کارگاه آموزش آشپزی - غذاهای نونی با مدیریت دوست خوبمون سرآشپز سپیده
کارگاه های آموزشی در روزمنو - تزئینات شکلاتی با مدیریت دوست هنرمندمون نیلوفری
کارگاه آموزش نوشیدنی های تابستانی

PDA

مشاهده نسخه کامل : نقاشی روی شیشه

Adriyana
2011-08-28, 10:39 PM
اگه به یاد داشته باشین، تو اوون یکی سایت که بودیم، من یک سری آموزش دادم برای نقاشی روی شیشه....حالا میخواستم این هنر رو در روزمنو هم با هم گام به گام دنبال کنیم:

نقاشی روی شیشه با اینکه قدمت چندانی در میان هنر ها دارد اما هنوز هم بدیع و تازه و زیباست...

این نوع از نقاشی بر خلاف تصور بیننده، کار نسبتا ساده ای هست فقط به کمی حوصله و وقت نیاز داره.من کار روی شیشه رو مثل خیلی دیگه از کارها با مراجعه به اینترنت و بدون کلاس رفتن یاد گرفتم...در اینجا میخوام اونو به شما هم آموزش بدم چون واقعا هنر زیبایی است. از این به بعد می تونین ظروف ساده منزلتونو با این نوع نقاشی تزیین کنین:

"آموزش شماره 1"

وسایل لازم برای این کار :

خمیر دور گیر ویترای ( طلایی, نقره ای یا مشکی)
رنگ ویترای ( به رنگ های مختلف)
قلم موی ظریف (قام موی آبرنگ باشه بهتره)
کپی طرح مورد نظر ( در صورت عدم مهارت در طراحی)

روش کار :
اول طرح مورد نظر رو داخل ظرف با چسب نواری فیکس کننین.
بعد با دور گیر شروع به کشیدن از روی طرح کنین.
بعد که طرحتون کامل شد بذارید خشک بشه و بعد به سلیقه دلخواهتون شروع به رنگ آمیزی کنین.

نکته1: در تمامی مراحل کار تا خشک شدن کارتون باید ظرف به حالت افقی باشه.
میتونین مثل من از طرحهای 40 تیکه استفاده کنین و نیازی به الگو هم ندارین ...فقط کافیه روی ظرفتون خونه های نامرتبی کنار هم با دورگیر ویترای بکشید و بعد که دور گیر خشک شد رنگ توی هر خونه بذارین.

نکته2: اگر خواستید روی ظروف غیر شیشه ای ( چینی یا سرامیک) نقاشی کنین روش کمی متفاوتی داره... اینکه طرح رو با مداد روی ظرف بکشید و بعد از دورگیری رنگ کنین. رنگ هم اگر مات باشه زیباتر میشه... (برای مات کردن رنگ ها اون ها رو با کمی رنگ ویترای سفید مخلوط کنین.)

این هم عکس کارهای من در این زمینه... (البته این ها کارهای اولم بودن...اگه خواستید کارهای بیشتری از منو ببینید به وب سایتم مراجعه کنین...ببینین و ایده بگیرن اما خواهشا قانون کپی رایت رو رعایت کنین:3: ..چون همه ایده های خودم هستن{21})

اینم لینک نقاشی روی شیشه در وب سایتم : [Only registered and activated users can see links]

ادامه دارد..............

تذکر: تو یک سری وبلاگ ها و سایت ها دیدم بعضی افراد کم لطفی کردن و آموزش های من رو بدون ذکر نام منبع کپی کردن!!!! لطفا منبع رو ذکر کنید!!!!

Adriyana
2011-08-28, 11:05 PM
فعلا نمونه وسایل کار رو میذارم..برای دوستانی که میخوان شروع کنن.

Afrodit
2011-08-28, 11:07 PM
ببخشید ادریانا جون موزاییک ژل هم جزو اموزشتون هست؟
این موادی که عکس گذاشتید همون دورگیر و رنگ هستن دیگه؟

Adriyana
2011-08-29, 03:26 AM
بله افرو جون..این ها رنگ ویترای و دورگیر هستن...اما موزاییک ژل تو برنامم نیست عزیزم

ChefShadi
2011-08-29, 11:46 AM
اینم یکی از کارای من:3:

Adriyana
2011-08-29, 12:21 PM
"آموزش شماره 2"
طرح آکواریوم روی شیشه سس

خوب همونطور که تو قسمت قبلم توضیح دادم شما اول باید طرحو رو یک تکه کاغذ بکشید و با چسب نواری اونو از داخل به ظرفتون وصل کنین.
بعد با دورگیر طلایی روی خطوط میکشید.
بعد من اینجا یکسری خزه و سنگ کف دریا کشیدم و بعد کاغذ رو خارج میکنین....
و یک ساعت مهلت بدید که دورگیر خشک بشه. من در اینجا یکسری خطوط آبی روی شیشه کشیدم که شبیه موج دریا بشه. بعد با قلم موی ظریف شروع به رنگ آمیزی داخل خطوط دورگیری شده میکنیم و چند ساعت میگذاریم که خشک شود.

نکات:
1.ظرف تا موقع خشک شدن باید افقی بماند.
2.حلال این رنگ استون هستش...پس اگر جایی از کار خراب شد راه حل داره...
3.این رنگ با آب پاک نمیشود اما احتمالا در اثر شستشو خش می افتد..برای فیکس کردن رنگ, ظرف را به مدت نیم ساعت داخل فر بگذارید (اگر نشکن باشه)

من برای تزیین ظرفم از روبان استفاده کردم....میتونین از اون به عنوان جاقلمی, جاشمعی, جای مسواک, گلدان, یا در آشپزخانه به عنوان قوطی حبوبات یا ادویه جات استفاده کنین.
امیدوارم مفید بوده باشه....

تذکر: تو یک سری وبلاگ ها و سایت ها دیدم بعضی افراد کم لطفی کردن و آموزش های من رو بدون ذکر نام منبع کپی کردن!!!! لطفا منبع رو ذکر کنید!!!!

Fatemeh1
2011-08-29, 04:15 PM
خانوم اجازه؟
ظرفهای شیشه ای بره تو فر نمیشکنه؟
تو مایکروفر بزاریم چطوره؟

Fatemeh1
2011-08-29, 04:18 PM
اینم چندتا از کارای من
با تشکر از آدریانای هنرمند{2 (6)}{2 (6)}

Fatemeh1
2011-08-29, 04:21 PM
اینم چندتا دیگه:10:

Adriyana
2011-08-29, 05:19 PM
خانوم اجازه؟
ظرفهای شیشه ای بره تو فر نمیشکنه؟
تو مایکروفر بزاریم چطوره؟

فقط اگه پیرکس باشه نمیشکنه....تو ماکروفر رو نمیدونم فیکسی میشه رنگش یا نه...

Adriyana
2011-09-01, 01:52 PM
"آموزش شماره 3 "
نقاشی روی ظروف سرامیک یا چینی

دوستان در اینجا تعدادی عکس از نقاشی روی سرامیک گرفتم که براتون میذارم..امیدوارم گویا باشه...

وسایل لازم:
خمیر دورگیر
رنگ ویترای شفاف در چند رنگ + رنگ ویترای سفید
قلم موی شماره 2

نکات:
برای نقاشی روی ظروف رنگ ها رو با کمی رنگ ویترای سفید ترکیب میکنیم که مات شود.
اگر تنها یک قلم مو دارید برای استفاده از رنگ بعدی آنرا با دستمال آغشته به استون تمیز کنید.

Adriyana
2011-09-01, 02:02 PM
تا یادم نرفته یکسری پترن بذارم برای دوستانی که طراهیشون زیاد خوب نیست...این ها بهتون کمک میکنه...
منتظر عکس کارهای قشنگتون هستم{53}

Fatemeh1
2011-09-12, 09:39 AM
.................................{1}

افسانه
2011-09-12, 11:57 AM
آدریانا جون و فاطمه جون {eek}{clap}
۲ سوال داشتم لطفا نخندید{2 (4)} برای خشک شدنش باید تو هوای آزاد باشه یا تو فر یا ماکرو فر من اینو خوب نفهمیدم{65}
خمیر ویترای رو با چه نسبت با رنگش باید مخلوط کرد؟
ممنون{53}

Fatemeh1
2011-09-12, 12:14 PM
آدریانا جون و فاطمه جون {eek}{clap}
۲ سوال داشتم لطفا نخندید{2 (4)} برای خشک شدنش باید تو هوای آزاد باشه یا تو فر یا ماکرو فر من اینو خوب نفهمیدم{65}
خمیر ویترای رو با چه نسبت با رنگش باید مخلوط کرد؟
ممنون{53}

1.من یکی 2 روز میزارم تو هوای آزاد قشنگ خشک میشه
ولی طبق گفته آدریانا جون برای تثبیت بیشتر باید بره تو فر
حالا من این لیوان جدیدو قراره هروقت فر روشن شد بزارم تو فر ببینم چجوری میشه
2.خمیر ویترای با رنگ قاطی نمیشه
شما از خمیر دورگیر که عکسش رو آدریانا گذاشته و تیوپی هست واسه دور کارتون استفاده میکنیی و از رنگ برای رنگ کردن داخل اون
یعنی مثلا تو این عکس آخر من اون مشکی ها دور گیر هستن و مثلا رنگ زرد (ترکیب زرد+ سفید) و رنگ سبز رنگ هامون هستن{53}

*Lotus*
2011-12-02, 01:10 PM
منم چندتا پیشنهاد میکنم
یکی اینکه از رنگهای محلول در آب استفاده کنید. هم بوی کمتری دارن هم راحت ترن.

دوم اینکه شیشه برفی کاراتون رو خیلی شیک تر میکنه.

و آخری هم اینکه پشت کارتون رو فویل مچاله شده بزنید. اینطوری وقتی نور روی کارتون میافته خیلیی خوشگل میشه.

اینم عکس کار من:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

*anna*
2011-12-02, 01:31 PM
نیلوفر جون خیلی کارت قشنگ و نازه
ممنون بابت پیشنهادات
راستش من تازه شروع کردم
چند تا سوال
اولین اینکه چه مارک رنگی بهتره؟من ورسای دارم که محلول در آب نیست
شیشه برفی از کجاها میشه تهیه کرد؟
دیگه اینکه پشت شیشه که جایی نمی مونه واسه فویل؟چه جوری درستش کردی؟

*Lotus*
2011-12-02, 01:50 PM
مرسی عزیزم.

مارک رنگهای من Pebeo هستش. ولی از نوع محلول در آب. این رنگها کمتر پیدا میشن و اکثرا محلول در تینر هستن. اگر خواستید آدرس میدم که از کجا تهیه کنید این رنگارو.

