تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : کلاس خیاطـــــی

Afrodit
2011-02-02, 01:04 PM
دوستان در این تاپیک می خوام بهتون روش صحیح اندازه گیری رو یاد بدم
تا بعد بتونید به امید خدا لباسای قشنگ قشنگ بدوزید
اگه اندازه گیری درست و دقیق باشه کلی مشکلات پرو خود به خود حل میشه
شما هم اگه سوالی در مورد اندازه گیری داشتید می تونید همینجا بپرسید {53}

Afrodit
2011-02-02, 01:16 PM
در اندازه گیری برای دامن باید موارد زیر را بدست بیاوریم
1- دور کمر
2- دور ب ا س ن بزرگ
3- قد دامن
4- بلندی ب ا س ن بزرگ
5- بلندی ب ا س ن کوچک

برای اندام معمولی یعنی خانمی با قد متوسط و بلندتر قد ب ا س ن بزرگ 20 سانتی متر در نظر گرفته می شود و قد ب ا س ن کوچک نیز نصف این مقدار است
اگر قد خانمی خیلی کوتاه باشد با قد ب ا س ن بزرگ 18 سانت جواب می گیرد
روشی هم برای اندازه گیری قد ب ا س ن وجود دارد که در آینده توضیح می دهم
بنابراین تنها کافیست 3 اندازه را برای الگوی دامن داشته باشیم {2 (5)}

Afrodit
2011-02-02, 01:31 PM
برای شروع یک بند یا کش دور کمر شخص ببندید
کمر دقیقا باریک ترین بخش بالا تنه است
برای کسانی که اندام یکنواخت دارند و معلوم نیست کمرشون کجاست چهار انگشت بسته بالاتر از ناف کمر به حساب میاد
البته بهتره این افراد قبل از لباس دوختن به تاپیک تکتم مراجعه کنن {4fvgdaq_th}
بند را محکم نبندید که کمر رو جمع کنه فقط برای مشخص کردن جای کمر هست و نباید خیلی شل یا سفت باشه
حالا متر رو روی همین بند قرار بدید و دور کمر رو بدست بیارید
متر رو هم جوری ببندید که بتونید آروم دور کمر شخص بچرخونیدش ولی از کمر نیفته
اگه خیلی سفت باشه موقع پوشیدن نفس بند میاد و اگه خیلی شل باشه لباس میفته پایین{eek}
برای اندازه گیری دور ب اس ن متر رو دور برجسته ترین فسمت ب ا س ن بطور افقی می بندیم
اگر شخص شکم برجسته داشته باشه برای اندازه گیری دور ب ا س ن متر رو کمی آزاد تر می گیریم که دو انگشت بسته از بدن فاصله بگیره
برای اندازه گیری قد دامن سر متر رو روی بندی که به کمر بستیم قرار می دیم و قد دلخواهمون رو اندازه می زنیم

Afrodit
2011-06-20, 10:23 PM
مژده مژده {clap}{clap}{clap}

خوب دوستای گلم بلاخره قراره کلاس خیاطی ما هم برگزار بشه
توی این تاپیک می تونید ثبت نام کنید و مشقاتون رو بذارید که من خط بزنم
یک تاپیک هم می گذاریم که درسها توش قرار داده میشه

Afrodit
2011-06-21, 10:23 PM
دوستای گلم من سعی می کنم از ابتدایی ترین مسایل شروع کنم و تا جایی که امکانش هست با جزییات توضیح بدم
پیشرفت کلاس بر اساس فعالیت خودتون خواهد بود
درس از دامن شروع می شه
دوستانی که چرخ خیاطی دارن اگه خیلی وقته ازش استفاده نکردن بهتره یک سرویس بدن
کسانی هم که چرخ خیاطی ندارن بگن چقدر می خوان هزینه کنن تا بگم چی بخرن
یک سری وسایل هم باید داشته باشید که هزینه زیادی نداره و براتون تو تاپیک کلاس می ذارم
از همین حالا بابت تاخیرهایی که ممکنه به خاطر مشغله من پیش بیاد عذر خواهی می کنم و امیدوارم همگی با مهربونی تحمل کنید
دوستانی که خیاطی بلدن ممنون می شم کمک کنن و یکم تحمل کنن تا درس به مراحل پیشرفته تر برسه
توی این کلاس سطل آشغال نداریم که بگیرید بالای سرتون هرکس اشتباه کنه سوزن می زنم به دستش {4 (58)}
امیدوارم همگی لباس های خوشگل خوشگل بدوزید

Afrodit
2011-06-21, 10:24 PM
آفرو من چرخ خیاطی ندارم. می تونم در حد یک چرخ 20-30 دلاری بخرم که باهاش دوخت ساده می شه کرد. اگر این کافیه منم بازی.

آره عزیزم می شه ولی اگه می تونی مشخصات چرخ رو برام بفرست
اگه زیگزاگ هم بزنه که بتونی جادکمه هم بزنی خیلی بهتره

sanaz
2011-06-21, 10:26 PM
قرمزه 20 دلاره. سفیده 30 دلاره. خوبند؟

Afrodit
2011-06-21, 10:35 PM
{2 (8)}
عجب چیزای باحالیه سانازی
تکنولوژی چه پیشرفتی کرده
خوب اگه برات قیمتش مشکلی نیست سفیده رو بگیر
فقط رفتی بگیری بگو برات تست دوخت بزنه و اگه دوطرف دوختت خط صاف بود بگیر
بعضی از این چرخا روش دوخت صافه پشتش زنجیره می زنه که اینا دوختاش محکم نیست و موقع استفاده و شست و شو باز می شه

sanaz
2011-06-21, 10:49 PM
افرو جون اونجا کسی برام دوخت نمی زنه. میارم خونه خودم سعی می کنم دوخت بزنم و عکسش رو برات می گذارم. من نمی دونم این زنجیر و صاف و این حرفها دقیقا چی هستند. با من در سطح کلاس اولی ها حرف بزن:35:اگر هم اشتباه بود می رم پسش می دم و یکی دیگه می خرم و همین مراحل رو تکرار می کنیم. فقط اگر ممکنه بقیه ابزار آلات مورد نیاز رو هم بگو که یک دفعه بشه. آخه این مغازه که از این تیپ چیزا داره یک شهر دیگه هست و من خیلی سراغش نمی رم معمولا. شرمنده:11:

Afrodit
2011-06-22, 08:24 AM
آفرو جون من الان که کلاس میرم 3 تا دامن دوختم میتونم بزارم اینجا کلاس که شروع شد؟{2 (6)}
سارا جون همین حالا هم تو تاپیک لباس هایی که خودمون دوختیم می تونی بذاری عزیزم

Afrodit
2011-06-22, 08:26 AM
بچه ها یک نکته رو هم باید بگم
متدی که من کار می کنم اصلاح شده مولر هست که بهش می گن متد سایز بندی ولی به شابلون آماده برای شروع کار نیاز درید ولی چون امکانش نیست من سعی می کنم کشیدن الگو رو با چند روش که در دسترس هست و آسون تره یاد بدم که همه بتونن استفاده کنن

پروشات
2011-06-22, 08:46 AM
افرو جان تاریخ شروع کلاس و لوازم مورد نیاز ؟ به نظرت ما که هیچی یادمون نموده از خیاطی میتونیم .:3:

فقط عشق دامن خال خالی و چین چینی دارم عین مهگل.

asal.banoo
2011-06-22, 03:09 PM
آفرو جون من نمیدونم قیمت چرخ خیاطی چه حدوداییه
اگه بگی بین چند تا چنده میتونم بگم چقدریش رو میتونم بگیرم
در ضمن یه سوال
وقتی من دنبال کلاس میگشتم,اکثرا متد مولر آموزش میدادن که من نمیدونم چی چی هست
اما یکی دو جا گفتن متد مولر آموزش نمیدن,یه متدی آموزش میدن که الگو نمیخواد یا پرو نمیخواد
از مولر هم آسونتره
اینا چین؟
من که نفهمیدم چی به چیه
اگه لطف کنی و یه کم راهنمایی کنم بسیار بسیار ممنون میشم

Afrodit
2011-06-22, 10:49 PM
خوب کسانی که چرخ ندارن و قصد خرید هم ندارن غصه نخورن
بعضی دامن ها رو میشه با دست هم دوخت
کوک زدن که بلدید؟
قول می دم بعدش اونقدر علاقه مند بشید که چرخ هم بخرید
دوستانی که می خوان چرخ بخرن چند تا انتخاب دارن
1- چرخ های استوک که معمولا از ژاپن یا آلمان میاد و اغلب ژانومه یا برادر هستن
این چرخ ها اگر اصل باشن حدود 150 تا 200 هزار تومن هستن و واقعا ارزش خریدن دارن به شرطی که مشکلی با دست دوم بودنشون نداشته باشید
2- چرخ های نو که انواع مختلف با قیمت های مختلف دارن
باز هم گزینه اول ژانومه هست که اصلش قیمتش بالاست بعد هم برادر
کاچیران چرخ های جدیدش به خوبیه قدیمی هاش نیست اگه ماماناتون مدل های قدیمی ترش رو دارن از همون استفاده کنین
3- چرخ های خیاطی قدیمی (همون سیاه ها که مامانامون داشتن) این چرخ ها برای راسته دوزی عالی هستن ولی آب هویج نمی گیرن
اگر دارید حتما نگهش دارید
5- اون چرخ خارجکی ها که ساناز مشخصاتش رو گذاشته که فکر نمی کنم تو ایران پیدا بشه
6- مارک های متفرقه
برند های زیادی هستن با قیمت های مختلف که اگر می خواید بخرید از خدمات پس از فروشش مطمئن بشید چون اغلب خوب و بد دارن و بستگی به شانستون داره که چطور از آب در بیان

یک اصل مهم وجود دارد:
هرچه در خیاطی حرفه ای تر بشوید کار کردن با هر چرخی براتون ساده تر می شه
فوتبالیست ها یادتونه؟
توپ دوست شماست؟
چرخ خیاطی هم دوست شماست
بهش لگد نزنید
با حرص پدالش رو فشار ندهید
نخ رو با فشار از سوراخ سوزن رد نکنید
ماسوره را با شصت دست داخل ماکو فشار ندهید
پارچه را از این طرف هل ندهید و از آن طرف نکشید
با چرخ دوست باشید تا لباس های خوشگل داشته باشید

نارسيس
2011-06-23, 02:29 AM
ببخشيد Afrodit جون، من الان داشتم سرچ ميكردم ديدم مدلاي چرخ برادر و كاچيران خيلي متنوعه ميشه راجع به كارايي و تفاوتشون راهنمايي كنين؟ قيمت كاچيران و برادر تقريبا يكيه اما شما نظرتون اينه كه برادر بهتره من واقعا مرددم از اونجايي كه چرخ خياطي يه وسيله ايه كه ممكنه سال ها بمونه دوست دارم يه چيز خوب بگيرم و دلم نميخواد از اين چرخايي باشه كه دائم خراب ميشنٍ، ممنون از كمكتون
راستي من اون مدل چرخ خياطي كوچيكه كه ساناز جون گذاشته بودن توي فروشگاه اينترنتي دالانو ديدم قيمتش 34 تومن بود مارك سينبو

{53}{53}{53}

Afrodit
2011-06-23, 01:57 PM
نارسیس عزیز ژانومه هایی که توی بازار هستن اصل نیستن واسه همین گفتم استوک بگیرید که اصل باشه. این مدل های جدید خرابی زیاد دارن و چرخ های نازک نارنجی هستن
مدل های مختلف چرخ بستگی به آپشن هاش داره که مثلا چند تا دوخت می زنه و بعضی مدل ها هم که کامپیوتری هستن و بیشتر مصرف گلدوزی دارن
من خودم یه چرخ خیلی معمولی دارم که واقعا کارم رو راه می اندازه
این که می گم برادر به کاچیران ارجح هست برای اینه که بین کسانی که کاچیران دارن درصد خرابی چرخ بیشتره علاوه بر این آدم های تازه کار ممولا زودتر چرخشون خراب می شه یا به سرویس نیاز پیدا می کنه وهمین شخص رو خسته و دلزده می کنه
برای مصرف معمول یک چرخ معمولی که فقط دوخت ساده و زیگزاگ ئاشته باشه کفایت می کنه یعنی باید علاوه بر پایه معمولی پایه زیپ و جادکمه هم داشته باشه دیگه اینکه گلدوزی بخواید یا نه به خودتون مربوط می شه ولی هرچه چرخ کارهای بیشتری انجام بده لوس تره
اگه حوصله بچه داری دارید برید سراغ کامپیوتری ها
در هرصورت اگه بین چند مدل خاص شک دارید بهم معرفی کنید تا راهنماییتون کنم

Afrodit
2011-06-23, 10:36 PM
آفرو جون تو وسایل مورد نیاز پارچه رو نگفتی. برای دامن اول چند متر پارچه و از چه جنسی بخریم؟

دخترم هنوز درسمون به پارچه نرسیده آخه
اولین درس دامن راسته هست
برای این دامن بهتره پارچه نخی (الان که هوا گرمه) یا چیزی شبیه فاستونی بگیرید
پارچه نباید شل باشه یا کش بیاد
باید محکم باشه تا برای اولین دوخت ها به مشکل بر نخورید
برای آدم های لاغر قد دامن به علاوه 10 سانت کافیه
اگر تپلو هستید باید بیشتر بگیرید حدود 1.5 برابر قد دامن دلخواه

Afrodit
2011-06-24, 02:46 PM
سلام آفرو جونم{53}. چه قدر سرت شلوغ شده بید. سر شوق اومدم حسابی. من گلدوزی با دست کردم. اونم واحد اختیاری اجباری تو دبیرستان بود. که رو میزیم رو هم بردن کادو دادن به دفتر. ولی هیچ وقت خیاطی لباس نکردم ولی خواهرم خیاطی میکرد (متریک, یه متد دیگه با گ شروع میشد, یادم نیست) من پیشش مینشستم, نگاه میکردم. پرده های اتاق خودم رو خودم دوزیدم با رو تختی. پرده های خونه آلانمون هم خودم دوزیدم. سه لایه هستن. زیپ شلوار عوض کردنو, قد شلوار کوتاه کردن اینا رو هنوز هم میکنم. ولی نمیتونم ثبت نام جدی کنم, چون در حال حاضر خودمم نمیدونم قراره ترم بعدی چی کار کنم. خلاصه مرا هم به شاگردی بپذیر ای استاد گرانقدر{63}. البته شاگرد رزروی. یه جا اون ته تهاا{1}.

