تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : سونوگرافی *پ*س*ت*ا*ن*


Hedieh
2012-01-03, 03:32 PM
سونوگرافی ***** كه در اصطلاح غلط سینه نامیده می‌شود (سینه یا قفسه سینه محفظه استخوانی حاول قلب و ریه‌هاست) از بافت نرمی كه حاوی چربی، غدد و مجاری شیری است تشكیل شده است. سونوگرافی در كنار روش‌های دیگری چون معاینه بالینی و ماموگرافی برای بررسی، تشخیص و درمان برخی از تومورها و بیماری‌های ***** مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سونوگرافی از پستان‌ها گاهی در مردان نیز ضرورت می‌یابد. زنانی كه هرماه پس از پایان دوره قاعدگی به معاینه پستان‌های خود می‌پردازند بسیار زودتر متوجه تشكیل توده در پستان‌های خود شده و در آینده در معرض خطرات كمتری قرار می‌گیرند. لذا حتماً

1. از سن 20 سالگی به معاینه مرتب و صحیح پستان‌های خود كه توسط پزشك یا كارشناسان مامایی به شما آموزش داده می‌شود بپردازید.

2. در حوالی سن 35 سالگی طبق نظر پزشك معالج خود یك عكس ماموگرافی از پستان‌هایتان تهیه نمود و آن را به عنوان سابقه نگاه دارید.

3. معمولاً انجام ماموگرافی سالیانه پس از سال 50 سالگی در خانم‌ها توصیه می‌شود. در زیر این سن معمولاً باید هر دو سال یك ماموگرافی تهیه شود. سونوگرافی ***** در هر سنی قابل انجام است. سونوگرافی به خصوص در سنین زیر 30 سالگی كه ماموگرافی انجام نمی‌شود، كاربرد دارد.

كاربرد اصلی سونوگرافی ***** در تشخیص كیست‌ها یا حفرات توخالی آن است. از این روش همچنین می‌توان برای مقاصد درمانی مانند تخلیه كیست‌ها یا نمونه‌برداری از تومورهای توپر استفاده نمود. پستان‌هایی كه در حالت خوابیده كم ضخامت به نظر می‌رسند. را می‌توان در وضعیت نشسته مورد امتحان سونوگرافی قرار داد. آمادگی‌های پیش از انجام سونوگرافی *****

• در سونوگرافی ***** باید همیشه زیر بغل‌ها را هم‌بررسی نمود، لذا همیشه قبل از مراجعه سعی كنید تا دوش بگیری و مراقب بهداشت، تعریق و بوی بد زیربغل و ضایعات قارچی این ناحیه باشید.

• همیشه نتایج سونوگرافی‌ها و ماموگرافی‌های قبلی را همراه داشته باشید.