تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : هلیم بادمجان

ashpazbanoo
2010-12-25, 09:15 AM
با اجازه مدیر محترم
به نظرم جای حلیم بادمجان یا کشک و بادمجان خالی بود...
اینم حلیم بادمجان من ;;)

Rose
2011-02-03, 10:39 PM
اينم از حليم بادجون من ظاهراً تاپيك دستور نداره دستورش رو هم اينجا ميزارم
واسه تزئينش هم بادمجون رو قالب زدم و يه خورده گذاشتم تو كمي آب بجوشه

مواد لازم :برای ۵-۶ نفر

بادمجان :یک کیلو یا هفت الی هشت عدد قلمی

گوشت سردست گوسفند بدون استخوان :400گرم

عدس :نصف لیوان یا صد گرم

برنج :نصف لیوان یا صد گرم

پیاز :دو عدد بزرگ

کشک :یک ونیم لیوان

نعنا خشک :دو قاشق غذا خوری

روغن مایع و گردو وزعفران :به میزان لازم

طرز تهیه :

ابتدا پیاز را که به صورت خلالی برش دادیم را درقابلمه ودر روغن مایع تفت می دهیم تا کاملا طلایی بشه .

دو سوم پیاز داغ را کنار می گذاریم .و بعد گوشت را اضافه می کنیم و کمی گوشت را تفت می دهیم تا فقط تغییر رنگ بدهد .

حالا روی گوشت آب می ریزیم تا حدود یک سوم قابلمه و صبر می کنیم تا به جوش بیاد وکف روی آن را می گیریم .و حرارت را ملایم می کنیم .ودر قابلمه را می گذاریم ..کمی که گوشت پخته شد عدس را که از قبل خیس کردیم هم به ان می افزاییم .و می گذاریم تا گوشت وعدس پخته بشه .

در این فاصله بادمجان ها را پوست می کنیم و حدود نیم ساعت در اب نمک نسبتا شور قرار می دهیم(براي اينكه زهر آبش خارج بشه) وبعد آنها را خشک می کنیم و در کمی روغن ودر حرارت ملایم سرخ می کنیم .

وقتی گوشت وعدس پخته شد بادمجان ها را به ان اضافه می کنیم و حدود نیم ساعت در قابلمه را می گذاریم تا بادمجان هم پخته بشه .

حدود یک ونیم لیوان اب قابلمه را برمی داریم و سپس برنج شسته شده را (ترجیحا نیم دانه ) به آن می افزاییم و صبر می کنیم برنج پخته بشه واب دیگ هم تموم بشه .در این فاصله نمک را اندازه می کنیم ولی باید توجه داشته باشیم که کشک هم نمک داره و بنابراین کمی کمتر نمک اضافه می کنیم .

حالا با گوشت کوب محتویات قابلمه را خوب می کوبیم و نصف کشک را به آن می افزاییم تا به صورت زیر دربیاد .

ودوباره روی حرارت می گذاریم و یک ونیم لیوان آب گوشت را به ان اضافه می کنیم و روی حرارت به هم می زنیم تا کشدار بشه و خوب جا بیفته ...

حلیم آماده هست .آنرا با نعناع داغ و گردو وپیاز داغ وکشک (اگه دوست داشتیم آنرا با کمی زعفران مخلوط می کنیم ) تزیین می کنیم .......خیلی خوشمزه هست ...نوش جان ..

Afrodit
2011-05-15, 11:08 PM
{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}

سایان
2011-06-02, 09:23 PM
حلیم بادمجان با دستوری که کمی با رز عزیز متفاوت هستش.

