مسابقه آشپزی و شیرینی پزی 52 - ویژه نوروز 93
>>> برنامه های آموزشی ویژه روزمنو <<<
مسابقه عکس کودک 24 - اخم کوچولوها !

PDA

مشاهده نسخه کامل : ژله تزریقی گل

ماهمون
2011-10-10, 04:37 PM
آموزش این نوع ژله رو تو هر وبلاگ یا انجمن آشپزی میشه پیدا کرد خیلی سخت نیست فقط حوصله میخواد.
این اولین ژله تزریقی من بود{2 (4)}حالا مراحل کار خودم رو توضیح میدم.

مواد لازم

30747

سرنگ 5 سی سی
ژله ی بی رنگ برای پایه ی کار مثل آلئوورا یا کم رنگ مثل آناناس و موز.من چون آلئوورا پیدا نکردم از ژله ی موز برای پایه ی کارم استفاده کردم.
ژله ی رنگ قرمز (انار یا تمشک قرمز یا آلبالو یا ... ) برای گلبرگها.من از ژله ی تمشک قرمز مارک دراژه استفاده کردم
ژله ی سبز ( لیمو یا .... ) برای برگ ها.من از ژله لیمو استفاده کردم.
خامه ساده
رنگ خوراکی قرمز.سبز.زرد (به جای رنگ زرد از زعفرون هم میتونین استفاده کنین)

مراحل کار

30748

این نکته رو اول بگم که ظرفتون حتما باید شیشه ای ساده باشه تا بتونین طرح هایی رو که با سرنگ تزریق میکنین رو ببینین پس ژله ی پایه که همون آلئوورا یا موز هست رو داخل یک ظرف شیشه ای میریزیم و میذاریم تو یخچال 3ساعت بمونه و حسابی سفت بشه.

بعد 2ق غ از ژله ی سبز و2 ق غ از ژله قرمزمون رو در ظرفهای جداگانه با رنگهای خوراکی مخلوط میکنیم و با نصف لیوان آب جوش به روش بن ماری حل میکنیم و میذاریم تو یخچال تا تقریبا مثل سفیده تخم مرغ سفت بشه( نباید خیلی سفت بشه)

حالا ژله ی پایه رو از یخچال در میاریم.

2 ق چ خامه رو با مقداری رنگ زرد مخلوط میکنیم و سوزن سرنگ رو برمیداریم و به داخل سرنگ میکشیم.بعد مجدد سوزن رو میذاریم و خیلی آروم و با دقت از مرکز ظرف(حتما از مرکز ظرف)شروع میکنیم به تزریق خامه و همینطور که سرنگ رو از ژله بیرون میاریم آروم خامه رو هم تزریق میکنیم.یک دستمال هم باید داشته باشین تا اضافه هایی که از ژله بیرون میزنه و روی سطحش میریزه رو پاک کنین.این کار رو تکرار میکنین تا پرچم پربشه.بعد سرنگ رو میشوریم و ژله ی قرمز رو یا 2 ق چ خامه مخلوط میکنیم و به سرنگ میکشیم سر سرنگ رو میذارم.گلبرگها رو از مرکز و به صورت مایل تزریق میکنیم(حتما از مرکز و به صورت مایل ) تا طبیعی به نظر بیاد بعد هم 2 ق چ خامه به رنگ سبزمون اضافه میکنیم وبرگها رو باز هم از مرکز و مایل تزریق میکنیم.

دوباره ژله پایه رو توی یخچال میذاریم تا مواد تزریقیمون خودشون رو بگیرن و سفت بشن.یه دیگ آب جوش بر میداریم کاسه رو داخلش میکنیم تا ژله شل بشه و بعد تو ظرف مورد نظر برمیگردونیم.

30749

چند نکته:
باید ظرف سرو تون رو خیس کنین که آگه ژله وسطش قرار نگرفت بتونین ژله رو به مرکز ظرف سُر بدین.
برای زیبایی بیشتر کارتون میتونین ژله ی سفید با شیر درست کنین و بعد اینکه مار تزریقتون تموم شد انتهای ژله بریزین و بذارین خودش رو بگیره تا کار گل خودش رو بیشتر نشون بده.
من به جای این کار از پودر نارگیل استفاده کردم.

30750

منبع: وبلاگ خاله ریزه ([Only registered and activated users can see links])

bita12
2012-01-24, 05:02 PM
اولین تجربه{santa}{santa}{santa}

bita12
2012-01-24, 05:03 PM
دومین تجربه
{65}

bita12
2012-01-24, 05:04 PM
سومین تجربه{3 (4)}

*sogoli*
2012-01-28, 02:22 PM
منم این ژله رو برای اولین بار درست کردم.فقط حوصله میخواد

ماهمون
2012-01-28, 04:20 PM
bita12 عزیزم کارهات عالیه ولی ایراد دو کار اول ت
این بود که برای ایجاد گلبرگ جدید از مرکز تزریق نکردی این شد که بین گلبرگ هات فاصله افتاده
که فکر کنم خودتم متوجه شدی(چون تو کار شوم ت خطا نکردی){2 (6)}

منتهی گفتم بگم تا بقیه که میخوان این کار رو برای اولین بار تجربه کنن این اشتباه رو تکرار نکنن
منم فقط همون یه بار ژله تزریقی درست کردم{71}
سوگولی جون شما هم ژله ت عالی شده کدبانو خانوم{53}

طراوت
2012-04-11, 02:40 PM
خیلی کار جالب و لذت بخشیه.من که عاشقش شدم.

طراوت
2012-04-18, 12:20 PM
با موبایل عکس گرفتم .خودش خییییلی خوشگلتره.

مهندس
2012-04-19, 02:37 PM
خیلی خوشگله مثل یه تابلوی نقاشی توی ژله اس.{clap}{clap}{2 (30)}میشه از مراحلش عکس بذارین؟{63}
چه جوریه که روی گلبرگهاتون به سمت گودی ظرفه؟{2 (8)} نحوه ی گرفتن سرنگ باید چه طوری باشه؟:45:

safoura
2012-04-27, 02:02 PM
این اولین تجربه ژله تزریقی من :3:
ببخشید کیفیتش پایینه آخه با موبایل عکس گرفتم {1}

masume
2012-05-01, 12:31 PM
.........................

sama jan
2012-05-01, 04:22 PM
چه جوری گلبرگها صفحه ای در میاد؟؟با سورنگ اگه تزریق بشه که همش سوزنی شکل میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

masume
2012-05-01, 04:35 PM
من امتحان نکردم سماجون ولی فک کنم قبل از تزریق با چاقوو یا ابزاری یک شکاف کوچیک ایجاد میکنن بعد تزریق میکنن که رنگ توی شکاف پخش شه

safoura
2012-05-01, 06:27 PM
بچه ها واسه برگها که اکثرا به شکل هفت هستند از چاقو استفاده میشه اما واسه گلبرگ ها
تجربه به من نشون داده که اگه می خواید یه گلبرگ توپل داشته باشید یه کوچولو با سرنگ هوا تزریق کنید تو ژله
بعد اون فضای ایجاد شده رو با خامه پر کنید
البته میتونید سوزن سرنگ رو هم به اطراف بکشید و برای خامتون جا باز کنید و شکل گلبرگ ها رو خودتون تعیین کنید
خیلی کار ساده ایه فقط باید یکبار امتحان کنید تا دستتون بیاد
اصلا نترسید اقدام کنید {2 (6)} :11:

خانوما هرکی در مورد ژله تزریقی سوال داشت بپرسه کلی واسه خودم حرفه ای شدم :3: {47b20s0}{47b20s0}

Sepnta
2012-05-02, 11:46 AM
اينم از كار من. سوالي بود در خدمتم:10:

safoura
2012-05-05, 05:55 PM
سلام
میخوام یکسری از تجربیاتی که خودم بدست آوردم رو براتون بنویسم :3:
امیدوارم به کارتون بیاد

1- باید اصلا نترسید از اینکه کارتون خوب از آب در نیاد و شروع کنید.
2- واسه کار با خامه یک سرنگ 5 یا 2 سی سی بگیرید اما سوزنشو از سرنگ 60 سی سی استفاده کنید ، چون ضخیم تره خامه راحت ازش رد میشه و همینطور احتمال پریدن سوزن از سر سرنگ دیگه وجود نداره.
3- اگه می خواید زیاد کثیف کاری نشه و تمام سطح ژله پر از خامه نشه قبل از اینکه سوزنو از ژله بیرون بیارید دیگه خامه رو تزریق نکنید نگران شکلشم نباشید با بقیه گلبرگها فضای خالی رو پر میکنید.
4- اگه می خواید گلبرگ هاتون پر و تپل باشن داخل ژله با سرنگ یه کوچولو هوا تزریق کنید تا یک فضایی باز بشه بعد اونو با خامه پر کنید ، همینطور میتونید موقع تزریق خیلی آروم سوزن رو توی ژله حرکت بدید و ژله رو پاره کنید تا فضا برای تزریق باز بشه، مواظب باشید به سطح ژله آسیبی نزنید اونوقت موقع برگردوندن ژله دچار دردسر میشید.
5- ژله تون اگه خیلی سفت سفت هم نشده بود میتونید تزریق رو انجام بدید
مثل وقتی که با پودر ژله فرمند ژله درست میکینم دیدید که هر چقدر هم تو یخچال بمونه آخرش به سفتی ژله دراژه یا باراکا نمیشه
6-شکاف سوزن سرنگ رو موقع تزریق کاملا به سمت رو یا زیر ژله بگیرید یعنی شکاف کاملا افقی باشه نه عمودی و نه کج ، اینجوری گلبرگهای پهن تر و خوشگلتری درست میکنید.
7 - شروع کنید، خیلی آسونه :3: {1}

Sepnta
2012-05-13, 12:46 PM
اينم اخرين كارم واسه تولد پسري
البته خراب كاري هم زياد كردم{4fvgdaq_th}

Amitida
2012-05-28, 09:49 PM
یکی از انتقاداتی که به روز منو وارد است این که اکثرآ کارهایشان را به نمایش می گذارند اما توضیح لازم را نمی دهند معمولآ هم مانند این موارد بالا حواله به آدرس سایت دیگری مانند مامی سایت می کنند.جالب است که من شخصآ عضو آن سایت نیستم و اصولآ برای استفاده از آن عضویت اجباری نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! از دوستان عزیز خواهش می کنم یا دستوری را نگذارید و شروع نکنید یابا توضیح و تصویر کافی همراه باشد.متشکرم.
دوست عزیزم ممنون ا انتقاد سازندتون
همیشه روزمنوی سعی بر این داشته که نکات و روشهای دستورات رو ذکر کنه
اگر هم این طور نبوده حتما دوستان قبلا توضیح دادن و یا مشکلی بوده
در ضمن دوست عزیزم هیچ وقت تو روزمنو کاربرای عزیزمون به سایت و یا آدرس دیگری مثل مامی سایت ارجاع نمیشوند چرا که تبلیغ بر خلاف قوانین هست
=======
من از دوستان هنرمندمون خواهش میکنم ژله تزریقی رو به طور کامل توضیح بدن
موفق باشید{53}

ماهمون
2012-05-28, 10:25 PM
بچه ها من آغاز کننده ی این تاپیک آموزشی بودم و مو به مو توضیح دادم.{105}
از مواد اولیه و وسایل مورد نیاز هم عکس گذاشتم
حتی حالت تزریق رو هم نوشتم {65}
منتهی اصلا متوجه نشدم کی این تاپیک 4 صفحه جلو رفت! کاش کسی تو پیغام خصوصی بهم اطلاع میداد که بیام و تو تاپیک توضیح بیشتری بدم.ولی دیدم بعضی از بچه ها هم خیلی دلسوزانه و شفاف توضیحاتی رو اضافه کردن{2 (6)}
anajan حالا که شما انتقاد کردی بذار منم هم یه انتقاد کنم از شما و بقیه بچه ها که هی میان و میگن چی شد و چه جوریه و از این حرفها.

