کارگاه های آموزشی در رومنو - جشنواره پاییز هزار رنگ
مسابقه آشپزی 54 در روزمنو
کارگاه آموزش نوشیدنی های گرم

PDA

مشاهده نسخه کامل : کیک میوه ای

ChefShadi
2011-06-25, 09:13 PM
این کیک رو با همه میوه ها میشه درست کرد به نظرم با میوه های تابستونی خیلی خوب میشه من این دفعه هلو و زردآلو و گیلاس ریختم اما دفعه بعد هلو رو حذف میکنم, به نظرم با آلبالو هم خیلی خوب میشه{2 (6)} با خرما هم باید خوب بشه:3:
"دستورش هم متاسفانه یادم نیست از کجا اومده بود اما یادمه که خود ه اون دستوره هم منبع نداشت{4}"
این دستور رو با کمی تغییرات براتون میذارم{2 (6)}

مواد لازم:

شکر صد گرم
کره هشتاد گرم(در دمای محیط)
تخم مرغ دو عدد(بزرگ نباشه)
وانیل یک ق چ
آرد دویست گرم
ب پ نصف ق چ
نمک نصف ق چ
میوه برای کیک به دلخواه

کره و شکر رو میزنیم تا پفی و روشن بشه
تخم مرغ ها رو یکی یکی اضافه میکنیم و بعد از هر اضافه کردن کاملا مخلوط میکنیم
وانیل را اضافه و مخلوط میکنیم
آرد و ب پ و نمک رو کم کم اضافه و مخلوط میکنیم تا خمیر تقریبا منسجم اما شلی به دست بیاد(خمیر به دست میچسبه اما مثل مایه کیک روان نیست)
خمیر رو به دو قسمت تقسیم کرده, لای کاغذ روغنی یا پلاستیک(ترجیحا کاغذ روغنی) گذاشته و پانزده دقیقه در فریزر میگذاریم
در این پانزده دقیقه, فر را روی 180درجه سانتی گراد(350 درجه فارنهایت) گرم میکنیم, قالبمون رو چرب و آرد پاشی میکنیم و میوه های دلخواهمان را خورد میکنیم, یه زنگ به دوستمون میزنیم, دست و صورتمونو میشوریم, تو آینه خودمونو نگاه میکنیم و از خودمون خوشمون میاد{4} و غیره{4}
خب حالا پانزده دقیقه تموم شده, خمیر ها رو از فریزر در میاریم, یکی از خمیر ها رو کف قالب پهن میکنیم(بهتره یکی از خمیر ها رو کمی بیشتر بگیریم که برای کف قالب پهن میکنیم کمی دیواره ها رو هم بگیره) میوه هامون رو روی خمیر میریزیم و سپس خمیر دوم رو میاریم, از خمیر دوم گوله گوله بر میداریم, تو دستمون گرد میکنیم و کمی پهنش میکنیم و روی کیک میذاریم, تا کیک رو بپوشونه (نه الزاما همه کیک رو) و برای سی تا چهل دقیقه هم تو فر میگذاریم.
وقتی کیک پخت اجازه میدیم پنج دقیقه خنک شه و بعد از قالب خارج میکنیم و نوش جان میکنیم{71}

به نظرتون با مارمالادم خوب میشه؟{71}

sarmineh
2011-06-26, 10:30 PM
شادی جون من این دستور رو چند وقته دارم و منتظر بودم البالو بیاد باهاش درست کنم
ولی کلا فراموش کرده بودمش تا اینکه عکس کیک تو رو دیدم {4}{4}
دستت درد نکنه وگرنه 1سال دیگه باید منتظر البالو میموندم{71}{71}

Samane
2011-06-27, 09:05 AM
شادی جون خیلی خیلی ممنون به خاطر دستور این کیک بسیوووور خوشمزه:11:

دیشب ساعت 10 یهو هوس شیرینی کردم {66}اومدم توی سایت دنبال دستور یه کیک میگشتم که اینجا رو دیدم و سریع دست به کار شدم.{4}
تجربه(با اجازه شادی جان):یک کم پهن کردن خمیر توی قالب سخته چون خمیر چسبنده هست مخصوصا اگر زمان خارج شدن خمیر از فریزر تا پهن کردن توی قالب طولانی بشه و خمیر گرم بشه کار سخت تر میشه به خاطر وجود کره در خمیر .
اگر به مشکل برخوردید وسط کار چند دقیقه خمیر رو بزارید توی فریزر که باز سفت بشه بعد کار رو ادامه بدید.

