مسابقه آشپزی و شیرینی پزی 53 ویژه رمضان 93
تابلو اعلانات برنامه های آموزشی ویژه ماه مبارک رمضان
کارگاه آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی ویژه ماه مبارک رمضان

PDA

مشاهده نسخه کامل : پرسش و پاسخ های دارویی

*Samira*
2011-08-01, 10:20 AM
با سلام به همه دوستان خوبم. من به دليل نيازي كه احساس مي شد در سايت خوبمون و طبق صحبت هايي كه با نرگس عزيز داشتم تصميم گرفتيم اين تاپيك رو در انجمن پزشكي داشته باشيم تا به سوالات و نياز هاي دوستاي گلم در زمينه دارويي تاجايي كه در توانم هست جوابگو باشم.
لازم مي دونم يك مقداري از تحصيلات و سابقه كارم به همه دوستان بگم. من دانش اموخته دكتراي داروسازي از دانشگاه علوم پزشكي تبريز در سال 1385 هستم. مدت 2 سال مسئول فني اداره اطلاع رساني دارو و سموم شهر خودمون بودم. و مدت 2.5 سالي هست كه مسئول فني داروخانه بيمارستان هستم و از زمان دانش اموختگي مسئول فني داروخانه شبانه روزي هستم.
البته قصدم از بيان اين صحبت ها فقط و فقط صرف اشنايي دوستان گلم مي باشد.
اميدوارم بتونم كمك كوچكي به همه دوستان گلم در زمينه دارو داشته باشم.{53}{53}{53}{53}

افسانه
2011-08-01, 10:33 AM
سلام دکتر جون{2 (6)} من هر روز قرص مولتی ویتامین میخورم. از وقتی این قرصها رو میخورم زیر چشمم پف میکنه. به نظر شما طبیعی هست این حالت؟ ضمنا همسرم علاوه بر پف زیر چشم، دچار خستگی و کوفتگی هم میشد و کلا اون قرص ها رو کنار گذاشت و اعتقاد داشت باید مولتی ویتامین گیاهی بخوره.
ضمنا مارکش TNT ساخت امریکاست. نکنه چینی باشه؟:42:

*Samira*
2011-08-01, 10:44 AM
سلام دکتر جون{2 (6)} من هر روز قرص مولتی ویتامین میخورم. از وقتی این قرصها رو میخورم زیر چشمم پف میکنه. به نظر شما طبیعی هست این حالت؟ ضمنا همسرم علاوه بر پف زیر چشم، دچار خستگی و کوفتگی هم میشد و کلا اون قرص ها رو کنار گذاشت و اعتقاد داشت باید مولتی ویتامین گیاهی بخوره.
ضمنا مارکش TNT ساخت امریکاست. نکنه چینی باشه؟:42:
سلام افسانه عزيزم. اول از همه اين مهم هست كه ايا اين قرص مولتي ويتامين كه روزانه مي خوري برات لازم هست يا نه؟
واقعيت اينه كه كسي كه تغذيه كامل از همه مواد غذايي داشته باشه و هيچ مشكل ديگه اي نداشته باشه لزومي به استفاده مولتي ويتامين اونم روزانه نخواهد داشت. پس بهتره در اين زمينه تجديد نظر كنيد.
اما اينكه با خوردن اون قرص ها زير چشماتون پف مي كنه مي تونه به چند دليل باشه. يا شما به يه ماده دارويي اون قرص حساسيت دارين. يا به يه ماده افزودني اون قرص و يا نه امكان داره شايد يكي از اين ويتامين ها كه در قرص هست داره بيش از اندازه وارد بدنتون مي شه كه اين هم مضر هست.
اگه واقعا لزومي دارين كه حتما مولتي ويتامين استفاده كنين بهتره مارك و برند داروتون رو عوض كنين. و از مارك و برندهاي معتبر ايراني يا خارجي استفاده كني.{53}

افسانه
2011-08-01, 11:10 AM
ممنون سمیرا جان، راستش همسرم یه دوست دکتر داره که اون بهش توصیه کرده بود و گفته بود که باید روزانه مصرف بشه. این مشخصاتشه [Only registered and activated users can see links] دلیل اینکه مصرف میکنم این هست که به هر حال میوه ها و غذاهایی که میخوریم کیفیت گذشته رو نداره. امیدوارم راست نباشه میگن ماست و شیر ها رو از شیر خشک های وارداتی از چین درست میکنند{2 (9)}
ببخشید من هی سوال میکنم :11:درسته که خانمها نباید از امگا 3 استفاده کنند؟

*Samira*
2011-08-01, 11:34 AM
ممنون سمیرا جان، راستش همسرم یه دوست دکتر داره که اون بهش توصیه کرده بود و گفته بود که باید روزانه مصرف بشه. این مشخصاتشه [Only registered and activated users can see links] دلیل اینکه مصرف میکنم این هست که به هر حال میوه ها و غذاهایی که میخوریم کیفیت گذشته رو نداره. امیدوارم راست نباشه میگن ماست و شیر ها رو از شیر خشک های وارداتی از چین درست میکنند{2 (9)}
ببخشید من هی سوال میکنم :11:درسته که خانمها نباید از امگا 3 استفاده کنند؟
فدات بشم. افسانه جون اين بايدي كه دوستتون گفته رو من سر در نمي يارم. هيچي بهتر از منابع طبيعي و غذاها نيست. اين يه اصل كلي هست. درست هست كه كيفيت مواد غذايي و لبنيات پاين اومده اما هنوز هم كلي مواد مغذي دارن. اون طور كه من در مواد داخل اين دارو ديديم اين علاوه بر ويتامين و مواد معدني يه سري مواد ديگه اي هم داره كه هورمون هاي گياهي و مواد گياهي هست. احتمال مي دم شما به يكي از اين مواد حساسيت بدي و با بدنت جور در نياد. بهتره اگه اصرار به مصرف داري مولتي ويتامين داري حتما نوعش رو عوض كني.
در مورد شير و ماست وارداتي از چين من چيزي نشنيدم عزيزم. اميدوارم شايعه اي بيش نباشه.
امگا 3 يه اسيد چرب ضروري براي بدن هست كه كاراي و فايده زيادي براي بدن داره. موارد مصرفش هم زياده هست. اما هيچ منعي براي خانم ها نداره. تنها چيزي كه بايد توجه بشه اينه كه حتما از امگا 3 اي كه روي بسته بنديش قيد شده بدون جيوه استفاده بشه. چون منبع اين ماده از ماهي ها هست و ماهي ها بعضا جيوه در بدنشون تجمع مي كنه . مضر هست. بخصوص براي خانم هاي باردار. مگر نه مشكل ديگه اي نداره.

*ونوس*
2011-08-01, 12:43 PM
سلام خانوم دکتر عسیسم ....سمیرا جون یه سوال ایا درسته که قرص های مولتی ویتامین بسیووووووووووور بسیوووووور چاق میکنه ؟

eksir
2011-08-01, 01:43 PM
سمیرا جون ممنون که وقت میذاری وبه ما کمک می کنی{2 (6)}

می خواستم بپرسم بهترین وکاملترین مکمل ویتامین برای بچه ها چیه؟
دختر من 8 ساله شه و نگران رشد قدی ش هستم.اینقدر هم این مکمل ها زیاده که آدم گیج میشه.من همیشه شربت روی رو به همراه یک شربت ویتامین بهش می دادم ولی واقعا نمی دونم کدوم شربت یا قرص بهتره.(با فرض بر اینکه حتما کودک به این مکمل ها نیاز داره)

{53}

*Samira*
2011-08-02, 12:46 PM
سلام خانوم دکتر عسیسم ....سمیرا جون یه سوال ایا درسته که قرص های مولتی ویتامین بسیووووووووووور بسیوووووور چاق میکنه ؟
سلام ونوس عزيزم. خوبي؟
اين قدر كه تو تاكيد كردي اصلا نيست. يكي از خاصيت هاي قرص هاي مولتي ويتامين اينه كه در بعضي از افراد باعث افزايش اشتها مي شه و اين سبب مي شه كه فرد غذاي بيشتري مصرف كنه. اما اين دليل نمي شه كه چاق بشه. اما اين حالت كلي نداره عزيزم. خيلي ها بدون اينكه نگران افزايش وزن بشن مي تونن در صورت تجويز دكتر قرص مولتي ويتامين استفاده كنن.{53}

*Samira*
2011-08-02, 01:05 PM
سمیرا جون ممنون که وقت میذاری وبه ما کمک می کنی{2 (6)}

می خواستم بپرسم بهترین وکاملترین مکمل ویتامین برای بچه ها چیه؟
دختر من 8 ساله شه و نگران رشد قدی ش هستم.اینقدر هم این مکمل ها زیاده که آدم گیج میشه.من همیشه شربت روی رو به همراه یک شربت ویتامین بهش می دادم ولی واقعا نمی دونم کدوم شربت یا قرص بهتره.(با فرض بر اینکه حتما کودک به این مکمل ها نیاز داره)

{53}
فدات بشم عزيزم. سوالات از اون سوالايي هست كه مدام از ما تو داروخونه پرسيده ميشه.
بچه ها به طور معمول بعد از تولد تا چند سال اول زندگيشون نياز به يه سري مكمل دارويي دارن. بخصوص اگه با شير مادر تغذيه نشده باشن يا مدت كمي شير مادر خورده باشن..
از مكملهاي روزهاي اول تولد قطره هاي ويتامين A+D هست و چند ماه بعد هم قطره اهن و مولتي ويتامين. بعضا در بعضي از نوزادها به صلاح ديد پزشك شربت روي و قطره ويتامين E يا شربت هاي كلسيم هم تجويز مي شه.
اون چيزي كه خيلي مهم هست در اطفال، در رشد و افزايش ضريب هوشي و سلامت بچه مصرف مكمل هاي اهن هست. و متاسفانه به علت عارضه اهن كه همون سياه شدن دندون ها هست و مزه ناگوارش بعضا والدين از دادن مكمل اهن به بچه ها خودداري مي كنن.
اما در مورد رشد قدي بچه ها. مهمترين عامل وراثت و ژنتيك بچه هست. اگه پدر و مادر از قد متناسبي برخوردار باشن اكثرا بچه هم قد خوبي خواهد داشت. اما اگه اين طور نباشه مي شه از مكمل هاي اهن و روي استفاده كرد.
من خودم به شخصه و اون چه در اين چند سال تجربه كردم شربت مولتي ويتامين + روي kinder شربت خوب با طعم متبوع و اثر خوبي هست. مصرف روزانه 5 سي سي از اين شربت در كنار اينكه سيستم ايمني بچه رو تقويت مي كنه در رشد قدي و سلامت پوست و موي بچه هم خيلي موثر هست.
اگه دخترت در بچگي مصرف اهن نداشته باشه بهتره در كنار اين شربت از يه مكمل اهن استفاده كني. شربت mimorange يه شربت مولتي ويتامين همراه اهن هست كه طعم خوبي داره و شربت vitane هم مولتي ويتامين+ اهن+ اسيد امينه مفيد در رشد بچه هست. هر كدوم از اينا مفيد است. اگه تصميم داشتي هر دوتا شربت رو به بچه بدي بهتره يه فاصله زماني چند ساعت باشه.
اطلاعات تكميلتر رو مي توني از دكتر داروخونه اي كه مي خواي اين شربت ها رو تهيه كني بپرسي. باز اگه سوال خاصي داشتي من هستم عزيزم.{53}
در كنار تمتم اينها بهتره حتما دخترت از تغذيه درستي داشته باشه و سعي كن مواد مضر مثل پفك و چيپس و ... در رژيم غذاييش نباشه

Marjan
2011-08-02, 02:13 PM
سحر جوون من قرص اهن ایزن پلاس رو با توجه به کم خونی که دارم مصرف میکنم بنظرت مصرف هر روزه این قرص ضرر نداره؟

eksir
2011-08-02, 03:14 PM
عزیزم ممنون که وقت گذاشتی وجواب دادی.{53}
دخترم تغذیه ش خوبه ومواد مضر هم نمی خوره.در کوچکی هم مکمل آهن مصرف کرده.با این حساب باید همون kinder رو استفاده کنم.
بازم متشکرم:11:{2 (6)}

*Samira*
2011-08-03, 11:03 AM
سحر جوون من قرص اهن ایزن پلاس رو با توجه به کم خونی که دارم مصرف میکنم بنظرت مصرف هر روزه این قرص ضرر نداره؟
سلام مرجان جونم خوبي عزيزم؟{53}
اگه ازمايش خون دادي و تو ازمايشت نشون داده كه كم خوني داري بهتره حتما به مدت حداقل سه ماه روزانه 1 تا 3 تا قرص اهن مصرف بشه. البته اين به شدت كم خوني مربوط مي شه.
قرص ايزن پلاس از انواع خوب و كامل مكمل اهن هست كه در كنار فروس سولفات (اهن) حاوي اسيد فوليك ، ويتامين B6 و B12 هم هست كه تركيب خوبي هست. مرجان جون شما مي توني اين قرص رو شبي يه دونه مصرف كني و بعد 3 ماه از مصرف دوباره يه ازمايش خون بدي اگه مشكل كم خونيت حل شده باشه بهتره مصرف قرصت رو به همون دوره پريودت محدود كني. يعني ماهي 7-10 تا قرص. اگه مصرف مواد غذايي حاوي اهن در رژيم غذايت زياد باشه معمولا كم خونيت جبران خواهد شد. در غير اين صورت همون شبي يك عدد مشكلي نداره.

bahareh
2011-08-05, 05:53 AM
سلام عزیزم
خسته نباشی گلم.
گویا همشهری هم هستیم.

