مسابقه آشپزی و شیرینی پزی 53 ویژه رمضان 93
تابلو اعلانات برنامه های آموزشی ویژه ماه مبارک رمضان
کارگاه آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی ویژه ماه مبارک رمضان

PDA

مشاهده نسخه کامل : جوجه کباب

*AZITA*
2011-08-21, 02:06 PM
مواد لازم

مرغ خرد شده نیم کیلو

پیاز رنده شده 2 عدد بزرگ

روغن مایع 3 قاشق غذاخوری

رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری

نمک وفلفل به میزان لازم

ابلیمو یا سرکه داخل شیشه ترشی 2 قاشق غذا خوری

زعفرون دم کرده 1 قاشق چایخوری

کره برای سرو جوجه ........................
طرز تهیه

بنظر من اگه از شب قبل موادتون رو آماده و جوجه رو بخوابونید خیلی لذیذتر میشه ولی نه این که نشه از چند ساعت قبلش هم آمادش کرد فقط یادتون باشه ترشی رو 1 ساعت قبل از کباب کردن بزنید تا مزش بمونه و جوجه هم سفت نشه.مخلوط کردن موادشم که حتما میدونید.پیاز رنده شده+روغن مایع+رب گوجه فرنگی+نمک و فلفل مورد نیاز+زعفرون بعدشم که مرغهای خرد شده رو میریزید تو این سس و هم میزنید تا مرغها کاملا مخلوطش بشن.سر ظرف رو بپوشونید و بزاریدش یخچال ...نزدیکی های سیخ کشیدنشونم ترشیش را بزنید.من معمولا ابلیمو میزنم ولی اگه سرکه از شیشه ترشی باشه که توش از سبزیجات معطر استفاده شده مثلا ترشی مخصوص شمالی های عزیز خطه گیلان...ترشی مشهور هفت بیجار....خیلی مزه خوبی به کباب میده .ولی همون آبلیمو هم عالیه. بعد از اینکه هردو طرف سیخها خوب کباب شدند قبل از سروشون یه نکته یادتون بدم که کره را برشهای کوچیک بزنید و تو ظرف سرو غذاتون زیر و روی جوجه های کباب شده و داغ بریزید اصلا یه چیز خیلی لذیذی میشه.....{2 (30)} بعدشم من بگم که همیشه خودم تو آشپزخونه جوجه کباب درست میکنم ....با سیخهای چوبی بامبو و توی کباب پز برقی.(((مارکشم نمیگم حالا تبلیغ نشه)))....ولی عالی میشه ....حتی کسایی که خودشون حرفه ای رو منقل کباب درست میکنن هم اینرا تایید کردند که مزش عالی میشه.....حالا خودتونم میتونید امتحانش کنید ببینید من چی میگم....نوش جوون.

مامان مهگل
2011-08-21, 06:35 PM
منم همین مواد رو می ریزیم + یه کم فلفل سیاه و یه دونه سیر کوچیک رنده شده

Narges
2011-09-26, 03:30 AM
جوجه کباب غذای مورد علاقه خانواده خصوصا دختر خانواده {2 (6)}

من از شب قبل مرغ قطعه شده، بدون استخوان رو با
پیاز فراوون
سیر
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، ادویه کاری، تخم گشنیز، کمی دارچین
ترجیحا آبلیموی تازه
زعفرون دم کرده
روغن مایع
بصورتیکه روی مرغها رو بگیره
مزه دار میکنم و فردا برای ناهار همسر محترم {2 (6)} زحمت کباب کردنش رو میکشن
خیلی ترد و خوشمزه میشه {53}

*** عکسی که اینجا گذاشتم قطعه های مرغ رو از پیاز و باقی مخلفات جدا کردم که بیرون بردنش راحت باشه، جای همتون سبز {53}

Narges
2011-09-26, 03:36 AM
اینم چندتا عکس آرشیوی - محصول مشترک من و همسری {2 (6)} {53}

Monira
2011-09-26, 10:44 AM
اینم جوجه کباب زغالی ما{2 (30)}
فقط عکس به سیخ کشیده اشو دارم:10:

mana
2011-10-17, 09:25 PM
یکی از چیزایی که جوجه کباب را خوش عطر میکنه استفاده از فلفل دلمه ای نگینی در کنار پیاز و آبلیمو و روغن زیتون ونمک و فلفل سیاه هستش من چون عاشق طعمای تندم فلفل سبز تند ساطوری هم به سهم خودم اضافه میکنم که اسمشو گذاشتم جوجه کباب هندی !

حالا به عنوان یه تجربه جوجه را یکشب قبل تو نوشابه پپسی !! (فقط پپسی بدون هیچ ماده ی دیگه ای ) بذارید بمونه و موقع کباب کردن نمک و روغن زیتون اضافه کنید

اگه پپسی اصل خارجی گیرتون اومد و توانستید به وسوسه نوشیدنش غلبه کنید جوجه را توش بخوابونید ببینید چه وضعیه اصلن!!

یه ابداع هم برای دورچین جوجه کباب دارم هر کی دوست داشت میتونه تو تاپیک ابداعات بخونه{2 (6)}

sogand.sh
2011-11-19, 07:44 PM
اول از همه مرغ ها رو تیکه های درشت قسمت می کنیم(مامان من این کارو می کنه تا جوجه ابدار تر بمونه)پیاز خلالی,یه حبه سیر,نمک,ادویه مرغ و ماهی,زنجبیل,فلفل سیاه و یه کم قرمز(من غذای تند دوست ندارم{4}),فلفل دلمه ای,زعفران دم کرده,اب لیمو,روغن زیتون,سس خردل (زردچوبه هم خوب میشه ولی مامان زیاد دوست نداره!!!{2 (14)}) یه در پوش روش و 24 ساعت و حتی بیشتر توی یخچال....خوب که طعم دار شد سیخ می کنیم{4}روی ذغال کبابی می کنیم{4}توروخدا این طفل معصوم ها رو نسوزونید بذارید ابدار بمونه{4}
اگه خود خانوم ها کباب می کنند,فقط کافیه فاصله سیخ ها رو تا منقل زیاد کنند و اتیشش زیاد نباشه....ذغال ها رو اول که اتیش زدید بذارید تا شعله اش بخوابه و ذغال ها سرخ بشه و با اتیش ذغال کباب رو نپزید که می سوزه{65}
برای تزئین هم می تونید خود مایع رو سرخ کنید و کنار جوجه بپزید,پیاز ها رو می گم ها عالی میشه{2 (4)} ,(توی پیک نیک ظرف مایع رو بذارید رو اتیش تا سرخ شه انقده خوبه{4})
اگرم نخواستید کباب کنید توی فر هم عالی میشه فقط با مایع بذارید توی فر و شعله رو خیلی کم کنید(برای فر از 5 الی 6 ساعت قبل وعده ی غدایی مورد نظر با درجه پایین بپزیذ{4})

ناردونه
2011-11-19, 08:02 PM
این نوع جوجه کباب ، روش ساده و اصلی برای تهیه جوجه کباب معمولیه امیدوارم بپزید ولذت ببرید.