شیشه برفی رو از شیشه فروشیها باید بخری. یه مزیت دیگه که نسبت به شیشه های معمولی داره اینه که ایرادات کارت رو میپوشونه. ولی اگه خمیر رو بد بریزی دیگه نمیتونی پاکش کنی. ولی واقعا جلوه بهتری به کارت میده.

من واسه شیشه ام قاب سفارش دادم. بین شیشه و چوبی که پشت قاب قرار میگیره یه فضای خالی به وجود میاد که فویل رو میذاری اونجا. :3:

*anna*
2011-12-11, 10:05 AM
نگار جون ممنون از راهنماییت
می خواستم بدونم برای دور کار معمولا یک سانت خوبه جا بذاریم که زیر قاب میفته؟ ببخش اینقدر سوالام آماتوریه. آیا این کارایی که قاب می کنیم و هم باید حرارت بدیم واسه تثبیت رنگ یا نه؟

راستی عزیزم می شه چند تا الگو با رنگ بذاری برامون؟

*Negar*
2011-12-11, 10:45 AM
منم چندتا پیشنهاد میکنم
یکی اینکه از رنگهای محلول در آب استفاده کنید. هم بوی کمتری دارن هم راحت ترن.

دوم اینکه شیشه برفی کاراتون رو خیلی شیک تر میکنه.

و آخری هم اینکه پشت کارتون رو فویل مچاله شده بزنید. اینطوری وقتی نور روی کارتون میافته خیلیی خوشگل میشه.

اینم عکس کار من:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
هومممم چقدر زیباست !{105}
خیلی عالیه {53}:11:{2 (6)}
نیلوفر جان اون مشکی ها هم خمیر دورگیره ؟؟
خیلی ظریف و نازکه !
با دورگیرای ادریانا جون فرق داره ؟؟
کپی طرح رو شیشه برفی باید سخت باشه !
خیلی خیلی دلم میخواد منم یه بار این کارو بکنم
اگه بتونم رنگ و خمیرشو اینجا پیدا کنم

*anna*
2011-12-11, 10:59 AM
نیلوفر جون ببخشید منه بی حواس می خواستم از تو سوال بپرسم اسم نگارجونو نوشتم. این سوالم به سوال قبلیم اضافه کن:
من چند تا لیوان دارم که روشون و کاملا رنگ زدم حالا می خواستم یه طرح ساده که بشه بادورگیر روش انداخت بهم پیشنهاد کنی تا از سادگی در بیاد. ببخشید من اینقدر سوال می پرسم

*Lotus*
2011-12-11, 11:07 AM
نگار جون ممنون از راهنماییت
می خواستم بدونم برای دور کار معمولا یک سانت خوبه جا بذاریم که زیر قاب میفته؟ ببخش اینقدر سوالام آماتوریه. آیا این کارایی که قاب می کنیم و هم باید حرارت بدیم واسه تثبیت رنگ یا نه؟

راستی عزیزم می شه چند تا الگو با رنگ بذاری برامون؟

راستش من واسه دور کار جا نذاشتم اصلا ولی کار من خودش حاشیه داشت و من دوست داشتم حاشیه اش کامل معلوم شه. چون حاشیه هاش سایه روشن داشت مثلا {2 (14)} . این موضوع بستگی به قابی داره که میخواید واسه کارتون انتخاب کنید . هرچی پهن تر باشه باید جای بیشتری بذارید براش.

من تا حالا نشنیدم واسه تثبیت رنگ بهش گرما بدن {2 (26)}یا حداقل واسه کار من لازم نبود. اتفاقا تو سرما خشک شد. شاید به خاطر رنگی بود که استفاده کردم . مال من محلول در آب بود.

چندتا طرح هم امروز میذارم {2 (6)}

*Lotus*
2011-12-11, 11:15 AM
هومممم چقدر زیباست !{105}
خیلی عالیه {53}:11:{2 (6)}
نیلوفر جان اون مشکی ها هم خمیر دورگیره ؟؟
خیلی ظریف و نازکه !
با دورگیرای ادریانا جون فرق داره ؟؟
کپی طرح رو شیشه برفی باید سخت باشه !
خیلی خیلی دلم میخواد منم یه بار این کارو بکنم
اگه بتونم رنگ و خمیرشو اینجا پیدا کنم

مرسی عزیزم چشمات قشنگ میبینه.

بله تمام اون مشکیها خمیر دورگیره.
مارک خمیر دورگیر من PEBEO بود. Idea هم خوبه رنگای برنز و نقره ایش خیلی قشنگن.
کپی طرح یکم سخته و باید قلق ریختن خمیر دستت بیاد. لرزش دست نباید داشته باشی . کلا خیلی تمرکز میخواد تا دقیق دربیاد ولی به زحمتش میارزه. چون واقعا روی شیشه برفی یه جلوه دیگه داره. ولی بعد از ریختن خمیر تنها کاری که میمونه ترکیب رنگ و درآوردن ریزه کاریاشه که خیلی لذت بخشه {2 (6)}

*Negar*
2011-12-11, 11:19 AM
نیلوفر جان میشه بگی حدودا چقدر طول کشید اماده بشه ؟؟
به عنوان اولین کار میتونم همچین طرحی رو کار کنم یا از طرحای ساده شروع کنم ؟

*Lotus*
2011-12-11, 11:22 AM
من قبل از اینکه طرحامو بذارم چندتا موضوع راجع به نوع رنگ بگم.

قبلا گفتم مارک رنگام Pebeo هست ولی با مارک خمیر اشتباه گرفته بودم . مارک رنگای من Lefranc & Bourgeois هستش. از نوع محلول در آب . دقت کنید که روش نوشته باشه Tile & Glass یعنی برای کار روی کاشی و شیشه باشه.

رنگا 2 نوع دارن : Transparent یعنی شفاف که نور ازش عبور میکنه( مثل رنگای قرمز ، زرد ، سبز توی کار من صفحه قبل)

و Opaque که نور رو از خودش عبور نمیده . مشکی و سفید توی ویترای اینطوری هستن. اگه به گلای کار من که رنگ سفید دارن دقت کنید تفاوتش رو متوجه میشید.

ترکیب این دو رنگ شکلای جالبی ایجاد میکنه. مثلا برای شکل آب یا ابر یه قسمت از شیشه رو سفید رنگ کنید بعد با یه قلم موی نازک چند قطره رنگ آبی روش بریزید ( خیلی کم) بعد با نوک قلم به صورت نا منظم پخشش کنید. {2 (19)}

*Lotus*
2011-12-11, 11:26 AM
نیلوفر جان میشه بگی حدودا چقدر طول کشید اماده بشه ؟؟
به عنوان اولین کار میتونم همچین طرحی رو کار کنم یا از طرحای ساده شروع کنم ؟

نگار جون من چون اون موقع سرکار میرفتم خیلی وقت نداشتم و بیشتر سر کلاس کارامو میکردم. فکر کنم ریختن خمیرش 2 روز و رنگاش حدود 4 ساعت طول کشید. ریختن خمیر وقت گیره . به نظر من 2تا شیشه برفی و ساده سایز A4 از شیشه بریها بگیر. بعد چندتا الگوی ساده بذار زیر دستت و با خمیر دورگیر روی هر 2تا شیشه تمرین کن تا دستت راه بیافته. موقع ریختن خمیر دستت رو روی شیشه تکیه نده . کاملا هم مستقیم و از بالا به کارت نگاه کن. اگر خراب شد تا خشک نشده بگیر زیر شیر آب ( البته توی تمرین )

طرح من خیلی سخت نبود ولی باید خیلی تمیز کار میکردم. چون کلا طرحش ظریف بود. بعد از ریختن خمیر دیگه وقت زیادی ازم نگرفت. فقط روی رنگاش و اینکه سایه روشن بشه کار کردم.

*Lotus*
2011-12-11, 11:56 AM
این چندتا طرح که سعی کردم ساده باشه. بازم هست.

*Lotus*
2011-12-11, 11:59 AM
اینم چندتا پترن ساده برای کار روی ظروف {2 (6)}

بهتره اول از این طرحها استفاده کنید تا دستتون راه بیافته.

*Negar*
2011-12-11, 12:09 PM
نیلوفر جون میشه طرحای خیلی پیچیده و سخت و خوشگل هم بذاری ؟؟
برای وقتی که حرفه ای شدیم !
برای محکم کاری از الان سیو کنم داشته باشم

*Lotus*
2011-12-11, 12:27 PM
نگار جون این طرحا خیلی هم آسون نیستند. مثلا همون پروانه رو من فکر نمیکنم الانم بتونم بکشم {104}

ولی اگر از این طرحا خوشت نیومده اینایی که میگم رو توی Google image سرچ کن:

Painting glass
stained glass
vitray

Fatemeh1
2011-12-11, 01:23 PM
.....{69}{69}{69}

Fatemeh1
2011-12-11, 01:27 PM
:35::35::35:

*anna*
2011-12-11, 02:20 PM
نگار جون آخه خمیر دورگیرم خشک نمیشه

*Lotus*
2011-12-11, 02:32 PM
نگار جون آخه خمیر دورگیرم خشک نمیشه

عزیزم خمیر کل کارتو بریز بعد از فرداش کار رنگ رو شروع کن. به مرور خودش خشک میشه. اگه بهش دست نزنی مشکلی پیش نمیاد.

masume
2012-02-10, 02:59 PM
لوازم مورد نياز:
- رنگ ويتراي پايه تينر يا آب به رنگهاي زرد، سبز، قرمز، آبي، بنفش
ـ دورگير ويتراي به رنگ دلخواه
ـ قلم سرگرد شماره 3 و 0
ـ الكل

1- ابتدا شيشه مورد نظر را با الكل كاملاً تميز كنيد تا عاري از هرگونه جرم باشد. طرح مورد نظر را داخل ظرف، چسب كاغذي ثابت كرده و با ماژيك سي‌دي طرح را روي ظرف منتقل كنيد
2ـ رنگ دورگير مخصوص ويتراي را متناسب با سليقه خود انتخاب كنيد. اين دورگير مي‌تواند طلائي، نقره‌اي و يا مشكي باشد ولي دقت داشته باشيد كه هماهنگي آن با رنگ‌آميزي شيشه بسيار مهم است. سپس همه طرح را روي شيشه دورگيري كنيد. براي اين كه دورگيري خطوط طرح صاف باشد هميشه دورگير را با فاصله و زاويه‌دار روي ظرف بگيريد.
3ـ براي رنگ آميزي رنگ ويتراي را مستقيم روي شيشه بگذاريد و تركيب كنيد، از يك گوشه رنگ زرد را مانند قطره غليظ روي نقطه شروع طرح گذاشته و با قلم مو شروع به باز كردن آن كنيد و زماني كه به ميانه گلبرگ رسيديد از انتهاي ديگر برگ رنگ سبز را گذاشته و به سمت زرد حركت دهيد تا حالت سايه روشن داشته باشد.
4ـ قسمت بعدي را با رنگ قرمز شروع كنيد. مانند قسمت قبلي رنگ قرمز را روي ظرف گذاشته و يكنواخت كنيد سپس رنگ زرد را از قسمت ديگر برگ گذاشته و با هم بياميزيد تا حالت سايه روشن رنگ ايجاد گردد ميزان قرمز و يا زردي رنگ روي ظرف بنا بر سليقه شماست و مي‌توانيد قرمز و يا زرد را بيشتر كنيد.
5ـ آبي و بنفش را نيز مانند قسمت قبلي روي سطح شيشه بگذاريد و رنگ كنيد. استفاده آبي و بنفش به اين علت است كه رنگهاي سرد جلوه نقاشي شما را بيشتر مي‌كند و باعث درخشش رنگهاي گرم مي‌شود. دقت كنيد انتخاب اشتباه در نوع رنگ باعث از بين رفتن جلوه رنگها و يا خاموش شدن رنگ مي‌گردد.

