کارگاه های آموزشی در رومنو - جشنواره پاییز هزار رنگ
مسابقه آشپزی 54 در روزمنو
کارگاه آموزش نوشیدنی های گرم

PDA

مشاهده نسخه کامل : خمیر فوندانت پایه

nasim2
2012-01-09, 12:28 PM
آیسینگ فوندانت برای یک کیک گرد به قطر ۲۵ سانتی متر در ارتفاع ۱۰ سانتیمتر
آب سرد یک چهارم فنجان

پودر ژلاتین ۱ قاشق غذا خوری

گلو گز نصف فنجان

گلیسیرین خوراکی ۱ قاشق غذا خوری

روغن قنادی ۲ قاشق غذاخوری

پودر قند الک شده ۸۵۰ گرم
پودر ژلاتین و آب سرد را در ظرف استیل ریخته هم بزنید بعده ۳ دقیقه روی بخار آب جوش قرار دهید تا ژلاتین حل شود

گلو گز و گلیسیرین را اضافه کنید هم بزنید

روغن را به ترکیب بالا اضافه کنید قبل از اینکه کاملا ذوب شود اسانس را اضافه کنید ظرف را از روی بخار آب بردارید تا کمی‌ خنک شود

نصف پودر قند را داخل ظرفی‌ ریخته وسط آنرا گود و باز کنید سپس مایه ولرم را وسط آن بریزید با قاشق هم بزنید کم کم بقیه پودر را به خمیر اضافه کرده مالش دهید تا صاف و یکدست شود

اگر خمیر به دست چسبید کمی‌ پودر قند ،و اگر خشک بود چند قطره آب به آن اضافه کنید

خمیر اضافه را برای مصارف بعدی ،در نایلون فاقد هوا، پرس کنید در یخچال نگهداری کنید.بعد مالش دادن مجددا استفاده کنید

این خمیر حالت رنگ پذیری دارد سعی‌ کنید از رنگهای خوراکی ویلتون استفاده نمایید.

از این آیسینگ برای درست کردن گًل و شکل‌های عروسکی هم می‌توان استفاده کرد

ویدئو روش تهی‌ این آیسینگ بزودی در اختیارتان قرار خواهد گرفت

sogand.sh
2012-01-09, 03:39 PM
چی هست این خمیر فوندانت؟؟؟

Amitida
2012-01-09, 03:56 PM
خمیر فوندانت برای تزیین کیک و... استفاده میشه

تو لوازم قنادی ها دارن تو خونه هم (البته کمی سخته) میشه تهیه کرد ناگفته نمانه تو خونه خمیر مارسپیان درست مکنن که از بادوم تهنیه میشه

این خمیرا قابل فرم گرفتنه و با مواد رنگی رنگ میشه و به اشکال مختلف در میاد

Amitida
2012-01-09, 03:57 PM
خمیر فوندانت

آب 3 قاشق سوپخوری
ژلاتین 3 قاشق چایخوری
گلوکز 2 قاشق سوپخوری
گلیسیرین خوراکی 2 قاشق چایخوری
پودر شکر الک شده 480 گرم

آب را در ظرفی ریخته، ژلاتین را روی آن می پاشیم و به صورت بن ماری حل می کنیم. گلوکز و گلیسیرین را به محلول ژلاتین اضافه کرده، می گذاریم کمی خشک شود. پودر شکر را در ظرفی ریخته در مرکز آن گودی ایجاد می کنیم. مایع را اضافه کرده با قاشق چوبی به هم می زنیم تا منسجم شود. خمیر را روی سطحی که پودر شکر پاشیده ایم ورز می دهیم تا صاف و یکدست شود. از این خمیر برای تزیین انواع کیک ها استفاده می کنیم. (می توانیم از انواع اسانس ها و رنگ های خوراکی استفاده می کنیم)

خمیر فوندانت2

پودر ژلاتین : 1 قاشق غذاخوری پر
گلیسرین : 1 قاشق غذاخوری
گلوکز : نصف پیمانه
اب : 1 چهارم پیمانه
روغن قنادی : 50 گرم
پودر قند : 900 گرم

اب سرد را با پودر ژلاتین مخلوط کرده و روی بخار اب میگذاریم تا کاملا حل شود بعد گلسیرین را اضافه کرده و بعد از ان گلوکز را و خوب مخلوط میکنیم و میگذاریم با بخار اب کاملا صاف و شفاف شود بعد روغن را اضافه کرده و از روی اب برمیداریم و میگذاریم روغن با حرارت خود مواد باز شود و هر از گاهی هم میزنیم

نصف پودر قند را درون ظرفی ریخته و وسط انرا گود میکنیم و مواد را داخل ان میریزیم و مخلوطط کرده و کم کم تمام پور قند را اضافه میکنیم تا خمیری به دست اید که به دست نچسبد

پودر قند را قبل از استفاده چند باز الک میکنیم

خمیر به دست اومده را میتونیم تا 2 هفته در یخچال و 6 ماه درون فریزر نگه داریم و به انواع رنگها میتونیم دربیاوریم

توی مواد اگه یه مقدار اسانس بزنیم خیلی بهتر میشه

shakibmon
2012-02-12, 12:07 PM
سلام
میخواستم بدونم فوندانت و مارسیپان رو میشه جایه هم استفاده کرد ؟
یعنی خواصشون باهم فرق نداره ؟؟
و اینکه کودوم درست کردنش راحتتر و نتیجش بهتر میشه ؟؟ چون من دفعه اولمه که میخوام درست کنم و برای کیک استفاده کنم . مناسبتشم برام خیلی مهمه {1} :3:

