کارگاه های آموزشی در رومنو - جشنواره پاییز هزار رنگ
مسابقه آشپزی 54 در روزمنو
کارگاه آموزش نوشیدنی های گرم

PDA

مشاهده نسخه کامل : .: هواپز :.

Narges
2012-01-14, 11:32 PM
سلام روزمنو {2 (6)}{53}

چند روز پیش دیدم از دوستان در مورد هواپز سوال کردن ولی متاسفانه الان پست-شون رو پیدا نکردم ولی درکل بهتر دیدم برای کمک به ایشون و همچنین بقیه عزیزان این تاپیک رو بزنم تا تجربیات و اطلاعات-مون در مورد این دستگاه رو باهم به اشتراک بذاریم {53}

دستورهای تهیه و اطلاعات پخت غذا در هواپز {69}
([Only registered and activated users can see links])
هواپز وسیله ای هست که تازگیها در خیلی از خانه ها در مارکهای مختلف دیده می شود و به دو صورت دیجیتالی و غیردیجیتالی میباشد.

مواد غذایی شما چه تازه یا یخ زده باشد، با استفاده از این وسیله میتوانید آنها را در کمترین زمان بپزید، بریان کنید، کباب کنید، بخارپز کنید، برشته کنید یا گرم کنید و ... راز کار فلیوِر وِیو در استفاده از یک لامپ هالوژنی، اشعه مادون قرمز و سیستم گردش حرارت درون آن است که باعث می شود غذا 3 بار سریع تر و با طعم و ظاهر بهتری پخته شود.

به وسیله سیستم گردش حرارت فلیوِر وِیو، هوای داغ در کاسه مانند گردباد می چرخد و مواد غذایی از همه طرف به خوبی می پزد. همچنین باعث می شود روغن و چربی مواد به پایین رانده شده و در پایین ظرف جمع شود و از غوطه ور شدن مواد غذایی در روغن جلوگیری می کند که در نتیجه طبخ غذا سالم تر انجام می شود. همچنین به وسیله دو سینی مجزای فلیوِر وِیو می توانید در دو طبقه به صورت همزمان مواد گوناگون را طبخ کنید.

ღ.ترنم.ღ
2012-01-15, 12:09 AM
نرگس جون منم مامانم از این هواپزا برام گرفته اگه اشتباه نکنم اسمش Turbo هست.

دوستان کسی استفاده کرده؟ازش راضی هستین؟

Shidak
2012-01-15, 02:46 AM
من بیشتر از یک سال و نیم هست که هوا پز خریدم اما روی هم رفته ۵ بار هم ازش استفاده نکردم. جز یکی از وسایل اضافی منزل ماست که فقط جا اشغال کرده. چون ما مزه خوراک رو توش اصلا دوست نداریم.

*Negar*
2012-01-15, 07:54 AM
سیب زمینی گوه wedge
که من تو هواپز سرخش کردم
روششو توی تاپیک خودش نوشتم
[Only registered and activated users can see links]

marmari
2012-01-15, 08:07 AM
من ندارم ولی خیلی تعریفشو شنیدم مخصوصا واسه مرغ بریان.....منم میخوام بخرم....
ولی نمیدونم دیجیتال یا غیر دیجیتا بخرم...؟؟؟؟؟؟اصلا فرقی هم داره؟؟؟؟؟

Nahid59
2012-01-15, 09:12 AM
به نظرم مصرف برقشون فوق العاده هست{2 (14)}

miryam
2012-01-15, 10:12 AM
سلام دوستان صبحتون بخير . من مدت 2 ساله كه هواپز گرفتم و تموم كارهايي رو كه بايد با فر و يا منقل برا غذاهام انجام بدم بوسيله هواپز انجام ميدم ازش هم راضي هستم فقط تا حالا نتونستم باهاش كيك درست كنم يعني درست كردم ولي بهمه چيز شبيه بود الا كيك . هواپزم ديجيتاليه و اسمش ديسينيه و ايتالياييه

miryam
2012-01-15, 10:14 AM
راستي يادم رفت بگم كه مصرف برقش 1300 وات يعني به اندازه مصرف جارو برقييه

