.لطفا دستور این شیرینی اتان را هم بگذارید.{clap}{clap}

zhila
2012-03-05, 11:26 AM
تبريز به اين شيريني ها ميگن پيچ انگشتي. خيلي خوشمزه و پرطرفداره. خيلي دوست دارم درست كنم ولي ميترسم خراب شه حرص بخورم.

Khaleh Mary
2012-03-05, 11:45 AM
دوستان من هنوز برای این شیرینی اختراعی خودم نامی انتخاب نکردم تا ببینم نظر شما چیه و براش تاپیک جداگانه بزنم
۳ عدد سفیده تخممرغ
پودر قند ۸۰ گرم
ارد ۱۰۰ گرم
پودر بادام ،فندق ، نارگیل ،پسته روی هم ۲۵۰ گرم
بکینگ پودر ۱/۲ قشق چایی خوری که با ارد مخلوط میکنید و به تخم مرغ زاده شده اضافه میکنید
وانیل ۱/۲ قاشق چایی خوری
سفیده را انگادر میزنیم تا کاملا کف کند و همانطور که از سر همزن میبینید همان حالت سفت میماند بعد پودر قند را اضافه میکنید و وانیل را باز به مدت کامی میزنید و سپس ارد و بکینگ پودر الک کرده را با پودر مغز ها اضافه میکنیم و با لیسک یا یک قاشق بزرگ یا کفگیر آرام بصورت دورانی هم میزنیم که فقط این مواد با سفیده قاطی بشه ،حالا در فر که قبلا گرم کردیم با درجه ۱۸۰ سانتیگراد میچینیم و من فکر کردم مثل زرده باید فاصله در بچینم ولی این شیرینی مثل مرنگ همنطور به همان شکل خودش پخت و پهن نشد

sarina-kian
2012-03-05, 02:23 PM
خاله جون اگر آرد رو از این ترکیب حذف کنیم،میشه ماکارون!شیرینی های ماکارون با سفیده ی تخم مرغه فقط.ماکارون نارگیلی رو هم شیدک جون دستورش رو گذاشتن!
ترکیب سفیده و شکر و پودر نارگیل هم میشه شیرینی نارگیلی خودمون.
خیلی خوب شدن خاله جون.دستت درد نکنه{53}

سیندرلا22
2012-03-05, 03:24 PM
من فر ندارم میشه یه شیرینی بهم توصیه کنین که هم ماندگاری بالا داشته باشه هم فر نخواد و خوشمزه باشه مواد ساده ای هم بخواد ممنون{4} میشه بهم پیام خصوصی بدین اخه ممکنه اینجا نتونم نظراتتون رو ببینم {53}

SHIVA
2012-03-06, 03:44 PM
دوستان واسه نگهداری شیرینیها باید چیکار کنیم؟
مخصوصآ شیرینیهایی که کره داخلشون هست
بعد از یک مدت بو میگیرن
کسی راه حلی خوبی داره واسه این قضیه
مثلآ االان بخوام شیرینی آرد نخودچی یا قطاب درست کنم
تا آخر تعطیلات خوب میمونه یا بوی موندگی میگیره؟

anajan
2012-03-06, 11:36 PM
خاله ماری عزیز ممنون بابت در میان گذاشتن تجربه اتان من شیرینی ماکارون را نمی شناسم اما فکر می کنم این شیرینی اختراعی شما خیلی ساده و زیباست و حتمآ آنرا برای عید درست می کنم. روی ماهت را می بوسم.{tt1}

Khaleh Mary
2012-03-06, 11:50 PM
شیوا جان بهترین ظرف برای نگهداری ظروف قدیمی فلزی در دار که مخصص نگهداری شیرینی هست والی الان این ظروف اگر کم هست دار ظروف پستیکی دار دار که هوا توش نره و دار جای خنک و تاریک نگهداری بشه

