مسابقه آشپزی و شیرینی پزی 52 - ویژه نوروز 93
>>> برنامه های آموزشی ویژه روزمنو <<<
مسابقه عکس کودک 24 - اخم کوچولوها !

PDA

مشاهده نسخه کامل : تجربه های شیرین :: کیک یزدی ::

ChefShadi
2011-12-31, 09:06 PM
روزمنویی های عزیزم سلام:11::11:

یک راست میرم سر اصل مطلب{2 (6)}

تو هر انجمنی, مثل انجمن ما, یه عالمه دستور کیک و شیرینی و دسر هست, که اگر دقت کرده باشیم, خیلی هاشون, صرفا فقط دستور هستن و یک عکس و نهایتا یکی دو نفری که دستور رو تست کرده باشن. و خب بعد از مدتی, اون دستور رفته رفته میره پایین, شاید, هیچوقت هیچکس دیگه بهشون سر نزنه یا حتی اصلا یادش بره همچین دستوری هست, یا کاربرهای جدید, شاید اصلا ندونن همچین دستوری هست. {2 (9)}
و حیفه عزیزانم, حیف که اون کسی که دستور رو تست کرده, درست کرده, زحمت کشیده , عکس گرفته و.... دستورش همینطور بی استفاده بمونه بی اونکه کسی تستش کنه.{2 (9)}

کاری که قراره انجام بدیم, اینه که هر ده روز, یک شیرینی, کیک یا دسر رو انتخاب میکنیم, تمام طرز تهیه هایی که ازش تو سایت موجود داریم رو من میذارم, شماها اگه دستوری ازش دارین که تو سایت نیست هم میذارید(هم تو این تاپیک هم تو تاپیک خودش) و بعد, همه شروع میکنیم به درست کردنش تو این ده روز. شما ده روز وقت دارید, یعنی 240 ساعت به عبارتی 14400 دقیقه و بطور دقیقتر 864000 ثانیه!!!!{4} که این چیزی که قرارش رو گذاشتیم درست کنید. ایده تون رو روش پیاده کنید. اگر به نتیجه یا نکته جدیدی رسیدید حتما حتما حتما بیاید و اینجا عنوانش کنید, و باز هم حتما حتما حتما اگر به مشکلی برخوردید, و نتونستید پاسخ خودتون رو توی خود تاپیک اون خوردنی پیدا کنید, حتما تو این تاپیک مطرحش کنید. و صد در صد, عکس کارتون رو هم بذارید اینجا و همچنین تو تاپیک خودش بعد از ده روز, سعی میکنیم که مطالب این تاپیک, آرشیو بشه, و دوباره این تاپیک از اول برای موضوع جدید آماده بشه.

بازم میگم, خواهشا خواهشا خواهشا, دستوری که میذاریم رو درست کنید, ایده بدید, تغییرش بدید, و براش وقت بذارید. وقت چندانی نمیگیره و برای هممون هم یه ماجراجویی و تجربه جدید و شیرین میشه:11::11::11::11:

توی پست بعدی موضوع این هفته رو میگم:3:

ChefShadi
2011-12-31, 09:29 PM
اولین موضوع رو برای این که هم ساده تر هست هم ایرانی تر, کیک یزدی ([Only registered and activated users can see links]) انتخاب میکنم.

دستورهایی که از کیک یزدی تو سایت موجوده, به شرح زیر هستش, شما میتونید از هر کدوم از این سه دستور که دوست دارید استفاده کنید, یا اگر دستور دیگه ای دارید, اونو تو اینجا و تو تاپیک کیک یزدی بذارید و استفاده کنید.

دستور شماره یک:
یک لیوان آرد
نصف لیوان شکر
نصف لیوان روغن مایع
5 قاشق غذاخوری شیر
یک قاشق مربا خوری سر صاف بکینگ پودر
نصف قاشق چای خوری وانیل
دو عدد تخم مرغ
یک قاشق مربا خوری پودر هل
سه قاشق غذا خوری گلاب
همه مواد را در یک ظرف با هم خوب هم میزنیم تا یکدست شود و شروع به حباب حباب شدن کند بعد در قالب ریخته و روی کیکها کنجد میریزیم و 25 دقیقه در فر 180 درجه از قبل گرم شده میگذاریم.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
دستور شماره دو:
تخم مرغ ۴ عدد
شکر ۲۵۰ گرم
هل نصف ق چ
روغن مایع ۴/۳ پیمانه (۱۸۰ میلی‌ لیتر)
ماست ۲۵۰ گرم
آرد ۳۷۵ گرم
۴/۱ق چ bp
بکینگ سودا۲/۱ق چ(من نداشتم بکینگ پودر رو ۱ قاشق چای خوری بیشتر کردم)
شربت به میزان لازم پسته به میزان لازم
تخم مرغ‌ها رو با شکر با همزن برقی میزنیم تا کمرنگ و غلیظ شود بعد هل روغن و ماست رو اضافه و مخلوط می‌کنیم مواد خشک رو با هم ا لک می‌کنیم و به مایع اضافه می‌کنیم و مخلوط می‌کنیم سپس مواد رو در قالب ریخته در فر‌ ۱۸۰ حدود 20 دقیقه میذاریم تا طلائی شود بعد روش رو شربت میمالیم و خلال پسته می‌ریزیم
---------------------------------------------------------------------------------------------------
دستور شماره سه:
جوش شیرین یک ق م
ماست یک لیوان
تخم مرغ دو عدد
شکر آسیاب شده 180 گرم
هل پودر شده یک و نیم ق چ (قابل کم و زیاد شدن)
گلاب یک سوم لیوان کمی کمتر( قابل کم و زیاد شدن)
روغن مایع ترجیحا کانولا دو سوم لیوان
آرد 250 گرم

فر رو روی 180 سانتی گراد 350 فارنهایت گرم میکنیم
اول جوش شیرین رو توی ماست میریزیم و هم میزنیم و کنار میذاریم
بعد تخم مرغ ها رو حسابی میزنیم , شکر را اضافه میکنیم و دوباره حسابی میزنیم تا تا کرم رنگ بشن
روغن و ماست رو اضافه میکنیم و دوباره هم میزنیم, اگر هل و گلاب میخواستیم بزنیم همراه روغن و ماست به مواد اضافه میکنیم
آرد رو که قبلا الک کرده ایم به مواد در دو مرحله اضافه میکنیم , و به آرامی هم میزنیم(با پایین ترین سرعت هم زن)
در قالب مافین که قبلا کاغذ گذاشته ایم ریخته(دو سوم قالب را پر میکنیم), رویش کمی کنجد میریزیم و برای بیست و پنج دقیقه در فر میگذاریم
---------------------------------------------------------
دستور شماره چهار:

مواد لازم:
تخم مرغ 3 عدد ب
یکینگ پودر 2 قاشق چ
آرد 300 گ
روغن مایع 1پیمانه سرخالی
شربت غلیظ 2 ق سوپ خوری
شکر یک و یک چهارم پ
نمک میوه یک چهارم ق چ
گلاب یک دوم پ
آب خنک یک دوم پ
هل یک دوم ق چ

در ظرفی مناسب کلیه مواد را به کمک همزن دستی با هم مخلوط کنید و بیش از حد هم نزنید مخلوط آماده را 30 دقیقه استراحت دهید . مخلوط آماده را در قالبهای کیک یزدی که با کپسول ( کاغذ مخصوص کیک یزدی ) پوشانده اید، به اندازه دو سوم بریزید و همه قالبها رادرسینی فر بچینید. بعد درون طبقه وسط فر که از قبل گرم شده و داغ است قرار دهید .دمای فر ابتدا روی 200 درجه سانتیگراد یا 400 درجه فارنهایت باشد بعد از 10 دقیقه که روی کیک کاملاً پف کرد درجه فر را به 180 درجه سانتیگراد برگردانید و بگذارید به مدت 10-15 دقیقه بماند تا طلایی شود . یادآوری : این کیک یزدی صنعتی
می باشد و رویه آن کاملاً گنبدی و ترک خورده است .

------------------------------------------------------

دستور شماره پنج:

کیک یزدی (صنعتی، پوک و خوشمزه)
تخم مرغ 3 عدد
بكينگ پودر 1 و یک چهارم ق چ
آرد 300 گرم
روغن مايع 1 پيمانه سرخالي
شربت غليظ 2 ق س
شكر 1 و یک چهارم پيمانه
نمك ميوه یک چهارم ق چ
گلاب یک دوم پيمانه
آب خنك یک دوم پيمانه
هل یک دوم ق چ
طرز تهيه:
كليه مواد را با مفتول هم زده تا بكدست شود(نبايد زياد هم بزنيدفقط در حد صاف و يكدست شدن) 30 دقيقه مواد را استراحت دهيد .بعد از اين زمان موادرا در قالب هاي كاغذ دار ريخته روي آن كنجد پاشيده در فر از قبل داغ شده با حرارت 200 درجه سانتيگراد به مدت 10 دقيقه قرار دهيد.حتما حرارت را رعايت كنيد تا كيك پفكند و بالا بيايد بعد از 10 دقيقه حرارت را به 180 درجه رسانده و 15 تا 20 دقيقهديگر بماند تا رويه طلايي شود .(بعد از خنك شدن حتما كيك را در ظرف درب دار نگهداري نماييد تا ملايم بماند).
*** فقط به علاوه (+) زدن با کارد چرب روی کیک ها قبل از پخت فراموش نشه.