Honey
2012-02-12, 06:47 PM
فوندانت خیلی شیرینه و مزه قند میده چون همه اش پودر قنده
اگه اسانس زده بشه که بوی ژلاتینو بگیره و از مزه های خیلی شیرین هم بدت نیاد میشه خورد فقط زیادش دلو میزنه ولی مارزیپان اینطور نیست و کاملا خوشمزه و خوراکیه چون همه اش پودر بادومه ولی پون رنگ پایه اش کرم متمایل به زرده زیاد نمیشه مانور رنگی داد و کلا رنگها شفافیت فوندانت رو ندارن و از مارزیپان بیشتر جهت روکش کزدن کیک یا زیر فوندانت استفاده میکنن میشه باهاش گل و یااینادرست کنی ولی با فوندانت خوشگل تره
این اطلاعات خودمه حالا ببینیم دیگه دوستان چی می گن

shakibmon
2012-02-16, 03:32 PM
من واسه کیکم به هزار زور و زحمت فوندانت درست کردم ولی اصلا خشمزه نشد {2 (26)}
تازه اصلا مثل این عکسا لطیفم نشد !!!
شاید پودر قند زیاد ریختم !! {2 (26)}
فقط یه کم قیافش قشنگ شد ولی در کل راضی نبودم ، البته بگم که دفعه اولم بود {1}

Honey
2012-02-16, 03:38 PM
خوب عکس گرفتین بزارین ما هم هنر نمایی تونو ببینیم
خمیر فوندانت اصلا خوشمزه نیست واسه تزیین قشنگه من که اصلا دوست ندارم خیلیی شیرینه

Amitida
2012-02-16, 03:45 PM
عکسش اینجاست هانی جون [Only registered and activated users can see links]

Honey
2012-02-16, 04:03 PM
خمیر فوندانت تون (اگر شل شد پودر قند و اگر کمی سفت شد کلیسیرین اضافه کنین)

banoo3
2012-11-11, 11:29 AM
ببخشید مگه نمیشه از قنادی گرفت پس چرا درست کنیم دیگه تازه شمام که میگین مثل بیرون نمیشه

این خمیر رو چجوری بخریم .........کیلویی؟ یا بسته ای ؟قیمتشون چنده؟

مهرانه
2012-11-11, 06:07 PM
بانو جان ميشه گرفت ولي هم هزينه بر هست هم اصلا كيفيت نداره من هر وقت خواستم خودم درست مي كنم اگه كمي تو درست كردنش دقت كنيم از بيرونم بهتر ميشه بخصوص اگر اسانسهاي مطلوبي استفاده كنيد خمير فوندانت خوبي دارين در كل براي هر رنگ فوندانت شما بايد هزينه كنيد در صورتيكه با فوندانتي كه خودتون درست مي كنيد به مقدار نيازتون رنگيشو درست مي كنيد فكر كنم سايت تمشك قيمتهاشو زده باشه و در اندازه نيم كيلويي موجود باشه

مهرانه
2013-01-14, 01:17 PM
میشه چیز دیگه ای جایگزین گلیسیرین خوراکی کرد ؟
آخه گیر نمیاد همش مالشیه{102}
دوست من داروخانه ها و لوازم قناديها گليسرين خوراكي دارن

سیندرلا22
2013-04-17, 11:08 PM
یه سوال به جز این خمیر برای کیک خمیر دیگه ای هست که برای تزیین استفاده بشه و ژلاتین و گلیسرین و اینا نخواسته باشه؟؟؟؟؟؟؟

solmaz55
2013-04-17, 11:10 PM
دوست خوبم میشه طرز تهیه این فوندانت آبرنگی رو بگی من اصلا بلد نیستم . ممنونم

Adriyana
2013-04-18, 01:42 AM
یه سوال به جز این خمیر برای کیک خمیر دیگه ای هست که برای تزیین استفاده بشه و ژلاتین و گلیسرین و اینا نخواسته باشه؟؟؟؟؟؟؟

سیندرلا جان به جای خمیر فوندات میتونی برای تزیین یا روکش کردن کیکت از خمیر مارزیپان درست کنی که از بادام درست میشه...اینجا خیلی وقتها کیک های قنادی ها روکش مارزیپانی دارن.
طعم مارزیپان خیلی از فوندات بهتره اما گرون در میاد:3:

اینم دستورش:

پودر بادام خام 500 گرم . پودر قند 500 گرم . عسل 5 قاشق غذاخوری
اسانس بادام تلخ 1 قاشق چایخوری . رنگ مجاز خوراکی به مقدار دلخواه

پس از مخلوط شدن پودر قند و بادام و یکدست شدن انها باید مخلوط عسل در نصف فنجان آب جوش را اضافه کنید ، پس از اضافه کردن با دست خمیر را خارج کنید و کمی ورز دهید تا آماده شود. در آخر به آن رنگ خوراکی اضافه میکنیم...

راستی من با این دستور خمیر فوندات درست میکنم که خیلی راحته:
مارشملوی سفید 450 گرم

آب 2 تا 5 ق غ

پودر شکر 1 کیلو

روغن ½ لیوان

مارشملور رودر مایکروفر میذاریم تا آب بشه..بعد کم کم به اون پودرقند، آب و روغن رو اضافه میکنیم تا خمیر یکدستی بدست بیاد....

مهديارجونم ومهراد جونم
2014-01-01, 01:01 AM
سلام عكس هاي جالب و زيباست :11: و من براي اولين بار مي خوام كيك تولد پسرم رو درست كنم اونم با تزئيين بن تن شما مي تونيد به من كمك كنيد{2 (4)}

مهرانه
2014-01-20, 04:08 PM
سلام من عضو جدید هستم وخوشحال ازاینکه از تجربیات مفید هنرمندان روز منویی استفاده می کنم. این اولین پستمه. کیکی که کاور فوندانت داره اگه یک روز تو یخچال بمونه فوندانت خشک می شه ؟ ممنون از راهنمایتون

خوش اومدین دوست من اگر کیکتون کاور خامه بشه بعد روکش فوندانت اصلا خشک نمیشه فقط تزیینات جانبی رویه فوندانت خشک میشن .