مشکل اینجاست که شما اصلا اهل ریسک نیستین یعنی تا 100% مطمئن نباشین که کارتون خوب از آب درمیاد,طرف کار نمیرین.شما ژله ت رو درست کن,سرنگ به دستت بگیر,4بار تزریق کن,فوق ش اینه که خراب بشه درسته؟ فدای سرت عزیزم بیا و اینجا بگو من اینطوری تزریق کردم ولی ژله م فلان مشکل براش پیش اومد اشکال کارم کجا بوده؟

بعد بهت میگیم که دفعه دیگه مثلا فلان نکته رو رعایت کن شما هم بعد 1 یا دوبار تلاش بالاخره جواب مثبت میگیری انشالله

دل تون رو به دریا بزنین...بسم الله بگین و آستین ها رو بالا بزنین....توضیحات کامله....باورکنین ما هم مو به مو طبق همین توضیحات کار انجام دادیم و این شد نتیجه کارمون

من حدود هشت ماهه که عضو این انجمن هستم و تاحالا حس نکردم کسی اومده باشه تو انجمن و فقط هنرنمایی کرده باشه.امیدوارم شما هم به زودی به جمع شف های فعال,هنرمند و دلسوز انجمن بپیوندی{53}

Sepnta
2012-05-28, 10:48 PM
یکی از انتقاداتی که به روز منو وارد است این که اکثرآ کارهایشان را به نمایش می گذارند اما توضیح لازم را نمی دهند معمولآ هم مانند این موارد بالا حواله به آدرس سایت دیگری مانند مامی سایت می کنند.جالب است که من شخصآ عضو آن سایت نیستم و اصولآ برای استفاده از آن عضویت اجباری نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! از دوستان عزیز خواهش می کنم یا دستوری را نگذارید و شروع نکنید یابا توضیح و تصویر کافی همراه باشد.متشکرم.

سلام دوست خوبم و ممنون از انتقادتون
اول بگم كه ببخشيد كه من عكس مراحل كار رو ندارم ولي بزودي سعي ميكنم اين كار رو با مراحل تصويري اموزش بدم{1}
مواد لازم:
دوبسته ژلــه الوورا
رنگ خوراكي
خامه
شير
سرنگ 60سي سي به همراه سوزن ان

طرز تهيه:
ابتدا يك بسته از ژلــه الوورا رو در يك ليوان اب جوش حل كرده و بعد با نصف ليوان اب سرد مخلوط و در ظرف مورد نظر ميريزيم (ظرف حتما بايد شفاف باشه تا بتونيم كارمون رو از بيرون ببينيم)
تا اينكه ژلــه حسابي سفت بشه.
خامه رو چند ساعت قبل از استفاده از يخچال بيرون ميزاريم تا شل بشه, حالا به تعداد رنگهايي كه براي كارمون لازم داريم كاسه هاي كوچك برداشته و درون انها خامه ريخته و با رنگ حسابي ميزنيم تا نرمو روان بشه.
حالا سر سوزن سرنگها رو ور ميداريم و انها را از خامه و رنگي كه درست كرديم پر ميكنيم و سر سوزن انها را گداشته و كار اصلي رو شروع ميكنيم.
براي در اوردن نقش گل 2 راه داريم :
اول با خود سر سوزن كه در ژلــه فرو ميكنيم و با بازي دادن ان طرح مورد نظر رو در مياوريم( من از اين روش استفاده كردم).
روش دوم استفاده از يك وسيله اي كه فرم برگ گل رو به ما بده (سرچاقو....)در اين روش سر متلا چاقو رو در ژلــه فرو كرده و و سپس با استفاده از سرنگ و يا قطره چكان داخل شيار ايجاد شده رو پر ميكنيم.
بعد از ان كه كار تمام شد پشت كار رو با دستمال مرطوب با اب تميز ميكنيم و بسته دوم ژلــه را با اب جوش حل كرده و پس از خنك شدن با يك ليوان شير مخلوط كرده و روي ژلــه قبلي ميريزيم و پس از بستن كار را از قالب خارج ميكنيم.
از اينجا به بعدش ديگه با تمرين زياد به دست مياد.
اميدوارم توضيحاتم به شما كمك كرده باشه{1}

anajan
2012-06-05, 01:23 AM
[Only registered and activated users can see links]

سما جون برو اینجا رو ببین مامی سایت ...

خیلی خوب توضیحش هست من تازه دوزاریم افتاد

متشکر از همه دوستانی که با انتقاد من منطقی برخورد کردند و متوجه شدند که هدف من اصلاح روش نادرست وشاید نا آگاهانه بعضی دوستان است .من عضو خانواده روز منو هستم و به آن وهمه اعضا چه فعال و چه کم کار مثل خودم عشق می ورزم . واقعآ مشتاق بودم این ژله را درست کنم و از سرنگ هم استفاده کردم اما با وصل سر سرنگ که پدرم در آمد و نتیجه اصلآ جالب نشد اما ممنون از زهرا جان که این آدرس مامی سایت را گذاشت و من از آنجا یاد گرفتم.دوست دارم سایت ما کاملترین سایت آشپزی باشد. دوستتان دارم و از زحماتی که می کشید متشکرم.

ماهمون
2012-06-09, 09:50 PM
متشکر از همه دوستانی که با انتقاد من منطقی برخورد کردند و متوجه شدند که هدف من اصلاح روش نادرست وشاید نا آگاهانه بعضی دوستان است .من عضو خانواده روز منو هستم و به آن وهمه اعضا چه فعال و چه کم کار مثل خودم عشق می ورزم . واقعآ مشتاق بودم این ژله را درست کنم و از سرنگ هم استفاده کردم اما با وصل سر سرنگ که پدرم در آمد و نتیجه اصلآ جالب نشد اما ممنون از زهرا جان که این آدرس مامی سایت را گذاشت و من از آنجا یاد گرفتم.دوست دارم سایت ما کاملترین سایت آشپزی باشد. دوستتان دارم و از زحماتی که می کشید متشکرم.

آناجان کاش اون نکته ای که اینجا از قلم افتاده بود و در انجمن مامی سایت ذکر شده بود رو میگفتی تا بقیه که مشکل شما رو داشتن هم یاد بگیرن

نمی دونم چرا برای گذاشتن سر سرنگ مشکل داشتی و نمی دونم که آیا بالاخره این ژله رو درست کردی یا نه

در هر حال منتظر دیدن هنرنمایی هات هستیم{53}

ستاره12
2012-06-10, 11:49 AM
اينم اولين كار من خيلي تميز نشد ولي خيلي خوشگل شده بود

Sepnta
2012-06-17, 11:03 PM
اینم ژله گل به روایت تصویر که قولشو داده بودم. البته این فقط یه مدلشه, مدلهای بعدی رو هم سعی میکنم بزارم. ببخشید دیگه تنهایی بهتر از این نمیشد عکس گرفت.
اگر سوالی بود از روی شماره بپرسید جواب میدم{1}

Sepnta
2012-06-17, 11:20 PM
به به چه لاک خوشرنگی.:3:

پریسا عکس شماره 9 چیه گذاشتی رو گلت؟دستماله؟واسه چی؟

اره عزیزم دستماله باید هر چند وقت یک بار پشت کارتون رو تمیز کنین تا بهتر بتونین کار کنین.
اروم دستمال رو بزارین و ور دارین تا خامه و رنگ اضافه رو جذب کنه.

Bahari
2012-07-07, 01:11 AM
در نهایت اعتماد به نفس کاذب {4} و فقط از جهت تجربه {71}طبیعتا به عنوان اولین تجربه ، اون طور که باید و شاید آراسته و زیبا نشد ولی می تونم بگم بی نهایت کار لذت بخشیه و شاید !!!! شاید یک بار دیگه امتحانش کردم .... شاید از این جهت که بر خلاف ظاهر فریبنده اش طعم خامه اصلا مطلوب نیست داخلش ... که من به جاش بستنی هم زدم تو گلهای کناری که باز هم به مذاق ما خوش نیومد و از همه مهمتر اطرافیان دیدند با چه وسیله ای مشغول کارم و ...:35: دیگه خودتون حدس بزنید سرنگ به دست داخل ظرفی که باید محتویاتش خورده بشه چه حسی رو به دیگران القا کرد {21}
ولی واقعا مثل نقاشی می مونه و خیلی لذت بخشه {2 (6)} هرچند من از رنگ داخلش استفاده نکردم !
علی ای حال احتیاج به تجربه و حوصله و دقت فراوان دارد صد البته که من هیچ کدوموشو تو نیمه شب نداشتم {4}

Sepnta
2012-08-01, 07:35 PM
آخه من می خوام در عین حال که از رنگ استفاده نمی کنم رنگاش خیلی پر رنگ و قشنگ از آب در بیاد
مرسی از شما
حتما امتحان میکنم

عزیزم 2 تا راه به نظرم میرسه
1-از خود ژله رنگی + شیر یا خامه استفاده کنی . و بذاری یکم تو یخچال غلیظ بشه بعد با سرنگ تزریق کنین.( البته فکر کنم رنگش پرنگ نشه)
2- از رنگهای طبیعی مثل زغفران و آب لبو و.... استفاده کنین.
البته این پیشنهاده و من تا حالا این کارو انجام ندادم{1}

ماهمون
2012-08-01, 07:35 PM
آخه من می خوام در عین حال که از رنگ استفاده نمی کنم رنگاش خیلی پر رنگ و قشنگ از آب در بیاد
مرسی از شما
حتما امتحان میکنم

از آب اسفناج و لبو اگه دارین خونه تون داخل ژله ت استفاده کن عزیزم{53} و همچنین زعفرون برای رنگ زرد

Homa2
2012-08-07, 01:39 AM
معذرت اما نمیشه به جای زله آوورا به عنوان ژله پایه از چیز دیگه استفاده کرد چون من اصلا از آلو ورا خوشم نمیاد

از ژله آناناس هم میتونید استفاده کنید فقط یکمی زردتره.

