کارگاه های آموزشی در رومنو - جشنواره پاییز هزار رنگ
جشن انار - مسابقه ویژه آشپزی و شیرینی پزی 54
کارگاه آموزش نوشیدنی های گرم

PDA

مشاهده نسخه کامل : عکس و دستور :: دسر و ژله :: روزمنویی ها

صفحات : [1] 2

ashpazbanoo
2010-12-27, 02:31 PM
ژله شماره 1

خوب به نظرم این ساده ترین ژله ای بود که می شه برای پست اول گذاشت

نظر من:
درست کردن این ژله خیلی آسونه...فقط به یه کمپوت آناناس-ژله لیمو یا انگور-و یه قالب استوانه ای شکل نیاز دارید..حتما هم نباید قالب خاصی باشه اگه ظرف شیشه ای هم تو خونه دارید که استوانه ای هست میتونید ازش استفاده کنید.

خوب اول یه لایه ژله میریزید و یه آناناس می زارید .ژله ای به اندازه ای که آناناس شناور نشه و مثل چسب عمل کنه بزارید یخچال و دوباره مقداری ژله میریزید وآناناس و....همینطور ادامه بدید تا آخر که هم ظرفتون پر بشه و هم ژله و اناناس ها تموم بشن....

بعدشم چند ثانیه بزارید تو آب گرم و برگردونید...میتونید مثل شکل تو ظرف ژله اتونو بخوابونید و برش بزنید ..که خیلی زیبا میشه

ashpazbanoo
2010-12-28, 09:07 AM
ژله شماره 2

خوب میدونم تمام دوستان گلم این ژله های اسون رو بلدن...اما مرحله به مرحله پیش میریم...
منتظر عکسای خوشکلتون هستم....

این دومین ژله اس که تمام زیباییش برمیگرده به شکل قالبش..اگه دوست دارین دسرهای ژله ای خوشکل و فانتزی داشته باشید باید اول به فکر تهیه قالب های خوشکل باشید.البته با قالبهای ساده هم میشه دسرهای خوشکلی درست کرد اما نمیشه انکار کرد که مدل قالب در زیبایی دسر خیلی تاثیر داره.

برای تهیه این ژله بسته به سایز قالبتون به 1 یا 2 ژله لیمو و مقداری انگور نیاز دارید

خوب همین طور که تو عکس براتون مشخص کردم این قالب از دو قسمت تشکیل شده...برای قسمت اول یک بسته ژله ارو با ا لیوان آب جوش و نصف لیوان آب سرد مخلوط میکنید و میریزید به اندازه ای که قسمت اول پر بشه و میزارید یخچال..وقتی ژله اتون کمی نیم بند شد انگورها رو بهش اضافه کنید و بزارید ببنده...وقتی ژله بسته شد بقیه ژله اتون و بریزید تا قسمت دوم قالب هم پر بشه و بزارید یخچال ..بعدشم که همه دوستان استادن با چاقو لبه های ژله ارو آزاد کنید و چند ثانیه قالب و بزارید تو آب گرم و برگردونید....

به نظر من برای قسمت دوم میتونید ژله ارو با کمی بستنی هم مخلوط کنید تا رنگش با قسمت اول متفاوت بشه

امیدوارم که درست کنید و خوشتون بیاد...کماکان منتظر ایده های شما عزیزان هستم...

ashpazbanoo
2010-12-28, 03:21 PM
ژله شماره 3

خوب احتمالا فردا نمیتونم آپ کنم برای همینم ژله شماره 3 رو امروز میزارم...که یه موقع بدقولی نشه..

این ژله که تصویرشو میبینید خیلی زیباست .هم به خاطر رنگش و هم قالبش

برای تهیه میتونید از 2 بسته ژله آلبالو مارک تیارک ( خیلی خوشمزه اس) و 2 لیوان آب جوش-1لیوان شیر ( یا بستنی) و 1 لیوان آب سرد استفاده کنید.

1- یک بسته ژله رو با 1 لیوان آب جوش و 1 لیوان شیر یا بستنی مخلوط کنید و با یک سوم ژله قسمت اول قالب و پر کنید.بزارید یخچال تا ژله بسته بشه.

2- بسته دیگه ژله ارو با 1 لیوان آب جوش و 1 لیوان آب سرد مخلوط کنید و بریزید روی طبقه اول که بسته شده و دوباره بزارید یخچال تا ژله بسته بشه.( میتونید از تکه های گیلاس یا توت فرنگی هم تو ژله استفاده کنید که خیلی زیبا میشه)

3- بقیه ژله مرحله اول رو روی ژله طبقه دوم بریزید و بزارید یخچال تا کاملا ببنده و بعد میتونید ژله ارو تو ظرف برگردونید.

دوستان در صورتی که شما هم ایده ای دارید بفرمایید تا استفاده کنیم.

ashpazbanoo
2010-12-30, 07:39 AM
دســــــــــــر صورتی
خوب اولین دسر راحت و خوشمزه ای که میخوام بزارم دسر ژله و موزه .البته این دسر توی خونه ما به دسر صورتی معروفه..مطمئنا همه شما عزیزان بلدید...
هم آسونه هم خوشمزه و فوق العاده سریع و شیک ( و خیلی هم کم هزینه) r_m043

مواد لازم: یک بسته ژله توت فرنگی - یک بسته خامه پاکتی صبحانه(از این صورتی ها)- شکر(در صورتی که بخوایین شیرینی بیشتری داشته باشه) کمی-موز چند عدد

طرز تهیه: اول پودر ژله رو با لیوان آب گرم و سرد (طبق دستور خودش) مخلوط میکنید...مایع ژله ارو با موز و خامه توی میکسر بریزید .بعدشم بریزید توی ظرف سرو دسر و دو سه ساعت بزارید یخچال

به همین راحتی به همین خوشمزگی

روشم میتونید با هر میوه ای که بخوایید تزیین کنید- از شکوفه های خامه یا توت فرنگی و یا آناناسم هم میتونید استفاده کنید.

روش دوم: این ژله ارو میتونید با آناناسم درست کنید.آب کمپوت رو به جای یه لیوان آب سرد و به جای موز هم خود تکه های آناس رو با موادتون جایگزین و میکس کنید.

در هر دو صورت خیلی خوشمزه و شیک میشه.....حتما درست کنید.

ashpazbanoo
2010-12-30, 07:48 AM
دقیقا یادم نمیاد دستور دسر ژله نوشابه ارو تو کدوم یک از وبلاگ دوستان دیدم
این دستور اصلیه اما من ساده درست کردم. امتحانش کردم مزه اش خیلی نو و جدید بود
امیدوارم خوشتون بیاد

دسر نوشابه
مواد لازم :
نوشابه کولا=3 پیمانه
شکر=یک چهارم پیمانه
پودر ژلاتین=7 قاشق چای خوری
موز=3 عدد
آب جوش=یک چهارم پیمانه
طرز تهیه :پودر ژلاتین و شکر را روی آب بپاشید و آن را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا ژلاتین کاملاً حل شود . هنگامی که کاملاً یکدست شد به نوشابه اضافه کنید .
مقداری موز کف قالب بچینید و از ژله نوشابه کمی روی آن بریزید و در فریزرقرار دهید تا ببندد. سپس آن را خارج کرده و دوباره مقداری میوه روی آن بچنید و کمی ژله ی نوشابه روی آن بریزید و مجدداً به مدت 5 دقیقه در فریزر گذاشته تا بسته شود . این کار را تکرار کنید تا کاملاً قالب پر شود بعد در یخچال به مدت 6 ساعت می گذاریم تا دسر نوشابه بسته شود .
سپس آن را درون آب گرم بگذارید و در ظرف مورد نظر برگردانید و اطراف آن را با پاستیل های نوشابه تزئین کنید .
* نکته : در صورتی که بخواهید ژله شما سفت تر شود می توانید پودر ژلاتین آن را به اندازه یک قاشق چای خوری اضافه کنید.
برای اینکه ژله بهتر و سریع تر فرم بگیرد، ظرف محتوی ژله را می توانید در ظرفی فلزی بریزید و روی کاسه ای پر از یخ آن را به مدت 7 تا 10 دقیقه بزنید تا غلیظ شود. در این حالت وقتی ژله را به ظرف اصلی که محتوی میوه خرد شده است منتقل می کنید، میوه ها در ظرف جابجا نمی شوند.

Samane
2011-01-02, 05:52 PM
با اجازه مدیران انجمن این مبحث رو ایجاد کردم تا عکس و دستور ژله هایی که خودمون درست کردیم رو توش بذاریم.

Samane
2011-01-02, 06:00 PM
خوب من این ژله رو واسه مسابقه درست کرده بودم.از سه طعم تمشک و شاتوت و انگور استفاده کردم.2 تا طعم رو به روش عادی(پودر ژله را در 1 لیوان آبجوش حل میکنیم سپس 1 لیوان آب سرد به آن اضافه میکنیم)درست کردم و یک طعم رو بعد از حل کردن در یک لیوان آبجوش با یک لیوان ماست مخلوط کردم.هر کدوم از رنگها رو که داخل قالب ریختم قالب رو به صورت مایل درون یخچال گذاشتم(اگر عجله دارید میتونید از فریزر استفاده کنید فقط حواستون باشه ژله یخ نزنه)بعد که ژله کمی بست رنگ بعدی رو به آرومی اضافه کردم و...

Samane
2011-01-02, 06:18 PM
ژله پرتقالی
از یک بسته ژله پرتقالی استفاده کردم 50 گرم از پودر ژله رو در نصف لیوان آبجوش حل کردم و نصف لیوان آب سرد به اون اضافه کردم پرتقال ها رو کف قالب گذاشتم بعد به اندازه چند قاشق ژله رو پرتقال ها ریختم و داخل یخچال گذاشتم کمی که ژله سفت شد و پرتقال ها ثابت شد به آرامی بقیه ژله ها رو اضافه کردم.(اگر در ابتدا همه ژله رو اضافه کنید پرتقال ها میاد بالا و کف قالب نمیمونه)بعد 50 گرم باقی مونده ژله رو در نصف لیوان آبجوش حل کردم و نصف لیوان ماست (ماست رو با چنگال خوب هم بزنید که گلوله گلوله نباشه)بهش اضافه کردم .وقتی ژله داخل قالب کمی سفت شد به آرومی ژله ماستی رو به قالب اضافه کردم.
امیدوارم که خوب توضیح داده باشم {2 (14)}

*Negar*
2011-01-11, 12:47 PM
{2 (6)}دوستان نمیدونم میشه اینجا سوال کرد یا نه
اگه جاش نیست بگید بردارم
این ژله چه طور درست شده ؟
[Only registered and activated users can see links]
شبیه ژله خورده شیشه هستش ولی خیلی مرتب و منظمه

nazgoli
2011-01-11, 01:46 PM
اگه جاش نیست بگید بردارم

اسمارتیز جان من فکر کنم فقط لایه روش خرده شیشه هست ولایه های پایینی همون ژله رنگین کمانه که فکر کنم برای هر لایه از 3-4 رنگ کنار هم استفاده شده

*Negar*
2011-01-11, 01:50 PM
نازگلی جون سوال منم همینه چه طوری کنار هم گذاشته رنگای یه ردیفو ؟؟

nazgoli
2011-01-11, 02:17 PM
باید یه چیزی فاصلشون گذاشته باشه مثلا ظرفهایی که در اندازه های کوچک به بزرگ هستند و داخل هم قرار می گیرند مثل ظرفهای فریزری.

