مسابقه آشپزی و شیرینی پزی 53 ویژه رمضان 93
تابلو اعلانات برنامه های آموزشی ویژه ماه مبارک رمضان
کارگاه آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی ویژه ماه مبارک رمضان

PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال و جواب های .: انواع کیک :. ؟؟؟

صفحات : [1] 2 3 4 5 6

Narges
2010-12-24, 01:46 AM
سوالات و اشکالات احتمالی در مورد تهیه انواع کیک را در این مبحث پی گیری فرمایید. :occasion-cake:

Narges
2010-12-24, 01:59 AM
می خواستم بدونم:
1- علت وجود این حبابها در سطح کیکم چیه؟ :ymblushing:
2- چه کار کنم تا سطح رویی کیک صاف شود؟ علت پف بیشتر در وسط کیک چیه؟
@};- @};- @};-

Benyamin
2010-12-24, 10:00 PM
خب حباب ها بخاطر هوایی هستش که توی خمیره... بعد از ریختن خمیر توی قالب قالبت رو تکون بده تا این هوا خارج بشه.. !

اینکه وسط کیک بیشتر پف میکنه .. یک مشکل نیست به نظر من .. ربط داره به دستور کیکتون ..
برای اینکه به خودت هم ثابت بشه .. یک کیک اسفنجی درست کن ببین باز هم وسطش گنبدی میشه !!

اگر کسی چیز دیگه ای میدونه ... لطفا بگه .. ! ~O)

Betty
2010-12-25, 01:18 AM
کسی طرز کار با خمیر مارزیپان رو میدونه.؟ من مجبور شدم خمیر رو دور بیاندازم اخه پودر شد موقع درست کردن.

Benyamin
2010-12-25, 01:19 AM
کسی طرز کار با خمیر مارزیپان رو میدونه.؟ من مجبور شدم خمیر رو دور بیاندازم اخه پودر شد موقع درست کردن.

بتی جان با چه دستوری درست کردی ؟

Betty
2010-12-25, 01:24 AM
والا خندتون نگیره. من دستور مستور نداشتم. خمیر رو از بیرون آماده گرفتم که البته خیلی خیلی سفته.و سعی کردم با رنگ خوراکی رنگش کنم که در اثر فشار دستم پودر شد. باز هم از رو نرفتم و سعی کردم که همون پودرها رو با نورد صاف و سوف کنم که دیگه به لقا الله رفت.

Benyamin
2010-12-25, 01:40 AM
والا خندتون نگیره. من دستور مستور نداشتم. خمیر رو از بیرون آماده گرفتم که البته خیلی خیلی سفته.و سعی کردم با رنگ خوراکی رنگش کنم که در اثر فشار دستم پودر شد. باز هم از رو نرفتم و سعی کردم که همون پودرها رو با نورد صاف و سوف کنم که دیگه به لقا الله رفت.

خب فکر میکنم بهترین راه اینه که از اون جایی که خریدید بپرسید نحوه ی استفادش چه جوریه ..!

*Negar*
2011-01-15, 10:10 AM
سلام
دنبال دستور چند نوع شیرینی ترکیه ای میگردم
نمیدونم تو اشپزی مدرن باید باشه یا شیرینی پزی
شیرینی های خشک و خیلی کوچولو میخوام درست کنم
یه نوعش هم فکر کنم به اسم قورابیه میپزن که شیرین نیست
خیلی تعریفشونو شنیدم
ماهان جون{53}
اقا بنیامین{53}

*Darya*
2011-01-15, 12:02 PM
بچه ها کسی میدونه شیرینی تخته ای رو باید کجا بذاریم؟تو یخچال یا فریزر؟{63}

*Darya*
2011-01-15, 12:03 PM
عذر میخوام شکلات تخته ای{53}

Benyamin
2011-01-15, 12:07 PM
شکلات تخته ای رو توی دمای اشپزخونه باید نگه داری کنید .. نیازی نیست توی یخچال یا فریز باشه .

*Darya*
2011-01-15, 12:24 PM
مرسی.آقا بنیامین شما میدونین رنگ هایی که سرطان زا نیستن برا شیرینی از کجا باید تهیه کنیم؟من رنگ ویلسون شنیدم.ممنون میشم راهنمایی کنید{53}

*Negar*
2011-01-15, 12:31 PM
اقا بنیامین سوال من ندیدین ؟؟
من دیدم اینجا پست دادین
ذوق کردم:10:
زود اومدم ببینم چی نوشتین

*Darya*
2011-01-15, 12:47 PM
آقا بنیامین شکلات تخته ای سفید بیرون از یخچال گذاشتن و موقع استفاده آب نشده و ظاهرن خراب شده.حالا چه نظری دارید؟ممنون میشم {53}

Benyamin
2011-01-15, 01:27 PM
مرسی.آقا بنیامین شما میدونین رنگ هایی که سرطان زا نیستن برا شیرینی از کجا باید تهیه کنیم؟من رنگ ویلسون شنیدم.ممنون میشم راهنمایی کنید{53}

ویلتون ...... Wilton
این رنگ ها رو از تمامی لوازم قنادی فروشی ها می تونید تهیه کنید.
قیمتش هم 3000 تومن شده .
البته درسته این رنگها خوراکی هستن .. اما استفاده ی بیش از حد توصیه نمیشه.

Benyamin
2011-01-15, 01:31 PM
آقا بنیامین شکلات تخته ای سفید بیرون از یخچال گذاشتن و موقع استفاده آب نشده و ظاهرن خراب شده.حالا چه نظری دارید؟ممنون میشم {53}

من همیشه از شکلات های پارمیدا و حتی بی کیفیت تر از اون استفاده میکنم .و همیشه هم توی کابینت نگه میدارم .. که موقع استفاده مثل سنگ نباشه ..

و فکر میکنید توی لوازم قنادی ها شکلات رو کجا نگه میدارن .. !؟

شکلات چیزی نیست که بیرون از یخچال خراب بشه .
دلیل اینکه اب نشده شاید روش شما برای اب کردن شکلات بوده .
شما بگید از چه روشی و به چه صورتی استفاده کردید شاید بتونم بیشتر کمک کنم.

Benyamin
2011-01-15, 01:36 PM
سلام
دنبال دستور چند نوع شیرینی ترکیه ای میگردم
نمیدونم تو اشپزی مدرن باید باشه یا شیرینی پزی
شیرینی های خشک و خیلی کوچولو میخوام درست کنم
یه نوعش هم فکر کنم به اسم قورابیه میپزن که شیرین نیست
خیلی تعریفشونو شنیدم
ماهان جون{53}
اقا بنیامین{53}

اسمارتیز جون دیدم .. اما دقیقا متوجه نشدم . شرمنده

شیرینی ترکیه ای رو از بچه های تبریز باید بپرسید.

یک سری لیست از شیرینی های نوروزی دارم اماده می کنم که در اسرع وقت توی سایت قرار میدم .. (امیدوارم خیلی عجله نداشته باشید)

شیرینی قرابیه هم تبریزی هست .. و البته کوچولو هم نیست ..!

*Negar*
2011-01-15, 01:39 PM
ممنون بنیامین عزیز{53}
عجله ندارم
این قورابیه رو میشناسم
اونی که میگم مخصوص ترکیه هستش
شکلش مثل شیرینی ولی طعمش شور و خوشمزه بود
فقط حدس میزنم کره زیاد داشت

فعلا منتظر دستور شیرینی های شما میمونم

Benyamin
2011-01-15, 01:47 PM
راستش بین شیرینی های ترکی که هرچی ادم میگرده فقط باقلوا میبینه {66}
حالا باز تبریزی ها از من بیشتر اشنایی دارن .. !

ChefShadi
2011-02-09, 11:44 PM
یکی از من یه سوالی پرسید و من نتونستم جواب بدم! اساتید کمک لطفا!
چرا پف کیک بعد از درآوردن از فر میخوابه؟

Afrodit
2011-02-10, 10:38 PM
خمیر هزارلا رو کجا گیر بیارم؟
خمیر یوفکا رو چه مدت می تونم تو فریزر نگه دارم؟

Rose
2011-02-17, 09:12 PM
آخه خدا جون چرا من اينقدر بدشانسم امروز 2 ضد حال اساسي خوردم اون از كفش مورد علاقه م كه شماره ي پام رو نداشت اين هم از سفت نشدن سفيده هاي تخم مرغ ! {154fs232528}

كسي ميدونه دليلش چيه؟ شونصد ساعت 6 عدد سفيده رو با نصف پيمانه شكر زدم دريغ از يه ذره سفت شدن.. ديگه پفكي و ابري نشدن بماند! بعد از اين همه زدن سفيد و كشدار شده بود و خيلي روون خيلي هم حجمش كم بود مجبور شدم با همون حالت بقيه ي مراحل رو ادامه بدم

تنها دليلي كه به ذهنم ميرسه شايد اين باشه:
ميخواستم كيك پرتقالي بپزم اول 6 عدد زرده تخم مرغ رو با شكر و روغن و آب پرتقال زدم + يه قاشق چايخوري پوست پرتقال رنده شده بعد بدون اينكه تيغ همزن رو بشورم در ظرف ديگه سفيده ها رو با نصف پيمانه شكر زدم هي زدم هي زدم گفتم الان پف ميكنه خوابم گرفت دست راستم بي حس شد ولي سفيده ها حجمشون دو برابر نشد كه نشد{154fs232528} تنها دليلي كه به ذهنم ميرسه شايد همين سرهاي همزن باشه ... آخه ميدونيد من هميشه اول كاري سفيده ها رو با شكر ميزنم و سفت ميشه اين سري طبق دستوري كه داشتم اول زرده ها رو زدم ):
الان كيكم تو فرِ معلوم نيست چي بر سرش مياد{20}

Benyamin
2011-02-17, 09:19 PM
خب رز عزیز شما خودت دلیلش رو میدونستی ... !!