راستی آفرو جون اینجا سوزن های مخصوص هر چیزی که میخوای بدوزی هست, ایرانم هست؟ خواهرم که گفت نیست{2 (26)}. یعنی من عملا اینو تجربه کردم. شلوار جین که میدوزی, هی سوزن میشک‌نه هاا. . . . سوزن مخصوص جین گرفتم مثل آب روان میدوزه. سوزن مخصوص رخت و تشک سوزن مخصوص دوخت لباسای بافتنی, پرده و غیره. . . نیست که خیلی خیاطم از هر کدوم یه بسته گرفتم. {71}{71}{71}{71}

واییییییییییییییییییییی خداجون {2 (6)}{2 (6)}
ماهانی جونم اختیار دارید شما رو سر ما جا دارید اصلا یک صندلی کنار خودم برات خالی می ذارم هروقت خواستی بیا گلم :11:
به مامانتم سلام برسون هرکی هم اذیتت کرد در گوش من بگو لباسایی که دوخته جر بدم حالش گرفته بشه {4}
در ضمن از شما به جای شهریه کیک و غذاهای خوشمزه هم قبول می کنیم {santa}
اره عزیزم این سوزن ها هست ولی اغلب خرازی ها نمی دونن به چه دردی می خوره
جلوی چشم خودم مرده سوزن کوبلن رو جای سوزن روبان دوزی فروخت به خانومه در حالیکه سوزن روبان دوزی هم داشت و نمی دونست {65}
خوب کاری کردی گرفتی به دردت می خوره فاسد که نمیشه {1}

Afrodit
2011-06-24, 02:49 PM
آفرو جون امروز رفتم یکی از اون دو تا مغازه ای که برای خرید این چیزا باید برم. پارچه دامن و سوزن و پارچه لایه و متر رو خریدم. شنبه هم می رم چرخ خیاطی و باقی وسایل رو می خرم. فقط مشکلم اینه پارچه ها همه شون عرضشون 90 بود. خوب منم از همینا خریدم. الان حس می کنم نکنه کار بدی کردم و باید می گشتم عرض بزرگ پیدا می کردم. سایز من طبق سایز امریکایی 0-2 و طبق سایز ایران 32-34 هست. قدم 160 هست. حالا به نظرت این پارچه خوبه یا کمه؟

مبارکت باشه عزیزم
من عذر می خوام یادم رفت بنویسم پارچه عرض 150 بگیرید. برای عرض 90 تقریبا دو برابر پارچه لازم میشه ولی چون لاغر هستی ان شاء الله مشکلی پیش نماد
حالا موقع برش زدن پارچه بهت می گم چکار کنی
البته ننوشتی چقدر پارچه گرفتی ولی ممکنه مجبور بشی کمی قد دامن رو کوتاه کنی

Mahani
2011-06-24, 03:00 PM
{3 (12)}{3 (12)}{3 (12)}{3 (12)}
آفرو جون خدا هر چی ته دلت هست به زودیه زود بهت بده انشالاه{63}{63}{63}{63}. خیلی خیلی بامزه و با نمک نوشتی{21}{21}{21}{21}. همچی بلند بلند خندیدم که نگو{21}{21}{21}{21}. خیلی ممنون دوست عزیزم{53}{53}{53}. هر چی شیرینی بخوای رو چشمام. اصلا پاشو بیا خونه مون با اون صدای نازنینت فقط حرف بزن برام, من واست هر چی بخوای بپزم{6 (65)}{6 (63)}{6 (45)}{6 (46)}{6 (19)}{party-smiley-039}{6 (42)}...

Afrodit
2011-06-24, 03:10 PM
خوب دخترای گلم می بینم که همگی دست و رو شسته نشستین منتظر که درس شروع بشه
اینم اولین مشقتون:

این تاپیک (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=879) رو بخونید.

اندازه هاتون رو بگیرید و بیاید برام بنویسید تا سایزتون مشخص بشه و به امید خدا کشیدن الگو رو شروع کنیم {69}

Afrodit
2011-06-24, 03:18 PM
جدول سایز بندی دامن:

سایز -----------------دورکمر------------------------ دور با سن

34 ---------------------64------------------------------ 92
36--------------------- 68 ----------------------------- 96
38--------------------- 72----------------------------- 100
40--------------------- 76 -----------------------------104
42--------------------- 80----------------------------- 108
44--------------------- 84 -----------------------------112
46--------------------- 88 -----------------------------116
----------------------------------------------------------------- سایز بزرگ
48--------------------- 94----------------------------- 122
50-------------------- 100---------------------------- 128
52-------------------- 106---------------------------- 134
54-------------------- 112---------------------------- 140

بطور معمول در سایز بندی اندازه ها 4 سانتی متر زیاد می شوند ولی از سایز 46 به بعد که سایز بزرگ به حساب می آید، 6 سانتی متر افزایش خواهیم داشت.

ملاک در تعیین سایز دامن و شلوار دور با سن است.

Afrodit
2011-06-24, 04:02 PM
آفرو جان من اندازه هامو گرفتم. نمیدونم هم چه قدر درست بودن{2 (26)}. متر رو میگرفتم دور تا دور حدود یک انگشت و نصفی شل میگرفتم. دیگه نمیدونم شل یا سفت بوده. این با سن بزرگ کوچیک دقیقا نمیدونم کجاست. سایز 38 میپوشم. اندازه هام هم کمی کمتر از اونی هست که تو سایز بندیه. الآن بر طبق این اندازه ها که گرفتم باید کار کنم یا اندازه های سایز؟ (از هر اندازه گیریم هم همسری عکس گرفت, گفت شاید لازمت شد {1})

آفرین دختر زرنگم دفترت رو بیار برات ستاره بچسبونم {2 (5)}
عزیزم همونطور که نوشتم دور کمر نباید شل باشه باید در حدی باشه که بتونی آروم متر رو بچرخونی و بتونی راحت نفس بکشی
برای شما که سایزت کوچیکه دور با سنت هم باید همینطور باشه
البته معمولا تا یک لباس ندوزید دستتون نمیاد که دقیقا اندازه ها درست هست یانه
نگران تفاوت اندازه هات با سایز نباش
من به شما اعتماد دارم و بر اساس اندازه های شما الگو می کشیم و دوخت انجام می دیم بعد اشکالات رو در پرو رفع می کنیم
لطفا اندازه هات رو همین جا برام بنویس
فعلا نیازی به عکس نیست اگر لازم شد می گم {4}

Afrodit
2011-06-24, 04:40 PM
دور کمرم 76 دراومد دور قنبلی 90 .{eek}فکر میکنی چه اشتباهی دارم میکنم؟

اولین اشتباهت اینه که در جای نا مناسب سوال کردی :45:

1- دقیقا دور کمر رو گرفتی؟ (دور شکمت نباشه؟)
2- دقیقا برجسته ترین قسمت **** رو گرفتی؟
شما باید کمی دور باسنت رو آزاد بگیری که زیر شکمت کیس نیوفته

اگر اندازه گیریت درست باشه مشکلی نیست عزیزم شما فقط رو سایز نیستی که اونم قابل درمانه و کشنده نیست {4}
یک خط کش بذار روی شکمت عمود به سمت پایین بعد دور باسنت رو طوری اندازه بگیر که خطکش رو دور بزنه(گشادتر از دورباسن خودت) این اندازه رو بهم بگو :11:

Mahgol
2011-06-24, 04:41 PM
بچه ها یک نکته رو هم باید بگم
متدی که من کار می کنم اصلاح شده مولر هست که بهش می گن متد سایز بندی ولی به شابلون آماده برای شروع کار نیاز درید ولی چون امکانش نیست من سعی می کنم کشیدن الگو رو با چند روش که در دسترس هست و آسون تره یاد بدم که همه بتونن استفاده کنن

شابلون آماده یعنی چی؟میشه توضیح بدی لطفا.{105}

Afrodit
2011-06-24, 05:00 PM
چشم به زودی براتون توضیح می دم
دخترا اگه کاملا رو سایز باشید یعنی مانکن اون سایز هستید
خوب قبول کنید مانکن نیستید چرا چونه می زنید؟

sanaz
2011-06-24, 07:36 PM
مبارکت باشه عزیزم
من عذر می خوام یادم رفت بنویسم پارچه عرض 150 بگیرید. برای عرض 90 تقریبا دو برابر پارچه لازم میشه ولی چون لاغر هستی ان شاء الله مشکلی پیش نماد
حالا موقع برش زدن پارچه بهت می گم چکار کنی
البته ننوشتی چقدر پارچه گرفتی ولی ممکنه مجبور بشی کمی قد دامن رو کوتاه کنی

ممنون آفرو جون. دیشب خسته بودم و صبح هم عجله داشتم نشد دقیق بگم. الان اندازه گرفتم. عرض پارچه 45 اینچ و طولش 1.5 یارد هست. یعنی 112.5 عرض و طول هم تقریبا 135 سانتی متر. قد دامنم دوست دارم بین 55 تا 60 باشه.حالا با این اوصاف به نظرت خوبه؟ شنبه که برم سمت اون مغازه چرخ خیاطی دنبال پارچه با عرض زیاد هم خواهم بود. اگر دیدم و خریدم فوقش این رو پس می دم. در مورد پارچه لایی هم تکه تکه خریدم چون خیلی ارزون بود. فوقش به هم می دوزمشون.

Afrodit
2011-06-24, 09:52 PM
خوب قناس بودن بنده به تصویب رسید.76 و 93.هیچ رقمه با هم نمیخونن.

نگران نباش دخترم
مشکلی نیست که آسان نشود
مهگل آن است که هراسان نشود {4}
موقع کشیدن الگو بهت می گم چکار کنی

Afrodit
2011-06-24, 09:58 PM
آفرو جون دور کمرم 70 بید. با سن بزرگ 99. دقیقا نمیدونم با سن کوچیک کجاست ولی قسمت پایین با سن هم 99 شد. {2 (26)}

ماهانی عزیزم **** کوچیک رو نباید اندازه بگیری برای بعضی الگوها دونستن جاش مهمه که 10 سانت پایین کمر هست
شما سایزت 38 هست خیلی هم خوش هیکل و مانکن هستی عزیزم http://www.pic4ever.com/images/hippie4.gif

Afrodit
2011-06-24, 10:04 PM
ممنون آفرو جون. دیشب خسته بودم و صبح هم عجله داشتم نشد دقیق بگم. الان اندازه گرفتم. عرض پارچه 45 اینچ و طولش 1.5 یارد هست. یعنی 112.5 عرض و طول هم تقریبا 135 سانتی متر. قد دامنم دوست دارم بین 55 تا 60 باشه.حالا با این اوصاف به نظرت خوبه؟ شنبه که برم سمت اون مغازه چرخ خیاطی دنبال پارچه با عرض زیاد هم خواهم بود. اگر دیدم و خریدم فوقش این رو پس می دم. در مورد پارچه لایی هم تکه تکه خریدم چون خیلی ارزون بود. فوقش به هم می دوزمشون.