34877

مواد لازم

جوجه فیله شده : یک کیلو ( هرچند بهتره ازجوجه استفاده بشه ولی برای این نوع جوجه کباب اکثرا ازسینه مرغ استفاده میشه)
فلفل دلمه ای خرد شده: یک عدد
پیازخرد شده : یک عدد درشت ( من ازپیازرنده شده استفاده نمیکنم چون دراین حالت جوجه کباب زیادی مزه پیاز میده)
سیر له شده: دو حبه ( قابل حذفه )
روغن زیتون: سه قاشق غذاخوری
کره : ۲۰ گرم
زعفران ، نمک ، لیمو ترش ، فلفل سیاه : مقداری

طرزتهیه

پیاز ها رو بریزید توی ظرف ، جوجه رو بچینید روش و روغن زیتون رو بریزید رو جوجه ها....

درظرف دیگه ای فلفل دلمه ای ، سیر و زعفرون رو مخلوط کنید بعد ازده دقیقه بریزید رو جوجه ها و خوب مخلوط کنید.

34878

این توقف ده دقیقه ای برای اینه که روغن زیتون به خورد جوجه بره.

درظرف رو بزارید و دو ساعت دریخچال قرار دهید. توجه کنید که به این مواد مطلقا آبلیمو ونمک اضافه نمیشه. اضافه کردن این مواد باعث میشه تردی کبابها گرفته بشه.

جوجه ها رو به سیخ بکشید، روشون نمک و فلفل بپاشید و کره رو بمالید و کباب کنید. برای کباب کردن میتونید از منقل یا کباب پز استفاده کنید. من ازکباب پز ساندویج ساز استفاده کردم .حدود ۴۰ دقیقه زمان برد.

34879

عصاره ای رو هم که جمع شده بود تو ظرف جدا کنار غذا سرو کردم تا هرکی دلش خواست بریزه رو برنجش. درضمن لیمو ترش رو هم روی کبابها نمیزنم بلکه کنار غذا سرو میکنم.

34880

نکته اول: برای مارینه کردن بهترین گزینه استفاده ازظرفهای شیشه ایه که هم ظرف شما بو نگیره هم جوجه کباب شما

نکته دوم: میتونید به جای اینکه فلفل سیاه رو روی کبابها بپاشید ازدانه های اون داخل مواد مارینه استفاده کنید.

نکته سوم: میتونید جوجه کباب رو با مواد مارینه ش فریز کنید البته من تازه ش رو ترجیح میدم ولی یه بسته آماده داشتن تو فریزر برای مهمونهای سرزده بد نیست

ناردونه
2011-11-19, 08:05 PM
جوجه کباب تابه ای

با یه طعم متفاوت موافقید؟

34881

مواد لازم

جوجه : ۵۰۰ گرم
پیاز خرد شده: ۲ عدد
زعفران،نمک و روغن : مقداری

مواد لازم برای سس

شما میتونید ازهرنوع ادویه و سبزی معطری استفاده کنید به عنوان مثال ترکیبی از زنجبیل و زیره ، یا دارجین و ... ولی موادی که من استفاده کردم به قرار زیره :

مرزه خشک : ۳ قاشق غذاخوری
فلفل سبز تند: ۳ عدد

طرز تهیه

جوجه ها رو با پیاز و زعفرون مخلوط کرده بریزید تو ظرف شیشه ای دربسته و ۲ تا ۳ ساعت دریخچال قرار بدید.

فلفل سبز رو حلقه حلقه کرده و به همراه مرزه در روغن تفت بدید

بعد جوجه ها رو ازمخلوط مارینه بیرون آورده و توی ماهیتابه بچینیدو روشون نمک بپاشید

درظرف رو بذارید و حرارت رو کم کنید تا هم پخته شده و هم سرخ بشه ، یه طرفش که سرخ شد طرف دیگه ش رو هم سرخ کرده و با سیب زمینی سرخ کرده و فلفل سروکنید.

sogand.sh
2011-11-19, 10:30 PM
{2 (26)}کی گفته نمک و ابلیمو تردی مرغ رو می گیره؟؟؟{68}{2 (8)}
نمک و ابلیمو گوشت قرمز رو سفت و داغان می کند!!!{4}
من در تمام این 21 سال عمرم همین طوری جوجه رو درست کردم و خیلی هم عالی شده...تردی جوجه کباب بر می گرده به تایمی که تو مایع می خوابه{69}

sogand.sh
2011-12-05, 12:14 AM
اینم عکس جوجه کباب سوگی...امروز سر ناهار خدایی چی کشیدم...هنوز یادم میفته خندم میگیره...بابام نبود من و مامان منقل و درست کردیم...چه درست کردنی{21}{21}{21}{21}بابام یه نفره یه منقل درست میکنه که 200 تا سیخ جوجه رو توش کباب کنن ...اون وقت من و مامانم دو نفره نمی تونستیم زغال و روشن کنیم{21}{21}{21}(البته بگم که الکل نداشتیم خداییش ها{4})
کف حیاط خلوت رو موزاییک ها تو این سرما از خنده قل می خوردیم{21}{21}دست هام تاول زد انقد منقل و باد زدم...ولی سرانجام نتیجه داد{21}خیلی خوشمزه بود جاتون خالی{2 (6)}:11:

vivien
2011-12-06, 06:56 PM
{2 (26)}کی گفته نمک و ابلیمو تردی مرغ رو می گیره؟؟؟{68}{2 (8)}
نمک و ابلیمو گوشت قرمز رو سفت و داغان می کند!!!{4}
من در تمام این 21 سال عمرم همین طوری جوجه رو درست کردم و خیلی هم عالی شده...تردی جوجه کباب بر می گرده به تایمی که تو مایع می خوابه{69}

این نوع جوجه کباب ، روش ساده و اصلی برای تهیه جوجه کباب معمولیه امیدوارم بپزید ولذت ببرید.