Samane
2011-01-13, 01:57 PM
اگه جاش نیست بگید بردارم
گلم این ژله شطرنجی هست درست کردنش کمی سخته و حوصله میخواد .من خودم درست نکردم ولی توی مامی سایت یکی از خانوما طرز درست کردنشو توضیح دادن آدرسشو میزارم خواستی اونجا پیگیری کن

elili
2011-01-17, 08:18 PM
به اضافه این ژله آکواریمی

arezoo 62
2011-02-12, 12:55 PM
اینم ژله رنگین کمانی من که با 4 رنگ درست شده {53}

Benyamin
2011-02-17, 07:56 PM
ژله خفن درست کردم ..! [Only registered and activated users can see links] خودم که کلی خوشم اومد و ذوق کردم .. البته هنوز نخوردیم.. !

دستور که لازم نداره فقط میگم که چه چیزایی استفاده کردم.

لایه زیرین .. ژله الوورا به همراه میوه های انار و پرتقال پیوندی.
لایه وسط.. اضافه ژله الوورا و اب کمپوت البالو به همراه کمی البالوی بدون هسته
لایه بالایی ژله اناناس + خامه صبحانه ..

برای تزیین هم خامه قنادی + سس شکلات

Shidak
2011-02-17, 08:07 PM
من دو روز پیش برای اولین بار می‌خواستم ژله میوه درست کنم. یه لایه ژله توت فرنگی‌ رو روی میوه‌ها ریختم. گذشتم یخچال وقتی‌ یه کمی‌ بست باقیمانده پودر ژله رو با آب جوش حل کردم و به جای آب سرد یه فنجان شیر توت فرنگی‌ ریختم توش اما به سرعت بریده بریده شود. و ریختم روی ژله قبلی‌ اما تا فردا هم صبر کردم نبست. کسی‌ میدونه اشکال کجا بوده؟

عسل فرفری
2011-02-17, 08:42 PM
شيدك جون بايد صبر كني يه كم آبجوش سرد بشه بعد شير رو اضافه كني.:11:

saba
2011-02-23, 09:42 PM
یک ژله بستنی درست کردم به همان روش متداول
قسمت غیرمتداول اینجاست که گذاشتمش فریز و یادم رفته بود {65}
بعد هم که یادم افتاد از قالب درشون آوردم

sarina-kian
2011-02-24, 07:02 AM
اینم یه ژله ی خورده شیشه ی آرشیوی از ولن...که برای ژله پایه از ژله اناناس و بستنی وانیلی استفاده کردم.{53}

Afrodit
2011-03-09, 11:04 PM
اینم ژله اختراع من که واسه ولنتاین درست کرده بودم

توضیحش یکم طولانیه اگه خواستید بعدا میام می نویسم

Fatemeh1
2011-03-09, 11:37 PM
افروديت جون ميشه بگي چجوري درستش كردي؟؟

Afrodit
2011-03-10, 10:54 PM
اره فاطمه جون حتما شاید براش یه تاپیک باز کردم بذار اجازه بگیرم :3:

amanita
2011-03-10, 11:33 PM
اینم ژله خرده شیشه و بستنی من اولی خرده شیشه است که امروز درست کردم و هر چی شیشه داشتیم خرد کردیم ریختیم توش{4} خیلی شلوغ شده قرمزه توت فرنگی سبزه کیوی آبی بلوبری و زرده ژله چند میوه بود کیوی رو اصلا دوست نداشتم مزه شو پایه اش هم بلو بری و بستنی وانیلی.
اون یکی هم ژله بستنی که هفته پیش درست کردم.{53}

Afrodit
2011-03-15, 10:44 PM
دوستای گلم این تاپیک برای ژله هایی هست که خودتون اختراع کردید و یک کار جدید به ابتکار خودتون هست.

Afrodit
2011-03-15, 11:03 PM
خوب اولین دستور رو خودم میذارم

این ژله اسم نداره خودتون هرچی دوست دارید صداش کنید ولی اگه اسم خوبی پیدا کردید به منم بگید

مواد لازم:
پودر ژله آلوئه ورا (یا هر ژله دیگه با رنگ روشن) 1 بسته
پاستیل با طرح دلخواه 1 بسته

پودر ژله رو با یک لیوان آب داغ مخلوط و کاملا در آن حل می کنید و می گذارید خنک بشه
بعد یک ظرف ترجیحا چهارگوش پلاستیکی بر می دارید و به ضخامت کمتر از یک سانت کف اون از این محلول که سرد شده می ریزید و می گذارید تا خودش رو بگیره (داخل یا بیرون یخچال)
وقتی تقریبا بست (کاملا نبنده) پاستیل ها تون رو به شکل و تعداد دلخواه روی اون می چینید
بهتره اول تصمیم بگیرید که آخر کار می خواید در چه سایزی ژله داشته باشید بعد بر مبنای همون پاستیل ها رو بچینید
وبعد باقی محلول رو روی اون بریزید
ضربه های اروم به ظرف بزنید تا حباب هاش گرفته بشه و بعد در یخچال بگذارید تا کاملا ببنده
وقتی ژله کاملا سفت شد با یک چاقوی تیز دورتا دور ظرف بکشید تا ژله از جداره ظرف جدا بشه
اگر ظرفتون پلاستیکی باشه کفش اصلا نمی چسبه و نیازی نیست در اب گرم بگذارید
بعد به شکل و تکه های دلخواه ژله را برش بزنید و از ظرف خارج کنید
ممکنه اولی کمی سخت باشه ولی بقیه به راحتی جدا می شن
حالا باید این ژله ها رو یک شب تا صبح روی توری سیمی بچینید و توی هوای آزاد که گرم نباید باشه (مثلا توی آشپزخانه) بگذارید
این کار اب اضافی ژله رو تبخیر می کنه و باعث انسجام بیشترش میشه
بعد از این کار چند ساعتی هم اون رو توی یخچال قرار بدهید
برای اینکه سطح ژله شما اصلا چسبنده نباشه می تونید اون رو توی پودر شکر ریز یا ارد بغلطونید
این ژله برای بچه ها خیلی جذاب هست
من خودم برای ولنتاین درست کردم خیلی استقبال شد!

نکات ریز:
1- اگر ژله ای که اول می ریزید کاملا ببنده بعد پاستیل و بقیه ژله رو بیزید بعد از اتمام کار دو لایه از هم جدا میشه، باید حتما نیم بند باشه
2- اگر محلول کاملا سرد نشده باشه هم به ظرفتون بیشتر می چسبه هم اینکه پاستیل رو در خودش حل می کنه و شکلش رو بهم می ریزه
3- می تونید همین کار رو توی ظرف یا قالب های کوچیک مثل قالب یخ انجام بدبد ولی در اوردنش سخت تره

امیدوارم درست کنید و خوشتون بیاد
اینم عکس کار خودم:

eksir
2011-04-23, 04:15 PM
اينم ژله رنگين كماني من.البته اولين تجربه م بود وتوي قالب كيك درستش كردم.

eksir
2011-04-24, 01:41 PM
اينم ژله خورده شيشه ي قالبي كه توي همون قالب كيك درستش كردم.كلي هم اذيت شدم.چون اون قلب وگل ها رو با سليقه چيده بودم وهمينكه ژله رو ريختم روش(خوب سرد نشده بود)همه ي شكل ها شنا كنان به اين طرف واون طرف مي رفتند وآخرش هم نشد اوني كه مي خواستم {verysad}
ولي گفتم محض تنوع ببينيدش.
پايه آناناس
قلب ها توت فرنگي و
گل ها بلوبري بود

papary
2011-04-24, 01:53 PM
اینم ژله خرده شیشه من که برای مهمونی عید درست کردم.
و ژله آکواریوم که البته وقتی میخواستم ببرم سر میز کنارش رو با شکلات سنگی و چتر تزئین کردم ولی دیگه روم نشد جلوی مهمونا عکس بگیرم.

eksir
2011-04-28, 02:15 PM
اين ژله رو ديروز براي دخترم درست كردم.
پايه:آلوئه ورا-آناناس-بلوبري
گلبرگ ها توت فرنگي با شير
وسط گل آناناس با شير

eksir
2011-04-28, 04:10 PM
ممنون سپينود جون{53}
راستش قرار نبود اين رنگي بشه ولي چون قالبم پر نشده بود وژله ديگه اي هم به جز بلوبري نداشتم اون رو ريختم وخوب مي دوني كه آبي وزرد با هم ميشه سبز!!!ا{1}

rasa
2011-04-30, 11:40 AM
من دو روز پیش برای اولین بار می‌خواستم ژله میوه درست کنم. یه لایه ژله توت فرنگی‌ رو روی میوه‌ها ریختم. گذشتم یخچال وقتی‌ یه کمی‌ بست باقیمانده پودر ژله رو با آب جوش حل کردم و به جای آب سرد یه فنجان شیر توت فرنگی‌ ریختم توش اما به سرعت بریده بریده شود. و ریختم روی ژله قبلی‌ اما تا فردا هم صبر کردم نبست. کسی‌ میدونه اشکال کجا بوده؟

شیدک جون من یه جایی در مورد اضافه کردن ژلاتین به شیر خوندم که باید شیر گرم باشه یا داغ و موقع اضافه کردن ژلاتین،تندتند باید هم بزنی که شیر نبره.من فکر کنم چون ژله هم ژلاتین داره باید شیرت داغ باشه و تندتند هم بزنی چون ژله رو اول با آب داغ حل میکنی پس باید شیرت هم داغ باشه.{69}

rasa
2011-04-30, 11:43 AM
اين ژله رو ديروز براي دخترم درست كردم.
پايه:آلوئه ورا-آناناس-بلوبري
گلبرگ ها توت فرنگي با شير
وسط گل آناناس با شير

اکسیر جون اون دایره وسط و گلبرگای صورتی چطوری اینقدر تمیز در آوردی{clap}؟خیلی شیک شده{2 (5)}میشه توضیح بدی؟

rasa
2011-04-30, 11:56 AM
ژله های رز سیب من برای بار اول
یک نوع ژله به نام پان انار (اگه اشتباه نکنم )چون خیلی وقت پیش درست کردم
ژله بعدی با خامه+پنیر خامه ای +کمپوت هلو+پودر گردو و بیسکوییت

eksir
2011-04-30, 02:45 PM
اکسیر جون اون دایره وسط و گلبرگای صورتی چطوری اینقدر تمیز در آوردی{clap}؟خیلی شیک شده{2 (5)}میشه توضیح بدی؟

نظر لطفته رسا جون {53}من اون گلبرگها رو با ژله توت فرنگي -يك ليوان شير ونصف ليوان آبجوش درست كردم .اينطوري غليظ تر ميشه وراحت تر قالب مي خوره.(ژله رو ريختم توي ظرف پيتزا)بعدش هم با قالب شيريني قالب زدم.راحت قالب مي خوره.براي زردش هم همين كارو انجام دادم. بعدم گذاشتمشون توي يه بشقابي كه از قبل خيس كردم و اون وقت گذاشتم توي يخچال تا وقتي كه لازم داشتم استفاده كنم.
راستي ژله هاي تو هم خيلي خوشگل بودند.مرسي{2 (6)}

اينم يه نمونه از قالب قلبي از اضافه ژله توت فرنگي وشير

eksir
2011-05-09, 11:24 PM
ژله رز سيب:ژله تمشك وشير ولايه رويي آلوئه ورا
خوشمزه بود{53}

afarin08
2011-06-06, 02:38 PM
ژله پرتقال

ژله آناناس و بستني وانيلي

{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}

سحرناز
2011-06-06, 05:31 PM
من هر وقت ژله بستنی درست می کنم رنگش مات می شه .....