برای زدن سفیده ... حتی 1 قطره هم از زرده نباید توی سفیده باشه.
ظرفتون باید تمیز و خشک باشه ..
تیغه های همزن هم همینطور
محیط هم نباید گرم باشه.
در ضمن اول کار هم نباید شکر رو اضافه کنید .. باید تقریبا بعد از 2 دقیقه همزدن اضافه کنید ...اون هم کم کم ..

Rose
2011-02-17, 10:08 PM
امان از بي تجربه گي! {4fvgdaq_th}
ممنون بنيامين جان از اينكه زود جواب دادي من اصلاً اين نكته هايي كه ميگيد رو نشنيدم و نميدونستم.....گفتم چون هميشه اول كاري سفيده ها رو ميزدم و بعد بقيه مراحل رو دنبال ميكردم تا حالا به اين مشكل بر نخوردم الا امروز كه طبق روند دستور انجام دادم الان مدت زماني كه اين كيك بايد تو فر باشه يك ساعته ديگه داره يك ساعت ميشه الان كه رفتم سر وقت كيك دست كه ميزنم مثل اسفنج دستم ميره پايين يه جوري يه !
(بعد از يه مكث كوتاه دارم بقيه ي كامنتم رو مينويسم)
الان كيك رو در اوردم هم بد رنگ شده و هم اينكه دست به هر جاش ميزني ميره پايين{21}
راستي شما ميگيد يه قطره از زرده نبايد تو سفيده باشه اگه پيش اومد موقعي كه ميخوام سفيده رو از زرده جدا كنم بعد زرده شكلش رو از دست داد و يكم ازش تو ظرف ريخت چيكار كنم؟ نكنه تنها راه حلش اينه؟!{4fvgdaq_th}

Benyamin
2011-02-17, 10:11 PM
اشکال نداره رز خانمی..

نه .. در این زمان هول نکنید ... فقط خیلی اروم با قاشق از توی سفیده خارجش کنید.

یک نکته : اگر نمی خوایید که زرده ی تخم مرغ تون خراب بشه و گوگولی زرده و سفیده رو جدا کنید ... به محض اینکه تخم مرغ رو از یخچال خارج کردید , این کار رو انجام بدید ...

Rose
2011-02-17, 10:12 PM
آقا بنيامين بنظرتون 6 عدد تخم مرغ واسه اين دستور زياد نيست من از بوي تخم مرغ بيزارم با وجودي كه يه قاشق چايخوري پر وانيل ميزنم ولي باز بوي تخم مرغ ميده راستي چرا تو اين دستور وانيل نداره البته خيلي ها با اين دستور درست كردند و كلي تعريف كردند!

مواد لازم :تخم مرغ 6 عدد
شكر 5/1 پيمانه ( 330 گرم )
روغن مايع 2/1پيمانه
آب پرتقال تازه 2/1 پيمانه
پوست پرتقال رنده شده 1 قاشق چاي خوري پر
آرد 2 پيمانه ( 300 گرم )
بكينگ پودر 2 قاشق چاي خوري
پودر شكر و خلالپوست پرتقال براي تزئين به مقدار لازم

Benyamin
2011-02-17, 10:25 PM
نه فکر نمیکنم زیاد باشه ..
این دستور خیلی شبیه کیک صبحانه ی انگلیسیه .. فقط توی اون دستور کره هست.

احتمالا این همون دستوره که شکر رو باید نصف کنید و نصف رو با زرده بزنید و نصف دیگه رو با سفیده ..
خب شما باید زرده و شکر وانیل و پوست پرتقال رو دست کم حدود 7 8 دقیقه بزنید. .. با دور تند همزن ..
اگر همینقدر هم میزنید و باز هم بوی تخم مرغ میده پس مشکل دیگه از دستور نیست.
البته همیشه وقتی کیک رو از فر درمیارید و هنوز گرم هست بوش بیشتره ...
از اونجایی که کیکتون روغن مایع داره و توی یخچال خشک نمیشه .. توصیه میکنم کیکتون رو توی یخچال بزارید و اگر شب درست کردید صبح میل کنید. ..
....
راه دیگه ای به ذهنم نمیرسه .. !!

Afrodit
2011-02-17, 10:46 PM
ببخشیدا فقط سوالای من جواب نداره؟
انقدر جواب ندادید خمیر یوفکامو گذاشتم یخچال کپک زد
چرا؟

Khaleh Mary
2011-02-18, 12:58 PM
ببخشیدا فقط سوالای من جواب نداره؟
انقدر جواب ندادید خمیر یوفکامو گذاشتم یخچال کپک زد
چرا؟

افردیت جان خمیر یوفکا هم مثل بقیه نانها ترکیب آرد و آب هست و اگر تاریخ مصرف آن گذشته باشد و یا اگر در معرض هوا قرار بگیرد کپک میزند و خشک میشود

Khaleh Mary
2011-02-18, 01:13 PM
یکی از من یه سوالی پرسید و من نتونستم جواب بدم! اساتید کمک لطفا!
چرا پف کیک بعد از درآوردن از فر میخوابه؟

شادی جان پف کیک طبق تجربه من به ۲ علت هست یکی‌ کیک‌های اسفنجی یا شیفون که مقدرا زیادی تخم مرغ دارند و میزان کمتری آرد طبیعی هست که پس از فر‌ خارج کردن کمی‌ پف آن بخوابه و علت دوم هم نامنظم بودن حرارت فر‌ هست اگر درجه فر‌ تنظیم باشه و پخت بصورت درست آن شکل بگیره پف کیک نمیخوابه باز هم اگر دوستان دلیلی‌ برای آن میدانند خوش حل میشیم که در اختیارمون بذارند

و یک چیز دیگه هروقت قالب کیک را چرب کردید دیواره آنرا کاملا تا بالای آن چرب کنید چون بخاطر چربی‌ که داره سطح کیک از آن بالاتر نمیره و کیک خوب پف نمیکنه (البته این برای پف نکردن فر‌ هست نه خوابیدن پف بعد از پخت)

Benyamin
2011-02-18, 01:47 PM
با تشکر از خاله ماری.... که همه ی دلایلی که توی ذهن من بود رو گفتند ..

با اجازه من هم تجربه ی خودم رو مینویسم.

بصورت تئوری میگن که هر وقت میزان ارد کم باشه یا حرارت فر تنظیم نباشه .. !
خب ولی من میگم خب وقتی ادم طبق دستور عمل کنه که ارد کم نمیریزه دیگه ..!!!
پس به مورد دوم بیشتر اعتقاد دارم ..
برای درست کردن کیک ...حر باید داغ باشه و به دمای مناسب رسیده باشه ... پس از 15 دقیقه قبل روشنش میکنیم.
و در فر رو اصلا باز نمیکنیم... !! مخصوصا اگر فرتون ایرانی باشه باید خیلی سر این موضوع حساس باشید.

نکته ی سوم که خاله ماری هم اشاره کرد...
دور قالب تا بالا حتما باید چرب بشه. .. برای همه ی کیک ها بجر شیفون و انجل کیک مخصوصا اگر قالب معمولی استفاده میکنید.

اگر دور قالب رو چرب نکنید.. مایع کیک وقتی پف میکنه به دیواره ها می چسبه و خودش رو بالا میکشه و دیگه پایین نمیاد چون چسبیده .. و وسط کیک مقعر میشه.. !