طرزتهیه

پیاز ها رو بریزید توی ظرف ، جوجه رو بچینید روش و روغن زیتون رو بریزید رو جوجه ها....

درظرف دیگه ای فلفل دلمه ای ، سیر و زعفرون رو مخلوط کنید بعد ازده دقیقه بریزید رو جوجه ها و خوب مخلوط کنید.

این توقف ده دقیقه ای برای اینه که روغن زیتون به خورد جوجه بره.

درظرف رو بزارید و دو ساعت دریخچال قرار دهید. توجه کنید که به این مواد مطلقا آبلیمو ونمک اضافه نمیشه. اضافه کردن این مواد باعث میشه تردی کبابها گرفته بشه.
جوجه ها رو به سیخ بکشید، روشون نمک و فلفل بپاشید و کره رو بمالید و کباب کنید. برای کباب کردن میتونید از منقل یا کباب پز استفاده کنید. من ازکباب پز ساندویج ساز استفاده کردم .حدود ۴۰ دقیقه زمان برد.

من از مربی آشپزی کانال 5(شبکه تهران) برنامه به خانه برمیگردیم( آقای رضا طاهری ) شنیدم که تاکید میکرد آبلیمو رو از ابتدا به مواد اضافه نکنید چون باعث سفت شدن جوجه کباب میشه.درست یا غلطش رو نمیدونم {2 (26)}{2 (26)}

sogand.sh
2011-12-07, 12:35 AM
به خدا ما همیشه می زنیم اما اصلا سفت نمیشه...مامان من جوجه کباباش واقعا محشره...الکی نمیگم {2 (8)}نمی خوام هم جوری بگم که فکر کنید دارم زیاده روی می کنم ولی واقعا سفت نمیشه...حتی سپیده هم گفت نباید زد ولی نمی دونم چرا{2 (26)}

Adriyana
2011-12-14, 09:17 PM
منم شنیدم به مرغ نباید زیاد آبلیمو و روغن زد....اما روغن گوشت قرمز رو ترد میکنه....من خودم به این روش جوجه کباب درست میکنم (که خیلی ترد میشه):

مواد لازم:
سینه مرغ
پیاز
ماست
فلفل دلمه ای
پودر پاپریکا، نمک و فلفل سیاه تازه ساییده شده
زعفران آبکرده

تکه های سینه مرغ رو به مدت چند ساعت در مخلوط پیاز ریز شده،ماست، زعفران، نمک و فلفل سیاه و پاپریکا مرینیت میکنم. و بعد اونها رو همراه با تکه های فلفل دلمه ای رنگی به سیخ میکشم و توی تابه یا روی آتش کباب میکنم. (برای خشک نشدن گوشت مرغ کره روی جوجه های نیم پز میزنم)
(موقع سرو آبلیمو تازه روی جوجه ها میچکانیم.)

Khaleh Mary
2011-12-14, 11:33 PM
من هم به مواد جوجه کباب آبلیمو میزنم آنهم تقریبا نصف استکان به یک کیلو جوجه در واقع اسید آبلیمو گوشت را ترد تر و نرمتر میکنه و حتا اگر از شب قبل آمده کنید که دیگه توی دهان آب میشه از تردی و خوشمزگی

Shidak
2011-12-14, 11:36 PM
منم همیشه به گوشت‌ها چه مرغ چه گوشت قرمز آبلیمو میزنم اصلا هم سفت نمیشه. کلا من گوشت‌های کبابی رو از یک شب قبل تو آبلیمو ، روغن زیتون ، زعفرون ، نمک، پیاز میخوابونم . خیلی‌ هم ترد و خوشمزه میشن.

selin
2012-01-11, 09:03 PM
{53}{53}{53}

Shidak
2012-01-11, 09:45 PM
جوجه کباب تو فر‌

selin
2012-01-12, 01:24 PM
سلین جان {2 (6)}جوجه هاتون خیلی خوشرنگ شده{clap}{clap}.توی فر درست کردید یا روی منقل؟{2 (26)}اگر روی فر درست کردید میشه لطفا طرز تهیه اش رو بنویسید{53} ممنون{thankyou}

تقریبا نیم کیلو سینه مرغ رو قطعه قطعه کردم، و با ۲ تا پیاز بزرگ که خلال شده ، و نصف فلفل دلمه ی قرمز بزرگ و کمی‌ ادویه مرغ و فلفل سیاه و زعفران آب شده و روغن زیتون مخلوط کردم و حدود ۳-۴ ساعت در یخچال گذشتم، قبل از اینکه کباب کنم نمکش رو زدم و در فر‌ برقی طبقه وسط و هر دو شعله بالا و پایین را روشن کردم، بدون گریل, با دمای ۲۲۰ و حدود ۲۰ دقیقه بعد آماده بود.{53}

Nahid59
2012-01-12, 02:52 PM
من هم به مرغ و گوشت قرمز آبلیمو میزنم خوب در میاد{2 (30)}
برای اینکه گوشت قرمز زودتر ترد بشه یه دونه کیوی رو تکه تکه کنید و با گوشت مخلوط کنید و نتیجه رو ببینید

همسری من برای قربون دو تا کیوی رو رنده کرد و به گوشتازد شده بودن عین گوشت چرخ کرده{21}

reza_57
2012-01-14, 10:38 PM
سلام به دوستان میشه بفرمایید بعداز پختن چکارکنیم هم نرم وهم زرد رنگ باشه سسی که باید استفاده کرده چطوری تهیه میشه وچه موقع مواد سس به کباب باید زد.وباالاخره ابلیو بهش بدیم یانه واگر ابلیو میخواهد کی بهش اضافه کنیم کباب بازغال پختن خدایش خیلی با حاله

Narges
2012-01-15, 12:31 AM
سلام به دوستان میشه بفرمایید بعداز پختن چکارکنیم هم نرم وهم زرد رنگ باشه سسی که باید استفاده کرده چطوری تهیه میشه وچه موقع مواد سس به کباب باید زد.وباالاخره ابلیو بهش بدیم یانه واگر ابلیو میخواهد کی بهش اضافه کنیم کباب بازغال پختن خدایش خیلی با حاله

دوست خوبم سلام {53}

من برای تهیه جوجه کباب از مخلوط ران و سینه استفاده میکنم حتی از تیکه های استخوان دار که خودم خیلی بیشتر دوست دارم.