Adriyana
2012-02-10, 03:24 PM
لوازم مورد نياز:
- رنگ ويتراي پايه تينر يا آب به رنگهاي زرد، سبز، قرمز، آبي، بنفش
ـ دورگير ويتراي به رنگ دلخواه
ـ قلم سرگرد شماره 3 و 0
ـ الكل

1- ابتدا شيشه مورد نظر را با الكل كاملاً تميز كنيد تا عاري از هرگونه جرم باشد. طرح مورد نظر را داخل ظرف، چسب كاغذي ثابت كرده و با ماژيك سي‌دي طرح را روي ظرف منتقل كنيد
2ـ رنگ دورگير مخصوص ويتراي را متناسب با سليقه خود انتخاب كنيد. اين دورگير مي‌تواند طلائي، نقره‌اي و يا مشكي باشد ولي دقت داشته باشيد كه هماهنگي آن با رنگ‌آميزي شيشه بسيار مهم است. سپس همه طرح را روي شيشه دورگيري كنيد. براي اين كه دورگيري خطوط طرح صاف باشد هميشه دورگير را با فاصله و زاويه‌دار روي ظرف بگيريد.
3ـ براي رنگ آميزي رنگ ويتراي را مستقيم روي شيشه بگذاريد و تركيب كنيد، از يك گوشه رنگ زرد را مانند قطره غليظ روي نقطه شروع طرح گذاشته و با قلم مو شروع به باز كردن آن كنيد و زماني كه به ميانه گلبرگ رسيديد از انتهاي ديگر برگ رنگ سبز را گذاشته و به سمت زرد حركت دهيد تا حالت سايه روشن داشته باشد.
4ـ قسمت بعدي را با رنگ قرمز شروع كنيد. مانند قسمت قبلي رنگ قرمز را روي ظرف گذاشته و يكنواخت كنيد سپس رنگ زرد را از قسمت ديگر برگ گذاشته و با هم بياميزيد تا حالت سايه روشن رنگ ايجاد گردد ميزان قرمز و يا زردي رنگ روي ظرف بنا بر سليقه شماست و مي‌توانيد قرمز و يا زرد را بيشتر كنيد.
5ـ آبي و بنفش را نيز مانند قسمت قبلي روي سطح شيشه بگذاريد و رنگ كنيد. استفاده آبي و بنفش به اين علت است كه رنگهاي سرد جلوه نقاشي شما را بيشتر مي‌كند و باعث درخشش رنگهاي گرم مي‌شود. دقت كنيد انتخاب اشتباه در نوع رنگ باعث از بين رفتن جلوه رنگها و يا خاموش شدن رنگ مي‌گردد.

دوست عزیز،
مشابه این آموزش در ص 1 گذاشته شده ....به هر حال ممنون....در ضمن شما باید منبع رو ذکر کنید.

masume
2012-02-10, 03:35 PM
دوست عزیز،
مشابه این آموزش در ص 1 گذاشته شده ....به هر حال ممنون....در ضمن شما باید منبع رو ذکر کنید.

ممنون از تذکرتون
من ص 1 رو اول نیگاکردم اما توضیحی عین این ندیدم واسه همین گذاشتم
منبعش روهم ندارم{53}{53}{53}

Adriyana
2012-02-10, 03:58 PM

raheleh296
2012-02-14, 11:12 AM
سلام عزیزم روی شیشه دستشویی هم میشه کار کرد یا ایینه دستشویی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رنگاش گرونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فقط 3 رنگ اصلی رو بگیریم کافیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

*Lotus*
2012-02-15, 01:04 PM
سلام عزیزم روی شیشه دستشویی هم میشه کار کرد یا ایینه دستشویی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رنگاش گرونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فقط 3 رنگ اصلی رو بگیریم کافیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

روی هر شیشه ای میشه کار کرد. ولی سطح کار باید افقی باشه. نمیشه به صورت ایستاده کار کرد. ولی اگه منظورتون جنس شیشه هستش، روی شیشه برفی قشنگتر از شیشه معمولیه به نظر من.

رنگاش گرون نیست و بستگی داره که توی کارتون از چه رنگهایی باید استفاده کنید. سعی کنید محلول در آب بگیرید چون کار کردن باهاش راحت تره .

raheleh296
2012-02-18, 09:09 AM
ببخشید اینقدر سوال میکنم تو شهر ما رفتم پرسیدم یک قوطی رنگ کوچیکش 5 هزار تومان بود بنظرم گرون در میاد چون یک رنگ که کافی نیست

*Lotus*
2012-02-18, 04:49 PM
من الان قیمت رنگ رو نمیدونم ولی اتفاقا خیلی کم استفاده میشه چون یکم رنگ رو که با آب مخلوط میکنید میتونید یه قسمت بزرگ رو رنگ کنید.

sarina-kian
2012-03-01, 07:54 AM
تصمیم داشتم برای هفت سینم روی ظروفم نقاشی کار کنم.تا اینکه اتفاقی این تاپیک رو دیدم.
خانومای هنرمند چند سوال داشتم:
این ظروف اگر تو فر نرن تثبیت نمیشن آیا؟
قابل شستشو هستن؟
اگر رنگ اضاف بیاد سریع خشک میشه یا مثل رنگ روغن تا سالها قابل نگهداریه؟
قیمتش چطوریاس تو ایران؟
ممنون{53}

*Lotus*
2012-03-13, 03:32 PM
تصمیم داشتم برای هفت سینم روی ظروفم نقاشی کار کنم.تا اینکه اتفاقی این تاپیک رو دیدم.
خانومای هنرمند چند سوال داشتم:
این ظروف اگر تو فر نرن تثبیت نمیشن آیا؟
قابل شستشو هستن؟
اگر رنگ اضاف بیاد سریع خشک میشه یا مثل رنگ روغن تا سالها قابل نگهداریه؟
قیمتش چطوریاس تو ایران؟
ممنون{53}

اگر رنگتون محلول در آب باشه احتیاجی به فر نداره برای تثبیت شدن.
قابل شست و شو هستن ولی مسلما با سیم ظرفشویی و وسایل نوک تیز نه.
رنگ اگر اضافه بیاد قابل نگهداریه ولی نه برای چند سال. کلا رنگ ویترای خیلی رقیقه و به این زودی خشک نمیشه.
قیمتش رو هم من دقیق یادم نیست ولی تا اونجایی که یادمه پارسال حدود 2-3 تومن خریدم.

Adriyana
2012-03-13, 05:46 PM
نقاشی روی ظروف برای سفره هفت سین

طرح شکوفه روی شاخه{53}

امروز میخوام یک طرح بسیار ساده رو برای نقاشی روی ظروف 7 سین آموزش بدم.
میتونین با این روش ساده ، جام ها، کاسه ها یا ظروف بستنی خوری رو برای سفره هفت سین تزیین کنین.

وسایل لازم:

خمیر دورگیر طلایی
رنگ ویترای قرمز و سبز و سفید
قلم موی ظریف
استون

اول با خمیر دورگیر روی سطح بیرونی ظرف ها طرح شاخه های پیچدر پیچ میکشیم . 1 ساعت میذاریم تا خشک بشه. روی پایه ظرف هم همین طرح رو تکرار میکنیم. روی لبه بالایی ظرف هم خطی طلایی میکشیم.
حالا با قلم مو و رنگ قرمز گل هایی 5 پر روی شاخه ها میکشیم . بعد هم اطراف گل ها با رنگ سبز برگ میکشیم. وسط گلبرگ های گل ها رو هم یک نقطه سفید میذاریم و 1 ساعت میذاریم تا کامل خشک بشه.

حالا ظرف ما با یک طرح بهاری قشنگ برای 7 سین آماده است!

*قلم مو و دستاهاتونو میتونین با پنبه آغشته به استون تمیز کنین.

yasi55
2012-04-03, 12:12 AM
سلام من اولین باره که پست میدم{2 (4)}
آدریانای عزیز ممنون بخاطر این تاپیک{2 (6)}
من دانشجوی ترم 2 صنایع دستی هستم
این ترم ویترای یا همون نقاشی روی شیشه رو کار میکنیم
یه سوال خیلی مهم که استادمون مطرح کرده اینه که چطور میشه دورگیر رو خودمون بسازیم؟
من خیلی تحقیق کردم اما جز یه راه که همون مخلوط کردن مل و رنگ روغن هست چیزی پیدا نکردم
آدریانای عزیز یا کسی از دوستای خوبم میتونه کمکم کنه؟{63}

Adriyana
2012-04-12, 10:42 PM
سلام من اولین باره که پست میدم{2 (4)}
آدریانای عزیز ممنون بخاطر این تاپیک{2 (6)}
من دانشجوی ترم 2 صنایع دستی هستم
این ترم ویترای یا همون نقاشی روی شیشه رو کار میکنیم
یه سوال خیلی مهم که استادمون مطرح کرده اینه که چطور میشه دورگیر رو خودمون بسازیم؟
من خیلی تحقیق کردم اما جز یه راه که همون مخلوط کردن مل و رنگ روغن هست چیزی پیدا نکردم
آدریانای عزیز یا کسی از دوستای خوبم میتونه کمکم کنه؟{63}

یاسی جان به بخش هنری روزمنمو خوش اومدی{53}
خوشحالم که از این بخش خوشت اومده....
در مورد سووالت من توی اینترنت سرچ کردم اما جوابی براش پیدا نکردم ...بعید میدونم شرکت های سازنده رنگ و دورگیر، فرمولشون رو در اختیار همه قرار بدن...به هر حال نام انگلیسیش میشه Vitray outliner امیدوارم تو کتب مربوطه جواب سووالتو پیدا کنی...باز سوالی بود در خدمتم:3:

طراوت
2012-04-18, 12:33 PM
اینا کارای منن.تازه شروع کردم.ولی دوست دارم این کارو{69}

parisa57
2012-04-23, 09:52 AM
"آموزش شماره 2"
طرح آکواریوم روی شیشه سس

خوب همونطور که تو قسمت قبلم توضیح دادم شما اول باید طرحو رو یک تکه کاغذ بکشید و با چسب نواری اونو از داخل به ظرفتون وصل کنین.
بعد با دورگیر طلایی روی خطوط میکشید.
بعد من اینجا یکسری خزه و سنگ کف دریا کشیدم و بعد کاغذ رو خارج میکنین....
و یک ساعت مهلت بدید که دورگیر خشک بشه. من در اینجا یکسری خطوط آبی روی شیشه کشیدم که شبیه موج دریا بشه. بعد با قلم موی ظریف شروع به رنگ آمیزی داخل خطوط دورگیری شده میکنیم و چند ساعت میگذاریم که خشک شود.