مهرانه
2014-01-20, 04:13 PM
منم یه سوال دارم .باید حتما موقعی که میخواییم از فوندانت استفاده کنیم برای روکش کیک منظورمه .زیرش باید اول با خامه روکش کرده باشیم . من دوست ندارم کیک زیاد خامه ای باشه .اگه جواب اری است نمیشه بجای خامه از ژله استفاده کرد؟؟شد 2 تا سوال{4}

دوست من بهتره خامه باشه چون فوندانت روی یک ماده مرطوب خوب میشینه و میخوابه . میتونید خامه رو یک لایه خیلی نازک بکشید . در بعضی رسپیها دیدم به جای خامه از مارمالاد زردالو استفاده می کنند که شفافه و رنگ نداره و زیر فوندانت خودشو نشون نمیده . ولی زله رو تا حالا ندیدم تازه زله هم بخوای استفاده کنید نمیدونم چه جوری روی کیک رو میخواین باهاش کاور کنید .

*Reyhaneh*
2014-01-20, 05:13 PM
ممنون مهرانه عزیز .من خیلی مبتدی هستم احتیاج به راهنمهییتون دارم .دوست دارم کیک تولد پسرم و خودم درست کنم نمیدونم کدوم روش و کدوم تزیین بهتر میشه که هم زیبا بشه و پسرونه پسند هم برای من که اول راهم سخت نباشه بازم مرسی دوست هنرمندم:3:

مهرانه
2014-01-20, 08:18 PM
ممنون مهرانه عزیز .من خیلی مبتدی هستم احتیاج به راهنمهییتون دارم .دوست دارم کیک تولد پسرم و خودم درست کنم نمیدونم کدوم روش و کدوم تزیین بهتر میشه که هم زیبا بشه و پسرونه پسند هم برای من که اول راهم سخت نباشه بازم مرسی دوست هنرمندم:3:

ریحانه جان یک تم که بعضا پسرتون دوست داره مثلا انگری برد یا باب اسفنجی که بچه ها عاشقشن رو انتخاب کنید . فوندانت رو درست کنید بعد از خامه کشی رو کیک بکشید و صاف کنید برای رویه کیک از تزییناتی فوندانتی استفاده کنید . اگر با فوندانت نمیخواین کار کنید تو مبحث تزیین کیکها با تم های مختلف در سایت بگردین تا یک ایده به نظرتون بیاد معمولا دوستان زیادی در تالار کیکهای با تمهای مناسب کار کردن که روش تزییناتشون رو به خوبی توضیح دادن .

مهرانه
2014-02-07, 10:02 PM
خمیر فوندانت

دستور : فرنوش عسگر زاده

پودر ژلاتین : 1 قاشق غذاخوری +2 قاشق چایخوری

گلیسرین : 1 قاشق غذاخوری

گلوکز : نصف پیمانه

اب : یک چهارم پیمانه

روغن قنادی : 30 گرم

پودر قند : 900 گرم تا 1000 گرم

اسانس دلخواه : چند قطره

900 گرم از پودر قند رو الک کرده و در ظرف گودی بریزید آب را در ظرفی ریخته و پودر زلاتین را روی آب بپاشید و کمی صبر کنید تا حالت اسفنجی پیدا کند روی بخار اب میگذاریم تا کاملا حل و بن ماری شود . بعد از شفاف شدن ژلاتین گلوکز و روغن قنادی را اضافه می کنیم بعد از یکدست شدن مواد از روی حرارت برداشته و گلیسیرین و اسانس را اضافه کنید .

محلول اماده را در مرکز پودر قند ریخته و با قاشق چوبی هم بزنید تا به خورد پودر قند برود خمیر حاصله را با دست ورز داده تا بدست نچسبد تا صاف و یکسدت شود .

اگر خمیر چسبنده بود میتوانید از پودر قند مازاد استفاده کنید .ولی پودر قند اضافی به خورد خمیر ندهید .

نکته :

اگر مواد را سرد به پودر قند اضافه کنید خمیر رشته رشته می شود و منسجم نمی شود .

این کیک من با این فوندانت

203877 203878 203879

مهرانه
2014-02-16, 03:52 PM
مهرانه جون میتونم از همین روغن صاف که سفید رنگ هستش برای تهیه ی این فوندانت استفاده کنم ؟

من استفاده نکردم کرشمه جان تجربه نداشتم شرمنده ولی از خود فرنوش جان ارائه کننده دستور پرسیدم ایشون هم روغن نرم قنادی شماره 50 استفاده کردند . در اصل خشکی روغن اذیتت نمی کنه چون تو مایع فوندانت آب میشه {1}

مهرانه
2014-02-17, 04:14 PM
مهرانه جون فوندانت رو درست کردم خیلی هم خوب شد . ممنونم هم برای رسپی خوبت و هم راهنماییت {77}

حالا میخواستم بدونم شرایط نگهداریش چجوریه ؟
من سلفون پیچش کردم فعلا رو کانتره . بذارمش تو ظرف در دار تو یخچال و هر وقت خواستم استفاده کنم روی بخار کتری نرمش کنم ؟ اینجوری شنیده بودم .

بهتره فوندانت رو برای همان روز درست کنی که نرمه والله کرشمه جون من الان کمی دارم تو کابینت تو ظرف درب دار و فوندانت رو هم دو تا نایلون کردم به نظر هنوز از دو هفته پیش نرمه نه به اون نرمی اول روی بخار آب تا حالا نذاشتم ولی تو مایکروفر رو بیشتر شنیدم . برای نگهداری طولانی مدت بذارید داخل یخچال .