دختر من 29 ماهشه شیر مادر خورده مکمل هم دو سری کیندر خورده و ماه پیش شربت ویتان(همون که شما نوشتید)تموم کرد .در کل تغذیه خوبی داره.اما قدش فعلا به 90 نرسیده!!!در حالی که خودم 165 و باباش 185 سانته البته امیدوارم در آینده قدبلند بشه!!حالا شما چه توصیه ای دارید؟

*Samira*
2011-08-06, 11:40 AM
سلام عزیزم
خسته نباشی گلم.
گویا همشهری هم هستیم.

دختر من 29 ماهشه شیر مادر خورده مکمل هم دو سری کیندر خورده و ماه پیش شربت ویتان(همون که شما نوشتید)تموم کرد .در کل تغذیه خوبی داره.اما قدش فعلا به 90 نرسیده!!!در حالی که خودم 165 و باباش 185 سانته البته امیدوارم در آینده قدبلند بشه!!حالا شما چه توصیه ای دارید؟
سلام همشهري جونم. خوبي؟ {53}
بهاره جون همون طور كه خودت گفتي دخترت هم از شيرمادر تغذيه كرد و هم مكمل هاي لازم رو خورده. قد والدين هم خيلي خوب هست. با توجه به اين ها اصولا دخترت نبايد در قد كشيدن مشكلي داشته باشه. بهتره رشد دخترت رو براساس منحني رشد سنجيده بشه و اگه احيانا در رشد طولي اون اختلالي باشه بهتره با پزشك متخصص اطفال يا پزشك متخصص غدد مشورت بشه. البته الان يه كم زوده كه تصميم گيري كرد. اما اگه خودت احساس كردي كه دخترت نسبت به همسالان خودش از قد كوتاهتري برخوردار هست بهتره تا قبل از شروع سن بلوغ با پزشك مشورت كرد.
درسته مصرف مكمل ها خيلي مفيد و خوبه اما بعضا متاسفاته فرد مشكل در جذب مواد مفيد داره و با اينكه منصرف غذا و مكمل هاش كامل و اصولي هست اما به علت اختلال در جذب دچار كمبود بعضي مواد ميشه. كه اميدوارم دخترت اين مشكل رو نداشته باشه.
همون طور كه گفتم بهترين راه مقايسه رشد دخترت با منحني رشد است و مشورت با پزشك متخصص اطفالش.
ايشاله جاي نگراني نيست عزيزم.{53}

bahareh
2011-08-07, 11:09 AM
منحنی رشدش خوبه عزیزم.
دستت درد نکنه.

mary61
2011-08-09, 01:45 PM
سمیرا جون اسمش روکینه
rokin
قرص جلوگیری ایرانی که از روز اول باید بخوری امروز اخرین دونشه و دقیقا از اروز اول تا الان من پ بودم

*Samira*
2011-08-10, 09:48 AM
سمیرا جون اسمش روکینه
rokin
قرص جلوگیری ایرانی که از روز اول باید بخوری امروز اخرین دونشه و دقیقا از اروز اول تا الان من پ بودم
سلام عزيزم. ماري جون.
اين دارو حاوي اين هورمون هاست: قرص روكين(اتينيل استراديول + دروسپرينون) 0.03/3 م گ 21 عددي! تركيب اين دارو مشابه همون داروي ياسمين خارجي هست. مقدار و نوع هورمونش كاملا مشابه ياسمين هست.
[Only registered and activated users can see links]
اگه قبلا از ياسمين استفاده كردي و مشكل خونريزي در طي دوره ات رو نداشتي اوصولا نبايد با اين دارو هم داشته باشي.
اينكه براي اولين بار از اين دارو استفاده كردي؟ و اينكه ميزان خونريزيت در اين مدت مثل خونريزي زمان پريودت هست يا در حد لك بيني هست؟؟ اگه اين اطلاعات رو بدونم شايد بتونم بهتر راهنماييت كنم.{53}

mary61
2011-08-10, 10:26 AM
سمیرا جان پخ داری

Narges
2011-08-12, 04:39 PM
سلام خانوم دکتر {2 (6)}
من چندتا سوال داشتم؟ {2 (4)}

- بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین در اطفال؟
- اینکه آیا مولتی ویتامین اشتها آوره؟

- بهترین زمان مصرف شربت روی (Zink Pluse) ؟
دوز مصرفی برای سن دختر من رو 5cc معین کرده، به نظر شما چون این مکمل اشتها آوره بهتر نیست مثلا 2.5cc قبل از ناهار و 2.5ccقبل از شام بهش بدم؟

یه سوال کلی اینکه من یه دختر 4 ساله دارم که میشه گفت بدغذاست، جثه ریزی داره ولی قدش خوبه. یه چکاپ کامل هم کردم حتی از لحاظ دفع پروتئین و غدد درون ریز و ... که خدا رو شکر هیچ مشکلی نبده و پزشک -اش یه شربت مولتی ویتامین (Vitane) و (Zink Pluse) رو داد چیزی که هست اینه که دختر من یه موقع هایی با خوردن این مکملها اشتهاش خوب میشه، یه مواقعی هم نه. از طرفی فکر میکنم شربت زینک بدنش رو خشک میکنه. به همین خاطر بعد از یک دوره که کامل بهش دادم برای دوره بعدی خیلی مداوم بهش ندادم. البته به مرور زمان احساس میکنم وضعیت خورد و خوراکش داره بهتر میشه ولی خواستم با شما هم مطرح کنم نظرتون رو بپرسم؟

متشکرم {53}

eksir
2011-08-13, 12:06 AM
سلام خانوم دکتر {2 (6)}

دوز مصرفی برای سن دختر من رو 5cc معین کرده، به نظر شما چون این مکمل اشتها آوره بهتر نیست مثلا 2.5cc قبل از ناهار و 2.5ccقبل از شام بهش بدم؟

یه سوال کلی اینکه من یه دختر 4 ساله دارم که میشه گفت بدغذاست، جثه ریزی داره ولی قدش خوبه. یه چکاپ کامل هم کردم حتی از لحاظ دفع پروتئین و غدد درون ریز و ... که خدا رو شکر هیچ مشکلی نبده و پزشک -اش یه شربت مولتی ویتامین (Vitane) و (Zink Pluse) رو داد چیزی که هست اینه که دختر من یه موقع هایی با خوردن این مکملها اشتهاش خوب میشه، یه مواقعی هم نه. از طرفی فکر میکنم شربت زینک بدنش رو خشک میکنه. به همین خاطر بعد از یک دوره که کامل بهش دادم برای دوره بعدی خیلی مداوم بهش ندادم. البته به مرور زمان احساس میکنم وضعیت خورد و خوراکش داره بهتر میشه ولی خواستم با شما هم مطرح کنم نظرتون رو بپرسم؟

متشکرم {53}

اجازه! ما این تیکه ش رو نفهمیدیم که یه شربت چه جوری بدن رو خشک می کنه؟{53}

*Samira*
2011-08-13, 11:25 AM
سلام خانوم دکتر {2 (6)}

متشکرم {53}
سلام نرگس جون. اميدوارم خودت و دختر نازت هر دو خندان و سالم باشين عزيزم.{53}
شربت هاي مولتي ويتامين به علت اينكه يه سري از ويتامين ها و مواد معدني مورد نياز بدن بچه ها رو تامين مي كنه در اكثر بچه ها تجويز مي شه و معمولا مصرفش روزي يكبار هست بسته به سن و وزن بچه هم مقدارش از چندين قطره شروع ميشه تا چند سي سي.
چون بچه ها در سنين خاصي خيلي بدغذا مي شن و هر نوع غذا يا ميوه اي نمي خورن و متاسفانه در همون موقع ها به خوردن تنقلات با ارزش غذايي پايين رو مي يارن بهتره براي تامين ويتامين هاي ضروري بچه ها از مكمل هاي ويتاميني استفاده بشه. براي سحر عزيز همون روزي 5 سي سي نيم ساعت قبل از ناهار مناسب هست. چون باعث ميشه تا ناهار يه ضعفي به بچه بياد كه باعث رو اوردنش به خوردن ناهار بشه.
اما در خصوص شربت هاي حاوي روي. اين شربت ها در كنار اينكه باعث بهبود رشد قدي در كودك ميشه و باعث تقويت رشد مو و ناخن و بهبودي پوست ميشه اما اثر خيلي مهمي كه داره روي سيستم ايمني بچه ها اثر خيلي مفيدي داره و سيستم ايمني بدن بچه ها و حتي بزرگسالان رو خيلي بهبود ميده. شربت زينك پلاس در كنار داشتن روي حاوي گروه ويتامين هاي B هست كه در رشد و تقويت سيستم اعصاب بچه هم خيلي مفيد هست. بهتره همون روزانه 5 سي سي استفاده بشه. هر وقت روز هم مي تونيين اون رو به بچه ها بدين. البته بهتره كه اين شربت رو بعد از غذا به بچه ها بديم.
اگه دوست داري در دوز جدا بدي هم مشكلي نيست اما بچه ها از اينكه فكر كنن مجبورن در روز چندين بار شربت و دارو بخورن شايد زياد خوششون نياد!{4}
اين يه اصل كلي هست كه بچه ها بين سنين 3-5 سال اخلاق و روحياتشون مثل سنين بلوغ ميشه. بهانه جو و پرخاشگر و از نظر رژيم غذايي هم متاسفانه نمي شه زياد اونا رو مجبور به خوردن كرد. بعد از 5 سالگي عموما بچه ها به حالت معمول و نرمال برمي گردن. به نظرم جاي نگراني نيست. بهتره ور وقت ميلشون كشيد بهشون غذا بديم و اصرار زيادي بهشون نگنين و تا اونجا كه مي تونيم نزاريم از تنقلات مضر استفاده كنن.
از طرفی فکر میکنم شربت زینک بدنش رو خشک میکنه اين جمله ات رو هم من متوجه نشدم!!
در حالت كلي وسواس و حساسيت كلي نه براي مادر خوبه و نه براي بچه هامون.
موفق و تندرست باشين.{53}

Narges
2011-08-13, 03:11 PM
سلام نرگس جون. اميدوارم خودت و دختر نازت هر دو خندان و سالم باشين عزيزم.{53}

از طرفی فکر میکنم شربت زینک بدنش رو خشک میکنه اين جمله ات رو هم من متوجه نشدم!!
در حالت كلي وسواس و حساسيت كلي نه براي مادر خوبه و نه براي بچه هامون.
موفق و تندرست باشين.{53}

با سلام، عرض احترام و سپاس فراوان برای جواب کاملتون {2 (6)}{53}
منظورم از این جمله خشک کار کردن شیمکش هست {2 (4)}

با جمله آخرتون هم کاملا موافقم {53}

aram
2011-08-15, 12:24 PM
سلام سحر جون{53}
میشه کرم یا ژل بی حس کننده پوست معرفی کنی ؟ {2 (4)}

*Samira*
2011-08-16, 01:48 PM
سلام سحر جون{53}
میشه کرم یا ژل بی حس کننده پوست معرفی کنی ؟ {2 (4)}
سلام ارام جون.
منظورت از بي حس كننده پوست چيه؟ براي چه منظوري مي خواي پوست بي حس بشه؟؟

vivien
2011-08-17, 05:21 PM
دوست عزیز سلام. میخواستم بدونم آیا خوردن ک÷سول JOINT RX به مدت زمان طولانی و روزی دو عدد باعث دیابت میشه؟آیا این ک÷سول برای ترمیم غضروف زانو که هنگام شکسته شدن کشکک زانو و چرخش زانو در هنگام شکسته شدن از بین رفته موثر هست یا خیر؟ اصولا غضروف از بین رفته مجددا بازسازی میشه یا خیر؟ در صورت جواب مثبت آیا راهی برای تسریع ترمیم غضروف وجود داره؟(البته غیر از فیزیوترا÷ی و لیزر ترا÷ی که انجام شده)و سوال دوم اینکه آیا خوردن قرص BOMIC هر شب یک عدد عوارض داره یانه؟ ممنون از راهنمائیتون{53}:11:{103}

sarina-kian
2011-08-18, 07:20 AM
سلام خانوم دکتر{53}
من درباره مصرف مکمل ها سوال داشتم.داروهایی که پزشکم داده زینک،امگا3،فولیک اسید،ویتامین ای هستن.برای حفظ استخوانهام کلسیم+دی هم مصرف میکنم.احتمال میدم مصرفه همزمانشون از جذب همدیگه و تاثیری که باید بر بدن بذارن جلوگیری میکنه.میخواستم بدونم چطوری مصرفشون کنم که حداکثر تاثیرو داشته باشن؟کدومو زودتر و کدومو دیرتر بخورم.نمیدونم متوجه منظورم شدید؟
خیلی خیلی ممنونم{53}