Azijam
2012-01-15, 12:01 PM
سلام به همه .....................من تازه واردم امیدوارم منو هم تو جمعتون بپزیرید:10:.............من هم می خوام هواپز بگیرم.در واقع می خوام به جای منقل از هواپز استفاده کنم.میخواستم نظر دوستانی که از هوا پز استفاده کردن رو در این باره بدونم..........ممنون

nasrin50
2012-01-15, 06:01 PM
سلام ازیجام عزیز {8-2}

من 3 ساله که هوا پز دارم ازش راضیم {2 (6)}خیلی توش غذا درست کردم .

به عنوان منقل نمی شه استفاده کرد چون وقتی با هوا پز گوشت قرمز رو می پزی خیلی سفت

می شه .

Azijam
2012-01-15, 11:52 PM
سلام ازیجام عزیز {8-2}

من 3 ساله که هوا پز دارم ازش راضیم {2 (6)}خیلی توش غذا درست کردم .

به عنوان منقل نمی شه استفاده کرد چون وقتی با هوا پز گوشت قرمز رو می پزی خیلی سفت

می شه .

نسرین جون میشه بیشتر توضیح بدی.چه غذاهایی باهاش درست مکنی............بغیر از گوشت قرمز مرغ و ماهی هم سفت میشه؟

samanta2
2012-01-16, 08:02 AM
نسرین جون میشه بیشتر توضیح بدی.چه غذاهایی باهاش درست مکنی............بغیر از گوشت قرمز مرغ و ماهی هم سفت میشه؟

سلام خانمی
من هم مرغ هم ماهی درست کردم فوق العاده خوب شد و خیلی نرم بود بیسکویت هم میتونی با هواپز بپزی من تا حالا پختمو خیلی خوب شده مارک هواپزم همیلتون {103}

nasrin50
2012-01-16, 09:42 PM

سلام عزیزم :11:مرغ وماهی خیلی خوب می شه (اول باید مزه دارشون کنی)سبزیجات به حالت

تنوری پخته میشه اگر خواستی که برشته بپزی کمی روغن بزن .

مارک هواپز من فلیور توربو از می شاپ خریدم داخلش طرز تهیه بعضی غذاها رو داره .

سلام سامانتا جون :11:تا حالا با هوا پز کیک پختی؟

rahaa_s
2012-02-05, 10:46 AM
سلام من تازه عضو اين سايت شدم من هواپز ديجيتالي دارم شايد روي هم رفته 20 توش غذا درست کردم در حد نو است ميخوام بفروشم کسي ميخواد؟

Pana
2012-02-05, 01:46 PM
به نظر منم هواپز يه وسيله بيخود و اضافه توي آشپزخونه است منم دارم و 2 الي 3 ازش استفاده كردم
تازه مزه غذاها هم توش خوب در نمياد به نظر من بي مزه ميشه

Shidak
2012-02-05, 07:21 PM
به نظر منم هواپز يه وسيله بيخود و اضافه توي آشپزخونه است منم دارم و 2 الي 3 ازش استفاده كردم
تازه مزه غذاها هم توش خوب در نمياد به نظر من بي مزه ميشه
کاملا موافقم.

mami ghazal
2012-07-23, 10:33 AM
منم اصلا راضی نبودم دادم رفتش اصلا مزه غذا توش خوب نمیشه

samiiraa
2012-08-03, 02:07 PM
سلام دوستاي گلم، من تو هواپز مرغ ، شيريني و كيك درست كردم خوب شده ولي ماهي و گوشت زياد خوشمزه نميشه

atoosa
2012-11-14, 09:14 AM
من هواپز عرشیا دارم...فوق العاده است کلی باهاش کار میکنم،برنج دم میکنم،انواع گوشتها،رولتها،کوکوها...کیک ماکارونی،خلاصه کلی بدردم میخورد.اما دوستم که فیلوروویو خریده ناراضی است میگه غذاها کامل نمیپزه،یه نکته اینه که حتمآ داخل ظرف هواپز آب بریزید تا غذا سفت نشود.

