تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : *** بانک خون بند ناف ***

Hedieh
2012-02-04, 11:47 AM
هیچ چیزی مهمتر از محافظت کردن از اعضای خانواده نیست . اگرچه افراد مورد علاقه شما هیچگاه از حوادث یا بیماریها در امان نیستند. شما می توانید با ذخیره خون یند ناف فرزندتان آرامش خیال بیشتری داشته باشید.خون بند ناف برای درمان بسیاری از بیماریهای تهدید کننده حیات قابل استفاده است مانند سرطانهای خاص همچون لوکمی.

ذخیره خون بند ناف فرزندتان فرصتی است که فقط یک بار در زندگی او پیش می آید تا سلولهای بنیادی وی را برای مصارف پزشکی متعدد جمع آوری و ذخیره کنید. خون بند ناف منبعی غنی از سلولهای بنیادی خونساز است که جهت پیوند مورد استفاده قرار میگیرد از جمله در درمان سرطانهای لوکمی حاد و مزمن

تومور توپر پرخطر - لنفوم هوچکین و نان هوچکین - اختلالات خونی مثل بتا تالاسمی و سلول داسی و ... - اختلالات ایمنی و ایدز- اختلالات متابولیک.

امروزه خون بند ناف برای مصرف در بیماریهای رژنراتیو جهت کمک به بهبود یا ترمیم بافتها مورد بررسی قرار دارداز جمله برای درمان فلج مغزی - آسیب مغزی ناشی از ضربه - دیابت جوانان- حمله یا سکته قلبی- سرطان ***** فامیلی (پیشگیری و تشخیص و درمان) - رژنره شدن و ساخته شدن قرنیه - صدمات نخاعی- پارکینسون- آلزایمر- لوپوس-بیماری ام.اس .

بعلاوه سلولهای بنیادی موجود در خون بند ناف فرزندتان می تواند برای درمان خود شما - فرزند او - خواهر و برادر او - یا دیگر اعضای خانواده مورد استفاده قرار گیرد.

در ایران نیز بانک خون بند ناف توسط پژوهشکده رویان چند سالی است که فعالیت خود را آغاز کرده است.در این بانک والدینی که در انتظار تولد نوزاد خود هستندبا مراجعه به آن و تشکیل پرونده می توانند محتوای خون بند ناف و جفت را در این بانک نگهداری کنند.

*عاطفه*
2012-02-04, 12:02 PM
الان چند وقتيه كه تو اكثر شهرها انجام ميدن و اين خيلي خوبه كه همه گير شه
من هم فرمش رو پر كردم و واسه ماههاي اخر انجام ميدم و بعد از دادن پول اوليه(كه فعلا 1ميليون تومانه)سالي 100هزارتومان هم واسه نگهداريش ميگيرن و هم ميتونه واسه بچه خوب باشه و هم اقوام نزديكش.
كسي اطلاعات ديگه ايي هم داره كه به من بده؟؟ممنون ميشم.{53}

Sarashpaz-Sepideh
2012-02-04, 12:06 PM
خب هديه ايني كه گفتي يعني چي؟من دوزاريم نيفتاد!يعني هر موقع بچه اي مريض بشه از اين خون خودش ورميدارن واسه مداواي خودش استفاده ميكنن؟{2 (14)}{eek}{2 (26)}

Hedieh
2012-02-04, 12:07 PM
عاطفه جون خيلي كار خوبي ميكني، منم اطلاعاتم در همين حده كه اولش 1 تومن ميگيرن و بعدشم سالي 100 تومن، به نظرم قيمتش خيلي خوبه....

Hedieh
2012-02-04, 12:09 PM
سپيده جون توي بند ناف سلول هاي بنيادي هستن كه براي درمان بيماريهائي كه بالا گفته شده ميان و اين سلول ها رو از توي بند نافي كه قبلا نگه داري شده برميدارن و به بدن بچه يا اقوامش پيوند ميزنن و باعث درمان اون ميشن....