*Samira*
2011-08-18, 10:40 AM
دوست عزیز سلام. میخواستم بدونم آیا خوردن ک÷سول JOINT RX به مدت زمان طولانی و روزی دو عدد باعث دیابت میشه؟آیا این ک÷سول برای ترمیم غضروف زانو که هنگام شکسته شدن کشکک زانو و چرخش زانو در هنگام شکسته شدن از بین رفته موثر هست یا خیر؟ اصولا غضروف از بین رفته مجددا بازسازی میشه یا خیر؟ در صورت جواب مثبت آیا راهی برای تسریع ترمیم غضروف وجود داره؟(البته غیر از فیزیوترا÷ی و لیزر ترا÷ی که انجام شده)و سوال دوم اینکه آیا خوردن قرص BOMIC هر شب یک عدد عوارض داره یانه؟ ممنون از راهنمائیتون{53}:11:{103}
سلام عزيزم.{53}
Joint RX از برندهاي داروهاي مرسوم به گلوكز امين ها هستش كه در كنار گلوكز امين، كندرتين و MSM و يه سري مكمل ديگه داره كه مهمترين كاربردش در افرادي هست كه مشكل ساييدگي مفاصل دارن. اين ماده اثري كه داره اينه كه از ساييدگي بيشتر مفاصل جلوگيري مي كنه و تا حدودي باعث ترميم فضاي بين استخواني و مفصل ميشه. در افرادي كه مشكل ديابت و افزايش قند خون دارن بايد با احتياط مصرف بشه چون احتمال داره يه مقدار قند خونشون رو بالا ببره. اما در افراد سالم ايجاد ديابت نخواهد كرد. از اصول درمانيي گلوكزامين ها اينه كه بايد در طولاني مدت مصرف بشه تا اثرش رو بتونه بزاره. حداقل يه فرد بعد از 2-3 ماه مصرف به مرور متوجه اثرات بهبودي اين دارو ميشه. پس استمرار در مصرف اصولي اين دارو تا حد زيادي كمك به بازسازي و بهبود نسبي مفاصل مي كنه. البته اثرش همون طور كه گفتم 100% نيست. و امكان داره با قطع دارو بعد يه مدت دوباره فرد با درد مفصل روبرو بشه. بهتره در كنار مصرف گلوكز امين و فيزيوتراپي و .. حتما از اون مفصل اسيب ديده مراقبت زيادي كرد تا دچار فشار و .. نشه و فرصت ترميم داشته باشه.
قرص BOMIC??? فكر كنم منظورتون قرص MOBIC باشه. قرص موبيك از رده داروهاي ضد التهاب هاي غيراستروئيدي هست كه اثر عمده اش در كاهش درد و تا حدي كاهش التهاب در مفاصل هست. از مواردي كه بايد حتما لحاظ بشه اينه كه دارو حتما همراه غذا مصرف بشه. در افرادي با مشكلات استخوان و مفصل براي كاهش و كنترل دردشون تجويز ميشه و اگه فرد مشكلات گوارشي نداشته باشه مي تونه طبق تجويز پزشك از اين دارو استفاده كنه.
موفق و سلامت باشي {53}

*Samira*
2011-08-18, 10:49 AM
سلام خانوم دکتر{53}
من درباره مصرف مکمل ها سوال داشتم.داروهایی که پزشکم داده زینک،امگا3،فولیک اسید،ویتامین ای هستن.برای حفظ استخوانهام کلسیم+دی هم مصرف میکنم.احتمال میدم مصرفه همزمانشون از جذب همدیگه و تاثیری که باید بر بدن بذارن جلوگیری میکنه.میخواستم بدونم چطوری مصرفشون کنم که حداکثر تاثیرو داشته باشن؟کدومو زودتر و کدومو دیرتر بخورم.نمیدونم متوجه منظورم شدید؟
خیلی خیلی ممنونم{53}
سلام عزيزم.{53}
اره عزيزم متوجه منظورت شدم. اما سر در نمي يارم اين همه مكمل رو براي چي پزشك برات تجويز كرده؟؟ ايا رژيم غذايي داري؟؟يا تصميم به بارداري داري؟؟
در هر صورت، مشكلي كه هست و زيادم حاد نيست اينه كه كلا داروهايي كه حاوي يون هاي دوبار مثبت هستن وقتي باهم استفاده ميشه در جذب باهم رقابت مي كنن و باعث اختلال در جذب همديگه ميشن. مثل داروهاي حاوي اهن، داروهاي حاوي كلسيم و داروهاي حاوي روي و يه سري داروي ديگه.
بهتره براي جذب بيشتر و بهتره داروهايت فاصله 3-4 ساعته بين مصرف كلسيم با زينك حتما لحاظ بشه.
مثلا مي توني كلسيم رو همراه صبحانه و همراه يه ليوان شير استفاده كني.
قرص زينك رو بعد از ناهار بخوري و در نهايت شب 2 ساعت بعد از شامت اسيد فوليك و اهن رو بخوري.
امگا 3 و ويتامين اي از داروهاي محلول در چربي هستن كه اونا رو مي توني بعد از ناهار يا بعد از شام بخوري.
اما اگه كسي تغذيه كامل داشته باشه و وضعيت بدنش نرمال باشه لزومي به مصرف اين همه مكمل با هم نداره. باز بهتره با پزشكت مشورت كني.{53}

vivien
2011-08-18, 12:08 PM
سلام عزيزم.{53}
Joint RX از برندهاي داروهاي مرسوم به گلوكز امين ها هستش كه در كنار گلوكز امين، كندرتين و MSM و يه سري مكمل ديگه داره كه مهمترين كاربردش در افرادي هست كه مشكل ساييدگي مفاصل دارن. اين ماده اثري كه داره اينه كه از ساييدگي بيشتر مفاصل جلوگيري مي كنه و تا حدودي باعث ترميم فضاي بين استخواني و مفصل ميشه. در افرادي كه مشكل ديابت و افزايش قند خون دارن بايد با احتياط مصرف بشه چون احتمال داره يه مقدار قند خونشون رو بالا ببره. اما در افراد سالم ايجاد ديابت نخواهد كرد. از اصول درمانيي گلوكزامين ها اينه كه بايد در طولاني مدت مصرف بشه تا اثرش رو بتونه بزاره. حداقل يه فرد بعد از 2-3 ماه مصرف به مرور متوجه اثرات بهبودي اين دارو ميشه. پس استمرار در مصرف اصولي اين دارو تا حد زيادي كمك به بازسازي و بهبود نسبي مفاصل مي كنه. البته اثرش همون طور كه گفتم 100% نيست. و امكان داره با قطع دارو بعد يه مدت دوباره فرد با درد مفصل روبرو بشه. بهتره در كنار مصرف گلوكز امين و فيزيوتراپي و .. حتما از اون مفصل اسيب ديده مراقبت زيادي كرد تا دچار فشار و .. نشه و فرصت ترميم داشته باشه.
قرص BOMIC??? فكر كنم منظورتون قرص MOBIC باشه. قرص موبيك از رده داروهاي ضد التهاب هاي غيراستروئيدي هست كه اثر عمده اش در كاهش درد و تا حدي كاهش التهاب در مفاصل هست. از مواردي كه بايد حتما لحاظ بشه اينه كه دارو حتما همراه غذا مصرف بشه. در افرادي با مشكلات استخوان و مفصل براي كاهش و كنترل دردشون تجويز ميشه و اگه فرد مشكلات گوارشي نداشته باشه مي تونه طبق تجويز پزشك از اين دارو استفاده كنه.
موفق و سلامت باشي {53}

سلام دوست عزیز.ممنون از ÷اسختون.درست حدس زدید اسم قرص MOBIC است که من از روی حواس÷رتی{65} اشتباه نوشتم:35:{eek}.دوست عزیز من هنوز نفهمیدم که آیا غضروف از بین رفته مجددا ترمیم میشه یانه ؟یعنی واقعا میخواهم بدونم با صبر و گذشت زمان میشه زندگی عادی قبل از این مسئله رو داشت و یا اینکه از این به بعد با یکسری از محدودیتها همراه خواهد بود؟ مرسی از راهنمائیتون:11:{2 (5)}{53}{103}

*Samira*
2011-08-18, 12:47 PM
سلام دوست عزیز.ممنون از ÷اسختون.درست حدس زدید اسم قرص MOBIC است که من از روی حواس÷رتی{65} اشتباه نوشتم:35:{eek}.دوست عزیز من هنوز نفهمیدم که آیا غضروف از بین رفته مجددا ترمیم میشه یانه ؟یعنی واقعا میخواهم بدونم با صبر و گذشت زمان میشه زندگی عادی قبل از این مسئله رو داشت و یا اینکه از این به بعد با یکسری از محدودیتها همراه خواهد بود؟ مرسی از راهنمائیتون:11:{2 (5)}{53}{103}
خواهش مي كنم عزيزم. من تو توضيحم بهتون گفتم احتمال بهبودي 100% نخواهد بود. اما بهبودي نسبي مي ده و در اينده با يه سري محدوديت مواجه خواهد شد. البته اين كاملا بستگي به سن فرد داره. اگه بيمارتون فرد جواني هست كه در اثر شكستگي و ... دچار مشكل غضروف و مفاصل شده احتمال بهبودي كامل در اينده هست. اما اگه فرد ميانسال يا مسن باشه كامل بهبود نخواهد يافت. البته در اين زمينه يه سري ورزشهاي مخصوص هست كه واقعا كمك زيادي ميكنه. اكثر پزشكان فوق تخصص روماتولو‍ژي اين ورزش ها رو هم توصيه مي كنن كه البته از تخصص من خارجه. اما توصيه مي كنم حتما اين ورزشها رو در كنار مصرف دارو انجام بده تا بهبودي سريعتر باشه. {53}

vivien
2011-08-19, 01:31 AM
خواهش مي كنم عزيزم. من تو توضيحم بهتون گفتم احتمال بهبودي 100% نخواهد بود. اما بهبودي نسبي مي ده و در اينده با يه سري محدوديت مواجه خواهد شد. البته اين كاملا بستگي به سن فرد داره. اگه بيمارتون فرد جواني هست كه در اثر شكستگي و ... دچار مشكل غضروف و مفاصل شده احتمال بهبودي كامل در اينده هست. اما اگه فرد ميانسال يا مسن باشه كامل بهبود نخواهد يافت. البته در اين زمينه يه سري ورزشهاي مخصوص هست كه واقعا كمك زيادي ميكنه. اكثر پزشكان فوق تخصص روماتولو‍ژي اين ورزش ها رو هم توصيه مي كنن كه البته از تخصص من خارجه. اما توصيه مي كنم حتما اين ورزشها رو در كنار مصرف دارو انجام بده تا بهبودي سريعتر باشه. {53}
دوست جونم{2 (6)}با سلام دوباره. خیلی ممنون عزیزم از توضیحاتتون.{thankyou}بیمار خود فلکزده ام .{tissue}{154fs232528}{20}میشه لطفا بفرمائید جوانی و میانسالی از چه سن تا چه سنی محسوب میشه؟{2 (26)}تا ببینم من جزء کدوم گروهم {4}{105}:42:درست میفرمائید الان من علاوه بر مرکز درمانی در خونه هم یکسری ورزشهای مخضوض انجام میدم ولی دیگه خسته شدم{102}{102} و میگم شاید همه این کارها بیهوده باشه{66} و دکترها فقط سرم رو گرم میکنن:35: و نمیخوان جواب قاطع به من بدن.{2 (26)}با تشکر مجدد از راهنمائی شما{thankyouyellow}:11:{2 (5)}{103}

*Samira*
2011-08-20, 09:37 PM
دوست جونم{2 (6)}با سلام دوباره. خیلی ممنون عزیزم از توضیحاتتون.{thankyou}بیمار خود فلکزده ام .{tissue}{154fs232528}{20}میشه لطفا بفرمائید جوانی و میانسالی از چه سن تا چه سنی محسوب میشه؟{2 (26)}تا ببینم من جزء کدوم گروهم {4}{105}:42:درست میفرمائید الان من علاوه بر مرکز درمانی در خونه هم یکسری ورزشهای مخضوض انجام میدم ولی دیگه خسته شدم{102}{102} و میگم شاید همه این کارها بیهوده باشه{66} و دکترها فقط سرم رو گرم میکنن:35: و نمیخوان جواب قاطع به من بدن.{2 (26)}با تشکر مجدد از راهنمائی شما{thankyouyellow}:11:{2 (5)}{103}
معمولا زیر 35 سالگی جوانی هست و برای خانم ها بالای 35-40 سالگی به سنین میانسالی نزدیک میشن. البته در مورد مسائل استخوان برای خانم ها بعد سنین یائسگی سنین حساسی هست و تا قبل اون به علت ترشح هورمون های جنسی تراکم استخوانشون و بافتهای همراه استخوان به خوبی حفظ میشه.
بهتره ناامید نشی و درمان و ورزشت رو ادامه بدی. بعضا چندین سال طول میکشه تا نتیجه مطلوب رو بتونی ببینی.
موفق و سلامت باشی.

aram
2011-08-21, 12:56 PM
سلام ارام جون.
منظورت از بي حس كننده پوست چيه؟ براي چه منظوري مي خواي پوست بي حس بشه؟؟

عزیزم برای استفاده از اپی لیدی چون پوستم خیلی حساسه و خیلی دردم میگیره:42: گفتم شاید دارویی باشه که پوست رو بی حس کنه که کمتر زجر آور باشه{2 (14)}

*Samira*
2011-08-23, 11:59 PM
عزیزم برای استفاده از اپی لیدی چون پوستم خیلی حساسه و خیلی دردم میگیره:42: گفتم شاید دارویی باشه که پوست رو بی حس کنه که کمتر زجر آور باشه{2 (14)}
ارام جون یکی از موثرترین و طیعی ترین بی حس کننده ها یخ هست!! البته من خو.دم برای اپی لیدی ازش استفاده نکردم.
اما در خصوص دارویی می تونی از اوناع کرم ها ژل ها یا اسپری حاوی لیدوکائین استفاده کنی که اثر بی حس کنندگی داره.