Sepnta
2012-08-07, 02:30 AM
معذرت اما نمیشه به جای زله آوورا به عنوان ژله پایه از چیز دیگه استفاده کرد چون من اصلا از آلو ورا خوشم نمیاد

میتونین از هر ژله دیگه هم استفاده کنین و به جاش برای گل از رنگهایی استفاده کنین با رنگ ژله هارمونی داشته باشه

mayam
2012-09-13, 06:47 PM
اینم اولین ژله گلدار من

Sepnta
2012-09-13, 07:16 PM
پریسا جون[Only registered and activated users can see links]، مرسی از دستور مرحله به مرحله با عکست..فقط من یه سوال دارم..گلبرگ ها رنگی و برگهای سبز رو چطور شکل دادی؟ برگها مثل موقعی که از ماسوره برگ استفاده میشه، شده..ولی اینطور که از عکس پیداست با سرنگ شکل دادی..میشه لطفآ یه توضیح در مورد شکل دادنشون بدی..ممنونم [Only registered and activated users can see links]

توضیحش یکم سخته . سوزن رو فرو میکنیم بعد در حالی که داریم آروم تزریق میکنیم با سر سوزن فرم دلخواه رو در میاریم. اگه یه بار امتحان کنی خودت دستت میاد.

veronika
2012-09-28, 11:15 AM
من از ژلم خیلی خوشم اومد مثل یک اثر هنری میمونه عکسهام کیفیتش پایین خودش بهتر از عکسش بود:3:

miaayad-hoda
2012-10-03, 11:55 AM
این هم اولین ژله ی تزریقی من. البته هم خودم بی حوصله بودم و هم شازده م مشارکت داشت! :3:

Sepnta
2012-10-04, 08:36 PM
من تاحالا 1000جا راجع به این ژله خوندم امااااااااااااااا نمیدونم چرا هیییچی راجع بهش نمیفهمم!{verysad}{verysad}{verysad}

دوست گلم یه پیشنهاد میکنم بهت. تمام اون چیزی رو که تا حالا خوندی یه با اجراش کن. تا دست به کار نشی فایده نداره. نهایتش یکم ژله و یکم رنگ خراب میشه.
از همتون خواهش میکنم نترسین و درستش کنین{1}

قاشق چوبی
2012-10-06, 08:39 PM
جهت راهنمایی :10: تزریق ژله با چاقو و سرنگ

منبع: اینترنت

Sepnta
2012-10-28, 10:40 PM
رنگها را از کجا تهیه میکنید؟ آیا فیلمشو میتوانید برایم بفرستید؟

عزیزم رنگهاش رنگ ویلتون یا سایر رنگهای خوراکیه. فیلمشم باید از یوتیوچ دانلود کنی و ببینی

Sepnta
2012-11-17, 11:47 AM
بازم از اینا .
این دفعه برای مهمونی مادر شوهری{65}

Sepnta
2012-12-03, 12:20 PM
سلام دست گلتوندر دنکنه ایا میتونیم خودمون با پودر زلاتین وبا رنگ زله تزریقی را درست کنیم ممنون

عزیزم من همیشه با خامه و رنگ خوراکی درست کردم. فکر کنم اگه به پودر ژلاتین و رنگتون کمی شیر اضافه کنین میشه.{1}

Sepnta
2012-12-16, 10:43 PM
بازم ژله گل. ببخشید که همین یه عکس ازش موجوده{4}

هلیا1370
2012-12-30, 11:14 AM
عزیزم ژله شما خیلی خوب شد.خدا رو شکر که سالم در اومده.

توی چه ظرفی درست کردین؟راحت برگشت؟

تو ظر ف پیرکسم درس کردم ولی خیلی تو اب داغ گذاشتم بعد اره راحت برگشت
اون یکی خرده شیشه رم تو ظرف کیک ریختم
برگشت

nini65
2013-01-14, 12:47 PM
اینم مال من {69}

Sepnta
2013-01-22, 09:32 AM
سلام خانومهای هنرمند
ببخشید یه سوال داشتم
من میخوام ژله گلدار درست کنم ژله حاضری ندارم ولی به عوضش پودر ژلاتین دارم
میخواستم طرز تهیه اش و بدونم چند قاشق ژله تو چند لیوان آب ؟
آبش باید جوش باشه یا ولرم ؟{53}

عزیزم یعنی اصلا پودر ژله در دسترست نیست؟
من میزان دقیقی براش نمیدونم. اما فکر میکنم برای 2 لیوان آب یک قاشف سوپ خوری کافی باشه.
میزان شکرشم بستگی به ذائقه خودت داره. من فکر کنم اگه از یک طعم دهنده مثل لیمو ترش اگه استفاده کنی بهتر از معمولیش بشه.
برای ژله های رنگی هم از یک لیوان آب + یک لیوان آب میوه
ژلاتین رو باید روی آب سرد بریزی و بزاریش سر کتری تا حل بشه و بعد با باقی موادت مخلوطش کنی.

Vio0oleT
2013-01-22, 07:32 PM
عزیزم یعنی اصلا پودر ژله در دسترست نیست؟
من میزان دقیقی براش نمیدونم. اما فکر میکنم برای 2 لیوان آب یک قاشف سوپ خوری کافی باشه.
میزان شکرشم بستگی به ذائقه خودت داره. من فکر کنم اگه از یک طعم دهنده مثل لیمو ترش اگه استفاده کنی بهتر از معمولیش بشه.
برای ژله های رنگی هم از یک لیوان آب + یک لیوان آب میوه
ژلاتین رو باید روی آب سرد بریزی و بزاریش سر کتری تا حل بشه و بعد با باقی موادت مخلوطش کنی.

سپنتای عزیز ممنون بابت راهنمایی{2 (6)}
اینجا ژله های حاضری اکثرا از استخوان خوک درست میشن که اصلا باب میل منو مهمونهام نیست
من از ایران باخودم ژله و پودر ژلاتین آورده بودم
ژله هام تموم شده و فقط پودر ژلاتین مونده
امروز به صورت امتحانی ١ قاشق غذا خوری ژلاتین و با یک لیوان آب جوش حل کردم
تا الان که نتیجه خوبه بوده حالا دیگه نمیدونم اگه خودش و بگیره زیاد سفت میشه یا نرمال میمونه
آخه اینطوری که شما فرمودید باید با ٢ لیوان آب مخلوط میکردم
به هر حال دل به دریا زدم امیدوارم نتیجه ی خوبی بده

Vio0oleT
2013-01-24, 12:28 PM
سلام خانومها {2 (6)}
این هم ژله به اصطلاح گلدار من {71}
طرح گلم یه چیز کاملا من در آوردی بود اصلا نمیدونم به چه گلی شبه یا اصلا شبیه گل هست {65}
ولی خوب برای اولین تجربه بد نبود{1}
فقط رنگها خیلی روشن شدن
متاسفانه گل زیاد خودش و نشون نمیده
٢تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
شما از چه نوع رنگ خوراکیهایی استفاده میکنید ؟
و اینکه خامه باید شل باشه یا سفت ؟
من از این رنگ خوراکی استفاده کردم حالا نمیدونم خامه شل بود یا رنگ خوراکیم کم بود که اینطوری شد

Sepnta
2013-01-24, 12:43 PM
سلام خانومها {2 (6)}
طرح گلم یه چیز کاملا من در آوردی بود اصلا نمیدونم به چه گلی شبه یا اصلا شبیه گل هست {65}
فقط رنگها خیلی روشن شدن
من از این رنگ خوراکی استفاده کردم حالا نمیدونم خامه شل بود یا رنگ خوراکیم کم بود که اینطوری شد

عزیزم کارت خیلی خوب و تمیز شده{clap}
من با این رنگ تا به جال کار نکردم. از رنگ ویاتون و فوستر استفاده میکنم
در مورد خامه بهتر شل باشه اینجوری راحت تر میتونی کار کنی. برای پشت ژلت حتما از یک ژله رنگی استفاده کن
اگه دیدی که بازم کم رنگه از رنگ بیشتری استفاده کن{69}

Vio0oleT
2013-01-24, 01:07 PM
عزیزم کارت خیلی خوب و تمیز شده{clap}
من با این رنگ تا به جال کار نکردم. از رنگ ویاتون و فوستر استفاده میکنم
در مورد خامه بهتر شل باشه اینجوری راحت تر میتونی کار کنی. برای پشت ژلت حتما از یک ژله رنگی استفاده کن
اگه دیدی که بازم کم رنگه از رنگ بیشتری استفاده کن{69}

مرسی خانومی دفعه ی بعد برای بهتر شدن کارم حتما تجربه هاتونو اجرا میکنم {2 (6)}
این رنگ خوراکی بهترین رنگ خوراکی که میشه اینجا پیدا کرد تا اونجایی که میشد هم از رنگ ریختم اما مثل اینکه کم بود{1}
کلا کار جالبیه مثل بچه ها با هر تزریق خامه رنگی و شبیه شدنش به گل ذوق زده میشدم {21}
باز هم ممنون برای راهنمایی
:11:

asallll
2013-01-24, 09:45 PM
سلام خانومها {2 (6)}
فقط رنگها خیلی روشن شدن

عزیزممممممممممممممممممممم ممممممم!فک کنم این ایسینگه نه رنگ خوراکی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*maria*
2013-01-24, 10:28 PM
سلام خانومها {2 (6)}
فقط رنگها خیلی روشن شدن

Vio0oleT جان کارت خیلی قشنگ شد میتونم بپرسم اینجا سرنگ رو از کجا گیر آوردی؟ داروخونه بهت سرنگ راحت داد؟

Vio0oleT
2013-01-25, 12:31 AM
عزیزممممممممممممممممممممم ممممممم!فک کنم این ایسینگه نه رنگ خوراکی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اخه روش نوشته رنگ مواد غذایی و منم خریدم
حالا عسل جان مگه فرق اینی که شما میگی با رنگ خوراکی چیه میشه توضیح بدی؟{2 (26)}
ممنون{2 (6)}

Vio0oleT
2013-01-25, 12:32 AM
Vio0oleT جان کارت خیلی قشنگ شد میتونم بپرسم اینجا سرنگ رو از کجا گیر آوردی؟ داروخونه بهت سرنگ راحت داد؟

سلام ماریا جان{2 (6)}
من سرنگها رو از ایران آورده بودم
مدتها بود که میخواستم ژله گلدار درست کنم اما سرنگ نداشتم
این سری از ایران آوردم
٣ تا سرنگ دارم اگه خواستی قابلی نداره خانومی{withthanks}

asallll
2013-01-25, 02:28 PM
اخه روش نوشته رنگ مواد غذایی و منم خریدم
حالا عسل جان مگه فرق اینی که شما میگی با رنگ خوراکی چیه میشه توضیح بدی؟{2 (26)}
ممنون{2 (6)}

خواهش میکنم عزیزم.. ایسینگ رنگ و شکرو .... اماده است که واسه تزیین روی کیک و بیسکوییت و ... استفاده میشه و زودم روش خشک میشه اما رنگ خوب رنگه باید قاطیش کنی و توی موادی که میخوای رنگی شه بریزی....