نکات:
1.ظرف تا موقع خشک شدن باید افقی بماند.
2.حلال این رنگ استون هستش...پس اگر جایی از کار خراب شد راه حل داره...
3.این رنگ با آب پاک نمیشود اما احتمالا در اثر شستشو خش می افتد..برای فیکس کردن رنگ, ظرف را به مدت نیم ساعت داخل فر بگذارید (اگر نشکن باشه)

من برای تزیین ظرفم از روبان استفاده کردم....میتونین از اون به عنوان جاقلمی, جاشمعی, جای مسواک, گلدان, یا در آشپزخانه به عنوان قوطی حبوبات یا ادویه جات استفاده کنین.
امیدوارم مفید بوده باشه....

خیلی زیبا بود با اجازه تو وبلاگم گذاشته البته با آدرس سایتت{71}

parisa57
2012-04-23, 10:09 AM
[Only registered and activated users can see links]

parisa57
2012-04-23, 10:12 AM
من هم چندتا طرح میزارم . امیدوارم خوشتون بیاد
[Only registered and activated users can see links] C6Ok2LrOSKY4oRMWd7t
[Only registered and activated users can see links] CiI48t4DKVbrO

parisa57
2012-04-23, 10:17 AM
این هم چندتا پترن آماده
[Only registered and activated users can see links] DLrcSiGdhq5aW6OIigAeFJeErw

[Only registered and activated users can see links] ziVP2DQEffHfyw

parisa57
2012-04-23, 10:23 AM

رکسانا بانو
2012-06-23, 04:01 PM
بدون خمیر دروگیر نمیشه طرح رو کار کرد ؟چون فکر میکنم اونطوری قشنگ تره؟ یا خمیر دورگیر بی رنگی که بعد انجام کار معلوم نباشه! وجود داره؟

yasi55
2012-06-25, 04:18 PM
سلام دوستای عزیزم{2 (6)}
میخوام عکس کارهای خودمو که واسه این ترم دانشگاه انجام دادم بذارم
امیدوارم خوشتون بیاد
بهرحال اولین کارای من بود
اگه سوالی داشتید خیلی خوشحال میشم کمکتون کنم،اطلاعاتم درمورد خمیر دورگیر و رنگ و ظرف تقریبا خوبه{2 (4)}

69551

69552

69553

69554

69555

69556

69557

69558

69559

69560

69561

69562

69563

69564

69565

رکسانا بانو
2012-06-27, 01:49 PM
ممنون میشم اگه سوالمو جواب بدی؟

sama jan
2012-06-27, 04:00 PM
یاسی 55 کارات عالیه،حرف نداره{2 (6)}
کاش منم بلد بودم{2 (9)}

*گل مریم*
2012-06-27, 04:53 PM
خیلی قشنگن رکسانا جان میشه ظرف های حجیم مثل تنگ ماهی شکلات خوری یا گیلاس رو چطوری کار کردی؟

yasi55
2012-06-27, 07:27 PM
ممنون میشم اگه سوالمو جواب بدی؟

خواهش میکنم!
اول اینکه میتونید از چسب به عنوان خمیر دورگیر استفاده کنید
کافیه چسب مایع رو داخل یه مخزن که نوک اون حالت قیف مانند داره بریزید و مثل خمیر دورگیر باهاش کار کنید
دوم اینکه یک نوع خمیر دورگیر هم میتونید خودتون درست کنید که با رنگ روغن براق آکلیدی درست میشه
این رنگ آکلیدی رو باید از رنگ فروشی ها تهیه کنید ام دقیقا نمیدونم با چه ماده ای حالت خمیری پیدا میکنه
اگه امکان خرید و ترکیب کردن این رنگ رو دارید بگید تا براتون از استادم روش خمیری کردنشو بپرسم
سوم هم یکی از تکنیک های ویترای هستش که نیازی به خمیر دورگیر نداره
تو کارهای خود من یه تابلوی 4تکه هست که بدون خمیر نقاشی شده و حالت آبرنگی داره
این تکنیک واسه طرح هایی بکار میره که نیاز به مرزبندی ندارن و حالت حسی و انتزاعی دارن

yasi55
2012-06-27, 07:30 PM
یاسی 55 کارات عالیه،حرف نداره{2 (6)}
کاش منم بلد بودم{2 (9)}
عزیزم لطف داری
اینکار نیاز به تکنیک خاصی نداره و همه میتونیم با یذره دقت و سلیقه انجامش بدیم
حتما شما هم میتونید اینکارو کنید{2 (6)}

مهندس
2012-06-27, 10:15 PM
یاسی جون دستت طلا خواهر. {2 (6)} خیلی دلبرن این کارات. {2 (6)}
یه سوال. یه گوی هست که انگار توش لامپ روشنه، چه جور ظرفیه از کجا میشه تهیه اش کرد؟توش واقعا لامپه یا ترکیب رنگ روش این شکلیه؟
در مورد دورگیر که گفتی میشه چسب مایع استفاده کرد میشه توی کیسه فریزر ریخت گوشه شو برید؟اگر بخوایم رنگی بشه چه کار کنیم؟
چقدر سوال پرسیدم.:35:

yasi55
2012-06-27, 11:50 PM
یاسی جون دستت طلا خواهر. {2 (6)} خیلی دلبرن این کارات. {2 (6)}
یه سوال. یه گوی هست که انگار توش لامپ روشنه، چه جور ظرفیه از کجا میشه تهیه اش کرد؟توش واقعا لامپه یا ترکیب رنگ روش این شکلیه؟
در مورد دورگیر که گفتی میشه چسب مایع استفاده کرد میشه توی کیسه فریزر ریخت گوشه شو برید؟اگر بخوایم رنگی بشه چه کار کنیم؟
چقدر سوال پرسیدم.:35:

سلام عزیزم!قابل شمارو نداره!
اون گوی یا حباب از شیشه ی معمولی نیست
شیشه آبگز هستش
آبگز یه تکنیک یرای ساخت اشیای شیشه ایه،به این صورت که وقتی ظرف یا حجم شیشه ای هنوز داغه اونو به سرعت میبرن داخل آب سرد و خارج میکنند...با این روش ترک های خیلی ریزی داخل شیشه افتاده که زیباییه این حباب رو دو چندان کرده...من این حباب رو از یه مغازه که لوازم تزیینی مثل آباژور،شمع،مجسمه و ... داشت خریدم
روی اون رو ویترای کار کردم،داخلش لامپ گذاشتم و توی حباب و دور لامپ رو با شرشره هایی که براقن و نخهای ظریف پلاستیکی دارن و همتون هم دیدین پوشوندم...البته لامپ باید کم مصرف باشه تا شرشره ها آب نشه
برای خمیر دورگیر کم دردسرترین کار خریدن اونهاس
اما اگه میخواین خمیر دورگیر رو خودتون درست کنین به روش های زیر میتونید:
1.چسب چوب و پودر رنگ دلخواه
2.رنگ روغن دلخواه و پودر مل
3.روغن بزرک و پودر رنگ دلخواه
4.رنگ اکریلیک دلخواه و پودر مل
5.روغن مایع و پودر رنگ دلخواه
بهتره به جای پلاستیک از یه مخزن که درب قیفی شکل داره استفاده کنید...تو لوازم تحریرها میتونید پیداشون کنید...مواد داخلشون رو تخلیه کنید و ازشون استفاده کنید

از 5تا راهی که گفتم هرکدوم براتون راحتتره بگید تا توضیح بدم
برای صرفه جویی تو قیمت خرید خمیر دورگیر میتونید اینکارو کنید:
یک خمیر دور گیر خارجی مارک LB بخرید.وقتی تموم شد درب قیفی شکل اونو نگه دارید چون خیلی ظریف و تمیز میشه باهاش کار کرد
بعد میتونید دورگیرهای ایرانی خریداری کنید و دربشون رو موقع استفاده با درب خارجی عوض کنید چون درب دورگیرهای ایرانی زیاد مناسب نیست و منفذش درشته
درضمن قیمت دورگیرهای خارجی 5تا6 تومنه اما ایرونی 1500 تا 2000 تومن!البته کیفیت رنگ ویترای ایرانی پایینه اما دورگیرش خوبه،هم چربه هم براق

رکسانا بانو
2012-06-29, 08:19 AM
گل مریمم اونا کار یاسی جونه.{103}

yasi55
2012-06-29, 11:41 AM
گل مریم جون با من بودید؟
من سوالتونو متوجه نمیشم
کجای کار رو اشکال دارید؟بگید تا توضیح بدم{2 (6)}

مهندس
2012-06-30, 11:16 AM
وای ممنون یاسی جون.{2 (6)} چقدر توضیحاتت خوب بود شرمندمون کردی.{2 (6)} آخه من خیلی نمیخام ادامه بدم برای همین نمیخام هزینش بزنه بالا. یکی برای آینه دستشویی میخام و یکی هم همون حبابه که عاشقش شدم برای یه گوشه خونه ام که تاریکم میشه معمولا درنظرگرفتمش{4} و اون تابلو سه تیکه نارنجیه که خیلی خوشگله. میخام یه روحی به همون گوشه خونم که گفتم بدم.{4}
روش 1 و 5 که گفتی مواد اولیه شو دارم فقط با چه نسبتی و چه روشی باید ترکیبش کنم؟
البته در مورد رنگ اگه توضیح بدی ممنون میشم.رنگم یه رنگ پودریه برای کار تشعیر با چسب کاغذ(نارنجی قدیمیا) مخلوط میکردیم روی فابریانو کار میکردیم.میشه برای این کار استفاده کرد؟

yasi55
2012-06-30, 07:04 PM
خواهش میکنم عزیزم!
راستش فک کنم همون خمیر دورگیر LB رو تهیه کنید خیلی بهتر باشه...درسته حدود 6تومن هزینش میشه اما چون نمیخواین ادامه بدید و کار طولانی مدت ندارید بهتره...آخه نه لازمه دنبال مخزن قیفی شکل بگردید نه دنبال مواد...چون نمیدونم این پودری که گفتید جواب میده یا نه
اگه یه کوچولو هزینه کنید هم کار زیباتر میشه هم کمتر اذیت میشید
درضمن رنگ دورگیر بهتره مشکی باشه چون به کار جلوه بیشتری میده و جز مشکی بیشتر از طلایی و نقره ای و مسی استفاده میشه که نمیدونم پودرهاش رو دارید یا نه
حتی باوجود این اگه همون دورگیر ایرونی رو تهیه کنید که قیمت کمتری داره بهتره و کم دردسرتره و اگه باهاش تمیز کارکنید خطهای دورگیریتون زیاد کلفت نمیشه
درضمن روشی که خودتون خمیر رو درست میکنید یکم زمان بره آخه خمیر خیلی دیرتر خشک میشه
مگر اینکه از روش 4 استفاده کنید که زودتر خشک بشه
اما اگه بازم میخواید روش 1 و 5 یه کدومو انتخاب کنید انقدر داخل چسب چوب یا روغن پودر بریزید که کمی سفت بشه اما نه خیلی...مثل سس مایونز!!!بعدش باید خیلی خوب هم بزنیدش هرچه بیشتر بهتر!در داخل مخزن بریزید و استفاده کنید
دقت،نلرزیدن دست،تمیزکاری و یکدست کار کردن خیلی تو دورگیری مهمه{2 (5)}

مهندس
2012-07-02, 11:25 PM
ممنون یاسی جون خیلی خوب توضیح میدی.{2 (6)} فکر کنم همون آماده بگیرم بهتر باشه!