ریحان
2011-08-27, 08:31 AM
سمیرای عزیز

:11:روز داروساز مبارک باشه :11:

از زحمتهایی که برای سایت می کشی همگی ازت ممنونیم

این دسته گل تقدیم شما

ریحان
2011-08-28, 10:01 AM
سمیرای عزیز

این دسته گل تقدیم شما

چرا دیروز هیشکی تبریک منو تحویل نگرفته! {2 (14)}{2 (14)}{2 (14)} {20}

baranbahari
2011-08-28, 12:02 PM
سلام سميرا جون. ديروز من نبودم روز داروسازي مبارك باشه. انشاا... هميشه موفق باشي عزيزم.

سميرا جون پسر خواهر من آلرژي داره ديروز دكترش براش يه قرص نوشته به اسم singulair كه خيلي هم گرون بود براي يك بسته اش 40 هزار تومان پول داديم. ميخواستم ببينم اين چه دارويي هست و براي چي نوشته؟؟؟؟؟ {53}{53}:11::11:

baranbahari
2011-08-30, 09:21 AM
سميرا جون كجاييييييييي ؟؟

*Samira*
2011-09-03, 01:08 PM
سمیرای عزیز

این دسته گل تقدیم شما

عزيزم. ريحان مهربونم خيلي خيلي ازت ممنونم گلم. واي نمي دوني از ديدن اين پست خيلي خيلي قشنگت چقدر خوشحال شدم.
من چند مدتي هست به علت مشكلات اينترنتي نتونستم بيام اينجا. امروز با ديدين اين پستت حسابي سرحال شدم. ازت خيلي ممنونم عزيزم.

*Samira*
2011-09-03, 01:29 PM
سلام سميرا جون. ديروز من نبودم روز داروسازي مبارك باشه. انشاا... هميشه موفق باشي عزيزم.

سميرا جون پسر خواهر من آلرژي داره ديروز دكترش براش يه قرص نوشته به اسم singulair كه خيلي هم گرون بود براي يك بسته اش 40 هزار تومان پول داديم. ميخواستم ببينم اين چه دارويي هست و براي چي نوشته؟؟؟؟؟ {53}{53}:11::11:
سلام عزيزم. من واقعا شرمنده هستم كه اين قدر دير جواب تبريك محبت اميزت و همين طور سوالت رو مي دم. خيلي خيلي ازت ممونم عزيزم.
اين دارويي كه دكتر براي خواهرتون تجويز كرده يه برند معتبر و موثر از دارويي به نام ژنريك montelukast مونته لوكاست هست كه براي درمان يه سري از مشكلات الرژيك و احيانا اسم استفاده مي شه.
اين دارو از رده داروهاي مهار كننده لكوترين ها هستش . لكوترين ها از موادي هست كه بدن در شرايط الژي و اسم ترشح مي كنه و باعث ايجاد علائم الرژيك مثل اب ريزش بيني، تنگي نفس، خارش، و .... مي شه. اين دارو باعث مهار اين ماده مي شه و علايم الرژي رو برطرف مي كنه.
اين دارو يه سري هم عوارض داره كه اگه ايجاد بشه بايد سريعا به پزشك و اورژانس مراجعه بشه كه البته اين عوارض نادر هست اما بهتره بدونيم.مثل تورم زبان و گلو و لب، ايجاد تنگي و مشكل در تنفس.
از عوارض ديگه اش درد عضله و ضعف و راش پوستي و ...
شروع اثرش هم كند هست و معمولا يه چند روزي طول مي كشه تا اثر كامل داشته باشه.
اگه اطلاعات بيشتري خواستي بهم بگو تا بگم.
اميدوارم مشكل خواهرت هرچه زودتر برطرف بشه عزيزم.{53}

mary61
2011-09-05, 11:01 AM
سلام سمیرا جون خوبی؟
من سوال دارم باز اون قرص های روکین رو که یادته ازت پرسیده بودم الان سری دومش هم داره تموم میشه می خواستم بپرسم کلا هر بسته که تموم شد باید 7 روز بعد بسته دوم رو شروع کنم؟ یعنی روالش همیشه همینه؟ بعد من خیلی صورتم جوش زده یعنی ربطی به این قرص داره؟

مرسی عزیزم

Fatemeh1
2011-09-05, 11:34 AM
سمیرا جون من چند ماهه سپترون کامپاند دارم میخورم
میخواستم بدونم عوارض نداره؟
بعدها برای بچه دار شده خدای نکرده مشکلی ایجاد نمیکنه؟
ممنون عزیزم

aftaab
2011-09-05, 12:15 PM
سلام روزت شما بخیر
من دکتر به من آمپول فرتیژست 50 داده میخواستم بدونم معمولا این برای چی تجویز می شه تاثیرش چی هست.
bahare shad
2011-09-05, 12:25 PM
سمیرا جون من سوال دارویی نداشتم فعلا،فقط اومدم بگم یه عالمه دوستت دارم خانم دکتر مهربون و دوست داشتنی{2 (5)}{2 (5)}{2 (5)}

*Samira*
2011-09-08, 10:28 AM
سلام سمیرا جون خوبی؟
من سوال دارم باز اون قرص های روکین رو که یادته ازت پرسیده بودم الان سری دومش هم داره تموم میشه می خواستم بپرسم کلا هر بسته که تموم شد باید 7 روز بعد بسته دوم رو شروع کنم؟ یعنی روالش همیشه همینه؟ بعد من خیلی صورتم جوش زده یعنی ربطی به این قرص داره؟

مرسی عزیزم
سلام عزيزم. خوبي؟ ببخش دير جوابت رو مي دم.
اين قرصها دقيقا كپي ايراني قرص هاي yasmin هست و نحوه استفاده اون مثل ياسمين هست. يعني وقتي بسته داروت تموم شد براي شروع بسته بعدي بايد 7 روز بعد شروع كني به خوردن. مثل ياسمين و LD و ....
اينكه صورتت جوش زده احتمال داره از اين قرص ها باشه يا نه به علل ديگه باشه. مثل عوض كردن كرم ارايشيت، تغييرات دوره اي هورمون هات، تغيير فصل و ....

*Samira*
2011-09-08, 10:33 AM
سمیرا جون من چند ماهه سپترون کامپاند دارم میخورم
میخواستم بدونم عوارض نداره؟
بعدها برای بچه دار شده خدای نکرده مشکلی ایجاد نمیکنه؟
ممنون عزیزم
سلام فاطمه جوون. خوبي؟
داروي سيپروترون كامپاند از رده داروهاي هورموني هست كه چند تا مورد مصرف داره. براي ضدبارداري، كاهش جوش و موي زائد بدن و صورت، درمان تنبلي تخمدان، منظم كردن دوره هاي قاعدگي و ...
نگفتي دليليت براي خوردن اين دارو چي هست.
اما به هر دليلي كه دكتر اين دارو رو بهت تجويز كرده بايد بگم هيچ دارويي وجود نداره كه عوارض نداشته باشه. ايبن دارو هم يه سري عوارض داره كه البته عوارض خطرناك و اذيت كننده اي نيستن. امكان داره كمي در بدنت تجمع اب و نمك و ورم ببيني. مثلا احساس كني سايز سينه ات بزرگتر شده كه البته با قطع دارو اين عارضه برمي گرده و از بين مي ره. اين دارو امكان داره رو اشتهات اثر بزاره و اون رو كم يا زياد كنه. يا در بعضي افراد باعث حات تهوع مي شه. اما در كل دارو با عارضه كمي هست و معمولا مصرف كننده به راحتي اون رو مصرف مي كنه و راضي هست.
شما هر وقت داروت رو قطع كردي مي توني به راحتي باردار بشي و مشكلي براي بارداري نداره عزيزم.{53}

*Samira*
2011-09-08, 10:35 AM
سمیرا جون من سوال دارویی نداشتم فعلا،فقط اومدم بگم یه عالمه دوستت دارم خانم دکتر مهربون و دوست داشتنی{2 (5)}{2 (5)}{2 (5)}
الهي فدات بشم عزيزم. خيلي خيلي ازت ممنونم. دلم برات يه ذره شده.{2 (5)}{2 (5)}
منتظر شنيدن خبرهاي خوب ازت هستم عزيزم.{53}

*Samira*
2011-09-08, 10:41 AM
سلام روزت شما بخیر
من دکتر به من آمپول فرتیژست 50 داده میخواستم بدونم معمولا این برای چی تجویز می شه تاثیرش چی هست.
عزيزم امپول فرتيژست به نام ژنريك امپول پروژسترون هست كه از انواع هورمونهاي زنانه هست و موارد مصرف زيادي داره.
معمولا اگه خانمي پريودش عقب افتاده باشه و اونم نه به دليل بارداري يا مسايل ديگه براي اينكه كمك به شروع قاعدگي بشه اين امپول تجويز ميشه كه معمولا بعد از تزريق 2-7 روز بعد خانم خونريزي ماهيانه اش شروع ميشه.
در يكسري از خانم هاي باردار كه لك بيني دارن يا احتمال لك بيني و خونريزي مي ره تجويز ميشه تا مانع خونريزي و سقط جنين بشه.
موارد مصرف ديگه اي هم داره كه صحبت در خصوصش اينجا نمي گنجه.
موفق باشي{53}

الی خانومی
2011-09-13, 10:39 AM
سلام دوست من خسته نباشید
من آزمایش تیروئید دادم مقدارش اینا بود
tsh=5/89 range 0/3_4
t4=8/2 range 5_12
t3=103/7 range 80_210
تو اینجا فقط Tsh ام نرمال نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیییلی مقدارش زیاده ؟؟؟؟؟؟ یعنی من کم کاری تیروئید دارم و باید همیشهههههه دارو بخورم؟

افسانه
2011-09-14, 12:21 PM
سمیرا جون خوبی؟ میشه در مورد فواید COQ10 یه توضیحی بدی؟ فکر میکنم مکمل مهم و ضروری باشه ولی اطلاعات مردم در موردش خیلی کم هست.
ممنون{53}

*Samira*
2011-09-20, 11:11 AM
سلام دوست من خسته نباشید
من آزمایش تیروئید دادم مقدارش اینا بود
tsh=5/89 range 0/3_4
t4=8/2 range 5_12
t3=103/7 range 80_210
تو اینجا فقط Tsh ام نرمال نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیییلی مقدارش زیاده ؟؟؟؟؟؟ یعنی من کم کاری تیروئید دارم و باید همیشهههههه دارو بخورم؟
سلام الي خانومي. به روزمنو خوش اومدي عزيزم.
من متاسفانه نمي تونم راهنمايي چنداني برات بكنم. چون همون طور كه گفتم داروساز هستم و اينجا هم فقط در حيطه دارويي اطلاعات به دوستام مي دم.
اما با توجه به اينكه شما TSH بالايي داري بهترين كار مشورت با پزشك متخصص هست تا شما رو در اين زمينه راهنمايي كنه. اگه در خصوص دارويي سوال داشتي در خدمتت هستم عزيزم.{53}

*Samira*
2011-09-20, 11:19 AM
سمیرا جون خوبی؟ میشه در مورد فواید COQ10 یه توضیحی بدی؟ فکر میکنم مکمل مهم و ضروری باشه ولی اطلاعات مردم در موردش خیلی کم هست.
ممنون{53}
سلام افسانه جون. خيلي ممنونم ازت. بله اين مكمل جزو مكمل هاي مفيدي هست كه اطلاع رساني در موردش خيلي كمه. به زودي در قسمت اطلاعات دارويي در موردش مي نويسم عزيزم.{53}

vivien
2011-11-11, 02:13 PM
دوست عزیز سلام{53}.میخواستم لطف کنید و اطلاعاتی در مورد آمپول Hyalgan بنویسید.دکترم شش تا از این آمپولها برای تزریق داخل زانوم تجویز کرده:35: .آیا برای مشکل من (تخریب غضروف زانو)مفیده و بعدها عوارضی ایجاد نمی کنه؟{2 (26)}یواشکی اعتراف کنم که {secret}من از این شش تا تزریق که بدون بیهوشی انجام میشه میترسم{2 (4)}:42:{tissue} آیا داروئی برای بیحسی زانو وجود داره تااین شش تزریق زیاد دردناک نباشه؟{65}{66}این تزریقها معمولا هفتگیه یا دو هفته یکبار؟:35:خلاصه دوست جونم زحمت کشیده و هر اطلاعاتی که میدونید برام بنویسید لطفا{withthanks}:11:{thankyou}

*Lotus*
2011-11-11, 02:45 PM
سلام.