گوشت - برنج -بادمجان-پیاز -نعنا -کشک-زعفران دم کرده-ادویه

اول گوشت و با یه پیاز میپزیم خوب که پخته شد کوشت رو توی یک ظرف دیگه می کوبیم و برنج و بادمجان های سرخ شده را توی آب گوشت میپزیم بهتره بادمجان حلیم رو خیلی سرخ نکنیم چون رنگش تیره میشه وقتی برنجا خیلی خوب پخت با کوشت کوب برقی یا دستی میکوبیمشون و بعد گوشت رو کم کم اضافه میکنیم و سعی میکنیم در یک جهت خاص آرام هم بزنیم تا حلیم حالت کش دار پیدا کنه این عملیات رو روی شعله ملایم انجام میدیم .پیاز و خرد یا رشته میکنیم و سرخ میکینم وقتی کمی طلایی شد زردچوبه و دارچین بهش میزنیم و در نهایت نعنا خشک و اضافه میکنیم و سریع هم میزنیم و خاموش میکنیم تا عطر نعنا عوض نشه . نعنا داغم به حلیم اضافه میکنیم و کشک و مقداری زغفران دم کرده میریزیم و مرتب هم میزنیم .نمک و فلفل غذا را اندازه میکنیم و میشه دارچین بیشتری اضافه کرد .وقتی غلظت حلیم به مقدار دلخواه رسید شعله رو خیلی کم میکنیم و یه دم کنی در قابلمه میذاریم تا حلیم حد اقل یه ربع دم بکشه بهتره 5 تا 10 دقیقه قبل از سرو غذا شعله رو خاموش کنید تا با در بسته روغن بندازه اگه نعن تازه هم دارید میشه درسته بندازید توی قابلمه که عطرش به حلیم پس بده و بعد درش بیارید
اگر گوششتون کم بود یا اصلا چرب نبود میشه از کمی گوشت چرخ کرده هم استفاده کرد و همزمان با گوشت اونم بپزید اصلا مشخص نمیشه:3:
نوش جان{53}{53}{53}

Shidak
2011-06-02, 11:52 PM
حلیم بادمجان من با هر دو دستور گذشته شده فرق داره. من گوشت رو با پیاز و آدویه جات میپزم. وقتی‌ که نیم پز شد عدس رو اضافه می‌کنم. وقتی‌ که گوشت و عدس پخته شدن بادمجان‌ها رو که از قبل سرخ کردم اضافه می‌کنم و حلیم رو با گوشت کوب برقی خوب میکس می‌کنم. . در آخر کمی‌ هم کشک اضافه می‌کنم. روش رو هم با پیاز داغ و نعناع داغ و کشک و گردو تزئین می‌کنم. به نظر خودم که مزه حلیم بادمجون هام عالی‌ است.

Salva
2011-06-03, 12:07 AM
اینم حلیم بادمجون من که یه شب تا صبح بیدار نگهم داشت! آخه مسموم شده بودم! {4}

mina78
2011-06-03, 02:31 PM
حلیم بادمجون ، بادمجون + پیاز داغ + پودر تخم کدو ... بسیار بسیار خوشمزه !

mina78
2011-06-03, 03:07 PM
مينا اون گلا رو با بادمجون درست كردي؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اره بادمجون رو خام با پوست کن نازک میکنی .. البته از هر بادمجون ۳ ۴ ورق بیشتر نمیشه برد چون فشار میاد بهش نرم میشه و دیگه با پوست کن گرفته نمیشه ... بعد لوله کردم با خلال دندون زدم انداختم تو روغن عمیق ...{71}

mana
2012-01-20, 09:42 AM
بادمجون برای هر نفر یک عدد متوسط
عدس هرنفر 2 قاشق غذاخوری
برنج هر نفر 1/3 پیمونه (یا کمتر )
آب مرغ یا آب قلم یا قرص
مرغ یا گوشت
کشک + ماست معمولی
زعفران
روغن سرخ کردنی
کره
پیاز داغ
سیر داغ
نعنا داغ

بادمجون رو پوست میکنیم و دو نیم کرده کمی سرخ می کنیم من مقدار روغن سرخ کردنی رو کم میریزم حرارت رو زیاد میکنم و خیلی کم سرخ میکنم
عدس رو اول میپزیم و کمی از اونو برای تزیین کنار میذاریم بعد استاک و گوشت پخته رو اضافه میکنیم به همراه بادمجونا میذاریم کاملا بپزند
برنج و زعفرون آّب کرده رو اضافه میکنیم و میذاریم خوب نرم و شکفته بشه
بعضیا تو این مرحله سیر کوبیده و پیاز داغ اضافه میکنندکره رو هم اضافه میکنیم من اندازه کره رو ننوشتم (دلخواه)
نمک غذارو با توجه به شوری کشکی که میزنیم تنظیم میکنیم اگه استاک حاضری یعنی قرص استفاده میکنیم به اندازه نمک دقت میکنیم
برای پخت از زودپز یا آرام پز استفاده میشه کرد(آرام پز از شب قبل راه اندازی میشه )
باید کاملا آب غذا به خوردش بره و مواظب باشیم ته نگیره