*SARA*
2011-02-18, 03:32 PM
من دارم لینزر با دستور سلولرو درست میکنم ولی خمیرم بعد از اینکه از یخچال در آوردم مثل سنگ شده و خرد شد.چکارش کنم؟{2 (9)}

Khaleh Mary
2011-04-19, 01:35 PM
خدمت دوستان هنرمند که از تمام انگشتانشون هنر میباره {53}{53}و ما فقط از دیدن ان فیض و لذت میبریم چه برسه به خوردن و نوش جان کردن آنها{2 (4)} من بعنوان یک کاربر ساده که هنر جوی شما عزیزان هستم خواهشی دارم و ان این هست که در دستورات غذا ها و کیک ها و شیرینی ها ازاصطلاحات فرنگی آنها استفاده نکنیم چون باید فکر بقیه کاربرها هم باشیم و این کلمات حتما جایگزین فارسی دارند یاکلمه شبیه به ان مثلا وانیل یا بکینگ پودر کاملا جا افتاده در دستور زبان ما ولی خیلی کلمات نشنیده و نادیده هستند حتا اگر لطف کنید عکسی هم از ان گرفته و ضمیمه کنیم خیلی خیلی بهتر هست (خصوصن در زمینه کیک و شیرینی ) قبلا از لطف شما سپاسگزارم{53}{53}{53}

Benyamin
2011-04-19, 01:46 PM
استفاده کردنش خوبه به نظر من ... اما حتما با زیرنویس باشه ..! که هر دو اطلاح رو ادم یاد بگیره ...
خاله ماری عزیز ممنون از حسن توجهتون. !

Betty
2011-04-19, 06:53 PM
من این سوال رو در کیکها هم کردم، چطور میشه کیک رو به صورت یکنواخت و خیلی خوشمزه خیس کرد، بابا من چند روزها یک کیکی خوردم که خیلی خیس بود و تا به حال کیکی به این خوشمزگی نخورده بودم.مزه تافی کارامل میداد.

Shidak
2011-04-19, 10:08 PM
چرا روی کیک ترک میخوره موقع پخت؟

Benyamin
2011-04-19, 10:26 PM
ممکنه حرارت خیلی زیاد باشه ... ممکنه مقدار ارد زیاد باشه ..

Khaleh Mary
2011-04-20, 12:11 AM
من این سوال رو در کیکها هم کردم، چطور میشه کیک رو به صورت یکنواخت و خیلی خوشمزه خیس کرد، بابا من چند روزها یک کیکی خوردم که خیلی خیس بود و تا به حال کیکی به این خوشمزگی نخورده بودم.مزه تافی کارامل میداد.

بتی جان تر کردن کیک مثلان برای کیک ها یا شیرینی تازه که با انواعه شربتها یا قهوه یا مشروبات الکلی انجام میشه با زدن برس یا قلمومخصوص با سطح کیک انجام میشه
والی کیک های مرطوبی هم داریم مثل کیک باقلوا یا نارگیلی عربی که باید با شربتی رقیق مرطوب بشه که وقتی کیک ولرم هست شربت را هم که ولرم هست روی ان میدهند که تمام کیک مرطوب هست که این شربت را میتوان با مزه های مختلف درست کرد

Shidak
2011-04-20, 12:16 AM
مقدار آرد که مطابق همون دستور است. حرارت هم نمیدونم . مگه نباید از قبل فر‌ رو گرم کرد؟

afarin08
2011-04-20, 01:09 AM
ساناز من شنيدم اگه مواد رو بعد از اضافه كردن آرد زياد به هم بزنيم باعث ميشه كيك ترك بخوره

Khaleh Mary
2011-04-20, 01:19 AM
ساناز جان اگر به مواد کیک خودت پودر بادام و نارگیل و کاکاو که غیر از دستور هست اضافه کنی و یا اردت با نوع اردی که در دستور کیک هاست استفاده کنی یعنی مواد خشکت سنگین میشه و خشک تر از حد معمول و این موجب ترک خوردگی میشه گاهی هم که مواد کیک را داخل قالب ریختی ۱،۲ بر آرام قالب را بلند کن و روی میز آشپزخانه بزن تا یک دست شود

رز
2011-04-20, 01:52 AM
هر وقت کیک درست می کنم احساس می کنم بوی تخم مرغش زیاده وانیل هم می ریزم بازم احساس می کنم طعم و بوی تخم مرغ و داره اساتید محترم چارش چیه؟

Mahani
2011-04-20, 05:13 AM
آقا بنيامين بنظرتون 6 عدد تخم مرغ واسه اين دستور زياد نيست من از بوي تخم مرغ بيزارم با وجودي كه يه قاشق چايخوري پر وانيل ميزنم ولي باز بوي تخم مرغ ميده راستي چرا تو اين دستور وانيل نداره البته خيلي ها با اين دستور درست كردند و كلي تعريف كردند!

مواد لازم :تخم مرغ 6 عدد
شكر 5/1 پيمانه ( 330 گرم )
روغن مايع 2/1پيمانه
آب پرتقال تازه 2/1 پيمانه
پوست پرتقال رنده شده 1 قاشق چاي خوري پر
آرد 2 پيمانه ( 300 گرم )
بكينگ پودر 2 قاشق چاي خوري
پودر شكر و خلالپوست پرتقال براي تزئين به مقدار لازم

این دستور کیک صبحانه پرتقالی منه که تو آشپز آنلاین گذاشته بودم. دلیل اینکه وانیل نداره به خاطر پوست پرتقال هست. چون خیلی‌ خوب اساسنس پرتقال طبیعی جواب میده، و واقعا بوی پرتقال میده. بوی زرده هم به خاطر این میتونه باشه که کامل زرده رو نزدین تا کرم رنگ بشه. دلیل پفش هم که بنیامین جان کامل توضیح دادن. اتفاقاً من دیروز داشتم دنبال این دستور می‌گشتم تو اون سایت، ولی‌ دستوری که من نوشته بودم غیب شده. من معمولا خیلی‌ ریز ریز مینویسم چی‌ کار باید بکنین، (و گاها از بس ریز مینویسم از خودم بدم میاد) دستور رو پیدا نکردم ولی‌ راحیل جان خلاصه این دستور رو (مراهلش رو) نوشته بودن. از مرجان جون می‌پرسم اگه دستور رو داشت براتون میذارم. و گرنه هر وقت حوصله داشتم باید دوباره بنویسم. خلاصه این که این کیک خیلی‌ کیک مطمئنی هست و بسیار خوش طعم.

Mahani
2011-04-20, 05:17 AM
ممنون بنیامین عزیز{53}
عجله ندارم
این قورابیه رو میشناسم
اونی که میگم مخصوص ترکیه هستش
شکلش مثل شیرینی ولی طعمش شور و خوشمزه بود
فقط حدس میزنم کره زیاد داشت

فعلا منتظر دستور شیرینی های شما میمونم

اسمارتیز جان کلمه قرابیه (kurabiye) در ترکی‌ استانبولی به معنی‌ شیرینی‌ خشک هست، بیسکوییت یا کوکی. این قرابیه که میگین اسم شیرینی‌ نیست. اسم شیرینی‌ باید یه چیز دیگه باشه، مثل tuzlu kurabiye = شیرینی‌ ‌نمکی.

Mahgol
2011-04-20, 08:59 PM
تارت میوه درست کردم بسی‌ خوشگل شد اما خمیرش اصلا خوب در نیومد....نمیدونم چه جوری توضیح بدم،در حالی‌ که نرم بود سفت بود،در حالی‌ که باید ترد میشد،گاز زدنش سخت بود،انگار بیات باشه.

دستورش هم بود:۷۵ گرم کره،۱.۵ لیوان آرد،۱ پینس نمک،۱ق شکر قهوه‌ای،شیر به مقداری که خمیر به دست بیاد.کمی‌ وانیل.۳۵ دقیقه با دمای ۱۷۵.

روش رو هم کاسترد داده بودم.کاسترد هم سرد سرد بود.
آهان یه اشکال دیگه هم داشت.موقع گذاشتن در ظرف به دیواره خوب نمیچسبید مثل عکسی‌ که گذاشتم و خودشو می‌کشید پایین،بنابر این اون حالت بشقاب مانند خیلی‌ خوب در نیومد.
این توضیحات من،اساتید فکر می‌کنید اشکال کجاست؟

Khaleh Mary
2011-04-20, 09:10 PM
مهگل جان تا آنجایی که من میدونم خمیر تارت با شیر یا کلان مایعات درست نمیشه و بخاطر شیری که زدی حالت خمیر نان را پیدا کرده

Mahgol
2011-04-20, 09:16 PM
مهگل جان تا آنجایی که من میدونم خمیر تارت با شیر یا کلان مایعات درست نمیشه و بخاطر شیری که زدی حالت خمیر نان را پیدا کرده

با چی‌ درست می‌شه پس؟
دستورش رو از همین وبلاگی برداشتم که عکس ازش گذشتم.{2 (26)}

neda
2011-04-20, 09:17 PM
تورو خدا یکی به من بگه خمیر هزارلا رو از کجا باید بگیرم{63}{63}{63}

Khaleh Mary
2011-04-20, 09:26 PM
ماهگل جان ترکیب کره مایه و ارد وکمی نمک وبکینگ پودره گاهی یک تخم مرغ هم میزنند که ترد تر میشه

Khaleh Mary
2011-04-20, 09:30 PM
تورو خدا یکی به من بگه خمیر هزارلا رو از کجا باید بگیرم{63}{63}{63}