مهرانه
2014-02-17, 04:16 PM
چرا خمیر فوندانت من 1 روز میمونه خیلی سفت میشه؟
با دستور خانم طوروسیان درست میکنم
ژلاتین رو توی مایکروفر اب میکنم
حتی گلوکز و گلیسیرین هم میریزم باز توی مایکروفر میذارم
ممکنه مشکل ازین باشه؟

ماری جان اگر فوندنت رو بهش بیشتر از حد پودر قند اضافه کنی خشک میشه شاید فوندانت رو خوب نمی پوشونی و هوا میخوره . من خودم همیشه روی بخار کتری درست می کنم . در کل من هر دو فوندانت خانم ورسیان و فرنوش جان رو درست کردم ولی با دستور فرنوش خیلی بیشتر راضی بودم .

سمانه1366
2014-02-18, 08:57 AM
من فوندانت رو سلفون پیچ میکنم و بعد توی زیپ لاک وتوی فریزر می زارم چند ساعت قبل از استفاده توی محیط اشپزخونه می زارم مثل روز اول نرم میشه.

ببخشید میشه بگید که با کدوم دستور فوندانت تهیه کردی؟
من با دستور خانم کاوه ماله خیلی سال پیش فوندانت درست میکردم اما تا خوب ورز ندمش اینقدر سفته که مثل سنگ میشه من تو کابینت میزارم اما برای نرم کردنش نه رو بخار و نه در مایکرو میزاشتم من فقط اینقدر ورز میدم تا دوباره نرم بشه

marie
2014-02-18, 01:09 PM
مهرانه جون اصلا پودر قند زیادی نمیریزم
حتی بیشتر وقتا کمترم میریزم که نرم بمونه
بعد توی 2 تا نایلون فریزر میپیچم و توی محیط اشپزخونه میذارم،اشتباهه؟

دستور فرنوش جون رو امتحان نکردم
اینبار با این دستور درست میکنم
مرسی مهرانه جون

زهره 54
2014-02-18, 10:11 PM
ببخشید میشه بگید که با کدوم دستور فوندانت تهیه کردی؟
من با دستور خانم کاوه ماله خیلی سال پیش فوندانت درست میکردم اما تا خوب ورز ندمش اینقدر سفته که مثل سنگ میشه من تو کابینت میزارم اما برای نرم کردنش نه رو بخار و نه در مایکرو میزاشتم من فقط اینقدر ورز میدم تا دوباره نرم بشه

عزیزم من هم با دستور خانم طوروسیان وهم با دستور خانم عسکر زاده درست کردم و از هر دو دستور راضی بودم.

spring daughter
2014-04-22, 02:50 PM
دوستان من فوندانت با دستور آیلا غفوری نیا درست کردم اما هرچی ورز میدم بازم مثل آبنبات به دست میچسبه به نظرتون چیکارش کنم؟

طاووس
2014-04-23, 01:09 PM
دوستای گلم من میخام که فوندانت درست کنم ولی گلیسیرین پیدا نکردم میشه بجای گلیسیرین از روغن مایع استفاده کنم.

Homa2
2014-04-23, 02:26 PM
دوستان من فوندانت با دستور آیلا غفوری نیا درست کردم اما هرچی ورز میدم بازم مثل آبنبات به دست میچسبه به نظرتون چیکارش کنم؟
موقع ورز دادن سطح کار و دستها رو کمی با روغن صاف یا جامد چرب کنید از چسبندگیش کم میشه.

Homa2
2014-04-23, 02:28 PM
دوستای گلم من میخام که فوندانت درست کنم ولی گلیسیرین پیدا نکردم میشه بجای گلیسیرین از روغن مایع استفاده کنم.

طاووس جون بعید میدونم..چرا فوندانت مارشمالو رو امتحان نمیکنی؟ فقط 3 تا ماده اولیه داره:پودر قند- مارشمالو و آب.

مهرانه
2014-05-13, 05:05 PM
تزیین کیک با خمیر فوندانت دستور خانم عسگر زاده با نصف دستور اما این دفعه به راحتی قبل باهاش کار نکردم به نظرم پودر قندم پودر قند نبود چون کمی احساس میکردم درشت از پودر قند وقت خرید دوباره پودر قند هم نداشتم این بود که بیشتر از مقدار تعیین شده پودر قند بردش و ورز بیشتری لازم داشت اذیت کرد ولی بالاخره تونستم جمع و جورش کنم ولی دفعه دیگه حواسم باید باشه پودر قند خیلی نرم بگیرم به دردسرش نمی ارزه {2 (26)}

224910

Nika61
2014-05-13, 07:59 PM
مهرانه جون کارت مثل همیشه عالییییی {clap}عزیزم من بار اول بود فوندانت پایه رو بادستور خانوم عسگر زاده درست میکردم با مارشمالودرست کرده بودم امااین رو نه حالا چندتاسوال اول اینکه چقدر باید خمیر رو ورز بدیم؟ دوم منم مثل شما با نصف دستور خمیر رو آماده کردم ودقیقا پودر قندم کمی زبری داشت بااینکه ازالک حریر رد کردم باز هم کمی زبری داشت وخمیرم کمی سفت بود {20}{verysad}من خمیر رو صبح درست کردم وخوب سلفون پیچ کردم وگذاشتم واسه بعدازظهر که تزئین نهایی رو انجام بدم (توی آشپزخونه) اما بعدازظهر خیلی سفت شده بود {102}مجبور شدم دستم رو باروغن قنادی چرب کنم وکلی ورزش بدم تا کمی نرم بشه حالا می خواستم ببینم واسه ی چی اینطوربوده{2 (26)}ولی ازتودوست مهربونم به خاطرراهنماییها وکمکهات بی نهایت ممنون:11:{53}اینم کیک من با همین فوندانت که گفتم{1}