گوشت یا اگه قلم انداخته باشیم قلم رو هم از مواد جدا میکنیم
گوشت رو جدا میکوبیم یا توی غذا ساز میریزیم
بقیه هلیم رو هم همینطور یا میکوبیم یا توی غذا ساز میریزیم
مقداری از گوشت رو برای تزیین به صورت نکوبیده کنار میگذاریم
هر دو قسمتو مخلوط میکنیم و روی حرارت کمی هم میزنیم
و کشک رو با ماست باز میکنیم که طعم خوبی برای کشک درست میشه
کشک رو به هلیم اضافه میکنیم و از روی حرارت بر میداریم و هم میزنیم تا کشک نبره

یه قسمت از کشک رو زعفرونی میکنیم برای تزیین کنار میذاریم

در ظرف میکشیم و تزیین میکنیم
===
راستی برای تزیین هلیمی که عکشو گذاشتم یادم رفته بود نعناع داغ درست کنم

Khaleh Mary
2012-01-20, 02:46 PM
{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}

Narges
2012-01-20, 03:33 PM
هلیم بادمجووون :3:{2 (6)}

Homa2
2012-02-09, 08:56 PM
{2 (6)}خوراک حلیم بادمجان:

مواد لازم:
بادمجان مشکی قلمی: 1کیلوگرم
سیر متوسط: 4 حبه
لوبیاسفید: 100گرم
گردو و پسته: 75گرم
پیاز متوسط: 1عدد
نعناع یا پونه: 1 قاشق مرباخوری
روغن زیتون: 4 تا 5 قاشق غداخوری
کشک سائیده: به مقدار لازم
زعفران: به مقدار لازم
نمک و زردچوبه: به مقدار لازم

طرز تهیه:
ابتدا بادمجان ها را پوست کنده و از طول برش داده و به مدت 20 دقیقه در آب نمک قرار می دهیم سپس در صافی ریخته و می شوییم . لوبیا سفید را هم که از شب قبل خیسانده ایم می پزیم به طوری که بعد از پخته شدن آبش کشیده شود. آن گاه یک ردیف از بادمجان ها را در یک ظرف مناسب ریخته و روی آن و سیر خرد شده و نعناع یا پونه می ریزیم سپس پیاز خرد شده و نمک و زرد چوبه را نیز به آن اضافه میکنیم.این عمل را به همین ترتیب انجام می دهیم تا تمام شود سپس یک لیوان آب اضافه می کنیم و در حرارت ملایم می پزیم در انتها روغن را می افزاییم و اجازه می دهیم تا جا بیفتد حال لوبیای پخته شده را با کمی آب در مخلوط کن ریخته و به صورت کرم در می آوریم سپس آنها را به بادمجان ها اضافه کرده و آنها را خوب مخلوط میکنیم تا یکنواخت شود بعد در یک ظرف مناسب ریخته و روی آ ن کمی روغن زیتون می ریزیم سپس روی آن کشک ریخته و روی آن پسته و گردوی خرد شده می ریزیم .
(این غدا برای 5تا6 نفر کافی است)
از سایت طب قرآنی

ღ.ترنم.ღ
2012-05-28, 06:52 AM
حلیم بادمجون غذای محبوب من.{2 (6)}

ღ.ترنم.ღ
2012-07-25, 02:16 AM
بچه ها به نظرتون میشه داخلش گندم ریخت خوش مزه میشه{103}

عزیزم میشه داخلش گندم یا جو پرک شده ریخت خیلی مقوی میشه دیگه.

