تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : شمع سه سایز

sogand.sh
2011-12-31, 11:14 AM
برای شمع باپارافین معمولی:
بذارید پارافین توی یه ظرف اب بشه با شعله ی خیلییییییییییی کم...{65}
بعد فیتیله تون رو داخل پارافین قرار بدین و بیارید بیرون و کناری بذارید تا سفت بشه{4}
حالا کناره های قالبتون رو با روغن تمیز چرب کنید....بذارید پارافین خنک شه(تو دمای محیط)...قالبتون رو با یه میخ داغ از انتها سوراخ کنید....سوراخ باید کاملا در مرکز باشه{4} فیتیله تون رو که اماده کرده بودید از انتها داخل سوراخ قالب کنید و یه گره ی محکم بزنید(بهتره که فیتیله بلند باشه) حالا از سمتی که قالب بازه(که در حقیقت میشه انتهای کارتون) با یه مداد فیتیله رو به دورش بپیچید و در مرکز کار ثابت نگه دارید:35:
قالب رو یه جای ثابت بذارید و پارافین اب شده رو خیلی اروم توی قالب بریزید{69}
حالا 3 الی 4 ساعت صبر کنید تا خودش رو کاملا بگیره....
{eek}اگه وسط کار دیدید انتهای کارتون گود رفته اصلا نگران نشید{68} یه کم دیگه از همون پارافین رو توی ظرف بریزید وبازم کمی صبر کنید{2 (4)}
در انتها که کارتون کاملا بست{santa} گره رو باز کنید و قالب رو برگردونید و محکم به زمینبکوبید تا خود کار بیاد بیرون{4}{69}
همین رو باید توی سه سایز بزرگ و متوسط و کوچیک انجام بدید
این سایز کوچیک هست{2 (6)}
همین...
برای رنگ کردنش هم که از رنگ پارافین باید استفاده کنید که در حین گرم کردن 4 یا 5 کپسول بریزید توی ظرفhttp://www.roozmenu.com/images/smilies/pack01/2%20%286%29.gif

sogand.sh
2012-01-01, 09:51 AM
وای سوگند جون چقده تو هنرمندی دختر...{clap}{77} من چند وقته که دلم می خواد این سه سایز شمعی که گفتی واسه اتاق خوابمون درست کنم. این قالبش از چه جنسی باید باشه عزیزم؟

من هم فلزیش رو دارم و هم پلاستیکی.....اما اگه پلاستیکی باشه خیلی بهتره...فلزی سریع تر می بنده اما اگه داغ بریزی توش میسوزی:11:

وصال
2012-01-24, 01:43 AM
ب فیتیله تون رو که اماده کرده بودید از انتها داخل سوراخ قالب کنید و یه گره ی محکم بزنید(بهتره که فیتیله بلند باشه)

دوست عزیز من گره می زنم. محکم هم می زنم. اما بدبختی من موقعیه که می خوام گره رو باز کنم. {2 (14)}
یه بار قیچی اش کردم! که فتیله سر شمع خیلی کوتاه شد{2 (26)}
یه بار انقدر بهش ور رفتم که کل فتیله وسط شمعم شل شد.(با کشیدن جابجا می شد تو شمع){2 (8)}
بار آخر با کاغذ روغنی و نوار چسب محکم به ته قالب چسبوندمش این یکی جواب داد.{71} اما می خوام ببینم شما که گره می زنید بعد چطور باز می کنید؟
مرسی

atiasal11
2013-01-02, 10:15 AM
شمع سه سایز ...

این شمع ها رو اول در سه سایز خود شمعشو درست کردم بعد که از قالب در اوردم گرانیت پول زدم و یه دستبند داشتم که پاره شد و از تیکه هاش برای تزیین شمع استفاده کردم.

atiasal11
2013-01-02, 10:16 AM
اینو با پوست تخم مرغ درست کردم بعد روش شاپون زدم.