من از سیب و هلو استفاده کردم.

ChefShadi
2011-06-27, 12:18 PM
اساتید محترم لطفا بگن که با مارمالاد چطور میشه؟!

ماهانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکی به این متنفر از میوه! کمک کنه {63}{63}{63}

ریحان مارمالادی که آب نداشته باشه فکر کنم خوب بشه ها....مطمئن نیستم! اما با آلبالو خوب میشه ها, اگه آلبالوهاش ترش بود اول آلبالو بریز بعد شکر بعد خمیر!

Mahani
2011-06-27, 12:48 PM
اساتید محترم لطفا بگن که با مارمالاد چطور میشه؟!

ماهانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکی به این متنفر از میوه! کمک کنه {63}{63}{63}

ریحان اتفاقا دیروز یه بحث نیمه تخصصی داشتم با مادر همسری. گفت که دوستش یه عالمه لیمو ترش آورده براش اونم داره مارمالاد درست میکنه. منم پرسیدم فرق مارمالاد با مربا چییه؟

مارمالاد به مربای میوه های اسید دار گفته میشه تو انگلیس. یعنی در واقع همون مرباست که فقط میوه چون پرتقال و . . . هست نیاز به شیرین شدن داره. چندین بار میوه رو با شکر میپزن, خالی میکنن آبشو دوباره. تا پوست میوه شیرین بشه بعد در نهایت با آب کافی و شکر میپزن تا مارمالاد تهیه بشه. ولی تو انگلیس مربا رو هم به همین شکل تهیه میکنن. فقط شیرین کردن نمیخواد. فرقش با سایر جاها اینه که در مربا میوه رو له نمیکنن. درسته نگاه میدارن. ولی مارمالاد میوه رو له میکنن با پوست تا راحت تر روی نون کشیده بشه. پوست میوه رو نگاه میدارن چون یه چیزی هست روش که وقتی با شکر حرارت میبینه حالت جلاتینی میگیره. در حالت صنتعی کمی ژلاتین هم بهش اضافه میکنن حالا چه جوریشو نمیدونم. چون فکر نمیکنم چند ق ژلاتین تاثیری داشت باشه در مقابل اون همه شکر. چون شکر و ژلاتین نسبت عکس دارن با هم. پس نتیجه این میشه که مارمالاد چیز خاصی نیست. همون مربای له شده هست. البته نه در انگلیس.
در ضمن میوه پخته هیچ کدوم از ویتامین های میوه ناپخته رو نداره. به یه متخصص تغذیه برو ریحان. خیلی شیرین میخوری, میوه دوست نداری. . . . اینا آخر و عاقبت نداره مادر. نصف جوونیت به درد سر میفتی.

Mahani
2011-06-27, 12:53 PM
ریحان فکر کردم پرسیدی مارمالاد چه جوری میشه{21}. الآن فهمیدم پرسیدی که این کیک رو با مارمالاد چه جوری میشه درست کرد{21}. کاری نداره که به جای میوه مارمالاد بذار. دو برابر شیرین میشه فقط.:3:

تمشك
2011-06-28, 02:58 PM
دوست جونا چرا كيك من زياد پف نكرد؟مال شما هم اينجوري بود؟كسي ميتونه مقدار ب پ رو به گرم بگه؟شايد من اونو كم زدم.نميدونم والا.

تمشك
2011-06-28, 07:40 PM
دوباره درستش كردم.ب پ رو كم زده بودم.اينبار عالي شد.يه بار با آلبالو درست كردم يه بار با زرد آلو.من بيشتر از طعم زردآلو خوشم اومد.يعني واقعا دوست داشتم.شما هم اگه خواستين براي با اول درست كنين پيشنهاد من زردآلوه.امشب عكس هردو رو ميذارم.