موادی که برای طعمدار کردن جوجه استفاده میکنم:
پیاز بصورت خلال نازک
سیر رنده شده و پودر
زردچوبه
نمک
فلفل سیاه و قرمز
پاپریکا
ادویه کاری
مقداری زیره سبز آسیاب شده
پودر تخم گشنیز
خیلی کم دارچین
مقداری رزماری
زنجبیل بصورت پودر یا تازه
روغن زیتون/مایع
آبلیمو
لیمو ترش تازه پوست لیمو ترش ها رو هم لابلای جوجه ها میذارم
زعفران دم کرده

همه مواد (کمی از زعفران دمکرده رو نگه میدارم) رو با نسبتهای چشمی در ظرفی که باتوجه به میزان جوجه اندازه باشه به گوشتها اضافه کرده با دست ورز میدم و روی گوشت رو کیسه فریزر میذارم تا هوا نخوره و درب ظرف رو محکم میبندم و حداقل 8 ساعت داخل یخچال میذارم و در این حین یکی دوبار مواد رو زیر و روو میکنم تا تمام تکه ها مزه دار بشن

در این مرحله همسر محترم {2 (6)} رو برای تهیه منقل شارژ میکنم :3:
جوجه ها رو سیخ میکنم سینه ها رو باهم، ران ها با هم و بال ها هم باهم
در حین سیخ کردن اجازه نمیدم پیاز و .. به تکه های گوشت چسبیده باشه
مابقی زعران رو به سیخ-های جوجه اضافه میکنم
+ گوجه
=

Narges
2012-01-15, 12:58 AM
خلاصه آرشیو جوجه کباب تهیه شده به روش پست قبل ... :3:{2 (30)}

nasrin50
2012-01-28, 06:33 PM
بال مرغه که با هوا پز پختم.

بالها رو توی سس پیاز خلالی خرد شده و ابلیمو و روغن مایع و نمک و فلفل وزعفران میریزم و 1 روز داخل یخچال

میگذارم بماند بعد توی هواپز میپزم (عکس اولی)با درجه 200وبه مدت 25الی 30دقیقه .

Sarashpaz-Sepideh
2012-02-25, 09:02 PM
من براي تهيه اين جوجه كباب از مرغ محلي استفاده كردم كه برخلاف انتظارم كاملا نرم و پوك شد و خيلي هم خوشمزه

سينه مرغ:2 عدد

پياز بزرگ:2 عدد

نمك و زعفران:كمي

كره:10 گرم

اول مرغ رو تيكه تيكه ميكنم و توي پياز خرد شده ميذارم و توش نمك و زعفران ابكرده ميريزم و ورز ميدم تا به همه جاي مرغ برسه بهتره يه شب بمونه تو يخچال تا خوب ماريناد بشه

بعدش ميزنم به سيخ و بعد از اينكه پخت كره ابكرده رو با قلم مو ميمالم روش تا براق بشه و همچنين خوش طعم !اميدوارم خوشتون اومده باشه

silvana
2012-03-09, 08:30 PM
وای من می میرم برای این غذا
من برای سس غذا از ابلیمو و کمی در حد یه ق سرکه استفاده می کنم با پیاز و ادویه و روغن مایع و فلفل و یه عالمه زعفران که خیلی خوب جواب می ده
سرکه گوشت را خیلی لطیف نرم و ابدار می کنه و وفوق العاده لذیذ
فقز اینقدر سرکه نریزید که بوی سرکه بگیره .خیلی کم زنید

farshid_civil
2012-04-05, 12:56 PM
سلام
چجوری میشه سینه مرغو ابدارش کرد، من یه رستورانی رفته بودم که ظاهرا به جوجه ش رب زده بود واقعا خوشمزه بود
ولی من هر کاری میکنم سینه مرغم خشک میشه طعم خوبیم نمیده

Khaleh Mary
2012-04-05, 09:00 PM
اگر توی مایع جوجه کباب کمی روغن زیتون یا روغن مایع بریزید موجب میشه که وقتی روی آتش گذاشتید آب مرغ خارج نشه و حالت یک روکش را برای مرغ ها میگیره یا اگر توی موادش نریختید زمانی که به سیخ کشیدید حسابی با روغن چربش کنید

Shidak
2012-04-06, 04:05 AM
سلام
چجوری میشه سینه مرغو ابدارش کرد، من یه رستورانی رفته بودم که ظاهرا به جوجه ش رب زده بود واقعا خوشمزه بود
در تأیید صحبت خاله ماری من هم همیشه تو موادی که مرغ رو میخوابونم روغن زیتون زیاد میریزم و سینه مرغ کاملا نرم می‌مونه، این دفعه امتحان کن دوست عزیز.

Khaleh Mary
2012-04-06, 05:01 PM
جوجه‌کباب یک غذای بین‌المللی است، نه ایرانی. به طوری که مردم هر کشور با خواباندن مرغ در مایه‌ای مخصوص و کباب کردن تکه‌های آن روی آتش، جوجه‌کباب مخصوص خود را تهیه می‌کنند. اما نکته اینجاست که چه مایه‌ای. مثلاً هندی‌ها به تکه‌های مرغشان ادویه تندوری می‌زنند و آن‌ها را در تنور کباب می‌کنند به طوری که پس از پخت، جوجه‌کبابشان رنگی کاملاً قرمز پیدا می‌کند...

مردم مدیترانه مایه جوجه‌کباب را با زیتون چرخ شده و فلفل دلمه‌ای کبابی و له شده تهیه می‌کنند.

ژاپنی‌ها از سس تریاکی و آمریکایی‌ها از سس مخصوص باربیکیو استفاده و پس از گذاشتن چند ساعته تکه‌های مرغ در این مایه، آن‌ها را کباب می‌کنند.

برای تهیه جوجه‌کباب ایرانی، تکه‌های مرغ حتماً در زعفران خوابانده می‌شوند. البته طرز تهیه این غذا بسیار سلیقه‌ای است.