در دستور ذكر شده از ماسوره براي ريختن مايه كيك درون قالب كمك بگيريد ولي اگر براتون ريختن با ماسوره سخته يا اينكه قيف ندارين از قاشق استفاده كنيد

----------------------------------------------------------------------

دستور شماره شش:

تخم مرغ 3 عدد
آرد 300 گرم
شربت غليظ 2 ق س
شكر 1 و یک چهارم پيمانه
نمك ميوه یک چهارم ق چ
گلاب یک دوم پيمانه
آب خنك یک دوم پيمانه
هل یک دوم ق چ
طرز تهيه:
كليه مواد را با مفتول هم زده تا بكدست شود(نبايد زياد هم بزنيدفقط در حد صاف و يكدست شدن) 30 دقيقه مواد را استراحت دهيد .بعد از اين زمان موادرا در قالب هاي كاغذ دار ريخته روي آن كنجد پاشيده در فر از قبل داغ شده با حرارت 200 درجه سانتيگراد به مدت 10 دقيقه قرار دهيد.حتما حرارت را رعايت كنيد تا كيك پفكند و بالا بيايد بعد از 10 دقيقه حرارت را به 180 درجه رسانده و 15 تا 20 دقيقهديگر بماند تا رويه طلايي شود .(بعد از خنك شدن حتما كيك را در ظرف درب دار نگهداري نماييد تا ملايم بماند).

در دستور ذكر شده از ماسوره براي ريختن مايه كيك درون قالب كمك بگيريد ولي اگر براتون ريختن با ماسوره سخته يا اينكه قيف ندارين از قاشق استفاده كنيد

---------------------------------------------------------------

دستور شماره هفت:

کیکیزدیسیمین قاجار

مواد لازم برای 28 عدد کیک:
تخم مرغ 4 عدد
ماست 250 گرم
بیکینگ پودر یک دوم قاشق چایخوری
نمک میوه یک دوم قاشق چایخوری
جوش شیرین یک دوم قاشق چایخوری
پودر هل 2 قاشق چایخوری
آرد 500 گرم
شکر 400 گرم (یک و دو سوم پیمانه(
گلاب 85 میلی لیتر (یک سوم (پیمانه
روغن مایع 250 میلی لیتر (1پیمانه)
خامه 2 قاشق سوپخوری
پودر پسته به میزان لازم (به دلخواهبرای روی کیک ها(
طرز تهیه:
- ابتدا فر را با 220 درجه سانتیگراد یا 450 درجه فارنهایت یا شماره 6 روشنکنید.
- قالب های کیک یزدی را نیز آماده نمایید و داخل آنها را کاغذ مخصوصبیندازید و داخل سینی فر بچینید.
- تخممرغ ها و شکر را در کاسه ای بریزید و حدود پنج دقیقه با همزن برقیبزنید.
- سپس خامه و ماست را بیفزایید و یک دقیقه دیگر با همزن بزنید.
- موادخشک (آرد+ بیکینگ پودر+ جوش شیرین+ هل+ نمک میوه) را با هم مخلوط کنیدویک بار الک نمایید
- بعد یکباره همه این مواد را به مخلوط تخم مرغی اضافهکنیدو تمام مواد را 5 دقیقه با همزن بزنید.
- سپس گلاب را اضافه کرده یکدقیقه بزنید
- بعد روغن مایع را بیفزایید و دوباره یک دقیقه با همزن بزنید.
- دو سوم از کاغذ های داخل قالب را از مایه آمادهشده پُر کنید و قالب ها در سینی بچینید.
- داخل فری که از قبل گرم کرده اید، روی طبقه وسطبه مدت 20 دقیقه قرار دهید تا کیک ها بپزند.
- در صورت دلخواه می توانید روی کیک ها کمی پوستپسته بپاشید.
نکات:
برای اینکه کیک شکل مخروطی داشته باشد با یک پالت (وسیله مخصوص شیرینی پزی) کهدر روغن مایع فرو کرده اید به صورت به علاوه (+) داخل کیک ها فروکنید،درصورت دلخواه روی هر کیک مقداری پودر پسته بپاشید و بعد سینی را در فرقرار
دهید. داغ بودن فر، برای بهتر پف کردن کیک بسیار مهم است. همچنیندقتداشته باشید که در مراحل تهیه، نباید کیک یزدی زیاد هم بخورد؛ فقط درحدمخلوط شدن کافی است. در مجموع با همزن دور متوسط 15 دقیقه زدهشود.
نمک میوه نوعی پودر سفید رنگ است که برای هوادهی در کیک هایکوچک می تواناز آن استفاده نمود. ترکیبات این پودر شامل: نشاسته+ جوهرلیمو+ بی کربناتسدیم+ پیروفسفات+ آرد گندم به میزان خیلی کم است. نمک میوه رامی توانید
از فروشگاههای لوازم قنادی تهیه کنید

------------------------------------------------------------------

دستور شماره هشت:

کیک یزدی
آرد 5/1لیوان
شکر 3/2لیوان
روغن مایع 3/2لیوان
ماست 2/1لیوان
پودر هل 2/1قاشق مربا خوری
بکینگ پودر 1قاشق مرباخوری
گلاب 2قاشق غذاخوری
تخم مرغ 2عدد
1.تخم مرغها رو با همزن میزنیم بعد شکر و اضافه میکنیم و با همزن خوب میزنیم.
2.ماست+روغن مایع رو اضافه میکنیم و دوباره با همزن میزنیم تا مواد خوب با هم مخلوط بشن.
3.حالا پودر هل+گلاب و میریزیم و در آخر هم آرد+بکینگ پودر وکم کم میریزیم و با همزن میزنیم تا کاملا با هم مخلوط و یکدست بشن.
۴.تو قالبهای کیک یزدی کاغذ کپسولی میذاریم بعد از مواد کیک به اندازه ای که یه مقدار از قالبها خالی بمونه پر میکنیم و در سینی فر میچینیم بعد میذاریم تو فر طبقه وسط به مدت ۱۰تا۱۵دقیقه.... (تاروی کیکها طلایی بشه)
میتونیم روی کیکها قبل از اینکه در فر بذاریم پودر پسته یا کنجد بریزیم....
۱-حتما ۵/۰ساعت قبل فر را با آخرین درجه اش روشن میکنیم باید کاملا داغ باشه وتا آخر پخت کیک هم باید با همین درجه حرارت باشه.*
۲-حتما از شکر استفاده بشه چون خود دونه های شکر باعث پف کیک می شه.*
۳-حتما از روغن مایع استفاده بشه.*
۴-به جای ماست میتونیم از شیر ولرم هم استفاده کنیم.*
۵-برای خوش طعم شدن کیکها میتونیم ازمقداری زعفران هم استفاده کنیم.*
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برای درست کردن کیک یزدی, از قالب های زیر استفاده میشه:

38463
38464

و از این کاغذها:
38465

عزیزانم, از امروز 10 دی تا 20 دی فرصت دارید که کیک یزدی ها رو درست کنید و عکس و نکته و نتیجه و اگر رسپی جدید دارید رو توی این تاپیک, و تاپیک مربوطه ش بذارید{2 (6)}:11:

از همکاری شما روزمنویی های گل خیلی خیلی ممنونم, امیدوارم همتون درست کنید و این تاپیک رو بالا نگه دارید:11::11::11::11::11:

ChefShadi
2011-12-31, 09:30 PM
خود ه من همیشه سوال و مساله ام این بوده:

چرا کیک یزدی من روش ترک نمیخوره؟

Nahid59
2011-12-31, 09:46 PM
شادی جون میشه تو آون توستر هم درست کرد؟{2 (19)}

ChefShadi
2011-12-31, 09:49 PM
عزیز دلم آون توسترت درجه و اینا داره دیگه؟
اگه داره صد در صد میشه{2 (6)}

Narges
2012-01-01, 02:13 AM
شادی عزیزم {2 (6)} برای این ایده جذاب و تاپیک شیرین متشکرم {clap}

من این کیک یزدی های خوشمزه رو همین امروز و با استفاده از "دستور شماره 3 کیک یزدی" در همین تاپیک درست کردم که خیلی خوب و خوشمزه بود {2 (30)}

- "دستور شماره 1" رو هم یکی دو بار درست کردم ولی این دستور "3" خیلی لطیف تر و بهتر بود
- گلاب و پودر هل رو به میزان گفته شده استفاده کردم کیک ها خیلی معطر شدن
- به نظرم خیلی به مزه کیک یزدی بیرون نزدیک بود {53}

ولی با توجه به اینکه مثل دستور عمل کردم و فر رو از ابتدای کار روشن کردم کیک قله ای نشد و ترک هم نخورد {2 (26)}

Nahid59
2012-01-01, 08:20 AM
عزیز دلم آون توسترت درجه و اینا داره دیگه؟
اگه داره صد در صد میشه{2 (6)}

آره شادی جون هم درجه داره هم سه طبقه داره هم سینی{1}

ChefShadi
2012-01-01, 11:15 AM
نرگس جونم چه فعال:11::11::11:

آره این دستور مزه ش خیلی خوب میشه عین بیرون میشه, دیدی جوش شیرین تو ماست چجوری عمل میکنه ماست پف میکنه{4}{4}{4}{4}

اساتید تشریف بیارید و نظر بدید, به نظرتون اگر آرد دستور سه رو بیشتر کنیم, و از روش اسرار آمیز "چاقو و یک +" استفاده کنیم, ممکنه قله ای بشه و ترک بخوره؟

*Negar*
2012-01-01, 11:45 AM
شادی جون ممنون بابت این ایده خوبت
منم سعی میکنم تو اولین فرصت مشقمو بیارم که خط بزنی
به نظر من واسه کیک یزدی های بیرون این کارو نمیکنن
خودش زیاد پف میکنه و ترک میخوره !
چون بعضی وقتا به جای 4 تا ترک 3 تاخط روشه
بعضی وقتا هم اصلا ترک نداره و فقط خیلی خیلی پف کرده
اگه اردش بیشتر باشه خمیر سنگین تر نمیشه ؟؟
به نظرت همین مانع پف کردنش نمیشه ؟؟
اونوقت ب پ رو هم باید زیاد کنیم
من میخوام دستور اولو امتحان کنم ولی ب پ رو بیشتر کنم و جوش شیرین بزنم
میام نتیجه رو اعلام میکنم

ChefShadi
2012-01-01, 11:59 AM
آره خب نگار جون...ممکنه خمیر سنگین تر شه...دستور سه بعد پخت خیلی شبیه بیرون میشه و لطیفه...
شاید دمای فر بالاتر باشه...
باید امتحان کنم

شایدم جوش شیرینشو بیشتر کردم!

