کارگاه آموزش آشپزی - غذاهای نونی با مدیریت دوست خوبمون سرآشپز سپیده
کارگاه های آموزشی در روزمنو - تزئینات شکلاتی با مدیریت دوست هنرمندمون نیلوفری
کارگاه آموزش نوشیدنی های تابستانی

PDA

مشاهده نسخه کامل : خیاط باشی پاسخ می دهد!

Afrodit
2010-12-30, 10:52 PM
دوستان من دوره خیاطی گذروندم و اگه مشکلی تو دوخت و دوز و طراحی داشته باشید می تونم کمکتون کنم
اینجا می تونید مشکلات خیاطی رو بپرسید {2 (6)}

Afrodit
2010-12-31, 10:27 PM
من خیلی خیلی یه خیاطی علاقه مندم ولی حتی بلد نیستم اندازه بگیرم یعنی یه نفر بهم بگه دور کمر یکی رو اندازه بگیرم بلد نیستم فعلا هم وقت ندارم برم دوره خیاطی بگذرونم به نظر شما از کجا شروع کنم؟
عزیزم در یادگیری هر هنری مهم تر از هر چیز علاقه است
برای اندازه گیری باید حتما اندازه گرفتن یک خیاط رو ببینی و بعد تمرین کنی تا دستت عیار بشه
اگر وقت کلاس نداری ژورنال های خوبی توی ایران چاپ میشه که آموزش هم داره
قصد تبلیغ ندارم ولی مثلا ماهنامه کوک از ابتدا داره آموزش میده
فصل نامه ملینا هم هست
اگر مشکل زبان نداری از سایت بوردا کمک بگیر

Afrodit
2010-12-31, 10:42 PM
سلام.من 20 جلسه مربی خصوصی گرفتم یه کم دوخت و دوز یادم بده آخه هیچی بلد نبودم حتی یه درز.الان بهتر شدم ولی یقه یا حلقه آستین یا زیپ مشکل دارم.
مثلا یه مانتو یقه انگلیسی میخوام الگو بکشم برای یقه مشکل دارم میشه راهنماییم کنید؟راستی متد یادگیریم مولر بود {2 (6)}

سارا جون متد مولر کلا الگو کشیدنش سخته و متاسفانه کسانی که آموزش می دن اونقدر روی تکنیک های دوخت کار نمی کنن که به مشکل بر نخوری
متدی که من کار می کنم بهش میگن سایز بندی
ترکیبی از مولر- متریک و گرلاوینه
راستش الان آخر ترمه و مجبور شدم فوق العاده بذارم اگه عجله نداری آموزش یقه انگلیسی رو تو تعطیلات بین ترم کامل برات می ذارم
اگرم عجله داری بگو دفترم رو اسکن کنم برات بفرستم {53}

*SARA*
2011-01-01, 03:42 AM
من یک عمره خیاطی میکنم البته مدرک ندارم ام ادعا زیاد دارم!!!
مثلا قبل بچه دار شدن کت و شلوار مجلسی واسه خودم می دوختم
یک خط هم بلد نیستم الگو بکشم و تعجب می کنم چرا ملت خودشونو زجر میدن واسه الگو کشیدن در حالی که هر شماره مجله بوردا فقط 5000 تومنه و بهترین ترکیب برش از الگوهای بوردا در میاد و برای همه مدلهاش الگوهای از سایز 36 تا 42 رو حداقل داره
من به مرور زمان با استفاده از بوردا یکی دو کلمه کاربردی اصلی در بورداهای ترجمه شده به ترکی رو یاد گرفتم که حتی اونا رو هم بلد نباشید مهم نیست

تکتم جون این بورداها که میگی از کجا باید تهیه کرد و زبانش چیه؟ترکی؟یه دونه بخرم ببینم چی به چیه {294} {294} {294}

پگاه 34070
2011-01-01, 07:54 AM
سلام خانمي من اين مدل پرده را مي خوام براي خونم بدوزم كمكم مي كني ؟

Afrodit
2011-01-01, 10:35 PM
عزیزم این پرده خیلی ساده است
کافیه پارچه دلخوات رو پیدا کنی و اندازه پنجره رو هم بگیری
اگه ابعاد پنجره رو بهم بگی مقدار پاچه رو برات حساب می کنم {53}

Afrodit
2011-01-01, 10:39 PM
من یک عمره خیاطی میکنم البته مدرک ندارم ام ادعا زیاد دارم!!!
مثلا قبل بچه دار شدن کت و شلوار مجلسی واسه خودم می دوختم
یک خط هم بلد نیستم الگو بکشم و تعجب می کنم چرا ملت خودشونو زجر میدن واسه الگو کشیدن در حالی که هر شماره مجله بوردا فقط 5000 تومنه و بهترین ترکیب برش از الگوهای بوردا در میاد و برای همه مدلهاش الگوهای از سایز 36 تا 42 رو حداقل داره
من به مرور زمان با استفاده از بوردا یکی دو کلمه کاربردی اصلی در بورداهای ترجمه شده به ترکی رو یاد گرفتم که حتی اونا رو هم بلد نباشید مهم نیست
تکتم جون منم قبل از اینکه خیاطی اصولی رو یاد بگیرم از روی بوردا خیاطی می کردم و فکر می کردم آخرشه
ولی الان به نظرم مفت نمی ارزه چون اون طور که لباسای ما در میاد عمرا لباس بوردا تو تن بایسته
چون الگوی بوردا برای اندام ترک طراحی شده ، اگه اندامت بخوره لباس بد نیست ولی اگه کشیدن الگو بلد باشی دیگه واسه هر اندامی با هر ایراد اندامی می تونی لباس بدوزی و کیف کنی {3 (39)}

Afrodit
2011-01-01, 10:41 PM
منم یه دوره قبل عروسیم رفتم. چرخ کاچیران همه کاره هم خریدم. الان مدتهاست خش تک همسری پاره شده یه بار با دستم دوختم در رفت دیگه نپوشید. الان تو کمده!
امیدی هست بهم؟
آره عزیزم امیدی هست
کافیه شلوار همسرت رو از توی کمد در بیاری و دست به کار بشی {63}

Afrodit
2011-01-01, 10:43 PM
تکتم جون این بورداها که میگی از کجا باید تهیه کرد و زبانش چیه؟ترکی؟یه دونه بخرم ببینم چی به چیه {294} {294} {294}[/quote]

سارا جان توی تهران تقریبا اکثر خرازی ها دارن
به سایتش هم می تونی مراجعه کنی بعضی مدل ها رو با الگو گذاشته
اگه بگی کدوم منطقه هستی میگم از کجا بخری

پگاه 34070
2011-01-02, 07:54 AM
عزیزم این پرده خیلی ساده است
کافیه پارچه دلخوات رو پیدا کنی و اندازه پنجره رو هم بگیری
اگه ابعاد پنجره رو بهم بگی مقدار پاچه رو برات حساب می کنم {53}
اندازه پنجره ام 3*3 هست روي يه ميله ميشه بزارمش ؟ من مي خوام پارچه هام يه تيكش سفيد ساده يه تيكش گلدار سياه و سفيد و يه تيكش راه راه باشه خوب ميشه ؟مبلام هم به رنگ سفيد مشكي هست براي بالاش ميشه يه كاري كرد ميله هاش پيدا نشه

Afrodit
2011-01-02, 11:03 PM
[/quote]
اندازه پنجره ام 3*3 هست روي يه ميله ميشه بزارمش ؟ من مي خوام پارچه هام يه تيكش سفيد ساده يه تيكش گلدار سياه و سفيد و يه تيكش راه راه باشه خوب ميشه ؟مبلام هم به رنگ سفيد مشكي هست براي بالاش ميشه يه كاري كرد ميله هاش پيدا نشه[/quote]

آره این طراحی خوبه ولی سفید و مشکی رو بهت توصیه نمی کنم چون در دراز مدت روحیه رو کسل می کنه
رنگ دیوارات چیه؟
همین یک پنجره رو داری؟
اگه از رنگی استفاده کنی که با مبلات تضاد داشته باشه هم جالب میشه
اگر قصد داری پرده تا زمین بیاد باید از سقف تا زمین رو اندازه بگیری 10 سانت هم برای بالا و 5 سانت برای پایین پرده اضافه کنی و از هر پارچه همین مقدار بگیری
یعنی اگه بتونی واسه این کار پرده ای عرض 1 متر پیدا کنی از هر طرح 3 متر و 20 تا 3 متر و 30 بگیر
اگر عرضش از 1 متر به بالا باشه پرتی پارچت زیاد میشه
اگر هم بتونی عرض 3 متر پیدا کنی که بیراهش طرح دلخواهت باشه یک متر و 10-15 سانت از هرکدوم کافیه ولی کامل به زمین نمی رسه
اما اگه عرض 120 یا 150 باشه این حسن رو داره که میتونی از پرتیش کوسن بدوزی و حسابی حالشو ببری {3 (39)}
واسه این که چوب پرده پیدا نباشه باید چوب پرده لوله ای بگیری و مثل همین عکست از داخل پرده رد کنی ولی اینطوری جا به جا کردن پرده تقریبا غیر ممکنه
ولی می تونی با همین چوب پرده معمولی ها هم گیره پرده رو جوری بزنی که پرده بالاتر وایسه

*SARA*
2011-01-03, 12:04 AM
سارا جان من پرسیدم سمت شرق توی دلاوران ابتدای تکاوران روبروی پارچه فروشی پرنس یه خرازی هست که میاره بازم اگه جایی بود بهت می گم

اینم لینک سایت بوردا:

[Only registered and activated users can see links] ... ssage=true ([Only registered and activated users can see links])

می تونی عضو بشی و هر ماه مدل های جدید رو برات می فرستن {2 (6)}

{2 (5)} {2 (5)} {2 (5)} {2 (5)}

Afrodit
2011-01-05, 10:39 PM
منم عاشق خياطي هستم و به قول شوهرم وقتي كه پارچه فروشي مي بينم مثل معتادا دست و پام ميلرزه و تا يكي دو قواره پارچه نخرم حالم خوب نميشه
از 13 سالگي هم خياطي ميكردم. قبل از ازدواجم سفارش هم قبول ميكردم ولي بعد از اون خلي هنر كنم لباسهاي خودمو و اطرافيانمو ميدوزم
زمان عروسيم لباسهاي خودم (بله برون- حنابندون و عروسي) خودم و يه سري از لباساي مامانم و خواهرهامو خودم دوختم
پرده هاي خونه خودمون و مامانم را دوختيدم و الانم يه كم براي خودم و پسرم ميدوزم
كلا عاشق خياطيم و هميشه با خودم فكر ميكنم كه كاش بجاي رياضي خوندن و دانشگاه رفتن درست و حسابي ميرفتم دنبال خياطي

به به آفتاب جون
چه خوب پس یک خیاط باشی دیگه هم پیدا شد
عزیزم خوشحال می شم تو رونق دادن به بخش خیاطی کمکم کنی
اگه پیشنهادی داری حتما بگو {53}

Afrodit
2011-01-05, 11:26 PM
سلام خانم های هنرمند

من به خیاطی علاقه مندم ولی هنوز هیچی بلد نیستم تا حالا درگیردرس بودم اما تو برناممه که یک کلاس ابتدایی برم لااقل {2 (5)}

فقط یه سوال دارم شاید مسخره باشه بهم نخندینا {4}
راستش من یک شلوار لی خوشگل خریدم چند وقت پیش در پی یک تصادف ناگهانی معیوبشد.میخواستم ببینم میشه از پارچش کیف لی درست کنم چون طرح چرم هم دارهو تو ذهنم که تصور میکنم اگه میشد کیف بشه خوب میشد اما ... {2 (26)}
ا خوب گفتم که نخندین میدونم سوالم ضایع هست اما دوسش دارم {2 (14)}

نه عزیزم اصلا مسخره نیست
آره اگر بالاش سالم باشه که میتونی یک کیف خوب در بیاری
اگرم بالاش داغون شده یکم کارت بیشتر میشه
می تونی از شلوارت یه عکس بذاری؟

Afrodit
2011-01-05, 11:34 PM
بهشته جان فعلا این چند نمونه رو ببین

Salva
2011-01-06, 01:58 AM
با اجازه آفرودیت عزیز! {53}

بهشته جون اینجا رو ببین:
viewtopic.php?p=13438#13438 ([Only registered and activated users can see links])

به زودی تکمیلترش می کنم {2 (6)}

Afrodit
2011-01-08, 07:18 PM
آفروديت جان خيلي كار خوبي كردي كه اين مبحث رو راه انداختي.
يه پيشنهادي داشتي يه مبحث با عنوان كارگاه خياطي ايجاد كني بعد از ابتدا آموزش بدي نظرت چيه؟ اينجوري بهتر ياد ميگيريم

ممنون عزیزم
بله قصد دارم همین کارو بکنم ولی راستش گرفتار کلاسهام بودم و بعد هم به شدت مریض شدم احتمالا توی هفته آینده آموزش رو شروع می کنم
این تاپیک در واقع مربوط به کسانی میشه که خیاطی بلد هستن
به زودی آموزش خیاطی در همین مکان راه اندازی می شود {3 (4)}

pega
2011-01-10, 04:05 PM
اندازه پنجره ام 3*3 هست روي يه ميله ميشه بزارمش ؟ من مي خوام پارچه هام يه تيكش سفيد ساده يه تيكش گلدار سياه و سفيد و يه تيكش راه راه باشه خوب ميشه ؟مبلام هم به رنگ سفيد مشكي هست براي بالاش ميشه يه كاري كرد ميله هاش پيدا نشه[/quote]