وای خدارو شکر {63}
ساناز جون از دیشب فکرم خراب شده همش تو فکر این پارچه تو بودم
نه عزیزم مطمئن باش می رسه {2 (6)}
ببین ساناز جان چون داری یک دفعه خرید می کنی برای دامن های ترک و پیلی دار و کلوش باید دو قد دامن به علاوه 10-15 سانت بگیری ( یعنی برای دامن 60 سانتی همین مقدار که گرفتی با عرض 150 و با عرض 112 حدود نیم متر اضافه تر ولی بهتره 150 پیدا کنی)
اگر دوست داری دامن راسته ات آستر داشته باشه یک متر هم آستری رنگ پارچه ات بگیر

دخترم لایی رو نمیشه بهم دوخت :45:
ولی نگهشون دار و دوباره نخر برای دامن خیلی کم به لایی نیاز داریم همون تکه ها به کارت میاد :11:

Afrodit
2011-06-24, 10:10 PM
آفرو جون من هم گرفتم. فقط نفهمیدم باید به این عدد ها 4 تا اضافه کنم و بعد سایز رو در بیارم یا اول سایز رو در بیارم و بعد موقع الگو کشیدن 4 تااضافه کنم؟ برای اندازه گیری **** من دو انگشتم رو گذاشتم چون دلم می خواد باسنش گشاد باشه و نچسبه بهم. درسته یا غلطه؟

67-91

الان با این اعداد کمرم 36 هست و باسنم 34{66}

ببین ساناز جان چیزی رو نباید کم و زیاد کنی
دور کمر و با سنت رو اندازه می گیری که شما سایزت 34 هست که باید کمرش اصلاح بشه
یعنی برای لباس آماده باید 36 بگیری ولی وقتی الگو می کشی مشکلی نداری
اگر به جدول دقت کنی متوجه می شی منظورم این بود که توی جدول سایز بندی اندازه هر سایز با سایز بعد 4 سانت توفیر داره
برای اندازه گیری لازم نبود این کار رو بکنی چون گشادی دلخواه رو موقع کشیدن الگو در نظر می گیریم ولی خوبه که این کار رو کردی چون تفاوت کمر و باسنت رو بیشتر می کنه که بهتره

Afrodit
2011-06-25, 09:50 PM
اندازه من: 77 - 104 {eek}{4fvgdaq_th}
من پهلو دارم {verysad}:45:به نظرت توی الگوی دامن نباید لحاظ بشه؟{2 (14)}{2 (14)}{2 (14)}{2 (14)}
شما سایزت 40 هست
خیلی هم رو سایز هستی و این اصلا بد نیست عزیزم {1}
پهلوهات پایین کمرت هست؟
بطور معمول شیبی که الگو از کمر تا با سن داره پهلوها رو می پوشونه ولی اگه حس می کنی بیشتر از این حد هست دور اون قسمت رو هم بگیر و موقع کشیدن الگو بهم یاد آوری کن بهت بگم چکار کنی {2 (6)}

Afrodit
2011-06-25, 09:57 PM
خوب من که رزیم گرفتم چیکار کنم ؟؟؟خوب بعدش این همه دامن گنده رو کجای دلم بزارم ؟؟؟؟:35:

اره عزیزم اگر درحال تغییر سایز هستی حتما بعدا رو دستت می مونه ولی خوب حس خوب گشاد شدن لباس هم جای خودش رو داره :25:
اگر بدون آستر بدوزی بعد می تونی کوچیکش کنی {53}

Afrodit
2011-06-25, 09:58 PM
من دوركمر ازاد 74 و دور ب ا س ن 103 پس سايزم 40ميشه درسته؟

آره عزیزم 40 هستی {53}

Afrodit
2011-06-25, 09:59 PM
من دور كمر 70 ، دور ب ا س ن 90...

عزیزم شما هم سایزت دقیق نیست یعنی سایز 36 برات مناسب تره ولی توی کشیدن الگو حلش می کنیم {53}

Shokoofeh
2011-06-26, 10:07 AM
شما سایزت 40 هست
خیلی هم رو سایز هستی و این اصلا بد نیست عزیزم {1}
پهلوهات پایین کمرت هست؟
بطور معمول شیبی که الگو از کمر تا با سن داره پهلوها رو می پوشونه ولی اگه حس می کنی بیشتر از این حد هست دور اون قسمت رو هم بگیر و موقع کشیدن الگو بهم یاد آوری کن بهت بگم چکار کنی {2 (6)}
ممنون از دلداريت :11:{2 (6)}
پهلوهام با شكمم هست فكر كنم دور شكم كه بگيرم اونا رو هم شامل بشه
اما فكر كنم توي شيب دامن گم بشه {2 (26)}

بعد بايد بريم گونيا و ... بخريم؟ ليست خريد كجاست كه من نديدم؟ (آخه ساناز جون گفتن رفتن گونيا بخرن ) {2 (26)}

Afrodit
2011-06-26, 10:22 AM
ممنون از دلداريت :11:{2 (6)}
پهلوهام با شكمم هست فكر كنم دور شكم كه بگيرم اونا رو هم شامل بشه
اما فكر كنم توي شيب دامن گم بشه {2 (26)}

بعد بايد بريم گونيا و ... بخريم؟ ليست خريد كجاست كه من نديدم؟ (آخه ساناز جون گفتن رفتن گونيا بخرن ) {2 (26)}

http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=1698

تمشك
2011-06-26, 10:35 AM
منم كمرم 73 و دور ب ا س ن100 فكر ميكنم سايز 40 باشم ديگه.درسته؟

پروشات
2011-06-26, 01:23 PM
میگم ما دفتر خیاطی نمی خوایم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گونیا کاغذیه دیگه:3:

Afrodit
2011-06-26, 10:04 PM
منم كمرم 73 و دور ب ا س ن100 فكر ميكنم سايز 40 باشم ديگه.درسته؟

سایزت 38 هست عزیزم {53}

Afrodit
2011-06-26, 10:07 PM
دور کمر 87 دور ب ا س ن 115{eek}
البته منم تو رژیمم ولی دوست دارم مزه گشاد شدن لباسو بچشم{21}

سایز شما فعلا 46 هست ولی روی سایز هستی و این خیلی خوبه
اگه یکنواخت لاغر بشی دیگه عالی می شه
مطمئنم به زودی از اینکه لباسهات اندازت نیست لذت خواهی برد {2 (6)}{2 (6)}

Afrodit
2011-06-26, 10:10 PM
میگم ما دفتر خیاطی نمی خوایم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گونیا کاغذیه دیگه:3:

نه دخترم گونیا پلاستیکی هست براتون عکسش رو می ذارم
دفتر خیاطی؟
خوب اینایی که مینویسم سیو کنین دیگه
من ترم مبتدی تمام جزوه رو پشت پرینت های پایان نامه ام نوشتم {4}
ترم بعد یه دفتر داغون عهد قلقل میرزا تو خونه بود توی اون نوشتم {1}
ترم بعد بغض کردم به همسری گفتم همه دفتر دارن من باید رو کاغذ روزنامه بنویسم اونم برام یه دفتر سرخابی خوشگل خرید {4}{4}{4}

sanaz
2011-06-26, 10:15 PM
آفرو جونم ماشین خیاطی خریدمhttp://www.roozmenu.com/images/smilies/pack01/3%20%284%29.gifhttp://www.roozmenu.com/images/smilies/pack01/3%20%2852%29.gifhttp://www.roozmenu.com/images/smilies/pack01/3%20%2823%29.gifhttp://www.roozmenu.com/images/smilies/pack01/3%20%2823%29.gif{bliss}{bliss}{loveshower} این هفته امتحان دارم و یک عالمه مقش. آخر هفته دیگه گونیا هم می سازم.

پروشات
2011-06-27, 07:47 AM
خانوم اجازه ما دیروز رفتیم وسایل بخریم . لیست رو که نبرده بودیم هیچ . گفتم گونیا میخوام این خانوم فروشنده یه دونه گونیای لاک داد منم .......... {eek}{eek}

من الان نوشته شما رو دیدم.:35::35:

پروشات
2011-06-27, 07:49 AM
یک پیشنهاد . خانوم اجازه نمیشه فایل pdf بذاری ما پرینت بگیریم . البته من دارم این کارو میکنم . اگه اجازه دادین فایل رو برا نوگلها هم بذارم .:3::3:

Soha
2011-06-27, 01:32 PM
افرو جوووون امروز رفتیم مثلا چرخ خیاطی بخریم ولی نگرفتم چون اصلا ازشون سر در نمی یارم و نمی دونم کدوم بهتره
مامانم هم قبلا خیلی خیاطی می کردو خیاطیش واقعا خوبه کللی م می گفت برو کلاس یا بشین خودم یادت بدم ولی می گفتم ننننننننه از خیاطی بم می یاد حالا که از اونجا دور شدم عاشق خیاطی و یادگیریش هستم وقتی هم این تاپیک رو دیدم ذوق مرگ شدم امیدوارم یه روزی بشه که بتونم برای دل خودم بدوزم 

Afrodit
2011-06-27, 04:50 PM
پروشات عزیز پیشنهاد خوبیه اگه واقعا وقت داری شما زحمتش رو بکشی من ممنون می شم
سها عزیزم مطمئنم اون روز می رسه کلی هم واسه دخملات می دوزی {2 (6)}

Afrodit
2011-06-28, 09:39 PM
وای من دیر رسیدم؟! خانوم توروخدا بذارین بیام تو... قول میدم دیگه دیر نکنم!

کمر : 71
دور اونجا: 98

سلوا جون سایز شما 38 هست
به کلاس ما خوش اومدی دختر گلم {2 (6)}

Afrodit
2011-06-28, 09:41 PM
وای وای خانم معذرت منو ره خاطر دوقلوهام ببخشیددددددددددد
دورب ا س ن 104
دور کمر 76
دور ب ا س ن را یه کمی یه سمت شکم گرفتم آخه یه کم شکم دارم درسته ؟

آفرین به مامانی گل با این هیکل عالی :25:
سایز شما 40 هست
خوش اومدی خانومی{53}

Afrodit
2011-06-28, 09:45 PM
نمیشه اول بلوز یاد بدی بعد دامن ؟؟؟؟

نه دخترم نمی شه
بلوز دوختن یک سری ظریف کاری هایی داره که تا توی دوخت راه نیفتید از پسش بر نمیاید
باید یکم دوخت و دوز کنید بعد
ولی چشم سعی می کنم لا به لاش کارهای آسون رو بهتون یاد بدم که یکنواخت نباشه

Afrodit
2011-06-28, 09:48 PM
افرو جونم به نظرت بذارم دامن تموم شه (چند تا مدل )بعد pdf بذارم یا اینکه هر درسی رو جداگانه pdf کنم ؟

فکر می کنم دامن تموم بشه بهتره دستت درد نکنه {53}
اونوقت این بزرگ دوز چیه؟
جدیده؟{71}
دخترم به این ترم می گن نازک دوز

Afrodit
2011-06-28, 10:02 PM
بچه ها جون من این چند روز یکم سرم شلوغ بود نرسیدم براتون تایپ کنم
4 روز هم دارم می رم سفر
با عرض معذرت الگوی دامن رو روز یکشنبه براتون می ذارم
بازم ببخشید ولی می ترسم الان بذارم یک چیزایی یادم بره بعدم نیستم اشکالاتون رو رفع کنم اذیت بشید
مراقب خودتون باشید {2 (6)}

پروشات
2011-06-29, 08:08 AM
بزرگ دوز یعنی لباس دوخته شده نهایی اندازه خودمون باشه که بپوشیم. یا کوچولو باشن؟ :3:

اخه ما که 5 تا دامن از یه پارچه نمیپوشیم ؟ {21}{21}

Afrodit
2011-07-02, 09:54 PM
دور کمر 81
دور **** 103

درست گرفتم آیا؟{63}

آره عزیزم چرا شک داری؟
سایزت 40 هست ولی دور کمرت بیشتره که مشکلی نداره یکم قر بده {santa}

Afrodit
2011-07-02, 09:57 PM
بزرگ دوز یعنی لباس دوخته شده نهایی اندازه خودمون باشه که بپوشیم. یا کوچولو باشن؟ :3:

اخه ما که 5 تا دامن از یه پارچه نمیپوشیم ؟ {21}{21}

دخترم کی گفته تمام دامن ها با یک پارچه باشن؟ :45:
بله بزرگ دوز باشه که ایراد کارتون معلوم بشه {1}
حالا اگه دوست داری کوچیک دوز هم بدوزی من شابلون 1/2 و 1/4 رو اسکن می کنم براتون می ذارم

sanaz
2011-07-02, 10:04 PM
آفرو جون من همین اول کار برای اثبات چلمنگیم تو اندازه گیری اشتباه کردم. خانوم همسایه که اندازه هام رو گرفت این جوری شد:

دور کمر : 64
دور **** : 88

یعنی سه سانت با اندازه ای که خودم گرفته بودم فرق داره.