آره عزيزم، اگه خدائي نكرده مريض بشن ميان و ازش استفاده ميكنن :)

Pana
2012-02-04, 12:12 PM
ولي دوست من مي گفت دكترش گفته احتياجي نيست دكتر فرشته حقيقت دكتر خيلي خوب و معروفي هستش ولي چون خود دكتره هم باردار بوده گفته منم اين كار را نميكنم هنوز اعمالش روي خانوائه درجه 1 را نتوانسته اند انجام بدن.

*عاطفه*
2012-02-04, 12:12 PM
عاطفه جون خيلي كار خوبي ميكني، منم اطلاعاتم در همين حده كه اولش 1 تومن ميگيرن و بعدشم سالي 100 تومن، به نظرم قيمتش خيلي خوبه....

ممنونم هديه جون:11:
اما اميدوارم هيچ خانواده ايي ، هيچ وقت و هيچ جاي دنيا واسشون مشكلي پيش نياد كه بخوان ازش استفاده كنن{77}

*عاطفه*
2012-02-04, 12:16 PM
ولي دوست من مي گفت دكترش گفته احتياجي نيست دكتر فرشته حقيقت دكتر خيلي خوب و معروفي هستش ولي چون خود دكتره هم باردار بوده گفته منم اين كار را نميكنم هنوز اعمالش روي خانوائه درجه 1 را نتوانسته اند انجام بدن.

عزيزم ممكنه بعضي از دكترها اين روش رو قبول نداشته باشن اما 90 درصد قبول دارن و حتي تو خارج از كشور هم اين كار داره همه گير ميشه
مثلا زندايي من كه چند ماهيه كه پسرش بدنيا اومده هم با اصرار پزشكهاي اونجا(كانادا)اين كارو انجام داد و مي گه اينجا هم خيلي ها انجام ميدن

به نظر من علاج واقعه رو بايد قبل از وقوع بايد كرد{53}

Hedieh
2012-02-04, 12:20 PM
پانا جون اگه قرار باشه چيزي ثابت بشه كه هنوز خيلي چيزا عارضه اش مشخص نشده اما خيليا استفاده ميكنن، مثل همين ليزر كه چند ساله اومده و مردم همين جور پشت سر هم ميرن و استفاده ميكنن....

گلم علم در حال پيشرفته و ممكنه سال ديگه با همين خون بند ناف خيلي كارا بكنن كه هنوز ازش بي خبرن، اما ايني كه گفتن ثابت نشده رو من نميدونم والا ايشون چه دكتري بودن كه از درمان ها و كارهائي كه با سلول هاي بنيادي انجام ميشه بي خبر بودن، الآن با سلول هاي بنيادي خيلي بيماري ها رو درمان ميكنن.....

nazgoli
2012-04-09, 10:39 AM
من با مشاورای رویان صحبت کردم
از اونجایی که این سلول ها در حال حاضر تنها برای درمان چند بیماری خونی قابل استفاده هستند توصیه میشه کسانی که بیماری توی خانوادشون دارند ، خون بند ناف را نگهداری کنند.
از طرف دیگه سازمان انتقال خون هم امکان نگهداری خون بند ناف رو داره بدون هیچ هزینه ای. اما درصورت سپردن خون به سازمان انتقال خون شما اهدا کننده محسوب میشید و اون خون تنها برای خودتون قابل استفاده نیست بلکه هر کس نیاز داشته باشه با توجه به شباهت فاکتورهای خونی میتونه از اون خون استفاده کنه.
پس لطفا خون بند ناف رو دور نریزید و با هماهنگی با سازمان انتقال خون که خودشون کار گرفتن خون بند ناف رو حین زایمان انجام میدن اجازه بدیم این بانک خونی هر روز پر بارتر بشه.
یک نکته دیگه اینکه در مواردی از جمله سرطان استفاده از سلولهای بنیادی فرد دیگر و نه خود فرد برای درمان بهتر و موثر تره.