افرین جون چکار کردی که شفاف شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

eksir
2011-06-06, 05:42 PM
سحرناز جون.فكر كنم در هر حالت با بستني وشير رنگ ژله مات ميشه،اون قسمت رويي كه شفافه فقط ژله پرتقاله و قسمت زيري ژله بستني با طعم آناناس
درسته آفرين جون؟

afarin08
2011-06-06, 08:34 PM
بله اكسير جون درسته....بالاييه فقط ژله پرتقاله....پايينه آناناس و بستني :11:

Narges
2011-06-12, 09:14 PM
پودینگ نارگیلی-آماده + موز و توت فرنگی ورقه شده + ژله توت فرنگی {2 (30)}

aram
2011-06-19, 05:31 PM
{65}{65}{65}

elili
2011-06-19, 08:47 PM
ژله طالبی من به عنوان زنگ تفریح وسط اینهمه ژله های خوشمزه شما{21}

elili
2011-06-19, 08:50 PM
ژله رنگین کمان که واسه تولدم درست کرده بودم

elili
2011-06-19, 08:53 PM
در نهایت ژله خورده شیشه قبل و بعد از برش

iCe GolD
2011-06-19, 09:07 PM
اینم جدیدترین ژله ام{53}{53}{53}

afarin08
2011-06-19, 10:34 PM
ژله در طالبي {4}{4} يكي دو سال پيش درست كردم {65}{65}{65}

*ونوس*
2011-06-29, 02:59 AM
ژله بنده..ارشیوی ماله پارسال{4}{4}{4}{4}

eksir
2011-07-06, 09:31 PM
قرار بود این ژله رو توضیح بدم که یه ذره با تاخیر شد.عذر می خوام.{53}

یک بسته ژله آلوئه ورا
یک بسته ژله تمشک
یک بسته ژله آناناس
شیر دولیوان

چند تا زرد آلو وگیلاس و سه پر نعناع

اول نصف آلوئه ورا رو با یک لیوان آب درست کنید وکف قالب بریزید وبذارید توی یخچال.بعد که کمی خودش رو گرفت زرد آلو وگیلاس برش خورده ونعناع رو به آرومی روی سطح ژله بذارید.البته برعکس بذارید,چون قراره بعدا ژله رو برگردونید.بعد نصف دیگه ی ژله آلوئه ورا رو که به غلظت سفیده تخم مرغ رسیده بریزید روش ودوباره بذارید توی یخچال.کمی که خودش رو گرفت ژله تمشکی که با شیر درست کردین (با یک لیوان شیر ونصف لیوان آب)وقبلا گذاشتید توی یخچال وکمی خودش رو گرفته بریزید روی ژله وهمین کارو برای ژله آناناس تکرار کنید.حالا حداقل دو ساعت بذارید ژله خوب خوب خودش رو بگیره.بعد از اون ژله رو برگردونید.
نوش جان{53}{2 (6)}

Benyamin
2011-07-06, 09:40 PM
این ژله رو هم من امروز برای دوستم درست کردم. جاتون خالی

iCe GolD
2011-07-06, 10:47 PM
۲ تا ژلهٔ جدیدم:3:

eksir
2011-07-27, 08:20 PM
اینم ژله ای که من برای چند تا مهمون درست کردم ودادم دستشون .آخی خیلی اینطوری راحته ,دیگه غصه اینکه الان برگشتنی خراب بشه رو نداری.{53}
اینم بگم که با موبایلم وبه صورت نامحسوس عکس گرفتم.برای همین خیلی کیفیتش خوب نیست

از بالا به پائین: آنانس-تمشک-بلوبری-توت فرنگی-شاتوت

{53}

تمشك
2011-07-28, 12:17 AM
اينم ژله سه لايه من.{69}

Narges
2011-07-28, 01:57 AM
تمشک عزیزم {2 (6)} ژله -ات خیلی قشنگ شده، خیلی تمیز درآوردی {2 (30)}{clap}
لایه هاش چیه؟
ژله -ات رو برگردوندی؟

تمشك
2011-07-28, 10:26 AM
نرگس جونم مرسي لطف داري خانمي.من از اين دستور[Only registered and activated users can see links] استفاده كردم.لايه هاش ژله +تركيب پنير خامه اي و خامه+بيسكويت هست.بله برگردوندم.خيلي هم خوشمزه بود.حتما درستش كنين.

papary
2011-07-30, 12:11 PM
اینم ژله های من {4}
خرده ها ژله بلوبری و توت فرنگی هست که با یک لیوان آب و یک لیوان شیر درست شده و ژله پایه هم ژله آلوئه ورا {53}
از اضافش هم سه تا ژله تو لیوان درست کردم {santa}

khanoomi
2011-08-14, 05:09 PM
اولین ایده رو در مورد این ژله از مامی گرفتم وقتی دیدم تو ژله میوه به جای هر میوه ای از پالپ های پاملو استفاده شده
منم دست به کار شدم یه پاملو خریدم و با کلی وقت گذاشتن پالپها رو جدا کردم و اینجا به بعد ایده خودمه که تو چند تا کاسه کوچیک آب خنک ریختم چون پاملوها کمی چسبناک بود و من میخواسنم جدا شن و اینکه به نظرم خیلی بی رنگ و روح بودن پس رنگشون کردم با رنگ های خوراکی و از ژله آلئوورا برای پایه استفاده کردم.البته دفعه بعد سعی میکنم پاملوی تیره تر رو در لایه بالا قرار بدم.اسمشم گذاشتم رنگین کمان پاملو

khanoomi
2011-08-14, 05:19 PM
ژله آلئوورا+پالپ های پاملو رنگی شده

anajan
2011-08-18, 10:54 PM
ژله آلبالو

Neda-V
2011-08-18, 11:50 PM
این هم ژله خرده شیشه من با اعتماد به نفس کامل میذارم پیش اساتید گرام!!!

Neda-V
2011-08-18, 11:55 PM
این هم یه ژله دیگه ام

bita12
2011-09-13, 12:33 AM
ژله خرده شیشه گلدار

Fatemeh1
2011-09-13, 09:56 AM
ژله آلئوورا+پالپ های پاملو رنگی شده

من نفهمیدم یعنی چی؟{2 (26)}{2 (26)}

SHIVA
2011-09-15, 08:16 PM
ژله بیسکوییتی
اینم لینک آموزش

Soha
2011-09-15, 09:23 PM
میشه به من بگید که ژله رو تو چه قالبهایی درست می کنید و چجوری درش می یارید که انقدر تمیز و خوب بیرون می یاد من هروقت خواستم ژله روو در بیارم خراب شده؟
ایا تو قالبهای تفلون کیک میشه ژله درست کرد؟

افسانه
2011-09-15, 10:13 PM
منم دقیقا سوال سها جان رو دارم و یه سوال دیگه اینکه آخرین باری که ژله ی دو رنگ درست کردم در یه قسمتاییش با هم ترکیب شده بودن . چکار باید کرد این اتفاق نیوفته مال من ژله ی سبز با ژله ی آلبالو بود.

SHIVA
2011-09-16, 01:35 AM
دوستان گلم
من برای ژله از هر ظرفی که فکر کنید استفاده کردم

حتی از توپ پلاستیکی روژان

و خیلی راحت ژله رو با آب گرم بیرون آوردم

ظرف ژله رو بذارید داخل آب گرم و لبه های ژله رو با نوک چاقو یا انگشت از ظرف جدا کنید

حالا ظرف رو از داخل آب بردارید و کجش کنید با یک دست ظرف رو نگه داری(زاویه 45 درجه)و با دست دیگه ژله رو از دیواره ها جدا کنید

ظروف رو بچرخونید و ژله رو جدا کنید و بندازیدش داخل ظرف سرو...

خوب حالا یک روش خییییییییییییییلی راحت
ظرف ژله رو وارونه کنید داخل ظرف سرو

بعد سشوار رو از فاصله 25 سانتی پشت ظرف به صورت یکنواخت حرکت بدید تا ژله از ظرف جدا بشه

SHIVA
2011-09-16, 01:37 AM
منم دقیقا سوال سها جان رو دارم و یه سوال دیگه اینکه آخرین باری که ژله ی دو رنگ درست کردم در یه قسمتاییش با هم ترکیب شده بودن . چکار باید کرد این اتفاق نیوفته مال من ژله ی سبز با ژله ی آلبالو بود.
افسانه جون
دو حالت داره
اول اینکه ژله زیری سفت نشده بوده
دوم اینکه ژله دوم گرم بوده و ژله اولی رو در خودش ذوب کرده

SHIVA
2011-09-16, 01:39 AM
اینم اولین ژله رنگین کمونی من

SHIVA
2011-09-16, 01:44 AM
ژله توپی(قالب توپ روژان){71}

Khaleh Mary
2011-09-16, 08:49 AM
من نفهمیدم یعنی چی؟{2 (26)}{2 (26)}
فاطمه جان پاملو اسم یک میوه هست از خانواده مرکبات مثل گریب فروت میمونه ولی اندازش مثل یک طالبی هست ووقتی این دوست عزیزم این میوه را پوست کنده آنرا مثل پرتقال که فیله میکنیم پوستهای نازک آنرا کنده و ان پالپ های آنرا یا همان گوشت آنرا از هم باز کرده و با رنگهای خوراکی آنرا رنگ کرده و در ژله خوشگلش استفاده کرده
در ضمن فکر کنم توی ایران به پاملو میگند دارابی ولی مطمئن نیستم

nila
2011-09-17, 12:07 AM
اینم ژله بستنی من...لایه ی زیرش ژله انار...قلبش مخلوط ژله و بستنی...لایه روشم که بستنی وانیلی...سادس ولی شیکه...{2 (6)}{71}

beheshteh
2011-09-24, 01:48 AM
ژله خورده شیشه{69}

sasa
2011-10-16, 11:48 AM
سلام.من تازه عضو شدم ويك سوال دارم.
من هربار ژله درست ميكنم نميتونم از توي ظرفش بدون اينكه خراب بشه درش بيارم.
ميشه راهنمائيم كنيد؟خيلي مممنون.....