ایلار
2012-07-05, 11:01 PM
یاسی جون کارات خیلی خووووووووووشگلن.دستت طلا عزیزم

فقط میشه درباره اون کاره اخریت توی صفحه قبلی توضیحی بدی.به نظر میاد که شیشه هاش تیکه تیکه باشن
مرسی عزیزم

yasi55
2012-07-06, 08:33 PM
یاسی جون کارات خیلی خووووووووووشگلن.دستت طلا عزیزم

فقط میشه درباره اون کاره اخریت توی صفحه قبلی توضیحی بدی.به نظر میاد که شیشه هاش تیکه تیکه باشن
مرسی عزیزم

مرسی عزیزم چشات خوشگل میبینه!
اون کار آخر خیلی ساده و درعین حال خیلی زیباس!
عزیزم اون شیشه مشبک هستش...میتونی تو شیشه فروشی هایی که زیاد مدرن نیستن ازین شیشه ها پیدا کنی
من این آویز شیشه ای رو تقریبا بدون خمیر دورگیر درست کردم
سه تیکه شیشه مشبک در ابعاد 10 در 10 گرفتم...اونهارو رنگ کردم...وقتی یکم خشک شدن با خمیر دورگیر فقط واسه تزیین چندتا طرح کوچولو روشون کشیدم که شما میتونید نکشین
وقتی کامل خشک شدن اونهارو با چسب قطره ای بهم چسبوندم و بعد از خشک شدن چسب زیر شیشه هارو فویل نازک آلمینیومی چسبوندم تا براق بنظر برسه
به همین سادگی!{2 (5)}

yasi55
2012-08-04, 11:41 PM
خانوما تاپیکای صنایع دستی تاحدودی سوت و کور شده ها!{68}
تابستونه!وقت زیاده!تنبلی نکنیناااا!{4}:3:
اینم یه گلدون با گلاش که امروز درستشون کردم{2 (6)}
گلدونش تکنیک ویترای هستش و گلها هم یجور گل رز کاغذی نیمه اختراعی!{65}

78815

78816

parnian77
2012-08-24, 03:36 PM
اینم چند تا از کارای منه،البته من کلاسشو رفتم.image0271{2 (4)}{69}{4}

ღ.ترنم.ღ
2012-08-24, 03:37 PM
اینم چند تا از کارای منه،البته من کلاسشو رفتم.image0271{2 (4)}{69}{4}

گلم عکسات نیومده.

فاطما
2012-09-05, 06:13 PM
سلاااااام
{53}
همه طرح ها عالی شدنن. منم میخوام این کارا رو انجام بدن. من عقد کردم و خیلی دلم میخواد واسه خونه خودم یه سری از این وسیله های درست کنم. اما من تاحالا هیچ کار دستی انجام ندادم{2 (9)}{2 (4)} میترسم خرابش کنم!!!{2 (26)} یه سوال شما میگید این کار باید رو سطح افقی انجام بشه! پس اون ظروف گرد را چطور افقی بذاریم خشک بشه؟؟؟؟؟؟؟

yasi55
2012-09-05, 11:56 PM
سلاااااام
{53}
همه طرح ها عالی شدنن. منم میخوام این کارا رو انجام بدن. من عقد کردم و خیلی دلم میخواد واسه خونه خودم یه سری از این وسیله های درست کنم. اما من تاحالا هیچ کار دستی انجام ندادم{2 (9)}{2 (4)} میترسم خرابش کنم!!!{2 (26)} یه سوال شما میگید این کار باید رو سطح افقی انجام بشه! پس اون ظروف گرد را چطور افقی بذاریم خشک بشه؟؟؟؟؟؟؟

برای کار روی ظروف واشیای کروی طوری اونو تو دست میگیرین که تقریبا افقی باشه
بعد از رنگ کردن هر قسمت صبر کن مطمئن شو که رنگ اونقد خشک شده که نریزه پایین
بعدش حجمت رو بچرخون و قسمت بعدیشو کار کن{2 (6)}

yasi55
2012-09-06, 12:02 AM
ترکیب ویترای و سند بلاست روی آینه
85202

85203

atefe.godarzi
2012-09-06, 04:53 PM
دوستم قیمت رنگ ویترای چه قدر هستش؟

فاطما
2012-09-06, 06:49 PM
من همین امروز رفتم خرید کردم . رنگ رو دونه ای 4000 تومن و خمیر 3500!!! مارک pebeo
من اولین مغازه ای که دیدم داره خریدم نمیدونم گرون داد یا نه!!!!{2 (6)}

yasi55
2012-09-06, 07:57 PM
دوستم قیمت رنگ ویترای چه قدر هستش؟
رنگ ویترای lb , pebeo الان شده 6تومن اما اگه مثل فاطما جون بتونی جاییرو پیدا کنی که از قبل داشته باشه و به قیمت قدیم بده خیلی خوبه
دورگیر lb,pebeo هم 6تومن شده{66}

yasi55
2012-09-06, 08:00 PM
من همین امروز رفتم خرید کردم . رنگ رو دونه ای 4000 تومن و خمیر 3500!!! مارک pebeo
من اولین مغازه ای که دیدم داره خریدم نمیدونم گرون داد یا نه!!!!{2 (6)}
آره عزیزم خیلی خوب خریدی
فقط وقتی خمیر دورگیرت تموم شد سرشو دور ننداز
خیلی به دردت میخوره{2 (6)}

فاطما
2012-09-06, 09:21 PM
آره عزیزم خیلی خوب خریدی
فقط وقتی خمیر دورگیرت تموم شد سرشو دور ننداز
خیلی به دردت میخوره{2 (6)}

یاسی جون من این رنگا رو من بازکردم یه کم زیادی آبکین!!!! روی طلق کار کردم اما یک دست نشد اصلا!!!! دوست دارم مثل کار شما نما داشته باشه!!!!{2 (14)}

yasi55
2012-09-06, 10:51 PM
یاسی جون من این رنگا رو من بازکردم یه کم زیادی آبکین!!!! روی طلق کار کردم اما یک دست نشد اصلا!!!! دوست دارم مثل کار شما نما داشته باشه!!!!{2 (14)}

آره همینطوره رنگ ویترای آبکیه:3:
تازه بازم غلیظه!!!
باید با تینر رقیقش کنی
البته نمیدونم پایه آب گرفتی یا تینر
اگر رو قوطی نوشته 160 حلالش آبه و باید کارتو بپزی
اگه ننوشته پس حلالش تینره{2 (5)}
بهتره واسه شروع رو تلق کار نکنی البته نمیدونم چه تلقیه اما اگه نازکه خوب نیس{68}
چون انعطاف داره و رنگاتو خراب میکنه
یه شیشه تخت بخر روش امتحانی کار کن
اول طرحتو ذهنی یا از رو الگو با خمیر دورگیری کن
از قلمو مثل رنگ کردن گواش استفاده نکن چون تو ویترای رد قلمو رو شیشه میمونه
سعی کن قلموتو پر رنگ کنی و بذاری رو کار و با ملایمت رنگو پخش کنی
سعی کن به جای کشیدن قلمو اونو بذاری و برداری
درضمن قطره چکان هم خیلی باحاله!ردی از خودش نمیذاره رنگ رو میچکونه و بعدش میتونی با همون سر شیشه ایش یکم رنگو پخش کنی
ولی شستوشو کردنش سخته دیگه{4}
درضمن رنگ تا وقتی که کامل خشک نشده پرز و خاک رو جذب میکنه و رد انگشت و... روش میمونه{2 (6)}

1351
2012-09-07, 03:30 PM
بچه که بودم داداشم ویترای مینیاتوری میکشید خمیررو تو قیف سلفون که خودش درست میکرد میریخت

فاطما
2012-09-20, 05:37 PM
سلام من اومدم که کارایی که این چند روز انجام دادم بذارم و دوستان عزیز راهکارایی برای رفع مشکلات بهم بدن. از همین اول بگم که کارام همه کپیه!(چون نقاشی بلد نیستم!!!) :28:همشون شدیدا ساده و ابتداییه!!:10:

فاطما
2012-09-20, 09:42 PM
عکسا جا مونده!!!
این اولین کارمه88597
اینم دومین
اینم سومین 88598

فاطما
2012-09-27, 02:32 PM
سلام خانومای هنرمند. چرا هیچکی اینجا نیست!!!من تازه دارم علاقه مند میشم به این هنر!!!! یه سوال دارم : میشه از این رنگا روی ظروف لعابی استفاده کرد؟
از این ظرف های گلی هست که روشون لعاب کشیدن!!!
کسی یه طرح خاتون خوشگل داره؟ زیاد سخت نباشه چون من خرابش میکنم{sleeping}

yasi55
2012-10-28, 10:30 PM
ببخشید دیر شد عزیزم{2 (5)}
به به کارات خیلی قشنگ شده{2 (6)}
من امتحان نکردم ولی حتما میتونی روی لعاب کار کنی{69}
من تاحالا روی پلاستیک و آلمینیوم کار کردم جواب داده:11:
من طرح خاتون ندارم ولی ازین مدل طرح های آنالیز شده دارم که کار باهاشون خیلی ناز میشه
البته بهتره رو شیشه ی برفکی کار کنی و پشتش آلمینیوم بچسبونی
یا اینکه کلا روی آلمینیوم کار کنی اگه خواستی بگو بهت یاد بدم{2 (6)}
اینم نمونه ی طرحام:
95649

afsoon_b82
2012-10-30, 11:05 AM
قاب ويترا البته بدون قاب
95921

فاطما
2012-10-30, 09:56 PM
ببخشید دیر شد عزیزم{2 (5)}
به به کارات خیلی قشنگ شده{2 (6)}
من امتحان نکردم ولی حتما میتونی روی لعاب کار کنی{69}
من تاحالا روی پلاستیک و آلمینیوم کار کردم جواب داده:11:
من طرح خاتون ندارم ولی ازین مدل طرح های آنالیز شده دارم که کار باهاشون خیلی ناز میشه
البته بهتره رو شیشه ی برفکی کار کنی و پشتش آلمینیوم بچسبونی
یا اینکه کلا روی آلمینیوم کار کنی اگه خواستی بگو بهت یاد بدم{2 (6)}
اینم نمونه ی طرحام:
95649