مهرانه
2014-05-13, 10:44 PM
مهرانه جون کارت مثل همیشه عالییییی {clap}عزیزم من بار اول بود فوندانت پایه رو بادستور خانوم عسگر زاده درست میکردم با مارشمالودرست کرده بودم امااین رو نه حالا چندتاسوال اول اینکه چقدر باید خمیر رو ورز بدیم؟ دوم منم مثل شما با نصف دستور خمیر رو آماده کردم ودقیقا پودر قندم کمی زبری داشت بااینکه ازالک حریر رد کردم باز هم کمی زبری داشت وخمیرم کمی سفت بود {20}{verysad}من خمیر رو صبح درست کردم وخوب سلفون پیچ کردم وگذاشتم واسه بعدازظهر که تزئین نهایی رو انجام بدم (توی آشپزخونه) اما بعدازظهر خیلی سفت شده بود {102}مجبور شدم دستم رو باروغن قنادی چرب کنم وکلی ورزش بدم تا کمی نرم بشه حالا می خواستم ببینم واسه ی چی اینطوربوده{2 (26)}ولی ازتودوست مهربونم به خاطرراهنماییها وکمکهات بی نهایت ممنون:11:{53}اینم کیک من با همین فوندانت که گفتم{1}

ممنون نیکا جان کارتون با مزه و قشنگه .{2 (6)} خانمی دیدین که منم مشکل داشتم ولی قبلا همیچین مشکلی نداشتم از فرنوش عسگر زاده عزیز هم شنیده بودم حتما پودر قند استفاده کنید نه پودر شکر فکر کنم مال من و شما پودر شکر بوده قبلا همیچن مشکلی نداشتم و فوندانتی که با پودر قند خیلی راحته ورز دادن زیادی لازم نداره و زود جمع میشه و خمیر نرمی بدست میاد ولی با پودر شکر از کت و کول می افتی از بس پودر قند اضافه می کنی و هنوز احساس چسبندگی رو داره .

فوندانت رو تا جایی باید ورز بدین تا مغز فوندانت هم چسبندگی نداشته باشه ولی در عین حال فوندانت نرم و لطیف هم بدست بیاد . شما مشکلت از پودر قنده دفعه بعد حتما از پودر قند استفاده کن نتیجه همونی میشه که گفتم {1}

مهرانه
2014-08-07, 07:18 PM
مهرانه جون و دوستانی که این خمیر رو درست کردید از چه رنگی باید استفاده کرد واسه رنگ کردن خمیر؟از رنگهای نیلگون میشه استفاده کرد؟یه سوال دیگه گلوکز رو فقط لوازم قنادی ها دارن؟

مامان مریم عزیزم میتونی از رنگ زله ای استفاده کنی حالا چه مارک نیلگون چه ویلتون هر دوش جواب میدن و خوبن . بله از لوزام قنادی تهیه کنید .{1}

مهرانه
2014-08-08, 11:20 AM
دوستان تزیینات با فوندانت بعد خشک شدن راحت روی کیکی که سطحشو با خامه پوشوندیم سوار میشن؟بعد خامه خیسه و فوندانت شکری تزیینات نرم نمیشه؟ممنون

رها جون فوندانت رو اگر میخواین همانطور خشک بمونه باید با کمترین فاصله از موقع سرو روی کیک بچسبونید اگر بذارید خوب فوندانت خشک بشه اونقدرها فوندانت نرم نمیشه اگر تزیینات بصورت ایستاده باشن چون با سیخ چوبی داخل کیک فرو میرن کمتر با خامه در تماسن ولی اگر روی کیک میچسبونید حداقل نصف روز مانده به سرو میتونید بچسبونید مکشلی پیش نمیاد .

spring daughter
2014-08-09, 08:57 AM
دوستان یکم در مورد کشیدن فوندانت روی کیک توضیح میدید؟باید لای کیسه بازش کنیم؟کلا چقدر باید فوندانت ورز داده بشه؟آیا طبیعیه که فوندانت موقع بلند کردن پاره بشه؟

مهرانه
2014-08-09, 12:33 PM
دوستان یکم در مورد کشیدن فوندانت روی کیک توضیح میدید؟باید لای کیسه بازش کنیم؟کلا چقدر باید فوندانت ورز داده بشه؟آیا طبیعیه که فوندانت موقع بلند کردن پاره بشه؟

ندا جان فوندانت وقتی زود پاره میشه که زیادی نازک باز کرده باشیش یا اینکه از پودر قند کمتری استفاده کردی یا پودر قندت مرغوب نبوده یا خوب فوندانت رو ورز ندادی . فوندانت رو تا وقتی ورز میدی که بدست نچسبه و صاف و یکدست بشه پودر قند خیلی نرم خیلی تو کیفیت فوندانت تاثیر داره {1}

فوندانت رو من روی یک مشمع بزرگ از اون نوعی که ضخیمه استفاده میکنم و باز میکنم روی مشمع رو کمی با نشاسته ذرت گرد پاشی میکنم بعد فوندانت رو با وردنه باز میکنم اندازه میگیری ارتفاع کیک و بدنه کیک رو و روی فوندانت اندازه گیری میکنی حداقل باید از هر طرف 7 یا8 سانت فوندانت رو بزرگتر بگیری تا خوب فوندانت همه جای کیک رو بگیره فوندانت رو دور یک وردنه می پیچی و روی کیک از یک طرف پهنش میکنی و برای کناره کیک دستت رو بغل کیک روی فوندانت میذاری و با یک دست دیگه لبه فوندانت رو به طرف پایین میکشی و با یک وسیله صاف مثل کفگیر یا اتوی فوندانت بغل کیک رو صاف میکنی .و اضافه ها برش میزنی{1}

