تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : شیرینی نان رول سیب و گردو

*AZITA*
2011-10-05, 04:21 PM
مواد لازم
تخم مرغ 2 عدد
شکر 25 گرم
کره 40 گرم
نمک یک هشتم قاشق چایخوری
وانیل یک چهارم قاشق چایخوری
شیرولرم125 میلی لیتر(نصف پیمانه)
مایه خمیر فوری یک قاشق سوپخوری
آرد 300الی 350 گرم
موادمیانی
گردو 125 گرم ریزشده
سیب 2 عدد رنده شده
شکر50 گرم
دارچین 1 قاشق چایخوری به دلخواه
برای روی نان
زرده تخم مرغ یک عدد
محلول زعفران به میزان لازم
کنجد به میزان لازم

تخم مرغ شکرکره نمک وانیل وشیر را مخلوط و با مفتول هم بزنید.سپس پودر مایه خمیر راباکمی ارد مخلوط کرده وبه مواد اضافه کنید.آردرا کم کم اضافه کرده و ورز دهید تا خمیر نرم و لطیفی بدست آید.بمدت 10 دقیقه خمیررا خوب ورز دهید.روی خمیررا پوشانده در جای نسبتا گرمی قرار دهید تا حجمش 2 برابر شود.سپس خمیررا بشکل مستطیل باز کنید ومواد میانی را روی آن پخش کنید.خمیررا رول کرده و بمدت 20 دقیقه در سینی چرب شده قرار دهید.روی انرا با زرده نخم مرغ و زعفران رومال کرده و کنجد یا مغز دلخواه بپاشید.و بمدت 25 دقیقه در فرگرم شده با حرارت 190 درجه سانتیگراد قرار دهید تا رویه نان طلایی شود.پس از سرد شدن برش بزنید.
برای تهیه مواد میانی..همه مواد را با هم مخلوط کنیدو در صورت تمایل یک قلشق چایخوری کاکایو که در یک قاشق شیر حل شده به جای دارچین به این مواد اضافه کنید.
منبع مجله هنر آشپزی شماره 84... خانوم راضیه(مهناز) احدی

آفتاب بانو
2015-05-18, 12:54 AM
منم پختم ولی توی دستور تغییراتی دادم خیلی خوشمزه شد

baran78
2015-05-18, 09:15 AM
آفتاب بانو جونم تغييراتي رو كه دادي، نمي نويسي؟؟{2 (5)}

آفتاب بانو
2015-05-18, 08:28 PM
من خمیر مایه رو توی شیر حل کردم تا عمل بیاد.
به جای کره از روغن مایع استفاده کردم.
سیب رو پختم مثل دستور مواد میانی پای سیب کیکی خانم دردایی. همون دوتا سیب ولی تفت دادم.ارد رو هم کم کم ریختم تا خمیر نرمی به دست اومد. بعد اما دوستای دیگرم هم که درست کردند گفتند که خمیر دوقسمت بشه و 20 در 30 پهن بشه بهتره چون نون من روش ترک خورد اما دوستی که با نصف خمیر درست کرده بود اینجوری نبود.
برای رومال هم از رومال شیرینی نان چای قزوین که خانم صرافها اموزشداد استفاده کردم که خیلی خوشرنگش کرد البته توی عکس بالایی تار هست.
برای رومال
یک عدد تخم مرغ کامل
1ق چ ارد
زغفران دمکرده غلیظ
1 ق غ خامه( که من ماست غلیظ زدم)
همه را با هم مخلوط و روی نان می زنیم
من زعفران هم نزدم.