ChefShadi
2011-10-16, 12:10 PM
دوست عزیز روش من اینه که اول با چاقو دور ژله رو آزاد میکنم, بعد بیست ثانیه ظرف ژله رو توی آب ولرم نگه میدارم. بعد هم بر میگردونم{53}

tati
2011-11-05, 11:31 PM
ژله آلوئه ورا با بستني زعفراني:3::3::3:

Amitida
2011-11-06, 01:16 AM
سلام.من تازه عضو شدم ويك سوال دارم.
من هربار ژله درست ميكنم نميتونم از توي ظرفش بدون اينكه خراب بشه درش بيارم.
ميشه راهنمائيم كنيد؟خيلي مممنون.....

sasa جان من هم مشکل شما رو داشتم ولی از وقتی از معجزه گز عزیز سشوار استفاده میکنم مشکلم حل شده.قالبتو دورشو با سشوار یکم گرم گن.خوب جواب میده:3:

za_vahab
2011-11-07, 10:21 PM
{53}{53}{eat}

ChefShadi
2011-11-09, 12:01 PM
ژله رنگین کمان با خامه رنگین کمان:3:

Marjan
2011-11-09, 07:31 PM
شادی جوون خامش رو چطوری اینجوری دراوردی؟{2 (6)}

ChefShadi
2011-11-09, 11:51 PM
مرجان جونم رنگ خوراکی ژله ای رو با خلال دندون توی بگ زدم و خامه سفیر رو ریختم توش و وقتی دور ه ژله میزنی این شکلی میشه{2 (6)}

Marjan
2011-11-10, 09:52 AM
هانا جوون رنگ خوراکی مثلا رنگ خوراکی ویلتون رو توی کیسه ای که سرش ماسوره داره با خلال دندون زده یعنی داخل کیسه رو راه راه کرده با رنگهای مختلف بعد خامه فرم گرفته رو تو کیسه کرده و وقتی با ماسوره شکل داده اینجوری شده {66}:3:

میکا
2011-11-10, 03:33 PM
ژله خوشمزززه:3:

میکا
2011-11-11, 11:00 AM
چشم عزیزم:11:
اول ژله سفید درست میکنیم. میذاریم یخچال تا خووووووب ببنده
در همین حین، ژله آلوورا درست میکنیم و میگذاریم تو دمای محیط خنک بشه.
وقتی ژله سفید کامل بست و سفت شد تیکه تیکه با چاقو ازش بر می داریم.
در جاهای خالی میوه های مختلف با ژله آلوورا میریزیم و میذاریم تو یخچال.

به همین سادگی. به همین خوشمزگی!! {69}

(آموزش تصویری مربوط به دوستی به نام کریستال رو هم گذاشتم برای شفافیت بیشتر!:3:)

papary
2011-11-22, 09:45 AM
آخرین اثر هنری بنده {4}
ژله رنگین کمان در قالب قلبی شکل {2 (6)}
ژله رنگین کمان کَجَکی {71} (پودر ژله با یک لیوان آب و یک لیوان شیر :3:)

sogand.sh
2011-12-22, 08:32 PM
زله خرده شیشه ی من{2 (6)}

Adriyana
2011-12-22, 09:41 PM
1.ژله 5 رنگ
2. ژله انار + پایه بستنی وانیلی و ژله آناناس
3. ژله میوه

fati-malus
2011-12-27, 11:59 AM
1ژله آلبالو
2ژله پرتقال
3ژله توت فرنگی
4ژله آلوورا
5کنسروآناناس

ژله آناناسی

asallll
2011-12-27, 03:22 PM
زله خرده شیشه ی من{2 (6)}

سوگی جون گلاتو چجوری دراوردی؟{2 (26)}

sogand.sh
2011-12-27, 08:38 PM
سوگی جون گلاتو چجوری دراوردی؟{2 (26)}

گل چی رو عزیزم؟؟؟؟زله ام که گل نداره؟؟؟{2 (6)}

Amitida
2011-12-27, 08:46 PM
سوگی جون منظور عسل عزیز اون شکلاتایی هست که رو ژله ریختی

sogand.sh
2011-12-27, 09:02 PM
سوگی جون منظور عسل عزیز اون شکلاتایی هست که رو ژله ریختی

عسل جون اگه منظورت شکلات هاست که شکلات ساده رو اب کردمو روی ژله ام به شکل مارپیچ ریختم...اگه منظورت چیز دیگه ای هست بگو گلم{2 (6)}

sogand.sh
2011-12-30, 01:29 PM
وای ی ی ی ی ی {verysad}ترو خدا به دادم برسید{102}بد بخت شدم{104}
یکی به من بگه چرا هر کار کردم ژله ام برید؟؟؟؟مال دوستم که از همین راه درست کرد نبرید اما مال من برید{102}
شیر داغ کردم بعد پودر ژله ریختم توش برید....دوباره داغ کردم گذاشتم سرد بشه باز پودر ریختم برید...اب جوش درست کردم ژله ریختم توش واستادم خنک شد بعد خامه و شیر و یه کم قاطی کردم و 2 قاشق زدم به ژله ی توی اب جوشم....ولی باز هم یه جوری شد انگار که بریده باشه....چی شده؟؟؟؟{2 (26)}

Amitida
2011-12-30, 02:15 PM
سوگی نتها دلیلش اینه که صبر نکردی تا مواد سرد بشه اگر مایع ژله داغ باشه یا گرم شیر خامه با بستنی که بریزی حسابی میبره.بذار چند دقیقه تو یخچال

Betty
2011-12-30, 07:29 PM
وای ی ی ی ی ی {verysad}ترو خدا به دادم برسید{102}بد بخت شدم{104}
یکی به من بگه چرا هر کار کردم ژله ام برید؟؟؟؟مال دوستم که از همین راه درست کرد نبرید اما مال من برید{102}
شیر داغ کردم بعد پودر ژله ریختم توش برید....دوباره داغ کردم گذاشتم سرد بشه باز پودر ریختم برید...اب جوش درست کردم ژله ریختم توش واستادم خنک شد بعد خامه و شیر و یه کم قاطی کردم و 2 قاشق زدم به ژله ی توی اب جوشم....ولی باز هم یه جوری شد انگار که بریده باشه....چی شده؟؟؟؟{2 (26)}

ای وای منم همین مشکل رو پیدا کردم، پس هر موقع که میخواهیم با شیر درست کنیم باید بزاریم که موادمون خنک شه؟ اونوقت مثل این ژله های دوستان دیگه کرمی و خوشگل میشه؟؟

ChefShadi
2011-12-30, 07:33 PM
بتی جون من همیشه ژله رو با یه لیوان آب روی گاز به جوش میارم تا کاملا حل شه, بعد که یه کمی ولرم شد شیر رو اضافه میکنم, اما نباید کاملا سرد شه, اگر کاملا سرد شه ژلاتین شروع میکنه به بستن.
یه جایی ام خوندم که ژله رو با دو لیوان شیر روی گاز به جوش آورده و بعد تو قالب میریزن و میذارن یخچال, فکر میکنم اینطوریم بشه

behnaz380
2012-01-01, 08:38 AM
عزیزم میشه بگی پاملو یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وازکجابایدتهیه کرد
خیلی ژله ات خوشگل شده مرسی

Khaleh Mary
2012-01-01, 02:06 PM
دوست عزیز پاملو یکی از مرکبات هاست مثل گرپ فروت یا همان دارابی خودمون که به اندازه یک طالبی هست و ان گوشت های میانی ان هست مثل پرتقال یا گریپ فروت که فیله میکنیم یعنی پوست آنرا میکنیم و ان پالپ ها را جدا میکنیم و بقیه مراحل که دوستمون توضیح داده

Honey
2012-01-03, 05:02 PM
اینم یه دسر برای شوهری و پسری
38719

38720

za_vahab
2012-01-03, 05:32 PM
منم همیشه ژلاتین با شیرسرد و شکر مخلوط میکنم بعد میزارم رو گاز میجوشه برای لایه های وسطی ژله رنگین کمان هیچ وقتم نمیبره(ماشا.....)فقط یه چیزی!!!!!!!!!!!!!!!فقط ژلاتین نه پودر ژله طعم دار یادتون باشه

Honey
2012-01-03, 05:57 PM
هانی جان دقیق معرفی میکنی؟{1}

این تارت شکلاته من دفعه اول همیشه امتحانی کم درست می کنم تا ببینم مزه خوبه یا نه ؟
تارت شکلات وگیلاس از سایت تستر
عکس اصلی اینه
38721
من بدون ژله و گیلاس درستیدم بزودی اینطوری درست میکنم عکسشومیزارم

Honey
2012-01-03, 06:54 PM
و لطفا دستور{1}
کجا دستورشو بزارم ؟همینجا بزارم
{2 (26)}

Khaleh Mary
2012-01-03, 07:30 PM
من درست متوجه نشدم هانی جان اینها ژله هستند یا تارت ؟

Honey
2012-01-03, 08:22 PM
من درست متوجه نشدم هانی جان اینها ژله هستند یا تارت ؟

خاله مری جون تو سایت تستر اسمشو تارت شکلات وگیلاس گذاشته یه جور دسر ژلاتینه است
:11:

میکا
2012-01-07, 10:12 AM
ژله میوه ای تک نفره.
:11:

sogand.sh
2012-01-07, 10:36 AM
بتی جون من همیشه ژله رو با یه لیوان آب روی گاز به جوش میارم تا کاملا حل شه, بعد که یه کمی ولرم شد شیر رو اضافه میکنم, اما نباید کاملا سرد شه, اگر کاملا سرد شه ژلاتین شروع میکنه به بستن.
یه جایی ام خوندم که ژله رو با دو لیوان شیر روی گاز به جوش آورده و بعد تو قالب میریزن و میذارن یخچال, فکر میکنم اینطوریم بشه

من دقیقا همین روش دوم رو میرم ولی نمی دونم چرا این سری اخر هی می برید{2 (9)}

sogand.sh
2012-01-08, 12:41 PM
{4}{4}{4}{4}{4}{4}

fati-malus
2012-01-08, 01:03 PM
به قول سپید جون ژله تنبلا

sarina-kian
2012-01-12, 07:49 AM
پاناکوتای انار:25:

fati-malus
2012-01-12, 03:08 PM
ژله همراه با پاستیل هلو

asallll
2012-01-12, 05:13 PM
ژله همراه با پاستیل هلو

فاطی جون مزه پاستیل توش بد نشد؟؟؟همیشه میخواستم تو jhelam پاستیل بریزم میترسیدم بد شه{2 (26)}

Hedieh
2012-01-12, 10:46 PM
ژله پرتقال، آب پرتقال و با ژلاتين قاطي كردم {4}

fati-malus
2012-01-13, 10:45 AM
فاطی جون مزه پاستیل توش بد نشد؟؟؟همیشه میخواستم تو jhelam پاستیل بریزم میترسیدم بد شه{2 (26)}

منم اولین بارمم بود درست کردم .خوب شده بود پاستیلا نرم میشن.یکبارامتحان کن{53}

Honey
2012-01-13, 11:47 AM
ژله سورپرایز{2 (8)}:3:
واقعا سورپرایز میشن وقتی ژله رو بریدم شو هرم گفت ااااااااا چی جالب چی باحاله این{2 (8)}
گزینه خوبی واسه سالگرد ازدواج و روز عشق{2 (6)}
40150