Afrodit
2011-07-02, 10:09 PM
ساناز جان قطعا این احتمال وجود داره که اشتباه کرده باشید چون شما که خیاط نیستید و الان هم در دسترس نیستید که من بهتون بگم دقیقا چطور اندازه بگیرید به همین خاطر مجبوریم از آزمون و خطا استفاده کنیم
یک دامن که بدوزید اشکالاتتون مشخص می شه و می تونید اصلاحش کنید
فعلا چاره دیگه ای نداریم {53}

افسانه
2011-07-03, 10:06 AM
آفرو جون، من فکر کنم سایزم 40 هست آخه همیشه همین سایز شلوارو دامن میخرم ولی بلیز و تاپ رو معمولا 38 میگیرم.
دور کمر 71
دور**** 96 http://www.qalamro.com/images/smilies/(314).gif
یه نکته اینکه من کلا دامنهایی که تا کمر بیاد رو نمیپوشم چون شکمم رو بزرگ نشون میده. چه طوری میتونم این قسمت دامن که از کمر تا حدودای ناف هست رو از الگو حذف کنم؟

Afrodit
2011-07-03, 10:47 PM
اولین درس در تاپیک (http://roozmenu.com/showthread.php?p=238335#post238335) قرار داده شد {2 (6)}

afarin08
2011-07-03, 11:13 PM
قدم 156 هستش بايد 18 سانت بگيرم يا 20 سانت؟؟؟؟

Salva
2011-07-04, 11:51 AM
خانوم معلم اجاااازه! من مقشامو کشیدم! البته اون دو تا اشکالم هنوز پا برجاست و اگر اشتباه کشیده باشم بعدا اصلاح می کنم!{2 (6)}

دستت درد نکنه خانوم معلم! اجازه میدی ماااچت کنم؟! :11:

با نرم افزار اتودسک هم کشیدم که دقیق باشه! بعد هر موقع بخوامم ازش پرینت میگیرم! میبینین شاگردتون چه با چلاسه؟! {71}

afarin08
2011-07-04, 12:37 PM
من جاي پنسا رو نميفهمم

مکان پنس پشت به این ترتیب تعیین می شود که فاصله بین پنس پهلو و وسط پشت را اندازه می گیریم و تقسیم بر 3 می کنیم. از خط 1/3 نزدیک به وسط پشتبه اندازه 3 Cm به سمت وسط می رویم و از این نقطه 12-14 Cm بطور عمود به سمت پایین رفته و پنس را به عرض 3 Cm (1.5 Cm به هر طرف خط) می کشیم.
برای پنس جلو قسمت جلو را تقسیم بر 3 کرده و از 1/3 نزدیک به وسط جلو 3 داخل شده و مثل پنس پشت رسم می کنیم

afarin08
2011-07-04, 12:39 PM
اين قسمتم نميفهمم {2 (14)}{2 (14)}

اگر اختلاف کمر و با سن کسی 28 سانتی متر باشد این سایز همان سایز مانکن است. بنابر این برای مانکن اگر 14 سانتی متر از خط کمر کم بشود دور کمر شخص بدست می آید.
برای مانکن از دو سمت خط پهلو از هر طرف 2 سانتی متر داخل می شویم و با انحنا به خط پهلو وصل می کنیم.
به این ترتیب 4 Cm از کل کم کرده ایم. 2 Cm هم از خط وسط پشت داخل می شویم و با خط کش به خط با سن وصل می کنیم.

sanaz
2011-07-04, 06:16 PM
افرو جون کاش اون الگویی رو که کشیده بودی با اندازه های فرضی می کشیدی و همه اندازه ها رو که روش پیاده کردی رو هم روش می نوشتی. اینجوری بهتر می تونستیم بفهمیم . مثلا بعد دو سانت اون باقی مونده چند سانت شده و همه این ها معلوم باشه. این جوری متن خیلی مفهوم تر می شه

Afrodit
2011-07-04, 09:41 PM
قدم 156 هستش بايد 18 سانت بگيرم يا 20 سانت؟؟؟؟

نه عزیزم شما همون 20 باید بگیری
پنس یا ساسون همون چیزهایی هست که روی الگو شکل 7 فارسی دیده می شه :11:

Afrodit
2011-07-04, 09:47 PM
خوب نو گلای من هول نکنید
احساس خنگی نکنید
به جد و آباد منم فحش ندید {2 (8)}
کاملا طبیعیه که خیلی چیزها براتون نا مفهوم باشه و ممنون می شم که بپرسید چون من ناخود آگاه ممکنه بعضی چیزها رو توضیح ندم یا کامل نباشه یا اشتباه کنم
من سعی می کنم جزییاتی که لازمه براتون توضیح بدم و باز متن اصلی رو اصلاح کنم
متاسفانه من دائم آن نیستم فقط ساعت 10 تا 11 شب میام اشکالاتتون رو رفع می کنم پس لطفا صبور باشید تا بیام جوابتون رو بدم {2 (6)}

Afrodit
2011-07-04, 09:51 PM
منم دارم مشخامو میکشم! فقط این جمله رو نفهمیدم! فکر کنم یه جاش اشتباه شده!:10:

اگر اختلاف کمر و با سن کسی 28 سانتی متر باشد این سایز همان سایز مانکن است. بنابر این برای مانکن اگر 14 سانتی متر از خط کمر کم بشود دور کمر شخص بدست می آید.

سلوا جونم شما که باهوش بودی خودت متوجه شدی ولی من برای تنویر افکار عمومی توضیح می دم
در ابتدای کشیدن الگو خط کمر و خط **** هم اندازه است بعد اگر 14 سانت از خط کمر کم بشه می شه به اندازه نصف دور کمر شخص
اصلا این توضیح من فرقی داشت؟ {65}

Afrodit
2011-07-04, 09:53 PM
خانوم معلم من چقدر نفهمم!!!{66} اینم نفهمیدم! از اون 2 سانت که اومدیم به طرفین به کجای خط پهلو وصل می کنیم؟! مثلا روی خط پهلو 4 سانت پایین تر از خط کمر؟! 2 سانت؟! 10 سانت؟!

متوجه منظورم شدین که کجا رو نفهمیدم؟! {4}

برای مانکن از دو سمت خط پهلو از هر طرف 2 سانتی متر داخل می شویم و با انحنا به خط پهلو وصل می کنیم.

عذر می خوام توضیح من کامل نبود
ممنون از تذکرت
به خط با سن کوچک وصل می کنیم یعنی 10 سانت پایین تر از خط کمر

Afrodit
2011-07-04, 09:55 PM
{2 (4)}{2 (4)}{2 (4)}{2 (4)}{2 (4)}

مکان پنس پشت به این ترتیب تعیین می شود که فاصله بین پنس پهلو و وسط پشت را اندازه می گیریم و تقسیم بر 3 می کنیم. از خط 1/3 نزدیک به وسط پشتبه اندازه 3 Cm به سمت وسط می رویم و از این نقطه 12-14 Cm بطور عمود به سمت پایین رفته و پنس را به عرض 3 Cm (1.5 Cm به هر طرف خط) می کشیم.

منظورتون از پنس پهلو، خط پهلوه؟!

اینجا وسط یعنی به سمت خط وسط پشت یا خط پهلوی دامن؟!

بله منظور خط پهلو هست و به سمت وسط هم همون خط پهلو هست که وسط الگوی ما قرار گرفته
ببخشید دی شب خیلی خسته بودم گیج می زدم انگار :35:

Afrodit
2011-07-04, 10:00 PM
خانوم معلم اجاااازه! من مقشامو کشیدم! البته اون دو تا اشکالم هنوز پا برجاست و اگر اشتباه کشیده باشم بعدا اصلاح می کنم!{2 (6)}

دستت درد نکنه خانوم معلم! اجازه میدی ماااچت کنم؟! :11:

با نرم افزار اتودسک هم کشیدم که دقیق باشه! بعد هر موقع بخوامم ازش پرینت میگیرم! میبینین شاگردتون چه با چلاسه؟! {71}

بابا این کاره
کار درست
اتو دسک
خارجکی
شاگرد زرنگ
با چلاس
{clap}{clap}{clap}{clap}{clap}{clap}{clap}{clap}{c lap}{clap}{clap}
سلوا جون الگوت به نظر درسته کاش اندازه ها رو هم می نوشتی که دقیق بهت بگم فقط به نظرم پنس جلوت یکم این ور تر از یک سوم هست یعنی انگار خیلی افتاده وسط البته شاید به چشمم اینجوری میاد ولی اگه اندازه های تکه های الگوت رو بنویسی عالی می شه :11:

Afrodit
2011-07-04, 10:15 PM
من جاي پنسا رو نميفهمم

برای پنس جلو قسمت جلو را تقسیم بر 3 کرده و از 1/3 نزدیک به وسط جلو 3 داخل شده و مثل پنس پشت رسم می کنیم

خوب ببین آفرین جون قسمت پشت الگو یعنی سمت چپیه دو سانت از وسط پشت اومدیم داخل (چپ ترین خط کادر) از خط وسط که همون خط پهلو هست هم دو سانت به دو طرف می ریم و با انحنا به 10 سانت پایین تر روی همون خط وصل می کنیم
حالا اون مقداری که از الگوی پشت باقی مونده روی خط کمر اندازه می گیریم هر چقدر بود تقسیم بر 3 می کنیم و علامت می ذاریم (بنفش توی شکل) بعد از اون علامت اول سمت چپ 3 سانت می ریم سمت راست و یک خط عمود می کشیمبه طرف پایین (نارنجی)
بعد روی خط کمر دو طرف این خط نارنجی یک و نیم سانت به دو طرف می ریم و به پایین خط وصل می کنیم (آبی ها) این رو بهش می گن پنس
برای جلو هم مثل همینه فقط قرینه این کاره
بازم اگه سوال داشتی حتما بپرس {2 (5)}

Afrodit
2011-07-04, 10:15 PM
افرو جون کاش اون الگویی رو که کشیده بودی با اندازه های فرضی می کشیدی و همه اندازه ها رو که روش پیاده کردی رو هم روش می نوشتی. اینجوری بهتر می تونستیم بفهمیم . مثلا بعد دو سانت اون باقی مونده چند سانت شده و همه این ها معلوم باشه. این جوری متن خیلی مفهوم تر می شه

چشم ساناز جون ولی الان دارم از خستگی کشته می شم فردا براتون می ذارم {2 (6)}

Afrodit
2011-07-04, 10:32 PM
خوب دو تا راه بیشتر نداریم
1- سلوا نرم افزارش رو بهمون بده
2- سلوا نرم افزارش رو بهمون بده {4 (58)}

اگرم نداد کتکش می زنیم الگوهاشو پاره می کنیم
ولی از شوخی گذشته میتونی یک کوچیک تو پینت بکشی اندازه های الگوی واقعیت رو روش بنویسی تا من حد اقل اندازه ها رو چک کنم درست باشه {2 (6)}

Salva
2011-07-04, 11:59 PM
این نیز دامن با اندازه هاش: {2 (6)}

Salva
2011-07-06, 10:07 AM
خانوم معلم و همکلاسی های عزیز:

به اطلاع می رساند نرم افزار ترسیم الگو یافت شد!

با استفاده از لینک زیر می توانید برنامه ی ترسیم دیاگرام را دانلود کرده و با آن دامن بکشید! دو طرفش خط کش داره و کار باهاش به نظر میرسه آسون باشه! (من خودم دانلود نکردمش... {4} )

اگر مفید بود به جان من و بچه هایم دعا کنید!!! :10:

http://dia-installer.de/index.html.en

afarin08
2011-07-06, 08:37 PM
آفرو دقيق نيست {2 (14)}{2 (14)} بهم نخندينا {4}{4}

Salva
2011-07-06, 10:14 PM
بفرمایین! اینم چند تا لینک برا دانلود اتوکد :

http://download.cnet.com/AutoCAD/3000-6677_4-10573933.html

http://autocad.en.malavida.com/

اگر دانلودش کردین و بلد نبودین استفاده کنین خبرم کنین!{2 (6)}

راستی بچه ها کسی اون نرم افزار دیاگرام رو استفاده نکرده؟! به درد میخوره؟! {2 (26)}

Hanasakura
2011-07-07, 05:20 AM
حسود هرگز نیاسود ساناز جون!{71}

شما الگوی ساده رو بکش، فیوزدارش رو نخواستیم!:10:

بد کردم برات نرم افزار گذاشتم که کارت راحت شه؟! به بعضی ها اصلا خوبی کردن نیومده! ایشششششششششششششش:45:

این شعرم همین الان برای خانوم معلم سرودم{2 (6)} :

نمک در نمکدان شوری ندارد!
دل من طاقت دوری ندارد! {2 (6)}:11:{2 (5)}
{21}{21}{21}{21}{246}{246}{246}{246}{246}http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif

afarin08
2011-07-07, 05:22 PM
چرا اندازه ها اينقدر ضايعن؟؟؟{2 (26)}{2 (26)}{2 (26)}{2 (26)}

Salva
2011-07-08, 09:49 PM
ساناز جون منم با اندازه ی دور اونجای خودم کشیدم الگو رو ! نه اندازه ی مانکن!

اولش گفته شده بود که به اندازه ی دور اونجای خودتون عرض الگو رو بگیرین!