*maria*
2013-01-25, 03:07 PM
سلام ماریا جان{2 (6)}
من سرنگها رو از ایران آورده بودم
مدتها بود که میخواستم ژله گلدار درست کنم اما سرنگ نداشتم
این سری از ایران آوردم
٣ تا سرنگ دارم اگه خواستی قابلی نداره خانومی{withthanks}

مرسی عزیزم از لطفت من هم دوست دارم درست کنم باید تحقیق کنم که سرنگ اینجا از کجا میتونم گیر بیارم. خیر نبینن که همه چیزشون غیر عادیه

*maria*
2013-01-26, 08:56 PM
مرسی خانومی دفعه ی بعد برای بهتر شدن کارم حتما تجربه هاتونو اجرا میکنم {2 (6)}
این رنگ خوراکی بهترین رنگ خوراکی که میشه اینجا پیدا کرد تا اونجایی که میشد هم از رنگ ریختم اما مثل اینکه کم بود{1}
کلا کار جالبیه مثل بچه ها با هر تزریق خامه رنگی و شبیه شدنش به گل ذوق زده میشدم {21}
باز هم ممنون برای راهنمایی
:11:

Vio0oleT جان من امروز تو فروشگاه rewe بودم و اونجا در مورد رنگ خوراکی سوال کردم همین رنگ رو که شما هم خریدی بهم معرفی کرد و گفت غیر این نداریم. نمیدونم اگه این همون رنگی نیست که بچه ها استفاده میکنن پس ما چه رنگی باید بگیریم. این رو هم که شما میگی خیلی کم رنگه. اگه کسی هست و میتونه ما رو راهنمایی کنه ممنون میشم.

mamaneasal
2013-01-27, 07:47 AM
تجربه اي فوق العاده

Vio0oleT
2013-01-27, 07:24 PM
خواهش میکنم عزیزم.. ایسینگ رنگ و شکرو .... اماده است که واسه تزیین روی کیک و بیسکوییت و ... استفاده میشه و زودم روش خشک میشه اما رنگ خوب رنگه باید قاطیش کنی و توی موادی که میخوای رنگی شه بریزی....

عسل جان منظور شما
royal icing
؟! هست
تا اونجایی که من میدونم رویال آیسینگ یک نوع کرمه که برای تزیین بیسکویت و کاپ کیک و ... ازش استفاده میشه و و مثل قند هم سفت میشه
خانومی اینها رنگ خوراکی هستند البته حق داری شاید عکس روی جبعه اش آدم و به شک میندازه{2 (6)}
اینم عکس جدید از رنگ خوراکیها

Vio0oleT
2013-01-27, 07:26 PM
Vio0oleT جان من امروز تو فروشگاه rewe بودم و اونجا در مورد رنگ خوراکی سوال کردم همین رنگ رو که شما هم خریدی بهم معرفی کرد و گفت غیر این نداریم. نمیدونم اگه این همون رنگی نیست که بچه ها استفاده میکنن پس ما چه رنگی باید بگیریم. این رو هم که شما میگی خیلی کم رنگه. اگه کسی هست و میتونه ما رو راهنمایی کنه ممنون میشم.

سلام ماریا جون{2 (6)}
اره منم دقیقا از
rewe
گرفتم
همه دوستا و آشناها که اینجا هستند هم از همین مارک استفاده میکنند و گفتند تا حالا مشکلی نداشتند
به احتمال قوی ما باید کل رنگ و خالی کنیم تا رنگ دلخواه منو بده شاید هم چون من
schlagsaneh
رو هم نزده همونطوری رقیق ازش استفاده کردم اینطوری کم رنگ شده احتمالا اگه یه کم خامه سفتر از حالت طبیعیش میشد بهتر میبود
ماریا جان من هم برات میپرسم ببینم کجا میشه سرنگ تهیه کرد ولی اگر یه وقت سرنگ پیدا نکردی تعارف نکن خانومی بگو برات می فرستمشون{2 (6)}
مهم اینه که من برای یکبار هم که شده تجربه کردم دیدم درست کردنش چه حس و حالی داره
تجربه جالبیه{69}

soode
2013-01-29, 03:16 PM
دوستان سلام.برای تمامی مراحل کار باید از وسط تزریق بشه؟حتی اگر دور تا دور بخوایم گل بزنیم؟مثل safoura جان

Sepnta
2013-01-29, 03:25 PM
بله عزیزم هر گل رو باید از وسطش شروع کرد.

soode
2013-02-01, 09:55 AM
سلام دوستان لطفا کمکم کنید این اولین کار منه،{verysad} اونی که میخواستم نشد خیلی شلوغ و در هم برهم شده چطوری برگ گلهاتون اینقدر منظم میشه؟اگه بخوام گل رز باشه چی کار باید کرد؟

zahra_a
2013-03-04, 06:44 PM
سلاااام .. منم برای اولین بار این ژله رو درست کردم فوق العاده بوووووووووووووووود {clap}

soode
2013-03-29, 01:16 AM
این هم دومین کار منه نسبت به قبلی بهتر شد اما هنوز خیلی مبتدی هستم.البته چند تاژله رو خراب کردم تا رز رو یاد بگیرم اما مثل اینکه استعدادش رو ندارم {71}گفتم چه اصراریه........!!!!!

آشپزخونه سپیده
2013-04-19, 06:45 PM
اينم ژله من

مهرانه
2013-04-20, 09:23 PM
اینم ژله گلدار من برای مسابقه بزرگ آشپزی عید 92 - ژله پایه ژله آناناس بود با یک و نیم پاکت ژله آناناس دراژه و حداقل برای هر پاکت 1/5 پیمانه آب داغ و سرد - برای روی ژله گلدار در حقیقت روکش ژله گلدار از کرم شیر عسلی نسکافه ای استفاده کردم و با سرنگ 5 میل کار کردم بعد از اینکه ژله بست برای کار کردن هر گل با سوزن سرنگ محل زدن گلبرگ رو مشخص میکردم و با همون سوز حالت گلبرگ رو بهش میدادم و بعد که برش خورد توی هر برش گلبرگ رو با سرنگ خامه تزریق میکردم {1}

126968 126969

melmel
2013-05-06, 02:40 PM
اولین تجربه تزریقی{65}Photo0437.jpg (26.0 ک

**Ghazal**
2013-05-06, 09:16 PM
دوستان من ژله تزریقی درست کردم اما افتضاح شد {verysad}

وقتی لایه اولی رو که بی رنگ بود درست کردم و بست و سوزن سوزنش کردم و لایه بعدی رو ریختم وقتی میخواستم برش گردونم 2 تا لایه از هم جدا شدن یادمه برای ژله رنگین کمان باید قبل از این که یکی از لایه ها کامل کامل ببنده لایه بعدی رو بریزیم، اما توی این ژله که باید بذاریم کامل ببنده، میشه بنده را راهنمائی کنید که چی کار کنم؟؟؟؟

هدیه جون من شنیدم و البته خودمم امتحان کردم که برای اینکه لایه ها جدا نشن اون یکی لایه رو که خودشو گرفته با چنگال روش بزنین بعد اون یکی ژله رو روش بریزین،امیدوارم تونسته باشم منظورمو رسونده باشم {53}

Sepnta
2013-05-11, 11:40 PM
بازم ژله گل. اینبار ترکیب شده با ژله رنگین کمون:3::3:

Hedieh
2013-05-18, 11:38 AM
{1}{1}{1}{1}

nini65
2013-05-18, 02:55 PM
ابتکاریه دیگه{53}

ziizii
2013-05-27, 08:41 PM
اینم ژله ی تزریقی من که مدتها پیش درست کرده بودم{4}

mamaneasal
2013-06-02, 08:00 AM
ژله تزريقي من

Beauty
2013-06-10, 01:39 PM
عکسشو که ندارم اینقدر افتضاح بود که دلم میخواست زود سر به نیستش کنم ولی طبق گفته ی بچه ها از مرکز شروع کردم و با وجود اینکه دستمو مایل گرفتم تجمع گلبرگها همش وسط شده بود!انگار یه تپه ای از خامه شده بودو بعدشم که دیگه با فاصته گرفتم گلبرگ ها به هم اتصالی نداشتن!یعنی یا به هم میچسبیدن بدجوور یا اتصالی بینشون نبودو اصلا شبیه گلبرگ نبود فقط یه توده ای از خامه بود.همین!!!!{eek}{verysad}{verysad}{20}
مریم جان لازم نیست سر به نیستش کنی عزیزم .. باهاش ژله خرده شیشه درست کن :3:

Sepnta
2013-06-10, 01:49 PM
عکسشو که ندارم اینقدر افتضاح بود که دلم میخواست زود سر به نیستش کنم ولی طبق گفته ی بچه ها از مرکز شروع کردم و با وجود اینکه دستمو مایل گرفتم تجمع گلبرگها همش وسط شده بود!انگار یه تپه ای از خامه شده بودو بعدشم که دیگه با فاصته گرفتم گلبرگ ها به هم اتصالی نداشتن!یعنی یا به هم میچسبیدن بدجوور یا اتصالی بینشون نبودو اصلا شبیه گلبرگ نبود فقط یه توده ای از خامه بود.همین!!!!{eek}{verysad}{verysad}{20}

عزیزم گلت رو باید توی یه نیم کره تصو کنی. اندازه سوزنت قمیشه به یک اندازه باشه اما هر ردیف از مرکز کره اما با یک شعاع باز تر زده یشه. با کمی تمرین دستت میاد. حتما تو ظرفهای کوچیک درست کن که اگه خراب شد زیاد ناراحت نشی. حتما ظرفهات شیشه ای باشه تا بتونی شکل گلت رو چک کنی{1}

**Ghazal**
2013-06-15, 07:49 PM
..........{53}

ziizii
2013-06-16, 07:52 PM
اینم دو تا از کارهای دیگم:

yasi55
2013-06-21, 02:04 PM
منم واسه اولینبار درستش کردم!
وای چه حالی داد!خیلی خوشم اومد خیییییییییییییییلیییییییی ییییییییی{2 (6)}
من واسه رنگ زرد از دنت زعفرونی استفاده کردم
برای رنگ صورتی خامرو با آب شاتوت مخلوط کردم
با خامه و کاکائو و شکر رنگ قهوه ای رو درست کردم
سفیدم که خامه و شکر هستش
آخرشم روی آلوئورا ژله شاتوت ریختم.همه ی گلهارو هم فقط با سوزن زدم و از چاقو یا قاشق استفاده نکردم.
با راهنمایی پریسا جون تونستم سالم از ظرف درش بیارم{53}
اینم عکسش در زوایای مختلف:10:{2 (4)}
141683

141684

141685

141686

mani
2013-06-25, 10:43 AM
ژله تزریقی گل{53}
پایه ژله آناناس
چه جوری میشه قطورتر بشه؟؟؟ باید بعد از تزریق خامه بذارم توی یخچال که سرد بشه و بعد لایه دوم ژله رو بریزم؟؟؟؟؟

مهرانه
2013-06-25, 11:33 AM
ژله تزریقی گل{53}
پایه ژله آناناس
چه جوری میشه قطورتر بشه؟؟؟ باید بعد از تزریق خامه بذارم توی یخچال که سرد بشه و بعد لایه دوم ژله رو بریزم؟؟؟؟؟

ماني جان لازم نيست بذاريد يخچال سرد بشه بعد لايه دوم رو بريزيد همين كه كار تزريقي تمام شد رويش رو با كرمي كه از قبل اماده و سرد شده پوشش بديد و بذاريد يخچال تا كرم خودشو بگيره . قطورتر از چه نظر ؟ يعني ارتفاعش بيشتر باشه مي تونيد تو كاسه كوچكتر ولي با همون مقدار مواد درست كنيد .

mani
2013-06-25, 11:44 AM
ماني جان لازم نيست بذاريد يخچال سرد بشه بعد لايه دوم رو بريزيد همين كه كار تزريقي تمام شد رويش رو با كرمي كه از قبل اماده و سرد شده پوشش بديد و بذاريد يخچال تا كرم خودشو بگيره . قطورتر از چه نظر ؟ يعني ارتفاعش بيشتر باشه مي تونيد تو كاسه كوچكتر ولي با همون مقدار مواد درست كنيد .

