تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : سوفله جعفری

Amitida
2011-10-15, 03:09 PM
مواد لازم
گوشت چرخ کرده .
سیب زمینی
شیر
تخم مرغ
نمک . فلفل
جعفری خرد شده
ابتدا گوشت رو پیاز و نمک و اودیه دلخواخ میذاریم پخته بشه.وقتی پختخ شد جعفری خرد شده رو بخش اضافه میکنیم و میذاریم تا مواد و جعفری خوب با هم مخلوط شن.سپس سیب زمینی رو به قطعات کوچیک ریز کرده و سرخ میکنیم.
بعد سیب زمینیهای سزخ شده رو توی ظرف پیرکس( یا ظرفی مناسب فر ) میریزیم .
من برای 2 نفر از 1 تخم مرغ و 1 لیوان شیر استفاده میکنم
به ابن صورت که تخم مرغ و هم زده و شیر و بخش اضافه میکنیم ونصف مخلوط شیر و تخم مرغ رو به سیب زمینیهامون که در ظرف پیرکس ریختیم اظافه میکنیم و روی حرارت ملایم قرار میدیدم و کمی شیر بخار بشه و با سیب زمینی آغشته بشه
سپس مایه گوشتی رو روی سیب زمینیها ریخته و بقیه مخلوط تخم مرغ وشیر و روش میریزیم.
و میذاریم داخل فر یا ماکرو فر.
این مخلوط تخم مرغ و شیر واسه اینه که مواد بهم بچسبن و مثل کیک یک تیکه بشن

Amitida
2012-02-07, 03:33 PM
بازهم سوفله جونی {2 (30)}

Amitida
2012-02-07, 07:43 PM
فري ميزان مواد رو نميگي؟جعفري چقد باشه؟سيب زميني چي؟

راستش سپید جان من امروز 4 تا سیب زمینی متوسط ریختم و جعفری خرد شده هم در حدی که کاملا تو گوشتمون معلوم بشه همونطور که تو عکس میبینی جغفریش بیشتر از گوشت
مقدار گوشت هم دلبخواه هست .مثلا همسری من دوست داره قسمت سیب زمینیش بیشتر باشه ولی اصل غذا مثل پیتزا که زیرش خمیر هست و روش مواد بیشتری گوشت و جعفریش بایذ بیشتر باشه

Monira
2012-03-04, 12:49 PM
عزیزم گوشت چرخ کرده رو بپزیم!؟ یا سرخ کنیم؟

Amitida
2012-03-04, 01:15 PM
عزیزم گوشت چرخ کرده رو بپزیم!؟ یا سرخ کنیم؟

باید با پیاز بپزیم منیرا جون:3:

Azijam
2012-03-04, 10:25 PM
فرشته جون من نمی تونم مزه تخم مرغ با شیر رو تو این غذا تصور کنم........................{2 (26)}...................یعنی چه جوریه؟..................منظورم مزه غذاست..................

Amitida
2012-03-04, 10:59 PM
فرشته جون من نمی تونم مزه تخم مرغ با شیر رو تو این غذا تصور کنم........................{2 (26)}...................یعنی چه جوریه؟..................منظورم مزه غذاست..................

مزش خیلی خوبه عزیزم
تخم مرغ و شیر به خاطر اینه که مثل کیک در بیاد و اصلا مزه خاصی به غذا نمیده
مزه اصلی به خاطر عطر جعفری هست