40151

asallll
2012-01-13, 12:25 PM
ژله سورپرایز{2 (8)}:3:
واقعا سورپرایز میشن وقتی ژله رو بریدم شو هرم گفت ااااااااا چی جالب چی باحاله این{2 (8)}
گزینه خوبی واسه سالگرد ازدواج و روز عشق{2 (6)}
40150

40151

هانی جون دستور کامل jhele خوشگلتو میدی لطفا؟؟مال من اصلا خوب نشد{tissue}

r_abi
2012-01-14, 12:48 PM
اینم ژله سورپرایز که برا اولین بار درست کردم.{65}

r_abi
2012-01-14, 02:03 PM
اینم محصول باقیمانده ژله سورپرایزم که این شکلی در اومد. چون ظرف کوچیک استفاده کردم نصفش باقی موند:3:

Honey
2012-01-20, 10:38 AM
این ژله ها رو برای تولد پسر دوستم درست کردم دو تا ژله اکواریوم درست کرده بودم تو ظظظرفای پیرکس بزرگ یادم رفت {2 (14)}عکس بگیرم همینارو هم دوستم یادم انداخت
41412

41413

*عاطفه*
2012-01-20, 12:55 PM
اين هم كرم موز {2 (30)}
اگه خواستيد من دستورش رو بگم{1}

ماهمون
2012-01-23, 03:13 PM
ژله ی شیر و کنجد سیاه زیرش هست
روش هم دو قاچ سیب و ژله ی ساده!
خیلی خوش عطر و خوشمزه میشه

bita12
2012-01-24, 05:08 PM
ژله دست خونی!!!!!!!!!{eek}{eek}{eek}{eek}

bita12
2012-01-24, 07:21 PM
ژله آکواریوم

r_abi
2012-01-27, 01:27 AM
اینم باقی مونده ژله ها که ساده و تو قالبای کوچلو ریخته بودم, یکم ترکیب رنگ ژله های اضافی جالب نبود{4}

bita12
2012-01-27, 06:50 PM
ژله دو طبقه ... زیری ژله ی تمشک... رویی هم ژله توت فرنگی ... اون قلبا هم که ترافلن{69}

sarina-kian
2012-02-04, 07:40 AM
ژله خورده شیشه با ژله پایه آلوئه ورا{53}

avaymahtab
2012-02-04, 12:19 PM
سلام

من بيشتر سئوال دارم تا بخوام عكسي از هنرنمائيم بذارم . البته ژله زياد درست مي كنم . اما هيچوقت نشده كه عين قالبش در بياد . مردم از آرزو كه ي باز ژله هام شكل قالبش در بياد . هميشه به قالب مي چسبه و ديگه مجبور مي شم تركيبش رو بهم بريزم . ممكنه راهنمائي كنيد كه چكار كنم كه ژله به قالب نچسبه

Khaleh Mary
2012-02-04, 12:24 PM
دوست عزیز من نمیدونم که شما از چه قالبی استفاده میکنید و مراحل پشت قالب گرم کردن را هم استفاده میکنید یا نه ؟
ولی بهترین قالب برای ژله قالبی هست که بدنه بسیار نازک داشته باشه هر چی بدنه قالب نازک تر باشه ژله بهتر و سالم تر در میاد
مثلا در ظرف های یکبار مصرف یا قالب های ظریف استیل و روحی راحت تر هست ولی در قالب های زیلیکونی یا شیشه ای کار کمی مشکل میشه

*عاطفه*
2012-02-04, 12:26 PM
سلام

من بيشتر سئوال دارم تا بخوام عكسي از هنرنمائيم بذارم . البته ژله زياد درست مي كنم . اما هيچوقت نشده كه عين قالبش در بياد . مردم از آرزو كه ي باز ژله هام شكل قالبش در بياد . هميشه به قالب مي چسبه و ديگه مجبور مي شم تركيبش رو بهم بريزم . ممكنه راهنمائي كنيد كه چكار كنم كه ژله به قالب نچسبه

عزيزم كاري كه من مي كنم اينه
اول اينكه از 10 دقيقه تا يك ربع قبل از يخچال درش مي ارم و ميزارم بيرون.بعد با نوك چاقو دورتادور قالب رو جدا ميكنم و چند تا تكون بهش ميدم تا به اصطلاح هوا بره زيرش.اگه قالب منفذ داره دور اون لوله وسط رو هم با چاقو جدا مي كنم و چند تا تكون ميدم.
بيشتر اوقات ديگه جدا ميشه . ميتونم برگردونم اما اگه مال شما اينطوري نشد سينكتون رو پر از اب جوش يا گرم كنيد(يا يك ظرفي كه زير قالبتون بره توش)و تقريبا15 تا20ثانيه زير قالب رو بزاريد توش،اگه بيشتر بزاريد ممكنه اب شه ها.
ديگه با اين كار حتما از قالب در مياد،اميدوارم تونسته باشم خوب توضيح بدم،اگه سوالي بود در خدمتم{53}

avaymahtab
2012-02-04, 01:09 PM
دوست عزیز من نمیدونم که شما از چه قالبی استفاده میکنید و مراحل پشت قالب گرم کردن را هم استفاده میکنید یا نه ؟
ولی بهترین قالب برای ژله قالبی هست که بدنه بسیار نازک داشته باشه هر چی بدنه قالب نازک تر باشه ژله بهتر و سالم تر در میاد
مثلا در ظرف های یکبار مصرف یا قالب های ظریف استیل و روحی راحت تر هست ولی در قالب های زیلیکونی یا شیشه ای کار کمی مشکل میشه

من هم از قالب الومينيومي استفاده مي كنم و هم از قالب سيلكوني اما هر دوتاش به همين صورت هست

*عاطفه*
2012-02-04, 01:55 PM
عاطفه جون نیکی و پرسش ؟!
هر موقع که وقت داشتی حتما یادمون بده :11:

نگار جون اطاعت امر شد
موفق باشيد{53}

*sogoli*
2012-02-04, 02:01 PM
سلام

من یه احتمال میتونم بدم.
وقتی ژله تون رو با آبجوش حلش میکنین بهم زدن تنها کافی نیست .باید رو بخار آب (مثلا رو کتری) بذاریدش تا کاملا ذره های ژلاتین و شکر حل بشه و بعد آب سرد رو بریزید توش .
من یهبار ژله درست میکردم با آب جوش حلش کردم و گذاشتمش تو دمای محیط سرد شه (نگاه که میکردی ذره ای توش نبود ، ولی بود) خلاصه بعد از اینکه سرد شد خواستم بریزمش تو قالب اصلی که دیدم یه خرده از ژله ته ظرف چسبیده و لاستیکیه (نتیجه خوب حل نکردن) .مطمئناً اگه ژله رو همون جوری میذاشتم تو یخچال حتما ژله موقع برگردوندن یا میچسبید یا نامرتب درمیومد!ولی من چون ژله رنگین کمان درست میکردم این مشکلو نداشتم.
ضمنا ژله رو قبل از اینکه درست میکنین حتماً قبلش قالبو یه آب بگیرین خیس بشه و بذاریدش یه 10-15 دقیقه ای بمونه تو فریزر و بعد ژله حل شده رو بریزید توش.
{53}{53}{53}

avaymahtab
2012-02-04, 02:27 PM
من یه احتمال میتونم بدم.
وقتی ژله تون رو با آبجوش حلش میکنین بهم زدن تنها کافی نیست .باید رو بخار آب (مثلا رو کتری) بذاریدش تا کاملا ذره های ژلاتین و شکر حل بشه و بعد آب سرد رو بریزید توش .
من یهبار ژله درست میکردم با آب جوش حلش کردم و گذاشتمش تو دمای محیط سرد شه (نگاه که میکردی ذره ای توش نبود ، ولی بود) خلاصه بعد از اینکه سرد شد خواستم بریزمش تو قالب اصلی که دیدم یه خرده از ژله ته ظرف چسبیده و لاستیکیه (نتیجه خوب حل نکردن) .مطمئناً اگه ژله رو همون جوری میذاشتم تو یخچال حتما ژله موقع برگردوندن یا میچسبید یا نامرتب درمیومد!ولی من چون ژله رنگین کمان درست میکردم این مشکلو نداشتم.
ضمنا ژله رو قبل از اینکه درست میکنین حتماً قبلش قالبو یه آب بگیرین خیس بشه و بذاریدش یه 10-15 دقیقه ای بمونه تو فریزر و بعد ژله حل شده رو بریزید توش.
{53}{53}{53}

سوگلي جان ممنون از راهنمائيت چه نكته خوبي رو گفتي اره من وقتي پودر ژله رو با ي ليوان آب داغ مخلوط مي كنم خيلي هم مي زنم تا دونه هاش آب بشه ولي با اين حال بازم ته ظرف دونه هاي ژله مي مونه و وقتي كه ژله مي گيره ته ظرف رو كه خالي مي كنم ي حالت لاستيك مانند هست كه حتما مال همون ذونه اي حل نشده ژله هستش

Honey
2012-02-04, 03:39 PM
دوستان همینطور که سوگلی جون گفتند
منا ژله رو قبل از اینکه درست میکنین حتماً قبلش قالبو یه آب بگیرین خیس بشه و بذاریدش یه 10-15 دقیقه ای بمونه تو فریزر و بعد ژله حل شده رو بریزید توش.
من تمام این کارا رو می کردم ولی بازم زله ازقالب در نمی اومد تا این کارو کردم فقط یه ذره ژله اب شد تو ظرف با یه سرنگ تمیز اب بکشین تا ظرفتون تمیز خوشگل دربیاد راستی ظرفی که می خواین ژله رو توش برگردونین یه ذره چرب کنید تا اگه ژله وسط ظرف نیومد بتونین جابجاش کنید

avaymahtab
2012-02-04, 07:51 PM
دوستان همینطور که سوگلی جون گفتند
منا ژله رو قبل از اینکه درست میکنین حتماً قبلش قالبو یه آب بگیرین خیس بشه و بذاریدش یه 10-15 دقیقه ای بمونه تو فریزر و بعد ژله حل شده رو بریزید توش.
من تمام این کارا رو می کردم ولی بازم زله ازقالب در نمی اومد تا این کارو کردم فقط یه ذره ژله اب شد تو ظرف با یه سرنگ تمیز اب بکشین تا ظرفتون تمیز خوشگل دربیاد راستی ظرفی که می خواین ژله رو توش برگردونین یه ذره چرب کنید تا اگه ژله وسط ظرف نیومد بتونین جابجاش کنید

سلام

من متوجه این جمله ای که نوشتی نشدم می شه واضحتر توضیح بدی
فقط یه ذره ژله اب شد تو ظرف با یه سرنگ تمیز اب بکشین تا ظرفتون تمیز خوشگل دربیاد {verysad}

Honey
2012-02-04, 07:58 PM
وقتی ژله رو تو اب ولرم میزاریم برمی گردونیم ژله امکان داره کمی اب بشه دور ظرف ریخته بشه خیلی کم من همیشه با این مشکل داشتم کنرا ظرف مالیده میشد دوباره می بنده ولی قشنگ نیست
تا اینکه یه دفعه ژله رو برگردوندم همون یه ذره ابشو با سرنگ کشیدم البته سرنگ مصرف نشده بدون سوزن تا تمیز در بیاد البته شوهرم می گه تو حساسی شاید شما اینجور نباشین

Hedieh
2012-02-04, 11:54 PM
ژله ي من درآوردي!!!!!!!!!!!