Sarashpaz-Sepideh
2012-01-01, 12:41 PM
تكليف مني كه فر ندارم چيه؟با ماكروفر قراضه هم كه نميشه كاري كرد حالا تكليف چيه؟
من يه بار تو فر مامان كيك يزدي پزوندم روش ترك خورد و قله اي شد

*عاطفه*
2012-01-01, 01:05 PM
شادي جون
من يه دوره كلاس كيك و شيريني رفتم و تو كلاس هم استادمون گفت كه بايد دم قاشق رو بزني تو روغن و يه +رو كيك بدي
اگه درجه حرارت فر هم زياد باشه حتما ترك مي خوره
و كيك من هم واقعا ترك خورد حالا نميدونم چرا واسه شماها ترك نميخوره{2 (26)}

ChefShadi
2012-01-01, 01:45 PM
سپیده جان, تو قابلمه درست کن.
و لطفا اگر میتونی دستوری که باهاش کیک یزدی درست کردی هم بذار برامون.
عاطفه جان منم این دفعه تصمیم دارم دمای فر رو زیاد کنم, اون قضیه قاشق و روغن و + که فعلا جواب نداده, حالا ایندفعه با دمای بالا امتحان میکنم. شما برات امکانش هست که از این سه تا دستور با یکیش درست کنی؟ یا با همون دستوری که خودت درست کردی , درست کنی و دستور رو اینجا بذاری؟

sarina-kian
2012-01-01, 01:48 PM
والا این روش + امتحان کردم بازم سودی نبخشید.
اولشم حرارت فر رو تا 220 بردم بالا پف کرد اما بعدش پفش کم شد!!

ChefShadi
2012-01-01, 01:52 PM
سارینای گلم از کدوم دستور استفاده کردی؟

Sarashpaz-Sepideh
2012-01-01, 01:54 PM
شادي اخه دماي فر با دماي قابلمه خيلي فرق داره تازه اگه بخوام بذارم توي قالب مافين بعد بذارم تو قابلمه اوووووو صد سال طول ميكشه تا گرما برسه و بپزه به ريسكش و حيف شدن مواد نمي ارزه اما اكه برم خونه مامي ميپزم{2 (6)} تو با روش قيچي امتحان كردي شادي؟منظورم اينه كه با قيچي + بزني روي كيكت بازم نتيجه نديدي؟
دستوري كه من درست ميكنم همه مواد در يه مرحله ميكس ميشن ميذارم واستون بعدا{2 (6)}

sarina-kian
2012-01-01, 01:58 PM
کیک یزدی با روش شماره4:
(میگفت روش صنعتیه پخت کیک یزدیه و حتما ترک میخوره و گنبدی میشه):

مواد لازم:
تخم مرغ 3 عدد ب
یکینگ پودر 2 قاشق چ
آرد 300 گ
روغن مایع 1پیمانه سرخالی
شربت غلیظ 2 ق سوپ خوری
شکر یک و یک چهارم پ
نمک میوه یک چهارم ق چ
گلاب یک دوم پ
آب خنک یک دوم پ
هل یک دوم ق چ

در ظرفی مناسب کلیه مواد را به کمک همزن دستی با هم مخلوط کنید و بیش از حد هم نزنید مخلوط آماده را 30 دقیقه استراحت دهید . مخلوط آماده را در قالبهای کیک یزدی که با کپسول ( کاغذ مخصوص کیک یزدی ) پوشانده اید، به اندازه دو سوم بریزید و همه قالبها رادرسینی فر بچینید. بعد درون طبقه وسط فر که از قبل گرم شده و داغ است قرار دهید .دمای فر ابتدا روی 200 درجه سانتیگراد یا 400 درجه فارنهایت باشد بعد از 10 دقیقه که روی کیک کاملاً پف کرد درجه فر را به 180 درجه سانتیگراد برگردانید و بگذارید به مدت 10-15 دقیقه بماند تا طلایی شود . یادآوری : این کیک یزدی صنعتی
می باشد و رویه آن کاملاً گنبدی و ترک خورده است .

پ.ن: راس 10 دقیقه کیکهام خیلی خوب پف کردن اما وقتی پخت جلوتر میرفت حس کردم پف داره کم میشه.اونقدر پف زیاد بود که گفتم الان ترک میخوره اما{20}...قالبها رو هم تقریبا تا لبه یه نیم سانتی کمتر پر کردم!
روش رو شکلات چیپسی و کنجد و خلال بادام پاشیدم.اما حس کردم اونهایی که شکلات چیپسی روش بود کمتر پف کردن.اما از اینها گذشته طعمشون عالی بود...{53}

این تصویری که میبینید حاصل تلاشی بسیار در ساعت 7:30 بامداد امروز پس از خواندن تاپیک ماجرای شیرین و قلقلک اینجانب برای پخت کیک ها میباشد.

sarina-kian
2012-01-01, 02:07 PM
سارینای گلم از کدوم دستور استفاده کردی؟

شادی جون این دستور شهره جون بود .1کیک سه تخم مرغه اما خمیر مایه هم داشت که 1ق چ بود.کیک های خودش که کاملا ترک دار بود.ایشالا وقت کردم دستور رو مینویسم.

*عاطفه*
2012-01-01, 02:23 PM
شادي جون
اگه فندقم بزاره واينقدر منو اذيت نكنه حتما من هم مي درستمشون و دستور خودم رو هم اينجا ميزارم
به روي چشم{2 (6)}

Sarashpaz-Sepideh
2012-01-01, 02:27 PM
شادي اخه دماي فر با دماي قابلمه خيلي فرق داره تازه اگه بخوام بذارم توي قالب مافين بعد بذارم تو قابلمه اوووووو صد سال طول ميكشه تا گرما برسه و بپزه به ريسكش و حيف شدن مواد نمي ارزه اما اكه برم خونه مامي ميپزم{2 (6)} تو با روش قيچي امتحان كردي شادي؟منظورم اينه كه با قيچي + بزني روي كيكت بازم نتيجه نديدي؟
دستوري كه من درست ميكنم همه مواد در يه مرحله ميكس ميشن ميذارم واستون بعدا{2 (6)}

شادي با توئم ااااااااااا{21}

ChefShadi
2012-01-01, 02:27 PM
سارینا عزیزم ممنون از دستورت
سپیده جان آره با قیچی هم تاثیری نداشت, اما بالاخره نتیجه میگیریم{101}
عاطفه فندق خیلی مهمتره میخوای ما برای فندق کیک یزدی درست کنیم و بیاریم؟{2 (19)}
سپیده جان راستی, دستور اول رو یه نگاه بنداز, ببین مثل اونه دستورت؟ چون شیدک هم با همون دستور درست میکنه و حسابی قله ای و ترک دار میشه

Shidak
2012-01-01, 05:25 PM
اینا هم کیک یزدی‌های من با دستور شماره یک هست که قبلان هم عکشون رو تو سایت گذشتم. خوشمزه هستن . ترک میخورن با اینکه من هیچ کار اضافه تر بر دستور نوشته شده انجام نمیدم.