ندا جان من نمیدونم شما کجا هستی در خارج کشور که راحت در همه سوپر مارکت ها وجود داره در ایران هم دیدم که دوستان به قنادی ها سفارش میدهند و کیلویی میخرند و قناد ها هم گاهی دلخور میشند که چرا شیرینی را از خود ما نمیخرید {eek}خلاصه به بهانه اینکه برای تهیه یک جور غذا یا دسر خاصی میخواهی که آنها نمیفروشند سفارش بده و بخر

Mahgol
2011-04-20, 09:32 PM
یعنی‌ کره رو ذوب کنم و با اون خمیر رو آرد کنم؟پس کره باید خیلی‌ زیاد باشه،درسته؟

اینجوری ترد میشه در آخر؟

neda
2011-04-20, 09:35 PM
بازم مرسی khaleh mary جونم:11:
راستش منم هروقت رفتم قنادی همین حرفارو ازشون شنیدم ک شیرینی اینجا تازه هست دیگه چرا میخواین خودتون درست کنین{66}
ولی از اونجایی ک من خیلی پر روام بلاخره میگردم پیدا میکنم فقط میخوام بدونم اون مغازه هایی ک لوازم و وسایل قنادی رو میفروشن دارن یا نه؟ اگه نداشته باشن فکر کنم تیر آخرم اینه ک برم هایپراستار شاید اونجا پیدا کردم

Khaleh Mary
2011-04-20, 09:49 PM
یعنی‌ کره رو ذوب کنم و با اون خمیر رو آرد کنم؟پس کره باید خیلی‌ زیاد باشه،درسته؟

اینجوری ترد میشه در آخر؟

ماهگل جان نباید بزاری روی گاز یا با حرارت ذوب بشه چون انجوری خمیرت روغن پس میده باید در هوای آشپزخانه یا کنار گاز بزاری کمی نرم بشه و بعد باهاش خمیرت را درست کنی و این خمیر را هم زیاد نباید ورز بدی فکر کنم در همین سایت چند تا دستور تارت داریم

Benyamin
2011-04-20, 10:30 PM
مهگل جان از دستور تارت لیمو که من گذاشتم استفاده کن ... خیلی خوب شده بود.

Mahgol
2011-04-20, 11:53 PM
مهگل جان از دستور تارت لیمو که من گذاشتم استفاده کن ... خیلی خوب شده بود.

خوندم دستورشو....مرسی....تارت بعدی ایشالا....
فقط اینکه شما هم مثل ماری جون فکر میکنی اشکال از شیرش بود این دفعه یا چیز دیگه؟از وبلاگ الهام برداشته بودم که کیکاش حرف نداره.....فکر میکردم عالی دربیاد اما نمیدونم چرا نشد.....

Benyamin
2011-04-21, 12:38 AM
راستش من تا زمانی که خودم دستوری رو امتحان نکرده باشم نمیتونم نظری بدم ... ولی خب من هم تا حالا دستور خمیر تارت با شیر ندیده بودم .!

ریحان
2011-04-24, 11:10 AM
اساتید محترم میشه لطف کنید بگید sour cream (خامه ترش) چیه؟ توی ایران میشه پیداش کرد؟ یا جایگزینی داره؟

یه دستور کوکو توی سایت [Only registered and activated users can see links] هست که توی موادش اینو داشت.

Sardooneh
2011-04-24, 01:34 PM
ريحان جون براي دستور خامه ترش به لينك زير مراجعه كن:

خامه ترش ([Only registered and activated users can see links][url=[Only registered and activated users can see links]]%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%87%20%D8%AA%D8%B1%D8%B4)

براي جايگزين كردن خامه ترش به لينك زير مراجعه كن عزيزم.{2 (6)}{53}

جايگزين هاي مواد لازم براي پخت كيك و شيريني ([Only registered and activated users can see links][url=[Only registered and activated users can see links]]%D8%AC%D8%A7%D9%8A%DA%AF%D8%B2%D9%8A%D9%86%20%D9%8 7%D8%A7%D9%8A%20%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF%20%D9%84% D8%A7%D8%B2%D9%85%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A%20%D9 %BE%D8%AE%D8%AA%20%D9%83%D9%8A%D9%83%20%D9%88%20%D 8%B4%D9%8A%D8%B1%D9%8A%D9%86%D9%8A)

Shidak
2011-05-02, 03:58 AM
سمولینا چی‌ هست؟

Sardooneh
2011-05-08, 10:30 AM
شيدك جون براي توضيحات سمولينا به تاپيك كاربرد مواد و اصطلاحات در شيريني پزي و آشپزخانه يا به لينك زير مراجعه كن عزيزم.{2 (6)}{53}

سمولينا ([Only registered and activated users can see links][url=[Only registered and activated users can see links]]%D8%B3%D9%85%D9%88%D9%84%D9%8A%D9%86%D8%A7)

Narges
2011-06-05, 11:17 PM
چند سوال تخصصی {53}

1- برای درست کردن کیک آیا مزیتی برای استفاده از قالب تفلون یا سیلیکونی وجود داره؟

2- مدت پخت بر اساس جنس قالب فرق میکنه؟

3- فر من از لحاظ توزیع گرما در محیط فر مشکل داره. به اینصورت که اگر ظرف کیک رو وسط فر بذارم زمان پخت کم میشه در عین حال سطح زیر کیک زود تیره میشه.
وقتی هم ظرف رو در دو طرف کناری فر میذارم به نظرم نحوه پخت و پف کردن کیک یه جوراییه
مثلا نمی دونم چرا کیکهای من تو قالب مافین روش گنبدی شکل نمیشه؟ ممکنه دلیلش همین باشه؟
{53}

*Darya*
2011-06-23, 06:09 PM
بچه ها من پودینگ تا حالا نخریدم نمیدونم برم تو مغازه چی بگم؟اصلا تا حالا هم ندیدم {2 (14)}کسی میتونه راهنماییم کنه ؟ {63}

*Darya*
2011-06-23, 06:34 PM
بچه ها من قبلا یه چیزایی خریده بودم جعبش مثل ژله بوده و با شیر درست میشه میذارمش تو یخچال.همونه؟

Salva
2011-06-23, 06:51 PM
دریا جون الان اکثر سوپرمارکت ها دارن... با دولیوان آب قاطی میکنی و روی حرارت میپزونی تا مثل فرنی غلیظ بشه... بعد میکشی تو ظرف و میذاری یخچال تا خودش رو بگیره... شکلشم اینه:

*Darya*
2011-06-23, 06:54 PM
من به سوپری ها میگم پودینگ دارین نمیدونن چیه{2 (14)}؟ایرانیشم هست؟

Salva
2011-06-23, 07:01 PM
دریا جون من ایرانیشو تا حالا ندیدم و نگرفتم! حالا بیشتر بگرد حتما پیدا میکنی... عکسش رو بزن رو گوشیت ببر نشونشون بده بگو از این میخوام! {66}

afarin08
2011-06-23, 11:17 PM
دريا سوپري ها كه ندارن....بايد بري اون جاهايي كه لوازم قنادي ميفروشن....يا يه سري از قنادي ها ژله و وسايل قنادي دارن ، از اونجا بايد بخري

beheshteh
2011-06-24, 12:10 AM
ذریا حان سوپری ها دارن
اول بگو دکتر اوتکر میخوام اگه داشته باشن راهنکاییت میکنه
سوپرها اطراف خونه ما همشون دارن
هایپر هم تو مصلی یه قفسه کامل داره کل پودر کیک ها و انواع پودینگ و ژله ها دکتر اوتکر رو:3:

ChefShadi
2011-06-24, 11:02 AM
تو کوچه مروی هم صد در صد میتونی پیدا کنی همه مغازه ها دارن:11:

*Darya*
2011-06-24, 11:09 AM
آخ جون بلعخره پیدا کردم مرسیییی دوستان :11:

Salva
2011-06-24, 11:56 AM
مبارکه! عاقبت جوینده یابنده بود!!!

اومدم بگم من اون بالا نیدونم حواسم کجا بوده نوشتم با 2 لیوان آب قاطی کن! منظورم 2 لیوان شیر بود!!! اشتباهی نوشتم الانم نشد ویرایش کنم... خولاصه حواست باشه! البته روی بسته هم نوشته...