miryam
2012-11-14, 09:24 AM
سلام
من ديشب مرغ كبابي -سيب زميني و گوجه توش درست كردم جاتون خالي يه شام حسابي و خوشمزه بود. حيف كه دوربين ندارم ( تا الان در دست تعمير است) وگرنه عكسشو ميگذاشتم

سیندرلا22
2012-12-03, 07:14 PM
من توی هواپزم کیک پختم اما متاسفانه وسطش خام موند و مجبور شدم اون رو توی فر بذارم کسی توی هواپزش کیک پخته که خوب شده باشه آیا دستور خاصی می خواد

سیندرلا22
2012-12-03, 07:19 PM
من هواپز عرشیا دارم...فوق العاده است کلی باهاش کار میکنم،برنج دم میکنم،انواع گوشتها،رولتها،کوکوها...کیک ماکارونی،خلاصه کلی بدردم میخورد.اما دوستم که فیلوروویو خریده ناراضی است میگه غذاها کامل نمیپزه،یه نکته اینه که حتمآ داخل ظرف هواپز آب بریزید تا غذا سفت نشود.

آتوسا جان چه جوری کیک پختی باهاش یا برنج دم کردی تعجب کردم میشه توضیح بدی و عکسی از نحوه کارت بذاری ...ممنونت میشم
من کیکم خام موند

atoosa
2012-12-12, 10:43 AM
سلام عزیزم ببخشید خیلی فاصله شد..نبودم {2 (4)}هواپز من سی دی آموزشی برای دستگاه دارد،مثلا برای برنج عنوان کرده که دقیقآ چند دقیقه باشد نمی دانم امکانش هست من سی دی آموزشی روی سایت بگذارم؟ اگر نباشد من همین امروز می روم و یادداشت می کنم و برای دوستان خواهم نوشت...من حتی سوپ هم در ظرف شیشه ای اصلی اش پخته ام

atoosa
2012-12-13, 09:52 AM
سلام.دیشب سی دی آموزشی را بازبینی کردم.همه را یادداشت کردم:نکته اینه که هواپز من دکمه پخت برنج و کیک را دارد.من در اولین فرصت امتحان میکنم تا ببینم چند درجه است، اما دستور پخت:@لیوان برنج +4لیوان آب +نمک و روغن ،در قابلمه مخصوص ریخته و درب قابلمه را میگذاریم دکمه پخت برنج را میزنیم. من برای اینکه دو رو ته دیک داشته باشم بعد از پخت درب دیگ را برداشتم و 5 دقیقه روی 180 گذاشتم.
---------------------------------------------------------
کیک هم با مواد آماده تا نصفه ظرف ریختم و دکمه کیک را زدم!!!
--------------------------------------------------------
برای تمام گوشتها:با فرچه روی گوشت روغن میکشیم و از چند ساعت قبل مزه دار میکنیم
برای ماهی چند ساعت(من از شب قبل این کار را میکنم) درمواد می گذاریم تا مزه دار شود،طبقه بالا،2-3 لیوان آب میریزیم توری فلزی را با فرچه روغن میکشیم دکمه پخت ماهی،یا 140 درجه ،15 دقیقه برای هر طرف،
--------------------------------------------------------
مرغ یا گوشت قرمز:طبقه پایین،سه سانت از دیواره فاصله داشته باشد،180 درجه،20 دقیقه برای هرطرف برای بقیه دستورات باشه تا بعد ...کاری پیش آمد.......