اما یه سوال برای دستور شماره ۳ به جای جوش شیرین چی‌ می‌تونم جایگزین کنم؟

ChefShadi
2012-01-01, 06:25 PM
ساناز جون ه هنرمند که کیک یزدیات به این خوبی ترک میخورن و ما حسرت به دل موندیم{4} طبق این تاپیک
[Only registered and activated users can see links]
هر نصف ق چ جوش شیرین, دو ق چ ب پ هست{2 (5)}

zeytoon
2012-01-01, 06:30 PM
شف شادی عجب تاپیکی زدی مادر :25: منم درست میکنم میام گزارش میدم پسرم عاشق کیک یزدیه

Princess
2012-01-01, 09:00 PM
عکس کیک یزدیه منم به زودی در این مکان نصب خواهد شد ! {4}{4}

ماهمون
2012-01-01, 10:03 PM
شادی جون ممنون بابت این ایده خوبت
منم سعی میکنم تو اولین فرصت مشقمو بیارم که خط بزنی
به نظر من واسه کیک یزدی های بیرون این کارو نمیکنن
خودش زیاد پف میکنه و ترک میخوره !
چون بعضی وقتا به جای 4 تا ترک 3 تاخط روشه
بعضی وقتا هم اصلا ترک نداره و فقط خیلی خیلی پف کرده
اگه اردش بیشتر باشه خمیر سنگین تر نمیشه ؟؟
به نظرت همین مانع پف کردنش نمیشه ؟؟
اونوقت ب پ رو هم باید زیاد کنیم
من میخوام دستور اولو امتحان کنم ولی ب پ رو بیشتر کنم و جوش شیرین بزنم
میام نتیجه رو اعلام میکنم

نگار جون امیدوارم قبل کیک درست کردنت پیام منو بخونی
با این کارت (جوش اضافه یا بکینگ پودر اضافه ) و بدون تغییر در میزان آرد
تنها نتیجه ای که از کارت میگیری اینه که
وسط کیکت حسابی میاد بالا و خیلی زود هم میره پایین و یه چاله وسط کیک ت خواهی داشت!
امیدوارم در کار شما استثنا صورت بگیره و اینطور نشه
چون خودم شیرینی و کیک میپزم و آشپزی میکنم میدونم اگه آدم نتیجه نگیره از زحمتش حسابی ضد حال میخوره{53}

nasrin50
2012-01-01, 10:27 PM
شادی جون من امروز ایجا رو پیدا کردم منتظر کاره منم باش عزیزم:11::11:

موفق باشی خواهر{clap}

ChefShadi
2012-01-01, 11:40 PM
نشاط{2 (6)} عشق من:11:

Shidak
2012-01-02, 01:19 AM
مرسی‌ شادی جون از راهنمایی. من فردا اگه خدا بخواد با دستور شماره ۳ درست می‌کنم.
شادی جون این دفعه فر‌ ت رو از قبل گرم کن شاید به خاطر گرمای زیاد فر‌ باشه که مال من ترک می‌خوره. در ضمن همونطور که تو تاپیک کیک‌ها هم گفتم من تو تمام دستورات بکینگ پودر رو یه کمی‌ بیشتر از مقدار گفته شده در دستور میریزم.

Soha
2012-01-02, 07:12 AM
تا ساعاتی دیگر عکس کیک یزدی اصل(اخه من خودم یزدی هستم)با دستورش اینجا گذاشته میشه:3:

Betty
2012-01-02, 07:30 AM
این کیکها رو با دستور سوم درست کردم، خیلی خوشمزه بودند، به خاطرشون رژیم رو که هیچ چی، بابای رژیم رو هم شکوندم و ۵-۶ تایی خوردم، ولی خنده دار این بود که بعد از اینکه مواد رو داخل کپسولها ریختم و توی فر گذاشتم، بعد از یکی ۲ دقیقه متوجه شدم که یادم رفته روغن توش بریزم!!! :42:با اعتماد به نفس زیاد از فر درشون آوردم، از کپسولها دوباره تو ظرف خالی کردم و روغن رو اضافه کردم ، هم زدم و باز داخل کپسولهای تازه ریختم و از اول داخل فر گذاشتم.{65}{65} با تمام این خرابکاریها خیلی خوش طعم شده بود، فقط اونجور که باید پف نکرد. {21}{21}{21}

ChefShadi
2012-01-02, 07:42 AM
بتی جون اما با این که درآوردیشون و روغن زدی و دوباره برگردوندی خیلی خوب شده پفش!!!{2 (19)}
فر آمریکایی و کیک یزدی پزنده ساکن تگزاس...مگه کیک یزدی جرات میکنه پف نکنه؟؟؟؟{4}

*Negar*
2012-01-02, 10:44 AM
خوب من یه نظریه دیگه هم از خودم درکنم{71}
به نظر میاد قالب ساناز جون متفاوت باشه
یعنی کیکهای یزدی کوچیکترن و حالت گلدانی بیشتری دارن
و این ممکنه تاثیر داشته باشه !

Princess
2012-01-02, 08:07 PM
و اینک کیک یزدی من ! {4}
با دستور شماره 3
با تشکر از شادی جووون {2 (6)}
مزه ش خیلییییی خووبه :11:
بعضیاشم ترک خورد ! {65}{69}

نکته اینکه
خوب که کیکو درست کردم دیدم کپسولام کمه خودم درست کردم !{65} {71}:35:

Marjan
2012-01-02, 08:49 PM
منم مبخوام درست کنم {102}

ChefShadi
2012-01-02, 11:08 PM
پرنسس(چرا اسمت رو یادم رفته؟؟؟؟؟{102}{102}) از ترک ها بگو برامون!!!!! چی شد که ترک خورد؟ زیاد پر کردی؟ چی شد که این سعادت نصیبت شد؟؟؟{105}

من فردا صبح اول وقت میخوام درستش کنم!! یه سری هم وقتی سها جونم دستور گذاشت درست میکنم{2 (19)}

Shidak
2012-01-03, 12:56 AM
من می‌خواستم امروز درست کنم اما ناهار ظهر رو که می‌خواستم از تو فر‌ در بیارم قاشق که دستم بود افتاد و درست از شکاف بین در و کف فر‌ رفت تو یعنی‌ اصلا من موندم که از این شکاف به این باریکی چطور رفت اون تو؟ از شانس دسته اش هم پلاستیکی است و فر‌ رو که روشن کنم آب می‌شه. حالا معلوم نیست تا کی‌ باید صبر کنم که همسر جان حوصله کنه و یه طوری این قاشق رو در بیاره. {verysad}

ChefShadi
2012-01-03, 10:10 AM
ساناز اینم یه قسمت از ماجراجویی شیرین و البته یه تجربه ی شیرینه{4}

Princess
2012-01-03, 10:26 AM
شادی جون اسمم که فرشته هس چطوری یادت رفته؟{71}

من کار خاصی انجام ندادم با همون دستور شماره 3 درستش کردم فقط تنها تفاوتی که داشت یکم بکینگ پودر بهش اضافه کردم! و فرو هم از قبل روشن کرده بودم به نظرم به دمای فر بستگی داره
ولی مزش عالی ی ی بود مخصوصا الان که گذاشتم تو یخچال خنک شد دقیقا مزه کیک یزدی های بیرونو میداد و همونقدرم لطیف بود مرسی شادی جون به خاطر این دستور:11:{2 (6)}

sogand.sh
2012-01-03, 02:30 PM
بچه ها فکر کنم به قالب بر میگرده:35:
و دمای فر ...فکر کنم تو این فلزی ها با دمای بالا ترک بخوره{71}

ChefShadi
2012-01-03, 04:52 PM
کیک یزدی های من با دستور شماره سه (اما یک و نیم ق م جوش شیرین) رفتن تو فر, دعا کنین ترک بخورن!!!

ChefShadi
2012-01-03, 05:22 PM
شکست{2 (14)} مزه عالی, پف عالی, بدون حتی یه دونه ترک{4}
سری دوم رفت توفر

Khaleh Mary
2012-01-03, 07:27 PM
کیک یزدی های من تو فره با دستور شماره ۳ درست کردم
البته من یک تغییر کوچک توش دادم ماست را ۲/۳ لیوان زدم به جای یک لیوان، و انموقع که تخم مرغ و شکر را میزدم لیوان ۱/۴ آبجوش بهش اضافه کردم چون توی دستور های کیک یزدی نوشته که تخم مرغ را باید به طریق بن ماری زد تا سفید و کشدار بشه و به این روش میشه و دومین تغییر هم به جای یک قاشق مربا خوری جوش شیرین نصف آنرا زدم و یک قاشق مربا خوری بکینگ پودر اضافه کردم
الان که ظاهرش خوبه و در ضمن ۲/۳ کپسول را هم پر کردم
و نکته سوم ارد را حتما وزن کنید و به پیمانه نریزید مثلا لیوان دسته دار فکر کنید ۲۵۰ گرمه

Khaleh Mary
2012-01-03, 08:00 PM
مزه عالی ،پف عالی ، ترک خوردنش دلبخواه خود کیک بوده بعضی هاش خورده و بعضی هاش نه {71}{71}،بافت و انسجام کیک عالی{2 (30)}
آهان یادم رفت بگم که من از شکر معمولی استفاده کردم

Khaleh Mary
2012-01-03, 08:03 PM
تازه میخواستم شربت هم درست کنم روش بمالم ولی همینجوریش خیلی هم شیرین شده این میزان مواد بغیر از ۱۲ تا کیک چون قالبم دیگه جا نداشت ۴ تا مافین تپلی توی قالب سیلیکونی هم شد

Shidak
2012-01-04, 01:07 AM
بچه ها فکر کنم به قالب بر میگرده:35:
و دمای فر ...فکر کنم تو این فلزی ها با دمای بالا ترک بخوره{71}
ولی‌ قالب من سیلیکونی است.

sarina-kian
2012-01-04, 07:20 AM
فکر میکنم به سایز قالب بر میگرده.قالبهای من باز هستن اما اگه از قالب کاپ کیک که بسته تر هست استفاده کنم فکر کنم بهتر جواب بده.نظرتون چیه؟کیک های خاله ماری و سانازی رو که دقت کردم به بزرگیه کیک های من نمیشه!
چند باری با دستور های مختلف و روش های مختلف کیک پختم اما این دستوری که گذاشتم 2ق سوپخوری شربت غلیظ داره بنظرم بافت و طعمش رو بسیار مشابه کیک های بازاری کرده!دستور خوبیه امتحانش کنید!!{53}

ChefShadi
2012-01-04, 10:07 AM
مال منم مثل خاله ماری و ساناز ه مزه اش عالیه با دستور سه , امروز که دوباره نگاشون کردم, دیدم داشتن ترک میخوردن که پختن! یعنی تا اراده کردن انگار بسته شدن!
من اول که شروع کردم دمای فرم رو آخرین درجه بود کیکا رو که گذاشتم, دمای فر رو رو 180 گذاشتم, به نظرتون درسته؟