یاسی جون {2 (6)}به کارای من میگی قشنگ؟؟
فکر میکردم اینقدر کارام بده که دیگه نیومدی{2 (14)}
خودم یه خاتون کشیدم!!! رنگ آمیزیش افتضاح شده!!!! اصلا نمیتونم ترکیب رنگشو درست کنم!!! خیلی بی کلاسه!!{2 (26)}

yasi55
2012-10-31, 01:03 AM
یاسی جون {2 (6)}به کارای من میگی قشنگ؟؟
فکر میکردم اینقدر کارام بده که دیگه نیومدی{2 (14)}
خودم یه خاتون کشیدم!!! رنگ آمیزیش افتضاح شده!!!! اصلا نمیتونم ترکیب رنگشو درست کنم!!! خیلی بی کلاسه!!{2 (26)}

{21} عزیزم من دانشگاه میرم شهره دیگه واسه همین دیر به دیر میام گلم{2 (5)}
من میگم اولش طرحای سختی مثل خاتون رو کار نکن
اولا چون خاتون جنبه سنتی داره و ویترای جنبه فانتزی
ثانیا یسری ریزه کاریا داره که تو اول راه یکمی سخته
بعدش هم بهتره هنوز حرفه ای نشدی رو شیشه صاف کار نکنی چون رد قلمو میمونه
رو شیشه برفکی کار کن خیلی راحته و تمیز از آب درمیاد
سعی کن طرح هایی با سطوح ساده شده رو کار کنی
مثل عکسی که دادم و اینا:

95990

95991

95992

95993

فاطما
2012-10-31, 12:54 PM
{21} عزیزم من دانشگاه میرم شهره دیگه واسه همین دیر به دیر میام گلم{2 (5)}
من میگم اولش طرحای سختی مثل خاتون رو کار نکن
اولا چون خاتون جنبه سنتی داره و ویترای جنبه فانتزی
ثانیا یسری ریزه کاریا داره که تو اول راه یکمی سخته
بعدش هم بهتره هنوز حرفه ای نشدی رو شیشه صاف کار نکنی چون رد قلمو میمونه
رو شیشه برفکی کار کن خیلی راحته و تمیز از آب درمیاد
سعی کن طرح هایی با سطوح ساده شده رو کار کنی
مثل عکسی که دادم و اینا:

95990

95991

95992

95993

:11:یاسی جون نکته جالبی رو اشاره کردی!! برم شیشه برفکی بخرم!!!{2 (6)}
مرسی از راهنماییت
{3 (52)}

elena64
2012-11-05, 03:51 PM
این اخرین کار ویترای من :10:
رنگهام ال بی هستند ... دورگیر هم اموس ...
طرح خام کار رو هم ندارم متاسفانه ...

سودابه
2012-12-09, 07:46 PM
دوست جونای گلم من اگه خدا بخواد از ترم زمستونی دارم برای ویترای میرم کلاس
می خواستم قبل اینکه ثبت نام کنم بدونم برای یادگیری به چه چیزایی نیاز دارم و قیمتشونم تقریبن بدونم مثلن رنگها چه مارکی و چه قیمتی و کلن هر چی که در ویترای استفاده میشه
ممنون میشم راهنماییم کنید ؟

gol 21
2012-12-13, 06:03 PM
دوستای عزیز سلام و ممنون از همه اموزشهای خوبتون...
من تقریبا 3 هفته است که دارم کلاسای ویترای رو میرم..ما با رنگهای پایه اب و روی شیشه هایی که برفی نیستن کار میکنیم...به نظر من رنگ امیزیش خیلی سختن ...چون وقتی رنگ رو میزاری یه جاش خیلی پررنگ میشه و یه جاش کمرنگ.... ما مارک ال بی استفاده میکنیم که قیمت هر رنگش 9 هزار تومن و خمیراش 10 هزار شده...

پروپوفول
2013-02-26, 01:21 PM
سلام یاسی جون خسته نباشی خبلی کارت عالین .گفتی رو الومینیوم هم میشه کارکرد .لطفا بهمون یاد میدی خانوم خانوما{2 (6)}{clap}{3 (4)}

مهرانه
2013-02-26, 01:33 PM
دوستانيكه دستي در ويتراي دارن مارك رنگهاتون رو لطف مي كنيد بگيد چيه - بر پايه آب بهتره يا روغني قشنگتره و بهتره ؟ دوما ويتراي به اسوني قابل پاك شدن هست با چه مواد پاك ميشه ؟ چند نمونه كار زيبا براي روي جام با تم نوروزي اگر لطف كنيد ممنون ميشم يك چيز ديگه براي دور گيري و رنگ داخل نمونه ها از چه قلموي استفاده ميشه شماره شو لطف كنيد بگيد .

پروپوفول
2013-03-13, 05:08 PM
بچه ها من خمیر دورگیر پیدا نکردم کسی میدونه تهران کجا داره ؟

Shirinkam
2013-03-14, 07:29 PM
بچه ها من خمیر دورگیر پیدا نکردم کسی میدونه تهران کجا داره ؟

دوست عزیزم باید این مواد یا قلم های دورگیر رو از فروشگاههایی تهیه کنین که لوازم پتینه کاری و مجسمه های پلیستر و شیشیه های خام رو میفروشن . چون اونها معمولا تمام رنگها و مواد لازم برای کار رو شیشه و پلیستر رو دارن . اگه دوست داشته باشین میتونم شماره تلفن یکی ، دو تا شون رو که دارم خصوصی براتون بزارم .

Adriyana
2013-03-14, 08:05 PM
دوستای خوبم..
تو ص 1 همین تاپیک نمونه رنگ ها و وسایل کار رو گذاشته بودم براتون....حالا دوباره عکس میذارم...من از رنگ ها و دورگیر فرانسوی استفاده میکنم مارک Vitrail
قیمتش هم 2-3 سال پیش شیشه ای 4000 تومن بود حدودا ..الان دیگه نمیدونم چند شده باشه
این رنگ ها رو معمولا لوازم التحریری هایی که وسایل رشته هنر و گرافیک رو میفروشن هم دارن....
این رنگ ویترای من بیس ضد آب داره و حلالش تینر و استون هستش....
امیدوارم بتونین وسایل رو راحت پیدا کنین.{53}

پروپوفول
2013-03-27, 12:57 PM
دوست عزیزم باید این مواد یا قلم های دورگیر رو از فروشگاههایی تهیه کنین که لوازم پتینه کاری و مجسمه های پلیستر و شیشیه های خام رو میفروشن . چون اونها معمولا تمام رنگها و مواد لازم برای کار رو شیشه و پلیستر رو دارن . اگه دوست داشته باشین میتونم شماره تلفن یکی ، دو تا شون رو که دارم خصوصی براتون بزارم .

سلام شیرینکام عزیز خیلی لطف میکنی عزیزم اگه این کارو بکنی خیلی ممنون میشم دوست خوبم 1دنیاممنون{2 (6)}{clap}{53}:11:

atiasal11
2013-03-27, 07:01 PM
فعلا نمونه وسایل کار رو میذارم..برای دوستانی که میخوان شروع کنن.

سلام بچه ها
شما این رنگ هارو با این مارک چند می خرید؟
من تازگیها خریدم 12 تومن. {2 (8)}{2 (8)}{2 (8)}{2 (8)}

Adriyana
2013-03-27, 07:11 PM
سلام بچه ها
شما این رنگ هارو با این مارک چند می خرید؟
من تازگیها خریدم 12 تومن. {2 (8)}{2 (8)}{2 (8)}{2 (8)}

عزیزم من قیمت 4-5 سال پیش رو گفتم 4000 تومن..(با نرخ ارز جدید حتما گرونتر باید باشه)

roya21
2013-04-02, 02:06 PM
سلام
رنگ ویترا را میشه از کجا خرید ؟

Adriyana
2013-04-02, 02:14 PM
سلام
رنگ ویترا را میشه از کجا خرید ؟

عزیزم اگه صفحات قبلو میخوندین جواب سوالتونو میدین{1}..اینسوال رو 10-15 نفر دیگه هم پرسیده بودن:3:

حالا من دوباره جوابتونومیدن

رنگ ویترای و دورگیر ویترای رو میتونین از لوازم التحریر فروشی هایی که وسایل کارهای هنری و گرافیکی دارن تهیه کنین...اگر تهران هستین 2-3 جا میتونم بهتون معرفی کنم....

atiasal11
2013-04-06, 11:45 AM
قبل عید خریدم 5.500
حالا شده 12 تومن
خیلی گرونه {verysad}

مهرانه
2013-04-09, 11:05 PM
من تازه شروع کردم به کار روی شیشه یعنی همون ویترای دوست داشتم این کار رو هم در کنار کار آشپزی یاد بگیرم فعلا این وسایلمه رنگ ورسای ایرانیه فعلا برای تمرین گرفتم دلم نیومد خارجی بگیرم دستم راه افتاد خارجیشو میگیرم رنگ و دور گیر خارجی پ ب او خیلی گرون شده الان دورگیر پ ب او گرفتم بخاطر سر لاینرش که خیلی ظریف تر از ایرانیهاست از سر لاینرش می تونم برای لاینرهای ایرانی هم استفاده کنم لاینر ایرانی خوبه براقن اما رنگهاش چنگی به دل نمی زنه رنگهام بر پایه تینره رنگهام رو شش رنگ شو گرفتم 4500 دورگیر یا لاینر ایرانی رو گرفتم دونه ای 2000 تومان اما بعدا دورگیر خارجی پ ب او گرفتم دونه ای 10000 تومان

125126

فعلا با این دو تا دیس که خونه داشتیم از پشت دیسها روش کار کردم تا دستم راه بیفته دیسها دیگه خیلی معمولی شده بودن میخواستیم دیگه ازشون استفاده نکنیم با این کار ویترای کردنشون ظاهرشون رو تغییر دادم :3:

125127 125128

آفتاب بانو
2013-04-11, 12:14 AM
مهرانه جان منم از پشت ظرف رنگ زدم ولی جالب نشد . به نظرتون از روی ظرف رنگ بزنیم چه طوره؟

مهرانه
2013-04-11, 09:56 AM
مهرانه جان منم از پشت ظرف رنگ زدم ولی جالب نشد . به نظرتون از روی ظرف رنگ بزنیم چه طوره؟
آفتاب جان اگر استفاده مي كنيد از ظرفتون بايد از پشت بزنيد از لحاظ بهداشتي به نظرم مشكل داره رنگ و تينر و .... البته من با استون پاك مي كنم تينر حالمو بهم مي زنه {68} امكان داره تو ظروفت مواد غذايي بكشي و رنگها بر اثر قاشق كشيدن يا ... بپره به نظرم از همون پشت كار بشه بهتره مگر وسايلي كه براي تزيين بخواي استفاده كني كه مي توني از ريو كار ويتراي كني .