آره این طراحی خوبه ولی سفید و مشکی رو بهت توصیه نمی کنم چون در دراز مدت روحیه رو کسل می کنه
رنگ دیوارات چیه؟
همین یک پنجره رو داری؟
اگه از رنگی استفاده کنی که با مبلات تضاد داشته باشه هم جالب میشه
اگر قصد داری پرده تا زمین بیاد باید از سقف تا زمین رو اندازه بگیری 10 سانت هم برای بالا و 5 سانت برای پایین پرده اضافه کنی و از هر پارچه همین مقدار بگیری
یعنی اگه بتونی واسه این کار پرده ای عرض 1 متر پیدا کنی از هر طرح 3 متر و 20 تا 3 متر و 30 بگیر
اگر عرضش از 1 متر به بالا باشه پرتی پارچت زیاد میشه
اگر هم بتونی عرض 3 متر پیدا کنی که بیراهش طرح دلخواهت باشه یک متر و 10-15 سانت از هرکدوم کافیه ولی کامل به زمین نمی رسه
اما اگه عرض 120 یا 150 باشه این حسن رو داره که میتونی از پرتیش کوسن بدوزی و حسابی حالشو ببری {3 (39)}
واسه این که چوب پرده پیدا نباشه باید چوب پرده لوله ای بگیری و مثل همین عکست از داخل پرده رد کنی ولی اینطوری جا به جا کردن پرده تقریبا غیر ممکنه
ولی می تونی با همین چوب پرده معمولی ها هم گیره پرده رو جوری بزنی که پرده بالاتر وایسه[/QUOTE]

عزيزم اگه هر تيكه اش را بخوام جدا جدا بزنم بايد سه تا چوب پرده داشته باشم درسته انوقت زشت نمي شه حسنش اينه كه مي تونم جابجاش كنم ولي چوب پرده را چه طوري محو كنم به نظرت زشت نمي شه سه تا چوب كنار هم انوقت چه طور سه تا چوب محو بشه ؟

Afrodit
2011-01-10, 10:39 PM
عزيزم اگه هر تيكه اش را بخوام جدا جدا بزنم بايد سه تا چوب پرده داشته باشم درسته انوقت زشت نمي شه حسنش اينه كه مي تونم جابجاش كنم ولي چوب پرده را چه طوري محو كنم به نظرت زشت نمي شه سه تا چوب كنار هم انوقت چه طور سه تا چوب محو بشه ؟

فکر نکنم جالب بشه مگه اینکه چیزی شبیه کتیبه جلوش بیاد یا دیوارت گچ بری داشته باشه که نمای چوب پرده ها رو بپوشونه
در ضمن دقت کن که اینجوری پرده هات جلو عقب می ایسته مگه اینکه وسطی به یک چوب پرده و کناری ها به یکی دیگه نصب بشن که تقارن داشته باشه
معمولا اینجور پرده ها به بالا جمع می شن ولی توی خونه نمیشه تمیز در آورد و بهت توصیه نمی کنم
اگه بپسندی و با یک کتیبه جمع و جور کنار بیای هم نمای چوب پرده رو می گیره هم مشکل جا به جا کردن پرده حل می شه و می تونی از چوب و گیره پرده معمولی استفاده کنی
من یک نمونه کتیبه برات میزارم ببین نظرت چیه

Afrodit
2011-01-10, 10:43 PM
سلام
از لطف همه دوستان ممنونم {thankyou}
از همه عزیزان که خیاطی بلدند دعوت می کنم پیشنهاداتشون رو برای شروع کار آموزشی بگن
مثلا اینکه چه متدی آموزش داده بشه
البته برای در آوردن الگوی پایه
چون من قصد دارم کاری کنم که اگه یک بار الگوی پایه خودتون رو در آوردید بتونید هر مدلی خواستید روش پیاده کنید {loveshower}

Afrodit
2011-01-18, 04:12 PM
اینم نمونه هایی که دارم
ببخشید که سیاه و سفیدن امیدوارم واضح باشه
کتیبه در واقع یک نوع والان هست که بالای پرده برای پوشاندن چوب پرده استفاده میشه
البته نوعی که بهش کتیبه میگن روی تخته نصب میشه و کاملا صاف هست (مثل عکس آخر)
من پیشنهاد می کنم برای اینکه دردسرت کمتر بشه 3 ردیف چوب پرده بزن
دوتای عقبی برای ستا تکه پرده اصلی که وسطی روی یکی و کناری ها روی یکی نصب بشن که باید عرض پرده به اندازه دلخواهت فقط با جای دوخت باشه و بالاش هم نوار پرده می دوزی و بدون اینکه نخ نوارپرده رو بکشی گیره می زنی و آویزون میکنی
برای تکه جلویی هم به نظر من به ارتفاع 30 یا 40 سانت پارچه ساده که یکی از رنگ های پرده باشه بگیر
اگر چین دار بخوای 3 برابر عرض کل پنجره و اگر صاف بخوای به اندازه عرض کل پنجره با جای دوخت پارچه می گیری، بالاش رو نوار پرده می دوزی ( برای چین دار نخ رو جمع می کنی تا اندازه پنجره بشه و برای ساده جمع نمی کنی)
بعد به سوراخ پایینی نوار پرده گیره می زنی و نصب می کنی
با این کار پرده کاملا روی چوب و نمای پرده های عقبی رو می گیره
بازم سوالی بود در خدمتم {53}

*كيميا*
2011-05-05, 07:38 PM
سلام دوست خوبم-من توى خياطى يك مشكل بزركى دارم و اون اينه كه نمى تونم براى خودم لباس بدوزم جون هيج كس نيست كه اندازه هامو بgيره-ايا جدول اندازه ها با روش كرلاوين هم هست-من هرجى توى نت سرج كردم بيدا نكردم ميشه شما كمكم كنيد---

Afrodit
2011-05-05, 07:44 PM
سلام کیمیا جان
بهترین راه اینه که یک نفر برات اندازه ها رو بگیره
یک سری اندازه استاندارد هست که اگه سایزت دقیقا مثل مانکن باشه جواب میده
ولی بهترین راه اینه که حتما اندازه گیری انجام بشه
البته واسه دامن که راحت میشه خودت اندازه بگیری تنها مشکل اندازه گیری های پشت بالاتنه هست که می تونی به یک نفر یاد بدی برات اندازه بگیره {53}

eksir
2011-05-07, 07:50 PM
آفروديت جون سلام وخسته نباشي{53}

من يك پارچه ترمه خريدم 95*95 برا دورش هم نوار دو سانتي فكر مي كنم خريدم.حالا مي خوام بدونم اين رو بخوام تبديل به روميزي كنم بايد چيكار كنم؟البته لايه چسب وساتنش رو هم خريدم ولي نمي دونم مراحلش چطوره!يعني بايد چطوري ساتن رو به پارچه بدوزم و كي نواردوزي كنم؟
ممنون كه وقت مي ذاري{2 (6)}

Afrodit
2011-05-07, 10:52 PM
سلام عزیزم
چند تا چیز رو بهم بگو
اول اینکه قراره رو میزیت گرد باشه یا همون مربع
دوم اینکه نوارت چه جور نواریه؟
منظورم اینه که شبیه روبان هست که از رو دوخت می خوره؟

خوب روش کار اینه که اول لای چسب رو از طرف چسب دارش روی پارچه بذاری و با اتوی بدون بخار اتو بزنی
وقتی چسبید یک بار با بخار کم کل کار رو اتو کن
اگر بار اوله این کار رو میکنی قبلش روی یک تکه پارچه دیگه امتحان کن که درجه اتو دستت بیاد و خدای نکرده ترمه رو نسوزونی
بعد یک سانت از هر طرف کارت زاپاس میگذاری
از پشت ترمه با صابون خیاطی این یک سانت رو دور تا دور پارچه علامت بزن
اگر نوارت همونطوره که گفتم بهتره از روی ترمه به فاصله دو سانتی دور تا دور چرخ کنی
حتما با متر دقیق علامت بزن بعد نوار رو سوزن بزن بعد بهتره کوک بزنی و بعد چرخ کنی
اینجوری کارت تمیز تره
باید هر دو طرف عرض نوار رو چرخ کنی
بعد روی ترمه و روی ساتن رو بهم میگذاری و از روی علامت یک سانتی که زدی دور تا دور کار رو چرخ میکنی
10 سانت رو باز بگذار که این 10 سانت باید وسط یکی از ضلع های مربعت باشه
از همونجا برش گردون و اتو بزن و اون قسمت رو با دست پس دوز کن
اگه بازم سوالی بود در خدمتم {53}

Afrodit
2011-05-07, 11:08 PM
این یکی از سایز بندی ها هست
از مجله کوک

eksir
2011-05-07, 11:17 PM
ممنون افروديت عزيز
من اول مي خواستم روميزيم گرد باشه ولي ميز من 100 هست.بنابراين بي خيالش شدم وهمون مربع رو مي دوزم مي ذارم مورد استفاده ش پيدا بشه.
پس يعني نوار رو بعد از لايه چسب وقبل از دوختن ساتن مي دوزيم؟؟
من بعد ميام عكس نوارم رو بذارم كه خرابكاري نكنم.ممنون كه اينقدر دلسوزانه راهنمايي مي كني{2 (6)}{53}

Afrodit
2011-05-07, 11:23 PM
خواهش می کنم عزیزم
اگه عکس نوارت رو بذاری بهتره
آره اولین کار چسبوندن لایی هست
خوشحال می شم بتونم کمکت کنم {53}

روشنک خانوم
2011-05-08, 01:11 AM
سلام افرودیت جان.من تازه خیاطی یاد گرفتم.میخوام یه مانتو بدوزم نوار مغزی هم براش گرفتم .ولی نمیدونم چجوری باید بدوزمش .ممنون میشم اگه کمکم کنی.<نوار مغزی ساده است>

*كيميا*
2011-05-08, 11:29 AM
ممنون خانومى-اندازه هام =دور كمر -80,5 دور **** =با اضافه ى 4 انكشت زير متر --111
دور سينه =95,5 {53}

*كيميا*
2011-05-08, 11:32 AM
راستى خانومى مى خوام مانتو هم بدوزم -با متد كرلاوين -بايد به اندازه هام جه قدر اضافه كنم-(براى مانتوى رسمى با فون 2 )

Afrodit
2011-05-08, 12:16 PM
سلام افرودیت جان.من تازه خیاطی یاد گرفتم.میخوام یه مانتو بدوزم نوار مغزی هم براش گرفتم .ولی نمیدونم چجوری باید بدوزمش .ممنون میشم اگه کمکم کنی.<نوار مغزی ساده است>

عزیزم معمولا پهنای مغزی ها یک سانت هست
کجای لباست می خوای بدوزی؟
بعضی چرخ ها پایه برای دوخت قیطان و مغزی دارن از اون استفاده کنی بهتره
اگر هم نداری پایه زیپ رو بذار و مغزی زو طوری قرار بدا که لبه پایه قرار بگیره
اگر به لبه جلوی مانتو می خوای بدوزی باید با زاپاس 1 به سجاف بدوزی و اگر لای برش می خوای بذاری به برش پهلویی با همون زاپاس 1 می دوزی و بعد دو تکه رو به هم چرخ می کنی
دقت کن مغزی رو باید جوری قرار بدی که درست لبه درزت باشه که وقتی دو تکه برش رو وصل می کنی بمونه بیرون
باید به روی لباس دوخته بشه
اگر عجله نداری یکم صبر کن تا یکی دو روز دیگه برات از مراحلش عکس بگیرم بذارم {53}

*كيميا*
2011-05-08, 03:04 PM
Afrodit جان ميشه اندازه هاى سايز 42 را برام بزارى -و اين كه اين سايز با توجه به اندازه هايي كه برات نوشتم برام تنك نمى شه ؟؟؟{1}

Afrodit
2011-05-08, 10:40 PM
Afrodit جان ميشه اندازه هاى سايز 42 را برام بزارى -و اين كه اين سايز با توجه به اندازه هايي كه برات نوشتم برام تنك نمى شه ؟؟؟{1}

سایز 42
دور کمر: 80
دور با سن : 108
دور سینه: 100

شما اگر یک سانت به پهلوی با سن الگوت اضافه کنی دامنش اندازت می شه
و در کل برای مانتو باید به سرتاسر پهلوی لباست یک سانت اضافه کنی
من الان یادم نیست دور سینه شما چقدر بود ولی برای مانتو می تونی یک دفعه از 44 استفاده کنی که دیگه اضافه کردن نخواد {53}

*كيميا*
2011-05-09, 11:08 AM
Afrodit جان ممنونم ازت دوست خوبم -ولى ميشه تمام اندازه ها را بزارى مثل كارور بشت و قد بالاتنه بشت و جلو كارور جلو و ...........اخه قراره ماه ديكه بيام ايران ميخوام تا اون موقع لباس هام رو بدوزم-

Afrodit
2011-05-10, 11:17 PM
برای عضویت در سایت بوردا:
به آدرس [Only registered and activated users can see links] بروید
بالای صفحا سمت چپ گزینه join now را بزنید و مشخصات را وارد کنید
بد از کامل شدن مشخصات ایمیل فعال سازی برای شما ارسال می شود
از آن به بعد مرتب شماره های جدید مجله برای شما ارسال می شود
بعد از عضویت و ورود به سایت گزینه pattern را در بالای صفحه بزنید تا الگوهای مجانی در دسترس شما قرار بگیرد
موفق باشید {53}

Afrodit
2011-05-10, 11:28 PM
سایز 42

دور سینه 96
دور کمر 76
دور با سن 104
سرشانه 12.8
قد آستین 59
دور بازو 31
بالاتنه پشت 41
بالاتنه جلو 41.3
کارور جلو 35
کارور پشت 36.6