من از بچگی کم گوشتخوار بودم و غذاهای گوشتی رو خیلییی کم استفاده میکردم تا اینکه از پارسال کامل گیاهخوار شدم. البته از نوع لاکتو اوو وجترین Lacto ovo Vegatarian یعنی از لبنیات و تخم مرغ استفاده میکنم. چند سال پیش آزمایش خون که دادم کم خونی نداشتم و همه چیز نرمال بود.

میخوام بدونم احتیاجی هست که من از مکملها استفاده کنم؟ اگه آره چه مکمل یا مولتی ویتامینی رو پیشنهاد میکنید؟

ممنون.

negar55
2011-11-12, 09:01 AM
سلام سمیرا جون خوبی خانمی؟
عزیزم مامانم دیسک کمر داره و کمی پاهاش حالت گز گز داره اخیرا دچار یه بیماری قارچی شده بود که دکتر بهش قرص کلماستین و فلوکونازول 50 میلی داده بعد از خوردن این قرصها کمر درد و پاهاش بهتر شده
این قرصها حالت مسکن هم دارند ؟ می تونه قرص ها رو تمدید کنه؟:11:

*عاطفه*
2011-11-12, 12:53 PM
دوستاي گلم
تا حالا شده بي بي چك اشتباه كنه؟؟شنيديد يا ديديد؟
شرمنده كه بي ربط بود چون جاي مناسبي پيدا نكردم{53}

Princess
2011-11-12, 01:13 PM
سلام سمیرا جون{2 (6)}{53}
منم یه سوال فوری دارم
تقریبا 2 هفته پیش به خاطر سوزش معدم رفتم دکتر
داروهایی که بهم داد:
شربت دی سیکلومین که یه هفته ای خوردم تموم شد
کپسول امپرازول
و قرص متوکلوپرامید
کپسولی که میخورم واسم هیچ عوارضی نداره
ولی قرصه خیلی بده وقتی که میخورم همش یه احساس گیجی دارم و خوابم میگیره
میخوام بدونم این قرصه واسه چیه؟ میشه نخورمش؟
چون خیلی اذیتم میکنه

دوره درمانم یه ماهست هنوز 2 هفته دیگه مونده تا تموم بشه چیکار کنم؟

*Samira*
2011-11-13, 12:04 PM
دوستان گلم ببخشين من يه مدت نمي اومدم. الان سعي مي كنم به همه سوالات شما دوستان گلم جواب بدم.

*Samira*
2011-11-13, 12:25 PM
دوست عزیز سلام{53}.میخواستم لطف کنید و اطلاعاتی در مورد آمپول Hyalgan بنویسید.دکترم شش تا از این آمپولها برای تزریق داخل زانوم تجویز کرده:35: .آیا برای مشکل من (تخریب غضروف زانو)مفیده و بعدها عوارضی ایجاد نمی کنه؟{2 (26)}یواشکی اعتراف کنم که {secret}من از این شش تا تزریق که بدون بیهوشی انجام میشه میترسم{2 (4)}:42:{tissue} آیا داروئی برای بیحسی زانو وجود داره تااین شش تزریق زیاد دردناک نباشه؟{65}{66}این تزریقها معمولا هفتگیه یا دو هفته یکبار؟:35:خلاصه دوست جونم زحمت کشیده و هر اطلاعاتی که میدونید برام بنویسید لطفا{withthanks}:11:{thankyou}
سلام عزيزم. كاش قبل اينكه سوالت رو بپرسي سنت رو هم بهم مي گفتي. با اين حال من به طور كلي در مورد اين امپول يه سري مطلب برات مي نويسم.
امپول هيالگان به اسم ژنريك اسيد هيالورونيك هست كه اين ماده شباهت زيادي به مايع بين مفصلي داره. اين امپول به صورت تزريق داخل مفصلي هست كه براي كاهش درد در بيماران استئو ارتريت كه به داروهاي معمول جواب ندادن تجويز ميشه. البته موارد مصرف ديگه اي هم داره. معمولا هفته اي يكبار تزريق مي شه و يه درمان سه هفته اي كافي هست. البته در افراد مختلف فرق مي كنه.
اگه فردي حساسيت به تخم مرغ داشته باشه و يا عفونت در ناحيه زانو و اطرافش باشه نبايد اين دارو رو استفاده كنه. تا 48 ساعت بعد از اولين تزريق نبايد از زانو هات زياد كار بكشي. پياده روي طولاني، دويدن، حمل بار سنگين و ...
امكان داره فرد به مواد دارو حساسيت بده مثل تورم لب و صورت و مشكل تنفسي و .. كه اگه خداي نكرده اين اتفاق براتون افتاد بهتره حتما پزشكتون رو مطلع كنين.
ديگر عوارض دارو عبارتند از درد مفصل، سردرد،حساسيت پوستي و ...
در دوران بارداري و شيردهي هم نبايد اين دارو استفاده بشه.
از تريق هاش نترس. درد زيادي نداره و اگه اذيت شدي امكان داره دكتر با يه داروي بي حسي امپول رو به زانوت تزريق كنه. اينكه اين دارو واقعا كارا هست و يا نه روش خيلي بحث ميشه اما كساني كه تزريقات رو انجام دادن اكثرا راضي هستن.
اگه سوال ديگه اي داشتي من هستم عزيزم. اميدوارم زودتر بهبود بيابي.{53}

*Samira*
2011-11-13, 12:37 PM
سلام.

من از بچگی کم گوشتخوار بودم و غذاهای گوشتی رو خیلییی کم استفاده میکردم تا اینکه از پارسال کامل گیاهخوار شدم. البته از نوع لاکتو اوو وجترین Lacto ovo Vegatarian یعنی از لبنیات و تخم مرغ استفاده میکنم. چند سال پیش آزمایش خون که دادم کم خونی نداشتم و همه چیز نرمال بود.

میخوام بدونم احتیاجی هست که من از مکملها استفاده کنم؟ اگه آره چه مکمل یا مولتی ویتامینی رو پیشنهاد میکنید؟

ممنون.
سلام نيلوفر جون. من نمي دونم چرا اينقدر گياهخواري باب شده. ما بدنمون به هر دو نوع مواد گياهي و گوشتي نياز داره. اكثر مواد ضروري هم در مواد گوشتي هست. با اين حال نوع لاكتو خيلي بهتر از وجيترين محض هست.
مهموترين نكته اين هست كه در گياهخواري يه سري از مواد موثر در خون سازي وارد بدن نمي شه مثل ويتامين B12 كه اصلا در مواد گياهي نيست. بهتره از مكمل هاي خون سازي كه حاوي اهن+ اسيد فوليك+ ويتامين B12 هست استفاده كني. در صورت مصرف لبنيات و تخم مرغ بهتره اين مواد حتما در رژيم روزانه ات باشه تا اسيد امينه هاي ضروري كه فقط در منابع حيواني هست رو هم به بدنت برسوني. بهتره از نوع شير با چربي بالا استفاده كني تا ويتامين هاي محلول در چربي مثل ويتامين A D هم وارد بدنت بشه. من به كل توصيه مي كنم رژيم غذايي كاملي داشته باشيم تا متوسل به مكمل هاي دارويي بشيم اما مصرف مكمل مولتي ويتامين+ مينرال خوب مي تونه بهت كمك كنه و اگه ماهي هم مصرف نمي كني و مصرف زياد تخم مرغ هم توصيه نمي شه براي تامين امگا 3 از مكمل اين دارو استفاده كني.
موفق باشي عزيزم.{53}

*Samira*
2011-11-13, 12:42 PM
سلام سمیرا جون خوبی خانمی؟
عزیزم مامانم دیسک کمر داره و کمی پاهاش حالت گز گز داره اخیرا دچار یه بیماری قارچی شده بود که دکتر بهش قرص کلماستین و فلوکونازول 50 میلی داده بعد از خوردن این قرصها کمر درد و پاهاش بهتر شده
این قرصها حالت مسکن هم دارند ؟ می تونه قرص ها رو تمدید کنه؟:11:
سلام عزيزم. مرسي.
داروهايي كه دكتر براي مادرتون تجويز شده كلماستين از رده داروهاي انتي هيستاميني هست كه اثر ضد خارش و ضد حساسيت داره و اثر ضد دردي نداره.
كپسول فلوكونازول هم يه داروي ضد قارچي هست كه براي درمان يه سري از قارچ ها استفاده ميشه. .و باز اثر ضد دردي نداره.
اگه هم زمان با مصرف اين داروها مادرت داروي ديگه اي مصرف مي كرده احتمال داره كه در اثر تداخل دارويي موثر فلوكونازول با اون دارو ، اثر دارو زياد شده و مادرتون احساس كنه كه حالش بهتره. من احتمال ديگه اي نمي دم. نگفتي داروهاي ديگه مامانت چي هست.
اما در هر صورت تجديد اين داروها اصلا توصيه نمي شه و با بهبودي بيماري قارچي بهتره دارو بعد تموم شده دوره مصرفش قطع بشه.

*Samira*
2011-11-13, 12:45 PM
دوستاي گلم
تا حالا شده بي بي چك اشتباه كنه؟؟شنيديد يا ديديد؟
شرمنده كه بي ربط بود چون جاي مناسبي پيدا نكردم{53}
سلام عاطفه جان. بله امكان داره بي بي چك هم اشتباه كنه!!
البته هر روش ازمايشگاهي كه به صورت كيت هست امكان داره تا يه چند درصدي خطا بده. در مورد بي بي چك چون خود فرد داره ازمايش مي كنه خطاي فردي خيلي مي تونه دخيل باشه در جواب اشتباه. بخصوص زمان نامناسب تست و ...
اگه سوالي باشه من در خدمتت هستم عزيزم.{53}

*Samira*
2011-11-13, 12:54 PM
سلام سمیرا جون{2 (6)}{53}
منم یه سوال فوری دارم
تقریبا 2 هفته پیش به خاطر سوزش معدم رفتم دکتر
داروهایی که بهم داد:
شربت دی سیکلومین که یه هفته ای خوردم تموم شد
کپسول امپرازول
و قرص متوکلوپرامید
کپسولی که میخورم واسم هیچ عوارضی نداره
ولی قرصه خیلی بده وقتی که میخورم همش یه احساس گیجی دارم و خوابم میگیره
میخوام بدونم این قرصه واسه چیه؟ میشه نخورمش؟
چون خیلی اذیتم میکنه

دوره درمانم یه ماهست هنوز 2 هفته دیگه مونده تا تموم بشه چیکار کنم؟
سلام عزيزم. تنها مشكلت فقط سوزش معده بود يا مشكل ديگه مثل درد و تهوع هم داشتي؟؟
كپسول امپرازول براي كاهش ترشح اسيد معده هست و در مواردي كه فرد دچار سوزش معده و ترش كردن معده باشه از داروهايي هست كه زياد تجويز ميشه.
اما شربت دي سيكلومين اكثرا براي دل درد هست و كاهش حركات دستگاه گوارش. قرص متوكلوپراميد هم اثر ضد تهوع داره و همراه داروي انتي اسيد براي سوزش معده تجويز ميشه.
به نظرم اگه با خوردن اين دارو حالت بد ميشه بهتره مقدار داروي رو كم كني. اگه هر 8 ساعت يكي مي خوري اون رو به هر 8 ساعت نصف قرص تبديل كني تا عارضه اون كاهش پيدا كنه. اما دوره مصرف داروها ت ور كامل طي كن. و در اين مدت اصلا غذاهاي محرك مثل سرخ كردني و ... استفاده نكن.{53}

Princess
2011-11-13, 02:41 PM
مرسی سمیرا جون:11:{2 (6)}{53}

نه فقط مشکلم سوزش معده بود با خوردن بعضی از غذاها خیلی شدیدتر میشه
پس از این به بعد نصفشو میخورم{1}