Hedieh
2012-02-05, 10:12 PM
ژله با آب لبو {20}

نميدونم چرا تلخ بودش و هيچ كسي نتونست بخوره {20}

Pana
2012-02-06, 09:13 AM
آره هديه جان ژله آب لبو ،منم خوردم تلخ بود البته كيكشم تلخ شده بود

*AZITA*
2012-02-08, 10:57 PM
ژله ومیوه...دو مدل ژله بود زیریش ژله هندوونه بود که اولش دلم میخواست آلبالو بگیرم و توشم آلبالو بریزم ولی هندوونه بچشمم خورد و بدم هم نیومد چون طعمش واقعا به هندونه نزدیک بود و توشم کمپوت آناناس را تو غذا ساز پوره کردم ...لایه روییش هم ژله موز و آناناس بود که اونم خوش طعم بود {2 (4)}{2 (4)}{2 (4)}خوشبختانه مهمونام همگی ژله دوست دارند.....{2 (4)}{2 (4)}{2 (4)}( درست عین شرکت کننده های بفرمایید شام!!!):3:

r_abi
2012-02-11, 10:54 PM
عکس اول تزیینیه از مرحله آماده سازی ژله ها{4} من بازم ژله رنگین کمان و خرده شیشه درست کردم( ولی خرده شیشه ها رو قالب زدم و مرتب چیدم) عکس اخری هم که طبق معمول باقی مونده ی خرده شیشه ها رو ریختم تو یه ظرف:3:

ماهمون
2012-02-11, 11:12 PM
اینم یه ژله مارگریت ساده برای زمانی که حوصله نداری ولی دلت یه ژله ی خوشمزه میخواد{4}

یه طعم ژله (من از ژله طالبی استفاده کردم) رو به روش بن ماری حل میکنیم میزانش هم بستگی به ظرف سرو تون داره
بعد که خنک شد نصفش می کنیم و مقداری شیر رو که اونم مثل ژله به دمای محیط رسیده باهاش قاطی میکنیم و میذاریمش تو یخچال اون نصف دیگه ش رو با شیر قاطی نمی کنیم و میذاریم بمونه

حدود 5 دقیقه ی بعد که غلظت ژله مثل سفیده ی تخم مرغ شده,مقداری کنجد سیاه رو میریزیم روی ژله و هم میزنیم و دو قاچ سیب هم میذاریم روش دوباره میذاریم تو یخچال تا خودش رو بگیره بعد بای مونده ی ژله ی ساده مون رو میریزیم روش و دوباره میذاریم تو یخچال تا خودش رو بگیره

شیر ژله رو خوشمزه و سیب اون رو خوش عطر میکنه

فوق العاده ست!

nasrin50
2012-02-18, 03:25 PM
ژله 3رنگ میوه ایی............بین هر ژله رنگی میوه گذاشنم

leila_2
2012-02-25, 02:55 PM
ژله شکلاتی {65}

shiiima
2012-03-08, 04:29 PM
اينم ژله خورده شيشه ي قالبي كه توي همون قالب كيك درستش كردم.كلي هم اذيت شدم.چون اون قلب وگل ها رو با سليقه چيده بودم وهمينكه ژله رو ريختم روش(خوب سرد نشده بود)همه ي شكل ها شنا كنان به اين طرف واون طرف مي رفتند وآخرش هم نشد اوني كه مي خواستم {verysad}
ولي گفتم محض تنوع ببينيدش.
پايه آناناس
قلب ها توت فرنگي و
گل ها بلوبري بود

سلام میشه بگید اون گلا و قلبا رو چجوری درست کردید خیلی قشنگه

Amitida
2012-03-08, 04:33 PM
shimaa جان ؤله رو با قلب بیسکوبیت شکل میدن

r_abi
2012-03-12, 10:34 PM
ژله پرتقالی. برای قسمت شفافش نصف بسته و برای قسمت پایین یک و نیم بسته که با شیر مخلوط کردم.

*عاطفه*
2012-03-13, 09:44 AM
ژله در طالبي كه معرف حضور همه هست{2 (4)}{4}

Maneli
2012-03-13, 10:20 AM
رنگين كمان و خرده شيشه {69}

r_abi
2012-04-06, 12:48 AM
....................................

Honey
2012-04-07, 12:52 PM
اینم
ژله بستنی پرتقالی من
البته یه بستنی لیوانی کوچیک ریختم بقیه شم شیر:10: بخاطر کمبود بستنی
55644
{2 (30)}

فاطیما
2012-04-07, 03:40 PM
اینم اولین ژله رنگین کمان من:3:

1362s
2012-04-10, 07:35 AM
لطفا طرز تهیه دسر کره توت فرنگی را آموزش دهید

میکا
2012-04-10, 08:13 AM
ژله نیمرو {71}

*عاطفه*
2012-04-10, 08:49 AM
خرده شيشه تولد همسري(27 بهمن{65})

*عاطفه*
2012-04-10, 09:40 AM
يه سري از دسرها كه تو عهد بوق درستيدم{2 (4)}{2 (4)}{2 (30)}

*عاطفه*
2012-04-10, 09:45 AM
راستش نميدونم تو خرابكاريها عكسشو بزارم يا اينجا{65}
اين دسر قرار بود خرده شيشه نسكافه شه و بعد از برش زدن خرده نسكافه و كافي ميكس و ريختن تو قالب ، كرم وانيليم رو كه هنوز خنك خنك نشده بود ريختم روش و بعد از برگردوندن قالبن فقط دور از جون شاخ در نياوردم{66}
خوب شانس اوردم لايه ايي شد كه جلو مهمونا ضايع نشم واين هم يه مدل شد ديگه:3:

طراوت
2012-04-11, 12:27 AM
ژله گلدار من که خودش خیلی خوشگل تر از عکسشه.{69}

Amitida
2012-04-11, 01:08 AM
عسل جون ژله تزریقی

Hanasakura
2012-04-11, 03:07 AM
يه سري از دسرها كه تو عهد بوق درستيدم{2 (4)}{2 (4)}{2 (30)}

عاطفه جون اون دسر آخریه چی چی بید؟گردو اینا داره...میشه معرفیش کنی لطفا؟{53}

**Ghazal**
2012-04-13, 05:41 PM
ژله ساده اینجانب{4}

*3tareh*
2012-04-13, 11:49 PM
اینم ژله های من که با شیر و شکر و ژلاتین درست کردم.اون شکلاتییه هم با شیر کاکائو و شکر و ژلاتین درست کردم:35::35:

*ستاره*
2012-04-20, 04:44 PM
{2 (6)}{2 (30)}

Hedieh
2012-04-21, 09:11 AM
ژله خرده شیشه برای بار اول، خیلی خوشمزه بود و خوشم اومد، خیلی هم راحت درست میشه

سودابه
2012-04-22, 12:18 PM
من روز سپندرمزگان (29 بهمن ) دوستانم رو دعوت کردم خونمون و یه جشن کوشولو به مناسبت این روز برگزار کردم
اینم ژله بستنی همون مهمونی به شکل قلب برای روز اسپندرمزگان

zhila
2012-04-23, 11:47 AM
ژله شير+ سيب سبز+ پرتقال. ژله شير بعد سفت شدن قالب زدم بعد سوراخهاشو با ژله سيب پر کردم

Sepnta
2012-04-23, 09:14 PM
اينارو واسه تولد جوجوهام درست كردم{4}

Sepnta
2012-04-23, 10:31 PM
اين عكس رو در زمان سرو دسر گرفتم{4}

*farzaneh*
2012-04-24, 12:12 AM
اینم چندتا از ژله های من

sarina-kian
2012-04-28, 06:46 AM
ژله ترکیبی اکواریوم و کرم وانیلی....{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}
خیلی خوشکل و خوشمزه شده بود

Bahari
2012-04-28, 04:58 PM
من هم ژله ترکیبی درست کردم به سبک خودم {4} مقدارکمی از چند رنگ ژله داشتم که با اعتماد به نفس کامل با هم ترکیبش کردم و نتیجه رنگها و طعمهای کمی متفاوت تر و البته بسیار خوشمزه تر :25: بود ... منتها چون مقدارش کم بود و قالبم هم کمی بزرگتر از این مقدار ! این شد که خیلی قالبی درنیومد ولی در عوض خوشمزززززززززززه شد {2 (5)} فقط یک دفعه چشمم افتاد به آکواریوم خونمون و هوس کردم چند تا سنگ هم ضمیمه اش کنم که از شما چه پنهون اصلااااااااااا خودم خوشم نیومد {2 (9)} به سرعت هم شکلاتها رنگشونو پس دادن به ژله و این طوری شد {verysad} نتیجه اینکه دیگه از شکلات برای تزئین ژله استفاده نمی کنم ... {68} لایه بنفش - که از ترکیب چند رنگ این شد -مخلوط با بستنی و لایه زیر خرده شیشه ترکیبی مخلوط با شیره ... ولی باور کنید ،مزه اش از همیشه خوشمزه تر بود{2 (30)}

*ستاره*
2012-05-02, 12:54 PM
آخرین اثر هنری من
خیلی سخت بود کلی براش زحمت کشیدم :35:جدی می گم{4}

Khaleh Mary
2012-05-02, 05:25 PM
آخرین اثر هنری من اصلا هم براش زحمت نکشیدم بر خلاف ستاره جان

Roya-e-Bahar
2012-05-02, 10:12 PM
اينم ژله سورپرايز من {3 (52)}{3 (52)}{3 (52)}
با دستور شيوا جون
واقعا سورپرايز ميشه آدم {eek}
خيلي خوشگله فقط خوردن قسمت وسطش سخته حتما بايد با چاقو بخوري چون از هر وري ميگيري اونورش كش مياد {verysad}

Benyamin
2012-05-11, 09:59 AM
دسر ماست و میوه ...
دسر خوشمزه ای بود ... خوبیش اینه که همه ی موادش برای بدن خوبه .. و ادم عذاب وجدان نداره .. فکر می کنم برای بچه ها خیلی خوب باشه.