Afrodit
2011-07-08, 09:54 PM
بچه ها بهتره اندازه مانکن باشه تا الگوی استاندارد رو داشته باشید بعد برای خودتون سایزش کنید تا اگه یکی دو سانت تغییر سایز دادید مجبور نشید دوباره الگو بکشید ولی مهم نیست اگه سایز خودتون هست

Afrodit
2011-07-08, 09:57 PM
من الگوی دامن رو کشیدم{69}{69}{69}{69}
فقط افرو جونم احساس می کنم خیلی بزرگ شده !!!
بعد دوستانی که با نرم افزار درست کردن بعدا چه جوری پرینت می گیرن؟ توی A3 هم که جا نمی شه که !!!
بعد آفرین جون چه جوری عکس الگوتون به این کوچیکی شده !!! خودتون کوچیک کردین؟ {2 (26)}{2 (26)}{2 (26)}

آفرین دختر گلم {clap}{clap}{clap}{clap}
عزیزم باید بزرگ باشه چون اندازه خودتونه
واسه همین گفتم کاغذ الگو داشته باشید که روش جا بشه
بچه ها کوچیکش رو برام گذاشتن که من اندازه ها رو چک کنم{53}

sanaz
2011-07-08, 10:40 PM
خانوم اون یکی دامنمون که با اندازه های راستکی بود کلی روش گلهای رنگ وارنگ خوشگل بود اما برای این یکی وقت نشد گل بکشیم{2 (9)}

farzane
2011-07-09, 03:35 PM
افرو جونم بالاخره موفق شدم الگوی کوچکم را بذارم انشالله که درست باشه

Salva
2011-07-10, 09:55 PM
آفرو جون قبل تذکر شما من چشمای خوشگلم رو باز کرده بودم و تشکر هم زده بودم! {4}

راستی داشتم دنبال ایده های خوشگلایزینگ دامن آینده ام میگشتم! این عکس رو دیدم... گفتم بذارمش شاید به درد درس اول ترم بخوره...{2 (6)}

Afrodit
2011-07-11, 10:21 PM
دخترا نکات برش رو اینجا (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=1874) گذاشتم
فردا کاملش می کنم {53}

افسانه
2011-07-12, 09:10 AM
آفرودیت جان، برای دامن فون به 2 طرف پهلوی الگوی پشت و جلو باید اضافه کنیم؟ اگه بیش از 7 سانت باشه قشنگ میشه یا نه؟ نکته ی بعدی اینکه من دامن از کمر نمیخواستم اگه بدون کمر بدوزم درست میشه یا از بالای الگو باید حذف کنم؟
مرسی از توضیحات برش که خیلی هم کامل بود، بووووس

Afrodit
2011-07-12, 09:47 PM
افرو جون ممنون. من آخر هفته برش می زنم. فقط چند تا سوال ضایع بپرسم ؟

من می خوام شلوار دوستم رو براش کوتاه کنم. همیشه این کار رو با دست می کردم و با دست کوک می زدم .حالا می خوام با چرخ کنم اما بلد نیستم. اولین سوال اینه که اون قرقره کوچولو که جاش زیر سوزنه چرا نخ دورش نیست؟ من باید دورش نخ بپیچم؟ یا باید برم یه قرقره ای بخرم که نخ دورش باشه؟ بعدش چرخ یه مود داره که می شه باهاش سر دوزی کرد 0 از همونا که 7-8 هست) باید با اون بدوزم؟

ساناز جون به اون قرقره زیری میگن ماسوره
باید خودت پرش کنی. توی چرخت حتما یک جای کوچیک هست که این قرقره توش قرار می گیره و پر می شه
به دفترچه چرخت نگاه کن اگه نبود یه عکس از چرخت بذار پیداش کنم بهت بگم
بهتره اول سرتاسر لبه دم پای شلوار رو با همون حالتی که گفتی زیگزاگ بزنی بعد اتو بکشی و بعد تا بزنی و چرخ کنی
بازم سوالی بود حتما بپرس {53}

Afrodit
2011-07-12, 09:52 PM
آفرودیت جان، برای دامن فون به 2 طرف پهلوی الگوی پشت و جلو باید اضافه کنیم؟ اگه بیش از 7 سانت باشه قشنگ میشه یا نه؟ نکته ی بعدی اینکه من دامن از کمر نمیخواستم اگه بدون کمر بدوزم درست میشه یا از بالای الگو باید حذف کنم؟
مرسی از توضیحات برش که خیلی هم کامل بود، بووووس

آره عزیزم باید به هر دوطرف اضافه کنی
معمولا این دامن روی راستای پارچه بریده می شه و اگه بیشتر از 7 سانت بذاری توی پهلوی دامنت جمع می شه و جلوه خاصی نداره
چیزی که مد نظر شماست به زودی میذارم
باید فون چرخشی یا ترک بدوزی
برای کمر باید از بالای الگو حذف کنی
الگو رو از کمر بکش بعد بیا پایین و دیگه دست به پنس ها نزن قدشون کوتاه می شه ولی به پهناش نباید دست بزنی. بیشتر از 4 سانت هم نیا پایین حدود 4-5 سانت میشه روی استخوانی که برجسته هست. پایین تر از اون از پات میوفته {4}

Afrodit
2011-07-12, 09:58 PM
آفرو جان من هنوز پارچه نگرفتم... میخواستم در مورد پارچه ها هم اگه زحمتی نیست یه توضیح بدی... اینکه چه پارچه ای مناسبه... بعد چه جوری باشه که آستر نخواد... کدوما آستر میخوان اصلا! کدوما نمیخوان و اینا... {2 (6)}

سلوا جون راستش باید یکم فکر کنم که بتونم یه جوری پاچه ها رو براتون دسته بندی کنم ولی در حدی که کار الانت راه بیفته:
الان که تابستونه از همین پارچه های نخی که تو بازار هست بگیرید
اگر دامن تو خونه می خواید پارچه نخی (مثلا شانتون) بگیرید که ضخامتش اونقدر باشه که تنتون پیدا نشه
تقریبا برای پارچه هایی که ضخامت کافی دارن اغلب آستر لازم نیست ولی اگر دامن مهمونی می خواید بدوزید آستر لازمه چون زمین تا آسمون توی تن فرق می کنه
وقتی آستر داره دیگه با سنش جا نمی اندازه
فعلا به هیچ وجه پارچه کش نگیرید

Afrodit
2011-07-12, 10:00 PM
خانم افرودیت یه سوال
من تقریبا خیاطی بلدم حالا حتما باید این دامنا رو بدوزم؟بعدش یه خواهش:در مورد مجله بوردا
مجله به ایمیلم اومده عکسا رو که باز میکنم بیشتر لباسا الگوشون پولی هستش .چجور میتونم استفاده کنم؟
ویه سوال دیگه اینکه اونایی که پولی نیست رو کدوم دکمه باید بزنم تا الگوشو ببینم؟
ومهمتر از همه اینکه میخواستم بابت تماااااااااااااام زحمتایی که برای تاپیک خیاطی میکشین ازتون تشکر کنم.

نه عزیزم اجباری نیست فقط طول می کشه تا دامن ها تموم بشه شاید حوصله ات سر بره
توی سایت بوردا باید free patern رو پیدا کنی فقط اونها مجانیه روش کلیک میکنی طرح هاش میاد
بازم سوالی بود در خدمتم {53}

Afrodit
2011-07-12, 10:05 PM
بچه ها یک سوال
نظرتون در مورد کمر دامن چیه؟
دوست دارید با کمر بدوزید؟
کمرش کش باشه؟ (مثل تنبون{4})
سجاف داشته باشه؟
یا آستر داشته باشه؟

همش رو یادتون می دم ولی می خوام ببینم به ترتیب اولویت شما چیه از اون شروع کنم

Salva
2011-07-12, 11:15 PM
بچه ها یک سوال
نظرتون در مورد کمر دامن چیه؟
دوست دارید با کمر بدوزید؟
کمرش کش باشه؟ (مثل تنبون{4})
سجاف داشته باشه؟
یا آستر داشته باشه؟

همش رو یادتون می دم ولی می خوام ببینم به ترتیب اولویت شما چیه از اون شروع کنم

ها؟! {2 (8)}

مگه دامن بی کمر هم داریم؟!{2 (26)} سجاف چیه؟! {eek}من فقط بخش کش تنبونش رو فهمیدم!{71} هرچی یادمون بدی دوست داریم خانم معلم! {2 (6)}:10:

افسانه
2011-07-22, 08:45 PM
آفرو جون من دامن رو برش زدم و دوختم،فقط زیپش مونده. تو تنم هم خوبه و هیچ اشکالی توش نمیبینم . ولی برداشتم قدش رو خیلی کوتاه کردم و خیلی هم پشیمون شدم ، نمیدونم بهش یه چین سوزنی اضافه کنم یا نه ؟خنده دار نمیشه؟ البته کوتاهش هم قشنگه ولی باهاش راحت نیستم، عکسشو ایشالله فردا میزارم.

Afrodit
2011-07-22, 09:33 PM
افسانه جون
کی گفت بدوزیش؟ http://www.pic4ever.com/images/bb9.gif
دختر خوب اول زیپ رو می دوزن بعد دامنو
عکشس رو بذار من دقیق ببینم چکار کردی بهت بگم {53}

baran_84
2011-07-23, 08:15 PM
خانوم اجازه ما الگوی دامنمونو بریدیم عسکشم میذاریم{4}

Afrodit
2011-07-25, 01:32 PM
بچه ها توروخدا عجله نکنید
باران جان جای پنست درست نیست شما اون یکی پنس رو بستی باید پنسی که به پهلو نزدیکه می بستی و لی اشکال نداره جای پنس رو درست کن{53}

Afrodit
2011-07-25, 02:59 PM
دخترا توضیحات کامل برش دامن اینجا (http://www.roozmenu.com/showthread.php?p=253877&posted=1#post253877)قرار داده شد.
به زودی توضیحات دوخت هم اضافه خواهد شد.
توجه:
دامنی که من براتون گذاشتم دامن فون شماره 1 هست که البته برش زدن برای دامن های مختلف فرقی نمی کنه
در ضمن مدل من 1/4 هست به همین دلیل ابعاد 1/4 ابعاد واقعی هستند ولی باز هم مشکلی برای آموزش پیش نمیاد
موفق باشید.{53}

sanaz
2011-08-11, 06:49 AM
خانوم ما دامنمون رو برش زدیم. الان بلد نیستیم بدوزیم. چه جوری بدوزیم؟لبه هاش رو که باید به هم دوخت اما اون همه پنس رو چه باید کرد؟ تازه ما دلمون زیپ نمی خواد. چون دوختنش سخته{66}می شه به جای زیپ این دفعه دکمه قابلمه ای یا هر چیز دیگه که شما بلدید و ما بلد نیستیم بگذاریم؟ خانوم عرض پارچه کم بود و طولش زیاد . نشد دو تا قسمت رو رو یه طرفش بگذاریم. جا کم اومد. اینه که به اندازه یه دامن کوچولو از هر طرف پارچه اضافه دارم. لطفا اندازه های یه بچه 3-4 ساله رو بگید که برای آینده ریحانا دامن بدوزم{2 (6)}

Afrodit
2011-08-11, 12:39 PM
اوووووووووووووووووووووووو ووووووووه
چه عجب یکی از من سوال پرسید
الان همه مشغول مهمون بازین خیاطی شون نمیاد
ساناز جونم سعی می کنم امروز یا فردا برات روش دوخت رو هم بذارم
یک روش دیگه هم واسه زیپ می ذارم بلکه راضی بشی بدوزی
اون تکه پارچه ها رو هم نگه دار واسه خودت به درد می خوره
حالا بذار ریحانا بزرگ بشه الان که نمیشه فهمید بعدا سایزش چقدره
ولی اگه برسم برات لباس بچه رو هم می ذارم{2 (6)}

sanaz
2011-08-20, 07:33 AM
آفرو بیا ببین چه کردم{71}{71}{71}

Afrodit
2011-08-20, 09:10 PM
به به چه دخملی {2 (6)}
آفرین ساناز جونم خیلی خوب شده
ببین اگه گودی کمرش رو حس می کنی بیشتر باید بگیری می تونی بگیری
الان هم میتونی از درز پهلو اصلاحش کنی و بعد روی الگوت اون مقدار اضافه رو اصلاح کنی که دیگه دامنات مشکل نداشته باشه
اگر پنس کوچک رو روی الگو بستی و تمام کارها رو طبق دستور انجام دادی مشکلی نیست الان به مقداری که لازمه درز بگیر
معمولا یکی دوتا دامن باید دوخته بشه تا اشکالات در بیاد و دیگه دامن های بعدیت پرو نبره
به هر حال عالی بود مرسی کلی دلگرم شدم {2 (6)}

sanaz
2011-08-22, 01:57 AM
ساناز فکر کنم همسرت استعدادش از تو بیشتره http://www.pic4ever.com/images/128fs318181.gif
یعنی تو پارچه رو نشسته دوختی؟ http://www.pic4ever.com/images/2mo5pow.gif
دخترم اگه آب بره چی؟
همیشه اول پارچه رو یکم بخیسون بعد بشور و بعد اتو بزن و بعد برش بزن اینطوری بهتره
بعضی پارچه ها در اثر شستن کج و کوله میشن یا آب میرن البته به نظر نمیاد پارچه تو اینطوری باشه
بیشتر پارچه هایی که نخ هستن باید حتما قبل از برش خیس بخورن
چیزی که من توی عکس متوجه میشم اینه که این دامن برات گشاده و دقیقا توی کمرت هم نایستاده
البته دامن تنگ کلا شکم آدم رو بیشتر نشون میده ولی اگه از پهلو دامنت رو تنگ کنی که قشنگ توی کمرت بایسته کمی از این حالت کاسته میشه http://www.pic4ever.com/images/dancegirl2.gif