مامان مریم وآرمان
2014-08-22, 10:50 AM
این فوندانتی که دیروز درست کردم.یه کم هنوز چسبندگی داره میترسیدم بهش پودر قند اضافه کنم سفت شه .حالا اگه میشه راهنماییم کنین لطفا {2 (26)}

مهرانه
2014-08-22, 10:56 AM
این فوندانتی که دیروز درست کردم.یه کم هنوز چسبندگی داره میترسیدم بهش پودر قند اضافه کنم سفت شه .حالا اگه میشه راهنماییم کنین لطفا {2 (26)}

مامان آرمان جان فوندانت رو خوب ورز بده پودر قند رو خیلی کم اضافه کن تا چسبندگی نداشته باشه. پودر قند رو همب اید خیلی نرم باشه که فوندانتت عالی بشه . اگر پودر قندت احساس مکنی درشتی داره از الک حریر ردش کن تا اونایی که از حریر رد میشه برای فوندانت استفاده کنی {1}

مامان مریم وآرمان
2014-08-22, 10:59 AM
مامان آرمان جان فوندانت رو خوب ورز بده پودر قند رو خیلی کم اضافه کن تا چسبندگی نداشته باشه. پودر قند رو همب اید خیلی نرم باشه که فوندانتت عالی بشه . اگر پودر قندت احساس مکنی درشتی داره از الک حریر ردش کن تا اونایی که از حریر رد میشه برای فوندانت استفاده کنی {1}

ممنون مهرانه جون یبار الک کردم ولی حریر نه.یه سوال دیگه باید مرتب دستمو چرب کنم؟با چی؟

مهرانه
2014-08-22, 02:35 PM
ممنون مهرانه جون یبار الک کردم ولی حریر نه.یه سوال دیگه باید مرتب دستمو چرب کنم؟با چی؟

من موقع ورز دادن دستام چرب نمیکنم نیازی نیست ولی میتونی با کمی روغن جامد یا روغن قنادی دستاتو چرب کنی .

آرینا2010
2014-08-24, 09:08 AM
کیک فوندانت من با این دستور{53}
خمیر فوندانت
آب 3 قاشق سوپخوری
ژلاتین 3 قاشق چایخوری
گلوکز 2 قاشق سوپخوری
کره 10پوراتوس گرم
گلیسیرین خوراکی 2 قاشق چایخوری
پودر قند نرم الک شده 480 گرم

آب را در ظرفی ریخته، ژلاتین را روی آن می پاشیم و به صورت بن ماری حل می کنیم. گلوکز و گلیسیرین و کره را به محلول ژلاتین اضافه کرده، می گذاریم کمی خشک شود. پودر قند را در ظرفی ریخته در مرکز آن گودی ایجاد می کنیم. مایع را اضافه کرده با قاشق چوبی به هم می زنیم تا منسجم شود. خمیر را روی سطحی که پودر قند پاشیده ایم ورز می دهیم تا صاف و یکدست شود. از این خمیر برای تزیین انواع کیک ها استفاده می کنیم. (می توانیم از انواع اسانس ها و رنگ های خوراکی استفاده می کنیم)
نکات :
1- پودر قند رو کم کم اضافه کنید...و خوب ورز بدین(من خمیرمو کوبیدم به سطح کارم تا نیاز نباشه پودر قند اضافه کنیم..چون خمیر سفت میشه)
2- من 2روز بعد با خمیر کار کردم ...اولش دستمو کمی با روغن مایع چرب میکردم
3-سطح زیر و روی کار هم پودر قند بپاشید
4- من از اسانس تافی استفاده کردم...خیلی عالی شد
5 - رنگ رو کم کم اضافه کنید تا همه ی خمیر یکنواخت رنگ بشه(من از رنگ ژله ای ویلتون استفاده کردم)
6- بعد از اتمام کار با قلم مو خشک پودر قند اضافی رو بگیرید
و با قلم موی نم دار روی سطح کار بکشید تا براق شه
اینم فوندانت عزیزم{2 (6)}{2 (6)}
243557

243556

marie
2014-08-25, 01:43 AM
فوندانت های من فقط زمانی که درست میشن نرمن
یه روز که میمونه اصلا قابل ورز دادن نیستن
نه پودر قند رو زیاد میریزم نه گلوکز رو
توی 3 تا نایلون هم میذارم که هوا نگیره
دیگه نمیدونم مشکل چیه
من با دستور خانم طوروسیان درست میکنم
با دستور فرنوش جون و آیلا جونم درست کردم همین مشکلو داشتم
چرا؟

مهرانه
2014-08-25, 04:06 PM
فوندانت های من فقط زمانی که درست میشن نرمن
یه روز که میمونه اصلا قابل ورز دادن نیستن
نه پودر قند رو زیاد میریزم نه گلوکز رو
توی 3 تا نایلون هم میذارم که هوا نگیره
دیگه نمیدونم مشکل چیه
من با دستور خانم طوروسیان درست میکنم
با دستور فرنوش جون و آیلا جونم درست کردم همین مشکلو داشتم
چرا؟

ممکنه از نوع گلیسرینتون باشه و کیفیتش چون نرمی فوندانت یک مقدارش برمیگرده به کیفیت گلیسرین {1}