Hanasakura
2012-05-11, 01:32 PM
خوب پس دستورشم بزارین دیگه{2 (14)}

SHIVA
2012-05-11, 03:12 PM
ژله فالوده بستنی شیرازی

{2 (30)}

SHIVA
2012-05-11, 03:14 PM
ژله دندان مادر بزرگ

{eek}{eek}{eek}{eek}

sama jan
2012-05-11, 06:34 PM
یه ژله ساده و البته خیییییییلی فوری برای شب یلدا

Bahari
2012-05-17, 05:05 PM
و این هم همه ی ژله های گرمازده ی مهمانی ما : {65}{65}{65}
شامل ژله بستنی ، ژله ترکیبی خرده شیشه و ... ، ژله طالبی {2 (30)}

Sarashpaz-Sepideh
2012-05-17, 05:43 PM
بازم ژله رنگي با شير توي صفحات قبل كاملا شرحش اومده {4}:35:( چقدم كه سخته {21} :35:)
لايه زيرين شاه توت -وسطي كه سبزه طالبي- بالايي هم كه صورتي شده انار {2 (30)}

ღ sahar ღ
2012-05-17, 06:57 PM
اینم ژله های من که با شیر و شکر و ژلاتین درست کردم.اون شکلاتییه هم با شیر کاکائو و شکر و ژلاتین درست کردم:35::35:

جون دستور دسرهات تو سایت هست؟اگه ممکنه عکس قالبم بذاری خیلی خوب میشه

ღ sahar ღ
2012-05-17, 07:10 PM

3tareh جون دستور دسرهات تو سایت هست؟اگه ممکنه عکس قالبم بذاری خیلی خوب میشه

*ستاره*
2012-05-21, 10:47 PM
{4 (31)}{4 (31)}

setayesh66
2012-06-08, 09:12 PM
اینم ژله هاودسرهای من که برای مهمونی قوم همسری درستیدم.دسر شکلاتی. ژله سورپرایز بادستور شیواجون وژله مغزدار که البته به پای هنرمندیهای شماعزیزان نمیرسه:3:

fzahra
2012-06-11, 01:08 PM
من وقتی ژله درست می کنم زیرش سفت میشه به نظر شما علتش چی میتونه باشه ؟ از این پودر ژله ها استفاده می کنم

Belfi
2012-06-11, 01:15 PM
شما باید زله رو بذاری روی کتری که تمام ذرات زلاتین موجود در زله کاملا حل بشه و به صورت یکنواخت بشه اونوقت دیگه سفت نمیشه 2قاشق غذاخوری شکر هم اضافه کنی عالی میشه این تجربه من هست دوستان عزیز شاید بهتر بدونن

zariattari
2012-06-11, 01:17 PM
من وقتی ژله درست می کنم زیرش سفت میشه به نظر شما علتش چی میتونه باشه ؟ از این پودر ژله ها استفاده می کنم

مال منم همینطور میشد. فکر میکنم باید خیلی خوب ژله رو توی آب داغ حل کنی که چیزی ته ظرف ته نشین نشه.

*Yasi*
2012-06-11, 01:34 PM
خانمي زري جون درست ميگن بايد حسابي هم بزني . من از پودرهاي آماده استفاده مي كنم . منتها به جاي يك ليوان آب سرد همان آب جوش را ميريزم و با همزن دستي هم ميزنم جوري كه چيزي ته ظرف نمونه . بعد ميگذارم خنك بشه و بعد توي غالب ميريزم و ميگذارم توي يخچال .

Amitida
2012-06-11, 01:44 PM
دوست عزیز
همینطور که در تاپیک فبلی هم گقتم شما سوالالت خودتون و میتونید در بخش ارتباط با مدیریت انحمن دسر بپرسید [Only registered and activated users can see links]
و اینکه ژلتون رو حتما رو بخار کتری هم بزنید تا کاملا باز بشه ذراتش دلیل ذیگه سفت شدن من ریختن آب هست

SAHAR NAAZ
2012-06-19, 08:00 AM
اینم ژله ساده منه که واسه مهمان با شکلات تزئینش کردم

nayereh1356
2012-06-23, 04:36 PM
اینم ژله های من :25:
ژله آکواریم ، ژله رنگین کمان ، ژله رولتی

sarina-kian
2012-07-10, 09:32 AM
بازم ژله ترکیبی آکواریوم و کرم وانیلی{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}

سودابه
2012-07-14, 10:26 PM
اینم ژله های من :25:
ژله آکواریم ، ژله رنگین کمان ، ژله رولتی

دستور ژله رولتی لطفن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sepnta
2012-07-14, 10:30 PM

عزیزم همه در همینجا موجوده کافیه بالای صفحه در بخش جستجو سرچش کنی{1}

ღ.ترنم.ღ
2012-07-15, 09:38 AM

nayereh1356
2012-07-15, 01:30 PM
سلام سودابه جون
طرز تهیه ژله رولتی : یک بسته زله دوبسته پف پفی شیبا نصف لیوان آب
ابتدا یک بسته ژله را با نصف لیوان آب مخلوط کرده و روی حرارت ملایم می گذاریم بعد پف پفی ها را به آن اضافه می کنیم و روی حرارت هم می زنیم تا مواد با هم مخلوط و یکنواخت شوند بعد ظرف مستطیل شکل را از قبل چرب می کنیم و بعد از یک دست شدن مواد آن را توی ظرف ریخته و 45 دقیقه داخل یخچال گذاشته و بعد ازسفت شدن دور ظرف را با چاقو برش داد و ژله را رول می کنیم

سودابه
2012-07-16, 01:53 PM
ممنون دوستان خوبم از راهنمایی هاتون مرسییییییییییییی{53}

SAHAR NAAZ
2012-07-18, 09:12 PM
ژله انار+ژله آلوورا با شیر+ژله لیمو
من واسه رنگ قرمز و سفید ظرفهام کج تو یخچال بود

setayesh66
2012-07-18, 11:33 PM
زله های خونه خواهری وخونه مامانم{2 (30)}{2 (30)}

ماهمون
2012-08-03, 12:36 AM
ژله هایی که روز تولد مامانم درست کردم {2 (6)}
ساده ست {2 (5)}نیاز به آموزش ندارن{71}

fati.n
2012-08-13, 10:13 AM
سلام ميكا جون خيلي جالبه خوشم اومد فقط ميشه بگي زرده هاي تخم مرغ را با چي در آوردي ممنون

Amitida
2012-08-13, 10:39 AM
سلام ميكا جون خيلي جالبه خوشم اومد فقط ميشه بگي زرده هاي تخم مرغ را با چي در آوردي ممنون

ژله به شکل نیمرو{53}

sobhan91
2012-08-16, 09:27 PM
سلام این هم یک ژله که فکر کنم ابتکاری باشه:3:برای تهیه آن از سه رنگ ژله بستنی استفاده کردم جهت قالب هم از یک ظرف تفلون استفاده شد ابتدا یک رنگ را در حالتی که ظرف را مایل گذاشته بودم ریخته وبه حالت مایل در یخچال گذاشته تا ژله بسته شد سپس حالت مایل بودن ظرف را کمتر کردم ورنگ دوم را ریختم وبعد از بسته شدن ژله دوم ظرف را صاف قرار داده وژله سوم را ریختم بعد از بسته شدن ژله سوم یک بسته ژله ساده روی تمام مواد ریختم که بعد از بیرون آوردن از قالب این شکل شد

myaroosak
2012-08-28, 06:26 AM
:3::3::3::3::3::3::3::3:

Sepnta
2012-08-28, 12:17 PM
بازم ژله خرده شیشه

Sepnta
2012-09-01, 06:31 PM
دوستان گلم یه لطفی بکنین از این به بعد عکس ژله هاتونو با لینک دستورش تو این تاپیک بزارین که دوستانمون بتونن راحتتر از اون استفاده کنن.ممنون

Roya-e-Bahar
2012-09-02, 09:42 PM
موس شكلاتي و كاسترد براي تولد يه هويي برادرزاده خوشگلم :3:
اين هم لينك موس شكلاتي :
كاستردم كه لينك نميخواد {4}{4}{4}
با اينكه هول هولكي شد اماخوشگل شده بود و خوشمزه {eek}{2 (30)}{2 (30)}

**Ghazal**
2012-09-18, 05:19 PM
ژله شیرکاکائو...شیر کاکائو 3 لیوان به ازا هر لیوان 1 ق غ پودر ژلاتین و پودر کاکائو{53}

miaayad-hoda
2012-09-19, 08:31 AM
این هم ژله ی با عجله درست شده ی من که قرار بود ژله ی کج باشه اما به خاطر عدم تناسب ارتفاع و عرض ظرفم، این طوری شد!{2 (4)}

shadi a
2012-09-19, 02:32 PM
سلام خانوما، نمیدونم جای سوالم اینجاست یا نه ولی ممنون میشم اگه جوابم و بدین
من برای اولین بار ژله درست کردم (با پودر ژله اماده) ولی طعم و بوی خوبی نداشت یه جورایی طعم پلاستیک میداد! میشه بگین علتش چی میتونه باشه؟ ممنونم

الهام 62
2012-09-19, 02:56 PM
شادی جان سعی کن ژله ات را از مارک دراژه استفاده کنی خیلی خوبه
احتمال داره پودر ژله ات را زیاد زده باشی

miaayad-hoda
2012-09-20, 08:46 AM
این هم ژله ی گلی من واسه 15 نفر مهمون.
عکس رو خیلی سریع گرفتم چون ژله ها سر سفره برده شده بودن و می خاستن پخشش کنن!

miaayad-hoda
2012-10-03, 10:58 AM
اولین ژله ی تزریقی من!

baharnaz
2012-10-03, 11:00 AM
این هم کرم آناناس-کرم پرتقال-کرم وانیل و کرم میوه فصل

setayesh66
2012-10-03, 12:23 PM
بهار ناز جون واقعا کارت عالیه.عزیزم اون دسری که روش پاپیون داره خودت درست کردی اگه ممکنه یه توضیحی دربارش بده.ممنون:11:

baharnaz
2012-10-03, 01:05 PM
کرم وانیلی هست که دورنگش کردم.:11:

niloofar63
2012-10-03, 01:55 PM
کرم ژله لیمو ترش که دستورشو در قسمت مربوطه گذاشتم
کرم کره بادام زمینی که بزودی دستور میذارم
ژله آلبالو ساده
ژله دریاچه
کرم زعفرانی دستور در قسمت مربوطه
و کرم شاتوت باز هم دستور در قسمت مربوطه
ژله شیرعسلی یکبار با نسکافه و دیگری با ژله آلبالو
و ژله خرده شیشه
ژله هندوانه

niloofar63
2012-10-03, 01:57 PM
و اینم بقیه دسرها

الهام 62
2012-10-03, 02:52 PM
وای نیلوفرجان چقدر اینا خوشکلند مخصوصا این آخری سمت راست که اشک داره مثل طرز تهیه اش را بگی

Shady
2012-10-03, 02:55 PM
دوستای گلم خیلی به این تالار باصفا خوش اومدید {welcome2}
جدا که باسلیقه اید {clap}
دیدن کاراتون خیلی لذت بخشه
الان با دیدن این همه کار فوق العاده، کلی علامت سوال رو سر همه هست {105}{65}
اگر دستور هر کدوم و بذارید خیلی لطف می کنید {thankyou}

miaayad-hoda
2012-10-09, 10:02 AM
این یک ژله ی کنگره ای که دستورش این جا ([Only registered and activated users can see links]) هست.

miaayad-hoda
2012-10-09, 10:04 AM
این هم یک ژله ی قاطی که با خورده های اضافی ژله ی کنگره ای و موز و ژله ی آلوئه ورا درستیدم.