SHIVA
2012-03-07, 02:05 AM
دوستان من هنوز برای این شیرینی اختراعی خودم نامی انتخاب نکردم تا ببینم نظر شما چیه و براش تاپیک جداگانه بزنم
۳ عدد سفیده تخممرغ
پودر قند ۸۰ گرم
ارد ۱۰۰ گرم
پودر بادام ،فندق ، نارگیل ،پسته روی هم ۲۵۰ گرم
بکینگ پودر ۱/۲ قشق چایی خوری که با ارد مخلوط میکنید و به تخم مرغ زاده شده اضافه میکنید
وانیل ۱/۲ قاشق چایی خوری
سفیده را انگادر میزنیم تا کاملا کف کند و همانطور که از سر همزن میبینید همان حالت سفت میماند بعد پودر قند را اضافه میکنید و وانیل را باز به مدت کامی میزنید و سپس ارد و بکینگ پودر الک کرده را با پودر مغز ها اضافه میکنیم و با لیسک یا یک قاشق بزرگ یا کفگیر آرام بصورت دورانی هم میزنیم که فقط این مواد با سفیده قاطی بشه ،حالا در فر که قبلا گرم کردیم با درجه ۱۸۰ سانتیگراد میچینیم و من فکر کردم مثل زرده باید فاصله در بچینم ولی این شیرینی مثل مرنگ همنطور به همان شکل خودش پخت و پهن نشد
ممنون عزیزم
میشه مواد رو داخل قیف ریخت؟
منظورم اینه که آجیلها در چه حدی ریز میشن؟
ا

zara.tgh
2012-03-07, 11:32 AM
دوستاي خوبم درجه حرارت فر براي پفك گردويي160 درجه مي باشد.و اگه درجه اش از اين بيشتر باشه سريع تيره ميشه ولي مغزش خام ميمونه.
من يه دستوري واستوون ميزارم كه امتحانشو پس داده.من سه ساله شفارش هاي پفك گردوييمو با اين دستور ميپزم مشتري هام عاشقش و بازم سال بعد سفارش ميدن

*عاطفه*
2012-03-07, 11:38 AM
من اينو همون چهارسال پيش كه تازه عروسي كردم درستيدم{2 (4)} {71}

zara.tgh
2012-03-07, 12:05 PM
سيندرلاجوون اينم چندتا رسپي بدون نياز به فر كه بيشترشو خودم هم تست كرد:3:م
خووبه يا بازم ميخواي؟؟؟دستور بدون فر زياده كه خيلي هاشو تووي دفترم نوشتم.تنوعشم خيلي زياده .

raheleh296
2012-03-07, 12:45 PM
زهرا جون دستورتو بزار عزیزم

raheleh296
2012-03-07, 12:47 PM
حداقل یه دستور بزار مطمئن بشیم من که فرد مبتدی هستم بازم دستورم خوب میشه زهرا جون دستور بزار دستور شیرینی گردویی

zara.tgh
2012-03-07, 01:04 PM
من كه يه دستور پفك گردويي گذاشتم .گفتم دستور خيلي خوبي بود.متوجه منظورتون نميشم.حالا شما همين 6تا رسپي درست كنيد 6+ پفك گردئويي كه گذاشتم.چشم بازم رسپي خوب ميزارم.آخه من سر كارم و خيلي راحت دسترسي به منابع ام ندارم:3:

سمانه1366
2012-03-07, 01:19 PM
دوستاي خوبم درجه حرارت فر براي پفك گردويي160 درجه مي باشد.و اگه درجه اش از اين بيشتر باشه سريع تيره ميشه ولي مغزش خام ميمونه.
من يه دستوري واستوون ميزارم كه امتحانشو پس داده.من سه ساله شفارش هاي پفك گردوييمو با اين دستور ميپزم مشتري هام عاشقش و بازم سال بعد سفارش ميدن
ببخشید عزیزم اگه میشه دستورتون رو برامون بنویسید چون من زوم کردم نتونستم بخونم بازم ممنونم{77}{77}

zara.tgh
2012-03-07, 01:44 PM
ببخشید عزیزم اگه میشه دستورتون رو برامون بنویسید چون من زوم کردم نتونستم بخونم بازم ممنونم{77}{77}