ماهمون
2012-01-04, 10:20 AM
خاله ماری نگفتی از کدوم دستور تهیه استفاده کردی؟ 1 یا 2 یا 3؟؟

ماهمون
2012-01-04, 10:25 AM
اینم کیک یزدی من

سریع بردمش مدرسه ی مامان و اصلا فرصت نداشتم بذارم تو یه ظرف درست و حسابی تا ازش عکس بگیرم {66}
یه ترک کوچولوی 4 راه وسطش خورده که تو عکس معلوم نیست{2 (6)}
با دستور شماره 3 درست کردم . با نرگس عزیز هم موافقم که نسبت به دستور شماره ی 1 بافت نرم تری داره ولی تو مزه فرق چندانی با هم ندارند{2 (30)}

ChefShadi
2012-01-04, 10:32 AM
ماهمون جان تو پست قبلیش گفتن دستور سه

selin
2012-01-04, 07:43 PM
دو سوال در مورد دستور شماره ۱ داشتم.
- همه مواد را خوب هم می‌زنیم، منظورتون با همزن برقی بود یا دستی‌؟
-بدون هیچ ترتیبی میتونیم مواد را با هم مخلوط کنیم؟

ChefShadi
2012-01-04, 08:15 PM
سلین جان تو این دستورا من همیشه وقتی میگه همه مواد رو با هم میزنیم, معمولا با همزن برقی میزنم, اما با دستی هم اگه تند تند بزنی میشه. {1}

همه مواد رو میتونی با هم بریزی توی کاسه, اما به نظرم بهتره همه مواد جز آرد رو بریزی, بعد مخلوط کنی, بعد آرد و ب پ رو بریزی عزیزم{2 (6)}

Marjan
2012-01-04, 08:20 PM
پروژه من به شکست انجامید طبق دستور شماره 3 بافت عالی بود ولی خیلی پف نکرد شاید هم عیب از فر بود در ضمن اخر کار گریل رو روشن کردم زیادی روش پر رنگ شد ولی خوشبختانه رو مزه اش تاثیر نزاشت شانس اوردم {104}

selin
2012-01-04, 09:28 PM
این هم کیک من، از دستور شماره ۱ استفاده کردم و همه مواد رو نصفه ریختم به جز بکینگ پودر که طبق اندازه اصلی‌ ریختم، بافتش خوب بود اما زیاد پف نکرد به نظرم.

ضمنا شادی عزیز می‌خواستم اینجا ازت تشکر کنم که با این سنّ کم این همه خلاقیت و افکار زیبا و جدید داری.

ChefShadi
2012-01-04, 09:41 PM
ممنونم سلین عزیزم {2 (6)}
کیک یزدی هات خوب شدن به نظرم, از مزه شون راضی بودی؟
راستی, قالبت قالب مافین بود؟
اگه وقت کردی دستور سه رو هم امتحان کن{2 (6)}

selin
2012-01-04, 10:09 PM
ممنونم سلین عزیزم {2 (6)}
کیک یزدی هات خوب شدن به نظرم, از مزه شون راضی بودی؟
راستی, قالبت قالب مافین بود؟
اگه وقت کردی دستور سه رو هم امتحان کن{2 (6)}

مزشون به نظرم خوب بود ، اما به نظر همسرم یه چیزیش اضافه بود، نمی‌دونم شاید نباید همزمان وانیل و گلاب و پودر هل رو میزدم.
تداخل مزه یی ایجاد شده بود واسش{71}

شادی جان ، من قالب سلیکنی دارم، ولی‌ نمی‌دونم چرا وسطش یک حالت برآمدگی داره؟ شاید هم قالب مافین نیست؟ عکسش‌ رو گذاشتم، نظرت چیه؟

دستور شماره ۳ را بخاطر جوش شیرین امتحان نکردم، چون ندارم{71}.............

Khaleh Mary
2012-01-04, 10:11 PM
مرجان جون این خود دستور عمل کردی ؟ هیچ تغییر و تحولی توش نداده بدی ؟
ولی جالبی این کیک اینه که همش خوشمزه میشه آنهم بخاطر هل و گلابشه

Marjan
2012-01-04, 10:14 PM
مرجان جون این خود دستور عمل کردی ؟ هیچ تغییر و تحولی توش نداده بدی ؟
ولی جالبی این کیک اینه که همش خوشمزه میشه آنهم بخاطر هل و گلابشه
خاله ماری جوون دستور رو نصف کردم البته با ترازو وزن کردم و طبق دستور عمل کردم{2 (26)}ولی خیلی خوشمزه بود در ضمن من به چند تا از کیکها سیب دارچینی هم اضافه کردن که ار خوشمزگی واویلا شد {2 (30)}{71}

ChefShadi
2012-01-04, 11:09 PM
نه سلین جان قالب شما قالب دوناته, از اون دوناتایی که با قیف میریزن و حالت کیکی داره, ایشالا وارد تجربه های شیرین- دونات ها که شدیم میریم سراغ این قالب ها{2 (6)}

Shidak
2012-01-05, 01:25 AM
آخ جون قاشق از فر‌ در اومد و فردا بی‌ حرف پیش میریم به سوی دستور شماره سه. یه شانس خوبی‌ که تو این مورد اوردم اینه که بر خلاف بقیه کیک و شیرینی‌‌ها همسرم عاشق کیک یزدی و می‌تونم همه دستوراتش رو امتحان کنم بدون ترس از اینکه کیک‌ها بمونن و خورده نشن.

در ضمن کار همگی‌ عالی‌ بود.

شادی جون منم اول درجه فر‌ رو رو ۲۵۰ میزارم وقتی‌ که خوب گرم شد و خواستم کیک رو بذارم توش می‌ذارم رو ۱۷۰

baranbahari
2012-01-05, 09:13 AM
اينم كيك يزديهاي من البته بدون ترك ولي خوشمزه
من هميشه از دستور شماره يك استفاده ميكنم ولي اين بار با دستور شماره 3 درست كردم. شوشو هم ميگفت اينبار خوشمزه تر شده
قبلاً از كيفيت بد عكسها عذرخواهي ميشود!

ChefShadi
2012-01-05, 03:04 PM
علت خیلی خوشمزه شدن دستور سه, همون طور که خاله ماری گفتن, به خاطر هل و گلابشه, راستشو بخواین تو دستور اصلی نبود هل و گلاب, و من در طی یک دوره درست کردنش و احساس کردن این که "خب! یه چیزیش کمه!" ---> و وقتی یه چیزیش کمه, اون یه چیز, یا کاکائوئه! یا زعفرون! یا گلاب! (به نظر من{4}) تصمیم به اضافه کردن گلاب گرفتم, و خیلی خیلی خوشحالم که خوشتون اومده:11:
سانازم میاد و عکس کیک یزدی هاش با ترکای مشتی رو میذاره و من دوباره اینجوری میشم: {105}{2 (14)}{2 (26)}:35:{verysad}

{4}{4}{4}{4}{4}{4}

Khaleh Mary
2012-01-05, 05:25 PM
سلین جان قالبهات مخصوص کیک ساوارین هست که یک کیک فرانسوی است ان قسمت برجستگی برای پر کردن خامه یا میوه هست در ضمن این یک جور کیک شربت در و شیرین هست

farzane
2012-01-05, 05:51 PM
اولین عکس با دستور شماره 2 و دومین عکس با دستور شماره 1 بود طعم و مزه هردو خوب بود ولی به نظر خودم دستور 1 بهتر شده بود و پف بیشتری هم داشت انشالله دستور 3 را هم امتحان میکنم
البته در دستور 1 من به جای لیوان از پیمانه استفاده کردم نمیدونم تفاوتی داره یا نه من یه اندازه شما خانمهای هنرمند حرفه ای نیستم

ChefShadi
2012-01-05, 09:32 PM
خاله ماری من خیلی ساوارین دوست دارم {2 (5)} ممنون که یادمون دادین:11:
خاله, من توی یکی دو تا وبلاگ آمریکایی هم دیدم ازین قالبها برای دونات استفاده کردن, ممکنه که این قالب ها دو منظوره {4} باشن؟

Khaleh Mary
2012-01-05, 09:46 PM
شادی جان اگه آدم مثل تو با ذوق و استعداد باشه همه چی میشه توی این قالب ها درست کرد حتا کوکو ،ته چین ، اش رشته ، میرزا قاسمی ،{21}{21}
من یکبار که ساوارین درست کردم عکس مرحله به مرحله آنرا میزارم
ولی قالب های دونات هم همین شکلی هستند ولی ان برجستگی میانی خیلی بلند تر هست که هر ۲ طرف دونات سوراخ داشته باشه

ChefShadi
2012-01-05, 09:53 PM
من به علت هول بودن فراوان در جواب دادن اصن به ارتفاع سوراخه توجه نکردم{4}

Nahid59
2012-01-05, 10:23 PM
من هم همچنان منتظر رسیدن قالبهای کیک یزدی به قنادی محل میباشم{20}

Shidak
2012-01-05, 11:37 PM
اینم کیک‌های خوشمزه من با دستور ۳. {2 (30)}خیلی‌ مزه و بافتش به کیک یزدی‌های بیرون شبیه بود بهتر از دستور شماره ۱ بود. ممنون شادی جون. {2 (6)}
باور کنید من هیچ کار اضافه‌ای نکردم نمیدونم چرا مال من ترک میخورن. {2 (4)}