یاسمن
2012-08-07, 12:24 AM
من به جای حبوبات ( چه عدس یا لوبیا سفید) از گندم حلیم استفاده میکنم . خیلی هم میکوبم واسه همین خیلی کشدار و خوشمزه میشه

Hanichef
2012-08-07, 03:40 PM
7938779386
یعنی کسی هست این غذا رو دوست نداشته باشه ؟ من که عاشقشم ...همیشه با عدس درست می کردم این بار با لوبیا سفید ..بازم خوششششمزه بود

مواد لازم برای 3، 4 نفر:

بادمجان: 8 تا متوسط

لوبیا سفید: 1 پیمونه

گوشت گردن گوسفندی (من نداشتم گوشت معمولی ریختم): 400 گرم

پیاز بزرگ : 2 تا

سیر : 3 حبه

کشک

نمک و فلفل

نعناع داغ

طرز پخت:

پیاز رو خلال کردم و سرخ کردم با روغن و زرچوبه تا یه پیاز داغ خوشگل و حسابی داشته باشم

لوبیا رو از شب قبل خیس کردم و چندبار آبش رو عوض کردم ... گوشت رو با پیاز و یه چوب دارچین گذاشتم بپزه.می تونین توی زودپز هم بریزین تا خوب پخته و له بشه...لوبیا رو هم گذاشتم جدا بپزه .. وسطای پختشون دو تا رو باهم قاطی کردم با 2 قاشق پیاز داغ و نمک و فلفل زدم ..

بادمجان ها رو نمک زدم و کنار گذاشتم تا تلخیش بره..خشک کردم و توی تابه دورو سرخش کردم..می بینین کم روغن گرفته و چرب و چیلی نشده

چوب دارچین و پیاز درسته رو از گوشت و لوبیا درآوردم و مواد رو خوب له کردم

بعد از اینکه همه موادمون خوب خوب خوب پختن همه رو با هم قاطی کردم و نمک و فلفل زدم ..یعنی همه موادمون از گوشت و لوبیا باید خوووووووووووب نرم و پخته بشن

اگه لازم بود آب کمی بریزین توش...با گوشتکوب مواد رو می کوبیم ... دیدم خیلی ها می ریزن توی خردکن یا با گوشتکوب برقی می کوبن...من دوست ندارم اونجوری...خب حلیم بادمجون و کشک و بادمجون باید کشدار و ریش ریش باشه گوشت و بادمجونش نه که نه له و لورده بشه

سیرداغ هم درست کردم و یکم توش ریختم همراه با کشک .. هم زدم و گذاشتم خوب جا بیفته..مرتب هم بزنیم تا ته نگیره یه وقت..مواد باید همگن باشه و یکنواخت و کشداااااااااار

نعناع داغ هم درست کردم و وقتی حلیم خوب آماده شد و جا افتاد توی ظرف ریختم و با کشک و نعناع داغ و گردو خرد شده و پیاز داغ تزیین کردم..این تزیین رو خیلی وقت پیش توی وب تستر جونی ها دیده بودم که توی لینکهام هستن ..البته مال من به خوشگلی آش اونا نشد..ولی بازم دوست داشتم .. کشک رو توی قیف یه بار مصرف ریختم و سرش رو بریدم و .. بقیه شو ببینین دیگه !!

بعدم با خلال روشون کشیدم .. وسطش هم معلومه دیگه بازم کشک و گردوی خرد شده و پیازداغ ریختم و والسلام

با نون و سبزی خوردن و دوغ محلی یه غذای خوشمزه و اصیل ایرانی نوش جان کردیم

7937879379

7938079381

7938279383

7938479385

7938679387

zariattari
2012-08-18, 01:54 PM
من این غذا رو از مادرشوهرم یاد گرفتم. خیلی خوشمزه بود به امتحانش می ارزه
گوشت گوسفندی
عدس
لوبیا
بادمجون
پیاز داغ
سیر داغ
کشک
ادویه

Khaleh Mary
2012-08-30, 11:09 AM
{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}

adonis
2012-12-04, 06:18 PM
حلیم بادمجونای من

miryam
2012-12-05, 08:48 AM
سلام
ديشب حليم بادمجون درست كردم . چون دستورش متفاوت بودگفت براتون بذارم.اول اون قسمت از مرغو كه بعضي اهل خونه نميپسندن و جلوي مهمون هم نميشه گذاشت ميذاريم با ادويه و يه پياز كوچلو وچند تيكه زنجفيل تازه بپزه كه بوي زخمش از بين بره. در ظرف ديگري برنج خوش عطر و عدس و لپه رو هم با هم ميذاريم بپزه تا له بشه بعد تيكه هاي مرغ و اب صاف كرده اش رو به حبوباتمون اضافه ميكنيم نمك و فلفل و ادويه رو اضافه ميكنيم و ميذاريم با حرارت كم جابيفته بادمجونها رو هم كمي سرخ ميكنيمو به موادمون اضافه ميكنيم2 ساعت بعد غذارو ميكس ميكنيم با قارا و كشك تزيين ميكنيم . عكس هليم خودم خوشكل نبود اينو ازنت گذاشتم