Afrodit
2011-05-10, 11:29 PM
سایز 44

دور سینه 100
دور کمر 80
دور با سن 108
سرشانه 13.1
قد آستین 60
دور بازو 32.8
بالاتنه پشت 41.5
بالاتنه جلو 42.1
کارور جلو 36.5
کارور پشت 37.6

Afrodit
2011-05-10, 11:30 PM
این اندازه هایی که گذاشتم یک روش سایز بندی هست
کافیه یکی از اندازه ها رو با الگو مقایسه کنید تا سایز معلوم بشه

*كيميا*
2011-05-22, 03:03 PM
خيلى ممنون Afrodit جان-يه سوال ديكه هم دارم جرخ خياطى من جند روزه وقتى باهاش خياطى ميكنم يك بخيه ميزنه و جند تا جا ميندازه -و بعضى وقتا اصلا نمى دوزه-شما ميدونى علتش جيه؟؟؟اين جا مثل ايران نيست كه جرخ را ببرى تعمير كنى واسه همين كلى توى نت سرج كردم ولى جيزى دست gيرم نشد-ممنون ميشم كمكم كنى-

Azam a
2011-05-28, 04:20 PM
عزیزم ببین درجش شل نشده درجه ای که برا کشش نخ هسته مثلا رو چرخای ژانومه باید روی0باشه

Afrodit
2011-05-28, 10:59 PM
کیمیا جان یک بار ماسوره جدید پر کن
مجدد نخ کشی رو انجام بده ببین بهتر می شه یا نه
گاهی اوقات بد پیچیده شدن نخ دور ماسوره یا تاب داشتن نخ قرقره این مشکل رو ایجاد می کنه
این ساده ترین مشکله
سوزنت ممکنه کند شده باشه عوضش کن و اگه نشد یه روغن کاری باید انجام بدی
خبرش رو بهم بده اگر درست نشد باز بگم چکار کنی

Afrodit
2011-05-29, 10:51 PM
ممنون از راهنماييت خانومى-روى بارجه هاى ديكه امتحان كردم خيلى خوب ميدوزه ولى براى بارجه ى مخمل اصلا نمى دوزه و يا يكى ميدوزه 10 تا نمى دوزه-راستى جند روز بيش يك مانتو دوختم ولى استين هاش تاب ميفته توش -بايد جه كارش كنم كه صاف بايسته؟؟ اخه هفته ى ديكه مى خوام بيام ايران و ميخوام مانتوم توى تن قشنك باشه ميشه راهنماييم كنى -

عزیزم اگه فقط مشکلت با مخمله باید پایه مخصوص این نوع پارچه ها رو بگیری یا یکم فشار پایه رو کم کنی
در مورد آستینت مشکل اینه که موقع برش زدن راسته گیری نکردی یا موقع جا انداختن آستین خط وسط آستینت درست روی سرشانه نیست
بهم بگو آستین رو چطور دوختی تا بگم اشکالش چیه
از پارچه به اندازه یک آستین اضافه داری؟

Afrodit
2011-05-29, 11:06 PM
سلام من عضو جدید انجمن هستم خانم afroditشما در چه حد خیاطی بلدی ژورنالهارو کامل میدوزی البته اگه جسارت نیست جواب بدین

سلام اعظم جان خوش اومدی {2 (5)}
بله عزیزم من تمام مدل های ژورنال رو می تونم بدوزم و الان مشغول دوختن لباس عروس خودم هستم
هر کمکی ازم بر بیاد خوشحال می شم {53}

نیکی
2011-05-30, 03:52 AM
ممنون از راهنماييت خانومى-روى بارجه هاى ديكه امتحان كردم خيلى خوب ميدوزه ولى براى بارجه ى مخمل اصلا نمى دوزه و يا يكى ميدوزه 10 تا نمى دوزه-راستى جند روز بيش يك مانتو دوختم ولى استين هاش تاب ميفته توش -بايد جه كارش كنم كه صاف بايسته؟؟ اخه هفته ى ديكه مى خوام بيام ايران و ميخوام مانتوم توى تن قشنك باشه ميشه راهنماييم كنى -

با اجازه استاد من هم یه فضولی کنم؟!
کیمیا جان یکی از علتها همونطور که آفرودیت جان گفتن میتونه از سوزن باشه. برای پارچه های مختلف شماره سوزنهای مختلف هست که نکته مهمی توی دوخته.

این مطلب را هم از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) پیدا کردم:
پارچه های مخمل:

پارچه مخمل در انواع نخی، ریون، نایلون و سایر الیاف مصنوعی عرضه میشود و برای مصارف مختلفی چون كتودامن، پالتو، لباس روز، پوشاك اسپرت و البسه میهمانی به كار میرود.

برش:

در مورد پارچه های مخمل خوابدار و حتی فاقد خواب توصیه میشود همه قطعات الگو منطبق بر خواب پارچه و در یك جهت قرار گیرند؛ و برای ثابت كردن الگو روی پارچه از سنجاقهای بلند و نوكتیز استفاده شود.

برای برش نیز باید قیچی تیز به كار برد.

دوخت:

از نخ ابریشمی مِرسریزهشده برای دوخت مخمل استفاده كنید. بهعلاوه، دستگاه تنظیم نخ روی چرخ را قدری شل كنید تا بخیهها كاملاً در ضخامت پارچه فرو روند.

همچنین درجه چرخ را قدری درشتتر از حالت عادی میزان كنید و سوزن چرخ را از نوع بلند، باریك و نوكتیز انتخاب نمایید.

پیش از چرخ كردن، حتماً درزها را كوك بزنید تا دو لایه پارچه در زیر چرخ نلغزند و كج و ناصاف نشوند.

غالباً افراد، به اشتباه، زیپ ظریف را برای پارچه مخمل مناسب میدانند، در حالی كه دوخت این نوع زیپ در محل چاك و سجاف چون چند لا پارچه روی هم قرار گرفتهاند و ضخیم شده است نازیبا میشود.

بنابراین زیپهای محكمتر كه نوار نخی دارند مناسبترند. ضخامت و استحكام نوار باعث میشود كه زیپ بهراحتی در محل مورد نظر دوخته شود و ثابت بماند.

اتوكردن:

برای اتوكردن پارچه مخمل از وِلولورِت استفاده كنید؛ این وسیله از برقافتادگی روی پارچه جلوگیری میكند و خواب آن را حفظ مینماید. [ولولورت را میتوان از فروشگاههای لوازم خیاطی تهیه كرد.

این وسیله تكه چوبی مستطیلشكل است كه سطح آن را با سوزنهای بسیار ریز پوشاندهاند. پارچه را روی ولولورت قرار میدهند و سپس آن را اتو میكنند.

سوزنها داخل پرزهای مخمل فرو میروند و از خوابیدن آنها به هنگام اتوشدن جلوگیری میكنند.]

در صورت دسترسی نداشتن به این وسیله، اتوی بخار را با فاصله چند میلیمتر از درزها نگه دارید تا از طریق بخار، چروك درزها برطرف شود.

همان طور كه پارچه مرطوب است، روی درزها برس بكشید تا خواب پارچه از بین نرود و پارچه برق نیفتد. در صورت لزوم قسمتهای دیگر پارچه را هم به همین شیوه صاف كنید.

اگر از اتوی معمولی استفاده میكنید، اتو را به حالت ایستاده قرار دهید و درجه حرارت آن را زیاد كنید. سپس پارچهای خیس روی اتو بیندازید و لباس را روی بخار پارچه بگیرید و در امتداد آن به حركت درآورید.

Afrodit
2011-05-31, 11:10 PM
Afrodit جان براى دوخت استين اول درز استين را دوختم بعد خط سرشانه را با خط وسط استين به هم وصل كردم-بعد از طرف سرشانه شروع به دوخت كردم تا نزديك زير بغل براى طرف ديكه هم همين طور ولى بعد از دوخت درز زير استين يكم يعنى تقريبا به اندازه ى يك سانت تا يك سانت و نيم به سمت بالاتنه ى جلو اومده -

ببخشید کیمیا جان
امروز عصر همینطور که داشتم به کارهام فکر می کردم یادم افتاد جواب شما رو ندادم
کلی عذاب وجدان داشتم ولی امکان دسترسی به اینترنت نبود
الان اومدم دیدم گریه کردی :11:
عزیزم یکم جا به جا شدنش مشکلی پیش نمیاره
اول اینکه یک بار چک کن آستین چپ و راست رو جا به جا وصل نکرده باشی
معمولا پیچیدن آستین به خاطر بد برش زدن پارچه است
باید پاره را از راه ان تا بزنی (ترکی روی ترکی) بعد الگو را طوری روی آن قرار بدهی که خط وسط استین (که در الگوها از بالا تا پایین مشخص شده) در سر تا سر استین از لبه پارچه فاصله یکسانی داشته باشد
نمی دونم می تونم مفهوم توضیح بدم یا نه؟
اگر کناره الگو رو به لبه پارچه بذاری و برش بزنی از راه خارج می شه و دیگه نمی شه کاریش کرد مگر اینکه یک آستین دیگه ببری
اگر این نکته را رعایت نکردی بگو بیشتر توضیح بدم
بازم ببخشید که جواب شما رو نداده بودم {2 (4)}

Fatemeh1
2011-05-31, 11:56 PM
افرو جون من مانتو برش عصايي دارم ميدوزم
جاي سي نه ش خوب نشده يه جوري شده
يعني مثل مانتوهاي حاضري ترتميز نميشه
ممکنه به خاطر بزرگي س ي نه باشه؟

Afrodit
2011-06-01, 10:54 PM
ممکنه فاطمه جون ولی کلا برش عصایی دوختنش یکم لم داره
با چه متدی الگو در آوردی؟
برای سی نه های بزرگ ما معمولا 0.5 تا 1 سانت به انحنای برش ( سر پنس کنفر و فقط به برش نه قسمت جلوی لباس) اضافه می کنیم
سعی کن موقع برش زدن نوک پنس کنفر رو روی هر دوتکه لباس چرت بزنی که موقع دوختن روی هم بیفته و دو طرف قرینه در بیاد
بهت پیشنهاد می کنم برش سرشانه رو هم امتحان کنی {53}

bahareh
2011-06-06, 02:25 AM
بهشته جان فعلا این چند نمونه رو ببین
من این کیفو با شلوار لی دوختم همه هم خوششون اومد.18968

Azam a
2011-06-10, 02:55 PM
نخندین بهم باشه:42:

Afrodit
2011-06-10, 02:59 PM
اینا که خیلی عالی هستن اعظم جون چرا بخندیم؟
لطفا عکسهاتو اینجا ([Only registered and activated users can see links]) هم بذار {53}

Shidak
2011-06-11, 02:01 AM
نرگس جون اول دوخت شلوار رو با الگو یاد میدی؟ خیلی‌ دلم می‌خواد بلد بودم و برای خودم رنگ و وارنگ شلوار میدوختم .

Afrodit
2011-06-11, 11:50 AM
سانازی اومدی ایران برات الگوشو میکشم {53}

Afrodit
2011-06-14, 11:06 PM
بازم بابت تاخیر عذر می خوام
برای دوختن مغزی اول با صابون زاپاس درز رو روی پشت پارچه مشخص کنید
2- نوار مغزی رو بین دو لایه پارچه و در جهت زاپاس طوری قرار بدهید که خط دوخت مغزی درست زیر خطی که با صابون کشیده اید قرار بگیرد
3- نوار مغزی رو در همونجا با سوزن ثابت کنید
4- با استفاده از پایه زیپ چرخ درست روی خطی که با صابون کشیده اید دوخت بزنید
5- دوخت شما باید به ترتیبی باشد که درست روی خط دوخت مغزی ادامه پیدا کند
6- پارچه را به رو برگردانید و اتو بزنید
بازم اگر سوالی بود در خدمتم

Afrodit
2011-06-25, 10:57 PM
افرو جونم هنوزم بوردا برا من ارسال نميشه. البته تو سايتش پترن ها رو باز ميكنه ولي چيزي ارسال نميشه برام.

عزیزم بابت تاخیر عذر می خوام
برو به این ادرس [Only registered and activated users can see links]

سمت راست صفحه توی کادر قرمز رنگ ایمیلت رو وارد کن

Afrodit
2011-07-02, 10:41 PM
سلام آفرو جونم. یه سوال...من میخوام واسه لحاف روتختی و بالشام پارچه ساتن بگیرم. به نظرت ساتن کش مناسبتره یا ساتن رویال؟ مرسی عسیسم:11:

عزیزم اگر می وای روکشت معمولی باشه لازم نیست ساتن کش بگیری چون کش اومدنش مایه دردسر می شه ولی وقتی برای خرید رفتی ساتنی بگیر که تراکمش بالا باشه برای امتحان با ناخنت روی پارچه محکم بکش، ساتنی خوبه که با ناخن کشیدن بافتش از هم باز نشه و خط هم نیوفته
البته این کار رو جوری انجام بده که مغازه دار نبینه {4}

sanaz
2011-08-11, 08:58 PM
سایز 0 امریکا معادل 34 هست. بعد دو تا دو تا می ره بالا. یعنی 2 می شه 36 و 4 می شه 38 و ....