مامان مریم وآرمان
2014-08-25, 06:30 PM
مهرانه جان به دادم برس منم اون فوندانت که درست کرده بودم گذاشتم تو نایلون بعد هم ظرف دردار الان میخوام استفاده کنم سفته راهی هست نرمش کنم؟
فکر کنم رعنا جون میگفتن چند ثانیه تو مایکرو فر ولی من مایکرو فر ندارم روی بخار کتری جواب میده؟{2 (26)}{77}

مامان مریم وآرمان
2014-08-25, 06:54 PM
حل شد گذاشتم روی کتری آب شد/ژلاتین داشت دیگه واسه همین توی یخچال سفت شده بود:3:{71} خوشحالم خیلی{21}{2 (5)}

مهرانه
2014-08-25, 09:39 PM
حل شد گذاشتم روی کتری آب شد/ژلاتین داشت دیگه واسه همین توی یخچال سفت شده بود:3:{71} خوشحالم خیلی{21}{2 (5)}

مامان مریم جان یک روز فوندانت نباید خشک بشه من شده چند هفته از نگهداری فوندانت گذشته ولی وقتی دراوردم دیدم هنوز نرمه اما نه به نرمی اولیه ولی اونقدر نرم بوده که بتونم دوباره با اضافه هاش گل فوندانتی درست کنم . شما وقتی فوندانت رو درست میکنی باید توی دو سه نایلون بذاری و تو یک ظرفی بذاری که دربش کیب بشه فوندانت رو من تو یخچال نمیذارم چون توش روغن قنادی داره تو یخچال یا فریزر سفت میشه {1}

marie
2014-08-28, 07:07 PM
گلیسیرین ندارم چیکار کنم؟

مهرانه
2014-09-19, 03:03 PM
کیک تولد خواهرم با روکش فوندانت با این دستور ([Only registered and activated users can see links])

246583 246584

Nazpari
2014-09-19, 07:38 PM
سلام بر دوستان روزمنوی.{2 (6)}کیک تولد دخترم با تزیین فوندانت و خامه. طرح کیتی و گلها و نوشته هابا خمیر فوندانت و بقیه کیک با خامه و ماسوره کار کردم. خمیر فوندانت را با دستور خانم طوروسیان درست کردم. خیلی هم خوب شد.خمیر فوندانت را براتون مینویسم:شکر 1.2قاشق چایخوری /پودر ژلاتین:3قاشق چایخوری/آب:4قاشق غذاخوری/گلیسرین:2قاشق چایخوری/گلوکز:2قاشق غذاخوری/پودر قند:480گرم./طرز تهیه خمیر: پودر ژلاتین و شکر را کاملا با هم مخلوط کرده و آب را روی آن ریخته هم بزنید و به صورت بن ماری گرم کنید تا کاملا صاف شده و دانه های ژلاتین کاملا حل شود.گلیسرین خوراکی و گلوکز را اضافه کنید. صبر کنید تا گلوکز کاملا روان شود و با ژلاتین مخلوط شود.بعد مواد را وسط پودر قند درون کاسه ریخته با قاشق چوبی هم زده سپس با دست کاملا ورز دهید تا بصورت خمیر سفید یکدستی درآید.این مواد برای روکش کیک گرد 23سانتی با ارتفاع 8 کافی است.این خمیر را 2روز استراحت دهید در کیسه نایلونی.

13740
2014-10-05, 09:58 PM
وااای چ کیک های خوشگلییی{eek}{eek}{eek}

دوستان من لوازم قنادی فروشی نزدیکمون نیست وقتی هم میرم یادم میره همه چیزا ک نوشتم رو بگیرم.
حالا میشه بگین این گلوگز و گلیسیرین رو از جای دیگه هم میشه خرید؟

Nika61
2014-10-05, 10:38 PM

دوستان من لوازم قنادی فروشی نزدیکمون نیست وقتی هم میرم یادم میره همه چیزا ک نوشتم رو بگیرم.

نه عزیزم باید از لوازم قنادی بگیری{1}

Nika61
2014-10-05, 10:45 PM
کیک تولد خواهرم با تم شکرستان{53}

مینوش
2014-10-07, 04:20 PM
من یک کیک مربع کوچیک سه تخم مرغی درست کردم ، برای تمرین فوندانت ولی متاسفانه نتونستم یکدست روکش کنم اخه زاویه های مربع چروک بوجود میاورد میشه لطفا راهنما کنید چطور باید روکش کنم که چروک نشه ؟{53}

مهرانه
2014-10-07, 08:45 PM
من یک کیک مربع کوچیک سه تخم مرغی درست کردم ، برای تمرین فوندانت ولی متاسفانه نتونستم یکدست روکش کنم اخه زاویه های مربع چروک بوجود میاورد میشه لطفا راهنما کنید چطور باید روکش کنم که چروک نشه ؟{53}

مینوش جان فوندانت رو خیلی ضخیم نگیر خیلی نازک هم نگیر که پاره بشه حداقل چهار یا پنج سانت فوندانت رو از اندازه کیک بزرگتر بگیر وقتی فوندانت روی کیک میاندازی برای لبه ها با دست چپت لبه فوندانت رو به طرف پایین ککی میکشی و با دست راستت همزمان دویاره کیک رو صاف میکنی . اتوی فوندانت به تمیزی کار کمک میکنه برای تمیز کاور کردن کیک با فوندانت هم تجربه و هم حوضله حرف اول رو میزنه {1}

مینوش
2014-10-21, 05:46 PM
مهرانه جون من یه کیک گرد درست کردم ، روشو فوندانت کشیدم ولی نمیدونم چرا لبه کیک از بالا نه اون پایین کیک ، ترک خورد ؟ میتونید منو کمک کنید چه اشکالی داشتم ؟ ولی باهاش گل کاتر زدم عالی شد حروف را هم کار کردم خیلی خوب شد ازت ممنونم {53}