کرم؟؟؟
منظورم 2رنگ شدن هستش،که به قطر ژله هم اضافه میشه.راستش یه بار اومدم ژله دوم رو بریزم مثل اینکه داغ بود،شکست عشقی خوردم!!! ژله دوم با خامه رنگیها قاطی پاطی شد!!!!!!! {verysad}

مهرانه
2013-06-25, 01:02 PM
کرم؟؟؟
منظورم 2رنگ شدن هستش،که به قطر ژله هم اضافه میشه.راستش یه بار اومدم ژله دوم رو بریزم مثل اینکه داغ بود،شکست عشقی خوردم!!! ژله دوم با خامه رنگیها قاطی پاطی شد!!!!!!! {verysad}

آره كرم {2 (26)}مگه شما براي پوشش روي ژله تزريقتون از كرم استفاده نمي كنيد {1}هر نوع كرمي كه داراي ژلاتين باشه قابل استفاده است استفاده از كرم روي ژله تزريقي باعث ميشه گلهايي تزريق كه كار كرديم نمايي زيباتري داشته باشه استفاده از ژله بتنهايي نماي جالبي به ژله تزريقي نميده معمولا هم ژله يا كرم بايد سرد سرد باشه و روي ژله تزريقي خيلي اهسته و با قاشق روي ژله داده ميشه تا احيانا ژله ر و پاره نكنه .

mani
2013-06-25, 01:10 PM
آره كرم {2 (26)}مگه شما براي پوشش روي ژله تزريقتون از كرم استفاده نمي كنيد {1}هر نوع كرمي كه داراي ژلاتين باشه قابل استفاده است استفاده از كرم روي ژله تزريقي باعث ميشه گلهايي تزريق كه كار كرديم نمايي زيباتري داشته باشه استفاده از ژله بتنهايي نماي جالبي به ژله تزريقي نميده معمولا هم ژله يا كرم بايد سرد سرد باشه و روي ژله تزريقي خيلي اهسته و با قاشق روي ژله داده ميشه تا احيانا ژله ر و پاره نكنه .

نه من ال« کرم رو شنیدم!!!
ژله آلوئه ورا که بست،خامه رنگی رو تزریق کردم و دوباره گذاشتم توی فریزر چون عجله داشتم ببینم چی میشه،بعد مدت کمی منتقل کردم به یخچال،نزدیکای اومدن همسری ژله رو برگردوندم!!
حالا کارم اشتباه بوده؟؟؟

مهرانه
2013-06-25, 01:24 PM
نه من ال« کرم رو شنیدم!!!
ژله آلوئه ورا که بست،خامه رنگی رو تزریق کردم و دوباره گذاشتم توی فریزر چون عجله داشتم ببینم چی میشه،بعد مدت کمی منتقل کردم به یخچال،نزدیکای اومدن همسری ژله رو برگردوندم!!
حالا کارم اشتباه بوده؟؟؟

ماني جان معمولا براي ژله تزريقي از يك ژله بيرنگ پايه استفاده مي كنند و يك كرم يا مخلوطي از ژله يا بستي يا خامه كه اونم نوعي كرم ميشه براي بهتر ديدن و نمايي زيباتر ولي در استفاده از كرم اجباري نداريد بعد از اينكه ژله رو تزريق كردين حتما روي كار يك كرم لازمه روش بياد تا نمايي كلي روي كار بيشتر خودشو نشون بده . گذاشتن ژله داخل فريزر كار درست ينيست معمولا ژله روب ايد بين 3 تا 4 ساعت داخل يخچال بذاريد تا خودشو بگيره ژله داخل فريزر كيفيت بدي پيدا مي كنه .

ziizii
2013-06-27, 01:54 PM
اینم یه ژله دیگه که تک نفره اس{santa}

ziizii
2013-06-29, 12:48 PM
عزیزم هم با سرنگ میشه اینکارو کرد و هم با چاقو و سرنگ با هم.
اینم یکی از ژله های من{66}

veronika
2013-06-29, 05:14 PM
ژله گل من{1}

Rana.Y
2013-06-29, 11:51 PM
توی ژله تزریقی چطور میشه به گلبرگها و برگها مدل داد؟

لطفا از اول تاپیک مطالعه کنید , دوستان هم توضیح داده اند و هم نمونه کارهاهست . چند مورد هم عکس مراحل هست .

<*Sara*>
2013-07-01, 11:18 PM
اولین ژله تزریقی که با جراحت دستم هم همراه شد!!!!{stretcher}
143718

<*Sara*>
2013-07-02, 10:05 AM
به نظرمن خيلي سخته درست كردنش آره ؟

نه خانمی!! من هم همین فکرو میکردم.فقط احتیاج به تمرین داره.بعد از چندتا کار،قلقش دستتون میاد.فقط مراقب سوزن سرنگ باشید خدایی نکرده مثل من نشه!!!!{1}

Sepnta
2013-07-02, 10:12 AM
عزیزم میشه بگی برای وسط گل آفتابگردان از چه رنگی استفاده کردی؟{53}{53}{53}{53}{53}

عزیزم هم میتونین از رنگهای خوراکی مجاز استفاده کنین و هم از خامه شکلاتی یا دنت شکلاتی:3:

melmel
2013-07-04, 03:05 PM
ژله تزریقی ولی دوباره اومدم درش بیارم که [FONT="Arial"]شکست[/{verysad}{verysad}ت{verysad}FONT]تازه برای مهمونی بود ولی با هر گرفتاری بود درش اوردم{65}{65}

Sepnta
2013-07-04, 03:22 PM
ژله تزریقی ولی دوباره اومدم درش بیارم که [FONT="Arial"]شکست[/{verysad}{verysad}ت{verysad}FONT]تازه برای مهمونی بود ولی با هر گرفتاری بود درش اوردم{65}{65}

عزیزم ظرفتو حتما کمی چرب کن.سعی کن ظرف شیشه ای رو که انتخاب میکنی ضخیم نباشه. به نظر من بهترین گزینه برای ظرف. ظروف یکبار مصرف طلقیه.
با این حال کارت خیلیی خوب شده. دستت درد نکنه{clap}

yasi55
2013-07-08, 10:48 PM
سلام دوستان
من ژله تزریقی رو یاد گرفتم وقتی بخوایم ژله تکنفره تزریقی در جام یا لیواندرست کنیم وآن را از ظرف در نیاوریم چگونه باید این کار را بکنیم

به این روش دوست عزیز:
1.در ظرفی کوچکتر از ظرف سرو تک نفره(لیوانی کوچکتر از لیوان اصلی)،ژله آلوئورا درست کنید و عمل تزریق رو انجام بدید.
2.در ظرف تک نفره ی سرو(لیوان اصلی)،تا نصف،کرم یا ژله ای که مایلید از پشت گل ها دیده شود را بریزید.
3.ظرف ژله ی آلوئورا را در ظرف سرو برگردانید.به این صورت گل تزریقی در جای درست خود قرار میگیرد.
4.حالا فاصله ی خالی بین ژله ی تزریقی و دیواره ی ظرف سرو را با ژله ی آلوئورا پر کنید و بذارید تا ببنده.
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم{53}

yasi55
2013-07-08, 10:56 PM
سومین ژله گلدار{3 (52)}از دومیش یادم رفته عکس بگیرم{2 (9)}{4}
بردمش خونه فامیلمون و اونجا چنتا از فامیلامون موادو آماده کرده بودن بهشون درهمین حدی که بلدم یاد دادم{2 (6)}
اینم در زوایای مختلف:3:
144683

144684

144685

144686

yasi55
2013-07-09, 12:08 AM
لطف میکنین یکم در مورده زدن گل ها توضیح بدین . فقط از سرنگ استفاده کردین یا علاوه بر سرنگ از وسیله دیگری هم استفاده کردین.رنگ زیبای گل ها رو چطور بدست آوردین؟
pooanعزیز همه ی گل هارو با سرنگ تزریق کردم که در صفحات قبل آموزش داده شده.
برای صورتی از دنت توت فرنگی که با آب رقیقش کردم استفاده کردم و برای زرد از دنت زعفرونی رقیق شده.
برای بنفش کمرنگ و پررنگ هم ترکیب دنت موزی و رنگ غذای بنفش.با خامه و رنگ هم میشه ولی من خامم تموم شده بود.
برای آستر هم از ژله ی بلوبری استفاده کردم{53}

**Ghazal**
2013-07-09, 12:23 AM
صورتیا یا دنت توت فرنگی و زرد هم با دنت زعفرون برای اینکه زمینه سبز داشته باشه از ژله لیمو با بستنی استفاده کردم {53} عمرا به ژله های خوشجل موشجل شما نمیرسه {65}{4}

Sepnta
2013-07-13, 10:24 AM
بچه ها گلي كه من درست كردم برگاش خيلي بد شد. آخه من نقاشيم اصلا خوب نيست چيكار كنم؟
عكسشو الان نميتونم بذارم ولي اولين فرصت ميذارم. فقط راهنماييم كنين برگاشو چه جوري بكشم {2 (14)}
تازشم يه چيز ديگه خامه رو كه با رنگ قاطي كردم خامه شل شد. چيكاركنم؟

عززم عکست رو بزار تا ببینم مشکلت چی بوده. در مورد خامه هم باید شل باشه که راحت بتونی تزریقش کنی تو ژله{1}

soode
2013-07-13, 11:53 AM
این هم یک ژله تزریقی دیگه که همینجور برای امتحانی درستش کردم آستر هم نداره.اما دوستان میشه بگید چه طور میشه که گلبرگهای آفتابگردون منظم در بیاد؟؟؟مال من خیلی بهم ریخته است.اما با این حال کلی همه رو ذوق زده کرد.البته چون با موبایلم عکس گرفتم کیفیت خوبی نداره