الی خانومی
2011-08-17, 06:46 PM
سلام میشه الگوی تاپ بندی با یقه شل رو برام توضیح بدید ؟ در صورت امکان الگوشو رسم کنید
نمیخوام اصلا سرشانه داشته باشه مدل تاپ بدون سرشانه که با بند به پشت وصل میشه فقط یقه شل باشه
ممنوون

Afrodit
2011-08-17, 10:29 PM
الی جان میشه یه عکس از تاپی که مد نظرت هست بذاری؟

الی خانومی
2011-08-18, 04:30 PM
afrodit جان دستت درد نکنه بالاخره یه الگو کشیدم انداختم رو پارچه درست درومد بالاخره فهمیدم چه جوریه

خانومی اگه میشه آموزش دامن ماهی هم بدید ( دامن ماهی که بینش گیپور بدیم منظورم اینه که یه قسمت مثلثی از الگو ببریم به جای ساتن گیپور جاش بدوزیم)

Afrodit
2011-08-23, 10:17 PM
سلام عزیزان خیاط باشی
یه سوال داشتم از خدمتتون ، خواهر من گاهی خیاطی میکنه ولی نمی دونم مشکل کار چیه که لباسی که می دوزه قسمت سینه اش می کشه . اگه می شه راهنماییم کنید

با تشکر

عزیزم کدوم قسمت سینه میکشه؟
ممکنه اندازه گیری هاش درست نباشه
گاهی هم این مشکل با کمی باز کردن زیر حلقه آستین رفع میشه
اگر توی لباس های برش دار این مشکل رو دارید زاپاس برش رو از داخل چرت بزنید
اما در حالت عادی معمول ترین مورد وقتیه که استین تنگه و کشش از حلقه است که به سینه منتقل میشه این مورد با گشاد کردن حلقه حل میشه
اگه بتونید یک عکس از لباس توی تنتون بذارید بیشتر می تونم کمکتون کنم
و اینکه با ه متدی الگو می کشید {53}

Afrodit
2011-08-23, 10:18 PM
سلام میشه الگوی شلوار سنبادی رو کامل یاد بدید ممنون {53}

عزیزم الگوی شلوار رو بلدی در بیاری؟
اگر بلد باشی از روی همون بهت بگم اگر نه باید صبر کنی برسم الگوی شلوار رو توضیح بدم {53}

Afrodit
2011-08-24, 10:17 PM
آفرو جونم و بچه ها جون کسی این بوردا رو داره؟ یه مدل هست من نمیفهمم چقدر پارچه میبره، چون ترکی هست و کلهم نمیفهمم {2 (14)}

[Only registered and activated users can see links]

افسانه جان من این شماره رو ندارم اگر مدل رو برام بفرستی بهت میگم چقدر پارچه بگیری {53}

Afrodit
2011-08-24, 10:40 PM
افرودیت جان میشه شلوار سنبادی رو کامل یاد بدی ؟؟؟ اگه میشه تا فردا یاد بده نیاز دارم ممنونتم:11:
الگوی شلوار به روش گرلاوین رو بلدم فقط الگوی سنبادی رو بهم یاد بده انگار پشت و جلوشم یه الگو داره شبیه همه

راحت ترین راه برای در آوردن این شلوار اینه که الگوی اصلی شلوار رو داشته باشی
مهم نیست پشت و جلو یک اندازه باشه یا نه اصولیش اینه که الگوی پشت و جلو از روی الگوی اصلی باشه یعنی دو جور باشه
بلیطی مربوط به دوخت زیپ رو حذف کن
پهلوی شلوار رو از خط با سن یک خط مستقیم به سمت بالا بیا (یعنی توی کمر باریک نمیشه پنس هم نمی خوره) اینجوری دور کمر شلوار به اندازه دور با سن میشه
معمولا این شلوار با یک بند در کمر بسته میشه به همین دلیل دور کمر به اندازه دور با سنه که بدون زیپ بشه پوشید
برای پاچه شلوار هم باید از فاق یک خط مستقیم به پایین بیای مثل دامن شلواری
هم جلو و هم پشت از فاق مستقیم به اندازه قد شلوار پایین بیایید
باید برای این شلوار یک مچ هم درست کنید که پهنای اون دلخواهه ولی با یک زیپ مخفی باز و بسته میشه
دم پای شلوار رو چین سوزنی بدهید و به این مچ وصل کنید
اگر مچ را باریک گرفتید 5-6 سانتیمتر به قد شلوار اضافه کنید که روی مچ بیفته و اگر مچ پهن هست همون قد عادی شلوار کافیه {53}

Fatemeh1
2011-08-25, 10:51 AM
افرو جونم من یه مانتو داشتم میدوختم به آستین هاش که رسیدم که وصل کنم گذاشتمش کنار
حالا اونروز میخواستم تمومش کنم
با توجه به 10 کیلو کاهش وزنم تو تنم زار میزد
حالا بخوام تنگش کنم
پهلوهاشو که میگیرم
پشتش هم میگیرم
مدل ترک و عصایی هستش
ولی برای قسمت س*ی*نه چیکار کنم؟
اونو هم که برش عصایی هست مثلا 2سانت از بالا تا پایین موازی دوخت قبلیم بدوزم آیا؟

Afrodit
2011-08-25, 05:15 PM
وای فاطمه جون کلی برات خوشحالم که لباسات گشاد شده برات {2 (6)}
راستش تنگ کردن برش عصایی یکم دردسر داره بستگی داره یکنواخت لاغر شده باشی یا نه
خودم اگه بخوام این کار رو بکنم مانتو رو از برش باز می کنم و الگوی جدید رو روش می اندازم و اصلاحش می کنم ولی شما فعلا همون ایده خودت رو اجرا کن فقط چک کن ببین دور سی نه جدیدت با قبل چقدر فرق کرده و بهتره یکنواخت دو سانت درز نگیری این مقدار زیر سی نه بیشتر و سر برش کمتر باشه {53}

Afrodit
2011-08-26, 10:26 PM
مدلش دقیقا همین روی جلد هست منتها با بلندی تا بالای زانو، آستینش کلوش و خودش هم کلوش متوسط من با ۲ متر پارچه هر طرف انداختم نشد بیشتر به خاطر استینش که فکر کنم راحت یه قد کامل میبره . (چون پارچه ام هم رو از اینجا نگرفتم نمیتونم یه قد آستین بهش اضافه کنم، در دسترسم نیست)نرگس جونم ببین محاسبه ی من درسته؟ ۲ قد بالاننه ی پشت و جلو با ۱ قد آستین که روی هم ۱۸۰+۶۰=۲.۴۰

افسانه جان این که به چشم من میاد همش روی اریب هست یا به قول شما کلوش
اینجوری هر تکه دوقد خودش پارچه لازم داره فوقش بتونی استین و جلو یا پشت رو از گل هم در بیاری
دو متر کمه نیم متر دیگه داشتی میشد
بلدی اریب پارچه رو پیدا کنی؟
شاید اگه یک لا بندازی برسه

Afrodit
2011-08-28, 03:24 PM
سلام افرو جونم من یه سوال داشتم شاید خنده دار بیاد ولی واقعا نمی دونم.میشه کمکم کنی و بگی سجاف چیه؟
مثلا تو برش کمر دامن وقتی میگن درز کمرو یکسره میدوزیم بعد چرخ روسجاف را می رویم تا می کنیم داخل .یعنی چی؟
ممنون میشم راهنماییم کنی

دریا جان سجاف به پارچه ای گفته میشه که روی ان داخل لباس قرار میگیره و باعث تمیز دیده شدن و البته استحکام لبه های لباس میشه
یک چیزی که حتما دیدی اون پارچه نیمدایره ای هست که پشت یقه مانتوها دوخته میشه و مارک رو روش میدوزن و اغلب وقتی با عجله لباس می پوشیم میمونه بیرون {4}
مثل همین داخل کمر دامن دوخته میشه و لبه اش دوخت میخوره اگر عجله نداری من به زودی عکسش رو تو تاپیک مربوطه میذارم

Afrodit
2011-09-08, 10:21 PM
سلااااااااااااااام افرو جووون یه سوال داشتم
گلم اگه بخوایم پیراهن تو قسمت بالاتنه از زیر سینه برش داشته باشه اون خط برش رو خودمون باید رو بدن اندازه بزنیم و رو الگو پیاده کنیم خوب چون لباس مجلسیو بدون سوتین میزنیم رو بدن هم باید بدون سوتین اندازه بزنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟ که دقیقا برش زیر سینه باشه و بالاتر نیاد
آخه سوتین همیشه 3-4 سانت سینه رو بالا میکشونه
من اینو مشکل دارم ممممممممممنونتم اگه برام کامل توضیح بدی

سلام الی جون
معمولا برش زیر سینه 5-7 سانت بسته به سایز سینه پایین تر از پنس کنفر طراحی میشه
اما اگر شک داری روی بدن هم می تونی اندازه بگیری
از نوک سینه تا زیر اون
برای لباس مجلسی اگر قراره بدون سوتین پوشیده بشه بهتره کاپ بذاری تا سینه رو نگه داره و مانع از افتادگی بشه و اگر با سوتین پوشیده میشه با همون سوتین اندازه گیری ها رو انجام بده چون با سوتین های مختلف جای سینه فرق می کنه
برای لباسی که بدون سوتین پوشیده میشه بهتره از برش سوتینی یا برش زیر سینه که دو طرف پهلوی اون کمی به سمت بالا میاد استفاده کنی
برای سینه های بزرگ حتما باید کاپ فنردار بذاری یا با سوتین بپوشن که لباس بد شکل نایسته
حتما برای لباس های مجلسی پاترون بدوز که مجبور نشی روی پارچه اصلی پرو بگیری{53}

الی خانومی
2011-09-09, 12:35 PM
ممنون افرو جون میخواستم با پارچه لمه برای خودم بدوزم سینه هام بزرگ نیست ولی لباسو میخوام بدون سوتین بپوشم وقتی تو تنم اندازه میزنم با سوتین سینه هام جمع میشه و 32 سانته و بدون سوتین 37 سانته
پس بهتره هون 37 سانتو از نوک سرشانه تو الگوم پایین بیام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ که خط برشم روی نوک سینه نیفته که زشت شه

Afrodit
2011-09-09, 10:54 PM
الی جون من توی طراحی از همون الگوی پایه استفاده می کنم اینجوری مطمئن تره
الگوی بالاتنه سایز خودت رو با تمام جرئیات بکش بعد از پنس کنفر که نوک سینه تموم میشه 6 سانت بیا پایین
من نمیدونم این 37 رو از کجا اندازه میگیری
برای لمه یک سایز هم کوچیک کن که جذب باشه
اگه خواستی بهم پخ بده

Afrodit
2011-09-10, 10:14 PM
افرو جون یه سوال دیگهههههههه
تو لباس مجلسی پشت 2 ساسون میدیم جلو هم 2 ساسون خوب اگه برش زیر سینه داشته باشیم ساسون جلو رو باید ببندیم؟؟؟؟؟؟؟ یا بزاریم باشه؟؟ منظورم اینکه وقتی ما برش زیر سینه داریم ساسونش چجوری میشه ؟ (قد ساسون کوتاه میشه و همون مقداری که زیر برش مونده رو باید حساب کنیم یا من دارم اشتباه میکنم؟ ممنون یه توضیحی بدی)
ممنون

وقتی برش زیر سینه داری بستگی به مدلت داره که پنس بمونه یا نه ولی بهتره بمونه چون لباس توی تن خوش فرم تر می ایسته
اگر نخواستی می تونی انتقالش بدی به زیر سینه ولی بازم به نظر من بمونه قشنگ تره
بعلاوه هرچه لباس برش های عمودی بیشتری داشته باشه لاغر تر نشون میده
اون مقداری از پنس که زیر برش باقی مونده همونطور بدوز و اون مقداری که بالای برش زیر سینه هست یا روی الگو ببند یا به زیر سینه انتقال بده

Afrodit
2011-09-10, 10:16 PM
افرو جون این شکلی میخوام بدوزم واسه مامانم این مدل ها قسمت جلوش ساسون میخوره؟ یا باید رو الگو ساسون رو ببندیم؟ اونوقت اشکال نداره پشت ساسون داشته باشه و جلو نداشته باشه؟

این مدلی که گذاشتی میتونه ساسون بخوره یا نخوره
اگر می خوای نداشته باشه می تونی روی الگو ببندی ولی به نظرم یکم گشاد تر بگیر چون اگه پنس دوخته نشه ممکنه روی سینه بکشه
پنس پشت رو هم می تونی از پهلوها رد کنی یا صلا بدوزی اشکالی نداره جلو یا پشت پنس داشته باشه{53}

Afrodit
2011-09-13, 09:50 PM
افرو جان برای رسم ساسون کنفورماسیون به این شکل باید عمل کنیم؟؟
مقدار اندازه زده روی بدن رو نصف میکنیم به اندازه هلال پشت گردن از نوک گردن به صورت مایل بالا میریم از اونجا به اندازه نصف کنفور پایین اومده هر جا رسید از اونجا تا خط کمر رو اندازه زده مثلا اگه 2 سانت بود این مقدار رو از خط سینه پایین اومده به نوک سینه پنس رو رسم میکنیم
((( حالا باید اون 2 سانتی رو که برای پنس رسم کردیم و بخواهیم تو لباس این پنس رو ببندیم اون مقدار رو دوباره تو الگو باید از حلقه آستین بالا بریم و دوباره هلال حلقه رو طراحی کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من اینو نمیدونم)))
ممنوووون

الی جون ببخشید دیر این پست شما رو دیدم
آره عزیزم بعد از اینکه پنس کنفر رو کشیدی باید به همون اندازه بیای بالا و و هلال رو اصلاح کنی
حتما پهلوی پشت و جلو رو هم چک کن که یک اندازه باشه{53}

Rose
2011-10-15, 01:30 AM
آفرودیت جان میتونم یه سوال بپرسم البته مربوط به دوخت و دوز اینا نیست؟![Only registered and activated users can see links]
راستش ما از تلویزیون خونه مون که l e d هست کم استفاده میکنیم و بیشتر وقتها خاموشه خیلی خیلی خاک میگیره هم خود تی وی و هم میز شیشه ایش روی میز دکور چیدم بالا و پایین هر وقت میخوام تمیز کنم
همه رو باید در بیارم تا گرد گیری بشه چه ایده ای داری عزیزم؟ بنظرت چه نوع پارچه ای براش بگیرم بندازم روش ؟