سیندرلا22
2012-12-13, 04:22 PM
من دکمه برنج و کیک نداره میشه یه عکس از هواپزتون که توی خونه هست بگیرین همین جا بذارین

atoosa
2012-12-15, 12:00 PM
ادامه هواپز...
استیک:180 درجه-25 دقیقه برای هرطرف
--------------------------------------------------
مرغ کامل: توی شکمش یک پیاز کامل میگذاریم ،180 درجه-35دقیقه
--------------------------------------------------
سوپ:فلفل دلمه ای+ تکه های کوچک مرغ+هویج خرد شده+4لیوان آب جوشیده ولرم.. در ظرف اصلی هواپز میریزیم.150درجه-30 دقیقه
-------------------------------------------------
کباب چنجه:گوشتها قطعات ریز و مکعبی خرد میکنیم به مدت 5ساعت مزه دار میکنیم،توی سیخ فلزی (هواپز من خودش دارد) می کشیم.روی طبقه بالا میگذاریم 200درجه-15 دقیقه هر طرف
------------------------------------------------
سبزی خشک کردن:زمان دو ساعت بدون حرارت فقط فن روشن میکنیم
پاپ کرن:ذرت+نمک+روغن در ظرف پیرکس اصلی خودش میریزیم 120درجه-15 دقیقه
تخمه:داخل ظرف پیرکس اصلی،تخمه ها را پهن میکنیم+نمک+یک لیوان آب ،حرارت 120-15 دقیقه
به جز پاپ کرن من همه را خودم درست کردم......

باشه در اولین فرصت عکسش را میگذارم.مارک هواپز من عرشیاست و دیجیتاله،سه ساله که دارم و ازش راضی ام.البته قبل از هدفمندی که برق ارزان بود راضی تر بودم!!!

سیندرلا22
2012-12-16, 08:25 AM
اتوسا جان من باهاش پاپ کرن درست کردم البته توی شیشه نه وقتی تنها بود بو داده میشد وقتی با روغن می ذاشتم تکون نمی خورد چرا؟؟

atoosa
2012-12-16, 09:40 AM
حقیقتآ من پاپ کرن درست نکردم!!!در مورد برنج اشتباه تایپ شده و 2 لیوان درست است.

ehsanagha
2013-01-17, 06:07 PM
سلام من دو روزه یه هواپز myson غیر دیجیتالی گرفتم و توش قارچ و سیب زمینی و اینا تا حالا گذاشتم خوشمزه شده و راضیم .

آتوسا خانم میشه یه لطفی بکنی مدل و عکس هواپزتو بزاری ممنون میشم

ساحرا
2013-01-27, 04:35 PM
سلام دوستان من هوز کنوود خریدم مغازه دار ازش خیلی تعریف میکرد ولی عقدم ازش استفاده نکردم کش دوستان هر غذایی رو درست میکنن طرز تهیه اش رو بزارن.ممنون

<باران>
2013-01-27, 08:22 PM
هواپز من مارک FLavor wavE TURBO. مرغ وگوشت عالی میشه مخصوصا مرغ.مزه دارشم بکنی که محشره
سیب زمینی تنوری هم عالی در میاد.کیک و راضی نیستم وسطش خام میشه
الان که بیشتر واسه یخ زدایی استاده میکنم.راستی پیتزا هم خوب درمیاد

Vio0oleT
2013-01-27, 10:12 PM
خانومهای که از هواپزشون راضی هستند میشه عکس غذاها و هواپزشون رو همراه با دستوراتش بذارن
ممنون
{thankyou}

سیندرلا22
2013-01-27, 11:01 PM
عزیزان دستور خاصی نمی خواد شما بعضی چیزا رو که نیاز به فر داره می تونین به راحتی در فر نوری قرار بدین با درجه حرارتی که خودش گفته کار سختی نیست برای شیرینی من روی درجه حرارت 150 می ذارم توی دستور گفته 170 یا 180 من همون 150 می ذارم تا کامل مغز پخت بشه چون کوچیکه زودتر می پزه و می سوزه...