تمشك
2011-06-29, 03:03 PM
خيلي عكسا بي كيفيتن ببخشيد.{77}

sarmineh
2011-07-05, 03:38 PM
{71}{71}{71}{71}

sarmineh
2011-07-17, 12:21 AM
انگار فقط من این کیک رو درست میکنم [Only registered and activated users can see links](14)/(285).gif [Only registered and activated users can see links](14)/(285).gif [Only registered and activated users can see links](14)/(285).gif [Only registered and activated users can see links](14)/(285).gif
اینبار همه موادش رو ریختم تو ظرف و سیب ها رو چیدم روش

لوتوس
2011-08-09, 05:18 PM
با گیلاس درست کردم{4} برای افطار ببرم خونه ی مامانم اینا...هنوز نخوردم ببینم چیجوریه{4} با تشکر از شادی خانم{53}

Narges
2011-09-05, 03:26 AM
کیک میوه ای با موز، گیلاس و شلیل [Only registered and activated users can see links]
به نظرم از خوشمزه ترین و خوش عطرترین کیکهاست [Only registered and activated users can see links]

سارمینه جون بالاخره این کیک میوه ای رو درست کردم :3:
از راهنمایی هات متشکرم :11:

bahare shad
2011-09-05, 07:23 AM
من دوست داشتم این کیکو با آلبالو درست کنم که ظاهرا قسمت نشد[Only registered and activated users can see links] به نظر شما این کیک با کدوم یک از میوه های این فصل خوشمزه تره؟هلو؟شلیل؟.....؟

منم میخواستم همین سوالو بپرسم که دیدم سایان جون زحمتشو کشیده،لطفا یکی زحمت جواب رو بکشه:3::3:

raha2
2011-09-05, 08:58 AM
اینم کیک من چند وقت قبل پختمش و مورد استقبال واقع شد من گیلاس ریختم و شلیل با الو قرمز که فکر کنم گیلاس تنها بهتر بود {2 (4)}

Narges
2011-09-05, 10:31 AM
منم میخواستم همین سوالو بپرسم که دیدم سایان جون زحمتشو کشیده،لطفا یکی زحمت جواب رو بکشه:3::3:

عزیزم {2 (6)} من هم قبل از درست کردن این کیک به ترکیب میوه ها فکر کردم ولی الان که یکبار درست کردم فکر میکنم سلیقه ایه.
مثلا به نظر من شاید یه میوه ترش تو کیک بتونه شیرینی کیک رو ملس کنه، طعم شلیل به نسبت شیرینی گیلاس اینکار رو میکرد.
یا مثلا سیب ترش

+ فکر میکنم شاید میوه هایی که یه مقدار سفت تر هستن بهتر باشن مثلا استفاده از شلیل بجای هلو

یک تجربه
هرچی میران لایه های زیر و روی کیک نازکتر باشه چون میزان میوه های استفاده شده در سطح کیک بیشتره معطر و خوشمزه تر میشه.
فقط باید حواستون به زیر کیک باشه که نسوزه.

یک قاشق چایخوری رنده پوست پرتغال تو خمیر کیک خیلی عطر و طعم خوبی داره.

Narges
2011-09-18, 03:15 AM
کیک خوش عطر میوه ای {2 (5)}
که به نظرم استفاده از یه میوه ی قرمز خیلی میتونه به زیباییش کمک کنه.