Afrodit
2011-10-15, 11:25 PM
رز عزیز عجب سوال سختی پرسیدی
قطعا پارچه باید سبک و در عین حال زیبا باشه که هم جلوه خونه رو خراب نکنه هم اسیببی به دکور و تی وی نزنه
الان چیزی که به فکرم می رسه پارچه حریر یا کریستال هست
هم شفاف هستن و هم اغلب فقط تکوندنشون برای پاک کردن غبار کافیه
میتونی حریر گلدار بگیری که طرح قشنگی هم داشته باشه
بازم اگه چیز دیگه ای به فکرم رسید حتما بهت میگم {53}

Afrodit
2011-10-19, 10:50 PM
سلام کسی هست به من بگه چطوری می تونم الگورو روی پارچه پیاده کنم اخه کاربن خط ایجاد میکنه و صابون هم پاک می شه مرسی اگر جواب منو بدین خانم ها

ما برای این کار زاپاس ها رو استاندارد می گیریم توی تاپیک ها اموزش داده شده به این ترتیب نیازی به انتقال الگو نیست
ولی یک سری ماژیک هم اومده که با بخار اتو یا شستشو پاک می شه از اونها هم می تونید استفاده کنید

Afrodit
2011-10-19, 10:52 PM
ممنون از کمکتون.
امروز رفتم از بازار تجریش گرفتم. حالا می خوام کفش دکتر شول هم بگیرم. دوستان می دونند کجا برم؟
راستی یک دستگاهی هست به نام قرآن تاچ، شما آشنایی دارین؟

متاسفانه من اطلاعی ندارم فکر می کم وی حرفهای روزانه سوالتون رو بپرسید بچه ها بیشتر بتونن کمکتون کنن

negah
2012-01-29, 11:23 PM
سلام دوستای گلم یه دنیا ممنون میشم کمکم کنین.من کلاس خیاطی رفتم ولی تاحالا با مجله هایی مثل بوردا کار نکردم.میخوام یه مانتو از تو مجله کوک دیدم بدوزم ولی کار با اونو بلد نیستم میشه کمکم کنین؟؟؟؟؟{63}

اول سایزتونو از روی جدولی که داخل مجله تو قسمت راهنما هست پیدا میکنین بعد به نسبت دور سینه برا سایز بالاتنه و دور **** برا دامن و شلوار سایزتون مشخص میشه بعد الگوی مورد نظر را انتخاب کرده که هر سایز با یه شکل مشخص کرده مثلا سایز 36 با ............سایز 38------------امیدوارم متوجه شده باشین بعد الگو رو کپی میکنین با کاغذ سفید یا روغنی این کارو میکنی و اگه جایی احتیاج به تغیر داشت را حتما رو این الگو اصلاح کن موفق باشی

negah
2012-01-29, 11:32 PM
سلام عزیزم نمیدونم جای سوالم اینجاست یا نه ولی تازه واردم ببخشید دیگه
من مغزی بین سجاف جلو دوختم (راستی سجاف جادکمه از رو دوخته شده) قسمت پایین آن به بالا کشیده میشود جنس پارچه کرپ و جنس مغزی هم چرم هست بعد لایه رو پارچه خورده و سجاف رو لایه نزدم. خواهش میکنم به دادم برس:11:

احتمالا اندازه سجاف با بالاتنه جلو یه اندازه نبوده یا بالاتنه رو که لایی زدی یکم جمع شده اول مغزیو بابدنه لباس کوک بزن و بعد با سجاف ثابت کن با حوصله و دقت اتو کن وموقع چرخ کردن مواظب باش که دوختت کشیده نشه . در انتها بعضی جاها این مشکل با چرت زدن حل میشه انشالله که درست بشه و تونسه باشم کمکی کرده باشم

Nahid59
2012-02-15, 06:05 PM
دامن ماهی

این دامن بسیار زیبا است و برای همه ی افراد مناسب است؛ ولی بهتر است افرادی که
**** بزرگ دارند از این دامن استفاده نکنند.
طریقه ی رسم

- ابتدا الگوی ترک را طبق درس دامن ترک رسم کرده، سپس از نقطه ی 1 به اندازه ی
قد زانو (کمر تا زانو) پایین می آییم تا نقطه ی 3 به دست آید.

- از نقطه ی 1، قد دامن (کمر تا زمین) را به پایین اندازه می زنیم تا نقطه ی 4
به دست آید.

- نقاط 3 و 4 را به دو طرف گونیا می کنیم.

- از نقاط 7 و 8 به اندازه ی دلخواه 10 تا 20 سانت بیرون می رویم تا نقاط 9 و 10
به دست آید.

- از نقاط 5 و 6 به اندازه ی 1 تا 2 سانت داخل می شویم تا نقاط 13 و 14 به دست
آید.

- نقطه ی 13 را از بالا به 11 و از پایین به 9 وصل می کنیم
- نقطه ی 14 را زا بالا به 12 و از پایین به 10 وصل می کنیم.

- فاصله ی 5 تا 7 را اندازه زده، هر چه قدر بود از نقطه ی 13 به همان مقدار
پایین می رویم تا 15 را به 7 وصل می کنیم.

- فاصله ی 7 تا 8 را اندازه زده، هر چه قدر بود از نقطه ی 14 به همان مقدار
پایین می رویم تا 16 به دست آید. نقطه ی 16 را به 8 وصل می کنیم.

- قسمت های هاشور خورده را قیچی کرده، دور می ریزیم.

- زیر دامنی این دامن مانند خود دامن در آورده می شود و از جنس ارگانزا یا همان
پارچه آهاردار است.

نکته: قد این دامن باید تا زمین باشد و کوتاه آن اصلاً زیبایی ندارد.

تنظیم برای تبیان : کهتری
[Only registered and activated users can see links] (6.6 کیلوبایت)
امیدوارم این به دردت بخوره

Nahid59
2012-02-15, 06:07 PM
دامن ترک

دامن ترک به دامنی گفته می شود که دارای برش های عمودی است. این مدل دامن قد را
بلند و بدن را کمی لاغرتر از آنچه که هست نشان می دهد. به همین دلیل، برای افرادی
که دارای قد کوتاه و اندام نسبتاً چاق هستند بسیار مناسب است. خانم های دارای اندام
متناسب هم می توانند از این دامن استفاده کنند؛ چون این دامن افراد خوش اندام را
زیباتر نشان می دهد. برای رسم الگوی دامن ترک ابتدا اندازه های دور کمر و دور **** شخص را گرفته و
تقسیم بندی می کنیم.

- معمولاً تعداد ترک ها زوج هستند؛ مانند 4 ترک، 6 ترک، 8 ترک و ... .

- دامن 6 ترک و 8 ترک زیباترین ترک به حساب می آیند.

اندازه گیری:

اولین مسئله برای رسم الگو اندازه ی هر فرد است. بنابراین، باید اندازه های شخصی
که می خواهیم برایش الگو بکشیم را به دست آوریم. برای رسم الگوی دامن به 3 اندازه
احتیاج داریم.
) دور کمر 2) دور **** 3) قد دامن

- دور کمر: مطابق شکل 1 متر را در گود ترین قسمت کمر قرار داده، کمر را اندازه
می گیریم.

- دور ****: مطابق شکل 2 متر را در قسمت برجسته **** از پشت قرار داده دور ****
را اندازه می گیریم.

- قد دامن: متر را در قسمت پهلو روی خط کمر قرار داده، قد دامن را اندازه می
گیریم.

رسم الگو

- ابتدا خطی عمودی در وسط کاغذ کشیده، سر آن را نقطه ی 1 می گذاریم.

- از نقطه ی 1 به اندازه ی 20 سانت پایین می آییم تا نقطه ی 2 به دست آید.

- از نقطه ی 1 قد دامن را به پایین اندازه می زنیم تا نقطه ی 3 به دست آید.

- نقاط 1، 2 و 3 را به دو طرف گونیا می کنیم (خط عمود زاویه 90 درجه).

- عدد تقسیم شده ی کمر را (مثلاً برای 8 ترک = عدد10) به دو طرف نقطه ی 1 می
دهیم تا نقاط 4 و 5 به دست آید. (یعنی 5 سانت به طرف راست و 5 سانت به طرف چپ).

- عدد تقسیم شده ی دور **** را (مثلاً برای 8 ترک = عدد 5/12) به دو طرف نقطه ی
2 می دهیم تا نقاط 6 و 7 به دست آید. (یعنی 25/6 سانت به سمت راست و 25/6 سانت به
سمت چپ).

- عدد تقسیم شده ی دور **** را به دو طرف نقطه ی 3 می دهیم تا نقاط 8 و 9 به دست
آید.

- نقطه ی 8 را به 6 و 6 را به 4 وصل می کنیم. نقطه ی 9 را به 7 و 7 را به 5 وصل
می کنیم.

طریقه ی دوخت

- الگوی به دست آمده، الگوی دامن 8 ترک است که باید از آن 4 بار روی دولای باز
پارچه درآوریم.

- زیپ این دامن به یکی از درزهای ترک ها دوخته می شود.

- دوخت کمر و زیپ مانند دامن تنگ ساده است.

فرن
2012-02-25, 01:43 PM
سلام خیاط باشی ممنون میشم کمکم کنید برای الگوی این مانتو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟{53}{53}{53}

فرن
2012-02-25, 01:53 PM
لطف کنید اندازه این کوسن رو هم بگید برای عید میخوام درست کنم از محبت شما سپاسگذارم{53}{53}{53}{53}

tarlan
2012-06-20, 10:05 AM
دوستان سلام آیا کسی میتونه طرز کشیدن یک الگوی ساده مانتو فون را آموزش بده ؟؟؟؟؟؟
اگه مانتوی بدون الگو باشه خیلی بهترتره
ممنونم ازتون

ريحانه
2012-06-29, 08:09 AM
سلام خياط باشي جون{2 (6)} يه پارچه كرپ دارم كه مي خوام باهاش يه مانتوي خانومانه ي مجلسي بدوزم. يقش ترجيحا انگليسي نباشه همين طور نمي خوام مدل مانتو راسته باشه مثلا از كمر به پايين كمي حالت فون به خودش بگيره .مي خوام براي مدل راهنمايي كني .البته خودم خياط نيستم اگه امكان داره برام مدل بذار يا مدلشو طوري بگو كه بتونم به خياط بگم {63}.

Nahid59
2012-07-22, 05:47 PM
دوست عزیز میتونی از یقه ارشال یا امریکایی استفاده کنی
برای زیباتر شدنش هم از یه رنگ پارچه دیگه نوارهایی رو تو یقه استفاده کنی
از کمر تا پایین مانتو هم بگو برات فون بدوزن که گشادترهست{53}

m24
2012-07-22, 11:40 PM
سلام
یه سوال داشتم میشه کمکم کنید من هر وقت به الگوم اوزمان میدم چروک میخوره باید چکار کنم

Nahid59
2012-07-22, 11:42 PM
سلام دوست عزیز اوزمانتو باید مرتب کنی و زیرش کاغذ بچسبونی و چروکارو صاف کنی روی خود الگو{53}

samara
2012-08-08, 06:38 PM
سلام دوستان خوبم من یه تاپ ساتن براق دوختم البته قسمت پهلوها و ساسونهای پشت رو فعلا با کوک بهم وصل کردم ولی زیپ مخفی رو بهش دوختم که اون مشکلی نداشت ولی نمیدونم چرا موقع پرو پشتش بدجور چروک میخوره و کیس میشه البته تاپش برام یه مقدار تنگ هست لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم.

nasrin50
2012-08-09, 09:51 AM
سلام دوستان خوبم من یه تاپ ساتن براق دوختم البته قسمت پهلوها و ساسونهای پشت رو فعلا با کوک بهم وصل کردم ولی زیپ مخفی رو بهش دوختم که اون مشکلی نداشت ولی نمیدونم چرا موقع پرو پشتش بدجور چروک میخوره و کیس میشه البته تاپش برام یه مقدار تنگ هست لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم.

به روز منو خوش اومدی:11::11:

عزیزم فکر میکنم به خاطر تنگ بودن تاپ هست که چروک میخوره .

یه لطفی بکن لباسو بپوش و از پشت وجلو عکس بگیر و بذار اینجا اینطوری بهتر میشه کمکت کرد.

samara
2012-08-09, 12:23 PM
مرسی عزیزم آخه لباسم هنوز کامل نیست یعنی هنوز سجاف و بند نذاشتم براش ولی لایه حریر به پارچم زدم که خشکتر وایسه نمیدونم چرا اینجوریه توتنم آیا این مشکل طبیعیه؟به نظرتون با اتو بخار بیرون کارش درست میشه ببخشید اینقدر میپرسم.{102}

nasrin50
2012-08-09, 02:20 PM
حتما خوب لایه رو به پارچه نچسبوندی که کیس میخوره؟

شاید به راه پارچه نبریدی؟

من اصلا از لایه چسب استفاده نمیکنم.

nasrin50
2012-08-10, 01:57 AM
از پارچه هایی استفاده میکنم که احتیاجی به لایه نداشته باشه .....ریون, پارچه نخی ,کرپ

حتی یقه هم لایه ندادم خوب ایستاده.........از لباسی که یقه خشک داشته باشه متنفرم.