*Darya*
2011-06-24, 01:55 PM
میشه بگین قهوه فوری رو باید درست کنم یا آماده هست ؟آخه من قهوه ترک دارم.ممنون میشم سریع جوابم بدین آخه فوریه :11:

ChefShadi
2011-06-24, 07:23 PM
عزیزم من فکر میکنم منظور از قهوه فوری همونایی هست که تو شیشه هست به اسم نسکافه هستش که با آب جوش درست میکنن. بازم دوستان بیان بگن بهتره

Afrodit
2011-06-24, 11:05 PM
آره دریا جون منم اینطور که می دونم قهوه فوری همون نسکافه است که دم کردن نمی خواد

بادصبا
2011-06-25, 12:05 PM
خانم خوشگلا نشاسته و ارد ذرت رو از کجا میتونم بگیرم؟ سوپری ها و رفاه نداشت!!

mary61
2011-06-25, 12:08 PM
صبا جون شهروند داره من از شهروند تهرانپارس خریدم بقیشونم دارن

Salva
2011-06-25, 03:06 PM
دریا جون قهوه فوری همون نسکافه است که نیاز به دم کردن نداره! منتهاش نسکافه فارس و ترک نداره که! اگه به اسم قهوه ترک گرفتی اونوقت باید آماده بشه... 1 پیمانه قهوه رو با 1 فنجون آب یا شیر میریزی تو شیر جوش و می جوشونی...

rose rose
2011-06-25, 04:24 PM
خانم خوشگلا نشاسته و ارد ذرت رو از کجا میتونم بگیرم؟ سوپری ها و رفاه نداشت!!
لوازم قنادی فروشی ها (نه خود قنادی ها) دارن عزیزم.

بچه ها پودینگ ایرانیش هم به وفور هست. مارک دراژه مثلا. روش به فارسی نوشته دسر میوه ای، و انگلیسی نوشته پودینگ.
هر جا پودر ژله باشه، حتما یه ذره اونورترش هم پودینگ پیدا میشه {4}

*Darya*
2011-06-25, 06:57 PM
از اونجایی که من هیچ تحربه ای واسه درست کردن کیک نداشتم با اجازتون من دیروز کیک شیفون موکا درست کردم اما چند تا مشکل براش پیش اومد امیدوارم بتونید من راهنمایی کنید مرسی {53}

1. چرا یه سمت کیک پفش بیشتر شده بود؟

2. چرا تا از فر آوردمش بیرون کیک پفش خوابید ؟

3.چرا روی کیکم دون دون شده بود؟

4. چرا وقتی سفیده رو قاطی مواد اصلی کردم خوب مخلوط نشد با اینکه دورانی هم میزدم.و دون دونه های سفیده پیدا بود؟

البته ناگفته نماند فر یکی از دوستام بود و فرش از اینایی بود که درش باید مقدار باز باشه و یه فلز بالای درش قرار میگیره اما این ور و اون ور فر فضاش باز بود.البته خودش توی فرش کیک درست میکرد و مشکلی نداشته با فرش.

toktam
2011-06-25, 07:00 PM
دریا جون من فقط مورد آخرو میدونم که طبیعیه مال من همیشه همینجور میشه
در مورد خوابیدن پف کیک هم ماهانی یک بار توضیح جامع و کاملی دادند که من چند موردشو یادمه: بکینگ پودرت زیاد بوده یا آردت کم بوده یا ..... بقیشو یادم نیست! {4}

*Darya*
2011-06-25, 07:04 PM
آره اتفاقا این نکات قبلش دیده بودم که گفته بودن و توجه کردم {104}

اینم کیک بی ریخت من{66} کم بخندید {4}{68}

Mahani
2011-06-25, 07:49 PM
آره اتفاقا این نکات قبلش دیده بودم که گفته بودن و توجه کردم {104}

اینم کیک بی ریخت من{66} کم بخندید {4}{68}

دریا جون به خدا من به کیکت نخندیدم, ولی به این که نوشته بودی کم بخندید خندم گرفت{21}. جونم برات بگه, اولا نا امید نشو. هر پله که پاتو میزاری سر هم بخوری تجربه ت از قبل بیشتر میشه و اطلاعاتت هم همین طور. بعد ببین دریا جون کیک شیفون یکی از حساس ترین انواع کیک هست. یعنی همه چیزش باید مو به مو رعایت بشه. از جمله در فر بسته. من خوشبختانه افتخار آشنایی با اون مدل فر رو نداشتم. ولی برا کیک پختن در فر باید بسته باشه. تا حداقل 20 دقیقه اول هم باز نشه. که در مورد شیفون اصلا نباید تا آخر باز بشه. قالب شیفون باید اندازه گفته شده باشه. سفیده شیفون باید خیلی آروم و یکخنواخت به خورد بقیه مواد بره و در آخر مواد یک دست بشه. شما چرا خوب به خوردش ندادی؟ اگه اصول سفیده زدن رو درست انجام بدین, نیازی به ترسیدن نیست که یه وقت پفش بخوابه. همون طور آروم و دورانی باید هم میزدین تا کلا یکنواخت بشه. که اینم با تجربه دستت میاد. علت یه وری شدنش هم همون یکنواخت نبودن مایه کیکت بوده. دون دون بودن روش هم همین طور. یه سر برو تاپیک کیک پرتقالی من اونجا یه دستور کیک گذاشتم با عکس. کیکی که روش تزیین داره مواد رو درست حسابی مخلوط کردم روش صاف شده. ولی اون یکی رو خوب با هم مخلوط نکردم دون دون شده مثل سطح ماه. اون جا هم توضیح دادم که این کارو نکنین. پف خوابیدن هم که تکتم جونم گفته. شما که تازه کاری شیفون ساده درست میکردی. شیفون ساده از شکلاتی یه ریزه راحت تره. یعنی منظورم اینه که در صد خوب شدنش بالاست. در هر حال غصه نخور طوری نمیشه.{2 (5)}{1}

Rose
2011-06-25, 08:13 PM
دوستان کسی میدونه چجوری میشه کیک دو رنگ درست کرد یعنی یه قسمت مواد کیک زعفرانی باشه و نصف دیگه ش کاکائویی بعد اول زعفرانی رو تو قالب بریزیم و حالا واسه ریختن مواد کاکائویی چیکار کنیم که با رنگ پایینی مخلوط نشه و کیک ظاهر دو رنگی داشته باشه؟؟؟؟ یکی گفت قاشق قاشق بریز آیا این روش جواب میده ؟
یه عکس از یه برش از همچین کیکی خیلی وقته داشتم سیستمم رو زیر رو میکنم نمیدونم کجاست که بعنوان نمونه بزارم از طرفی درست کردنش بدجوری رفته رو مخم[Only registered and activated users can see links](87).gif

ChefShadi
2011-06-25, 08:19 PM
آره رز عزیز قاشق قاشق بریزی قاطی نمیشن هم اینکه سعی کنی غلظت کاکائوییت بیشتر باشه:11:بهتره اول کاکائویی بریزی بعد ساده رو{2 (6)}

Rose
2011-06-25, 08:25 PM
دستت درد نکنه شادی جونم بالاخره اون یه قاچ کیک دو رنگ رو پیدا کردم{66} یه همچین چیزی منظورم بود

ChefShadi
2011-06-25, 09:44 PM
آهان روز جون این عزیزم مدلش فرق داره, در واقع این دو تا کیکه, یه کیک ساده و یه کیک دو رنگ, حالا ببین که چی کار کرده, اول که این کیک ها رو درست کرده, اومده از هر کدوم یه دایره در آورده, یعنی شما الان دو تا دایره تو پر داری, یه قهوه ای یه ساده, و دو حلقه داری یه قهوه ای یه ساده, بعد اومده دایره ساده رو زیر گذاشته, حلقه کاکائویی رو دورش, بعد اومده دایره قهوه ای رو گذاشته رو دایره ساده و حلقه ساده دورش, که البته بین همه اینا کرم زده, حالا یا کردم آنگلز, یا کرم پاتیسیر, یا هر کرم دیگه ای که جذب بشه, و به این ترتیب کیک به شکلی در اومده که شما عزیزدلم عکسش رو گذاشتی:11:{2 (6)}

Marjan
2011-06-25, 10:07 PM
رز جوون من فكر ميكنم اين كيك با قالب مخصوص درست شده مثل كيك شطرنجي كه با قالب مخصوص ويلتون درست ميشه اين كيك هم تقريبا شبيه شطرنجيه

ChefShadi
2011-06-25, 10:15 PM
مرجان جون راست میگه شایدم با قالب مخصوص درست شده من راه فقیر فقرا رو گفتم:دی{66}

Mahani
2011-06-26, 04:14 AM
{21}{eek}{eek}
چه جالب این کیک رو من وقتی خونه بودن پختم. خیلی حس جالبی بود دیدن عکس. رز جون دو تا کیک یکیش شکلاتی یکیش ساده ممولی درست میکنی. بعد بذار تو یخچال یا فریزر یخ بزه. بریدنش راحتر میشه. بعد یک کاسه بذار وسط کیک, ببر. بعد کیک دیگه. فقط دقت کن اندازه ها یکی باشه. بعد دور تا دور همه قسمتهای بریده شده رو مارمالاد غلیظ بمال. و گردی شکلاتی رو بذار تو حلقه ساده. و اون یکی رو هم همین طور. روش رو خوب مالمالد بمال. یکی رو بذار رو اون یکی خوب فشار بده به هم بچسبن. همین. من یادمه مارمالاد زرد آلو زدم. این روش رو هم از الیف یکی از آشپژای کانال TGRT ترکیه یاد گرفتم. سر ظهر میداد. {105}
شادی جونم یه پا استاد شدی ها.{2 (5)}{2 (5)}{2 (5)}:11::11::11:

sepideh_62
2011-06-26, 06:11 AM
ولی منم قبلا قالب این کیک رو دیدم که قالب کیک شطرنجی بود البته منم از نزدیک لمس نکردم فقط دیدمش کنارشم عکس این کیک رو انداخته بود