Sepnta
2012-10-09, 10:28 AM
و اینم بقیه دسرها

با اجازه نیلوفر جون
الهام جون اول ژله شیر رو میریزی میزاری ببنده بعد با قالب شیرینی اون جاهایی رو که میخوای در میاری. ژله قرمز رو درست کن و بزار یکم سرد بشه اون وقت بریز رو ژله شیر. لایه بهدیشم که ژله شیره. وقتی برش گردونی جای قالبهات ژله قرمز اومده .

niloofar63
2012-10-10, 01:12 AM
الهام جون همونطور که دوست عزیزمون گفتن ژله شیرعسلی رو یک مقدار توی قالب ریخته وقتی نیم بند شد نه کامل بسته بشه با یک کاتر هر مدلی دوست داری میزنی و با سرنگ ژله رنگی رو توش خالی میکنی و دوباره میذاری نیم بند بشه و دوباره ژله شیرعسلی.که من قالبم چون آلومینیومی بود خیلی کم با دستمال چرب کردم و ژله خیلی راحت برگشت نیازی به آبجوش نبود.

من تمام دسرهایی که گذاشتم دستوراشون در قسمت مربوطه هست بجز کرم بادام زمینی که انشالا بزودی میذارم چون دستورش الان پیشم نیست

Roya-e-Bahar
2012-11-02, 12:03 AM
يه دسر خوشمزه كه تو دستورش نوشته بود پارافه موز{2 (26)} ولي فكر كنم پارافه توش تخم مرغ داره ؟؟!!! نداره ؟؟؟{2 (26)}
ولي به هر حال خوشمزه است من با اين دستور درست ميكنم
دسر پارافه
مواد لازم
شیر 2 لیوان
خامه 200 گرم
شکر 1 پیمانه
موز 2 عدد
پودر ژله موز 1 بسته
پودر ژلاتین 1 قاشق غذا خوری
آب گرم 3 فنجان
طرز تهیه
شیر وشکر وخامه را در مخلوط کن بریزید وهم بزنید ژله را با3 فنجان آب گرم مخلوط کرده وهم بزنید تا شفاف شود سپس به مخلوط شیر و خامه وشکر بیفزایید پودر ژلاتین را با نصف پیمانه آب داغ به روش بن ماری آب کنید وبا موز حلقه شده به مواد بیفزایید قالب مناسبی را با کمی روغن مایع چرب کرده و مواد را در قالب بریزید وبه مدت 5 ساعت در یخچال قرار دهید بعد کرم بسته شده را در ظرف مناسب برگردانید و به دلخواه تزئین کنید .

(منبع : مامي سايت )

Roya-e-Bahar
2012-11-09, 01:23 AM
دسر براي تولد دخترم :3:

1956
2012-11-09, 03:08 PM
دسر براي تولد دخترم :3:

عزیزم منم هفته دیگه مهمون دارم میشه دستور شو با تصویر ش بزارین برام خیییییییییییلی شیک دسراتون جفتشو ممنون :11:

Roya-e-Bahar
2012-11-09, 09:21 PM
عزیزم منم هفته دیگه مهمون دارم میشه دستور شو با تصویر ش بزارین برام خیییییییییییلی شیک دسراتون جفتشو ممنون :11:
دوست عزيز براي ژله ها كار خاصي نكردم جز اينكه هر رنگ ژله رو كه درست ميكردم و تو ظرف ميريختم بعد از بسته شدن هر رنگ يه لايه سفيد كه از تركيب 200 سي سي شير (يك بسته شير پاكتي كوچك {4})+ شكر تا زماني كه شير به نظرتون شيرين بشه (من چون خودم كم شيرين دوست داشتم 2 ق غ ميريختم +1.5 ق غ پودر ژلاتين بن ماري شده
البته اين تركيب رو براي هر لايه سفيد تكرار ميكردم
اون گل و قلب كوچولو هاي روشم كه ژله ساده بسته شده تو ظرف رو قالب زدم همين به همين راحتي به همين خوشمزه گي {4}{4}{2 (30)}
اون سه رنگه هم با همون تركيب ژله سفيد بالاست كه با شير كاكائو و نسكافه درست شده {2 (6)}

*3tareh*
2012-11-10, 01:23 AM
ژله هایی که برا تولد خواهرزاده همسری درست کردم

1956
2012-11-10, 03:22 PM
دوست عزيز براي ژله ها كار خاصي نكردم جز اينكه هر رنگ ژله رو كه درست ميكردم و تو ظرف ميريختم بعد از بسته شدن هر رنگ يه لايه سفيد كه از تركيب 200 سي سي شير (يك بسته شير پاكتي كوچك {4})+ شكر تا زماني كه شير به نظرتون شيرين بشه (من چون خودم كم شيرين دوست داشتم 2 ق غ ميريختم +1.5 ق غ پودر ژلاتين بن ماري شده
البته اين تركيب رو براي هر لايه سفيد تكرار ميكردم
اون گل و قلب كوچولو هاي روشم كه ژله ساده بسته شده تو ظرف رو قالب زدم همين به همين راحتي به همين خوشمزه گي {4}{4}{2 (30)}
اون سه رنگه هم با همون تركيب ژله سفيد بالاست كه با شير كاكائو و نسكافه درست شده {2 (6)}
من نمیتونم قالب بزنم له میشه ژلم میشه کاملتر یا باتصویر برام توضیح بدین؟{20}

fati-malus
2012-11-10, 05:08 PM
به همین سادگی{2 (26)}

r_abi
2012-11-10, 10:01 PM
................................

Roya-e-Bahar
2012-11-10, 10:02 PM
من نمیتونم قالب بزنم له میشه ژلم میشه کاملتر یا باتصویر برام توضیح بدین؟{20}

چيو نميتوني قالب بزني ؟؟؟ منظورت اگه اون قلب ها و گل هاي كوچولوي روي ژله است كه اصلا كار خاصي نميخواد قالب رو روش فشار بده با يه چاقو آروم ببر زيرش خودش جدا ميشه از اين سري عكس ندارم ولي عكس آرشيوي برات ميزارم
اون يكي رنگ و وارنگي ها هم كه قالب نميخواد با چاقو برش بدي و با دست حتي ميتوني بلندش كني ولي ژله بايد كاملا سفت شده باشه حتي اگه يك شب بمونه بهتر و راحت ترم ميشه جداش كرد در ضمن ميتوني آب ژله رو( چه سرد چه گرم ) به جاي يك پيمانه كامل يك پيمانه سرخالي بريزي تا ژله اي كه درست ميكني سفت تر بشه {2 (5)}

miaayad-hoda
2012-11-11, 12:47 PM
دسر
لایه ی زیرین: کرم کارامل
لایه ی وسط: کیک خورد شده
لایه ی بالا: ژله ی تمشک و انار
اطراف: کرم کارامل وارفته هنگام برگرداندن !!!{21}

r_abi
2012-11-13, 03:18 PM
......................................

miaayad-hoda
2012-11-13, 04:29 PM
شارلوت ژله ای با میوه. ([Only registered and activated users can see links])

asallll
2012-11-13, 06:29 PM
......................................

دستورشو بگو لطفا خیلی جالبن

r_abi
2012-11-13, 10:43 PM
دستورشو بگو لطفا خیلی جالبن

عزیزم منم از همین سایت از دستور خرده شیشه استفاده کردم,

اولی که ژله بلوبری و آناناسه که رنگ آبی رو ساده با آب و پودر ژلاتین درست کردم و گذاشتم خنک بشه و کمی ببنده و زرد رو هم که با شیر مات کرده بودم و قالب زدم و بعد کم کم هردو رو تو قالب ریختم.

دومی رو البته یه ابتکار کوچیک به خرج دادم و ژله خرده شیشه و دسر شکلاتیی که آدریانا آموزش داده بود رو ترکیب کردم. یعنی برای پایه کار از بلوبری و آب و پودرژلاتین و شیر استفاده کردم و برای قسمت خرده شیشه اش, دسر شکلاتی رو برش زدم و طبق دستور ژله خرده شیشه توی قالبم ریختم.

**Ghazal**
2012-11-19, 08:40 PM
نمیدونم اینارو گذاشته بودم یا نه(آرشیوی){65}{53}

sama jan
2012-11-19, 08:46 PM
{65}{65}
100168

sobhan91
2012-11-21, 09:30 AM
این هم تصویر چند ژله که اخیرا درست کردم

Roya-e-Bahar
2012-11-25, 11:43 PM
والا نميدونم اسم اين دسر چي ميتونه باشه {2 (14)}{2 (8)}
ولي يه جورايي ژله سورپرايز بود كه توش چيز كيك بود :35::35::35:
از اون مدل دسر هاي (باز شود ديده شود بلكه پسنديده شود {eek})

Adriyana
2012-11-26, 03:39 AM
ژله شارلوت
و ژله ساده 3 رنگ

Sarashpaz-Sepideh
2012-11-26, 07:43 PM
رویای بهار عزیز میشه دستورشو دقیق بذاری و یا تاپیک بزنی؟{2 (30)}خیلی خوشگله {2 (6)}
اینم چندتا ژله خرده شیشه.{2 (30)}

Roya-e-Bahar
2012-11-26, 11:58 PM
رویای بهار عزیز میشه دستورشو دقیق بذاری و یا تاپیک بزنی؟{2 (30)}خیلی خوشگله {2 (6)}
اینم چندتا ژله خرده شیشه.{2 (30)}

سپيده جان دستور خاصي نداره كه ارزش تاپيك زدن داشته باشه :10:
اولش دوتا قالب مشابه ولي در دوسايز مختلف رو روي هم قرار دادم طوريكه بين اونها فاصله بيفته(براي اينكار با چسب به هم چسبوندمشون{4}{4}) بعد دوليوان نسكافه درست كردم البته كم شيرين با 3 قاشق ژلاتين بن ماري شده مخلوط كردمو تو فاصله بين دوقالب ريختم بعد تو يخچال گذاشتم تا خودشو بگيره :28: بعد از گرفتن ژله توي قالب رويي آب جوش ريختم تا قالب جدا شد حالا مثل همون كاري كه براي ژله شارلوت ميكنن توشو پر كردم ولي با دستور چيز كيك ودر نهايت بيسكوئيت دايجستيو خردشده مخلوط با كمي كره ريختم و بعد از دو ساعت ژله از قالب خارج شد به همين راحتي {69}{69} البته باز هم خودم در راستاي نخوردن پنير حتي يك قاشق هم نخوردم ببينم خوشمزه بود يا مهمون ها فقط وحيه ميدادن {2 (26)}{2 (26)}

zinab
2012-11-27, 10:22 AM

عزیزم کاشکی دستورشم مو به مو بدی؟

miaayad-hoda
2012-12-05, 08:26 AM
ژله ی انار و آلوئه ورا + بیسکوییت پتی بور

worldnews
2012-12-06, 06:41 PM
والا نميدونم اسم اين دسر چي ميتونه باشه {2 (14)}{2 (8)}
ولي يه جورايي ژله سورپرايز بود كه توش چيز كيك بود :35::35::35:
از اون مدل دسر هاي (باز شود ديده شود بلكه پسنديده شود {eek})

قسمت رویی دسر چیه؟

*3tareh*
2012-12-07, 11:40 PM
عزیزم کاشکی دستورشم مو به مو بدی؟

عزیزم تو قسمت ژله شکلاتی گذاشتم دستورش رو

**Ghazal**
2012-12-08, 12:20 PM
ژله شکلاتی {53}