رنگ رو بستگي به مارك و كيفيتش داره براي اينكه رنگت روي شيشه خوب بشينه اول قلمو رو تو رنگ بزن همون بذار رو كار بردار و بذار روي كار نكش باعث ميشه رنگ بد پخش بشه منم رنگهام ايرانيه ولي اونجورها هم بد نميشن فقط رنگ رو نبايد روي كار بكشي {1}

Adriyana
2013-04-13, 09:19 PM
آفرین مهرانه جون که دست بکار شدی{clap}{1} قشنگ هم شدن کاراتون....{53}

مهرانه
2013-04-20, 09:54 PM
اینم اولین ویترای من اون دو تا دیس بعد از این تنگ ماهی کار شدن بالطبع کمی تجربه داشتم ولی این تنگ برای اولین بار کمی سخت بود بخصوص اینکه همش باید ایستاده تنگ رو نگه میداشتم و روش کار میکردم استون هم برای پاک کردن اشتباهات نداشتم و از تینر استفاده میکردم از بوی بد تینر سر درد گرفته بودم برای همینم روی کار و تمیزیش تاثیر گذاشته زیاد راضی نیستم از کار برای امتحان و شروع بد نبود .

127010 127011

مهرانه
2013-04-24, 09:31 PM
آدریانا جان برای رنگ زمینه کار از چه رنگی باید استفاده کرد ؟ از رنگهای ویترایی یا رنگ دیگه ای ؟ دیدم رنگ رو با یک اسفنج زمینه کار رو رنگ می کنند ولی رنگهای ویترای رو من با اسفنج روی شیشه کشیدم ولی به راحتی روی شیشه نمیشینن ؟ رنگ خاصی با مارک خاصی برای زمینه باید کار کرد ؟

Shirinkam
2013-04-25, 12:44 AM
آدریانا جان برای رنگ زمینه کار از چه رنگی باید استفاده کرد ؟ از رنگهای ویترایی یا رنگ دیگه ای ؟ دیدم رنگ رو با یک اسفنج زمینه کار رو رنگ می کنند ولی رنگهای ویترای رو من با اسفنج روی شیشه کشیدم ولی به راحتی روی شیشه نمیشینن ؟ رنگ خاصی با مارک خاصی برای زمینه باید کار کرد ؟

مهرانه جون شما از چسب شیشه هم استفاده کردین ؟ چون من اینطور که میدونم مثل اینکه باید قبل از زدن رنگ روی شیشه چسب شیشه زد . حالا آدرینا جون حتما بهتر میتونه راهنمایی کنه .

Adriyana
2013-04-25, 02:46 AM
مهرانه جون...رنگتون بهتره ویترای باشه برای زمینه ونباید حلال در آب باشه که با شستن از بین نره...
من فکر میکنم برای زمینه به همون روش اسفنج خوبه کار بشه البته با ویترای های مات...یکسری از رنگ های ویترای ترنس پرنت نیستند وبرای اینکار مناسبند... وترجیحا رنگ ملایم یاسفید خوب میشه برای زمینه...
اگه احساس کردی رنگ زمینتون غلیظه اونو با استون رقیق کنین.

Adriyana
2013-04-25, 02:48 AM
مهرانه جون شما از چسب شیشه هم استفاده کردین ؟ چون من اینطور که میدونم مثل اینکه باید قبل از زدن رنگ روی شیشه چسب شیشه زد . حالا آدرینا جون حتما بهتر میتونه راهنمایی کنه .

شیرینکام جون..من خیلی هم توکار ویترای حرفه ای نیستم....اینکارو از تو اینترنت یاد گرفتم و تفریحی کار میکنم....
راستش من چسب شیشه استفاده نیمکنم قبل کار...

مهرانه
2013-04-25, 10:11 AM

نه پريسا جون تا اونجائيكه ميدونم از چسب چوب در ويتراي استفاده نمي كنند ممنون گلم

Shirinkam
2013-04-25, 03:03 PM
نه پريسا جون تا اونجائيكه ميدونم از چسب چوب در ويتراي استفاده نمي كنند ممنون گلم

مهرانه جون جونی من . چسب شیشه با چسب چوب فرق میکنه {2 (6)} چسب شیشه یه مواد شیری رنگه که اول روی قسمتهایی که میخوان رنگ کنن میزنن بعد وقتی خشک شد شفاف میشه و رنگ رو روش میمالن . شاید بعضی از رنگهای ویترای که کیفیت خوبی نداشته باشن بشه با این روش استفادشون کرد و نکته دیگه ای که به ذهنم میرسه . اینه که قبل از انجام کار حتما باید شیشه رو با الکل و ترجیحا نوع سفیدش حسابی تمیز کنین تا چربی روی شیشه نباشه . امیدوارم که تونسته باشم کمکی کنم :11:

aram
2013-04-25, 06:38 PM
ببخشید یه سوال ؟
حلال رنگ ویترای چیه؟{2 (6)}

مهرانه
2013-04-25, 10:08 PM
مهرانه جون جونی من . چسب شیشه با چسب چوب فرق میکنه {2 (6)} چسب شیشه یه مواد شیری رنگه که اول روی قسمتهایی که میخوان رنگ کنن میزنن بعد وقتی خشک شد شفاف میشه و رنگ رو روش میمالن . شاید بعضی از رنگهای ویترای که کیفیت خوبی نداشته باشن بشه با این روش استفادشون کرد و نکته دیگه ای که به ذهنم میرسه . اینه که قبل از انجام کار حتما باید شیشه رو با الکل و ترجیحا نوع سفیدش حسابی تمیز کنین تا چربی روی شیشه نباشه . امیدوارم که تونسته باشم کمکی کنم :11:

ممنونم پریسا جون کمک خیلی خوبی بود در پست بالاب جای چسب شیشه چسب چوب نوشتم بازم تحقیق می کنم امکان داره استفاده بشه و من خبر ندارم ممنون {2 (5)}

مهرانه
2013-04-25, 10:10 PM
ببخشید یه سوال ؟
حلال رنگ ویترای چیه؟{2 (6)}

آرام جان من از استون استفاده می کنم تینر گرفتم خیلی بوی بدی میداد گذاشتمش کنار از استون استفاده می کنم {1}

شاداب
2013-05-01, 03:22 PM
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])//upcity.ir/images2/86294778259250826668.jpg
اينم كاراي من {103}{103}{103}

مهرانه
2013-05-01, 06:23 PM
شداب جان اينا همش كارهاي خودته ؟ دست مريزاد چقدر حرفه اي و زيبا شده {clap}استاد به ما هم ياد ميدي ما هنوز اول كاريم {65}

aram
2013-05-14, 12:40 PM
ببخشید یه سوال داشتم نمیدونم جاش اینجا باشه یا نه
یه سرویس استکان و نعلبکی دارم که تهشون رنگیه زرد قرمز نارنجی آبی سبز و صورتی هم برام تکراری شدن هم بعضی وقتا که برای مهمون استفاده میکنم فکر میکنن چای هام خیلی غلیظ یا کم رنگن و چای نخورده یه بحثی راه میندازن که نگو وباید توضیح بدم که به خاطر رنگ کف استکان هاست. حالا میخوام رنگشون رو اگه بشه پاک کنم تینر گرفتم پاک نشد نمیدونم با چی پاک میشه اگه کسی اطلاع داره راهنماییم کنه لطفا{2 (6)}{53}

شاداب
2013-05-15, 06:45 PM
ارام جان كارهاي ويتراي بعد از پخت اصلا پاك نمي شه
عاطفه جاه ممنون چشم عزيزم {1}

سارا خانم
2013-06-14, 04:26 PM
اينم كار ويتراي من..عكس خامشم اگه پيدا كردم واسه تون ميزارم140145

سمانه1366
2013-06-14, 04:37 PM
سارا جون خیلی تمیز و زیبا کار کردی عالی شده خسته نباشی

سارا خانم
2013-06-14, 04:52 PM
سارا جون خیلی تمیز و زیبا کار کردی عالی شده خسته نباشی..مرسي فدات شم..راستش اين سومين كارم بود..چون نقش حنا قبلا كار كردم برام خمير ريزش مثل اب خوردن بود..خودم خيلي خوشم امد ولي شوشو نذاشت بزنم به ديوار{verysad}

سمانه1366
2013-06-14, 05:02 PM
..مرسي فدات شم..راستش اين سومين كارم بود..چون نقش حنا قبلا كار كردم برام خمير ريزش مثل اب خوردن بود..خودم خيلي خوشم امد ولي شوشو نذاشت بزنم به ديوار{verysad}

الن زدی رو دیوار روز منو اصلا ناراحت نباش اینجا بیشتر دیده میشه خیلی ظریفو خوشکل کار کردی عالیههههههههههههه{clap}{clap}{cla p}{clap}{clap}

yasi55
2013-08-19, 08:51 PM
این جامهارو خانم عموم سفارش دادن واسشون درست کنم.واسه مغازشون میخوان که لوازم تزیینیه،قراره توش شمع،نبات و... بذارن{2 (6)}اینا فعلا یه جفتش{53}دو جفت دیگه هم هست که هنوز در دست احداثه!{71}
154660