تو یه فرست برات عکس میزارم.

m24
2012-08-14, 10:16 PM

سلام
منم یه چیزی بگم
عزیزم پارچه شما چون جنسش خشکه و خود شما هم که میگی تنگه به خاطر اونه یه کم گشادش کن فکر کنم مشکلت حل بشه

Maryam11065
2012-08-19, 02:38 PM
سلام
من تازه عضو شدم البته دارم دوره خیاطی رو تو آموزشگاه میگذرونم اونم تازه شروع کردم.
اگه لطف کنین و الگوی این کت رو برام بفرستین ممنون می شم. خیلی خیلی فوریه.

polaris
2012-08-20, 11:18 AM
سلام.خسته نباشین.ممنون از سایت باحالتون. میشه تو طراحی این مانتو کمکم کنین؟

Peyda
2012-08-20, 09:17 PM
سلام منم تازه عضو شدم.سایت خوبی دارین.الگوی یقه کاپ دار یا یقه کاپی که در لباس مجلسی و لباس عروس استفاده میشه میخواستم.ممنون

Princess
2012-09-14, 12:00 AM
عزیزانم من یه سردوز ازین سبزادارم این نخ بالاییش همش در میره چه کنم ؟لطفا کمکم کنید

دوست عزیزم منم از این سردوزا دارم یه مدت خیلی اذیتم میکرد نخش همش در میرفت آخرش فهمیدم که از کشش نخ هست! نخ ها نباید اصلا گیر داشته باشه اگه یه خورده گیر داشته باشه نخشو میکنه شما دوک هارو چک کن ببین موقع دوخت کشیده میشه یا نه

Sepnta
2012-09-14, 08:19 AM
سلام منم تازه عضو شدم.سایت خوبی دارین.الگوی یقه کاپ دار یا یقه کاپی که در لباس مجلسی و لباس عروس استفاده میشه میخواستم.ممنون

البته من سالهاست خیاطی نکردم ولی ما برای این جور یقه ها از دو روش استفاده میکردیم. یکی با روزنامه و دیگری با پارچه متقال. اگه بخوای قشنگ رو تنت وایسه یکی از این دوتا رو که گفتم به پهنای مرود نطرت برش بزن بعد درست مثل مدل رو تنت درش بیار بالاشو یکم تنگتر بگیر و پایینشو گشادتر. البته اگه نفر دومی این کار رو برات انجام بده یا مانکن سایز خودت داشته باشی راحتتره. بعد همون رو رو پارچه اصلیت الگو کن و برش بزن.
من این متد رو تو مدرسه یاد گرفتم.
کلا برای یقه های خاص قبل از اینکه الگوتونو رو پارچه بندازین و ببرین. بهتره با یه تیکه روزنامه و مقداری چسب درستش کنین و ببینین همون هست که میخواین. بعد برین سراغ پارچه اصلی.

سودابه
2012-10-05, 02:44 PM
یکی رو به عنوان نمونه مثال میزنم که از سایت [Only registered and activated users can see links] برداشتم (ذکر منبع کردم که یه وقت مشکل ایجاد نشه )

تاپ حلقه استین حلزونی

ابتدا الگوي بالاتنه را را مطابق شكل رسم ميكنيم ( لباس ساسون ندارد ) بعد از سمت انتهاي

سرشانه 6 سانت داخل ميرويم و به 25 سانت زير يقه وصل ميكنيم ( اندازه يقه دلبخواهي است )
براي قسمت زير سينه هم يك مستطيل به عرض 20 و طول دور كمربه صورت دولا تهيه ميكنيم و بعد

قسمت زير سينه با چين دادن كه عرض ان 10 سانت شود وصل ميكنيم
براي حلزوني هاي طرف سمت چپ بايد ابتدا از سمت يقه اندازه بزنيم به اين نحو كه از وسط يقه

شروع به اندازه زدن ميكنيم مثلا 15 سانت و بعد سرشانه را اندازه ميزنيم (6سانت ) و بعد نصف

حلقه استين كمي پايين تر را اندازه ميزنيم (15 سانت ) بعد اعداد بدست امده را جمع ميكنيم
15+15+6=36 و 1/6 ان را به عنوان دايره وسط حلزونيهاي سمت چپ لباس در نظر ميگيريم كه 6

سانت ميشود . بعد مطابق دايره هاي 1 و 2 يق را برش ميزنيم و عرض يكي را 8 و ديگري را 9 در نظر

ميگيريم و اين دو را بهم ميدوزيم و بعد به لباس مطابق شكل وصل ميكنيم
براي حلزوني سمت راست لباس هم همين كار را ميكنيم ابتدا اندازه يقه را از جاي وصل حلزوني در

نظر ميگيريم (10) بعد اندازه كل يقه پشت را اندازه ميزنيم (15+15)و بعد سرشانه را (6) و بعد حلقه

استين پشت را (15) و اعدادا بدست امده را جمع ميكنيم 10+15+15+6+15=60كه 1/6 ان 10

ميشود كه به عنوان دايره وسط حلزوني كه به لباس دوخته ميشود در نظر ميگيريم ( شكل 3 و 4 )

عرض دايره هاي 3 و 4 را 8 و 9 سانت ميگيريم و بعد بهم وصل ميكنيم و بعد ان را به لباس مطابق

مدل ميدوزيم كه از سمت يقه راست شروع ميكنيم و پشت يقه را كامل حلزوني ميدهيم و بعد روي

سرشانه ميدوزيم و بعد به حلقه استين امتداد ميدهيم
فقط بايد حلزوني شماره 3 را در قسمت يقه جلو ختم كنيم .

roomina
2012-10-22, 04:48 PM
سلام من میخوام این مدل کت و دامن رو بدوزم اگه میشه راهنماییم کنید
1.یقش توی الگو اوزمان خورده یا روی پارچه ای که پیلیسه شده از قبل در اومده؟
2.پایین پشت لباس صاف است یعنی مثل جلوی لباس نیست؟
3.با چه جنس پارچه خوب میشه؟با ساتن چجوریه؟
4.پایین لباس از روی پارچه پیلیسه شده هست؟
5.میخوام برای محرم صفر بپوشم به غیر از مشکی چه رنگی خوب هست؟

Miriam
2012-10-22, 05:02 PM
سلام من میخوام این مدل کت و دامن رو بدوزم اگه میشه راهنماییم کنید
1.یقش توی الگو اوزمان خورده یا روی پارچه ای که پیلیسه شده از قبل در اومده؟
2.پایین پشت لباس صاف است یعنی مثل جلوی لباس نیست؟
3.با چه جنس پارچه خوب میشه؟با ساتن چجوریه؟
4.پایین لباس از روی پارچه پیلیسه شده هست؟
5.میخوام برای محرم صفر بپوشم به غیر از مشکی چه رنگی خوب هست؟

1. به نظرم روی الگو اوازمان خورده مثل دامن پلیسه.
2.باید ساده باشه فکر کنم.
3.خوب اگه بخوای مثل این براق باشه آره ساتن خوبه ولی خوب به خاطر سر بودنش کمی دردسر داره.
4.پایینش از زیر برشی که روی کمر خورده پارچه پلیسه شده اضافه شده یعنی یه پارچه جدا از دامن هست.
5.آبی نفتی(سورمه ای)،بنفش بادمجونی،قهوه ای شکلاتی،سبز تیره(یشمی)،دودی.
-------------------------------------------------------------
میخوای تا کجات باشه از سرشونه اندازه بگیر تا اونجا مثلا"1متر شد به نظرم دو برابرش رو بگیری خوب باشه چون مدل داره به اضافه 1قد آستین. البته اگه مدلت رو به پارچه فروش نشون بدی بهتر راهنماییت میکنه.

سیندرلا22
2012-10-30, 12:48 PM
سلام خیاط باشی سوال دارم می خوام روکش مبل ال بدوزم میشه راهنماییم کنین با پارچه پرده که یکم سر می خوره چه جوری باید بدوزم اگه هرچه زودتر راهنماییم کنین ممنون میشم

mamaneasal
2012-11-21, 11:11 AM
سلام استاد . خيلي فوري نياز به مدل كت و دامن يا بلوز و دامن فانتزي دارم . براي يه مهموني تولد كه اولين باره كه مي رم . يه پارچه كرم دارم كه گلهاي ريز مشكي داره . يه عالمه هم پارچه كريستال چادري دارم . مي شه چند تا مدا خوب و خوشگل برام بذاريد ؟ قدم 166 و وزنم 60 تقربيا لاغرم . كمرم باريك و باسنم پره . اينا رو گفتم كه مدلي كه مناسبمه پيدا كنيد . 31 سالمه .

باران78
2012-11-21, 07:42 PM
دامن ماهی

این دامن بسیار زیبا است و برای همه ی افراد مناسب است؛ ولی بهتر است افرادی که
**** بزرگ دارند از این دامن استفاده نکنند.
طریقه ی رسم

- ابتدا الگوی ترک را طبق درس دامن ترک رسم کرده، سپس از نقطه ی 1 به اندازه ی
قد زانو (کمر تا زانو) پایین می آییم تا نقطه ی 3 به دست آید.

- از نقطه ی 1، قد دامن (کمر تا زمین) را به پایین اندازه می زنیم تا نقطه ی 4
به دست آید.

- نقاط 3 و 4 را به دو طرف گونیا می کنیم.

- از نقاط 7 و 8 به اندازه ی دلخواه 10 تا 20 سانت بیرون می رویم تا نقاط 9 و 10
به دست آید.

- از نقاط 5 و 6 به اندازه ی 1 تا 2 سانت داخل می شویم تا نقاط 13 و 14 به دست
آید.

- نقطه ی 13 را از بالا به 11 و از پایین به 9 وصل می کنیم
- نقطه ی 14 را زا بالا به 12 و از پایین به 10 وصل می کنیم.

- فاصله ی 5 تا 7 را اندازه زده، هر چه قدر بود از نقطه ی 13 به همان مقدار
پایین می رویم تا 15 را به 7 وصل می کنیم.

- فاصله ی 7 تا 8 را اندازه زده، هر چه قدر بود از نقطه ی 14 به همان مقدار
پایین می رویم تا 16 به دست آید. نقطه ی 16 را به 8 وصل می کنیم.

- قسمت های هاشور خورده را قیچی کرده، دور می ریزیم.

- زیر دامنی این دامن مانند خود دامن در آورده می شود و از جنس ارگانزا یا همان
پارچه آهاردار است.

نکته: قد این دامن باید تا زمین باشد و کوتاه آن اصلاً زیبایی ندارد.

تنظیم برای تبیان : کهتری
[Only registered and activated users can see links] (6.6 کیلوبایت)
امیدوارم این به دردت بخوره

دوستان گل ، پس مدل دامن اين عكس از روي همين الگو دوخته شده؟؟؟

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

roxana
2012-12-02, 11:08 AM
سلام به خیاطان عزیز...
یه مشکلی برا چرخ خیاطیم پیش اومده... داشتم دور یه رومیزی رو میدوختم...
اما چرخ خوب نمیدوزه. یعنی سمتی که میدوزم دوختش تمیزه، لیکن پشتِ دوخت تمیز نیست.
قسمت شماره کشش نخ روی عدد 2 هست. تغییر که میدم یا نخ پاره میشه یا دوخت زیر بدتر میشه.
چرخ خیاطیم هم کاچیرانه.
رومیزی ماله مادرشوهرمه. چکار کنم؟؟؟؟

Nahid59
2012-12-02, 11:32 AM
دوست عزیز وقتی دوخت زیر خرابه مشکل از نخ رو هست
من چرخ کاچیران ندارم ولی نخ رو را چک کن انشالله درست میشه

Last Star
2013-01-15, 12:46 PM
سلام
وقت همگی بخیر
من پارسال رفتم کلاس شلوار دوز و یاد گرفتم ولی چیزی ندوختم بعدش
الان فرمول هاش یادم رفته
منظورم اینه که واسه این که الگوی خودم رو بتونم بکشم به چه اندازه هایی نیاز دارم؟
و مثلا طول فاق و گشادی پاچه و اینا چجوری حساب میشن؟
خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید

Rana.Y
2013-01-22, 08:03 PM
سلام
ميشه در مورد دوخت كش ماسوره توضيح بديد
ممنون
دوست عزیز
کش رو در حالت کشیده شدن به طور یکنواخت روی ماسوره بپیچید و جابیندازید . کشش نخ رو تنظیم کنید و چرخ کنید. هر چقدر موقع پیچیدن محکم تر کشیده باشید مسلما پارچه شما بیشتر چین می خوره و بلعکس.
کشش نخ رویی رو با پارچه تون تنظیم کنید. ترجیحا آخر دوختتون بست بزنید . اگر چرخ تون بست درجا داره که هیچ . اگر نه با دنده معکوس دوخت رو محکم کنید تا کش از دوخت در نره.