مهندس
2013-07-13, 07:47 PM
این ژله هارو به صورت تک نفره درست کردم ولی اشتباهم این بود که سوزن رو تا انتها فرو بردم و این باعث شده بود سطح مماس ژله با پیاله زخمی بشه و خوب از ظرف جدا نشه برای همین با پیاله اش عکس گرفتم{4}

Roz91
2013-07-14, 12:04 PM
دوستاي گلم به اين آدرس كه واستون نوشتم برين و فيلم ژله تزريقي رو دانلود کنین اونجا كامل همه چيز رو ياد ميده

Sepnta
2013-07-16, 11:12 AM
بازم ژله گل اینبار تک رنگ:3:

الهام 62
2013-07-20, 10:50 AM
بالاخره منم موفق شدم ژله تزريقي درست كنم البته به پاي هنراي شماها كه نميرسه
اينم بگم كه اشتباه كردم روش ديگه چيزي نريختم كه قشنگ واضح باشه شايد توي عكس قشنگ نباشه ولي خودم كلي حال كردم

الهام 62
2013-07-25, 03:21 PM
سلام عزیزان . من مریم هستم تازه عضو شدم .میشه لطف کنید از مراحل کار هم عکس بزارید ؟

سلام مريم جون هست پريسا عزيز گذاشته اينحا را ببين[Only registered and activated users can see links]

ladyship
2013-07-29, 12:05 AM
{53}{santa}

بوژنه
2013-07-29, 03:03 PM
ژله تزریقی{69}

sahar0111
2013-08-10, 05:14 PM
سلام بچه ها جونی..اینم ژله های من..
152980
152981

asallll
2013-08-10, 06:48 PM
سلام بچه ها جونی..اینم ژله های من..
152979
152978

واااااااااي خداي من !!!!! جطور اينجوري درست كردي؟؟؟؟ با جي؟؟

sallyjoon
2013-08-11, 03:44 PM
بچه ها گل من برگاش خوب در نمياااااااااااااااااااااا ددددددددددددددددددددددددد ددد{20}{20}{20}{20}{20} {verysad}{verysad}{verysad}

Sepnta
2013-08-11, 05:04 PM
بچه ها گل من برگاش خوب در نمياااااااااااااااااااااا ددددددددددددددددددددددددد ددد{20}{20}{20}{20}{20} {verysad}{verysad}{verysad}

عزیزم یکم فاصله هاشو تو هر دور به هم نزدیک تر کن. تا رنگ ژله زیری از بینش معلوم نشه{1}

sallyjoon
2013-08-12, 12:03 PM
عزیزم یکم فاصله هاشو تو هر دور به هم نزدیک تر کن. تا رنگ ژله زیری از بینش معلوم نشه{1}

دوست جوني منظورم برگاشه اونايي كه سبزه نه گلبرگا. گلبرگا يكم فاصله دار شد چون اولين تجربه بود. ولي برگا خوب نميشه

Sepnta
2013-08-12, 12:14 PM
دوست جوني منظورم برگاشه اونايي كه سبزه نه گلبرگا. گلبرگا يكم فاصله دار شد چون اولين تجربه بود. ولي برگا خوب نميشه

عزیزم تنها راهش تمرینه. اگه این اولین کارت بوده ، جای تبریک داره که به این خوبی و تمیزی درش آوردی{1}

zahra_a
2013-08-13, 02:15 PM
من میخوام اگه خدابخواد برم وسایلشو تهیه کنم ودرست کنم

میخواستم ببینم مزه اش چطوریه یعنی اکثریت مزه اش رو میپسندن یانه

آخه میخوام چیزی که درست میکنم هم خوشکل باشه هم خوشمزه{thankyouyellow}{eat}

عزیزم مزه ی همون ژله رو میده خوب .. هر ژله ایی که استفاده کنی همون مزه رو میده .. اکثرا هم از ژله ی آلوئه ورا یا از ژله ی آناناس استفاده میکنن :3:

zahra_a
2013-08-13, 02:18 PM
يه سوال اينكه گلبرگهاي پهن مي زنين سر سرنگ را توژله مي كشين كه پهن بشه من اينو بلدنيستم كه گلبرگ پهن بزنم

بله دیگه الهام جون .. با سر سرنگ فرضی شکل یه گلبرگ رو توی ژله باز کن و بعد تزریق کن .. {2 (6)}

الهام 62
2013-08-13, 03:18 PM
یعنی خامه توی مزه اش تاثیر نمیذاره:11:

نه بابا خامه خيلي كم استفاده مي شه اصلا مزش پيدا نيست

yasi55
2013-08-13, 03:58 PM
یعنی خامه توی مزه اش تاثیر نمیذاره:11:
دوست عزیز بنظر من خامه خیلی تاثیر داره!هرچی گلای بیشتری بزنی یا گلای بزرگتر خب طعم خامه بیشتر احساس میشه.من خودم از خامه زعفرونی یا دنت زعفرونی و شکلاتی و توت فرنگی که استفاده میکنم واقعا ژله رو دلچسب میکنه{2 (6)}

Simin1
2013-08-17, 06:13 PM
من یه فیلم دیدم مربوط به درست کردن گل رز تزریقی با یه قاشق. برای مرکز گل پشت قاشق رو به خودمون و برای گلبرگ های بیرونی گودی قاشق رو به خودمون همونطور که قاشقو تو ژله فرو کردین ژله رو هم تزریق می کنین. یه بار هم انجام دادم. اما چون اولین بارم بود که با ژله تزریقی کار می کردم خراب شد.

مهرانه
2013-08-17, 06:30 PM
ژله گلدار - گل رز با خامه اي رنگي . لايه شفاف بخاطر كم بودن ژله اناناس با پودر ژلاتين درست شد كه شفافيتشو كم كرد .

154148 154149

nini65
2013-08-22, 11:37 AM
ژله من {2 (5)}

masoomeh70
2013-08-22, 04:14 PM
سلااااااام برای اوین بار درست کردم به نظرم خوب شده خیلی ذوق کردم {69}{69}{69}{69}

zahra_86
2013-08-24, 11:35 AM
اولین ژله تزریقی من.با این که ایراد زیاد داشت ولی مهمون ها کلی ...{eek}
برام تجربه خوبی بود

yasi55
2013-08-27, 12:00 PM
اینم دوتا ژله گلدار دیگه{53}
اولی آسترش بلوبری،دومی سیب-آلوورا
گل هاش هم همشون خامه ی رنگی که با پودر قند شیرین کردم،حالتشون هم فقط با سرنگ
عکس از زوایای مختلف{71}
157154

157155

157156

157157

157158

157159

farzaneh1974
2013-08-28, 03:01 PM
سلام خانمای هنرمند منم چند نمونه از کارامو براتون میذارم

farzaneh1974
2013-08-28, 03:06 PM
اینم دومدل دیگه من با دنت کار میکنم.به نظر من که هم خوشمزه تره هم کار باهاش راحتتره

bahareh jon
2013-08-28, 03:40 PM
اینم ژله های گلی من{53}

yasi55
2013-08-31, 02:16 AM
و بازهم{4}دیگه اگه چشمامم بسته باشه بلدم چیکار کنم{21}
158009

158010

ladyship
2013-09-07, 08:32 AM
{65}{santa} اینم ژله های من{53}

sahar0111
2013-09-07, 09:43 AM
................................

sahar0111
2013-09-19, 12:55 AM
و باز هم تزریق گل در ژله

Chef-Sheri
2013-09-28, 03:04 AM
ژله های گلدار من{53}
167092

167093

167094

limootorsh
2013-10-02, 04:16 PM
با سلام و عرض ادب
این ژله گل رز هستش
کمی بدریخت شده یادم رفت چیکارش کرده بودیم که اینطوری شد
باتشکر لیموترش

Sarashpaz-Sepideh
2013-10-03, 11:17 PM
اين عكس رو از نت پيدا كردم.{1}{1} من كه حوصله درست كردن ژله ندارم مخصوصا از نوع تزريقيش{eek}:35:

ژلـــــه تـزریقي :
با این مدل ژله همه دوستان و خانواده خودتون رو شگفتــــــــ زده کنین خیلی ...راحته فقط صبر و و حوصله و سلیقه میخواد

مواد لازم:1 بسته ژله آلوورا یا 1 بسته پودر ژله یک و نیم لیوان آب سرد1 قاشق غذا خوری شیر رنگ خوراکی خامه صبحانه سرنگ

نکته :به جای چاقو و قاشق و ... ابزار مخصوص اسه ژله تزریقی توی لوازم قنادی ها موجود هست که انواع برگ ها و گل ها و ... میتونین درست کنین

دستور تهیه:1

_ ژله آلوئه ورا را با آب حل میکنیم و میزاریم روی بخار کتری و هم میزنیم تا کاملا حل شه سپس میریزیم توی یک کاسه شیشه ای یا ظرف بیرنگ گود مانند کاسه(ظرفتون طرح و برجستگی نداشته باشه و کاملا شفاف باشه )ظرف را میذاریم داخل یخچال 4 الی 5 ساعت تا کامل ژله فرم بگیره.