افسانه
2011-09-18, 03:35 PM
واقعا چه تفاهمی {2 (6)}
خیلی خوشمزه هست {2 (30)}{2 (30)}{2 (30)} فقط خمیرش باید بیشتر تو یخچال میموند دیگه روش خیلی ساده در اومد{65} من توش گلابی (جوشیده با اسانس آب انار) و آناناس ریختم {2 (30)}

Marjan
2011-09-18, 06:20 PM
به نظرتون این کیک رو من با این فر تو ذوق زنم درست کنم خوب میشه ؟؟
میخام با توت وحشی و اینا درست کنم ، بری، خیلی ترشه احتمالا خیلی شکر باید بریزم
امتحان میکنم نتیجه را اتلا میدم
شینی جوون فر من هم تنظیمش بهم خورده من 25-30 دقیقه بیشتر نزاشتمش هر یه ربع هم بهش سر زدم که جزقاله نشه ولی نتیجه کار خوب شد بتظرم درستش کن و پر از میوه اش کن من یه خورده شکر قهو های روی میوه ها ریختم شکر رو هم کم کردم چون میوه هام شیرین بودن

Narges
2011-09-19, 01:46 AM
من الان این کیک رو درست کردم و تو فر هست ،خمیرش خیلی چسبنده بود! شما چطوری بااین خمیر گل و منگول درست کردید:45:

سه تجربه:
- بهتره خمیر همون 15-20 دقیقه ای که توو دستور گفته شده توو فریزر بمونه
- تا دمای خمیر بالا نرفته خمیر رو سریع پهن کنی، یا در حین کار کردن، خمیر رو داخل فریزر بذاری
- موقع پهن کردن خمیر زیر کیک و فرم دادن خمیر رویی یکم دستت رو مرطوب کنی
{2 (6)}{53}

Narges
2012-05-18, 08:16 PM
کیک میوه ای معطر و خوشمزه با سیب، زردآلو و توت فرنگی که توو خمیر کیک پوست پرتقال رنده کردم{2 (6)}

ღ.ترنم.ღ
2012-05-22, 09:40 AM
من میخوام این کیک رو امروز درست کنم.......................فردا کلی مهمون دارم:42:....................................ی کی به دادم برسه{102}..................................... .قالب این کیک باید چند سانتی باشه؟

آزیتا جان گلم این کیک میوه هارو اکثرا دوستان توی قالب 25 سانتی تارت درست کردن.ولی توی قالب کمربندی یا هر قالب دیگه ای هم میشه عزیزم.

Narges
2012-05-22, 10:58 AM
نرگس جون برا این کیک............ قالب باید چه سایزی باشه؟...............................{105}

دوست خوبم{2 (6)} این بار توو قالب تارت 22 سانتی درست کردم.
ولی کیک های پستهای قبل توو قالب کمربندی 25 سانتی هست {53}

Narges
2012-05-22, 11:02 AM
من میخوام این کیک رو امروز درست کنم.......................فردا کلی مهمون دارم:42:....................................ی کی به دادم برسه{102}..................................... .قالب این کیک باید چند سانتی باشه؟

عزیزم این دستور برای یک قالب 25 سانتی خوب هست که باتوجه به عطر و طعمی که داره فکر میکنم برای 8 نفر کافی باشه.
تجربه من در مورد این کیک اینه که اگر پایه اش نازک باشه یا خمیر زوی کیک با فاصله باشه زیباتر هم ست.

Azijam
2012-05-22, 01:09 PM
ترنمی {53}...............نرگس جون{2 (6)}...................{77}{77}{77}............... ....................من میخوام این کیک رو با کمپوت اناناس و مارمالاد البالو یا مارمالاد شاتوت درست کنم مارمالاد شاتوت رو تازه درست کردم سر فرصت دستورشو هم میذارم.........................نمیدون خوب بشه{2 (26)}................................حالا میرم تو کارش ..................بعد گزارش کارو میدم............................تازه میخوام کیک شکلاتی بنیامین رو هم دست کنم.................یه نون ایتالیایی هم هست که اونم میخوام تا شب درست کنم....................بعدا دستورشو میذارم{santa}......................وای چقدر کار دارم:42:.................یعنی میرسم{2 (8)}

Narges
2012-05-22, 08:39 PM
نرگس جان {2 (30)} {2 (6)} ميشه بگي با توت فرنگي مزه اش چطور بود؟
آخه من دو بار تابستون پارسال درست كردم با آلبالو و زردآلو خيلي عالي وخيلي خوب شده بود حالا اگه با توت فرنگي هم خوب شده تا فصلش تموم نشده امتحانش كنم ..... ؟