کجا گفته بودی آخه که پارچه رو بشوریم؟ من از کجا باید می دونستم خانوم معلم؟ فکر می کنی نمی فهمم می خوای فوت کوزه گری رو یادم ندی که رقیبت نشم{71}{71} م ترسی بازارت رو کساد کنم{4}
تصمیم این گونه شد که این رو همین جوری بپوشم و فقط بلوز رو روش بیاندازم که هنرمندیم خیلی هم معلوم نشه یه وقت چشم نخورم{4} ایشالله برای دامن بعد. رفتم یه پارچه قرمز خریدم راسته کار پشت بازارچه:10:
ضمنا شما چرا از آموزش دامن قری طفره می ری؟ :45: چیه می ترسی دامن قری قرمز بدوزم و بپوشم کار پشت بازرجه ات رو هم کساد کنم{4}

Afrodit
2011-08-23, 10:20 PM
بچه ها من یک سری تاپیک توی قسمت دامن باز کردم که فعلا فقط توضیحاتش هست
به زودی عکس میگیرم براتون اضافه می کنم
لطفا توی تاپیک ها پست نگذارید و هر سوالی هم داشتید همینجا بپرسید
هر پست اضافه ای در این تاپیک ها پاک شده یا به اینجا منتقل میشه
بهتر دیدم هر دامن یک تاپیک جدا داشته باشه اینطوری میتونید عکس هر دامنی که دوختید هم در تاپیک همون دامن و هم در تاپیک لباس هایی که خودمون دوختیم بذارید
قربون صدقه هاتون رو هم در همون تاپیک لباس هایی که خودمون دوختیم برید که تاپیک های دیگه الکی شلوغ نشه و برای هر کاربر تازه واردی قابل استفاده باشه
عذر می خوام که مجبور شدم اینهمه قانون بسازم و امیدوارم همگی رعایت کنید
ممنون {53}

Afrodit
2011-08-24, 09:45 PM
ساناز جان اون مکان هندسی رو خیلی خوب اومدیی http://www.pic4ever.com/images/gigglesmile.gif
اره عزیزم فقط یک درز داره که پشت دامن قرار میگیره و زیپ می خوره
منظورت رو نمی فهمم کمرش گنده تر از کمر واقعیته یعنی چی؟
راس رو از روی کمر واقعیت حساب میکنی دیگه
نه این کمرش چین چینی نیست و چون زیاد هم گشاد نیست می تونی راس رو از روی دور با سن حساب کنی و بعد کمرش رو کش بکشی اینجوری هم خوب می ایسته {53}

Fatemeh1
2011-08-25, 09:59 AM
خانوم اجازه؟
من دامنایی که دوخته بودم گشادم شده
با توجه به اینکه زیپ و کمر دارن،چطوری کمرشو تنگ کنم؟
کمرو باید باز کنم؟{2 (9)}
یکیش فون3
یکیش فون 1
یکیشم 2 طرف پیلی هستش
همشون حدود 10 سانت اضافی دارن{2 (9)}

Afrodit
2011-08-25, 04:09 PM
فاطمه جون الان باید خوشحال باشی که گشاد شدن عزیزم {2 (6)}
راه درستش اینه که کمر رو باز کنی و از پهلو تنگش کنی
اگر خیلی گشاده می تونی پنست رو هم چاقالو تر بگیری که خیلی پهلوهای لباست تغییر شکل نده
راه تنبلیش هم اینه که کمر و لباس رو با هم دز بگیری که اصلا توصیه نمیشه چون تابلو میشه چقدر تنبلی :3:

sanaz
2011-08-26, 06:44 AM
خانوم بیایید مشقمو خط بزنید{2 (5)}

Afrodit
2011-08-27, 09:33 PM
ساناز جان حواست باشه دامن تمام کلوش درز نداره و اگه راسش رو اندازه کمر در میاری باید خودت برای زیپ یک قسمتش رو درز ایجاد کنی

Afrodit
2011-08-31, 09:37 PM
ساناز جان قربون چشات برم دیگه سوالی نداشتی مادر؟ http://roozmenu.com/images/smilies/pack01/2%20%288%29.gif
فکر کنم باید به روش صندلی داغ جواب بدم {65}

خوب من پروژه بعدی رو شروع کردم. می خوام تمام کلوش رو بدوزم. الان یه عالمه سوال دارم

1- یه پارچه حریر خریدم که نازکه. حس می کنم دوختش سخت تر از پارچه معمولی هست . آیا باید تنظیمات چرخ رو تغییر بدم؟ مثلا دوختش رو شل یا سفت تر کنم؟ اندازه رو بزرگتر یا کوچکتر کنم؟
بله دوختن حریر تقریبا خیلی سخت تره
بهتره سوزن چرخ شماره 9 بخری که مخصوص دوختن پارچه های ظریف هست. بعد روی یک تکه از پارچه دوخت نمونه بزنی معمولا لازم نیست کشش نخ تغییر کنه اما اگه نخت خیلی ضخیم هست میتونی از قرقره های ابریشمی استفاده کنی و کشش نخ رو کمتر کنی

2- می شه بگی چه جوری می شه استر بدوزم؟
بله توی تاپیکش هم میذارم ولی اصلش اینه که عین همون دامنت فقط 5 سانت کوتاه تر باید از استر در بیاری و بعد روی پارچه رو به روی استر بذاری و کمرش رو دور تا دور چرخ کنی
وقتی برش گردونی دامنت استر کشی شده
برای حریر اگر دولایه حریرت پوشش خوبی داره می تونی با خودش استر کشی کنی یعنی دوتا دامن از حریر در بیاری بهم بدوزی که می تونن قد متفاوتی داشته باشن
یا اینکه از پارچه استری استفاده کنی

3- برای دامن تمام کلوش وقتی می گی 4 تا کنیم یعنی چهاربار تا کنیم یا دو واقع دو بار تا کنیم تا مربعمون به اندازه یک چهارم کاهش پیدا کنه؟
بله یعنی دوتا که پارچه چهارلا میشه یکبار روی یک پارچه بیخود در بیار کوچیکشو متوجه میشی

4- وقتی می گیم درز برای زیپ بگذاریم یعنی چی ؟ یعنی همین جوری الکی یه جاش رو قیچی کنیم که زیپ بخوره؟ بعد اینجا دیگه جای دوخت نداره که ؟ اون وقت چی می شه؟ زیپ رو په جوری روش بدوزیم؟
یعنی همونطور که پارچه چهارلا هست باید سرتاسر یک لایه رو قیچی کنی تا مثل اون دامنی که دوختی یک درز پیدا بشه اینطوری دیگه دوختن زیپ مثل قبل هست ولی روی حریر سخته

5- شما تو ایران زیپ رنگی دارید؟ اینجا همه زیپ ها یا سیاهن یا سفیدن و یا قرمز. مثلا من برای پارچه سبز زیپ چه رنگی بزنم؟
بله اینجا به هر رنگی زیپ هست ملاک انتخاب زیپ مخفی سر زیپ اون هست چون عملا فقط همون سر زیپ پیداست
فکر می کنم مجبوری برای رنگ های روشن سفید و تیره سیاه بخری

6- نمی شه دامن زیپی نباشه و یه جور دیگه باشه؟ مثلا دکمه ای یا بندی؟ یا هر چیزی که من بلد نیستم و شما بلدی و می دونی آسونه؟
نه عزیزم معمولش اینه که زیپ رو داره
راه های دیگه مثل بند فرانسه هست ولی بیشتر دکوریه تا مصرفی
می تونی مثلا توی یک پهلوی دامنت دکمه و جا دکمه بذاری ولی باید موقع در اوردن الگو و برش زدن براش روی هم گرد در نظر بگیری که دو لبه دامن بیاد روی هم و دکمه و جا دکمه بخوره و دامنت هم تنگ نشه
راه دیگه هم اینه که کمر دامن رو کش بدوزی
این اصلا بد نیست
باید راس دامن رو به اندازه دور با سنت حساب کنی و بعد بالاش کش بدوزی
برای حریر این کار بهتره تا زیپ دوختن
کش های مخصوص بالای دامن هم هست که طرح داره و پهنای مختلف که می تونی اونها رو از یک لبه بدوزی به کمر دامنت خیلی هم خوشگله

7- به نظرت دامن تمام کلوش حریر سبز باید بلند باشه یا کوتاه یا متوسط تا خوشگل تر باشه؟
به نظر من تمام کلوش هم کوتاهش خوشگله هم یکم زیر زانو
خیلی بلند واسه مهمونی خوبه زیاد مصرفی نیست

Afrodit
2011-09-02, 09:30 PM
سلام خانم گل.خسته نباشید.
من تازگیها تو دوختن شلوار به مشکل برخوردم.اونجوری که می خوام نمی شه.دقت که می کنم می بینم از متد مولر شلوارهای خودم خوب در می اومدند.ماه پیش واسه مامانم با متد پارسی شلوار دوختم خوشم نیومد.از متد گرلاوین هم خوب در نمی آد.شما متدت چیه.؟

سلام بهاره جان
مشکل شلوارت چیه؟
تا حالا شلوارهای بوردا رو امتحان کردی؟
من الگوی شلوار رو از روی الگوی دامن در میارم ترکیبی از متریک و مولر

bahareh
2011-09-03, 07:51 PM
سلام بهاره جان
مشکل شلوارت چیه؟
تا حالا شلوارهای بوردا رو امتحان کردی؟
من الگوی شلوار رو از روی الگوی دامن در میارم ترکیبی از متریک و مولر
نه عزیزم بوردا رو امتحان نکردم.مگه بوردا الگوی آماده نیست؟خوب اینطوری که به درد مشتری نمی خوره.؟

Afrodit
2011-09-03, 08:45 PM
بوردا الگوهای الانش مولر هست
الگوی اماده هست ولی همین الگوی اماده رو هم میشه اصلاح کرد
مگه واسه مامانت نمی خواستی؟ یک بار امتحان کن
تن خور الگوهای بودا واسه ایرانی ها خوب جواب میده
الان دفترچه فارسیش هم هست میتونی بسته به سایز مشتری الگو رو انتخاب کنب و بعد تفاوت اندازه ها رو روش اصلاح کنی
فقط دقت کن اصلاح باید روی الگوی پشت و جلو به یک اندازه باشه و اگه پنس داره اول اصلاحت رو از پنس انجام بده بعد پهلوها

Afrodit
2011-09-11, 09:23 PM
باید بدونم الگوت رو چجوری در میاری ولی ممکنه فقط ایراد از اتو کشی باشه
توی متدی که کار میکنی الگوی پشت رو گشاد تر از جلو میگیری یا نه؟
اگر یکجور باشه میکشه به پشت

sanaz
2011-09-13, 05:59 AM
من دامن تمام کلوش رو دوختم. فعلا نتونستم عکس بگیرم و البته اصلا خوب هم نشده. خیلی کج و کوله شده. این پیغام رو برای تازه کارهایی مثل خودم می گذارم که اشتباه من رو تکرار نکند و پارچه حریر نخرند. شونصد بار دوختم و شکافتم و خیلی اذیت شدم و آخرش هم اصلا تر و تمیز نشد. به نظرم نیاز به مهارت زیاد داشت که من نداشتم. همین پارچه های نخی معمولی خیلی برای ما که اولین کارهامون هست بهتره. ظرف چند روز آینده عکسش رو می گذارم

Afrodit
2011-09-13, 08:59 AM
ساناز جان خودشو ناراحت نکن حالا
حریر کلا توی دست اذیت می کنه ولی نگران نباش من مطمئنم اونقدر که دلت رو زده بد نشده
وقتی آدم مجبور میشه لباس رو بشکافه یا اصلاح کنه کلا دل رو می زنه و از چشم آدم میوفته
منتظر عکسات هستم {2 (6)}

minaz
2011-11-12, 09:52 AM
میشه لطف کنید و بگید برای دامن پف پفی پرنسس چند متر تور لازمه و اگه بخواهیم پف دامن بیشتر باشه باید چیکار کنیم؟

سوال دومم اینکه برای اولین بار میخوام یه پالتو با آستر بدوزم میشه بگید باید چیکار کنم؟

saviya
2012-04-12, 08:26 AM
سلام .میشه طرز سه جاف زدن رو آموزش بدید؟؟ نتونستم درست درش بیارم.فکر کنم از اول کارم اشتباه بود.
ممنون

*عاطفه*
2012-06-16, 11:53 AM
2011-06-20, 10:23 PM

دوستان لطفا به اولين پست اين تاپيك كه قرار بود كلاس برگزار شه هم توجه كنيد،مال 1 سال پيشه
متاسفاه اين دوستانمون ديگه تو سايت نيستن

Bahari
2012-07-17, 12:08 AM
خانمها من خیاط نیستم {68} یه دوره کوتاهی دیدم و بعضا یه چیزایی می دوزم ...در حد بر طرف کردن نیازهای خودم و خانواده {65} به روش تجاری هم کار می کنم یعنی در واقع با الگوی ساده ... اگر دوست داشته باشین خوشحال می شم اگه بتونم تجربیاتم رو هرچند که خیلی کم و کوچیکه باهاتون قسمت کنم {53}

Bahari
2012-07-18, 12:31 AM
از اونجا که دیدم دوستان هنرمند و هنر دوستمون علاقه دارند خیاطی رو هم به بقیه هنرهاشون اضافه کنند و متاسفانه عزیزان هنرمند ظاهرا فعالیتشون متوقف شده تو سایت ، با اجازه و صلاحدید نرگس جون این تاپیک ایجاد شده که به دسته بندی تازه تری برسیم . پس خواهشا اگر قصد ایجاد تاپیک جدید دارید تو بخش های قبلی بگذارید و اجازه بدین اینجا قدم قدم خیاطی ساده و آسان رو با هم مرور کنیم .{53}
اما دوستان گلم همونطور که عرض کردم من خیاط نیستم و همه ی تجربیاتم در حد رفع نیازهای روزانه است ... درواقع فکر می کنم برای همه ی خانمها اگر نخوان حرفه ای دنبال کنند این هنر رو ، لازمه که درهمین حد به اصطلاح کار خودمونو راه بندازیم !
قطعا برای کوچکترین کارها که نمی شه رفت سراغ خیاطی ... حالا قراره اینجا یاد بگیریم که چطور ساده و راحت و بدون ترس پارچه هامونو تبدیل به لباسهای ساده و زیبا کنیم ... البته معمولا همه – از جمله خودم – با کشیدن الگوهای سخت مشکل داریم و شاید برای همین از خیاطی فاصله می گیریم .