2_توی این مرحله واسه ایجاد کردن برگ و گل و اشکال دیگه داخل ژله از مواد مختلفی میتونیم استفاده کنیم مانند :1 قاشق غذاخوری خامه + 1 قاشق غذاخوری شیر + کمی رنگ خامه + رنگ خوراکی ژله حل شده + شیر + رنگ خوراکی(ژله حل شده + شیرخشک + شکر + آب + رنگ خوراکی + اسانس :2 قاشق غذاخوری ژلاتین یک فنجان آب سرد نیم لیتر آب150 گرم شکر8 قاشق غذاخوری شیر خشک5 میلی لیتر اسانس رنگ غذای خوراکی )

3_ رنگ های مختلف موردنظر را در ظرف های جداگانه آماده میکنیم

4_ 1 قاشق غذاخوری خامه + 1 قاشق غذاخوری شیر + کمی رنگ خوراکی را مخلوط میکنیم و داخل سرنگ 10 یا 20 سی سی ( بدون سر سوزن بکشید ) میکشیم

5_ سر سوزن را از مرکز ظرف که دایره شکل است داخل ژله فرو میکنیم و خامه رنگی را داخل ژله فشار داده و همزمان سرنگ را از ژله بیرون میکشیم و یک خط رنگی داخل ژله ایجاد میکنیم و دوباره همین کار را تکرار میکنیم همه فرو رفتن ها باید از یک نقطه یعنی همون مرکز يله باشه فقط شیب دار میشه و وسیع ( به استثنا بعضی اشکال )که اولین و مرکز ژله واسه پرچم گل خیلی خوب میشه با رنگ زرد کار کنید

6_ با فشار دادن سرنگ و خارج کردن خامه از سر سوزن و همزمان بیرون کشیدن نیدل از ژله یک خط رنگی داخل ژله ایجاد کنید به همین ترتیب کار را ادامه بدهید تا کل دایره در اندازه ای که میخواهید تیره رنگ بشه و محیط داخلی گل تشکیل بشه

7_ روی ژله ( که پشت ژله حساب میشه ) را که سرنگ فرو میره و رنگی میشه با یک دستمال تمیز کنید

8_ واسه گلبرگ ها :باز هم تاکید میکنم همه فرو رفتن ها باید از یک نقطه یعنی همون مرکز يله باشه فقط شیب دار میشه و وسیع ( به استثنا بعضی اشکال )خامه را به روش فوق با مقدار بیشتری با رنگ دلخواه میکشیم سپس با یک چاقو گلبرگها رو از کنارپرچم شروع میکنیم باید توی ذهنتون شکل گلبرگ را تصور و مجسم کنید نکته :میتونین گل برگ ها را هم با سر سوزن شکل بدین ( گل سوزنی )

9_ تیغه چاقو رو با زاویه کم فرو میکنیم تو ژله و یه کم به سمت مرکز ظرف یعنی فشار میدیم تا کمی جا باز شه

10_ سرنگی را که با خامه پر کردیم میذاریم روی تیغه چاقو و فرو میکنیم تو اون قسمتی که باز شده و خامه را تزریق مکنیم و تیغه را در میاریم

11_ کنار گلبرگمون باید یه گلبرگ دیگه مانند همون قبلی با همون مقدار شیب و زاویه چاقو را از مرکز فرو میکنیم و خامه را تزریق میکنیم به این صورت ادامه داده تا ردیف اول گلبرگ ها تکمیل بشه

12_ خامه های اضافی روشو با یه دستمال تمیز پاک میکنیم

13_ ردیف بعدی گلبرگ ها با شیب و زاویه بیشتر شروع میکنیم که هم فاصله با گلبرگهای ردیف اول داشته باشه هم حجم گل رعایت بشه و گلبرگها ردیف دوم را مابین گلبرگهای ردیف اول میزنیم تاکید میکنم با زاویه بیشتر از قبل .توجــــــه :تو هر ردیف زاویه بیشتر میشه و تیغه چاقو خوابیده تر

14_ ردیفهای سوم و چهارم و ... را به هین صورت که آموزش دادم درست میکنیم.تعداد گلبرگ ها بستگی به سایز ظرف و شکل مورد نظر شما داره

15_ ژله را میزاریم توی یخچال به مدت 3 ساعت تا ببنده

16_ از خامه سبز برای برگها استفاده میکنیم از خامه زرد برای پرچم ها استفاده میکنیم

17_اگه خواستین گلتون شبیه رز باشه از قاشق استفاده کنین ردیف های مرکز گل رو با قاشق کوچیک بزنین و ردیف های بیرونی تر رو با قاشق بزرگ مانند :خامه را میکشیم داخل سرنگ بعد قاشق چایخوری رو به صوررتی که گودی قاشق به طرف داخل باشه فرو میکنیم تو مرکز ژله و از کنار قاشق سرنگ رو فرو میکنیم و خامله رو فشار میدیم داخل قسمت برش داده تا کاملا پر شه وبه همین ترتیب گلبرگای میانی گل رو درست میکنیم برای گلبرگای دیگه از قاشق مرباخوری استفاده میکنیم به طوری که گودی قاشق به طرف بیرون باشه گلبرگها که تموم شد دوباره ژله رو میذاریم داخل یخچال

18_ برای پوشاندن پشت ژله که سوراخ شده یا حتی کمی کنده شده دوباره ژله حل میکنیم و روی ژله خنک شده میریزیم یا اگه خواستین زیر ژله تیره باشه :یک بسته پودینگ رو طبق دستورش درست میکنیم و مداوم هم میزنیم تا کمی خنک شه بعد میریزیم روی ژله و میذاریم تو یخچال تا سفت شه

19_ برای سرو کردنم ژله
داخل ظرف مورد نظر ظرف ژله رو چد ثانیه داخل داخل آب داغ فرو میبریم بعد بر میگردونیم تو ظرف موردنظر....

mani
2013-10-06, 03:58 PM
یه ژله برای یه پاگشا(اون که قلب داره)
یکی دیگه هم مال مهمونی مامانم

الهام 62
2013-10-06, 04:06 PM
اين هم هنرهاي بنده

sepide56
2013-10-08, 02:56 AM
ژله تزریقی گل

afshin3
2013-10-16, 11:59 PM
173029

173030

zahra_86
2013-10-20, 01:24 PM
دوستانی که با دنت کار کردن،میشه توضیح بدن که چیکار میکنن یه کم رقیق بشه.به نظر من،دنت سفت هست و از سرنگ رد نمیشه{53}

yasi55
2013-10-20, 01:33 PM
دوستانی که با دنت کار کردن،میشه توضیح بدن که چیکار میکنن یه کم رقیق بشه.به نظر من،دنت سفت هست و از سرنگ رد نمیشه{53}
زهرای عزیز میتونی دنت رو با یکم شیر یا یکم آب جوش رقیق کنی
من با دنت کار کردم،اینجوری رقیقش کردم و راحت تزریق رو انجام دادم

کرشمه
2013-10-22, 08:24 PM
اولین ژله ی گلدار من - از ذوقم کلی عکس گرفتم شما هم مجبورید دیدنشو تحمل بکنید {4}
عکس از توی ظرف
174687
174688
عکس بیرون از ظرف
174689
174690

zarii.
2013-10-23, 06:28 PM
من ژله تزریقی رو برای تولد همسرم درست کردم.
اما با خامه اصلا ژله قاطی نکردم.
فقط رنگ قرمز و سبز رو با خامه حل کردم واسه رنگ زرد هم زعفرون اضافه کردم.
این ژله واقعا خوشکله.
با اینکه اولین بارم بود اما خیلی خوووووب شد.
همه خوششون اومد:3:
اما تو عکس خوب نیومده :(:(:(

farzaneh1974
2013-10-23, 08:33 PM
زهرای عزیز میتونی دنت رو با یکم شیر یا یکم آب جوش رقیق کنی
من با دنت کار کردم،اینجوری رقیقش کردم و راحت تزریق رو انجام دادم

زهرا جان نیازی به رقیق کردن دنت نیست اگه رنگ خوراکی جهت خوشرنگ تر شدن بهش اضافه کنی خودش کمی رقیق میشه در ضمن من از داروخانه دامپزشکی سرنگ بزرگ که به سرنگ گاوی معروفه گرفتم کار باهاش خیلی راحته

کرشمه
2013-10-24, 08:47 AM
کرشمه جون خیلی قشنگ شده {clap}
عزیزم ظرفت یه بار مصرفه یا از همین کاسه های پیرکسه؟
برای برگردوندنش مشکلی نداشتی؟

ممنون از تعریف زهرا جون - ظرقش پیاله ی پیرکسه . یه کم دیر تو اب گرم میشه ولی دردسر ساز نیست .

کرشمه
2013-10-24, 09:03 AM
واااااااااااااای کرشمه جون چه کردی؟؟؟؟؟؟{clap}{clap}{clap}
مطمئنی که بار اولت بوده؟؟؟{2 (8)}خیلی زیبا شده.
این هم یکی از اون کارهاییه که من ازش واهمه دارم و همیشه انجامشو به بعد موکول میکنم. به نظر شما منم میتونم انجامش بدم؟؟؟؟؟؟؟{2 (26)}

سرهه جون تا انجام ندی راحتیشو متوجه نمیشی فقط کمی دقت و حوصله میخواد . منم مثل تو میترسیدم خراب بشه ولی گفتم یه بار امتحان میکنم اگه دیدم نمیتونم دیگه از فکرش میام بیرون که اگه تعریف از خود نباشه برای بار اول هم خودم خیلی راضی بودم .
اگه دست بکار شدی این چندتا نکته رو مد نظر داشته باش
من ژله مو کمی سفت تر درست کردم که موقع خارج کردن از ظرفش زود شل نشه .
نوک سوزن ( سوراخش) در همه حال رو بخودت باشه .
برای تمام ردیفهای گل و برگ سوزن رو از مرکز و اریب تو ژله فرو کن.
اگه احیانا سظح ژله در اثر تزریق پاره شد مشکلی نیست ژله رو دوباره تو یخچال بذار تا سرد بشه یه کم ژله بی رنگ درست کن شکافها رو پر کن بعد ژله ی سفید رو روش بریز .موفق باشی .

zarii.
2013-10-26, 03:13 PM
اینم عکس درست از ژله خوجگلم {4}

حمیده25
2013-10-26, 03:56 PM
اینم ژله تزریقی من .گلهاشم از مخلوط بستنیو ژله

175667

175668

175669

175670

175671

175672

175673

175674

175675

کرشمه
2013-10-27, 09:22 AM
الهام جون گل سفید این ژله از چیه ؟ خامه ی ساده یا بستنی ؟

الهام 62
2013-10-27, 09:24 AM
بستني عزيزم

bitabanu
2013-10-28, 12:28 PM
کارهای من به ترتیب

nilufari
2013-10-30, 11:55 PM
ژله تزریقی من که خامه رو با آب لبو و زعفرون رنگ کردم.زیرش هم ژله موز با بستنیه

nilufari
2013-10-31, 11:57 AM
نيلوفر جون اينا را با ابزار زدي درسته

بله . البته اینارو خودم با در قوطی رب درست کردم.{4} طرحشو روی در قوطی رب یا کنسرو میندازیم و بعد میبریم.

nilufari
2013-10-31, 12:29 PM
اي كاش يه توضيحي ميدادي آخه من تا حالا با ابزار كار نكردم بلد نيستم

اول ژله آلوئه ورا رو که آماده کردیم حدود 3 یا 4 ساعت میذاریم تو یخچال تا ببنده. اگه زمان بیشتری بمونه و ژله خیلی سفت بشه وقتی ابزار رو وارد ژله میکنیم ، ژله خیلی شکاف برمیداره و خوب نیست.
یه ظرف آب گرم کنار دستمون میذاریم که ابزارها رو توی آب گرم بزنیم و بعد در ژله فرو میکنیم. اینکار باعث میشه ابزار راحت در ژله فرو بره و کار تمیز در بیاد.
ابزار رو وارد ژله میکنیم و اونو آروم آروم پایین میبریم .بعد کمی به سمت خودمون میکشیمش که یه فضایی ایجاد بشه اونوقت سرنگ رو که به خامه پر کردیم رو در اون فضای ایجاد شده میذاریم و تزریق میکنیم. خیلی زیاد نباید تزریق کنیم چون بعد که ابزار رو بیرون میاریم ، خامه بیرون میریزه.
بعد از تزریق خامه ، ابزار رو به آرومی بالا میاریم و اضافات خامه رو با دستمال پاک میکنیم که کارمون تمیز بشه.
برای اینکه بهتر متوجه بشین این عکسا روششو نشون داده.