136691
2013-07-04, 09:20 AM
سلام سوگند جون بابا ای ول داری تو .من یه بار درست کردم نشد .این گره رو کجا میزنیم.طرف باز قالب .یا سوراخی که در انتهای قالب ایجاد کردیم.راستی قالب ها گرونن؟

atiasal11
2014-04-07, 11:03 AM
اینم شمع های جدیدم که هر سری 2 هفته درست کردنشون طول کشید وخیلی خسته شدم چون خیلی سنگین بودن
اولی رو واسه یکی از فامیلامون درست کردم سفارش داده بود
دومی هم واسه خودمه

miaayad-hoda
2014-04-12, 07:26 AM
اساتید هنرمند! من نه وقت شمع سازی رو دارم و نه حوصله ش رو! می خواستم بدونم نمی شه شمع های ساده ی مثلا مکعبی رو از بازار تهیه کرد و آبشون کرد و تو قالب دلخواه ریخت؟!{65}

مامان حسام
2014-04-12, 12:31 PM
اینم شمع های جدیدم که هر سری 2 هفته درست کردنشون طول کشید وخیلی خسته شدم چون خیلی سنگین بودن
اولی رو واسه یکی از فامیلامون درست کردم سفارش داده بود
دومی هم واسه خودمه
دوست عزیز من که متوجه نشدم میشه در مورد کارتون توضیح بدین لطفا

مامان حسام
2014-04-12, 12:34 PM
اساتید هنرمند! من نه وقت شمع سازی رو دارم و نه حوصله ش رو! می خواستم بدونم نمی شه شمع های ساده ی مثلا مکعبی رو از بازار تهیه کرد و آبشون کرد و تو قالب دلخواه ریخت؟!{65}
چه فرقی میکنه گلم شما همون زحمت آب کردن رو باید بکشین اگه پارافین بخری آبش کنی که ارزون تر پات در میاد

miaayad-hoda
2014-04-13, 08:59 AM
چه فرقی میکنه گلم شما همون زحمت آب کردن رو باید بکشین اگه پارافین بخری آبش کنی که ارزون تر پات در میاد

مرسی مامان حسام جون از راهنمایی ت؛ اما به من ناشی بگید که فقط پارافین کافیه واسه شمع؟ آخه خیلی چیزای دیگه نوشتن توی لوازم و ملزوماتش.{2 (26)} ضمن این که واسه خرید، باید بگم پارافین شمع سازی می خوام؟ممنون.{77}

atiasal11
2014-04-13, 08:05 PM
دوست عزیز من که متوجه نشدم میشه در مورد کارتون توضیح بدین لطفا

عزیزم چیشو متوجه نشدی
اینها شمع های خیلی بلنده بزرگترین سایزش تقریبا تا کمرمه و به ترتیب کوچیک میشه
توی لوله پلیکا درستشون کردم

T1NaAa
2014-07-12, 02:41 PM
slm

گلم شرمنده ها خواستم بدونم بعدش از لوله پلیکا در آوردی شمعت رو
یا اینکه داخلش مونده و لوله رو تزیین کردی{2 (26)}{2 (26)}:35:
؟
اگه در آوردی چطوری لوله رو چرب کردی
و چطور راحت شمع از قالبت بیرون اومد{verysad}{verysad}{verysad}{verysad}
ممنون میشم پاسخگو باشی
{2 (5)}{2 (5)}{2 (5)}{2 (5)}

بوژنه
2014-07-12, 07:51 PM
ببخشید من چندتا سوال داشتم ممنون می شم جواب بدید

این شمع ها خوب می سوزن؟ دود نمی کنن؟
آخه من خیلی نور شمعمو دوست دارم و خسته شدم از بس کلی پول دادم و شمع خریدم ولی موقع سوختن تبدیل به مشعل می شدن!!!و دود راه انداختن.

یه سوال دیگه هم دارم ، می شه قیمت پارافینو بگید؟ مثلا مقدار پارافینی که برای یه شمع لازمه تقریبا چقدر می شه؟

saeide26
2014-09-28, 07:23 PM
بچه ها این قالب ها رو از کجا میخرید؟

Nanaloose
2015-06-16, 05:52 PM
عزیزم چیشو متوجه نشدی
اینها شمع های خیلی بلنده بزرگترین سایزش تقریبا تا کمرمه و به ترتیب کوچیک میشه
توی لوله پلیکا درستشون کردم

عزيزم ميشه لطفا بگي كه :
١. ته لوله پليكارو با چي بستي و چه چسبي زدي؟
٢. پهنا و ارتفاع لوله پليكات چند سانته؟
٣. و آيا مي دوني بلند ترين شمعت چقدر پارافين برد؟
مرسي از راهنماييتون موفق. باشين