ChefShadi
2011-06-26, 09:25 AM
شادی جونم یه پا استاد شدی ها.{2 (5)}{2 (5)}{2 (5)}:11::11::11:

خانوم اجازه ما آبجی بزرگمون خیلی آشپزیش خوبه کیکای خوشگل میپزه بعد خانوم ما همش سرمون تا کار ه آبجیمونه بعد خانوم از اون یاد گرفتیم همش اما خانوم آبجی بزرگمون خیلی واضح تر از ما توضیح میده آخه{4}{4}{4}
خانوم ما هنوز داریم رونویسی میکنیم{71}{71}{71}

SAHAR NAAZ
2011-06-28, 12:37 PM
سلام دوستان
رز رز جون درست میگه .توی تمام سوپری ها و لوازم قنادی ها میشه تهیه کرد که در طعم های مختلف وجود داره.
نشاسته و آرد ذرت هم توی تمام لوازم قنادی ها هست.{bliss}{balloons}

نارسيس
2011-07-06, 01:16 AM
سلام به دوستان عزيز و هنرمند

من امروز يه بسته پودر بستني خريدم اما نميدونم چطوري باهاش بستني درست كنم فروشنده گفت با 1 ليتر شير پرچرب مخلوطش كن اما اصلا نميدونم بايد شير گرم باشه يا سرد؟ يا اينكه مثل خامه بايد با همزن زياد بزنم؟{2 (26)}
حالا يكي نيست بگه تو كه پول دادي همون بستني را ميگرفتي{4}

mary61
2011-07-06, 02:37 PM
منم یه سوالم که یادمه رو بپرسم
این پودینگ های اماده مثل دکتر اکتر بعضی هاش نوشته با شیر حرارت بدین بعضی هاش نوشته با شیر سرد با همزن بزنین
بالاخره چه جوریه؟
پس کاسترد چی؟ من همیشه کاسترد رو با شیر سرد حل می کنم بعد حرارت می دم تاا غلیظ شه، درسته؟
لطفا اساتید راهنمایی بفرمایید{2 (6)}

vivien
2011-07-06, 03:39 PM
منم یه سوالم که یادمه رو بپرسم
این پودینگ های اماده مثل دکتر اکتر بعضی هاش نوشته با شیر حرارت بدین بعضی هاش نوشته با شیر سرد با همزن بزنین
بالاخره چه جوریه؟
پس کاسترد چی؟ من همیشه کاسترد رو با شیر سرد حل می کنم بعد حرارت می دم تاا غلیظ شه، درسته؟
لطفا اساتید راهنمایی بفرمایید{2 (6)}
اگر ساكن ايران باشيد سامان گلريز (كارشناس آشپزي و شيريني پزي )رو ميشناسيد.چند روز پيش توي برنامه بهونه كه يك دسر رو آموزش ميداد تاكيد كرد كه كاسترد رو با شير سرد حل كنيد و بعدا حرارت بدهيد در غير اينصورت كاسترد با شير گرم گلوله گلوله ميشه.پس با توجه به اين مطلب روش شما صحيح است.{71}{53}(البته من جزء اساتيد نيستم و جسارت به اساتيد سايت نباشه {2 (4)}من فقط گفته سامان گلريز رو اينجانقل قول كردم.){103}

Khaleh Mary
2011-07-06, 04:26 PM
ماری جان پودینگ از مواد نشاسته ای درست شده و باید طبق دستور نوشته روی بسته اجرا کنی معمولا برای نیم لیتر شیر هست که ۱ لیوان و نیم آنرا در ظرفی ریخته بهمراه شکر میزارید جوش بیاد و پودر را در بقیه شیرسرد هم میزنید تا حل شود وسپس به به شیر جوشان اضافه میکنید و مرتب بهم میزنید حدود ۱ دقیقه و میبینید که کاملا سفت میشود و سپس داخل ظرف دسر یا برای هر کار بردی که با پودینگ دارد استفاده میکنید
ولی کرمهایی دکتر اتکر داره که بهش کرم پاردیس میگند که آنها را در شیر سرد به مدت ۳ دقیقه میزنید و دسر شما آمده هست که مزه های مختلفی دارد
[Only registered and activated users can see links]

Mahani
2011-07-07, 09:35 AM
تا اونجایی که من میدونم دستور های امروزی بر حسب این پیمانه ها نیستند. این پیمانه ها مال دوران خانوم منتظمی بود. الآن لیوان دسته دار که برابر 250 گرم آب هست به عنوان پیمانه استاندارد بین المللی شناخته شده, به استثنای آمریکا که هر پیمانه برابر 225 میل آب هست.

برای شیرینی ها بهتره از وزن گفته شده استفاده بشه تا پیمانه. چون وزن دقیق تره.
{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}{5 3}

*Darya*
2011-07-08, 09:35 PM
1.بهترین چیزی که میشه روی کیک ریخت چیه؟میشه دستورش بگین؟

2.آیا پودینگم میشه ریخت روی کیک؟

مرسی دوستان{53}

Sardooneh
2011-07-09, 09:58 AM
دريا جون براي رويه كيك به لينك زير مراجع كن عزيزم.{2 (6)}

انواع كرم و رويه ها جهت تزئين انواع كيك و شيريني ([Only registered and activated users can see links][url=[Only registered and activated users can see links]]%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9%20%D9%83%D8%B1%D9%8 5%20%D9%88%20%D8%B1%D9%88%D9%8A%D9%87%20%D9%87%D8% A7%20%D8%AC%D9%87%D8%AA%20%D8%AA%D8%B2%D8%A6%D9%8A %D9%86%20%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9%20%D9%83%D 9%8A%D9%83%20%D9%88%20%D8%B4%D9%8A%D8%B1%D9%8A%D9% 86%D9%8A)
در مورد پودينگ اطلاعي ندارم..دوستان حتما مي يان راهنماييت مي كنن.:3:

*Darya*
2011-07-09, 10:15 AM
ساردونه جون اتفاقا اون تاپیک دیدم.ولی یه سوال.برا کرم گاناش واقعا میشه از ماست خامه ای استفاده کرد؟شما تا حالا درست کردید؟

Sardooneh
2011-07-09, 10:27 AM
عزيزم اون كرم گاناژ با ماست خامه اي يه نوعي از گاناژ هست..
شما مي توني از پست پائينيش استفاده كني..كه نوشته كرم گاناژ ساده//// ok?

*Darya*
2011-07-09, 10:54 AM
متوجه شدم عزیزم که اون کرم گاناش ساده هم هست .محض اطلاع میپرسم که اون که ماست خامه ای داره هم میشه واسه روی کیک استفاده کرد؟

Sardooneh
2011-07-09, 11:40 AM
عزيزم من درست نكردم...ولي ميدونم كه ميشه درست كرد ..چون دستورش رو از مجله آشپزي برداشتم.{53}

mary61
2011-07-09, 02:34 PM
مرسی ویوین جون

مرسی خاله ماری جون
من چند وقت پیش کلی طعمشو خریده بودم بعد دیدم که هرکدومو یه جور دستور داده که بعد تازه تو چندتا سایتم دیدم که چند دستور هست براش
پس کرم ها مثل کرم اوله، کرم شانتی و ... با پودینگ فرق دارند و با شیر سرد تهیه می شوند.
ممنون{53}

sepideh_62
2011-07-11, 07:36 AM
بچه ها 1 سوال میشه از چند نوع کرم یا کاناز روی کیک استفاده کرد ؟؟؟{65}{65}{65}
یعنی من الان میخوام 1 کیک شگلاتی بپزم که اصلا تو خود دستورش از گاناز ساده (طبق دستور ساردونه نسبت مساوی خامه و شکلات )برای پوشش کل کیک استفاده کرده حالا من میخوام برای 1 سری تزئیینات دیگه از ایسینگ روی اون استفاده کنم یعنی گل و بلبلش رو با ایسینگ بزارم
این ممکنه ؟؟؟کثیف کاری و خراب نمیشه ؟؟؟{2 (26)}{2 (26)}{2 (26)}{2 (26)}
اینم بگم ها که اولین باره من در همچین ابعادی میخوام کار کنم :42::42::42::42:
فقط تا فردا وقت دارم اگه میشه زود جوابم رو بدین {2 (4)}{2 (4)}{2 (4)}

Sardooneh
2011-07-11, 09:22 AM
شادي جون ، ماهاني و اساتيد محترم شيريني پزي يه لطفي بكنيد سوال سپيده جون رو براش جواب بدين..بچه مي خواد شيرني درست كنه...{2 (6)}

Rose
2011-07-11, 10:48 AM
دوستان من دنبال دستور یه کرم خوشمزه یا حالا هر چیزی که بشه در سوپر مارکت هم پیدا کرد هستم واسه روی پنکیک من مربا عسل و چیزیهای خیلی شیرین نمی دوستم با شکلات هم میمونه ی خوبی ندارم و کم میخورم حالا روی پنکیک چه کرم خوشمزه ای سراغ دارین؟{63}

Mahani
2011-07-11, 10:49 AM
سپیده جان از قینش یا گاناش برای فراستینگ کیک نمیتونی استفاده کنی. گل و بوته هم همین طور. گاناش مایع و روان هست. سفت هم که میشه سفت شکلاتی میشه. برای فراستینگ کیک میتونی از موس شکلات یا کرم کره ای شکلات یا خامه فرم گرفته شکلاتی استفاده کنی. برای ماسوره و گل و بوته کرم کره ای بهترین گزینه هست. دوامش زیاده, و کنترل سفتی و شلیش با افزودن پودر قند یا کمی آب حل میشه. دستور همه این ها هم تو سایت هست.