154661

154662

154663

154664

yasi55
2013-08-19, 11:24 PM
بچه ها اینارم بهتون بگم مغزتون سوت بکشه!{eek}
رنگ ویترای خارجی بود 5 تا 6 تومن شده 14 تومن!!!!!!!دونه ای!!!!!!!!!!!!البته بین 12 تا 14 متغیره
مگرینکه بتونید خرید قدیمش رو پیدا کنید...
رنگ ایرانی بسته ی 6تایی بود 5تومن شده 11.500!!!!!!!!!!!
واقعا واقعا واقعا کیفیتش مزخرفه!عین آدامسه وا رفته میمونه!ارزش کار رو واقعا میاره پایین...من یبار خواستم استفاده کنم کل جعبشو پرت کردم یه گوشه از عصبانیت!بس که بی کیفیته
ولی دورگیر ایرانی خدایی خوبه.تفاوت آنچنانی نداره با خارجیش.فقط یکم پهن میکشه که میتونید روش سر خارجی سوار کنید...
دورگیر ایرانی بود 1000تومن شده 4000تومن!!!!:45:

hasty7
2013-08-20, 12:18 AM
اینم یه دونه از کارهای من
154720

مهرانه
2013-08-20, 09:47 AM
بچه ها اینارم بهتون بگم مغزتون سوت بکشه!{eek}
رنگ ویترای خارجی بود 5 تا 6 تومن شده 14 تومن!!!!!!!دونه ای!!!!!!!!!!!!البته بین 12 تا 14 متغیره
مگرینکه بتونید خرید قدیمش رو پیدا کنید...
رنگ ایرانی بسته ی 6تایی بود 5تومن شده 11.500!!!!!!!!!!!
واقعا واقعا واقعا کیفیتش مزخرفه!عین آدامسه وا رفته میمونه!ارزش کار رو واقعا میاره پایین...من یبار خواستم استفاده کنم کل جعبشو پرت کردم یه گوشه از عصبانیت!بس که بی کیفیته
ولی دورگیر ایرانی خدایی خوبه.تفاوت آنچنانی نداره با خارجیش.فقط یکم پهن میکشه که میتونید روش سر خارجی سوار کنید...
دورگیر ایرانی بود 1000تومن شده 4000تومن!!!!:45:

ياسي جون كارهات خيلي قشنگه من رنگ ويتراي ايراني گرفته بودم براي تمرين خداييش دلم نمياد رنگ گرون بريا تمرين بدم . ولي دور گير ايراني رو با اون سري كه داره موافقم خوب خطوط رو در نمياره و پخش مي كنه دو تا دور گير خارجي مشكي و طلايي گرفتم سريشو وقتي تموم شد بريا درو گيرهاي ايراني استفاده مي كنم . رنگ ويتراي ايراني تو ايم عيد خرديم 5000 تومان يعني اينقدر قيمتش رفته بالا !!!

يك سوال از هنرمندان عزير ويتراي كار {2 (5)} شما وقتي با دور گير كار مي كنيد چه جوري تو دست ميگيريد و فشار بر تيوپ تا چه حده تا خطوط خيلي راحت و تميز در بياد چون وقتي خطوط رو با ويتراي كار مي كنم يك جاش بيشتر مياد يك جاش كمتر يا اينكه تكه تكه مياد . بعضي خطوط اينقدر ظريفن كه كار كردن سخت ميشه قلق خاصي داره يا با تمرين رفع ميشه . {1}

yasi55
2013-08-20, 10:32 AM
ياسي جون كارهات خيلي قشنگه من رنگ ويتراي ايراني گرفته بودم براي تمرين خداييش دلم نمياد رنگ گرون بريا تمرين بدم . ولي دور گير ايراني رو با اون سري كه داره موافقم خوب خطوط رو در نمياره و پخش مي كنه دو تا دور گير خارجي مشكي و طلايي گرفتم سريشو وقتي تموم شد بريا درو گيرهاي ايراني استفاده مي كنم . رنگ ويتراي ايراني تو ايم عيد خرديم 5000 تومان يعني اينقدر قيمتش رفته بالا !!!

يك سوال از هنرمندان عزير ويتراي كار {2 (5)} شما وقتي با دور گير كار مي كنيد چه جوري تو دست ميگيريد و فشار بر تيوپ تا چه حده تا خطوط خيلي راحت و تميز در بياد چون وقتي خطوط رو با ويتراي كار مي كنم يك جاش بيشتر مياد يك جاش كمتر يا اينكه تكه تكه مياد . بعضي خطوط اينقدر ظريفن كه كار كردن سخت ميشه قلق خاصي داره يا با تمرين رفع ميشه . {1}

مهرانه جون{2 (5)}آره قیمت ها وحشتناک بالا رفته!
برای استفاده از دورگیر :
تو بعضی طرح ها باریک و ضخیم شدن خطوط یک امتیاز و ارزش خطی محسوب میشه اما تو بعضی کارا خطوط باید کاملا یکدست باشه.اینکه گاهی خمیر دورگیر بریده بریده میاد بیرون دوتا مشکل داره.یا دورگیرتون بده و خوب هواگیری نشده یا فشار دستتون خیلی نوسان داره.
من خودم وقتی میخوام دورگیر رو استفاده کنم یه دستمال میذارم سرش بعد یکم فشارش میدم.هوای توش میره و تیوپش تاجایی فشرده میشه که دیگه خمیر بدون فشار دست من میاد بیرون.
اینجوری من فقط روی کار با یه فشار ملایم هدایتش میکنم و خودش از تیوپ خارج میشه.خیلی راحته.با تمرین خیلی زود درست میشه.

yasi55
2013-08-20, 12:32 PM
اینم یه جفت دیگش{53}
154879

154880

154881

سارا خانم
2013-08-20, 06:39 PM
دوستان شرمنده كه دير شد..اينم عكس خام زن افريقايي155054

yasi55
2013-08-20, 07:22 PM
اینم جفت آخریش{53}

155056

155057

155058

اینم عکس دسته جمعیشون{71}

155059

parnian77
2013-09-20, 05:41 PM
سه تا از کارای من:

sh.maryam
2013-12-22, 02:26 PM
سلام دوستان من یه جام وتنگ بلورکه روش حالت برچسبی به صورت نوارپهن طلایی خرده دوسش ندارم میخوام باویتراقرمزش کنم به نظرتون بدنمیشه ؟

مهرانه
2013-12-22, 04:09 PM
دوست من عکس جام رو میتونی بذاری اونجوری بهتر میشه نظر داد.

sh.maryam
2013-12-28, 09:47 AM
سلام مهرانه جان این عکس تنگ وجامی که گفتم هستش ممنون میشم راهنماییم کنید

مهرانه
2013-12-28, 10:54 AM
دوست من کل جام تون یعنی زمینه جامتون طلایی تا اونجایی که من میدونم چون پشت زمینه طلایی هست رنگ خوردن قرمز روش به نظر من جالب نمیشه ولی یک جاهایی از جامر و میتونید دلخاوهتون رنگ کنید مثلا پایه جامتون رو به رنگ دلخواه دربیارید تا تضاد رنگی بین رنگها ایجاد بشه حداقل از اون رنگی که هست درمیاد . در کل رنگ کردن روی پس زمینه طلایی به نظر من جالب نمیشه .

sh.maryam
2014-02-22, 10:02 AM
سلام مهرانه جان اولین کارم روبالاخره تموم کردم اینجا چقدرسوت وکوره ؟حس میکنم کارم یکم چسبناکه یعنی گردوخاک وچربی خیلی به خودش میگیره باشست وشوودستمال نم هم براقیتش از بین میره شما تاحالا برای ویترااز فیکساتوریابراق کننده یاکیریستال سرورنیک استفاده کردی دلم میخواد کاملا قابل شوست شوبشه خراب نشه !بعضی جاها نوشته میشه از فیکساتور استفاده بشه ولی یه خانومی هم میگفت ویترارومیبره لطفا راهنماییم کنید یکم عجله دارم .

مهرانه
2014-02-22, 11:34 AM
سلام مهرانه جان اولین کارم روبالاخره تموم کردم اینجا چقدرسوت وکوره ؟حس میکنم کارم یکم چسبناکه یعنی گردوخاک وچربی خیلی به خودش میگیره باشست وشوودستمال نم هم براقیتش از بین میره شما تاحالا برای ویترااز فیکساتوریابراق کننده یاکیریستال سرورنیک استفاده کردی دلم میخواد کاملا قابل شوست شوبشه خراب نشه !بعضی جاها نوشته میشه از فیکساتور استفاده بشه ولی یه خانومی هم میگفت ویترارومیبره لطفا راهنماییم کنید یکم عجله دارم .

خیلی قشنگ شده دوست من .من خودمم شنیدم فیکساتور رنگ ویترای لازم نداره خودبخود قابل شستشو هستش . شاید از تینر خوب استفاده نکردین . یا رنگتون بر پایه تینر نیست . من خودم تازه کارم بهتره از سایتهای مرجع این هنر کمک بگیرید تا جایئکه من مطالعه داشتم رنگ ویترای بر پایه تینر قابل شستشو هست .

miaayad-hoda
2014-04-12, 07:38 AM
منم اومدم.{69}
راستش از همون وقتی که مهرانه جون کارهاش رو گذاشت، منم دلم می خواست که برم تو کار ویترای؛ اما خب فرصتش رو نداشتم. ولی از اون جایی که شدیدا علاقه مند شده بودم، بالاخره قبل از نوروز، رفتم و وسایلش رو خریدم و شروع کردم. این هم اولین کارم::3:

<*Sara*>
2014-07-15, 02:45 AM
سلام. من ميخوام روي شيشه هاي كوچيك جاي سس رو كاركنم. شيشه ها رو واسه مربا و ترشي استفاده ميكنم. يه كار ساده و سريع ميخوام. ميشه راهنماييم كنيد.

asayesh
2014-08-31, 06:08 PM
از بعد ماه رمضونه رفتم تو کار نقاشی رو شیشه.خیلی صفاااا داره هرروز دوستام میومدن خونم به نقاشی کردن هنوز دوروز از کلاس رفتنمون نگذشت که شنیدیم ی نمایشگاه صنایع دستی قراره برپابشه به صرافت افتادیم غرفه بگیریم{21} یعنی اعتماد به نفسموووووووون و عشقه{eek} هنوز که شروع نشده اما منو دوستام دست بکارشدیم و چندتا کارزدیم اینو فعلا عکسشو گرفتم میذارم تا باز نمونه کارای بعدیمون. ست جاشمعی سبز خیلی قشنگن{2 (6)}

244546

asayesh
2014-09-03, 12:01 AM
سلام. من ميخوام روي شيشه هاي كوچيك جاي سس رو كاركنم. شيشه ها رو واسه مربا و ترشي استفاده ميكنم. يه كار ساده و سريع ميخوام. ميشه راهنماييم كنيد.

ساراجون اولین ایده ای که به نظرم میرسه برای مرباهات اینه که روی هر شیشه مربات همون میوه ای که استفاده کردی رو روش بکش و رنگ کن که برات چندتا طرح میدم مثل آلبالو یا آلو... من خودم رو شیشه آب تو یخچالم اینکارو کردم برای ترشی هم میتونی اگه خواستی عکس همون نوع ترشی رو بکشی.
چندتاطرح خام میوه:

244811

244812

244813

244814

244815

244816

یااینکه چندتا طرح ساده و تک روشون کارکنی که محتوای داخل شیشه هم معلوم بشه مث گل تک یا قل و بته جقه!

asayesh
2014-09-03, 12:07 AM
اینم چندتا دیگه:
244817

244818

244819

244820

244821

244822