مهرانه
2014-10-21, 08:02 PM
مهرانه جون من یه کیک گرد درست کردم ، روشو فوندانت کشیدم ولی نمیدونم چرا لبه کیک از بالا نه اون پایین کیک ، ترک خورد ؟ میتونید منو کمک کنید چه اشکالی داشتم ؟ ولی باهاش گل کاتر زدم عالی شد حروف را هم کار کردم خیلی خوب شد ازت ممنونم {53}

مینوش جان ترک فوندانت بیشتر بخاطر خشکی فوندانته یا فوندانتت هنوز به پودر قند نیاز داشته و هنوز منسجم نشده و یکی از علتهای ترک فوندانت میتونه اشباع نشدن فوندانت از پودر قند باشه . البته به نوع و کیفیت فوندانت هم برمیگرده چه گلوکز و گیلیسرین استفاده کنی یا نوع پودر قندت تو کیفیت فوندانت خیلی موثره . معمولا فوندانتی که کمی خشک تر باشه برای کاتر زدن مشکلی پیش نمیاد ولی برای روکش کردن کیک اذیتت میکنه .

مینوش
2014-10-22, 01:18 PM
اره مهرانه جون دقیقا حس کردم خشکه ، ولی من تمام مواد را اندازه زدم ، حالا یه بار دیگه برااینکه مشکل اینطوری برام پیش نیاد چه راهی پیشنهاد میدی ؟ واقعا سپاسگذارم نشاسته ذرت زیاد ریختم زیر کار که خمیر به راحتی از سطح جدا بشه شاید برا همین سفت شد ؟ خیلی سخت بود باز کزدن خمیر برا شما هم اینطوره؟ زور زیاد برد وردنه هم تقریبا سنگین هست ، با هاش هزار لا میزنم

مهرانه
2014-10-22, 01:32 PM
اره مهرانه جون دقیقا حس کردم خشکه ، ولی من تمام مواد را اندازه زدم ، حالا یه بار دیگه برااینکه مشکل اینطوری برام پیش نیاد چه راهی پیشنهاد میدی ؟ واقعا سپاسگذارم نشاسته ذرت زیاد ریختم زیر کار که خمیر به راحتی از سطح جدا بشه شاید برا همین سفت شد ؟ خیلی سخت بود باز کزدن خمیر برا شما هم اینطوره؟ زور زیاد برد وردنه هم تقریبا سنگین هست ، با هاش هزار لا میزنم

مینوش جان خمیر فوندانت باید نرم باشه خشکی خمیر بازم میگم از مواد اولیه نامرغوب میتونه باشه یا اضافه کردن بیش از حد پودر قند . برای نشاسته ذرت هم زیاد نباید بپاشید بهتره مقداری نشاسته ذرت رو تو جوراب بذارین و موقع کار به حالت گردپاشی روی سطح نشاسته بپاشید .

گلیسرین به فوندانت نرمی میده اگه گلیسرین تون خوب نباشه میتونه مشکل ساز بشه یکبار دیگه تو خمیر گیری دقت کنید انشالله از مواد اولیه تون نباشه و گرنه بهتره مواد اولیه بهتری بخرید .

marie
2014-10-25, 02:24 PM

گلیسیرین رو من همیشه از داروخونه میگیرم
فقط باید حتما بهشون بگین که گلیسیرین خوراکی میخواین

Nika61
2014-10-26, 11:04 PM
دوتا کیک اسفنجی توی قالب 30 در 40 پختم یکی 8 تخم مرغ یکی 6 تخم مرغ بعد از لایه کردن کیک رو مطابق الگو برش زدم بعد الگو رو تکه تکه روی فوندانت قرار دادم وبا کارد تیز برش زدم وکم کم روی هم سوار کردم ودر نهایت دورگیری که ماژیک نداشتم ومجبور شدم با قلم مو ورنگ مشکی دور گیری کنم که البته این قسمت رو جناب همسر انجام دادن {4} من که وقتی توضیحات مهرانه جون رو میخونم جای هیچ سوال تو ذهنم نمیمونه امیدوارم خوب توضیح داده باشم بازهم اگه سوالی بود در خدمتم {1}

Mahdiye*
2014-10-27, 09:33 AM
نیکا جان روی سطح کیک خامه کشیدی این قدر صافو یکدست شده (اگه بله توضیح لطفا{77})یا فوندانته؟اگه فوندانته دور کیک رو چه جوری کاور کردی ؟خیلی تمیز و حرفه ای شده{105}....{clap}{clap}{clap}

Nika61
2014-10-27, 09:37 PM
نیکا جان روی سطح کیک خامه کشیدی این قدر صافو یکدست شده (اگه بله توضیح لطفا{77})یا فوندانته؟اگه فوندانته دور کیک رو چه جوری کاور کردی ؟خیلی تمیز و حرفه ای شده{105}....{clap}{clap}{clap}

ممنون از لطفت مهدیه جون {2 (6)}
آره عزیزم خامه است از روش خاصی استفاده نکردم امروز آستر کشی اولیه اش رو انجام دادم و فردا خامه کشی نهایی:3: میدونی خامه نباید کم باشه وگرنه کیک دیده میشه {68} وبعد هم از آب گرم وپالت استفاده کردم انقدر کشیدم روی کیک و پالت رو پاک کردم تا صاف شد:35: یه چیزی توی پرانتز بگم اتفاقا وقتی خامه کشی میکردم خواهرم اونجا بود بهم خندید گفت انقد وسواس به خرج نده دیگه اینجوری شده بودم {20} همش داشتم میگفتم کاش همه رو بافوندانت کار کرده بودم که دیدم صاف شد{4} درست در اوج نا امیدی:42: پس نتیجه میگیریم باید حوصله به خرج بدی عزیزم :3:{2 (6)}