ChefShadi
2012-01-06, 10:50 AM
همونطور که میبینید همسایتی های محترم, چیزی که برای من شده دغدغه بدون چاره, برای دوست خوبمون خانوم ساناز در حد تفریح و ایناس{4}
یه روزی کیک یزدی های من ترک میخورن...و اونوقت من عکس کیک یزدی هامو در تمام دنیا پخش میکنم!!!!{105}

*عاطفه*
2012-01-06, 01:29 PM
شادي جون
من اين دستورها رو هم تو سيستمم سيو داشتم{65}
اگه صلاح ميدونيد باشه وگرنه زحمت پاك كردنش گردن خودته{2 (4)}

تخم مرغ 3 عدد
آرد 300 گرم
شربت غليظ 2 ق س
شكر 1 و یک چهارم پيمانه
نمك ميوه یک چهارم ق چ
گلاب یک دوم پيمانه
آب خنك یک دوم پيمانه
هل یک دوم ق چ
طرز تهيه:
كليه مواد را با مفتول هم زده تا بكدست شود(نبايد زياد هم بزنيد فقط در حد صاف و يكدست شدن) 30 دقيقه مواد را استراحت دهيد .بعد از اين زمان مواد را در قالب هاي كاغذ دار ريخته روي آن كنجد پاشيده در فر از قبل داغ شده با حرارت 200 درجه سانتيگراد به مدت 10 دقيقه قرار دهيد.حتما حرارت را رعايت كنيد تا كيك پف كند و بالا بيايد بعد از 10 دقيقه حرارت را به 180 درجه رسانده و 15 تا 20 دقيقه ديگر بماند تا رويه طلايي شود .(بعد از خنك شدن حتما كيك را در ظرف درب دار نگه داري نماييد تا ملايم بماند).

*عاطفه*
2012-01-06, 01:29 PM
کیک یزدی افسانه ظروفی
مواد لازم برای 24 عدد:
تخم مرغ 4 عدد
شکر 250 گرم
هل یک دوم قاشق چایخوری
روغن مایع سه چهارم پیمانه (180 میلی لیتر)
ماست 250 گرم
آرد 375 گرم
بیکینگ پودر یک چهارم قاشق چایخوری
بیکینگ سودا یک دوم قاشق چایخوری
شربت به میزان لازم
پسته به میزان لازم

چگونگی تهیه
تخم مرغ ها و شکر را درون کاسه مناسبی بریزید و با همزن برقی بزنید تا کمرنگ و غلیظ شود. آنگاه هل، روغن و ماست را بیفزایید و پس از مخلوط کردن مواد خشک را که شامل آرد، بیکینگ سودا می باشد، با هم الک کنید و به مایه اضافه کنید. سپس مایه رابین 12 قالب کیک یزدی تقسیم کنید و کیک را در فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت تقریبی 40 دقیقه یا تا زمانی که سطح کیک ها طلایی رنگ شوند بپزید. اکنون می توانید اندکی شربت گلاب روی کیک ها بمالید و با پسته تزیین کنید.

*عاطفه*
2012-01-06, 01:30 PM
کیک یزدی سیمین قاجار

مواد لازم برای 28 عدد کیک:
تخم مرغ 4 عدد
ماست 250 گرم
بیکینگ پودر یک دوم قاشق چایخوری
نمک میوه یک دوم قاشق چایخوری
جوش شیرین یک دوم قاشق چایخوری
پودر هل 2 قاشق چایخوری
آرد 500 گرم
شکر 400 گرم (یک و دو سوم پیمانه(
گلاب 85 میلی لیتر (یک سوم (پیمانه
روغن مایع 250 میلی لیتر (1 پیمانه)
خامه 2 قاشق سوپخوری
پودر پسته به میزان لازم (به دلخواه برای روی کیک ها(
طرز تهیه:
- ابتدا فر را با 220 درجه سانتیگراد یا 450 درجه فارنهایت یا شماره 6 روشن کنید.
- قالب های کیک یزدی را نیز آماده نمایید و داخل آنها را کاغذ مخصوص بیندازید و داخل سینی فر بچینید.
- تخم مرغ ها و شکر را در کاسه ای بریزید و حدود پنج دقیقه با همزن برقی بزنید.
- سپس خامه و ماست را بیفزایید و یک دقیقه دیگر با همزن بزنید.
- مواد خشک (آرد+ بیکینگ پودر+ جوش شیرین+ هل+ نمک میوه) را با هم مخلوط کنید ویک بار الک نمایید
- بعد یکباره همه این مواد را به مخلوط تخم مرغی اضافهکنید و تمام مواد را 5 دقیقه با همزن بزنید.
- سپس گلاب را اضافه کرده یکدقیقه بزنید
- بعد روغن مایع را بیفزایید و دوباره یک دقیقه با همزن بزنید.
- دو سوم از کاغذ های داخل قالب را از مایه آماده شده پُر کنید و قالب ها در سینی بچینید.
- داخل فری که از قبل گرم کرده اید، روی طبقه وسط به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا کیک ها بپزند.
- در صورت دلخواه می توانید روی کیک ها کمی پوست پسته بپاشید.
نکات:
برای اینکه کیک شکل مخروطی داشته باشد با یک پالت (وسیله مخصوص شیرینی پزی) که در روغن مایع فرو کرده اید به صورت به علاوه (+) داخل کیک ها فروکنید، در صورت دلخواه روی هر کیک مقداری پودر پسته بپاشید و بعد سینی را در فر قرار
دهید. داغ بودن فر، برای بهتر پف کردن کیک بسیار مهم است. همچنین دقت داشته باشید که در مراحل تهیه، نباید کیک یزدی زیاد هم بخورد؛ فقط در حد مخلوط شدن کافی است. در مجموع با همزن دور متوسط 15 دقیقه زده شود.
نمک میوه نوعی پودر سفید رنگ است که برای هوادهی در کیک های کوچک می توان از آن استفاده نمود. ترکیبات این پودر شامل: نشاسته+ جوهر لیمو+ بی کربنات سدیم+ پیروفسفات+ آرد گندم به میزان خیلی کم است. نمک میوه را می توانید
از فروشگاههای لوازم قنادی تهیه کنید

*عاطفه*
2012-01-06, 01:30 PM
کیک یزدی ([Only registered and activated users can see links])
آرد 5/1لیوان
شکر 3/2لیوان
روغن مایع 3/2لیوان
ماست 2/1لیوان
پودر هل 2/1قاشق مربا خوری
بکینگ پودر 1قاشق مرباخوری
گلاب 2قاشق غذاخوری
تخم مرغ 2عدد
1.تخم مرغها رو با همزن میزنیم بعد شکر و اضافه میکنیم و با همزن خوب میزنیم.
2.ماست+روغن مایع رو اضافه میکنیم و دوباره با همزن میزنیم تا مواد خوب با هم مخلوط بشن.
3.حالا پودر هل+گلاب و میریزیم و در آخر هم آرد+بکینگ پودر وکم کم میریزیم و با همزن میزنیم تا کاملا با هم مخلوط و یکدست بشن.
۴.تو قالبهای کیک یزدی کاغذ کپسولی میذاریم بعد از مواد کیک به اندازه ای که یه مقدار از قالبها خالی بمونه پر میکنیم و در سینی فر میچینیم بعد میذاریم تو فر طبقه وسط به مدت ۱۰تا۱۵دقیقه.... (تاروی کیکها طلایی بشه)
میتونیم روی کیکها قبل از اینکه در فر بذاریم پودر پسته یا کنجد بریزیم....
۱-حتما ۵/۰ساعت قبل فر را با آخرین درجه اش روشن میکنیم باید کاملا داغ باشه وتا آخر پخت کیک هم باید با همین درجه حرارت باشه.*
۲-حتما از شکر استفاده بشه چون خود دونه های شکر باعث پف کیک می شه.*
۳-حتما از روغن مایع استفاده بشه.*
۴-به جای ماست میتونیم از شیر ولرم هم استفاده کنیم.*
۵-برای خوش طعم شدن کیکها میتونیم ازمقداری زعفران هم استفاده کنیم.*

ChefShadi
2012-01-06, 04:29 PM
عاطفه گلم ممنون {2 (6)}:11: همش رو کپی میکنم تو صفحه اول, و اگر زحمتت نیست, لطفا توی تاپیک کیک یزدی هم این دستور ها رو بذار:11:

ChefShadi
2012-01-06, 04:43 PM
خانومای محترم سایت:

تو صفحه اول الان هشت تا دستور کیک یزدی داریم, و تا دوشنبه بیشتر وقت نداریم برای امتحان کردنشون, یادتون نره امتحانشون کنین عزیزانم!:11:

Khaleh Mary
2012-01-06, 05:31 PM
این دستور های جدید دیر رسید و من باز همان دستور شماره ۳ را صبح درست کردم و مواد را نیم برابر اضافه کردم و ۲۴ کیک خوشگل و تپلی بهم داد و تازه اینبار بیشتر دلش خواست و ترک دار شد (زور که نیست ):3:

Khaleh Mary
2012-01-07, 02:15 PM
{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}

Honey
2012-01-07, 07:55 PM
من دستور 8 درست کردم نوشته بود دمای فرتون تا اخر زیاد کنید تا حالا کیکم زیرش دیگه بزارم میسوزه و روشم طلایی نشده سفید مونده حالا چی کار کنم؟{verysad}

Honey
2012-01-07, 08:58 PM
خوب اینم کیک یزدی من با دستور 8 همه جیزش خوبه به جز دماش من که میگم قلق فر هر کس خودش می دونه باید دما شو 175 میذاشتم اخر شعله پایین خاموش کردم گریل یه 5 دقیقه ای روشن کردم تا طلایی شد
39262

selin
2012-01-08, 08:53 PM
سلین جان قالبهات مخصوص کیک ساوارین هست که یک کیک فرانسوی است ان قسمت برجستگی برای پر کردن خامه یا میوه هست در ضمن این یک جور کیک شربت در و شیرین هست

خاله ماری جان ممنون از راهنمائیت،توی ‌نت سرچ کردم و دستورش رو دیدم ، به نظر خیلی کار میبره، منم که تنبل.... ولی‌ عکسش‌ خیلی‌ قشنگ، شاید یه بار برای یه مهمونی درست کنم......