رز عزیزم{2 (6)} به نظرم مزه اش خوب بود در کنار سیب و زردآلو یکم به ترشی میزد و خوب بود
چون قرمز بود ظاهرش هم خوب شده بود، به امتحانش می ارزه{53}

Azijam
2012-06-07, 05:32 PM
این هم کیک من نرگس جون......................ترکیب کمپوت اناناس با مربای البالو تو این کبک .............مزه خیلی خوبی داشت {2 (30)}{2 (30)}....................قالب من 24 در24 بود

Azijam
2012-06-08, 03:15 PM
آزاده جونم کاملا مشخصه که روی کیک ت رومال زدی لطف کن بگو ترکیب رومالت چی بوده خیلی خوشرنگ شده!{2 (30)}

گلی رو مالش مخلوط زرده تخم مرغه با دو قاشق زعفرون.........................زرده تخم مرغ تنهایی هم میشه ولی بو زف میده........................ زغفرون که با هاش قاطی میشه هم خوشرنگتر میشه هم بوی زف نمیده....................{2 (5)}

Mahboubehbanoo
2012-06-11, 09:29 AM
مواد لازم:
آرد 200 گرم
بگینک پودر یک قاشق چایخوری
نمک یک دوم قاشق چایخوری
شکر 100 گرم

کره 50 گرم
تخم مرغ 2عدد
رنده پوست پرتقال 1 قاشق چایخوری
وانیل 1 قاشق چایخوری
شکر قهوه ای 1 قاشق غذاخوری
میوه های دلخواه ریز شده 1 پیمانه
طرز تهیه:
شکر و کره را با همزن بمدت 3 تا 5 دقیقه بزنید تا کرم رنگ شود تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و هم بزنید. رنده پوست پرتقال و وانیل و شکر قهوه ای را اضافه کنید. آرد و بگینک پودر و نمک را با هم مخلوط و کم کم به مواد قبلی اضافه کنید تا یک خمیر شل بدست آید که حالت چسبندگی داشته باشد. دستهایتان را چرب و خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و لای کاغذ روغنی گذاشته و بمدت 15 دقیقه داخل فریزر بگذارید. در این زمان میوه ها را خرد کنید. قالب را چرب کرده کمی آرد بپاشید. فر را از 15 دقیقه قبل روی 180 درجه گرم کنید یکی از خمیرها را ته قالب پهن کنید میوه ها را روی خمیر بریزید از خمیر بعدی چند تا گلوله درست کرده و روی میوه ها قرار دهید و بعد بمدت 20دقیقه داخل فر قرار دهید تا بپزد.

به نظر من بهتره از میوه هایی استفاده کنید که شیرین باشند از سیب و زرد آلو استفاده نکنید چون بعد از پخت ترش مزه میشوند.

یاسمین ع
2012-06-17, 01:42 PM
سلام به همه !
این خوشمزه وخوش آب رنگ کیک ور می خوام درست کنم اما مایکرو فرم از این ساده هاست وخیلی زود داغ می شه و روی مواد برشته می شه اما داخل کیک خمیری می مونه به نظرتون این کیک رو درست کنم یا برم آماده شو بخرم بهترمه؟{105}{2 (14)}

ماهمون
2012-06-18, 02:48 PM
من این کیک رو دیروز درست کردم فقط تو خمیرش پودر پوست پرتقال ریختم....(نرگس جون{2 (6)})

میوه داخلش هم مربا آلبالو....یه مقدار گلابی که از رانی گلابی درآوردم و مقداری هم پودر پوست پرتقال:3:

و چون میوه های داخلی شیرین بودن شکرش رو خیلی کمتر ریختم{71}

برای رومال ش هم زرده 1 تخم مرغ + 2 قاشق غذاخوری زعفروون(آزی جون {2 (6)})