مارتا
2013-01-30, 09:24 AM
من یک چزخ خیاطی ساده دارم ، از این قدیمهی ها ، مثل خودمه {21}
سوزنش شکست ، از وقتی عوضش کردم مرتب نخ میبره ، هنوز یک سانت ندوخته ، نخش میبره ،
میتونه علت از چنس سوزن باشه ؟ یا علت دیگه ایی داره {53}

Rana.Y
2013-01-30, 11:29 AM
سوزن رو درست جا انداختید؟ اگر سوزن سر جاش نباشه هم این اتفاق می افته.

raha_323323
2013-02-06, 12:05 PM
عايشقي يه نوع ساتنه كه اون براقيت ساتن پيرهني رو نداره،بيشتر براي مانتو استفاده ميشه

Nahid59
2013-02-06, 12:09 PM
سوزن شماره 11 استفاده میشه چون پارچه کلفت نیست و ظریفه

برای نخ هم همین قرقره های معمولی استفاده کنید موفق باشید

raha_323323
2013-02-06, 12:32 PM
منظورتون همون سوزن نوك آبي هست؟

Nahid59
2013-02-06, 01:28 PM
اون سوزن ریون دوز هست یا ژرسه با اون هم میتونی بدوزی

somita
2013-02-13, 01:50 PM
سلام خانمابرای دوخت ماتنو اگه پنس کنفرماسیون حذف بشه یعنی اصلا کنفرماسیون نکشیم اشکالی ایجاد میشه

Nahid59
2013-02-13, 02:21 PM
نه دوست عزیز البته برای خانمهایی که س ی ن ه های بزرگ دارن اگه پنس باشه بهتره

mariya63
2013-02-20, 11:16 PM
سلام خانمابرای دوخت ماتنو اگه پنس کنفرماسیون حذف بشه یعنی اصلا کنفرماسیون نکشیم اشکالی ایجاد میشه

اگه این کارو انجام ندین لباس کیس میافته
رو تن بد وایمی ایسته

sarmita
2013-02-25, 10:03 PM
چرخ برادر خوبه و قیمت مناسب تو این استان هم که فراوونه خصوصا چرخهای خارجی باید برای و مدلای مختلف رو ببینی
انواع ژانومه هم قیمتای متفاوت داره

مرسی گلم بوس بوس

raha_323323
2013-03-11, 10:58 AM
سلام،من مي خواستم يه كت اسپرت پسرونه بدوزم،ميشه در مورد الگوش راهنماييم كنيد،آيا با الگوي دخترانه خيلي فرق ميكنه؟

Nahid59
2013-03-11, 03:59 PM
دوست عزیز اسپرت که دخترونه پسرونه نداره معمولا یقه انگلیسی هست {53}

raha_323323
2013-03-12, 11:08 AM
الگوي آستينش چطور؟

Nahid59
2013-03-12, 03:42 PM
آستینو میخوای چه مدلی بدوزی؟
آستین رو میتونی هم ساده و هم کتی بدوزی{53}

mamaneasal
2013-05-11, 09:31 AM
سلام عزيزم مي خواستم بپرسم براي دامن چند طبقه كه با چين سوزني به هم متصل ميشه به هر طبقه چند سانت بايد اضافه كنم ؟

Soli
2013-06-16, 05:33 AM
سلام ببخشید اگه بخوام پیراهن مردونه رو تنگ کنم باید چطوری عمل کنم من از پایین پیراهن دوطرف ۳ سانت علامت زدم بعد خط ۳ سانت رو به زیر بغل که صفره وصل کردم یعنی پایین ۳ وبالا ۰ به هم وصل شده وبعد روی این خطرو دوختم اینطوری درسته ....؟؟؟؟

Nahid59
2013-06-16, 08:07 AM
سلام ببخشید اگه بخوام پیراهن مردونه رو تنگ کنم باید چطوری عمل کنم من از پایین پیراهن دوطرف ۳ سانت علامت زدم بعد خط ۳ سانت رو به زیر بغل که صفره وصل کردم یعنی پایین ۳ وبالا ۰ به هم وصل شده وبعد روی این خطرو دوختم اینطوری درسته ....؟؟؟؟

دوست عزیز پیراهنهای مردانه معمولا یه دوخت یه سره دارن از سر آستین تا پایین لباس

اگه دوختتو ادامه بدی و حدودا به آرنج ختم کنی بهتره حالا پیراهن رو پرو کن اگه ایستش خوب

باشه که هیچ ولی اگه خوب نبود دوختتو ادامه بده چون پیراهن که گشاد باشه آستینش هم

گشاده موفق باشی {53}

Nahid59
2013-06-16, 08:25 AM
سلام عزيزم مي خواستم بپرسم براي دامن چند طبقه كه با چين سوزني به هم متصل ميشه به هر طبقه چند سانت بايد اضافه كنم ؟

سلام سمانه جون

برای این مدل دامن اندازه ی طبقه اول هر چی باشه طبقه های بعدی هم همونقدر + 1 سانت جای دوخت که در زیر طبقه اول قرار میگیره :3:
امیدوارم خوب توضیح داده باشم {53}

baran89
2013-06-21, 11:20 PM
سلام
برای این مدل چه پارچه ای پیشنهاد میکنید دوستان و همینطور رنگش
یکمی تپلم حس میکنم سفید تپلترم میکنه
دوختنش سخته؟
{53}

نرگس مامان عرفان
2013-08-08, 04:21 PM
سلام من الگوي شلوارم خوب در مياد ولي نمي دونم چه جوري توي سايت بگذارم

Nahid59
2013-08-08, 04:28 PM
نرگس جون اینجا رو با دقت بخون میتونی عکس بزاری و توضیحات رو هم بنویس

نرگس مامان عرفان
2013-08-08, 05:19 PM
مرسي براتون ميزارم:3:

*Zarri*
2013-08-17, 05:35 PM
سلام
برای این مدل چه پارچه ای پیشنهاد میکنید دوستان و همینطور رنگش
یکمی تپلم حس میکنم سفید تپلترم میکنه
دوختنش سخته؟
{53}

میتونی از پارچه های ریون وکشی استفاده کنی اگه میخوای لاغرتر نشون بدی مشکی یا رنگهای تیره که بهت میاد بهتره استفاده کنی . دوختش راحته یقه هفت ساده که باید ازالگوی چپ وراستی استفاده کنی پایین لباسم که گرد میکنی.

باران78
2013-08-28, 02:39 PM
اول اينكه ببخشيد اين مانتو اينقده چروكه....مانتوي پارسال مدرسه بچه هاست كه از توي كارتن درآوردم:

دوستان من مانتوي مدرسه دخترهامو خودم هر سال مي دوزم... پارسال به مشكلي برخوردم كه پشت گوش انداختم تا امسال كه دوباره در آستانه دوخت مانتو گير افتادم...

بعد از دوخت مانتو، براي شكيل تر شدن نسبي مانتو از دكمه بزرگ استفاده كردم و مسلما جادكمه 3 سانتي يا 3 و نيم سانتي مي خواست كه جادكمه ها رو مثل پالتو، افقي درآوردم... و اما مشكلم:

جيب ها رو به دقت زده بودم همون طور كه توي عكس مشخص هستش...

157498

فاصله هر دو بالاتنه جلو در جيب ها يكسانه... اما وقتي دكمه ها بسته ميشه، جيبي كه سمت دكمه هستش بعلت همون 3 سانت جادكمه، نسبت به خط جلوي لباس نزديك تر ميشه... مثل اين عكس:

157499

اين چاره اي داره؟؟؟ اصلا طبيعيه ؟؟؟ يا غير طبيعي؟؟؟

Nahid59
2013-08-28, 03:45 PM
باران جون منم که برای دخترم مانتو دوختم و جیب دادم همین طوری شد پس طبیعیه

حالا من از یه خیاط هم میپرسم و بهت خبر میدم ولی فکر نکنم چاره داشته باشه اگه جیبهارو ببری به طرف پهلو که شکلش میریزه بهم
مگه این که قید جیب رو بزنی حالا مانتو پارسال دخترم تو خط کمر سر جیب داشت به نظرم قشنگ بود

باران78
2013-08-28, 03:58 PM
ناهيد عزيزم مرسي از پاسخت... {2 (5)}

حالا بنظرت اگه جا دكمه ها رو عمودي دربيارم بهتر نميشه ؟ (گير دادن كه حتما با جيب باشه) {102}

اصلا جادكمه عمودي 3 سانتي غير عادي نيست؟؟؟

دكمه هاي كوچيك رو نمي پسندم... پارسال كلي گشتم تا اين دكمه ها رو پيدا كردم{2 (14)}

راستي اين عكس رو از نت پيدا كردم جيب هاي اين هم ظاهرا اينجوري شده ولي بنظرم اصلا خوب نيست {65}

157536

Nahid59
2013-08-28, 04:05 PM
خواهش میکنم باران جون

چون دکمه سنگینه خودشو میندازه اگه جادکمه عمودی باشه من ندیدم جادکمه بزرگ رو عمودی بزنن {2 (26)}

EMILY
2013-09-25, 10:15 AM
سلام من تا حالا حتی یه کوک هم نزدم هیچی هم بلد نیستم میخوام برم کلاس خیاطی به نظرتون می تونم موفق باشم اخه میترسم برم و هزینه کنم آخرش هم ......{2 (26)}

باران78
2013-09-25, 10:32 AM
سلام من تا حالا حتی یه کوک هم نزدم هیچی هم بلد نیستم میخوام برم کلاس خیاطی به نظرتون می تونم موفق باشم اخه میترسم برم و هزینه کنم آخرش هم ......{2 (26)}

عزيزم منم موقعي كه رفتم كلاس هيچيييييييي بلد نبودم هيچييييييي... فقط هم 6 ماه كلاس رفتم ولي جدي گرفتمش... خدائيش لااقل الان مي تونم براي دخترهام لباسهاي ضروريشونو بدوزم و خيلي كارهاي ديگه... حتما برو... حتما... اصلا نترس.. فقط يه متد آسون برو... {2 (5)}

آفتاب بانو
2013-09-25, 11:51 AM
ناهيد عزيزم مرسي از پاسخت... {2 (5)}

حالا بنظرت اگه جا دكمه ها رو عمودي دربيارم بهتر نميشه ؟ (گير دادن كه حتما با جيب باشه) {102}

اصلا جادكمه عمودي 3 سانتي غير عادي نيست؟؟؟

دكمه هاي كوچيك رو نمي پسندم... پارسال كلي گشتم تا اين دكمه ها رو پيدا كردم{2 (14)}

راستي اين عكس رو از نت پيدا كردم جيب هاي اين هم ظاهرا اينجوري شده ولي بنظرم اصلا خوب نيست {65}

157536
باران جان من همیشه دکمه اولی رو افقی میزنم و دکمه های بعدی رو عمودی.
یک نکته مهم اینکه توی خط کمر حتما جادکمه بزنید بعد تقسیم بندی کنید.

mitra f
2013-09-26, 10:46 AM
دوستان من دوره خیاطی گذروندم و اگه مشکلی تو دوخت و دوز و طراحی داشته باشید می تونم کمکتون کنم

سلام خانومی.ممنون میشم اگه آستین کتی رو بذاری.من خیاطی خیلی میکنم با متد کنیپ.خیلی راحت و خوبه ولی استین کتیش خوب در نمیاد.
راستی من در فکر یه تولیدی خوب تاسیس کنم.کی میدونه از کجا باید شروع کرد؟؟؟؟؟؟؟

mitra f
2013-09-26, 11:45 AM
اول اينكه ببخشيد اين مانتو اينقده چروكه....مانتوي پارسال مدرسه بچه هاست كه از توي كارتن درآوردم:

دوستان من مانتوي مدرسه دخترهامو خودم هر سال مي دوزم... پارسال به مشكلي برخوردم كه پشت گوش انداختم تا امسال كه دوباره در آستانه دوخت مانتو گير افتادم...

بعد از دوخت مانتو، براي شكيل تر شدن نسبي مانتو از دكمه بزرگ استفاده كردم و مسلما جادكمه 3 سانتي يا 3 و نيم سانتي مي خواست كه جادكمه ها رو مثل پالتو، افقي درآوردم... و اما مشكلم:

جيب ها رو به دقت زده بودم همون طور كه توي عكس مشخص هستش...

157498

فاصله هر دو بالاتنه جلو در جيب ها يكسانه... اما وقتي دكمه ها بسته ميشه، جيبي كه سمت دكمه هستش بعلت همون 3 سانت جادكمه، نسبت به خط جلوي لباس نزديك تر ميشه... مثل اين عكس:

157499

اين چاره اي داره؟؟؟ اصلا طبيعيه ؟؟؟ يا غير طبيعي؟؟؟

بله باید اینطور باشه.خیالت راحت.طبیعیه.

mitra f
2013-09-26, 12:10 PM
سلام.خسته نباشین.ممنون از سایت باحالتون. میشه تو طراحی این مانتو کمکم کنین؟

سلام.خیلی مدلش قشنگه.باید سرشانه را اوزمان بدی .

Nahid59
2013-09-26, 09:49 PM
دوستان کسی الگوی جامدادی داره؟؟؟

<باران>
2013-09-26, 10:18 PM
دوستان کسی الگوی جامدادی داره؟؟؟

ناهید جونم...یه سری به این ادرسها برن...ببین به کارت میاد

[Only registered and activated users can see links] C/%D9%87%D9%86%D8%B1%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%AE%D8%A7%D 9%86%D9%87/%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%DB%8C%20%D8%AF%D9%88%D8%A E%D8%AA%20%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB% 8C%20%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B2%DB%8C

<باران>
2013-11-03, 11:44 AM
سلام
من خیاطی بلدم اما دنبال مدرک نرفتم
کسی میدونه گرفتن مدرک آزاد چطور؟چه مراحلی داره؟چند ساعت میطوله؟سخته؟پیشرفته با مقدماتی فرق داره؟جدیدنا قوانینشون عوض نشده؟هرچی مدونید بگید.ممنون

دوست عزیز کار سختی نیست..
کافیه برای گرفتن جواب سوالاتتون با فنی و حرفه ایی منطقه اتون تماس بگرید...اطلاعات لازم رو بهتون میگن
سختی و راحتی کار خیاطی به میزان علاقه اتون برمیگرده
موفق باشید

M_R_Z_khanomi
2014-01-13, 04:17 PM
دوستان روزمنویی سلام
میخوام چرخ خیاطی بخرم واسه مصرف خونگی؛ (((البته قصد دارم بعدا کلاس خیاطی هم برم و حرفه ای بشم))):3:
کسی میتونه راهنمایی کنه چه برند و مدل چرخ خیاطی از بقیه بهتره؟
شما چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
پیشاپیش از راهنمایی همه شما متشکرم{53}

<باران>
2014-01-13, 05:19 PM
دوستان روزمنویی سلام
میخوام چرخ خیاطی بخرم واسه مصرف خونگی؛ (((البته قصد دارم بعدا کلاس خیاطی هم برم و حرفه ای بشم))):3:
کسی میتونه راهنمایی کنه چه برند و مدل چرخ خیاطی از بقیه بهتره؟
شما چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
پیشاپیش از راهنمایی همه شما متشکرم{53}

دوست عزیز یه سر به این آدرس بزنید.شاید کمکتون کنه به جواب سوالتون برسید

باران78
2014-02-13, 10:06 PM
ببخش مدير جون هر چي فكر كردم سوالم رو كجا بنويسم ، تاپيك مناسبي نيافتم.. لطفا اگه جاش درست نيست زحمت انتقالش رو بكشيد...