Mahani
2011-07-11, 10:53 AM
دوستان من دنبال دستور یه کرم خوشمزه یا حالا هر چیزی که بشه در سوپر مارکت هم پیدا کرد هستم واسه روی پنکیک من مربا عسل و چیزیهای خیلی شیرین نمی دوستم با شکلات هم میمونه ی خوبی ندارم و کم میخورم حالا روی پنکیک چه کرم خوشمزه ای سراغ دارین؟{63}

{2 (26)}کاسترد وانیلی یا موزی! {2 (26)}

sepideh_62
2011-07-11, 11:44 AM
سپیده جان از قینش یا گاناش برای فراستینگ کیک نمیتونی استفاده کنی. گل و بوته هم همین طور. گاناش مایع و روان هست. سفت هم که میشه سفت شکلاتی میشه. برای فراستینگ کیک میتونی از موس شکلات یا کرم کره ای شکلات یا خامه فرم گرفته شکلاتی استفاده کنی. برای ماسوره و گل و بوته کرم کره ای بهترین گزینه هست. دوامش زیاده, و کنترل سفتی و شلیش با افزودن پودر قند یا کمی آب حل میشه. دستور همه این ها هم تو سایت هست.

مرسی از کمکت
ببین من دقیقا روی کیکم (که اصلا تو خود دستورش هست )نوشته
chocolate frosting: 240 g dark cooking chocolate -1 cup thickened cream
ک اینارو با هم قاطی میکنیم و بعد میریزیم روی کیک دفعه پیش هم که درست کردم خوب شد حالا عکسش رو میزارم اما دفعه پیش تزیین نداشت ولی الان میخوام برا کسی درست کنم و میخوام 1 تزیینی چیزی داشته باشه {2 (26)}{2 (26)}{2 (26)}
البته هنوز هیچ تزیین خاصی مد نظرم نیست اما چون میخوام برم وسایلش رو بخرم گفتم اول سوال کنم بعد برم بخرم {2 (4)}{2 (4)}{2 (4)}{2 (4)}
پس یعنی با همین فراسترینگ که نوشتم همون کرم کره و اینا خوبه ؟؟{2 (26)}{2 (26)}
بعدشم پس این ایسینگ به چه دردی میخوره ؟؟؟؟{4}{4}{4}{4}

ممنون که اساتید سوالای منو جواب میدین خیلی احساس شخصیت کردم و انگیزه کیک پزیم دوچندان شد {71}{71}{71}{71}{71}

Mahani
2011-07-11, 12:10 PM
مرسی از کمکت
ببین من دقیقا روی کیکم (که اصلا تو خود دستورش هست )نوشته
chocolate frosting: 240 g dark cooking chocolate -1 cup thickened cream
ک اینارو با هم قاطی میکنیم و بعد میریزیم روی کیک دفعه پیش هم که درست کردم خوب شد حالا عکسش رو میزارم اما دفعه پیش تزیین نداشت ولی الان میخوام برا کسی درست کنم و میخوام 1 تزیینی چیزی داشته باشه {2 (26)}{2 (26)}{2 (26)}
البته هنوز هیچ تزیین خاصی مد نظرم نیست اما چون میخوام برم وسایلش رو بخرم گفتم اول سوال کنم بعد برم بخرم {2 (4)}{2 (4)}{2 (4)}{2 (4)}
پس یعنی با همین فراسترینگ که نوشتم همون کرم کره و اینا خوبه ؟؟{2 (26)}{2 (26)}
بعدشم پس این ایسینگ به چه دردی میخوره ؟؟؟؟{4}{4}{4}{4}

ممنون که اساتید سوالای منو جواب میدین خیلی احساس شخصیت کردم و انگیزه کیک پزیم دوچندان شد {71}{71}{71}{71}{71}

ببین سپیده لباس مجلسی باید آستر داشته باشه تا شیک وایسه. اینی که گفتی, کل کیک رو میپوشونه و خیلی خوشگل میشه. ولی اگه بخوای طرح و گل و گیاه کار کنی فکر میکنم این فراستینگ شل باشه. شما که کیکت شکلاتی هست با گاناش شکلاتی, چرا از همون خامه فرم گرفته واسه گل اینا استفاده نمیکنی? سفید و قهوه ای کنتراستش خوشگل میشه. میتونی یه چند تا آلبالو هم بذاری روش بشه جنگل سیاه. کمپوت هلو هم خوشمزه میشه. . واسه خامه فرم گرفته هم یه دانه از این bulla whipped cream بگیر 300 میلی, با چند قاشق پودر شکر بزن فرم بگیره و کمی وانیل با ماسوره هر شکلی دوست داری کار کن. هوا هم که شکر خدا یخ بندان هست. خامه زود نمیپاشه. یعنی خامه فرم گرفته خیلی راحت هست. دنگ و فنگ هم نداره. میتونی رو یه کاغذ هم یه چند تا گل و شکوفه بزنی تا دستت بیاد. بعد رو کیک کار کنی.

سایان
2011-07-18, 03:01 PM
سلام به اساتید محترم{53}
vanilla essence با vanilla extract فرق میکنه ؟
توی دستور ایک کیک نوشته 2 قاشق چای خوری اسانس وانیل اگه من بخوام از همین پودرای وانیل استفاده کنم چقدر باید بریزم(کیک 2 تا تخم مرغ داره و شکلاتی هم هست)

SAHAR NAAZ
2011-07-18, 03:40 PM
ماهانی جون این که گفتی یعنی چی؟؟؟؟
من که در ایرانم چه کنم؟؟؟؟
من واسه خامه همیشه از این خامه های شیرین آماده از لوازم قنادی میخرم اما اونطور که دلم میخواد پوک و سفت نمیشه.چه کنم من؟؟؟؟؟
اگه باید پودر خامه استفاده کنم از کجا میتونم تهیه اش کنم.من اصفهانم{2 (6)}از کدوم مغازه یا فروشگاه؟؟؟؟

Khaleh Mary
2011-07-18, 03:52 PM
سلام به اساتید محترم{53}
vanilla essence با vanilla extract فرق میکنه ؟
توی دستور ایک کیک نوشته 2 قاشق چای خوری اسانس وانیل اگه من بخوام از همین پودرای وانیل استفاده کنم چقدر باید بریزم(کیک 2 تا تخم مرغ داره و شکلاتی هم هست)

اسانس وانیل همان اسانس های روغنی هست و هر چی خلس تر باشه کمتر و قطره ای استفاده میکنند و خلاصه بصورت مایه هست ...فکر میکنم همانی هست که ازغلافش که تازه هست و لوبیا شکلی هست والی مطمئن نیستم
اگرپودر وانیل داری ۱/۲ قاشق چایی خوری و اگر وانیل شکری داری بصورت بسته های کوچک هست یک بسته کلا همان میزانی که در کیک های دیگه استفاده داره وچون میگی در دسترش شکلات داره باید عطربوی ان قالب باشه بنظر من کمتر بریز یا از اسانس کا کاواستفاده کن

ریحان
2011-07-18, 04:29 PM
ماهانی جون این که گفتی یعنی چی؟؟؟؟
من که در ایرانم چه کنم؟؟؟؟
من واسه خامه همیشه از این خامه های شیرین آماده از لوازم قنادی میخرم اما اونطور که دلم میخواد پوک و سفت نمیشه.چه کنم من؟؟؟؟؟
اگه باید پودر خامه استفاده کنم از کجا میتونم تهیه اش کنم.من اصفهانم{2 (6)}از کدوم مغازه یا فروشگاه؟؟؟؟

با اجازه اساتید

به نظر من کرم شانتی عالیه... با 200 میلی لیتر شیر سرد مخلوط می کنی و 30 ثانیه با همزن میزنی و تموم!