سیندرلا22
2012-07-09, 06:18 PM
منم درست کردم اما هنوز نخوردم و نمی دونم چه طعم ومزهای داره برای اولین بار بود اما بچم خوشش اومد اون که گیلاس نمی خوره این و خورد
شب که خوردم میام نظرمو میدم

هم با البالو گیلاس درست کردم نصف بقیش رو هم زرد الو ریختم

72414

72415

Rose
2012-08-02, 07:56 PM
بسیار عالی و بی نهایت خوشمزه من با میوه های متعددی امتحان کردم قبلاً آلبالو و زرد آلو رو ترجیح میدم در این کیک ممنون از این دستور خوبت شادی جان{2 (6)}

ElhamM
2012-10-04, 10:48 PM
بسیار خوشمزه {thankyou}

Azijam
2012-10-21, 10:36 AM
{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}

setayesh66
2012-10-27, 08:28 PM
اینم کیک میوه ای من که فکر کنم قالبم براش بزرگ بود چون یه مقدار زیادی نازک شد{2 (9)}

setayesh66
2012-10-28, 08:19 AM
ستایش جون میشه بگی قالبت چند سانتی بود؟ و چه میوه هایی استفاده کردی؟

پریسا جونم من قالبم 23 سانتیه ومن از هلو وکمپچوت آناناس استفاده کردم که به نظرم هرچی میوه استفاده شده سفت تر باشه خوشمزه تر میشه اگه همشو آناناس ریخته بودم بهتر بود:3:

donya
2013-06-22, 01:01 AM
کیک میوه ای خوشمزه با گیلاس و سیب و هلو در قالب 20 سانت

Homa2
2013-08-24, 12:03 AM
کیک میوه ای عالی برای تابستون{2 (6)}
اندازه قالب 25 در 15

*عاطفه*
2013-09-25, 12:58 PM
کیک میوه ایی خوشمزه من با دستور اول این تاپیک{2 (30)}{2 (30)}

میوه هام هم گیلاس و الو قرمز و شلیل و زردالو بود{2 (30)}

Narges
2013-09-25, 11:47 PM
کیک میوه ای {2 (6)}{2 (30)} (با دستور ابتدای تاپیک)
میوه ها: شلیل+ گیلاس+ آناناس و خیلی کم سیب
با نظر هما جون به شدت موافقم، این کیک با توجه به تنوع عطر، رنگ و بافت میوه ها در تابستان معرکه است.

*عاطفه*
2013-09-26, 12:25 PM
عاطفه جون کیکت خیلی عالی پف کرده قالب چند سانت بود؟

ممنونم ماریا جون{2 (5)}

الان سانت زدم قالبم 23 سانته

تو دیگ چدنم پزوندم{71}

zahra_a
2013-10-09, 04:21 PM
کیک میوه ایی با دستور شادی جون ..
من برای بینش از هلو انجیری و مارمالاد توت فرنگی استفاده کردم {53}

170604 170605

170606

maryam.aram
2014-04-11, 12:00 AM
اینم کیک میوه ای که من برا اولین بار امروز درست کردم
بسیار کیک خوشمزه ای هست

فقط چون سایز قالبم بزرگ بود خمیر برا روی کیک کم اومد

217537

217538

باران78
2014-04-18, 11:36 AM
سلام.میشه مواد لازم رو به صورت پیمانه بگین

عزيزم هر پيمانه شكر 230 گرم هستش... پس 100 گرم شكر ميشه كمي كمتر از يك دوم پيمانه شكر

هر پيمانه آرد 150 گرم هستش.... پس 200 گرم آرد يعني يك و يك سوم پيمانه آرد

يك پيمانه كره ميشه 250 گرم ...پس 80 گرم كره تقريبا ميشه يك سوم پيمانه

........