Sepnta
2013-01-09, 10:31 PM
حلیم بادمجون ساده و بی تزیین:3:

adonis
2013-01-10, 05:39 PM
دوباره حلیم .....................................

marmar11
2013-04-11, 03:06 PM
حلیم بادمجون با بادمجان-لوبیاچشم بلبلی .ماش -برنج-عدس- نمک فلفل زردچوبه -سیر- روغن- کشک محلی -یه کمی زعفران

زیتون
2013-04-18, 04:09 PM
حلیم من: عدس و گوشت و بادمجان و گردو+ روغن زیتون {2 (30)}

**Ghazal**
2013-04-22, 08:32 PM
http://www.8pic.ir/images/20548301291022934508.jpg (http://www.8pic.ir/)

مواد لازم ؛
گردن مرغ ۱.۵ کیلو
لوبیا سفید ۱۵۰ گرم
برنج پخته ۱ پیمانه
بادمجون متوسط ۴ عدد
پیاز درشت ۲ عدد
گردو چرخ کرده ۱ پیمانه
کشک ۱ لیوان
سیر سرخ شده ۱ قاشق غذاخوری
نعنا خشک ۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار دلخواه

طریقه تهیه ؛
اول لوبیا سفیدمون رو می شوریم و تو یه قابلمه با کمی آب می ذاریم خوب بپزه.
در همین حین هم گردن‌های مرغ مون رو می‌ذاریم با یه پیاز کوچیک و کمی ادویه و یه نوک قاشق نمک بپزه.
بعد از اینکه گردن‌ها پخت، سر فرصت گوشت گردن رو ازش جدا می‌کنیم. فقط مراقب باشین که استخون ریزهای گردن لای گوشت‌ها باقی نمونه.
بعد از گردن نوبت می رسه به بادمجون. بادمجون هارو پوست می‌کنیم و حلقه حلقه می‌کنیم و می شوریم و روش کمی نمک می‌پاشیم تا آبش زودتر گرفته شه. بعدشم بادمجون ها رو سرخ می‌کنیم، البته خیلی کم. (اگه دوست داشتین می تونین کبابی‌ هم بکنین، اما سرخ کردش بهتره).
برنجمون رو هم از قبل پختیم و آماده ست که به مواد اضافه شه.
خوب بعد از اینکه گوشت،برنج، لوبیا و بادمجون حاضر شد. پیازمون رو سرخ می‌کنیم. نصفش‌ رو کنار می‌ذاریم برای تزئین و نصف دیگش رو تو یه قابلمه گود با موادمون که حاضر کردیم و نمک و فلفل و زردچوبه و کمی سیر سرخ‌کرده و گردو چرخ کرده می‌ریزیم که خوب بپزه و حلیم‌مون جا بیفته. یادتون باشه که باید مرتب مواد رو هم بزنین که حسابی آش بشن و با هم مخلوط شن و شکل حلیمی به خودشون بگیرن. بهتره از هم‌زن برقی و یا گوشت کوب برقی برای این کار کمک بگیرین.
نیم ساعت مونده به برداشت حلیم هم باید کشک رو اضافه کنین (البته دو تا ۳ قاشق کشک رو برای تزئین جدا می‌کنیم).
وقتی حلیم رو از روی گاز برداشتیم اونو تو ظرف مورد نظرمون می‌ریزیم و روش رو طبق شکل و البته با سلیقه شخصی با موادی که داریم مثل نعنا داغ، کشک، پیاز داغ، سیر داغ، گردو تزئین می‌کنیم و سر سفره می‌بریم. همچنین می‌تونین کمی از گوشت گردن رو هم برای تزئین روی حلیم نگه دارین.