الهام 62
2013-11-06, 09:57 AM
مرسي نيلوفر عزيز
از بس ذوق كرده بودم كه كار با ابزار را ياد گرفتم ديشب كولاكي كريدم
يك عالمه ژله درست كردم(13 تا)

nini65
2013-11-07, 02:17 PM
واسه مهمانی درست کردم {eek}

الهام 62
2013-11-09, 09:09 AM
باریکلا الهام {clap}{clap}{clap}
حالا خودت بیا توضیح بده ابزارت چی بوده ؟ اون گل سفید با لبه های قرمز رو چجوری زدی ؟ گل افتاب گردون رو ؟ ساقه گل که خط افقی میشه اونو چجوری میزنن؟
این تعداد ژله نتیجه ی چند تا بسته پودر ژله ست ؟ ظرف پیاله ی یکبار مصرفه ؟

با عرض معذرت كه دير جواب دادم حالا ديدم
ابزارم چاقو و قاشق بود
اون گل قرمزه هم اول رنگ قرمز را به ارتفاع 2 ميليمتر زدم بعد كه سرنگ را درآوردم از همون شكاف رنگ سفيد كه خامه تنها بود را تزريق كردم
گل آفتابگردون هم با سر چاقو گلبرگ زدم
ساقه گل هم ك كاري نداره رنگ را هميجوري رو به پايين كشيدم شد ساقه
ايناهمش توي كاسه ماست خوري هستش كوچولون و من هر بسته ژله را به 1/5 ليوان آب جوش درست مي كنم از اين رو هر بسته ژله 3 تا كاسه ماست خوري شد
و اينها 13 تا بود حالا خودت حساب كن چند تا ژله بوده
در ضمن شايان ذكر است كه اين ژله ها من باب آموزش به پرسنل قسمت قنادي هتل بود (درضمن هتل بهم قول داده كه هزينه آموزش را هم بهم بدن)مي بيني چقدر فعالم حسابداري-قنادي كم مونده تو قسمت ظرفشويي هتلم برم{4}
بازهم معذرت كه دير جواب دادم كرشمه خانم:3:

zahra_a
2013-11-09, 05:25 PM
{53}{53}{53}

ژله تزریقی که زیرش هم ژله رنگین کمانه :3:

179706 179707

sobhan91
2013-11-24, 08:23 PM
سلام یکی فوری کمک کنه من با خامه که کار می کنم از سرنگ بیرون نمی یاد با شیر تنها کار کردم آیا مشکلی پیش نمی یاد؟

مهرانه
2013-11-24, 08:48 PM
سلام یکی فوری کمک کنه من با خامه که کار می کنم از سرنگ بیرون نمی یاد با شیر تنها کار کردم آیا مشکلی پیش نمی یاد؟

کمی خامه تون رو با آب یا شیر رقیق کنید مشکلتون حل میشه .

Sepnta
2013-11-24, 08:48 PM

خامه رو کمی اگر گرم کنی راحت از سرنگ میاد بیرون. برای با شیر بهتره یکم بهش ژلاتین بزنی. من تا حالا خالی کار نکردم.

nilufari
2013-11-24, 09:49 PM
ژله تزریقی درون جام

184220

184221

اول یه ظرفی متناسب با جام پیدا کردم که وقتی ژله گل رو توش درست کردم به اندازه جام و یه کمی کوچکتر باشه که راحت داخل جام برگرده.بعد گل رو تو اون ظرف درست کردم.
توی جام یه مقداری ژله انار ریختم و گذاشتم که ببنده. بعد ژله گلی رو از قالب درآوردم و سریع انداختم روی ژله انار توی جام. برای اینکار وقتی که ظرف ژله گلی رو توی آب جوش گذاشتم و جدا شد ، هر دو ظرف و جام رو با هم کج کردم سریع و ژله گلی رو برگردوندم توی جام.
بعد برای اینکه فضای خالی داخل جام پر بشه ، ژله آلوئه ورا سرد شده رو روش ریختم تا اینکه کل جام پر شد.

farzaneh1974
2013-11-26, 03:44 PM
ژله های تزریقی خوشگلم {2 (6)}

fati.n
2013-12-02, 03:14 PM
اينم از ژله هاي من
187203
187204
187205

victoria
2013-12-04, 08:24 PM
اينم ژله هاي منه كه دو تاي اولي را با خامه صبحانه درست كردم و دو تاي بعدي را با دنت در كل همش خوشمزه بود جاتون خالي {withthanks}راستي ژله دومي يعني همون كه گل آبي رنگ داره و 5 گل هست را براي يخچال عروس كه خواهر شوهرم بوده درست كردم.{53}

hamichef
2013-12-05, 07:17 PM
اینم از ژله تزریقی من ... برا نمایشگاه آشپزیم درست کرده بودم {2 (6)}

marie
2013-12-08, 02:00 PM
اینم ژله من
خودش خیلی شفاف تر و قشنگتر از عکسش بود

avish
2013-12-10, 03:13 PM
اولین کار من {1}

ღ.ترنم.ღ
2013-12-10, 03:37 PM
مدیرای گل انجمن های آشپزی لطفا یه برنامه ژله تزریقی گل رو هم برای تجربه های شیرین روزمنو قرار بدید.

فکر میکنم خیلی استقبال خوبی بشه.{53}

minamona888
2013-12-11, 08:58 AM
اینم ژله دوست داشتنی من
به پای کارای دوستان که نمیرسه ولی فک کنم برای بار دوم قبول بشه .{65}

sajimaji
2013-12-17, 05:54 PM
این اولین ژله تزریقی هست که درستیدم
البته ببخشید که کیفیتش پایینه با گوشی عکس گرفتم:35:
اما بعد اون خیلی درست کردم که متاسفانه ازشون عکس نگرفتم{2 (26)}{2 (26)}
یه بار هم برای برادر شوهرم و همسرش که تازه مزدوج شده بودم مهمونی دادم و برای همه تک نفره تو پیاله های کوچیک درست کردم که خیلی عالی شده بود... یادش بخیر{65}{1}

191751 191752

minamona888
2013-12-21, 12:44 PM
..................

zahra78
2013-12-24, 03:11 PM
این هم کیک تزریقی من در واقع اولین تجربه ام .
چون از خوردن وخوراندن رنگهای خوراکی به دیگران احساس بدی داشتم از دنت توت فرنگی و کاراملی استفاده کردم واز طرفی جهت یک کمی زیبا شدن ژله برای دوتا از گلها خامه را رنگی کردم.{2 (14)}
وبرای قسمت زیرین اون هم از ژله تمشک با بستنی استفاده کردم.

minamona888
2013-12-24, 04:07 PM
دیگه باید برم تزریقاتی بشم {21}

farzaneh1974
2014-01-02, 09:07 PM
یه ژله دیگه

zahra_86
2014-01-10, 01:35 PM
{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}

*Reyhaneh*
2014-01-25, 07:26 PM
دوستان میشه یه عکس هم از قبل از برگردوندن تو ظرف سرو بذارید .منظورم ظرفی هست که توش تزریق انجام میشه{1}

nilufari
2014-01-25, 07:47 PM
ژله تزریقی با همون روش ابزارام
زیرش ژله موز با بستنی. گلها صورتی خامه با آب لبو ، برگ با آب اسفناج و زرد با زعفرون

بوژنه
2014-01-30, 10:28 PM
همراه با عکس از پشت صحنه
البته موقع در اوردن از ظرف یکم عجله کردم ته ژله موند تو ظرف!{2 (9)}

marie
2014-01-31, 08:09 PM
یکی از فامیلام داره از المان میاد
میخوام بهش بگم واسم ابزار ژله تزریقی بیاره
کسی میدونه چه سایزی بهتره؟

*Reyhaneh*
2014-02-01, 11:51 AM
بالا خره تونستم ژله تزریقی بدرستم هورااااااااااا.{69}منتها منم از ذوق عجله کردم تهش چسبید{2 (14)} فکر کنم تهدیگ بسته بود{66}به قول همسری 1000 تا ازش عکس گرفتم که به اعتماد به نفس کامل و صرفا جهت خنده بر لبای قشنگتون میذارمش{4}

minamona888
2014-02-02, 10:42 AM
دوستان میشه یه عکس هم از قبل از برگردوندن تو ظرف سرو بذارید .منظورم ظرفی هست که توش تزریق انجام میشه{1}

بفرمایید

*Reyhaneh*
2014-02-02, 11:05 AM
بفرمایید

مینا جان .ممنون نمیدونم ژله ام رو دیدی یا نه.شما با سرنگ کار کردین ؟یا ابزار{77}

minamona888
2014-02-02, 11:18 AM
مینا جان .ممنون نمیدونم ژله ام رو دیدی یا نه.شما با سرنگ کار کردین ؟یا ابزار{77}

عزیزم برای من کار با سرنگ خیی راحتتره طبیعی تر میشه

Sakineh
2014-02-14, 06:25 PM
اینم ژله من {4}

marie
2014-02-14, 07:37 PM
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
اینارو از کجا میشه تهیه کرد؟
کسی توی ایران دیده؟

sobhan91
2014-02-21, 09:01 PM
این ها کارهای اولیه منه نمی دونم خوب هست یا نه به هر حال ببخشید

سمانه1366
2014-02-21, 11:12 PM
{53}{53}{53}{53}{53}{53}

omid111
2014-02-23, 11:15 PM
سلام 1 سوال داشتم چه جوری میشه طرز تهیه این ژله تزریقی رو دید آخه تازه عضو سایت شدم را دیدن تاپیک رو بلد نیستم

باران78
2014-02-23, 11:23 PM
سلام 1 سوال داشتم چه جوری میشه طرز تهیه این ژله تزریقی رو دید آخه تازه عضو سایت شدم را دیدن تاپیک رو بلد نیستم

بسيار به روز منو خوش اومدين.. {53}

براي ديدن دستورها از پست 1 تاپيك مربوطه شروع كنيد.. الان اگه براي اين ژله از پست 1 تا آخر رو بخونيد هم طرز تهيه رو متوجه مي شيد و هم تجربيات بچه ها استفاده خواهيد كرد.

<*Sara*>
2014-03-16, 02:59 PM
دومين تجربه ژله تزريقي{1}
212411

كاش دوستان هنرمند در يك ويدئو طرز تهيه اين ژله رو ميذاشتن، به خصوص تزريق با ابزار.{1}

chefsara
2014-04-05, 03:00 PM
ابنم اولین تجربه من......به پای کارای شما نمیرسه ولی اعتماد به نفس من خیلی بالااااست{4}

<*Sara*>
2014-04-08, 12:38 AM
باز هم ژله تزريقي:3::3:
216490

216491

manyo
2014-04-08, 01:34 AM
ژله تزریقی دستم پر شده راحت میزنم

SAHAR NAAZ
2014-04-08, 02:32 PM
دفعه دومی بود که درست میکردم