سیندرلا22
2013-01-30, 12:12 AM
سیب زمینی تنوری در فرنوری با سس فراوون خیلی خوشمزست دماش فکر کنم 150 بود به مدت 15 دقیقه
114350

114351

nasrin50
2013-01-30, 12:54 AM
خانومهای که از هواپزشون راضی هستند میشه عکس غذاها و هواپزشون رو همراه با دستوراتش بذارن
ممنون
{thankyou}

ویولت عزیز تو انجمن غذاهای رژیمی دستور غذا با هواپز داریم.

منم راضی هستم .

atoosa
2013-04-07, 08:19 AM
سلام اینهم هواپز عرشیای من و ضمائم آن:تصویر1:سینی تفلون-پایه فلزی بلند تصویر2:ظرف توری-پایه فلزی کوتاه تصویر3:فرچه-گیره ظرف-انبر-سیخ کباب-ظرف سوراخ سوراخی لکه دار{4} تصویر4:هواپز تصویر5:قابلمه درب دار...اینها همه به جز انبر فلزی روی هواپزم بود.

قاشق چوبی
2013-04-07, 11:34 AM
وقتی برای آزمون شیرینی پزی ادواری رفتم آموزشگاه, فر نداشتن {eek} ... به جاش هواپز داشتن {2 (26)} ... اولش کلی استرس گرفتم و غرغر کردم که اگه خوب نشد مربوط به نبود فره و این حرفا {65} .... اما در نهایت با یکم بالا پایین کردن درجه شیرینیهام عالی شدن {4} .... خیلی جالب بود برام... آخه خواهرم هواپز داشت و بعد 3-4 بار استفاده کلا جمعش کرد... نمیگفت بده... اما مثل اینکه اونقدرام راضی نبود تا استفاده همیشگی کنه ازش

atoosa
2013-04-08, 07:13 AM
میشه لطف کنید و بگید چطوری شیرینی در هواپز درست کردید؟با چه درجه ای؟ممنون

marmar11
2013-04-08, 08:48 AM
منم هواپزم عرشیاست عین اونی که اتوسا جون داره .به جز پیتزا گاهی نون وسیب زمینی والبته گاهی جوجه کباب پسرخوشگل چیزی توش درست نکردم.اگه تجربیاتتون روبگین همه استفاده می کنیم دیگه یه وسیله بی خود محسوب نمیشه.ممنون

قاشق چوبی
2013-04-08, 10:51 AM
میشه لطف کنید و بگید چطوری شیرینی در هواپز درست کردید؟با چه درجه ای؟ممنون

روی ظرف توری یه فویل گذاشتم... روی فویل ها شیرینی هامو چیدم... باید شیرینی زیاد البته با رعایت فاصله بگذارید تا روی فویل سنگین شه... والا دستگاه که شروع به کار کنه، فویل و شیرینیا به خاطر جریان هوا مثل سفینه آدم فضا ایا شروع به بالا پایین رفتن میکنن {4} {21} من دما رو طبق معمول 180 گذاشتم... اما زیاد بود براش... روی 150 که گذاشتم بچه ی خوبی شد {4}

افسانه و ماهور
2013-04-09, 07:46 AM
اشعه اش ضرر داره

miryam
2013-04-09, 10:52 AM
دوست عزيزم به هيچ وجه اشعه اش مضر نيست

قاشق چوبی
2013-04-09, 01:18 PM
اصلا مگه اشعه داره؟ {4} تا اونجایی که من میدونم همه اش جریان هوای گرمه{65}

miryam
2013-04-10, 09:48 AM
اصلا مگه اشعه داره؟ {4} تا اونجایی که من میدونم همه اش جریان هوای گرمه{65}
سلام شيوا جون
حق با شماست اشعه نداره منظور دوستمون نور چراغ هالوژنش است . كه اونهم اصلا ضرري نداره {65}