باران جونم من پارچه ساتن بنفش گرفتم براي هفت سين.. ميخوام پارچه رو مثل دامن اين عكس بكنم اما واقعا نمي دونم چطوري.. ميشه طرز اين نوع دوخت رو بذاري؟؟ فكر كردم شايد يه نوع كريت باشه.. هر چي تو نت جستجو كردم اينجوري نديدم...

ممنونممم {2 (5)}

205274

elham00068
2014-02-13, 10:30 PM
خانمی منم سوال داشتم
میخواستم الگوی ساق پوش رو بهم بدی میخوام عین این خزدار بدوزم
205275

Miriam
2014-02-13, 10:31 PM
باران جون به نظر میاد پارچه یه کوچولو از داخل حالت بقچه ای جمع شده و بعد دوخته شده...برای اینکه حالت چین ها هم خوب بمونه میشه چین ها رو سنجاق زد و روشون رو اتو کرد......این نظر منه{65}
فکر کنم سوالتون رو اینجا میتونستید مطرح کنید:{4}

باران78
2014-02-13, 10:44 PM
باران جون به نظر میاد پارچه یه کوچولو از داخل حالت بقچه ای جمع شده و بعد دوخته شده...برای اینکه حالت چین ها هم خوب بمونه میشه چین ها رو سنجاق زد و روشون رو اتو کرد......این نظر منه{65}
فکر کنم سوالتون رو اینجا میتونستید مطرح کنید:{4}

ممنونم عزيزم.. پس ترتيب خاصي نداره؟؟ فكر كردم مثل كريت بايد تابع مقررات خاصي رفتار كرد..

وااااااااي راست ميگي.. ببخش {2 (4)}

باران جونم زودي بيا اين تاپيك رو منتقل كن لطفا {63}

Miriam
2014-02-13, 11:51 PM
البته اینطور که تو عکس مشخصه این دوخت ها تا حدودی در فاصله یکسانی صورت گرفته...ولی بازم زیاد هماهنگ به نظر نمیرسه(شاید خطای دید من)...شاید تابع قانون کریت باشه ولی حس میکنم کریت برای دوخت های منظم تر و نزدیک بهم بیشتر کاربرد داشته باشه....البته اگه براتون خیلی مهم که دوخت های منظم داشته باشید از روش کریت یا اسموک دوزی استفاده کنید مناسب تره{53}
حالا باران جون میان توضیحات بهتری میدن:3:

<باران>
2014-02-14, 05:58 PM
ببخش مدير جون هر چي فكر كردم سوالم رو كجا بنويسم ، تاپيك مناسبي نيافتم.. لطفا اگه جاش درست نيست زحمت انتقالش رو بكشيد...

باران جونم من پارچه ساتن بنفش گرفتم براي هفت سين.. ميخوام پارچه رو مثل دامن اين عكس بكنم اما واقعا نمي دونم چطوري.. ميشه طرز اين نوع دوخت رو بذاري؟؟ فكر كردم شايد يه نوع كريت باشه.. هر چي تو نت جستجو كردم اينجوري نديدم...

ممنونممم {2 (5)}

205274

باران جان نمونه کاری که گذاشتی همون گریت(چروک پارچه) هست.گریت پارچه به معنی تغییر پارچه است. پارچه را به انواع مختلف تغییر شکل داده و به صورت گلهای زیبا ، چروکهای منظم یا نامنظم در می آوریم...
نوع پارچه: انواع ساتن انواع حریر و کرپها بهترین گزینه برای کار گریت میباشند

نوع سوزن: بلند و معمولی با سری ظریف و تیز
مقدار پارچه مصرفی برای هر کار معمولا بین 1/5تا 2/5 برابر اندازه واقعی در نظر میگیرن.چنانچه از اینکار برای قسمتی از لباس استفاده میکنی اول کار گریت را انجام بدین بعد الگو را روی ان قرار داده و برش دهید

با چند روش میشه پارچه هارو چروک کرد و پارچه جدیدی رو آماده کنیم

چروک با استفاده از لایه و اتو...که بیشتر در بالاتنه استفاده میشه

چروک با استفاده از نخ و سوزن...معمولا برای دامن عروس استفاده میشه

چروک ساده..این نوع چروک را در روشهای مختلف میشه انجام داد

روش اول.پارچه رو در جهتی که مورد نظر هست.با دست چروک کنید وبه دور یک تکه چوب یا فلز مانند قوطی رب یا قوطی روغن بچرخانید و با نخ دور پارچه بپیچید و انرا روی بخار اب قرار بدید تا در اثر گرمای زیاد.چروک آن ثابت شود.سپس بمدت 24 ساعت به همان حالت داخل فریزر گذاشته تا چروک ثابت گردد
روش دوم.برای پارچه هایی که رنگ میدن میتونید پارچه رو با دست چروک کرده و دور انرا با نخ بپیچید تا چروک حرکت نکند.سپس داخل نایلون فریزر قرار داده و سر آنرا گره بزنید و در ظرف پر از اب گذاشته تا بجوشد که چروک ثابت شود.

طریقه انتقال طرح:

به کمک خط کش و مداد از پشت کار خطوط عمودی و افقی با فاصله 2سانتی متر(یا هر اندازه دلخواه) کشیده میشه . حاصل کار چهارخانه های ممتد است.سپس طبق طرح انتخاب شده خطوط افقی عمودی یا مایل را در جدول وارد میکنیم.
(یا جدولی روی کاغذ تنظیم و بعد به پشت پارچه انتقال داده)با استفاده از نخ و سوزن نقاط مشخص شده رو بهم بست میزنید و در اخر دو سر نخها رو به همدیگه گره زده و محکم کنید.گل یا هر طرح چروکی که دارید رو با دست تنظیم کنید

اینم چند نمونه کار چروک با نقشه.هرکدم از این طرحهارو با فاصله رو پارچه مورد نظرت پیاده کنی به طرح اصلیت نزدیکه

205447
205448
205449
205450
205451

اینم یه جورشه

205452
205453

<باران>
2014-02-14, 06:04 PM
خانمی منم سوال داشتم
میخواستم الگوی ساق پوش رو بهم بدی میخوام عین این خزدار بدوزم
205275

خانمی ساق پوش؟!؟ با پارچه؟؟داریم؟؟؟{2 (26)}
عکسی که گذاشتی بافتنی هست باید در تاپیک مربوط به خودش مطرح شه.{1}

<باران>
2014-03-16, 09:29 PM
سلام دوستان
من میخوام با پارچه تافته مانتو بدوزم.اول اینکه من متری 7تومن دیدم.آیا درسته؟یعنی همونیه که تو مانتو ازش استفاده میشه؟
بعد اینکه آیا احتیاج به آستر داره یا نه؟اگر آره آستر از چه جنس؟بعد اینکه آیا به لایی حریر احتیاج داره؟
چندتا سوال شد.مرسی از وقتی که میذارید و جوابتون.

خانمی در مورد قیمتش نمیتونم نظری بدم.جابه جا قیمتها فرق میکنه.متری 7 تومن کمی مشکوک میزنه:3: در مورد کیفیت پارچه مطمئن شو. من متری 40 تا 80 تومن به بالا قیمت کردم.
معمولا این پارچه هارو لایه حریر میدن.قسمت جلوی مانتو رو لایه بده.

سلام
ببخشید مانتو عبایی یا شالی ک بشه دو رو پوشید رو چه جور باید دوخت. مرسی

خانمی در مورد سوالت!!!!که بشه دورو پوشید معمولا این مدلهارو با دورنگ پارچه مجزا دوخت میکنند.و مثل آستری که به لباس وصل میشه پیش میرن..
در ضمن این تاپیک رو هم داریم:3:
برش و دوخت مانتو چپ و راست(دراپه) ([Only registered and activated users can see links])

سلام ببخشید میخوام یه سوال مسخره بپرسم
یه مانتوی نخی هدیه گرفتم که برام گشاده(سایزم Sاما سایز مانتوM) چطوری میتونم خودم بدون چرخ خیاطی تنگش کنم؟میشه یادم بدید{2 (4)}

اول اینکه مبارک باشه{1}
بنظر میاد خیلی از خیاطی سررشته نداری.:3:
اگر نداری توصییه میکنم بده کار بلد درستش کنه.بدون چرخ خیاطی که کار خیلی تمیز نمیشه.اگر هم بشه باید دوخت بخیه رو خیلی تمیز انجام بدید
خوب واسه اینکار مثل سایز به سایز کردن باید پیش برین..اندازه کارور جلو و پشت. دور سینه..دور با سن..دور کمرو... رو بگیر محاسبات مربوط به الگوی پشت و جلو رو انجام بده((این تاپیک رو مطالعه کن)) ([Only registered and activated users can see links])
اندازه اصلی خودتو رو مانتو مشخص کن.و چرخکاری کن.واسه اینکه دوختت تمیز از اب در بیاد بهتره استین از مانتو جدا کنی چون اندازه کارور و کمر و سینه و خلاصه همچی رو لباس تغییر میکنه.و لازمه حلقه استین اصلاح بشه.ممکنه این تغییرات زیاد باشه پس بهتره اصولی پیش برین.
.منتها یوقتایی لازم نیست خیلی اندازه رو تغییر داد.میشه با گرفتن درز سمت پهلو هاو یا گرفتن ساسون به نتیجه مطلوب میرسین(معمولا ساسونها 3 سانتی محاسبه میشه.1/5 سانت در هر طرف میتونی این اندازه رو بیشتر کنی)

novin
2014-03-19, 07:09 PM
ببخشید من یه مشکلی داشتم میخواستم ببینم درزهای عمودی چرا چین میخورند و چکار باید کرد که چین نخورند؟

<باران>
2014-03-20, 03:32 PM
ببخشید من یه مشکلی داشتم میخواستم ببینم درزهای عمودی چرا چین میخورند و چکار باید کرد که چین نخورند؟

خانمی.کشش تنظیم نخ چرخ خیاطی رو چک کنید.دقت داشته باشید تعداد بخیه هایی که در یک سانت میزنه چندتاست.من درجه کشش نخ رو روی 3 میذارم
در حین دوخت با دستتون پارچه رو از پشت پایه چرخ هدایت کنید و کمی (خیلی ملایم بکشید).
بعد از هربار دوخت اطو کشیدن یادتون نره خیلی در کیفیت کار تاثیر میگذاره
موفق باشی{1}

فرناز جعفرپور
2014-03-26, 06:00 PM
دوستای گلم سلام
من از اینکه با شماها اشنا شدم خیلی خوشحالم منم مثله خیلیا عاشق خیاطی هستم 5-6 ساله هر کجا کلاس خیاطی دیدم رفتم با 3 روش خیاطی یاد گرفتم گرلاوین.مولر.روش ساده که از همه بهتر برام روش ساده بود قبلا فقط برا خودم میدوختم ولی با این روش اعتماد به نفسم زیاد شد وتونستم برا مشتری هم لباس بدوزم الان حدود یه ساله برا مشتری دارم خیاطی میکنم اینجا هم اومدم اگه اشکالی داشتم تا با هم رفع اشکال کنیم خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنین منم هر چی از دستم بیاد کوتاهی نمیکنم من کت دامن و مانتو هام واقعا خوب درمیاد :11:ولی تا حالا لباس شب ندوختم میخوام با کمک هم یه چیزایی یاد بگیریم اگه دوستای گلم کسیو سراغ دارن که بتونیم مجازی یاد بگیریم خیلی خوب میشه{53}

serfan
2014-03-26, 06:16 PM
تشکر عالی بود
{53}

مریمو
2014-05-11, 10:11 AM

عزیزم من الگو مانتو واسه خودم میخوام میشه کمکم کنی؟واسم بکشی یا بگی چطوری بکشم.اگر لازمه اندازه هامو بفرستم.ممنون میشم کمکم کنین

<*Sara*>
2014-06-03, 11:13 AM
ممكنه راهنمايي كنيد كه به افراد تقريبا كوتاه قد چه مدل دامن بلندي مياد؟!!!

<باران>
2014-06-03, 03:15 PM
ممكنه راهنمايي كنيد كه به افراد تقريبا كوتاه قد چه مدل دامن بلندي مياد؟!!!

سارا جان یه سری به اینجا ([Only registered and activated users can see links]) بزن اطلاعات کلی در زمینه سوالی که مطرح کردی رو داره

mahdiehbakhshi
2014-08-08, 03:19 PM
باسلام
تشکرازسایت خوبتون,ببخشیدتومانتوچپ وراستی,راجع به اینکه ازسرشانه به پنس بایدوصل بشه توسایت گفتین,اما میشه راجع به کنترل های دورسینه ,دور کمر وباسن هم بیشتر توضیح بدین.همچنین میشه راجع به اینکه اگه بخوایم کمرجدابدوزیم وبخوایم ازپهلو وکمرپیله بدیم چیکارباید بکنیم .خواهشا زودتر راهنماییم کنین.
باتشکر

*Reyhaneh*
2014-08-24, 10:11 AM
سلام .ایا کسی هست جواب بده ؟//یه برچسب حرارتی انگری برد گذاشتم رو لباس پسری با اتو از صبح باهاش درگیرم نچسبید که نچسپید {102} کمک{20}