اما در مرحله آماده‌سازی و پخت بهتر است به چند نکته دقت داشته باشید:

1. تجربه نشان داده است که افزودن مواد غذایی مانند روغن زیتون، خامه، ماست موسیر یا حتی سس مایونز (هر یک به تنهایی) در مایه جوجه‌کباب، طعمی منحصربه‌فرد ایجاد می‌کند.

2. بسیاری از افراد برای طعم دادن به تکه‌های مرغ، پیاز و فلفل دلمه‌ای را خرد می‌کنند و تکه‌های گوشت را در آن‌ها می‌خوابانند در حالی که بهتر است آن‌ها را رنده کنید تا مزه واقعی‌شان به خورد گوشت رود.

3. هرگز ادویه‌ای مثل زعفران را حذف نکنید زیرا زدن زعفران به جوجه‌کباب ایرانی یکی از موارد اصلی محسوب می‌شود.

4. هرگز ادویه‌هایی مانند دارچین، کاری، سماق و حتی پودر لیمو به مایه جوجه‌کباب اضافه نکنید زیرا یا طعم ناخوشایندی ایجاد خواهد کرد یا باعث تلخی غذا خواهد شد.

5. یادتان باشد که بهترین کنار غذاهای جوجه‌کباب، گوجه فرنگی، پیاز و فلفل سبز کباب شده است پس آن‌ها را از قلم نیندازید.

6. فراموش نکنید که جوجه‌کباب خوشمزه، جوجه‌کباب آبدار است نه خشک، بنابراین بهتر است پوست مرغ را جدا نکنید تا با روغن آن، گوشت زیر پوست بپزد و اگر سوخت، پوست که چندان خوردنش توصیه نمی‌شود، بسوزد. در مرحله خوردن نیز پوست را جدا و گوشت کباب شده را میل کنید.

7. برای تهیه جوجه‌کباب، فقط از سینه مرغ استفاده نکنید بلکه مخلوط تمام قسمت‌ها می‌تواند طعم بهتری به این غذا بدهد. مخلوط ران و سینه انتخاب بهتری خواهد بود.

Sarashpaz-Sepideh
2012-04-14, 09:27 PM
{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}
جوجه كباب مادرشوهر درست كن و عروس پز {4}

sogand.sh
2012-04-15, 11:54 AM
سلام

عزیز دلم خشک شدن سینه به 2 چیز مربوط میشه...اول اینکه تو مایع جوجه کبابت روغن زیتون یا روغن مایع بزنید...دوم اینکه زمان پخت رو برای سینه پایین بیارید...سینه ها رو هم حتما با هم سیخ بزنید نه به صورت قاطی با رون....سینه زود پخته میشه سعی کیند سریع و ابدار برش دارید.

negah
2012-04-19, 12:51 AM
جوجه کبابهای خوشمزه البته شوهری زحمت کباب کردنشو کشیده{2 (6)}

57676

الیسا
2012-04-19, 07:49 PM
این جوری مجبور میشم یه مهمونی بدم تا ثابت شه{21}

راست میگه به خدا{4} اون گوشته اصلا تو پخته مرغم باید از اول بهش نمک زد ولی گوشت ونه چون سفت میشه{68}

Azijam
2012-04-22, 07:50 PM
جوجه کباب یه روزی که با دوستان و فامیل رفته بودیم پیکنیک......................{2 (5)}

gp93
2012-08-16, 12:46 AM
اینم عکس جوجه هایی که من آماده کردم و همسر محترم زحمت کباب کردنشون رو کشیدن. البته فقط تا روی منقل عکس داریم ازشون و بعد از اون به خاطر عجله در خوردن، نشد عکس بگیریم. {6 (43)}

SAHAR NAAZ
2012-08-16, 08:12 AM
منم به جوجه کبابم مخلوطی از ماست و یه قاشق مایونز و یا یکم خامه صبحانه میزنم. تکه های گوشتی را جدا و تکه های استخواندار را جدا سیخ میکنم. حتی روی گاز هم که کباب میکنم خوب میشه.

reyhane66
2012-08-21, 02:04 AM
من تو يه رستوراني جوجه كباب خوردم خيلي ابدارتر ميشه چون يه سسي با غذا سرو ميشه كه وقتي رو جوجه داغ ميريزي به خوردش ميره و طعمس عالي ميشه پرسيدم گفتن كمي سس مايونزو فلفل و اب ليمو و روغن زيتونه .شوهر خواهرم دوستش رستوران داره ميگه تو مواد اوليه علاوه بر همه ي اينايي كه دوستان گفتن خامه هم ميزنه اونم فوق العاده لذيذو ابدارش ميكنه{2 (30)}

**Ghazal**
2012-09-03, 02:39 PM
...........{53}

veronika
2012-09-03, 02:46 PM
سلام بچه ها من بعضی وقتها جوجه کبابم رو اینجوری درست میکنم.
نمک.فلفل.رب انار روغن زیتون طعمش خیلی خوشمزه میشه امتحان کنید نوش جان{2 (30)}

**Ghazal**
2012-09-22, 05:16 PM
............{53}

آشپزخونه سپیده
2012-10-09, 09:40 AM
اينم از جوجه هاي من{2 (30)}

Azijam
2012-10-22, 10:28 AM
جوجه کباب خاله پز..........................من فقط از سهم خودم عکس گرفتم{4}

گل ختمی
2013-01-03, 06:38 PM
کباب یه روز تعطیل

marmar11
2013-02-09, 05:45 PM
اینم جوجه کباب من

sama jan
2013-02-09, 06:26 PM
:3:
115994

sama jan
2013-02-12, 11:30 AM
غذای رستوران:3:
116344

Mahboubehbanoo
2013-02-21, 08:44 PM
:10::10::10:

باران78
2013-03-01, 12:21 PM
ناهار يه روزي خارج از منزل{2 (6)}

بانوی شرقی
2013-03-09, 08:43 PM
این مدل جوجه خیلی لذیذ میشه.