دوست من با گرم مطمئنا اندازه گيري ها دقيق تر درمياد ولي براي تبديلش به پيمانه بايد يه ضرب و تقسيم ساده كني و مقدار رو بدست بياري... تاپيك اندازه گيري پيمانه به گرم :

مقياس ها در آشپزخانه ([Only registered and activated users can see links])

در ضمن براي دسترسي اسان تر اندازه گيري دقيق رو اينجا برات ميذارم:

پیمانه به گرم (گنجایش مواد در یک پیمانه 250 میلی لیتری استاندارد)(منبع مجله هنر آشپزی )

80 تا 90 گرم = بادام پرک - پودر نارگیل

100 گرم = پودر کاکائو - گردوی خرد شده

110 گرم = فندق خرد شده یا پودر شده - بادام زمینی (پسته شامی)

125 گرم = بادام خرد شده یا پودر شده - نشاسته گل

150 گرم = آرد - آرد ذرت - نشاسته ذرت - شکلات رنده شده - شکلات گرانول - کشمش سیاه
درشت - پودر سوخاری - پودر نان خشک

160 گرم = پودر قند (پودر شکر) - کشمش سبز

170 گرم = خلال پوست مرکبات - کشمش بی دانه پلویی

210 تا 220 گرم = میوه شکری - رنده کدو یا هویج (کمی فشرده) - روغن مایع

230 گرم = شکر - شکر قهوه ای (بسته به اندازه دانه ها و رطوت جذب شده امکان دارد تا 20 گرم
تفاوت وزن داشته باشد، بهتر است از ترازو استفاده شود) روغن جامد - خامه پاستوریزه

250 گرم = کره نرم شده در دمای محیط - ماسکارپونه - پنیر خامه ای - پنیر فتا (صبحانه) - آب میوه جات - کمپوت میوه جات با آب - ماست ساده - شیر - سس مایونز - پوره میوه جات و سبزیجات تازه یا پخته

330 گرم = شکلات صبحانه (بدون حباب و فضای خالی)

350 تا 360 گرم = عسل - مربا - مارمالاد - شربت غلیظ قند - گلوگز مایع -

titish khanoom
2014-06-27, 03:11 PM
کیک میوه ای من با دستور خوشمزه فاطمه مامی نیکوی عزیزم (مامی سایت)
آرد 200 گرم (میتونید اگه خمیرتون خیلی شل بود, تا 50 تا هم زیادتر بریزید)
بکینگ پودر 1/2 ق چ
نمک 1/2 ق چ
شکر 100 گرم
کره 80 گرم
تخم مرغ 2 عدد
رنده پوست پرتقال 1 ق چ
وانیل 1 ق چ
شکر ق 1 ق غ (اگه نداشتید میتونید حذفش کنید )
میوه های دلخواه ریز شده
من از شلیل و زرد آلو و گیلاس استفاده کرده بودم{2 (5)}

محدثه جون
2014-07-06, 05:17 PM
کیک میوه ای خوشمزه{2 (30)} با دستور شادی جون:11: به نظر من خمیرش باید بیشتر از 15 دقیقه تو فریزر بمونه مال من که خیلی اذیتم کرد واسه همین ظاهرش خوشگل نشده طبق معمول بدون فر و روی گاز پختم

مهرانه
2014-07-08, 09:58 PM
لطفا یکی با پیمانه بگه چن تا لیوان میشه .. من ترازو ندارم واسه همنی چشمی کار کردم الان داغونم آقو یعنی له لهههههههههه

پیمونه من این لیوان فرانسوی دسته داراست لطفا بگید چقدر میشهههههه

اگر لیوانتون گنجایش 250 میلیلتر رو داره لیوانتون برابر پیمانه استاندارد قنادی است .بریا امتحان کردن لیوانتون که ببیند این گنجایش رو داره یک لیتر شیر مثلا باهاش اندازه بزنید اگر یک لیتر برابر با 4 تا لیوان شیر شد نه کم نه زیاد پس لیوانتون برابر پیمانه است .