خب روشی که من در نظر گرفتم و فکر می کنم کاربردی باشه اینه که خیلی قرار نیست با رسم الگو خودمون رو درگیر کنیم و یک باره مثلا 40 تا دامن یاد بگیریم که معلوم نیست 4 مدلش رو هم خواهیم دوخت یا نه ! فقط اصول کار رو با هم دوره می کنیم تا یاد بگیریم مثلا اگه دو متر پارچه تو خونه داریم چطوری ازش یه لباس راحتی واسه خونه یا یه شلوار یا مقنعه یا مثلا چادر نماز و ..و...و ... بدوزیم ... ااگر با این روش کار موافقید لطفا فقط با گزینه لایک به اطلاع من برسونید که کار رو ادامه بدیم . ممنونم از همکاریتون {53}

به این امید که همونقدر که دوستان برای ثبت نام کلاس خیاطی مصر بودند و مشتاق ، برای ادامه کار هم همت کنند و حوصله :3: من هم بتونم حتی شده در حد برش و دوخت یک لباس ساده کمکی کرده باشم بهتون ... حضورتون رو ثبت کنید لطفا برای ادامه کار {2 (6)}

http://www.arzanforoush.com/wp-content/uploads/Easy-Stitch-4.jpg

Bahari
2012-07-18, 10:05 PM
خب خانمهای عزیز اول از اینهمه استقبال صمیمانه تشکر می کنم :45: به هرحال رسالت ما ایجاد علاقه است {4}

برای شروع کار نیاز داریم یه سری وسایل اولیه داشته باشیم که معمولا همه خانم های کدبانو تو خونه شون دارند ولی اگر هم نیست لطف کنید تهیه کنید ...

1 . یک دفترچه برای نت برداری
2. سانتی متر یا همون متر خیاطی
3. سوزن ته گرد
4.نخ و سوزن
5 . دو عدد قیچی مخصوص کاغذ و پارچه - دقت کنید که به هیچ وجه قیچی پارچه رو به هیچ چیز غیر پارچه نزنید که کند می شه !!!!
6. صابون خیاطی - رنگی بگیرید که تو همه ی پارچه ها بتونید ازش استفاده کنید مثل صورتی پر رنگ یا آبی
7 . کاغذ الگو هزینه اضافه است وقتی روزنامه به وفور تو همه خونه ها پیدا می شه {4}
نگران نباشید قرار نیست خیلی الگو بازی کنیم ولی طرح اولیه می خوایم و یک الگوی کاملااااا ساده :3:

http://www.eforosh.com/pics/46347_1279978644.jpg
تا فردا لوازم مورد نیاز رو آماده کنید که ادامه بدیم {53}

Bahari
2012-07-23, 04:45 PM
خب خانمهای علاقه مند قراره برای شروع یاد بگیریم که چطور درست و دقیق اندازه گیری کنیم ! اندازه گیری اولیه یکی از مهمترین بخش های آموزش خیاطی ست ... راستش من نمونه انسانی نداشتم و مجبور شدم روی عروسک نشونتون بدم و چون ایستایی نداشت و مجبور بودم با یک دست عروسک و بگیرم و با یک دست دوربین که دوربین هم دم دستم نبود و عکسا موبایلی شد و کیفیت زیر صفر {102} عذرخواهی فراوان !!!
کلی با خودم کلنجار رفتم که این عکسای بی کیفیت رو بزارم یا نه ولی به هر حال چون خیلی دیر شده بود گفتم بهتر از هیچی که هست {2 (14)} ولی امیدوارم واضح باشه که اگر نیست بفرمایید توضیح می دم ... خب این اندازه گیری کلی ست که بعد می گم تو هر لباسی نیاز به کدومش هست ولی به صورت کلی بدونید که بعدها مشکلی نباشه احیانا ...

1 -دور گردن ... باید به صورت جذب بگیریم ولی به همین صورت متر رو نگه می داریم نه حالت ایستاده !
2-سرشانه ... از کنار گردن تا استخوان ترقوه - یعنی دقییقا جایی که قراره آستین لباس شروع بشه !
3-کارور جلو ... از قسمت گودی زیر بغل ( جاییکه بازو به بدن می چسبه ) تا سمت مقابل
4-کارور پشت ... دقیقا با توضیح کارور جلو اما در قسمت پشت - که همیشه از کارور جلو باید بیشتر باشه
5-دور سینه .... متر رو کاملا به دور سینه انداخته - دور تا دور - به صورت آزاد اندازه می گیریم طوری که خیلی فاصله نداشته باشه ولی متر کمی دور سینه بچرخه ! روی بدن عروسک خیلی مشخص نیست ، ولی روی مدل دقت کنید که اندازه سینه و کارور با فاصله از همه !
6-دور بازو .... متر را زیر بغل انداخته در قسمت پر بازو اندازه می زنیم که عدد حاصله باید حتما زوج باشه !
7- قد آستین .... 2 سانت از سرشانه در قسمت پشت پایین میایم با زاویه 90 درجه آرنج ، تا سر مچ اندازه می گیریم - دست عروسک از این بیشتر زاویه دار نمی شد شما حتما رعایت کنید .
8- دور مچ ... باید از رو دست خودم عکس می گرفتم که یادم رفت ولی سخت نیست دستتون رو مشت کنیدبالاتر از مچ تقریبا روی انگشت شست ( که برای آستین شمشیری آزاد و برای آستین چین دار جذب اندازه می زنیم )
9-قد بالاتنه ....از وسط سرشانه تا خط کمر
10- قد لباس ... باز از وسط سرشانه تا جاییکه قد لباس اصلی - مانتو یا پیراهن یا تونیک - مد نظرمونه
11-دور کمر ... اول یه نوار پارچه ای دور کمر می بندیم طوری که نه شل باشه نه سفت به اندازه 2 تا انگشت تا کمر فاصله داشته باشه ... بعد متر رو روی این نوار قرار می دیم دور تا دور کمر رو طوری اندازه گیری می کنیم که باز کمی تو کمر بچرخه مثل دور سینه !
12-دور با-سن ... متر رو روی برجستگی با-سن گذاشته در قسمت جلو کمی به سمت بالا - تا نزدیکی شکم - آورده و دور تا دور اندازه می گیریم.
13-قد با-سن ... از قسمت کمر تا برجستگی **** این اندازه رو شامل می شه که معمولا و به صورت استاندارد در بزرگسالان بین 22-18 سانتی متره
14-قد دامن از قسمت پهلوی کمر ، متر رو قرار داده و تا اندازه ای که قد دامن مد نظرمونه اندازه می گیریم.

Nahid59
2012-08-11, 08:29 PM
پرنیان عزیز من با دامن نیم کلوش این مدل رو دوختم
پارچه رو به صورت کله قندی تا میکنی مثل مقنعه
روی دو لای بسته قد جلو رو اندازه میزنی
قد پشت رو هم اندازه میزنی
و به هم وصل میکنی و برش میزنی

Princess
2012-09-23, 01:53 PM
دوستانی که مایلن خیاطی رو یاد بگیرن من یه دوره کلاس خیاطی رو دارم میگذرونم کم کم میام اینجا و آموزش رو شروع میکنم

Princess
2013-01-23, 02:01 PM
با اجازه و همکاری بهاری عزیز این تاپیکو ادامه میدیم{53}

خب من برای شروع کار وسایل اولیه مورد نیازو میگم یه سری عکس از وسایل خودم گرفتم که در موردشون توضیح میدم

1-متر

112863

2-قیچی : در اندازه های مختلف برای کاغذو پارچه که قیچی کاغذ حتما باید از قیچی پارچه جدا باشه

112864

3- کاغذ گراف: برای کشیدن الگو که میشه از روزنامه هم برای این کار استفاده کرد

4- سوزن و سوزن ته گرد: سوزن های ته مرواریدی خیلی مناسبتر هستن و یه جاسوزنی هم لازمه که راحت میتونین خودتون با چند تا تیکه پارچه و پنبه و لایکو درستش کنین مثل جاسوزنی من

112865

5- صابون خیاطی: دو نوع گچی و روغنی تو بازار موجوه که به نظر من نوع گچیش خیلی بهتره

112866

6- رولت: برای کپی کردن خط دوخت روی پارچه

112867

7- کاربن: دو رنگ زردو سفیدش برای پارچه و آبی برای کاغذ البته معمولا اینطوریه

112868

8- نخ کوک: که هم به صورت متری هست هم قرقره ای

112869

9- بشکاف

112870

10- نخ قرقره در رنگ های مختلف:

112871

پارچه هم که مهمترین چیزه{4}

اینا وسایل اولیه و مورد نیاز خیاطیه که یادم اومد و ازشون عکس گرفتم هنوزم وسایل دیگه ای نیاز هست که در ادامه کار معرفیشون میکنم{65}

دوستانی که مایلن خیاطی یاد بگیرن وسایلشونو آماده کنن تا برسیم به بحث آموزش

پست های اضافی این تاپیک هم پاک میشه

armita-anita
2013-04-13, 10:32 AM
آموزش بالاتنه
برای اندازه گیری به این اندازه ها به این ترتیبی که توضیح میدم نیاز داریم
دور سیــنه: متر رو دور سیــنه بندازین و به سمت جلو بیارین طوری که از پشت روی استخوان کتف و از جلو دقیقا روی سیــنه باشد متر رو جوری دور سیــنه بگیرین که وقتی آن رو حرکت میدین به راحتی روی سیــنه حرکت کند نه آنقدر شل که متر بیفته و نه آنقدر سفت که آزاد نتونه حرکت کنه . برای تمام اندازه گیری ها همین قاعده رو رعایت کنین

دور کمر: دور گودترین قسمت پهلو متر رو قرار بدین و اندازه بگیرین

دور ****: متر رو روی برجسته ترین قسمت **** قرار بدین و به سمت جلو بیارین به طوری که وقتی متر به جلو میاد تا روی شکم بالا بیاد
قد سیــنه: از سرشانه در گوشه گردن متر رو قرار میدین و تا نوک سیــنه پایین میارین این عدد باید برای خانومهای جوان تا میانسال بین 25 تا 33 باشد دقت کنید که موقع اندازه گیری پوشیدن لباس زیر مناسب در کم یا زیاد بودن این اندازه تاثیر میگذاره

سرشانه:از گوشه گردن تا شکست دست یعنی دقیقا جایی که دست آغاز میشه

قد کل : از روی مو تا پایین پا ، فرد باید به دیوار بچسبد به طوری که پاشنه پا به دیوار چسبیده باشد با یک خط کش روی سر فرد مماس میکنید و روی دیوار علامت میزنید از این علامت تا زمین قد کل فرد است
اندازه گیری اصلاحی:
برای اصلاح الگو به این اندازه ها نیاز داریم
کارور جلو:فاصله بین گودی گردن تا خط سیــنه رو در نظر بگیرین وسط این فاصله روی کارور از جایی که دستها به تنه چسبیدن رو اندازه

کارور پشت:در همان موقعیت کارور جلو اما اینبار در پشت باز از جایی که دست ها به تنه چسبیدن اندازه بزنین
اندازه گیری مهمترین قسمت خیاطیه اگه درست اندازه گیری کنین الگوی شما صحیح و دقیق در میآید.پس موقع اندازه گیری خیلی دقت کنید چون تمام تقسیم بندی ها بر اساس این اندازه ها شکل میگیره
ادامه دارد.....

armita-anita
2013-04-13, 10:33 AM
روش اندازه گیری بالا تنه

۱-کمر:نواری به دور گودترین قسمت بدن به طور عادی ببندین و این را اندازه بگیرین

(این نوار کمک میکنه خیلی راحت تر اندازه گیری کنین)

۲-سینه:برجسته ترین قسمت سینه را اندازه بگیرین.

متر در جلو یا پشت خط سینه حالت افتادگی یا کشش نداشته باشد

۳-****: پهن ترین و برجسته ترین قسمت بدن در پایین خط کمر را اندازه بگیرین

متر حالت کشش یا افتادگی نداشته باشد

۴-بالا تنه پشت: در قسمت پشت بدن از مهره ی بر جسته ی گردن تا خط کمر

(همون بندی که بسته بودین)را اندازه بگیرین

۵-بالا تنه جلو:از سر شانه تا خط کمر را به طوری که متر از روی برجسته ترین سمت سینه بگذرد

اندازه بگیرین

۶-کارور پشت:از استخوان برجسته ی پشت گردن حدود ۱۴ سانتیمتر پایین آمده و به طور افقی تا محل

افتادن دست ها را اندازه بگیرید.