سمانه جوون در حال حاضر بخاطر مشغله كاري فرصت تايپ ندارم.عكسو save نكن فقط روش enter بزن و بعد zoom كن.:11:

Benyamin
2012-03-07, 05:28 PM

این دستور خیلی خوبیه ... همونه که من هم گذاشته بودم .
[Only registered and activated users can see links]

*Negar*
2012-03-07, 06:06 PM
چرا شیرینی های هیچ کس مثل این عکس نشده ؟؟

Hedieh
2012-03-07, 06:24 PM

نگار جون اینا به نظر مرنگ هستن، نه پفکی گردوئی :3:

*Negar*
2012-03-07, 07:27 PM
دوست عزیز اینجا رو ببینید
[Only registered and activated users can see links]شیرینی-پفک-گردویی/page3
لینکشو برمیدارم سریع

Amitida
2012-03-07, 07:31 PM
نگار جون اونایی که تو لینک هست همین شیرنی گردویی هست
من مامانم که درست میکرد همون شکلی میشدن.ولی این عکس بالا مرنگ هست

Hedieh
2012-03-07, 07:32 PM
دوست عزیز اینجا رو ببینید
لینکشو برمیدارم سریع

نمیدونم والا، شاید اشتباه گذاشتن، چون شیرینی پفکی گردوئی من فکر نکنم این جوری روش صاف و صیقلی شده باشه چون گردو داره!!!!!!!!!!!!

zara.tgh
2012-03-08, 09:15 AM

نگار جون دليلش ميتونه مربوط به گردوش باشه از ظاهرش پيداست كه مقدار گردوش خيلي كمه كه هم تونسته اينقدر پف كنه و هم اينكه گروهاش پيدا نيست مثلا به 6تازرده 100 تا 110 گرم گردو ريختي{53}

zara.tgh
2012-03-08, 09:26 AM
اينم پفك گردويي هاي من.باهمون رسپي كه توو صفحه 3 گذاشته بودم و گفتم كلي خاطرخواه داره.عكاس كمي ناشي بوده ببخشيد ديگه اصلا فك نكنيد عكسو من گرفتما نه نه هرگز .من حرفه اييم.{photosmile}

Hedieh
2012-03-08, 02:58 PM
خوب دوستان عزیز من اومدم از ماجرای شیرین خودم که تلخ شد بگم {20}

من اومدم این شیرینی رو درست کنم با ذوق و شوق همه مواد رو قاطی کردم و گفتم با سفیده هاشم شیرینی نارگیلی درست میکنم، زرده رو با پودر قند و وانیل زدم زدم تا سفت شد، گردو هم اضافه کردم و یه دونه گذاشتم بپزه ببینم چه جوری میشه، دیدم مثله نیمرو شد و دقیقا مزه ی تخم مرغ آبپز میداد، وانیلش و بیشتر کردم و دوباره گذاشتم، هر کاری کردم نپخت و سوخت {20}
منم همه رو توی یه ظرف ریختم و گذاشتم تا بپزه، و دقیقا شبیه نون شد، همه وا رفتن و بهم چسبیدن، از خیر درست کردن شیرینی نارگیلی هم گذشتم و بی خیالش شدم {20}

Adriyana
2012-03-08, 03:09 PM

من اومدم این شیرینی رو درست کنم با ذوق و شوق همه مواد رو قاطی کردم و گفتم با سفیده هاشم شیرینی نارگیلی درست میکنم، زرده رو با پودر قند و وانیل زدم زدم تا سفت شد، گردو هم اضافه کردم و یه دونه گذاشتم بپزه ببینم چه جوری میشه، دیدم مثله نیمرو شد و دقیقا مزه ی تخم مرغ آبپز میداد، وانیلش و بیشتر کردم و دوباره گذاشتم، هر کاری کردم نپخت و سوخت {20}
منم همه رو توی یه ظرف ریختم و گذاشتم تا بپزه، و دقیقا شبیه نون شد، همه وا رفتن و بهم چسبیدن، از خیر درست کردن شیرینی نارگیلی هم گذشتم و بی خیالش شدم {20}