مرغ خرد شده نیم کیلو
پیاز رنده شده 1 عدد بزرگ
روغن مایع یا زیتون 5 قاشق غذاخوری
نمک وفلفل و زردچوبه به میزان لازم
لیموی تازه 3 تا 4 عدد
زعفرون دم کرده به میزان لازم
سیر چند جبه و پوست پرتقال خشک شده مقداری
خامه یا ماست 1 پیمانه
کره و زعفرون دم کرده برای سرو جوجه

پوست پرتقال خشک شده رو پودر کنید. مرغهای خرد شده رو تو ظرفی بریزید.سیر و پیاز رو رنده کنیدماست یا خامه. زعفرون دم کرده.آب لیمو . نمک و فلفل و زردچوبه. و روغن مایع یا زیتون . تمام مواد رو با مرغ مخلوط کنید و بذارید چند ساعت بمونه تا مزه ها به خورد هم بره.

بعد مرغ ها رو به سیخ بکشید.
وقتی دارید جوجه ها رو کباب میکنید. کنار دستتون یه کاسه زعفرون دم کرده مخلوط با کره بذارید و تمام مدت که جوجه ها رو آتیش هستند با یه برس بکشید رو جوجه ها. این کار باعث میشه جوجه ها خشک نشه.

باران78
2013-04-08, 02:28 PM
جوجه كباب بيرون منزل... كه فقط از سري آخر تونستم عكس بگيرم..

Araz
2013-04-13, 03:03 AM
ناهار روزجمعه خارج از منزل:10:
125518 125519

marmar11
2013-05-07, 10:24 AM
جوجه کباب ناهار روز جمعه منزل خواهرم

*عاطفه*
2013-05-12, 01:46 AM
این هم جوجه کباب همسر پز در دل طبیعت

مواد مریندش هم زعفران و کره و ابلیموی تازه و سس مایونز و سویا سس و نمک و ادویه کبابی و کلی پیاز میکس شده بود،جاتون خالی عالی بودددددددددددددد{2 (30)}{2 (30)}

Hanichef
2013-05-12, 08:58 PM
یهو یاد اینا افتادمم...اووووووووووو نمی دونم مال کی هست....اما توی هواپز درست کرده بودم

132644132645132646

tahmin
2013-05-15, 09:52 PM
{chickencatch}{chickencatch}:D

Belfi
2013-05-16, 01:12 AM
جوجه بلفی پز:3:

Maryam_chef
2013-05-16, 11:39 PM
اینم مرغ های من.{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{69}{2 (5)}

Beauty
2013-05-20, 01:31 PM
اینم جوجی های خوشمزه ی من که با کیوی سرخشون کردم! {2 (30)}

Belfi
2013-05-20, 04:15 PM
جوجه کباب بلفی پز:3:

pooan
2013-05-22, 04:59 PM
جوجه کباب بلفی پز:3:

بلفی جان یه توضیح در مورد جوجه هات بده خیلی خوشرنگه و خوشمزه به نظر میرسه

Belfi
2013-05-22, 07:30 PM
ممنونم از لطفتون {53}
من جوجه ها رو 2ساعت قبل از مصرف مزه دار میکنم با پیاز+2قاشق غذاخوری آبلیمو+نمک وقتی حسابی با جوجه ها مخلوط شدن زعفرون دم کرده رو روشون میریزم اگه اول بریزیم پیاز همه رو جذب میکنه بعد روی ظرف رو سلفون میکشم ومیذارم یک ساعت بمونه بعد جوجه ها رو سیخ میکنم وواسه روش کره وزعفرون دم کرده رو حسابی قاطی میکنم وبافرچه روی جوجه ها میکشم عالی میشه{1}

Araz
2013-05-23, 10:34 AM
برای اینکه کباب مرغمون خیلی نرم بشه به اصطلاح تو دهن آب بشه:10:چکار کنیم؟

Belfi
2013-05-23, 01:13 PM
آراز جون اگه گوشت تازه باشه مطمئن باش طبق دستور بالا که گفتم عالی میشه

Araz
2013-05-23, 05:15 PM
بلفی جونم من هم مثل روش شما مرغ رو مزه دار میکنم بعضی وقتها هم توش فلفل سیاه و روغن زیتون هم میریزم ولی باز هم مثل بعضی از جوجه کبابهای بیرون نرم نمیشه از یکی از دوستام شنیدم که میگفت توی مواد مارینه کیوی هم میزند من امتحان نکردم نمیدونم خوب میشه یا نه کسی از دوستان کیوی رو امتحان کرده؟تو مزه اش تاثیر میذاره؟

Belfi
2013-05-23, 06:30 PM
من کیوی ماست روغن زیتون و......همه اینها رو امتحان کردم ولی روش بالا عالی جواب داده {1}

Beauty
2013-05-23, 06:43 PM
بلفی جونم من هم مثل روش شما مرغ رو مزه دار میکنم بعضی وقتها هم توش فلفل سیاه و روغن زیتون هم میریزم ولی باز هم مثل بعضی از جوجه کبابهای بیرون نرم نمیشه از یکی از دوستام شنیدم که میگفت توی مواد مارینه کیوی هم میزند من امتحان نکردم نمیدونم خوب میشه یا نه کسی از دوستان کیوی رو امتحان کرده؟تو مزه اش تاثیر میذاره؟
آره آراز جون من کیوی ریختم..خوب میشه .. و یه تجربه دیگه واسه نرم تر شدن جوجه کباب اینکه : فقط یه ربع بیست دقیقه قبل از پخت آبلیمو رو اضافه کنید نه از همون اول.

Belfi
2013-05-31, 11:56 PM
جوجه کباب بلفی پز

Simin1
2013-06-01, 03:12 PM
من برای آماده کردن جوجه،تو موادش یک مقدار سس مایونز می زنم خیلی خوش طعم و لطیف میشه

zahra_a
2013-06-09, 02:41 PM
جوجه کباب یه روز تعطیل..{2 (6)}
ما برای آماده کردن جوجه ها توی موادش خامه میزنیم این باعث میشه که کاملا نرم بشه و خوشمزه {2 (30)}{2 (30)}

سلطان خاتون
2013-06-27, 11:53 AM
اینم جوجه ی ما.....