مرسده جان منابع رو ذکر کن لطفا

http://easycooking.blogfa.com/9105.aspx

veronika
2013-05-13, 04:38 PM
اينم هليم بادمجان من با يك تزئين حول حولكي:10: كه من هم از عدس و لوبيا سفيد استفاده مي كنم

Hanichef
2013-07-20, 10:24 AM
147367

مثه قبلی که توی همین تاپیک هست درست کردم فقط این بار توش برنج ریختم...به جای عدس یا لوبیا..خیلییی خوشمزه بود

147364147365147366

marmar11
2013-07-23, 09:28 PM
حلیم بادمجون

yasi55
2013-08-03, 07:55 PM
بادمجون+برنج+عدس+گوشت+کشک+ نعنا داغ +پیاز داغ+زعفرون+گردو {53}
150932

Simin1
2013-08-04, 02:08 PM
بچه ها میشه در مورد طعم حلیم بادمجون یه توضیحی بدید ؟ واقعا خوشمزه میشه ؟؟؟؟؟
آره سرور جون خیلی خوشمزه میشه البته اگه خوب پخته بشه، من پارسال برای افطاریم پختم هنوز تعریفشو دارم میشنوم{65}

yasi55
2013-08-04, 03:10 PM
بچه ها میشه در مورد طعم حلیم بادمجون یه توضیحی بدید ؟ واقعا خوشمزه میشه ؟؟؟؟؟

آره سرور جون به قول سیمین عزیزم باید خوب پخته بشه.
اینکه مواد تو آب گوشت پخته بشن خیلی خوشمزش میکنه.
طبق ذائقه های مختلف میتونی از عدس یا لوبیا سفید استفاده کنی که با لوبیا رنگ حلیم روشن میشه ولی ما همیشه با عدس درست میکنیم.
مواد باید کاملا پخته و کوبیده و میکس بشه که حالت کشدار حلیم درست بشه.
این غذا هم داداش کشک بادمجون!همونقد خوشمزه و محبوب{2 (6)}

مامان سارینا
2013-09-15, 06:42 PM
{53}{53}{53}{53}{53}

Maryam_chef
2013-09-17, 05:15 PM
هلیم بادنجون خوشمزه یک کاسه ی کوچک سیر میکنه {71}{71}
البته نه این کاسه {71}

marmar11
2013-10-02, 04:17 PM
حلیم بادمجون

168429

solmaz55
2013-11-30, 06:37 PM
هلیم بادمجون
ببخشید اگر کیفیت عکس خوب نیست{77}

Royaash
2014-04-20, 10:43 AM
بفرمایید هلیم بادمجان{53}

yasi55
2014-07-20, 08:54 PM
خیلی دوس دارم{2 (6)}
238342

238343

marmar11
2014-09-05, 09:24 PM
حلیم بادمجون خوشمزه

marie
2014-09-26, 06:13 PM
شنیدم با مرغ هم درست میشه
باید به همون اندازه گوشت مرغ ریخت؟

Nazpari
2014-09-30, 04:17 PM
دوستیای عزیزم سلام. هلیم بادنجان من کمی با دستورایی که شما عزیزان گذاشته بودید فرق داره.اما بد نیست یکبار امتحانش کنید حتما مشتری میشید :3:مواد لازم:1.5پیمانه برنج/1.2سینه مرغ/10عدد بادنجان قلمی/کشک 1شیشه250گرمی/پیاز برای پیاز داغ 4عدد متوسط/نعناع داغ به میزان لازم/گردوی کوبیده شده برای تزیین کمی/طرز تهیه:برنج را خیس میکنیم بدون نمک و کنار میذاریم. مرغ را میپزیم. بادنجانها را هم سرخ کرده و بعد در قابلمه گذاشته رویش آب میریزیم و میگذاریم کاملا پخته و له شود. آب مرغ را در قابلمه ای میریزیم برنج را به آن اضافه کرده و میگذاریم تا دانه برنج کاملا نرم شود.بعد مرغ را میکوبیم تا کامل له شود و داخل برنج میریزیم.بادنجانها راهم که کوبیده ایم به آن اضافه میکنیم. از این زمان دیگه از کنار گاز جم نمیخوریم {68}مدام مواد را هم میزنیم تا ته نگیره و قوام بیاد. در این مرحله نمک غذا را میچشیم تا کم و زیاد نباشه بعد که مواد کاملا جا اقتاد کشک را به آن اضافه کرده و چند جوش که زد حرارت را خاموش میکنیم.{2 (4)}وبا نعناع داغ وپیازداغ و پودر گردو تزیینش میکنیم.{4}247969ببخشید اگه عکس خیلی واضح نیست {63}عکس دیگه ای نداشتم.{2 (14)}