خیلی عجیبه هدیه جون..چون من با همین رسپی درست کردم مشکلی نداشتم.
من اول یکم زرده ها رو با همزن برقی زدم ، بعد هم پودر شکر و اسانس وانیل رو اضافه کردم وبعد باز با همزن زدم...اونقدر که سفید و کشدار بشه و بوی زحم نده دیگه....بعد گردوهایی که خرد کرده بودمو ریختم توش و با قاشق با هم مخلوط کردم باز....فر رو از قبل کرده بودم و توس سینی فر کاغذ روغنی انداختم، از مایه شیرینی با قاشق چایخوری برداشتم و ریختم توی سینی فر با فاصله...
بعد گذاشتم تو فر تا بپزه.
شمام همین مراحل رو انجام دادی؟؟

Hedieh
2012-03-08, 03:24 PM
خیلی عجیبه هدیه جون..چون من با همین رسپی درست کردم مشکلی نداشتم.
من اول یکم زرده ها رو با همزن برقی زدم ، بعد هم پودر شکر و اسانس وانیل رو اضافه کردم وبعد باز با همزن زدم...اونقدر که سفید و کشدار بشه و بوی زحم نده دیگه....بعد گردوهایی که خرد کرده بودمو ریختم توش و با قاشق با هم مخلوط کردم باز....فر رو از قبل کرده بودم و توس سینی فر کاغذ روغنی انداختم، از مایه شیرینی با قاشق چایخوری برداشتم و ریختم توی سینی فر با فاصله...
بعد گذاشتم تو فر تا بپزه.
شمام همین مراحل رو انجام دادی؟؟

آره آدریانا جون، هم وا رفت هم مزه ی تخم مرغ آبپز میداد، برای شما توش پوک میشه؟

Adriyana
2012-03-08, 04:04 PM
آره آدریانا جون، هم وا رفت هم مزه ی تخم مرغ آبپز میداد، برای شما توش پوک میشه؟

آره پوکه توش....
ببینم یه سوال : میگم نکنه مشکل از فرته! اصلا توی فر پختی؟:3:

Hedieh
2012-03-08, 04:07 PM
آره پوکه توش....
ببینم یه سوال : میگم نکنه مشکل از فرته! اصلا توی فر پختی؟:3:

نه{4}

من فرم خرابه، توی مایکرئفر گذاشتم، شاید ایراد کارم همینه {2 (26)}

Adriyana
2012-03-08, 07:38 PM
نه{4}

من فرم خرابه، توی مایکرئفر گذاشتم، شاید ایراد کارم همینه {2 (26)}

بله هدیه جون...به نظرم ایراد کار از همین ماکروفر باشه....امواج ماکروفر همه چیزو خراب میکنه{2 (14)}

حالا ایشالا فرت درست شد، دوباره تست کن...حتما خوب میشه:3:

Adriyana
2012-03-08, 07:42 PM
اينم پفك گردويي هاي من.باهمون رسپي كه توو صفحه 3 گذاشته بودم و گفتم كلي خاطرخواه داره.عكاس كمي ناشي بوده ببخشيد ديگه اصلا فك نكنيد عكسو من گرفتما نه نه هرگز .من حرفه اييم.{photosmile}

خانوم این شیرینی های پفک گردویی شما چرا قهوه ای شده!!!؟ گردو رو پودر کردید توش!؟خوب دستورشم که اینقدر ریزه که هیچکس نمیتونه ببینه .
فکر میکنم این شیرینی گردویی باشه نه پفک گردویی!:3:

zara.tgh
2012-03-10, 10:31 AM
خانوم این شیرینی های پفک گردویی شما چرا قهوه ای شده!!!؟ گردو رو پودر کردید توش!؟خوب دستورشم که اینقدر ریزه که هیچکس نمیتونه ببینه .
فکر میکنم این شیرینی گردویی باشه نه پفک گردویی!:3:

گلم اين كجاش قهوه ايه؟كرمه.البته نور عكس مناسب نبوده. خيلي سفيد وروشن نيست .اونم به اين دليله كه براي 6 تا زرده 300گ گردو خرد شده(نه پودر شده) داريم.ممكنه كسي داخل پفك گردويي گردو خيلي درسته بريزه كه مطمئنان براي صرفه جوييه(چون گردو كمتري مصرف ميشه)لطفا رسپي پفك گردويي رو save نكنيد.روش inter و بعد zoom كنيد.

zara.tgh
2012-03-10, 12:42 PM

هديه جون براي شيريني نارگيلي ا ينو بدرست فك كنم جواب بده .
تازشم مي توني يه كار ديگه هم بكني به ازاي سفيده 125 گ /پودر قند 250گ /پدر نارگيل 125گ اگه مثل من دوست داري شيريني نارگيلي نرمي داشته باشي ميتوتي تا 250گ هم زيادش كني./روغن مايعه 25 گرم/سركه 1 ق سوپخوري(اگه باز ميخواي ترد بشه بريز .) سفيده هارو بزن تا فرم بگيره پودر قند قاشق قاشق اضافه كن وقتي خوب بخورد هم رفتن پودر نارگيل و سركه و روغن مايع رو بريز وقتي يكدست شدن بريز توو قيف و ماسوره بزن ودر فر180 درجه به مدت 15دقيقه قرار بده.اينو جوري مامانم ميدرسته.من خيييلي دوست دارم ترم ميشه مثل نارگيلي هاي بزرگ بيرون قلق هم نداره.اگه هم مطمئن نيستي كه دوسش داري ميتوني دستور خانم قا جار اجر كني .اينم دستورش

Hedieh
2012-03-10, 01:05 PM
مرسی عزیزم؛ لطف کردی، اما من مشکلم اینه که فر ندارم و میخواستم توی مایکروفر درست کنم {20}

فکر کنم این شیرینی نارگیلی ها هم توی مایکروفر وا برن {verysad}

Sarashpaz-Sepideh
2012-03-10, 01:37 PM
خاله اجازه؟ماهم ميتونيم بذاريم اينجا؟{4}{4}

Khaleh Mary
2012-03-10, 03:19 PM
سپیده جان شما با کدام دستور درست کردید ؟

Sarashpaz-Sepideh
2012-03-10, 04:10 PM
به ازاي يه دونه زرده تخم مرغ يه قاشق پودرقند و يه قاشق ارد ميريزم و گردوي خرد شده ميريزم دوست داشتين خيلي كم زعفران حل شده بزنين (من زعفرانيشو بيشتر دوست دارم )
بعد هم قاشق قاشق ميريزين تو سيني و ميفرستين تا بپزه
رسپي خودمه خاله:11:

Khaleh Mary
2012-03-10, 04:34 PM
سپیده جان یعنی هر دو شیرینی یک دستور داره هم قهوه ای، هم ساده ?

Sarashpaz-Sepideh
2012-03-10, 04:38 PM
نه خاله جونم{2 (6)}
مال قهوه اي اينه:
تخم مرغ:1 عدد
پودركاكائو:2 ق غ
آرد:1 و 1/4 پيمانه
پودرپسته:3/4 پيمانه
وانيل و بيكينگ پودر هم :كمي(من وانيل و بكينگ پودرام چشميه )
پودرقند:1 پيمانه
كره:140 گرم
اول كره رو با وانيل و پودرقند ميزنم تا سفيد بشه +تخم مرغرو ميزنم تا كش بياد باهاشون +ارد رو كه با پودركاكائو و بيكينگ پودر الك كردم رو ميريزم تو مواد و با قاشق هم ميزنم +پودرپسته رو ميريزم و درنهايت يه خمير بهمون ميده كه كمي چسبناكه بعد از اين خميره ورميدارم و روش بازم پودرپسته ميزنم و ميفرستم توي فر درعرض 15 دقيقه حاضر ميشه
خيلي خوشمزه و نرمه