*Lotus*
2011-11-14, 01:08 PM
سلام نيلوفر جون. من نمي دونم چرا اينقدر گياهخواري باب شده. ما بدنمون به هر دو نوع مواد گياهي و گوشتي نياز داره. اكثر مواد ضروري هم در مواد گوشتي هست. با اين حال نوع لاكتو خيلي بهتر از وجيترين محض هست.
مهموترين نكته اين هست كه در گياهخواري يه سري از مواد موثر در خون سازي وارد بدن نمي شه مثل ويتامين B12 كه اصلا در مواد گياهي نيست. بهتره از مكمل هاي خون سازي كه حاوي اهن+ اسيد فوليك+ ويتامين B12 هست استفاده كني. در صورت مصرف لبنيات و تخم مرغ بهتره اين مواد حتما در رژيم روزانه ات باشه تا اسيد امينه هاي ضروري كه فقط در منابع حيواني هست رو هم به بدنت برسوني. بهتره از نوع شير با چربي بالا استفاده كني تا ويتامين هاي محلول در چربي مثل ويتامين A D هم وارد بدنت بشه. من به كل توصيه مي كنم رژيم غذايي كاملي داشته باشيم تا متوسل به مكمل هاي دارويي بشيم اما مصرف مكمل مولتي ويتامين+ مينرال خوب مي تونه بهت كمك كنه و اگه ماهي هم مصرف نمي كني و مصرف زياد تخم مرغ هم توصيه نمي شه براي تامين امگا 3 از مكمل اين دارو استفاده كني.
موفق باشي عزيزم.{53}

ممنون سمیرا جون از اینکه جواب سوالمو دادی. حق با شماست. گیاهخواری خیلی باب شده چون مردم روز به روز به اینکه گیاهخواری رژیم سالمتریه و همینطور اینکه گوشت و فراورده های اون چه ضررهایی برای بدن داره پی میبرن. من هدفم از انتخاب رژیم گیاهخواری سالم زندگی کردن نبود. از بچگی علاقه ای به خوردن گوشت نداشتم چون نمیتونستم قبول کنم که غذای من با کشته شدن یه موجود بی گناه فراهم بشه. تا پارسال بعضی از محصولات گوشت رو به اصرار خانواده میخوردم اما وقتی تحقیق کردم دیدم انسان طبیعتا گیاهخوار بوده و به مرور بدن خودش رو به خوردن گوشت عادت داده. به همین دلیل کامل گیاهخوار شدم.
اگه شما یا دوستان مایل بودید میتونم این مطالب رو براتون قرار بدم.

عارف133
2011-11-21, 11:13 PM
با سلام بنده مبتلا به عفونت سینوسی هستم که دکتر یک باکس آموکسی کلاو 625تجویز کرده ولی به علت پیدایش عوارضی مثل سرگیجه با اینکه نصف داروها را مصرف کرده بودم امروز آن را کنار گذاشتم آیا برایم مشکلی ایجاد می کند اگر آری چه کنم؟

nastaran_1345
2011-11-22, 03:25 AM
سلام..شاید جاش اینجا نباشه درغیراینصورت خودتن زحمت انتقالش رابکشید ولی خواهش مینکم سوالم را سریع جواب بدین چون فوریه. من آدرس یک پزشک قلب مجرب را در شهررشت میخوام واسه یک از عزیزانم. خواهش میکنم عزیزانی که تو رشت زندگی میکنن سریعتر جواب بدین .با تشکر فراوان از همگی

*Samira*
2011-11-24, 09:08 PM
با سلام بنده مبتلا به عفونت سینوسی هستم که دکتر یک باکس آموکسی کلاو 625تجویز کرده ولی به علت پیدایش عوارضی مثل سرگیجه با اینکه نصف داروها را مصرف کرده بودم امروز آن را کنار گذاشتم آیا برایم مشکلی ایجاد می کند اگر آری چه کنم؟
سلام دوست خوب. به روزمنو خوش اومدی.{53}
اگه تشخیص قطعی داده شده که مشکل عفونت سینوسی داری بهتره حتما دارویی که تجویز شده رو تا انتها مصرف کنی. فکر نمی کنم مشکل سرگیجه اونقدر حاد و شدید باشه. مضاف بر اینکه احتمال داره این سرگیجه به علت عارضه دارویی نباشه.چون عفونت سینوس ها درمانش حتما انتی بیوتیک درمانی هست و اونم یه دوره مشخص. اگه در وسط مصرف دارو اون قطع بشه نه تنها عفونت برطرف نمی شه بلکه باکتری های مولد عفونت به دارو مقاومتر خواهند شد.
بهترین کار مراجعه مجدد به پزشکتون هست و ادامه دارو هاتون.
اما در کنار اون با رعایت یه سری کارها می تونین مشکل سینوس هاتون رو تا حدی برطرف کنین. مثل عدم قرار گیری در محیط سرد و زیرش وزش باد شدید. انجام روزانه بخور اوکالیپتوس و بابونه و مصرف مایعات فراوان و ایتفاده از سرم های شستشو برای شستشوی سینوسها.

*Samira*
2011-11-24, 09:10 PM
سلام..شاید جاش اینجا نباشه درغیراینصورت خودتن زحمت انتقالش رابکشید ولی خواهش مینکم سوالم را سریع جواب بدین چون فوریه. من آدرس یک پزشک قلب مجرب را در شهررشت میخوام واسه یک از عزیزانم. خواهش میکنم عزیزانی که تو رشت زندگی میکنن سریعتر جواب بدین .با تشکر فراوان از همگی
نسترن عزیز. متاسفانه من نمی تونم کمکی بهتون بکنم. این تاپیک هم مختص سوالات پزشکی و دارویی هست اما بهترین کار مراجعه به بیمارستان قلب شهرتون و پرس و جو از بخش قلب و اورژانس قلب اونجاست.
موفق باشید.

پروشات
2011-11-25, 12:12 PM
سلام . سمیرا جونم{tt1} .خیلی دلم برات تنگ شده اصلا دیگه نمی بینمت. :3:{2 (6)}
یه سوال از روی ازمایش خون چی نشون میده ادم کم خونی داره یا فقر اهن؟

قرص اهنی که مثل ایزی ایرون باشه (نوع مرغوب و با عوارض کمتر..) بهم معرفی میکنی؟؟؟؟؟

سوالم خیلی فوریه عزیزم .{63}

vivien
2011-11-25, 01:24 PM
حانم دکتر مهربون و عزیزسمیرا جون {2 (6)}سلام.ممنون {thankyou}که وقت میگذارید و به سوالات جواب میدید.عزیزم من حدود یک ساله قرص Glucosamine MSM مصرف میکنم.یکی از دکترهام یک دوره قرص piascledine رو برام نوشت ولی دوتا دکتر رو دیگه با همون Joint RX موافقن که همونو حدود یک ساله دارم میخورم.حالا دکتر فیزیو تراپی میگه اون قرص باعث دیابت میشه و با move fre advance موافقه.میخواستم نظر شما رو بدونم چون من حالا حالاها باید از این قرص مصرف کنم.:35:از دو تا جراح زانوم (یکی که آرتروسکوپی زانو رو انجام داد و یکی دیگه که تزریق HYALGANرو برای داخل زانوم تجویز کرده) درباره ارتباط GLOCOSAMIHNE و دیابت پرسیدم جواب درست حسابی بهم ندادن.{2 (26)}سوال دوم درباره قرص osteofos 70 است.بین هندی و فرانسوی و امریکائی این قرص فرقی هست؟کدومش رو مصرف کنم بهتره چون حالا حالا هم این قرص رو باید بخورم.{dash3}آخرین سوال هم اینه من دو هفته ای یکبار باید آمپول D3بزنم .میخواستم ببینم مشابه این آمپول قرص هم هست؟(برای کسانی که از تزریق آمپول خسته شدند{20}{66})ببخشید با سوالاتم خسته ات کردم.ممنون از راهنمائیتون{thankyouyellow}{2 (5)}:11:{103}

*Samira*
2011-11-25, 09:02 PM
سلام . سمیرا جونم{tt1} .خیلی دلم برات تنگ شده اصلا دیگه نمی بینمت. :3:{2 (6)}
یه سوال از روی ازمایش خون چی نشون میده ادم کم خونی داره یا فقر اهن؟

قرص اهنی که مثل ایزی ایرون باشه (نوع مرغوب و با عوارض کمتر..) بهم معرفی میکنی؟؟؟؟؟

سوالم خیلی فوریه عزیزم .{63}
نرگس جووووووونم.خوبی؟ باباجان شما کجایی؟ منم خیلی دلم برات تنگ شده. :11::11:
از روی ازمایش خون میشه خیلی چیزها رو فهمید عزیزم. منظورت چیه؟!! فاکتورها و عوامل زیادی هستن که با تست خون اندازه گیری می شن.
یکی شون اندازه گیری اهن و دیگری اندازه گیری هماتوکریت هست. و شمارش گلبولهای قرمز و سفید خون.
کم خونی عوامل متعدد داره که یکی از عواملش به علت فقر اهن هست. و میشه با تست خون اون رو مشخص کرد.
خود قرص ایزی ایرون نوع خوبی هست که مقدار اهن و اسید فولیک خوبی داره و معمولا عارضه کمتری نسبت به قرص های ایرانی داره. اما از قرص های خارجی دیگه ما قرص ایرونرم ironorm رو داریم که میزان اهنش یه کم از ایزی ارون بیشتر هست. همین طور کپسول فروگولوبین اصل انگلیسی هم ترکیب خوب و کاملی داره. هر کدو.م از این ها رو تهیه و مصرف کنی خوبن و مرغوبن.
موفق باشی عزیزم.:11:

*Samira*
2011-11-25, 09:18 PM
حانم دکتر مهربون و عزیزسمیرا جون {2 (6)}سلام.ممنون {thankyou}که وقت میگذارید و به سوالات جواب میدید.عزیزم من حدود یک ساله قرص Glucosamine MSM مصرف میکنم.یکی از دکترهام یک دوره قرص piascledine رو برام نوشت ولی دوتا دکتر رو دیگه با همون Joint RX موافقن که همونو حدود یک ساله دارم میخورم.حالا دکتر فیزیو تراپی میگه اون قرص باعث دیابت میشه و با move fre advance موافقه.میخواستم نظر شما رو بدونم چون من حالا حالاها باید از این قرص مصرف کنم.:35:از دو تا جراح زانوم (یکی که آرتروسکوپی زانو رو انجام داد و یکی دیگه که تزریق HYALGANرو برای داخل زانوم تجویز کرده) درباره ارتباط GLOCOSAMIHNE و دیابت پرسیدم جواب درست حسابی بهم ندادن.{2 (26)}سوال دوم درباره قرص osteofos 70 است.بین هندی و فرانسوی و امریکائی این قرص فرقی هست؟کدومش رو مصرف کنم بهتره چون حالا حالا هم این قرص رو باید بخورم.{dash3}آخرین سوال هم اینه من دو هفته ای یکبار باید آمپول D3بزنم .میخواستم ببینم مشابه این آمپول قرص هم هست؟(برای کسانی که از تزریق آمپول خسته شدند{20}{66})ببخشید با سوالاتم خسته ات کردم.ممنون از راهنمائیتون{thankyouyellow}{2 (5)}:11:{103}
سلام عزیزم. امیدوارم هرچه زودتر حالت بهتر بشه. سوالاتت رو یکی یکی جواب میدم.
1. اول اینکه قرص هایی که نام بردی گلوکز امین و جوینترکس و مووفری همگی داروی اصلیشون همون گلوکزامین هست و هر کدوم بسته به نوع فرمولاسیونش یه سری مواد دیگه داره. اما داروی اصلی رو گلوکز امین هست. داروی پیازکلیدین یه دارو با بیس گیاهی هست که برای درمان التهابات و دردهای روماتیسمی تجویز میشه. اما هیچ کدوم از این داروها باعث ایجاد بیماری دیابت نمی شن. اصلا نگران نباش. فقط درمورد افرادی که خودشون مبتلا به دیابت هستن باید با احتیاط مصرف بشه .البته در مورد افزایش قندخون با مصرف گلوکزامین ها در افراد دیابتی هم اختلاف نظر هست. در هرحال در مورد فردی با میزان قندخون نرمال هیچ نگرانی وجود نداره. فرد فیزیوتراپیست هم متاسفانه از بیس داروها خبر نداشته که چنین حرفی زده.
2. داروی استئوفوز هم از دارئوهایی هست که برای جلوگیری از پوکی استخوان تجویز میشه. انواع ایرانی و هندی و امریکایی هست که خوب نوع امریکایی خیلی مرغوب هست اما هزینه بالایی داره. نوع هندی هم کیفیت خوبی داره و مصرف کننده هاش زیاده و از اون راضی هستن و به نسبت امریکایی خیلی ارزون تر هست. نوع امریکایی به اسم فوزومکس هست و نوع ایرانی همون الندرونیت.
با توجه به هزینه ای که می خوای بکنی می تونی یکی از انواع امریکایی یا هندی اون رو تهیه و مصرف کنی.
3. ویتامین D3 هم به صورت تزریقی هست و هم به صورت کپسول نرم. می تونی با پزشکت مشورت کنی و اگه صلاح دید بهت نوع کپسولیش رو بده تا از تزریقات مکرر خلاص بشی. اما چون جذب نوع تزریقی بالاتر از خوراکی هست پزشکان ترجیح میدن نوع تزریقی رو بدن. اما نوع خوراکی هم تقریبا همون کارایی رو داره. در ضمن قرار گرفتن روزانه زیر نور افتاب هم خیلی کمک به سنتز ویتامین دی در بدن می کنه.
عزیزم باز هر سوالی داشتی من در خدمتم. دعا می کنم زودتر از دست این همه دکتر و دارو خلاص بشی و زودتر خوب بشی.{53}