Shidak
2012-01-09, 02:01 AM
عزیزم منم از کیک پختن به خاطر ظرف زیاد که کثیف میشه فراری هستم. اما بکینگ پودر رو تو یه لیوان با ماست مخلوط کردم. تخم مرغ و شکر رو تو ظرف غذا ساز ریختم و و بعد هم به ترتیب بقیه مواد رو هم به همون ظرف اضافه کردم و آرد رو هم همون تو الک کردم. پس در کلّ یه لیوان یه قاشق و ظرف غذا ساز کثیف شد. به نسبت بقیه کیک‌ها یعنی‌ هیچ.

ChefShadi
2012-01-09, 12:07 PM
خانومای محترم و مهربون!
تا ساعت شش امروز به وقت ایران وقت دارید تجربیات کیک یزدیانه تون رو اعلام کنید!
امروز بعد از ظهر من میرم بالای منبر یه صحبت پایانی میکنم و در یک تاپیک جدید موضوع این هفته رو اعلام میکنم عزیزانم{2 (6)}

Princess
2012-01-09, 08:34 PM
یه کیک یزدی دیگه با شکلات{2 (6)} در آخرین لحظات{71}

بازم با دستور شماره3 خیلی عالیه ه ه ه

*Negar*
2012-01-10, 07:13 PM
خوب من یه تجربه نا موفق ویه تجربه نیمه موفق داشتم
از اونجائیکه فعلا ترازو ندارم همون دستور اول رو امتحان کردم
یه بار به جای شیر توش ماست ریختم که کم پف کرد و ناموفق بود
یه بارم عیندستور پختم فر رو با دمای 200 گرم کردم بعد با دمای 150 کیکو پختم
اینم نتیجه هردو کیک مربوط به تجربه دومه

Narges
2012-01-10, 08:30 PM
خوب منم یکبار دیگه دستور شماره 3 رو امتحان کردم {2 (30)}

اینبار از ابتدای شروع کار فر رو با دمای 250 روشن کردم وقتی کیکها رو توو فر گذاشتم دما رو تا 180 پایین آوردم ولی دریغ از یه ترک کوچولو {2 (9)}

یه سوال ترک روی کیک چطور بوجود میاد؟ یعنی چه کاری باعث ایجاد ترک میشه؟ باید بگردیم اونو پیدا و عملیاتی کنیم{53}

ChefShadi
2012-01-10, 08:38 PM
خانوما من همه دستورای موجود رو تو پست اول تاپیک کیک یزدی گذاشتم

نرگس گلم, من طبق درسایی که خوندم تو شیرینی پزی, (من کتاب تخصصی میخونم آخه{4}) میدونم که ترک کیک برای دمای زیاد فره, فر ه من تنور شده بود, اما ترکی در کار نبود{4}

ChefShadi
2012-01-10, 08:44 PM
عزیزان من در روز منو,

قسمت اول ماجراجویی شیرین, تجربه های شیرین, با موضوع کیک یزدی, به خوبی و خوشی تموم شد و من خیلی خوشحالم که این همه استقبال شد و خیلی ها این کیک خیلی خیلی خوشمزه و اصیل رو درست کردن, از استقبال شما واقعا ممنونم عزیزانم{2 (6)}

خب, همون طور که به دست اومده, ما در حال حاضر هشت دستور برای کیک یزدی داریم, که من دستور ها رو میذارم توی تاپیک کیک یزدی, اما زحمت گذاشتن عکسهای هنرهاتون عزیزانم, با خودتونه, برای مرتب شدن سایت, لطفا عکساتون رو تو تاپیک کیک یزدی هم بذارین و بنویسید که با کدوم دستور درست شده.{2 (6)}

فکر میکنم خیلی هامون تجربه های خیلی خوبی بدست آوردیم و ازین ماجراجویی لذت بردیم. {71}

از دوستای گلم, نرگس عزیزم, سارینای مهربونم, ساناز همیشه پیروز در عرصه ترک روی کیک یزدی, بتی نازنینم, فرشته(پرنسس) گلم, ماهمون عزیز, مرجان گل, سلین با سلیقه و عزیزم, باران بهاری عزیز, فرزانه عزیز, نشاط عزیز دلم, مامان عاطفه مهربون و عزیزم, هانی عزیزم , نگار مهربون و همه عزیزانی که تو ماجراجویی شیرین ایندفعه شرکت کردند به هر نحوی, خیلی خیلی تشکر میکنم, امیدوارم یه روزی انقدر این شرکت کننده ها زیاد بشن که وقت نکنم نام ببرم و بگم که از همه ی روزمنویی ها ممنونم:11:

و یک تشکر خیلی خیلی خیلی مخصوص (و خیلی خیلی ابراز شرمندگی ) از خاله ماری گلم که از اول فعالیت من در عرصه آشپزی و قنادی همراهم بوده (ماچ و بوسه و بغل!)
از نرگس گلم خواهش میکنم این تاپیک رو بعد از ابراز احساسات دوستان عزیز ببندن و وارد پروژه ی ده روز ه بعدیمون میشیم که تا چند دقیقه دیگه تو تاپیک جدید اعلامش میکنم:11::11::11::11::11:

Princess
2012-01-10, 08:57 PM
اول از همه ممنونم از شادی جون بابت این تاپیک خوب:11:{2 (6)}

خیلی وقت بود میخواستم این کیکو درست کنم اما تنبلیم میشد اینطوری بیشتر تشویق شدم که درستش کنم و خیلی هم تجربه خوبی بود و خوشم اومد{69}

کار همه دوستان عزیزم عالی بود خیلی از تجربیاتتون استفاده کردم ولی شادی جون کاش عکس کیک های شما رو هم میدیدیم چون میدونم کارت واقعا عالیه{2 (6)}

همچنین منتظر دستور اصیل کیک یزدی سها جونم بودم ......{2 (9)}

Khaleh Mary
2012-01-10, 09:43 PM
از دوستای گلم, نرگس عزیزم, سارینای مهربونم, ساناز همیشه پیروز در عرصه ترک روی کیک یزدی, بتی نازنینم, فرشته(پرنسس) گلم, ماهمون عزیز, مرجان گل, سلین با سلیقه و عزیزم, باران بهاری عزیز, فرزانه عزیز, نشاط عزیز دلم, مامان عاطفه مهربون و عزیزم, هانی عزیزم , نگار مهربون و همه عزیزانی که تو ماجراجویی شیرین ایندفعه شرکت کردند به هر نحوی, خیلی خیلی تشکر میکنم, امیدوارم یه روزی انقدر این شرکت کننده ها زیاد بشن که وقت نکنم نام ببرم و بگم که از همه ی روزمنویی ها ممنونم

{2 (9)}{2 (9)}{2 (9)}آهای شادی شیطون بلا اگه زحمات من به چشمت نمیاد بگو که دیگه توی هیچ خاطره تلخ و شیرینی شرکت نکنم {4}

Betty
2012-01-11, 12:41 AM
شادی جون، ممنون از زحمات شما و همه دوستان گل، والا این تاپیک توفیق اجباری شد که من هم کیک یزدی خوشمزه رو درست کنم ، جالب اینه که همسرم هر شب که میاد بهم میگه" میدونی چی هوس کردم؟ از اون کیک کوچولو خوشمزه هایی که اون شب درست کردی با چایی خوردیم!!!!" منم که تنبل.... اصلا به روم نمیارم...!!!!!!!

Narges
2012-01-11, 01:35 AM
شادی جان {2 (6)} از لطف و زحمات بی دریغت صمیمانه سپاسگزارم، خیلی خوش فکر و هنرمندی {clap}
مطمئنم درکنار خاله ماری عزیزم خیلی خوب میتونی از عهده مدیریت انجمنهای شیرینی پزی بر-بیای و آینده خوبی رو رقم بزنی {2 (5)}

عزیزم تاپیک شیرینت برای من هم تجربه شیرینی بود حتی دغدغه ایجاد ترک که با هربار بالا اومدن تاپیک بامید کشف رمز ترک پستها رو با دقت تمام میخوندم {21} {69}

از دوستان خوش دوق و باسلیقه-ی روزمنویی که همراهی کردن و این تاپیک رو رونق دادن هم تشکر و قدردانی میکنم {2 (6)}{clap}
ثابت کردین که با کارهای خوب شماست که روزمنو میتونه به هدف والای خودش که همانا "محبوبترین انجمن تخصصی آشپزی" -است روز به روز نزدیکتر بشه.

بامید روزهای بهتر در روزمنو/خانه من/خانه تو
موفق باشید{53}

Narges
2012-01-11, 01:37 AM
..