اينم سفيده:
به ازاي يه دونه زرده تخم مرغ يه قاشق پودرقند و يه قاشق ارد ميريزم و گردوي خرد شده ميريزم دوست داشتين خيلي كم زعفران حل شده بزني

در اصل دوجور شيريني متفاوت هستن منتها توي يه ديس گذاشتم

Khaleh Mary
2012-03-10, 04:46 PM
اخه سپیده جان پرسیدم دستورش چیه؟ آدرس تاپیکی را که برام گذشتی یک شیرینی دیگه هست برای همین سوال برانگیز شد قضیه برام که هر دو یک جور مواد داره ؟
ولی دیگه الان شیر فهم شدم {4}

SHIVA
2012-03-19, 03:21 PM
اینم شیرینی گردویی من
مزش فوق العاده شد

شبنم 71
2012-07-30, 01:32 AM
من با این دستور درستیدم خیلی شل شد وشکل نگرفت به نظرتون اشکال کار کجاست؟
زرده تخم مرغ :۴ عدد
پودر قند :۱۵۰ گرم
گردو خورد شده :۲۰۰ گرم
وانیل :یک قاشق چای خوری
آب :سه قاشق غذا خوری
کاکائو در صورت تمایل
پودر پسته :برای تزیین
ابتدا زرده ها وپودرقند را خوب می زنیم حدود ۱۵ دقیقه تا کاملآ کشدار وسفید شود وبعد گردو را اضافه می کنیم.
بعد از اضافه کردن گردو ها ،سه قاشق آب را اضافه می کنیم

شبنم 71
2012-07-30, 01:39 AM
شیوا جون میشه دستور پختشو بگی؟؟؟

Sepnta
2013-03-09, 07:05 PM
اینم دستور نان گردویی مادر بزرگ خدا بیامرز منه{63}
بزودی میپزم و عکسشو براتون میزارم:3:

مواد لازم :
زرده تخم مرغ(متوسط) 5 عدد
پودر قند 260 گرم
هل یک قاشق چایخوری
مغز گردوی خرد شده 250 گرم
پسته مقداری برای تزیین

طرز تهیه:
نصف پودر قند رو روی زرده ها ریخته خوب با همزن بزنید تا سفید شود. بعد از زدن دست بردارید و نصف دیگر پودر قند را با هل به زرده ها اضافه کنید( با لیسک در حد مخلوط شدن) با قاشق مربا خوری کمی از مواد رو بردارین و تو سینی فر که چرب کردین بریزین. اگه احساس کردین در حین ریختن مواد دارن پهن میشن کمی خاک قند اضافه کنین. حالا گردو رو اضافه کنید .( سعی کنین همشو یه دفعه نریزید و مثلا 1/3 را نگه دارید. و اگه لازم شد بعدا اضافه کنین.) ( موقع اضافه کردن گردو زیاد هم نزنین که موادتون شل نشه).حالا با قاشق مرباخوری از موادتون بردارین و با فاصله کم در سینی بریزین و روی آن 1/4 مغز پسته قرار بدین. حالا آنها رو در فری که از قبل با دمای 170 درجه گرم کردین بزاری. حدود 20 دقیقه حاضر میشه. حواستون باشه که رنگش عوض نشه. بعد از پخت بزارین سینیتون سرد بشه و بعد آنها رو از سینی جدا کنین.
-این شیرینی رو باید بسیار ظریف و در اندازه های کوچک ریخت. هر چی ظریفتر باشه برای عید مناسبتره.
-این شیرینی در همون اندازه ای که میریزینش میمونه و چهن نمیشه.
- من معمولا با 2 عدد زرده تخو مرغ درست میکنم و باقی مواد رو هم به نصبت همون کم میکنم و مقدار کافی هم شیرینی دارم.

باران78
2013-03-09, 08:47 PM
شيريني پفكي گردويي ([Only registered and activated users can see links])

**Ghazal**
2013-03-17, 01:14 AM
شیرینی پفکی گردویی {53}