آرد 200 گرم برابر با یک و یک چهارم پیمانه است یعنی یکبار لیوانتون رو با آرد پر کنید سرصاف دوباره یک چهارم لیوانتون رو با آرد پر کنید .

malii
2014-07-10, 04:36 PM
من کیک میوه ای رو درست کردم و شدیدا پشیمون شدم دیگه ناامید شدم که این کیک با من خیلی نامهربانه

همون روز که اومدم اینجا تصمیم گرفتم درس تش کنم..و میوه هامم زردالو و اناناس ریختم.. اینم بگم تو مایکروویو درس کردم با منوی کانوکشن ..همون تایمی که گفته بودین اصلا نپخت دوباره همو مقدار تایم دادم بازم نشد.. و این شد که نه همسری خوشش اومد نه پسرم..خخخخخ
اینم عکس این کیک بینوام..

علت رو میشه کشف کرد چی بود که اینجوری شدهههههه؟؟
بافتش اینجوری شد

اینم تهش که خمیر مونده و شلو وارفته یه تیکه هم از روی کیک گذاشتم که ببینید روش خوب بود ولی تهشششششششش{102}{verysad}{20}

هر کار کردم نتونستم عکس بزرگ شده شو بذارم یعنی مجبور شدم یه بار پستمو حذف کنمممممممممم{65}

Narges
2014-10-03, 10:42 AM
دوستان عزيز ميشه به عنوان ميوه از موز استفاده كنيم .كيك رو له نميكنه؟

دوست خوبم سلام
تاخیرم رو در ارسال جواب می بخشید {53}
طبق تجربه ای که داشتم اینجا ([Only registered and activated users can see links]) استفاده از موز در این کیک مشکلی بوجود نمیاره ولی برای زیبایی بیشتر از یک میوه رنگی و طعم مخالف هم استفاده کنید.
من اغلب برای درست کردن این کیک از ترکیبات متنوعی از هر میوه (ای در یخچال یا فریزر) یا کمپوت و مربا که در دسترس داشته باشم استفاده میکنم.
پیشنهاد میکنم برای حفظ رنگ موز و جلوگیری از سیاه شدن آن یا موز ها رو در جایی بگذارید که رویش را با خمیر کیک بپوشانید یا کمی آبلیمو تازه رویش اسپری کنید.
* نکته مهم برای جلوگیری از بوجود آمدن حالت خمیری کیک علاوه بر انتخاب میوه، انتخاب قالب با سایز مناسب و تقسیم و رعایت تناسب خمیر کیک در بخش زیرین کیک است. برای انتخاب قالب مناسب تاپیک را ورق بزنید و تجربه کنید.
موفق باشید {53}

Narges
2014-10-03, 11:07 AM
من کیک میوه ای رو درست کردم و شدیدا پشیمون شدم دیگه ناامید شدم که این کیک با من خیلی نامهربانه

همون روز که اومدم اینجا تصمیم گرفتم درس تش کنم..و میوه هامم زردالو و اناناس ریختم.. اینم بگم تو مایکروویو درس کردم با منوی کانوکشن ..همون تایمی که گفته بودین اصلا نپخت دوباره همو مقدار تایم دادم بازم نشد.. و این شد که نه همسری خوشش اومد نه پسرم..خخخخخ
اینم عکس این کیک بینوام..

علت رو میشه کشف کرد چی بود که اینجوری شدهههههه؟؟
بافتش اینجوری شد

اینم تهش که خمیر مونده و شلو وارفته یه تیکه هم از روی کیک گذاشتم که ببینید روش خوب بود ولی تهشششششششش{102}{verysad}{20}

دوست خوبم همونطور که در پست قبل گفتم:
* نکته مهم برای جلوگیری از بوجود آمدن حالت خمیری در کیک علاوه بر انتخاب (و میزان) میوه، انتخاب قالب با سایز مناسب و تقسیم و رعایت تناسب میزان خمیر کیک در بخش زیرین کیک است. البته جنس قالب، دما و زمان پخت نیز میتوانند تاثیر بسزایی داشته باشند.
برای انتخاب قالب مناسب تاپیک را ورق بزنید و با توجه به نکات مهم تجربه کنید.

موفق باشید {53}

Narges
2014-10-04, 12:59 PM
کیک میوه ای مطبوع، خوشگل و خوشمزه {2 (6)}

دستور ابتدای تاپیک
شادی جان هرجا که هستی شاد و شیرینکام باشی {53}