asayesh
2015-02-11, 06:53 AM
هلیم بادمجون مهدیه پز:

اول ازهمه بادمجونهارو پوست میگیرم بعد یک ربع بیست دقیقه داخل آب نمک میذارم بعد آبکش میکنم. وتوروغن سرخ میکنم. حالا با گوشکوب برقی یا دستی میفتم به جونش تا له بشه. اگر برای تعداد زیاد بخوام درست کنم تواین مرحله بادمجونهای کوبیده شده رو میریزم تو صافی وزیرش یک کاسه میذارم تا روغن اضافیش گرفته بشه و از روغنها برای ادامه کار وپیازداغ استفاده میکنم. اما اگر زیردوکیلو باشه همینجورمیذارم باروغن باشه. حالا تو یک ظرف دیگه ای پیاز داغ و سیرداغ فراوون درست میکنم ودرآخر زردچوبه و نمک وادویه میریزم وخاموش میکنم. چندتا سیر خام روهم رنده میکنم برای طعم بیشتر.گردوهای خردشده یارنده شده که بعضیاشون میذارم دندون گیرباشنو به بادمجونها وسپس همه رو به پیازداغ ها اضافه میکنم وخووووب مخلوط میکنمو هم میزنم. حالا یک استکان آب مرغ یا آب گوشت اگه نداشتم آب معمولی میریزم داخل هلیمم وهم میزنم میذارم با دمای کم بپزه حدودا چهل و پنج دقیقه دائما م میزنم تا ته نگیره. اگه با گوشکوب برقی کوبیده شدن که هیچ اما اگر با دستی بوده در حین پخت دوسه بار دوباره بکوبانید وگرنه لازم نیست.
درآخرهم با کشک و نعناع داغ تزیین میکنم. خیلی خوشمزه ست این هلیم خیلیییی{2 (30)}:3:

262482

262480

262481
به تزیینات زشتم نگاه نکنید مهمونام عجله داشتن نذاشتن درست حسابی تزیین کنم منم هول شدم خراب کردم{4}

asayesh
2015-04-26, 02:45 PM
حلیم بادمجون بسیار بسیار عالی با رسپی قبل خودم

267821

asayesh
2015-06-06, 11:58 PM
غذا به این خوشمزه ای چرا انقد طرفداراش کم هستن؟!!{2 (26)}

270879

Mandana.N
2015-06-25, 03:41 AM
ســلام
حلیم بادمجان دستپخت مامان عزیزم{2 (6)}

asayesh
2015-08-29, 08:56 PM
بازم حلیم بادمجون:

چراکسی اینجا ازین خوشمزه ها نمیخورهه؟؟؟؟{2 (26)} فک کنم پست بعدیم مال خودم باشه ازالان {4}

275726

مامان مریم وآرمان
2015-11-08, 03:23 PM
هلیم بادمجون خوشمزززززه

Taraneh20
2016-07-13, 12:21 AM
حلیم بادمجون فوق العاده خوشمزه ی خواهر پز{2 (30)}
283311

nazaninkazemi12
2019-05-08, 02:01 PM
سلام . دستور پخت عالی بود . الان با وجود ماه مبارک غذای مقوی هستش و برای افطار گزینه ی بسیار مناسبی که درستش کنیم . فقط سوالی که دارم اینه که گوشت مناسب طبخ این غذا چیه ؟

raziyenayeri
2019-05-13, 01:26 PM
هلیم بادمجان خیلی درست کردنش سخته . من از اصفهانم ولی دانشجوی سبزوار بودم هیچ کدوم از ذوستام تا حالا هلیم بادمجون نخورده بودند. برای همین فکر کردم فقط برای اصفهانه.