Niyaz Chef
2013-04-10, 12:40 PM
سلام دوستای گلم
منم هواپز دارم
ولی فقط همون صبح عروسیمون ازش استفاده کردم که فقط غذامونو گرم کنه
ولی اصلا گرم نکرد
تازه اون لامپ هالوژنش که روشن و خاموش میشد میترسیدم الان بترکه
گفتم حتما خرابه
خیلی دلم میخاد استفاده کنم
بیشتر برا مرغ بریون . اصلا برا همین گرفتم
ولی بلد نیستم کار کنم.مال من دیجیتالیه
ممنون میشم اگه دوستان کمکم کنن

miryam
2013-04-10, 01:13 PM
آي سودا جون سلام من با هواپز حال ميكنم مخصوصا برا مرغ .اخه سه چهارنوع توش مرغ درست ميكنم عجيبه كه طعماش با هم متفاوت ميشه .! نوع اول.مرغ مثل وقتايي كه ميخوام رو منقل كباب كنم تو آب ليمو و نمك وادويه وزعفرون ميخوابونم .بعد تو سيخ چوبي رو توري بلندش با 250 درجه بمدت 22 دقيقه البته حواسم بهش هست بعضي اوقات زودتر از اينا كباب ميشه .
نوع دوم .مرغ درسته تميز ميكنم توش حسابي ميشورم پوستشو هم نميكنم چهاربنج ساعت تو آب ليمو و نمك ادويه ميخوابونم بعد توشكمشو پراز برنج و لپه(پخته) و ادويه هاي تند ( فلفل سياه و زنجفيل ) زرشك و خلال بادوم و گردو ميكنم و ميدوزم بعد بصورت سوپي بار ميذارم يه قل كه خورددرمييارم با سرنگ استريل از همين ونمك ابليمو به همه جاش تزريق مينكم بعد تو ظرف شيشهاي هواپز ميشونمش همجا سرخ ميشه و صدالبته خوشمزه
نوع سوم مرغ تيكه ميكنم البته درشت تر از كبابي بعد تو يه ظرف پيركس با ادويه هاي معطر و آبليمو و نمك و زعفرون ميذارم رو سه پايه توري تا حسابي اب بخوردش بره و تو ظرف بريون بشه البته در هر سه مورد حواسم هست كه نسوزه يا خشك نشه
ضمنا مال من ديجيتاليه ولي ديگه لمش دستمه خودم حرارتشو كم و زياد ميكنم

marmar11
2013-04-10, 01:41 PM
هواپز منم دیجیتاله مگه غیر اینم هست؟

atoosa
2013-04-13, 07:42 AM
شیوا جون ممنون از راهنمایی ات...هر شیرینی میشه درست کرد؟با همین درجه؟ مثلآ بهشتی یا نخودی...

miryam
2013-04-13, 07:54 AM
دخترا سلام آموزش مصور شيريني با هواپزو اگه ممكنه برامون بزارين . چون من تا حالا فقط شيرينيهاي من در اوردي توش درست كردم . اصولي آموزش نديدم . ممنونم

semami
2013-04-15, 11:31 PM
سلام من همین الان یه کیک تو هواپز پختم باهزار سلام و صلوات
روش خیلی خوشگل شد اما وقتی برگردوندمش توش مثل آب بود و الان کارد بزنی خونم در نمیاد{102}{verysad}

jojoo
2013-04-16, 06:42 PM
منکه تمام کیک ها و شیرنی هام و غذاهایی که باید داخل فر بپزم رو تو هواپز میپزم ماکش هم هاردستون هست هیچ مشکلی هم ندارم همشون هم خوب درمیان

قاشق چوبی
2013-04-16, 09:32 PM
شیوا جون ممنون از راهنمایی ات...هر شیرینی میشه درست کرد؟با همین درجه؟ مثلآ بهشتی یا نخودی...

خواهش میکنم آتوسا جان {2 (6)} ... والا دماش تقریبیه... هر مارکی فرق داره... باید امتحان کنی ببینی چی میشه... اما فکر میکنم برای همه شیرینی های خشک نظیر بهشتی و نخودچی خوب جواب بده