دیدم بعضی ها جوجه هاشون سوختن دلم نیومد نگم.... نباید باد بزنید جوجه ها رو باید بذارید خودشون اروم اروم کباب بشن ..... وقتی باد میزنید اونطوری سیاه میشه و خیلی هم بد مزه اس...... من که اصن دوس ندارم... با این روش امتحان کنید پشیمون نمیشید..... باد زدن رو بذارید کنار.... ما هر وقت میریم پیک نیک میبینم اطرافیان بالای منقل وایسادن و تند تند دران کباب هاشون رو باد میزنن بعدش نمیدونم خوشمزه اس!!!!!!!!!!.... همسری من فقط یکی دوبار باد میزنه کباب ها رو اونم وقتیایی هستش که خاکستر نشسته رو زغال ها .... بعدشم اول کباب ها رو بر میداره از رو اتیش بادش که زد دوباره کباب ها رو میزاره سر جاش .... معمولا 20 مین تا30 مین طول میکشه .... شایدم بیشتر نمیدونم......

سلطان خاتون
2013-06-27, 11:59 AM

من یه بار کیوی امتحان کردم رو مزه اش نه تاثیری نداره ولی خیلی کباب رو از ریخت میندازه.....خیلی شل و وله ......

واسه اینکه نرم بشن.... زعفرون خالی من میریزم ... نه پیاز نه ابلیمو نه هیچی ...... بعدشم رو اتیش زیاد خشکشون نمیکنم..... همه هم جوجه ی منو دوس دارن.....

Belfi
2013-06-27, 02:26 PM
شما که فقط زعفرون میزنی بوی مرغ که از بین نمیره وخیلی هم سفت میشه احتمالا

ღ sahar ღ
2013-06-27, 02:45 PM
از یکی از دوستام شنیدم که میگفت توی مواد مارینه کیوی هم میزند من امتحان نکردم نمیدونم خوب میشه یا نه کسی از دوستان کیوی رو امتحان کرده؟تو مزه اش تاثیر میذاره؟

آراز جان همونطور که بلفی عزیز گفت اگه گوشت تازه باشه احتیاجی به کیوی نیست
ولی بابام از کیوی برای گوشت گوساله یا گوسفندی استفاده میکنه .... خیلی ترد و خوشمزه میشه {2 (30)}

Maryam_chef
2013-06-27, 07:41 PM
آراز جان همونطور که بلفی عزیز گفت اگه گوشت تازه باشه احتیاجی به کیوی نیست
ولی بابام از کیوی برای گوشت گوساله یا گوسفندی استفاده میکنه .... خیلی ترد و خوشمزه میشه {2 (30)}

منم با شما موافقم کیوی رو نریزی هم ترد میشه ولی سلطان خاتون میگن پیاز نریزید من موافق نیستم

Sarashpaz-Sepideh
2013-06-27, 11:20 PM
اينم مال منه كه چندروز قبل درستش كرده بودم. {4} پياز جز لاينفك ماريناد انواع گوشت هست به هيچ عنوان نبايد حذف بشه. {68}كيوي هم بافتش رو نرم و پوك ميكنه ولي عطر پياز رو نميتونه به گوشت بده.

Maryam_chef
2013-06-28, 08:15 AM
من این بار با بال مرغ درستیدم {clap}{clap}

Belfi
2013-06-28, 12:56 PM
هیچ چیزی مثل پیاز نمیتونه بوی مرغ رو بگیره شاید شما حساس نیستید نسبت بهش
ولی ترکیب پیاز و آبلیمو در حد 2 قاشق به همراه نمک وفلفل ورومال کره زغفروون طعمشو عالی میکنه
درضمن جوجه ها سرخ شده نسوخته مال من که اینطوریه تو بقیه عکس ها هم که بچه ها گذاشتن همینه وکارهاشون خیلی خوش آب و رنگه ودرکل تو هر دستور آشپزی اونیکه همه آشپزها انجام میدن وبقیه هم قبولش دارن از همه بهتر میشه :3:

سلطان خاتون
2013-07-01, 11:40 AM
اینم یه جوجه دیگه ...... ناهار بیرون بودیم.... تو قابلمه اس ببخشید دیگه

143584

Beauty
2013-07-10, 12:30 PM
جوجه کباب .. دست پخت همسر نازنینم {2 (6)}

zariattari
2013-07-13, 11:00 AM
این سفره توی باغ پدر همسری واقع در دررود نیشابور
پاچین دست پخت آقایون و برنج دست پخت مادر شوهر و خواهر شوهر {65}

Sepnta
2013-07-16, 10:40 AM
اینم جوجه کباب مهمونی من{2 (30)}
2 روز تو ماست، روغن زیتون، پیاز، پودر سیر و فلفل خوابوندمشون. موقع سیخ کشیدن بهش نمک زدم.

zahori
2013-07-16, 01:53 PM
جوجه کباب ذغالی.عکس آرشیوی مربوط به دوران خوش نامزدی{2 (6)}

Belfi
2013-07-17, 11:27 AM
جوجه کباب همسری پز
من رسما از این تربیون اعلام میکنم کلیه جوجه کباب های بلفی پز محصول مشترک من وهمسریه :3:

zahori
2013-08-13, 12:00 PM
یک روز تعطیل در طبیعت{Copy of chase}{Ghelyon}{3 (92)}
ریحونا محصول باغچه خودمن{3 (83)}

*Zarri*
2013-08-15, 09:50 AM
اینم از کباب من توی فر پختم با استفاده از جوجه گردان{66} گوجه ها هم سرخ کردم{2 (8)}
153791 153792

Sepnta
2013-08-15, 11:18 AM
بازم جوجه کباب همسری پز:3:

<باران>
2013-09-02, 01:21 PM
جوجه کباب...................
آخر هفته ...جواهرده

Azijam
2013-09-14, 12:04 PM
جوجه همسر پز{2 (6)}............( پارک چیتگر){2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}

Maryam_chef
2013-09-15, 04:59 PM
جوجه کباب امروز {71}{71}

marmar11
2013-09-18, 05:58 PM
گوشت مرغ تیکه شده - نمک فلفل وزعفرون - پیاز - روغن زیتون- ابلیمو

پیاز رنده شده نمک وفلفل وروغن زیتون وابلیمو وزعفرون رو مخلوط کرده مرغ رو اضافه می کنیم میزاریم 2 ساعت توی یخچال بمونه بعد اونا رو به سیخ کشیده وکباب می کنیم

164231

limootorsh
2013-09-19, 04:50 PM
سلام و عرض ادب
جوجه کباب هستش همراه با کوبیده اینجا قرارش دادم
فقط یادتون باشه کمی جوش شیرین بزارید تا قوام خودش رو حفظ بکند
سماق را بعضیا هم اضاف میکنند

با تشکر لیمو ترش{53}

koochifil
2013-10-10, 11:25 PM
همسر پز و برای عصرونه{2 (30)}

Belfi
2013-10-11, 02:26 AM
جوجه کباب کار مشترک :3::3:

Belfi
2013-12-01, 12:01 AM
جوجه کباب همسری پز

melisa27
2013-12-29, 10:17 AM
{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}

Chef-Sheri
2014-01-09, 12:06 AM
{2 (30)}{2 (30)}
197800

باران78
2014-01-17, 03:36 PM
جوجه كباب همسري پز {2 (6)}

بال هاي مرغ رو از شب قبل توي كمي روغن كنجد + فلفل قرمز + زعفرون + زردچوبه + نمك + پياز خوابوندم گذاشتم توي يخچال... صبح روي اونها كمي آب ليمو ترش تازه هم ريختم...