خب, همون طور که به دست اومده, ما در حال حاضر هشت دستور برای کیک یزدی داریم, که من دستور ها رو میذارم توی تاپیک کیک یزدی, اما زحمت گذاشتن عکسهای هنرهاتون عزیزانم, با خودتونه, برای مرتب شدن سایت, لطفا عکساتون رو تو تاپیک کیک یزدی هم بذارین و بنویسید که با کدوم دستور درست شده.{2 (6)}

شادی جان {2 (6)} برای جلوگیری از دوباره کاری برای ارسال مجدد عکسها پیشنهاد میکنم آدرس این تاپیک رو با یه شرح مختصر در اولین پست تاپیک کیک یزدی بذارید.
متشکرم {53}

Shidak
2012-01-11, 03:55 AM
شادی عزیزم من هم از تو ممنونم بابت این تاپیک جالبی‌ که زده بودی و بابت دستور فوق‌العاده خوشمزه شماره ۳.
به همه دوستان هم که این تاپیک رو همراهی کردن خسته نباشید میگم.

*Negar*
2012-01-11, 08:10 AM
شادی عزیز و دوست داشتنی
از این که همه ما رو به این تجربه شیرین دعوت کردی ازت ممنونم
در کنار هم یه تجربه شیرین 10 روزه داشتیم
منم شاگرد تنبله بودم و اخرین عکس برای من بود
سعی میکنم تو تجربه های بعدی زود تر اقدام کنم

ChefShadi
2012-01-11, 08:27 AM
نرگس عزیزم لینک این تاپیک رو تو اولین پست کیک یزدی گذاشتم{2 (6)}

farzane
2012-01-11, 09:47 AM
شادی جان بابات زحماتت ممنون ، خیلی هنرمند و با استعدادی ، خوش به حال همسر آیندت
منم خیلی وقت بود که دوست داشتم این کیک خوشمزه را بپزم ولی با وجود این دوتا وروجک نمیشد ولی با این تاپیک خوشمزه مجبور شدم بپزم و خیلی خوشحالم چون تو خونه با استقبال شدیدی روبرو شد تازه تو دستور شماره 1 دخملای کوچولوم هم کمک کردن و یه مقداری هم زدن برای همین خیلی خوشمزه شده بود

*عاطفه*
2012-01-11, 11:46 AM
شادي جون شرمنده كه ديروز نيومدم،ببخشيد{77}
من ديروز بعدازظهر تمام وسايل رو اماده كردم و همين كه تخم مرغهام رو شكوندم زنگ خونه به صدا دراومد و 13نفر مهمون سرزده اومدن خونمون واسه شام،حالا منو تصور كن كه دكترم استراحت داده بهم{20}
نميدونستم دارم چيكار مي كنم اما گفتم هر جوري هست كيك رو مي پزونم و البته پختم{71}وكلي با سرزنش هاي همسري مواجه شدم{2 (14)}كه چرا اينقدر خودتو هلاك مي كني!!{2 (4)}
خلاصه اينكه من هم سر قولم بودم و حجم عكسها رو كه كم كنم به پستم اضافه مي كنم{69}تا نظرت رو بگي عزيزم
ممنون از تلاشت {2 (6)}

*عاطفه*
2012-01-12, 04:56 PM
اين هم عكس يكي از كيك يزدي هام كه با مشقات زياد پزوندم و يواشكي تو اتاق ازش عكس گرفتم{21}
البته من روشو ديگه +نزدم

1956
2012-05-03, 01:16 PM
سلام شادی جون ونرگس جون من یه سوال داشتم ازتون امروز کیک یزدی پختم ولی طبق معمول بازم سر رفت ازش من میخوام یه دستور بدین کله قندی بشه وسر نره کمکم کنید لطفا ابروم رفت پیش شوهرم اینم عکسای کیک افتزاحم اگه قالبم بزرگه بگین

ღ.ترنم.ღ
2012-05-03, 02:56 PM
عکس کیک یزدی های من که قبلا توی اون یکی تاپیک عکسشو گذاشتم.

من با دستور شماره 8 بدون جوش شیرین درست کردم.خیلی خوشمزه شد.

Narges
2012-05-03, 03:22 PM
سلام شادی جون ونرگس جون من یه سوال داشتم ازتون امروز کیک یزدی پختم ولی طبق معمول بازم سر رفت ازش من میخوام یه دستور بدین کله قندی بشه وسر نره کمکم کنید لطفا ابروم رفت پیش شوهرم اینم عکسای کیک افتزاحم اگه قالبم بزرگه بگین

دوست خوبم{2 (6)} کیک-تون خیلی خوب شده {clap}
خدا نکنه آبرو-ت جلو همسرتون بره. اینها همه تجربه هستند و به مرور که میزان تجربه شما بالا میره موفقیتها بیشتر و چشمگیرتر می شوند.
عزیزم تجربه به من ثابت کرده که در پخت کیک یزدی بعد از انتخاب دستور خوب و کیفیت بیکینگ پودر و مواد اولیه، تنظیمات و دمای فر در قله ای شدن و ظاهر شدن ترک خیلی موثر هست.
برای جلوگیری از سررفتن کیک از قالب هم باید میزان کمتری از خمیر کیک رو در قالب بریزید. که میزان اون هم به مرور زمان و تجربیات بیشتر دستتون میاد.
موفق باشید{53}

Benyamin
2012-05-04, 12:48 PM
این دستوری بود که خیلی وقت توی آشپزانلاین گذاشته بودم ... من خیلی خوشم اومده بود ..

کیک یزدی ( با یکم تغییرات)
مواد لازم برای 12 عدد

تخم مرغ ------------- 2 عدد
شکر ---------------- 1/2 پیمانه
وانیل -------------- 1/3 ق چ خ
شیر یا ماست -------- 1/2 پیمانه (شیر بهتره)
آرد ---------------- 1 1/3 پیمانه (الک شود)
B.P ---------------- نصف ق چ خ
جوش شیرین ---------- نصف ق چ خ
روغن مایع ---------- کمتر از نصف پیمانه
هل ----------------- کمی

طرز تهیه :

تخم مرغ ها + شکر + وانیل را خوب با همزن می زنیم تا سفت و غلیظ شود (حدود 3 دقیقه)
شیر رو اضافه میکنیم. (کمی هم می زنیم)
روغن رو با هل اضافه می کنیم. کمی دیگر هم میزنیم.
آرد + بیکینگ پودر + جوش شیرین رو الک میکنیم .. و کم کم به مایع اضافه میکنیم
درون قالب های مافین کاغذ کیک یزدی می زاریم و مایع رو درون قالب ها میریزیم.
فر را از قبل با 200 درجه گرم میکنیم. قالب رو در فر میزاریم بعد از 10 دقیقه درجه ی فر رو به 175 درجه کاهش می دهیم و 15 دقیقه دیگر هم درون فر قرار می دهیم.
اگر دوست دارید شکلاتی باشه می تونید 1 قاشق غذاخوری پودر شکلات رو مقدار خیلی کمی اب جوش مخلوط می کنیم و بعد از اضافه کردن ارد ..مخلوط شکلات رو هم اضافه می کنیم.

نوش جون

Benyamin
2012-05-04, 12:53 PM
شرمنده عکس جدید نداشتم ..!! (اوه پسر تزیین های اون موقع من چقدر ضایع بوده !!!!)

1956
2012-06-18, 10:30 AM

خوب یه سوال دیگه چراقالبای منو نگاه کنید ازکنار ازپایین به بالا کجه ولی مال شما ازپایین تابالا صاف اومده بالاچرا؟کمکم کنید{20}

Honey
2012-06-18, 12:45 PM
خوب یه سوال دیگه چراقالبای منو نگاه کنید ازکنار ازپایین به بالا کجه ولی مال شما ازپایین تابالا صاف اومده بالاچرا؟کمکم کنید{20}

عزیزم بعضی دوستان تو قالبای مافین درست کردن من خودم از قالبای شما دارم کناراش هلال هلاله
صفحه قبل رو نگاه کن قالبای نرگس جون رو متوجه می شی:3:

آمنه خانم
2012-06-23, 01:16 AM
یه سوال داشتم خانم های عزیز
چرا اینقدر اصرار دارید کیک یزدیهاتون ترک بخوره؟؟؟؟
والا ما که یزدی هستیم ندیدیم کیک یزدیهامون ترک داشته باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! روش هم کرم نمیدن {102}شربت میدن وبا خلال بادام وپسته تزیین میشه.
پس به فکر بافت کیک و طعم هل وگلاب اون باشید.
با احترام{2 (6)}

1956
2012-07-07, 08:05 PM
یه سوال داشتم خانم های عزیز
چرا اینقدر اصرار دارید کیک یزدیهاتون ترک بخوره؟؟؟؟
والا ما که یزدی هستیم ندیدیم کیک یزدیهامون ترک داشته باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! روش هم کرم نمیدن {102}شربت میدن وبا خلال بادام وپسته تزیین میشه.
پس به فکر بافت کیک و طعم هل وگلاب اون باشید.
با احترام{2 (6)}شما خودتون تاحالا کیک یزدی درست کردید که خوب بشه وقله ای بشه؟ مگه زیدیها روکیکشون شربت میدن؟شما از چه دستوری استفاده میکنید؟شما مراحل تصویریشو ندارید برام بفرستید؟ممنون میشم {20}{20}

شبنم 71
2012-07-27, 01:14 PM
سلام خانمی خواستم بدونم بین این چندتا دستور کدومش بهتره؟؟؟؟

najva_n
2012-09-25, 03:50 PM
با دستور شماره 8