Neda-V
2011-11-25, 09:21 PM
سلام خانم دکتر سمیرا
کرم واژینال کلوتریمازول ممکنه باعث ایجاد لکه بینی بشه؟ممنونم

*Samira*
2011-12-04, 12:10 PM
سلام خانم دکتر سمیرا
کرم واژینال کلوتریمازول ممکنه باعث ایجاد لکه بینی بشه؟ممنونم
سلام عزيزم.
اصولا چنين عارضه اي با كرم واژينال كلوتريمازول ما نداريم و نمي تونه ايجاد لك بيني كنه. لك بيني به علت تغييرات هورموني اتفاق مي افته. مگر اينكه اپليكاتور رو به درستي استفاده نكرده باشين و ايجاد يه خراش و مقدار خيلي كمي خون ريزي بكنه كه اونم خيلي بعييده.

roya5
2011-12-09, 01:58 PM
سلام سميرا جون عزيزم چند تا سوال داشتم ممنون ميشم جوابمو بدي من مدت يكساله صورتم پر از جوش شد وچندين دكتر رفتم تا اينكه آزمايش هورمون دادم دكتر گفت هورمون جنسيت يه كمي بالاست تا حالا 6 ماهه كه دارم قرص اسپيرونولاكتون ميخورم نصفي صبح و نصفي شب و يكي از هورمونام پايين امده ولي يكي ديگه هنوز بالاست الان مشكلم اينكه موهام خيلي ميريزه بايد چيكار كنم واينكه قصد بارداري دارم ممكنه هورمونام تنظيم بشه و اينكه صورتم لاغر شده وخيلي هم رنگم زرد شده كم خون هستم وقرص آهن ميخورم همه سر كوفت ميزنن وناراحتم ميكنن بخاطر صورتم . دارويي هست كه صورتم پر تر بشه سميرا جون ممنون ميشه جوابمو زود بديد{63} دارم افسرده ميشم.

neda_m
2011-12-09, 02:47 PM
سلام خانم دکتر من پسرم 6 سالش وکم خونی داره دکترش قرص فولیک اسید وشربت روی رو تجویز کرده وگفتن نیازی به خارجیش نیست برای 3 ماه هستش ایا این داروی ایرانی میتونه مشکلشو حل کنه وعوارضی نداره واگه خارجیش با مارک بهتر هستش که نتیجه بهتر میده لطفا معرفی کنید متشکرم

asallll
2011-12-09, 02:58 PM
سلام سمیرا جون منم موهام به خاطر rejhim بد خیلی کمم شده و صورتمم لاغر{20} میشه کمکم کنین بگین چه کار کنم؟ 20 سالمه و متاهلم اکوفان و زینک هم (نامرتب)استفاده می کنم

asallll
2011-12-09, 03:31 PM
یه سوال دیگه ام با عرض شرمندگی داشتم راجع به تعیین جنسیت نینی{2 (4)} چه راهی از همه مطمئن تره؟

*Samira*
2011-12-10, 01:59 PM
سلام سميرا جون عزيزم چند تا سوال داشتم ممنون ميشم جوابمو بدي من مدت يكساله صورتم پر از جوش شد وچندين دكتر رفتم تا اينكه آزمايش هورمون دادم دكتر گفت هورمون جنسيت يه كمي بالاست تا حالا 6 ماهه كه دارم قرص اسپيرونولاكتون ميخورم نصفي صبح و نصفي شب و يكي از هورمونام پايين امده ولي يكي ديگه هنوز بالاست الان مشكلم اينكه موهام خيلي ميريزه بايد چيكار كنم واينكه قصد بارداري دارم ممكنه هورمونام تنظيم بشه و اينكه صورتم لاغر شده وخيلي هم رنگم زرد شده كم خون هستم وقرص آهن ميخورم همه سر كوفت ميزنن وناراحتم ميكنن بخاطر صورتم . دارويي هست كه صورتم پر تر بشه سميرا جون ممنون ميشه جوابمو زود بديد{63} دارم افسرده ميشم.
سلام دوست عزيزم. اميدوارم زودتر مشكلاتي كه گفتي حل بشه. صورت پرجوش و ريزش موي سر و رشد بيش از اندازه موهاي صورت و بدن و اختلالات پريود و ... از علايم اختلالات هورموني هست كه با مصرف داروهاي هورموني در دراز مدت درمان ميشه. يكي از اين داروها كه اثر خوبي هم داره داروي اسپيرنولاكتون هست. اما اين دارو به تنهايي معمولا درمان كننده همه اختلال نيست و معمولا همراهش يه داروي هورموني ديگه تجويز ميشه. من نمي دونم كدوم يكي از هورمونهات كم و زياد هست. اما بهتره با يه پزشك متخصص زنان يا پوست مشورت كني و زير نظر اون درمانت رو ادامه بدي. در صورت رفع مشكل هورمونيت مطمئنا توانايي بارداري رو پيدا خواهي كرد و مشكلي نخواهي داشت به اميد خدا.
اينكه لاغر و زرد هستي در ازمايشهات كمبود اهن داشتي بهتره حتما به مصرف اهن ادامه بدي و از نظر تغذيه اي هم يه رژيم متعادل از همه رده هاي غذايي رو داشته باشي تا مشكل كم خوني و لاغري ات هم برطرف بشه.
در نهايت به انرژي هاي منفي كه اطرافيان بهت وارد مي كنن توجه نكن. ورزش مناسب و حفظ روحيه و درمان مناسب زير نظر پزشك مي تونه در عرض چند ماه وضعيت بدنيت رو بهبود بده.{53}

*Samira*
2011-12-10, 02:04 PM
سلام خانم دکتر من پسرم 6 سالش وکم خونی داره دکترش قرص فولیک اسید وشربت روی رو تجویز کرده وگفتن نیازی به خارجیش نیست برای 3 ماه هستش ایا این داروی ایرانی میتونه مشکلشو حل کنه وعوارضی نداره واگه خارجیش با مارک بهتر هستش که نتیجه بهتر میده لطفا معرفی کنید متشکرم
سلام ندا جون. به نظر منم همين داروهاي ايراني هم به خوبي جوابگوي نياز ما هستن و لزومي به صرف هزينه بالا نيست. من نمي دونم دقيقا مشكل پسرت چيه/ كمبود اهن يا كم خوني ناشي از كمبود اسيد فوليك. اما مصرف اسيد فوليك معمولا در اطفال باعث رفع يه سري از علايم كم خوني مي شه و دكترها هم تجويز مي كنن. شربت روي هم براي بهبود سيستم ايمني بدن بچه ها، رشد قدي اونها و بهبود وضعيت مو پوست اونها هست. از انواع خارجي اون شربت هاي زينك پلاس و شربت مولتي ويتامين+ روي كيندر و قطره ويتان و ... هست.
اما به نظرم همون تجويز و توصيه پزشك رو انجام بدين و مطمئن باشين كه نتيجه لازم رو مي گيرين.{53}

*Samira*
2011-12-10, 02:08 PM
سلام سمیرا جون منم موهام به خاطر rejhim بد خیلی کمم شده و صورتمم لاغر{20} میشه کمکم کنین بگین چه کار کنم؟ 20 سالمه و متاهلم اکوفان و زینک هم (نامرتب)استفاده می کنم
سلام عزيزم. همون طور كه خودت هم گفتي رژيم خيلي بد باعث ريزش شديد مو و پوست بد ميشه و معمولا اضافه وزن سريع جايگزين ميشه. به نظرم بهترين كار اينه كه حتما به يه متخصص تغذيه مراجعه كني و زير نظر اون رژيم غذايي داشته باشي. در كنارش مطمئنا همين پزشك بهتون يه سري مكمل مناسب تجويز مي كنه كه در بهبود مو و پوست صورتت اثر خواهد داشت. متاسفانه من چون اطلاعاتي از وضعيت رژيم و وزن و .. شما ندارم نمي تونم كمكي بهت بكنم.

*Samira*
2011-12-10, 02:10 PM
یه سوال دیگه ام با عرض شرمندگی داشتم راجع به تعیین جنسیت نینی{2 (4)} چه راهی از همه مطمئن تره؟
متاسفانه من در اين مورد تخصصي ندارم. چون داروساز هستم!!
اما يه سري مواد غذايي قبل از نزديكي اگه مصرف بشه مي تونه روي جنسيت اثرگذار باشه. همين طور رژيم غذايي هر دو زوج. اما اطلاعات دقيقي نمي تونم بهت بدم.{77}

Sarashpaz-Sepideh
2011-12-10, 03:40 PM
سميرا جون اگه فضولي نيس شما تو كدوم داروخونه كار ميكنين؟

roya5
2011-12-10, 08:49 PM
سلام دوست عزيزم. اميدوارم زودتر مشكلاتي كه گفتي حل بشه. صورت پرجوش و ريزش موي سر و رشد بيش از اندازه موهاي صورت و بدن و اختلالات پريود و ... از علايم اختلالات هورموني هست كه با مصرف داروهاي هورموني در دراز مدت درمان ميشه. يكي از اين داروها كه اثر خوبي هم داره داروي اسپيرنولاكتون هست. اما اين دارو به تنهايي معمولا درمان كننده همه اختلال نيست و معمولا همراهش يه داروي هورموني ديگه تجويز ميشه. من نمي دونم كدوم يكي از هورمونهات كم و زياد هست. اما بهتره با يه پزشك متخصص زنان يا پوست مشورت كني و زير نظر اون درمانت رو ادامه بدي. در صورت رفع مشكل هورمونيت مطمئنا توانايي بارداري رو پيدا خواهي كرد و مشكلي نخواهي داشت به اميد خدا.
اينكه لاغر و زرد هستي در ازمايشهات كمبود اهن داشتي بهتره حتما به مصرف اهن ادامه بدي و از نظر تغذيه اي هم يه رژيم متعادل از همه رده هاي غذايي رو داشته باشي تا مشكل كم خوني و لاغري ات هم برطرف بشه.
در نهايت به انرژي هاي منفي كه اطرافيان بهت وارد مي كنن توجه نكن. ورزش مناسب و حفظ روحيه و درمان مناسب زير نظر پزشك مي تونه در عرض چند ماه وضعيت بدنيت رو بهبود بده.{53}

سلام سميرا جون با حرفات اميدوارم كردي{2 (5)}. از اينكه برام وقت گذاشتي ممنون. عزيزم {2 (6)}

*Samira*
2011-12-12, 01:09 PM
سميرا جون اگه فضولي نيس شما تو كدوم داروخونه كار ميكنين؟
عزيزم چه فضوليه!! اگه همشهري من هستي و زنجان زندگي مي كني مي تونم بهت ادرس داروخونه اي كه كار مي كنم بدم تا همديگر رو ببينيم. من ساكن زنجان هستم!:11:

Neda-V
2011-12-12, 11:16 PM
سلام سمیرا جون خسته نباشی ببخشید یع سوال دارم من 10 روز مدروکسی پروژسترون مصرف کردم به نظرتون بعد از چند روز پریود میشم؟

*Samira*
2011-12-14, 11:37 AM
سلام سمیرا جون خسته نباشی ببخشید یع سوال دارم من 10 روز مدروکسی پروژسترون مصرف کردم به نظرتون بعد از چند روز پریود میشم؟
سلام عزيزم. معمولا قرص مدركسي پروژسترون رو از روز 14 پريود مي خورن به مدت 10 شب. كه روزي دو تا هست. بعد قطع و تموم شدن قرص ها بين 2-7 روز طول مي كشه تا ادم پريود بشه. بسته به شرايط و بدن فرد داره.