199721 199722

199723 199724

marzi.kh
2014-01-25, 02:38 PM
ناهار دیروز رفته بودیم گردش بیرون جاتون سبز دست پخت بابای خوبم{1}
{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}

*Salma*
2014-02-10, 01:40 PM
سلام من واسه جوجه کبابم پیاز خرد شده و فلفل دلمه ای خرد شده وبرگ ریحان تکه تکه شده به همراه دو قاشق سس مایونز نمک وفلفل سیاه تازه اسیاب شده وکمی روغن زیتون وزعفران دم کرده اضافه میکنم البته زعفران را قبل از هر چیز به مرغ اضافه میکنم تا رنگ ان به خوبی به خورد مرغ بره امتحان کنید عالی میشه{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}

*Salma*
2014-02-10, 01:52 PM
سلام مرضی جون چه منقل وجای کباب جالبی ادم رو وسوسه میکنه واز اون بهتر جوجه های خوشکل وحتما خوشمزه دست بابای گلت درد نکنه دلم واسه بابام تنگ شد{2 (9)}

banoo3
2014-04-06, 12:49 PM
]جوجه در حال کباب شدن .15 بدر 93:3::3:

215735

asayesh
2014-04-06, 03:16 PM
اینم یکی از جوجه کبابای آرشیوی صفاسیتی دونفره منو همسری{2 (6)}
یادش بخیر فک کنم یک ماه اول عقدمون بود هوام سردبود رفته بودیم کوه{69}
215821

marzi.kh
2014-04-07, 11:12 AM
جوجه کباب روز سیزده بدر سال 93 که خیلی زیاد بودیم سفره پهن بود تو دل طبیعت هی سریع جوجه ها رو میپختن میبردن تو سفره همشو کنار هم ندارم یه عالمه شده بود ولی خیلی خوشمزه میشه وقتی اینجوری میپزه بابا مزش خیلی بهتر زمانی میشه که رو منقل میپزه.جاتون سبز{2 (30)}

solmaz55
2014-04-14, 06:19 PM
جوجه کباب خوشمزه

somi joon
2014-04-29, 12:01 AM
جوجه کباب
سینه مرغ خرد شده+پیاز خلالی+نصف فلفل دلمه ای خلالی+پاپریکا+فلفل قرمز +نمک+روغن مایع+2حبه سیر نگینی+آبلیمو وزعفران دمکرده رو3ساعت یخچال گذاشتم.

asayesh
2014-04-30, 01:32 AM
اینم مال صفاسیتی روز جمعه با دوستای گلمون .یک عالمه بال و پاچین بود البته چون با پیاز رنده شده مارینه کرده بودن روی مرغازود میسوخت!اما خیلی خوشمزه شد دست آقایون جمع بخصوص همسری خودم دردنکنه{2 (6)} جای همه دوستان روزمنویی هم بسیار بسیارخالی بود:11:
222196

Poori
2014-05-06, 04:01 PM
{1}{1}{1}{1}{53}{53}

minamona888
2014-05-12, 08:44 AM
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

باران78
2014-05-12, 09:09 AM
نكات مهم درست كردن جوجه كباب

1- از ران و سینه مرغ نه به صورت نازک یا همان قبضه ای بلکه به صورت لقمه ای استفاده کنید

2-اول زعفران را به مرغها زده تا کاملا به مرغها جذب بشن نه اینکه به پیازها

3- نمک و فلفل را به پیازهای خلالی اضافه و ورز میدهیم و به مواد قبلی اضافه میکنیم و کاملا مخلوط میکنیم

4- در این مرحله از ماست چکیده یا خامه و یا روغن زیتون یا کنجد استفاده میکنیم و 3 ساعت در یخچال استراحت داده و بعد از پختن با سس کره که از کره ،آبلیمو،زعفران و نمک و فلفل تشکیل میشود آغشته نموده سرو میکنیم.فوق العاده ميشه...

نکته: زعفران قبل از پیاز به مواد افزوده تا جذب پیاز نشده و مقدار زعفران کمتری مورد استفاده قرار گیرد.و آبلیمو را به مواد نزده چرا که آب مرغها پس داده شده و از طعم و تازگی مرغها کاسته میشود.

یک نکته در خصوص جوجه کبای اینه که موقع کباب کردن نباید اون رو باد زد و باید اجازه داد با حرارت منقل به ارومی کباب شه چون وقتی باد بزنیم روش زود کباب می شه و خشک می شه ولی مغز پخت نمی شه.

نكات از استاد حميدرضا رنجبر

Maryam_chef
2014-05-13, 02:25 PM
جوجه کباب
{65}{65}{2 (6)}{2 (6)}

Sorhe
2014-05-17, 10:29 AM
جوجه کباب مطبخی محلمون{2 (30)}

مامان مریم وآرمان
2014-05-24, 12:05 PM
جوجه کباب امروز و تو فر درست کردم خوشمزه و نرم.

Sorhe
2014-05-28, 07:30 PM
خوششششمززززززززززززهههههه هههه{2 (30)}{2 (30)}

afshiiin
2014-05-29, 07:10 AM
دست پخت همسری

Sakineh
2014-05-30, 03:28 PM
جوجه کباب روی ذغال برای نهار خودم و جوجوهام که تنها بودیم {2 (30)}

آرینا2010
2014-06-04, 05:54 PM
از اونجایی که ما آپارتمان نشینا معضل راه انداختن بوی دود و کبابو داریم{68}{68}