۷- کارور جلو: از گودی گردن حدود ۷ سانتیمتر پایین آمده و به طور افقی محل افتادن دست ها را

اندازه بگیرید.

۸- سرشانه : از خط گردن تا استخوان سرشانه را اندازه بگیرید

۹-گردن: دور گردن را از گودی گردن به طور کامل اندازه بگیرید.

۱۰-بلندی کف حلقه آستین(گودی حلقه آستین): از خط گردن پشت به صورت عمود اندازه بگیرید

بطوریکه خط افقی از زیر دست ها یا زیر بغل می آید این اندازه ها را قطع کند

(۲ تا ۳ سانت بالاتر از خط سینه)

۱۱-بلندی ****: از خط کمر تا برجسته ترین قسمت **** را در فاصله وسط پشت و پهلو اندازه بگیرید

۱۲-پهنا یا عرض ساسون: به اندازه ی استاندار جدول

۱۳- بلندی دامن : از خط کمر تا محل دلخواه

۱۴-حقه آستین :اندازه حلقه ی آستین را از روی حلقه ی بالا تنه مورد نظر با استفاده از

خطکش منحنی یا متر ایستاده اندازه گیری کنید

۱۵-بلندی آستین:برای اندازه گیری بلندی آستین کف دست را روی بر آمدگی **** قرار دهید

از انتهای شانه روی استخوان آرنج تا استخوان برجسته ی مچ را اندازه بگیرید.

۱۶-بازو: همانطور که دست روی بر آمدگی **** قرار دارد برجسته ترین قسمت بازو را اندازه بگیرید

۱۷-مچ:مچ را به طور آزاد اندازه بگیرید متر به دور دست بچرخد

armita-anita
2013-04-13, 11:53 AM
۴۰ ۳۸ ۳۶ ۳۴ اندازه ها
۹۲ ۸۸ ۸۶ ۸۰ سینه
۷۲ ۶۸ ۶۴ ۶۰ کمر
۹۷ ۹۳ ۸۹ ۸۵ ****
۳۵.۴ ۳۴.۴ ۳۲.۴ ۳۲.۴ کارور پشت
۳۲.۶ ۳۲.۴ ۳۱.۲ ۳۰ کارور جلو
۱۲.۵ ۱۲.۲۵ ۱۲ ۱۱.۷۵ سرشانه
۳۸ ۳۷ ۳۶ ۳۵ گردن
۷.۶ ۷ ۶.۴ ۵.۸ پهنای ساسون
۲۹.۶ ۲۸.۴ ۲۷.۲ ۲۶ بازو
۱۶.۵ ۱۶ ۱۵.۵ ۱۵ مچ دست
۲۴.۵ ۲۴ ۲۳.۵ ۲۳ مچ پا
۲۱.۵ ۲۱ ۲۰.۵ ۲۰ ساق پا
۴۰.۵ ۴۰ ۳۹.۵ ۳۹ بالاتنه پشت
۴۰.۵ ۴۰ ۳۹.۵ ۳۹ بالاتنه جلو
۲۱.۵ ۲۱ ۲۰.۵ ۲۰ بلندی کف حلقه(گودی حلقه آستین)
۵۹ ۵۸.۵ ۵۸ ۵۷.۵ بلندی زانو
۲۰.۹ ۲۰.۶ ۲۰.۳ ۲۰ بلندی ****
۱۰۵ ۱۰۴ ۱۰۳ ۱۰۲ از کمر تا زمین
۲۸.۷ ۲۸ ۲۷.۳ ۲۶.۶ برامدگی ران(بلندی فاق)
۵۹ ۵۸.۴ ۵۷.۸ ۵۷.۲ بلندی آستین
۵۳ ۵۲.۴ ۵۱.۸ ۵۱.۲ بلندی آستین در پارچه کشی
۲۱.۵ ۲۱.۵ ۲۱ ۲۱ اندازه ی مچ آستین در پیراهن
۱۴ ۱۳.۷۵ ۱۲.۵ ۱۲.۲۵ اندازه ی مچ آستین دو تکه
۲۲.۵ ۲۲ ۲۱.۵ ۲۱ گشادی لبه ی شلوار
۱۹ ۱۹ ۱۸.۵ ۱۸.۵ گشادی لبه ی شلوار تنگ

[ جمعه نوزدهم آذر 1389 ] [ 10:51 ] [ نمیچه خیاط㋡ ] آرشیو نظرات

armita-anita
2013-04-13, 11:55 AM
42-48۴۸ ۴۶ ۴۴ ۴۲ اندازه ها
۱۱۲ ۱۰۷ ۱۰۲ ۹۷ سینه
۹۲ ۸۷ ۸۲ ۷۷ کمر
۱۱۷ ۱۱۲ ۱۰۷ ۱۰۲ ****
۴۰.۲ ۳۹ ۳۷.۸ ۳۶.۶ کارور پشت
۳۹.۵ ۳۸ ۳۶.۵ ۳۵ کارور جلو
۱۳.۷ ۱۳.۴ ۱۳.۱ ۱۲.۸ سرشانه
۴۲.۸ ۴۱.۶ ۴۰.۴ ۳۹.۲ گردن
۱۰ ۹.۴ ۸.۸ ۸.۲ پهنای ساسون
۳۶ ۳۴.۴ ۳۲.۸ ۳۱ بازو
۱۸.۵ ۱۸ ۱۷.۵ ۱۷ مچ دست
۲۶.۲ ۲۶.۳ ۲۵.۷ ۲۵.۱ مچ پا
۲۳.۹ ۲۳.۳ ۲۲.۷ ۲۲.۱ ساق پا
۴۲.۵ ۴۲ ۴۱.۵ ۴۱ بالاتنه پشت
۴۳.۷ ۴۲.۹ ۴۲.۱ ۴۱.۲ بالاتنه جلو
۲۳.۵ ۲۳ ۲۲.۵ ۲۲ بلندی کف حلقه(گودی حلقه آستین)
۶۱ ۶۰.۵ ۶۰ ۵۹.۵ بلندی زانو
۲۲.۱ ۲۱.۸ ۲۱.۵ ۲۱.۲ بلندی ****
۱۰۹ ۱۰۸ ۱۰۷ ۱۰۶ از کمر تا زمین
۳۱.۵ ۳۰.۸ ۳۰.۱ ۲۹.۴ برامدگی ران(بلندی فاق)
۶۱ ۶۰.۵ ۶۰ ۵۹.۵ بلندی آستین
۵۵ ۵۴.۵ ۵۴ ۵۳.۵ بلندی آستین در پارچه کشی
۲۳.۵ ۲۳ ۲۲.۵ ۲۲ اندازه ی مچ آستین در پیراهن
۱۵ ۱۴.۷۵ ۱۴.۵ ۱۴.۲۵ اندازه ی مچ آستین دو تکه
۲۴.۵ ۲۴ ۲۳.۵ ۲۳ گشادی لبه ی شلوار
۲۱ ۲۰.۵ ۲۰ ۱۹.۵ گشادی لبه ی شلوار تنگ

armita-anita
2013-04-13, 11:58 AM
۵۶ ۵۴ ۵۲ ۵۰ اندازه ها
۱۳۲ ۱۲۷ ۱۲۲ ۱۱۷ سینه
۱۱۲ ۱۰۷ ۱۰۲ ۹۷ کمر
۱۲۷ ۱۳۲ ۱۲۷ ۱۲۲ ****
۴۵ ۴۳.۸ ۴۲.۶ ۴۱.۴ کارور پشت
۴۵.۵ ۴۴ ۴۲.۵ ۴۱ کارور جلو
۱۴.۹ ۱۴.۶ ۱۴.۳ ۱۴ سرشانه
۴۷.۶ ۴۶.۴ ۴۵.۲ ۴۴ گردن
۱۲.۴ ۱۱.۸ ۱۱.۲ ۱۰.۶ پهنای ساسون
۴۳.۲ ۴۱.۴ ۳۹.۶ ۳۷.۸ بازو
۲۰.۵ ۲۰ ۱۹.۵ ۱۹ مچ دست
۲۹.۳ ۲۸.۷ ۲۸.۱ ۲۷.۵ مچ پا
۲۶.۳ ۲۵.۷ ۲۵.۱ ۲۴.۵ ساق پا
۴۳.۶ ۴۳.۴ ۴۳.۲ ۴۳ بالاتنه پشت
۴۶ ۵۴.۵ ۴۵ ۴۴.۵ بالاتنه جلو
۲۶.۳ ۲۵.۶ ۲۴.۹ ۲۴.۲ بلندی کف حلقه(گودی حلقه آستین)
۶۲ ۶۱.۷۵ ۶۱.۵ ۶۱.۲۵ بلندی زانو
۲۲.۹ ۲۲.۷ ۲۲.۵ ۲۲.۳ بلندی ****
۱۱۱ ۱۱۰.۵ ۱۱۰ ۱۰۹.۵ از کمر تا زمین
۳۵.۵ ۳۴.۵ ۳۳.۵ ۳۲.۵ برامدگی ران(بلندی فاق)
۶۱.۸ ۶۱.۶ ۶۱.۴ ۶۱.۲ بلندی آستین
۵۵.۸ ۵۵.۶ ۵۵.۴ ۵۵.۲ بلندی آستین در پارچه کشی
۲۵.۵ ۲۵ ۲۴.۵ ۲۴ اندازه ی مچ آستین در پیراهن
۱۶ ۱۵.۷۵ ۱۵.۵ ۱۵.۲۵ اندازه ی مچ آستین دو تکه
۲۷.۸ ۲۷ ۲۶.۲ ۲۵.۴ گشادی لبه ی شلوار
۲۴.۸ ۲۴ ۲۳.۲ ۲۲.۴ گشادی لبه ی شلوار تنگ

armita-anita
2013-04-13, 11:59 AM
برای پیدا کردن سایزمون باید دور کمر ،سینه و **** ِ خودمون رواندازه بگیریم

نزدیک ترین عدد به اندازه های جدول سایز ما رو مشخص میکنه

البته دور سینه و **** بیشتر مد نظر هستن

چون این دو از کمر برجسته ترند

armita-anita
2013-05-21, 08:35 AM
روش اندازه گیری بالا تنه

۱-کمر:نواری به دور گودترین قسمت بدن به طور عادی ببندین و این را اندازه بگیرین

(این نوار کمک میکنه خیلی راحت تر اندازه گیری کنین)

۲-سینه:برجسته ترین قسمت سینه را اندازه بگیرین.

متر در جلو یا پشت خط سینه حالت افتادگی یا کشش نداشته باشد

۳-****: پهن ترین و برجسته ترین قسمت بدن در پایین خط کمر را اندازه بگیرین

متر حالت کشش یا افتادگی نداشته باشد

۴-بالا تنه پشت: در قسمت پشت بدن از مهره ی بر جسته ی گردن تا خط کمر

(همون بندی که بسته بودین)را اندازه بگیرین

۵-بالا تنه جلو:از سر شانه تا خط کمر را به طوری که متر از روی برجسته ترین سمت سینه بگذرد

اندازه بگیرین

۶-کارور پشت:از استخوان برجسته ی پشت گردن حدود ۱۴ سانتیمتر پایین آمده و به طور افقی تا محل

افتادن دست ها را اندازه بگیرید.

۷- کارور جلو: از گودی گردن حدود ۷ سانتیمتر پایین آمده و به طور افقی محل افتادن دست ها را

اندازه بگیرید.

۸- سرشانه : از خط گردن تا استخوان سرشانه را اندازه بگیرید

۹-گردن: دور گردن را از گودی گردن به طور کامل اندازه بگیرید.

۱۰-بلندی کف حلقه آستین(گودی حلقه آستین): از خط گردن پشت به صورت عمود اندازه بگیرید

بطوریکه خط افقی از زیر دست ها یا زیر بغل می آید این اندازه ها را قطع کند

(۲ تا ۳ سانت بالاتر از خط سینه)

۱۱-بلندی ****: از خط کمر تا برجسته ترین قسمت **** را در فاصله وسط پشت و پهلو اندازه بگیرید

۱۲-پهنا یا عرض ساسون: به اندازه ی استاندار جدول

۱۳- بلندی دامن : از خط کمر تا محل دلخواه

۱۴-حقه آستین :اندازه حلقه ی آستین را از روی حلقه ی بالا تنه مورد نظر با استفاده از

خطکش منحنی یا متر ایستاده اندازه گیری کنید

۱۵-بلندی آستین:برای اندازه گیری بلندی آستین کف دست را روی بر آمدگی **** قرار دهید

از انتهای شانه روی استخوان آرنج تا استخوان برجسته ی مچ را اندازه بگیرید.

۱۶-بازو: همانطور که دست روی بر آمدگی **** قرار دارد برجسته ترین قسمت بازو را اندازه بگیرید

۱۷-مچ:مچ را به طور آزاد اندازه بگیرید متر به دور دست بچرخد