مامان مرجان
2012-01-03, 08:10 AM
سلام سمیرا جون
میشه بگی توی این داروهای تقویتی که برای مو اومده مثل سینره - مای - کریستال - ایورشه و...... کدوم از همه بهتره؟
من موهام ریزشش طبیعی هست اما کم پشت بوده کلا همیشه . چه محلولی رو مناسب میدونی شما؟

victor
2012-01-24, 01:27 PM
سلام من 8 سال هست دیابت دارم ورزش بدن سازی هم میکنم ولی بعضی مواقع یا بیشتر مواقع زیره چشمام گود میوفته و سیاه میشه این کمبود چه ویتامین هست چیکار کنم چی بخورم؟؟؟؟؟

negah
2012-01-24, 05:04 PM
سلام سمیرا جون ممنون از وقتی که میزاری قرص مدروکسی پروژسترون برا چه موردی تجویز میشه و مشابه قرص یاسمین چیزی هست؟ و همچنین قرص متفورمینم 500 ممنون:11:

victor
2012-01-25, 05:45 PM
سلام من 8 سال هست دیابت دارم ورزش بدن سازی هم میکنم ولی بعضی مواقع یا بیشتر مواقع زیره چشمام گود میوفته و سیاه میشه این کمبود چه ویتامین هست چیکار کنم چی بخورم؟؟؟؟؟

Hedieh
2012-01-30, 06:50 PM
سلام سمیرا جون ممنون از وقتی که میزاری قرص مدروکسی پروژسترون برا چه موردی تجویز میشه و مشابه قرص یاسمین چیزی هست؟ و همچنین قرص متفورمینم 500 ممنون:11:

عزيزم قرص مدروكسي پروژسترون رو براي خونريزي غير طبيعي رحم، كساني كه پريود ميشدن اما به هر علتي قطع شده، براي جلوگيري از بارداري استفاده ميشه....
قرص ياسمين يه قرص جلوگيري از بارداري هست كه جايگزينش (فقط توي قرص هاي ضد بارداري) ميتونه LD، HD، ديان و مارلون و .... باشه
البته شما كه متفورمين مصرف ميكنيد حتما با پزشك معالجتون درباره اين كه چه قرص ضد بارداري رو مصرف كنيد يه مشاوره بگيريد.

Hedieh
2012-01-30, 07:05 PM

عزيزم سياهي و گودي زير چشم ميتونه علت هاي مختلفي داشته باشه، ميتونه به علت كم خوني، خستگي، كم خوابي، بيماريهاي تيروئيد و در طول قاعدگي و .... باشه

اين كارها ميتونن براب بهبود موثر باشن {1}

1) پوست خيار رو به مدت 20 دقيقه روي پوستتون بذاريد
2) آب سيب زميني و يا چائي رو بخ يه پنبه يزنيد و به دور چشم بماليد و 20 دقسقه بذاريد بمونه
3) سبزيجات زياد بخوريد
4) آب 2 ليتر در روز بخوريد
5) به انذازه بخوابيد
6) وقتي كه صبح ها از خواب بيدار ميشيد صورتتون رو با آب خنك بشوريد.

يه سري روش هاي ديگه اي هم هست مثل استفاده از كرم دور چشم، تزريق چربي زير چشم، استفاده از آب رسان و ..... هست كه بايد طبق تجويز پزشك باشه....

negah
2012-01-30, 09:02 PM
عزيزم قرص مدروكسي پروژسترون رو براي خونريزي غير طبيعي رحم، كساني كه پريود ميشدن اما به هر علتي قطع شده، براي جلوگيري از بارداري استفاده ميشه....
قرص ياسمين يه قرص جلوگيري از بارداري هست كه جايگزينش (فقط توي قرص هاي ضد بارداري) ميتونه LD، HD، ديان و مارلون و .... باشه
البته شما كه متفورمين مصرف ميكنيد حتما با پزشك معالجتون درباره اين كه چه قرص ضد بارداري رو مصرف كنيد يه مشاوره بگيريد.

ممنون لطف کردین{53}

*Samira*
2012-04-08, 01:45 PM
سلام دوستان خوبم. من واقعا متاسفم كه بخاطر كلي مشكلات و مشغله اي كه داشتم چند ماهي نتونستم بيام سايت.
وقتي اومدم و ديدم دوست خوبمون هديه جون زحمت بخش پزشكي روزمنو رو متقبل شده خيلي خوشحال شدم.
در هر صورت من سعي مي كنم هفته اي دو تا سه بار به سايت سر بزنم. اگه كسي پرسش و سوالي داره من در خدمتتون هستم. با تشكر{53}

negar55
2012-04-09, 12:00 PM
سلام سمیرا جون
خوبی خانمی ؟خوشحالم برگشتی:11:

civil
2012-06-20, 09:36 AM
سلام.من تازه عضو شدم.میخواستم ببینم سؤالات پزشکی و دارویی رو کجا باید وارد کنم.ممنون{53}

Hedieh
2012-06-21, 12:34 PM
سلام.من تازه عضو شدم.میخواستم ببینم سؤالات پزشکی و دارویی رو کجا باید وارد کنم.ممنون{53}

سلام؛ به روز منو خوش اومدین {53}

شما میتونید سوالات داروئی خودتون رو در همین تاپیک بپرسین, و سوالات پزشکیتون رو در این تاپیک [Only registered and activated users can see links]

mojtabajoya
2012-06-24, 04:59 PM
سلام خانم دکتر من د وچاردردزانووکمردردهستم ورزش هم میکنم ازکپسولهای کلوکوزامین هم استفاده میکنم ولی بهبود پیدانشد ممنون میشم اگ راهنماییم کنید ازلطفت متشکرم{63}

Hedieh
2012-06-24, 07:17 PM
سلام خانم دکتر من د وچاردردزانووکمردردهستم ورزش هم میکنم ازکپسولهای کلوکوزامین هم استفاده میکنم ولی بهبود پیدانشد ممنون میشم اگ راهنماییم کنید ازلطفت متشکرم{63}

سلام آقا مجتبی

شما برای درد کمر و زانو به پزشک مراجعه کردید؟

کپسول گلوکزامین رو پزشک براتون تجویز کردن؟

اگر پیش متخصص اورتوپد نرفتید حتما این کار رو انجام بدید و ورزش و کپسولتون رو قطع کنید؛ و طبق نظر پزشک ورزش انجام بدید، شاید نوع ورزشی که میکنید باعث ایجاد درد بیشتر در کمر و زانوهاتون بشه....

یاسمن
2012-06-27, 01:15 AM
ببخشید خانم دکتر یه سوال داشتم
چند روز پیش به دلیل س گیجه شدید و تهوع( گلاب به روتون) دکتر رفتم که برام سرم دکستروز و آمپول نوشت . یکی از آمپولها غضلانی بود و یکیش هم داخل سرمی
سوالم اینکه بهم ناندرلون دکانوات داده ( یکیش که همون موقع عضله زد و یکش هم گفت یه هفته دیگه بزن). اصلا نمیدونم برا چیه ربطی به بیماری من نداشت
در ضمن مجرد هستم

Hedieh
2012-06-29, 12:36 AM
ببخشید خانم دکتر یه سوال داشتم
چند روز پیش به دلیل س گیجه شدید و تهوع( گلاب به روتون) دکتر رفتم که برام سرم دکستروز و آمپول نوشت . یکی از آمپولها غضلانی بود و یکیش هم داخل سرمی
سوالم اینکه بهم ناندرلون دکانوات داده ( یکیش که همون موقع عضله زد و یکش هم گفت یه هفته دیگه بزن). اصلا نمیدونم برا چیه ربطی به بیماری من نداشت
در ضمن مجرد هستم

عزیزم منم والا نمیدونم برای چی بهتون این دارو دادن {2 (26)}

شاید حواسشون پرت شده!!!!!!!!!!!!!!

ربطی به بیماری شما نداره، من اگر جای شما بودم دومین آمپول رو نمیردم :3:

شبهای تهران
2012-06-29, 12:37 AM
------------

شبنم 71
2012-07-29, 01:07 AM
سلام سمیرا جون
من ازمای ویتامین دی دادم 6 بود...خواستم بدونم خیلی کمه؟{2 (14)}

شبنم 71
2012-07-29, 01:10 AM
راستی یه سوال دیگه!!! من یبوست شدید دارم و تا حالا خیلی چیزا رو امتحان کردم اما اثرش کوتاه مدته.باید چیکار کنم؟؟؟

1956
2012-08-15, 10:05 PM
راستی یه سوال دیگه!!! من یبوست شدید دارم و تا حالا خیلی چیزا رو امتحان کردم اما اثرش کوتاه مدته.باید چیکار کنم؟؟؟
عزیزم منم یوبوست دارم ولی اگه اینو امتحان نکردین انجامش بدین مشکلتون خیلی حل میشه خاکشیرو بامقداری اب مخلوط کرده و10 دقیقه بجوشونید از صافی عبور بدید وجدا کنیدمقداری اب سرد روی اون بریزید .تا تلخی ان گرفته شود خاکشیر اماده شده رو در یخچال نگهداری کنید وهر روز 3ق از این بریزید در یک لیوان اب بنوشید با1ق عسل تا 40 روز میل کنید و3روز قطع کنید ودوباره در طول سال تکرار کنید ای دستور ازنظر طب سنتی هست ببخشید استادان اگر فضولی شد وبجای شما جواب دادم :11: به امید سلامتی

مارال خانم
2012-08-16, 06:43 PM
ببخشید ولی امپول ناندرولون برای تنظیم فشار خون هست مخصوصا وقتی که پایین باشه این سوزن و برای نرمال شدن فشار خون میدن منم چون فشار پایین هستم هر وقتی که حالم خیلی بد میشه دکترم بهم از این سوزنها میده تا چند وقتی خوبم.

Hedieh
2012-08-18, 12:19 PM
ببخشید ولی امپول ناندرولون برای تنظیم فشار خون هست مخصوصا وقتی که پایین باشه این سوزن و برای نرمال شدن فشار خون میدن منم چون فشار پایین هستم هر وقتی که حالم خیلی بد میشه دکترم بهم از این سوزنها میده تا چند وقتی خوبم.

ناندرولون استروئید هستش و کارش افرایش فشار خون نیست، بلکه اقزایش فشار خون از عوارض این دارو هستش...

SAHAR NAAZ
2012-08-18, 12:31 PM
هدیه جان. من از این پمادهای داخلی برای عفونت دارم. اگه حامله باشم میتونم ازش همچنان استفاده کنم؟؟؟؟

Hedieh
2012-08-20, 10:34 AM
هدیه جان. من از این پمادهای داخلی برای عفونت دارم. اگه حامله باشم میتونم ازش همچنان استفاده کنم؟؟؟؟

سحر جان اسم داروئی که استفاده میکنید چیه؟؟؟

farahnazi
2013-09-03, 07:29 PM
سلام. بسیار عالی که اینطور دلسوزانه پاسخ میدید پیشاپیش ممنونم. من تازه عضو شدم و میخواستم تفاوت بارز بین فوزوماکس واستئوفوز هندی رو بدونم .اولی که اصلا پیدا نمیشه ولی آیا میشه به دومی اعتماد داشت واونو مصرف کرد؟واقعا اثر بخش هست ؟ممنون میشم پاسخ بدید.

22262
2014-04-15, 09:36 AM
بچه ها من d3 ازمایش دادم 14 هست.خیلی پایینه؟چکار کنم؟

Mah Sa
2014-04-15, 09:39 PM
بچه ها من d3 ازمایش دادم 14 هست.خیلی پایینه؟چکار کنم؟

با اجازه دوستان من جواب بدم ولی تاکید میکنم بازم زیر نظر پزشک باشه
قرص d3 به صورت ژله ای هستش.هفته ای یکی به مدت 6 هفته + مصرف لبنیات

Beauty
2014-04-16, 08:51 AM

سلام دوست جونم .. تمر هندی هم خیلی خوبه میگن.

سامره
2014-04-16, 09:44 AM
من جین سین گرفتم 2 تا بسته 30 تائی . نمیدونم برای چه مدت مصرف کنم .از ترس درد معده هنوز مصرف شروع نکردم .برای معده مضره؟؟؟؟
این دارو گیاهیه و نشاط اور و ضد افسردگی

1956
2014-04-16, 12:10 PM
نمیدونم باید سوالمو بپرسم یا نه بحرحال ببخشید .من یه عکس رنگی ازرحم دارم ویه سونوگرافی برای عکسم دوتا قرص دادن وگفتن که یه امپولی هم دارین قرصهامو باید قبل از عکس بخورم ولی امپولمو نوشته روش 3 روز بعد از قاعدگی یعنی قبل از عکسم بزنم ؟مشکلی پیش نمیاد؟ اسم امپولمو میشه بگین چیه؟ ممنون

Hedieh
2014-05-12, 11:43 AM
نمیدونم باید سوالمو بپرسم یا نه بحرحال ببخشید .من یه عکس رنگی ازرحم دارم ویه سونوگرافی برای عکسم دوتا قرص دادن وگفتن که یه امپولی هم دارین قرصهامو باید قبل از عکس بخورم ولی امپولمو نوشته روش 3 روز بعد از قاعدگی یعنی قبل از عکسم بزنم ؟مشکلی پیش نمیاد؟ اسم امپولمو میشه بگین چیه؟ ممنون

درسته که خیلی وقت از سوالتون میگذره، اما این جا دیگه کسی علم غیب نداره که بدونه اسم آمپول شما چیه، آمپول دست شماست و اسمش هم روش نوشته شده (البته اگر مشکلی برای خواندن نداشته باشید)