توی همه ی لوازم قنادی فروشی ها هست و قیمتش پاکت دوتاییش 2800 تومنه

مال Dr.Otker هست

*Darya*
2011-07-18, 06:15 PM
من چند نمونه پودر کاکاوو دارم ولی زیاد نیستن کیفتشون هم با هم فرق داره.به نظرتون قاطیشون کنم بهتر نیست؟

Benyamin
2011-07-18, 07:09 PM
دریا جان میتونید قاطی کنید ... من هم همین کار رو میکنم .

@ ریحان جان .. : من یک بسته پودر خامه دکتر اوتکر رو با 3/4 پیمانه شیر قاطی میکنم . و 1 پاکت خامه و 3 4 قاشق پودر قند هم بهش اضافه میکنم .. اینطوری بصرفه تر میشه .. و طعمش هم بهتر میشه ...

اول 1 پاکت خامه رو با پودر قند قاطی کردم ...کمی هم زدم .. بهد توی فریزر گذاشتم ... برای 1 ساعت .. یا نیم ساعت ... (در حدی که هنوز یخ نزده باشه) ... بعد برون اوردم کمی با همزن زدم .. بعد شیر رو اضافه کردم . و دوباره کمی هم زدم .. بعد پودر خامه رو اضافه کردم .. 2 دقیقه زدم و خامه ی خوشمزه اماده شد..

Marjan
2011-07-18, 07:45 PM
من که همیشه با خامه درست کردن مشکل داشتم حالا روش بنیامین جان رو استفاده میکنم

بنیامین جان اگر امکان داره تو تاپیک خامه بزارینش که دسترسی بهش اسونتر باشه{2 (4)}

*Darya*
2011-08-21, 12:29 AM
کسی میدونه چجوری باید این ورقه های شکلات رو درست کرد؟

Khaleh Mary
2011-08-21, 12:41 AM
دریا جان شکلات آب شده را روی یک دیس چینی بریز با قطر خیلی نازک بعد با چاقو آنها را اینجوری برش بده
یا اینکه یک شکلات تخته ای توی دستت بگیر و بعد از لایه نازک ان یا همان سر ان با چاقو بتراش بیشتر فکر کنم همین روش دوم هست

افسانه
2011-08-21, 12:45 AM
دریا جان رو رنده های معمولی من دیدم وسطش یه رنده ی درشت برای این کار داره، با کارد هم میشه این برشها رو به شکلات زد:3:

*Darya*
2011-08-24, 11:18 PM
واسه تزین کیک با شکلات تخته ای چجوری میتوتیم خطهای باریک روی کیک بکشیم؟
میخواستم خیلی باریک بشه ولی نشد...

*Darya*
2011-08-24, 11:24 PM
اینم عکس کیکم که میخواستم خطاش باریک بشه ولی نشد{2 (14)}

Khaleh Mary
2011-08-24, 11:31 PM
دریا جان اول منظورت را نفهمیدم ولی عکس کیکت را که در تاپیک کیک دیدم فهمیدم سوالات چی بوده
با کاغذ روغنی قیف کوچکی درست میکرد شکلات را داخل ان میریختی و با نوک قیچی یک برش ریزی به ان میدادی
یا راه دیگه اگر بتونی کنترل کنی دستت را ,شکلات آب شده را داخل که فریزر بریز و در گوشه ان جمع کن و با نوک سوزان سوراخی ایجاد کن و کارت را انجام بده
خوبی کیسه این هست اگر شکولاتت سرد شد میتونی توی آب گرم بزاری تا دوباره شل بشه

افسانه
2011-08-24, 11:37 PM
دریا جون من یه قلم مو واسه این کار دارم ولی خیلی هم کارایی نداره، میتونی موادت رو گوشه ی کیسه ی فریزر بریزی و یه برش خیلی ریز بهش بزنی. بعد رو کیک خط خطی کنی{4} این نظر منه حالا اساتید هم راه حلهای خودشون رو بگن بهتره {2 (6)}

*Darya*
2011-08-24, 11:38 PM
مرسی خاله ماری جون منم این کیک با کیسه فریزر انجام دادم اما با سوزن سولاخش نکردم{4}
چشم سری بعد با سوزن امتحان میکنم{2 (6)}

Neshat
2011-09-07, 11:31 PM
دوست جونا شما واسه شیرینی و کیک از چه مارک ارد سفیدی استفاده میکنین؟ من از تک ماکارون استفاده کردمو خوب نبود{2 (9)}

Marjan
2011-09-07, 11:34 PM
تک ماکارون 3 صفر عالیه چرا خوب نبود ؟منظورم اون جلد ابیهاشه حتی نیاز به الک هم ندارن

Neshat
2011-09-08, 01:28 AM
مرجان جون اره از هموناش{2 (9)} اصلا هرچی میریزم انگار نه انگار. مثلا دستور نون صبحانه رو هرچقدر ارد میریختم بازم خمیر همینجوری{65} منو نگا میکرد! یا مثلا نون کماج رو... خداییش کاملا طبق دستور پیش میرفتم. هرچقدر ارد میریزم بازم بدجور میچسبه به دست خمیرام{verysad}

Marjan
2011-09-08, 09:32 AM
خوب از مارک گلها استفاده کن {2 (6)}

ChefShadi
2011-09-10, 12:39 AM
من خیلی وقته از "گل ولیان" استفاده میکنم و عالیه

Afrodit
2011-09-17, 10:47 PM
یک بسته خمیر یوفکا دارم بهم بگید باهاش چی بپزم؟
خمیر یوفکای شیرینی هست از اونا که باهاش باقلوا ترکی می پزونن
مغازه دار می گفت میشه باهاش زبون درست کنی راست می گفت آیا؟

افسانه
2011-09-17, 11:35 PM
یک بسته خمیر یوفکا دارم بهم بگید باهاش چی بپزم؟
خمیر یوفکای شیرینی هست از اونا که باهاش باقلوا ترکی می پزونن
مغازه دار می گفت میشه باهاش زبون درست کنی راست می گفت آیا؟

چه جالب منم یکی داشتم تا اینکه امروز کلی بورک سیگارت و و بورک ملحفه ای درست کردم. و به این فکر کردم شاید بشه باهاش باقلوا درست کنم {1}

SAHAR NAAZ
2011-09-18, 09:19 AM
من اگه بخوام باقلوا درست کنم خمیرشو از کجا باید بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Afrodit
2011-09-18, 07:54 PM
خمیرش رو الان دیگه اکثر لوازم قنادی فروشی ها دارن
دیدنیها توی تجریش هم داره
یک مدت قنادی لادن هم داشت تازگی نرفتم
اگر مسیرت به سمت بازار و ناصر خسرو هم می خوره کوچه مروی مغازه های خوردنی فروشی دارن

افسانه
2011-09-18, 08:32 PM
دقیقا کدوم قسمت تجریش هست؟ من از یه سوپری مدرن نزدیک خونمون میگیرم، هر چی فکر کنی یا نکنی داره :3:

Afrodit
2011-09-18, 10:04 PM
دیدنیها توی خیابون شهرداری (از میدون قدس به سمت سر پل که برید) پاساژ بعثت طبقه زیرین
یک لوازم قنادی فروشی معروفه
قنادی لادن هم سر پل تجریش اول خیابون ولیعصر

PARMIDA
2011-10-05, 11:22 PM
سلام خانمهای هنرمند من عضو جدید هستم و دارم از هنرمندیهای شما لذت میبرم {thankyou}{thankyou}
یه سوال داشتم چطوری میشه خامه اماده سفید کیک رو کاکائویی کرد؟{2 (4)}

ChefShadi
2011-10-06, 09:49 AM
اگر خامه شیرین شده دارید, با همزن بزنید تا کاملا فرم بگیره و پوک بشه, بعد از اون پودر کاکائو رو الک کنید و اضافه کنید, با همزن کمی بزنید تا به خورد خامه بره.{53}

SAHAR NAAZ
2011-10-06, 10:38 AM
خمیرش رو الان دیگه اکثر لوازم قنادی فروشی ها دارن
دیدنیها توی تجریش هم داره
یک مدت قنادی لادن هم داشت تازگی نرفتم
اگر مسیرت به سمت بازار و ناصر خسرو هم می خوره کوچه مروی مغازه های خوردنی فروشی دارن

آفرو جونم من اصفهانم.کسی از دوستان عزیز اصفهانی میتونه راهنمایی کنه منو؟؟؟؟؟

افسانه
2011-10-10, 01:05 AM
منم میخوام ماسوره بخرم، چنتایی هم دیدم ولی هنوز تصمیم نگرفتم، چون سرهاش خیلی مهمه که تعدادش زیاد باشه. به نظر شما پارچه ای خوبه یا این ظرف دارها؟

مبارک باشه ریحان جون{53}{53}{53} خوشم میاد از تو جعبه هاش هنوز در نیاوردی{71} چه رمانتیک {4}

ChefShadi
2011-10-10, 09:28 AM
من از مدبر ست کامل ماسوره گرفتم, چهل و نه تومن, دو تا بسته هم bag یه بار مصرف گرفتم تو هر بسته صد تا هستش و قیمتش پنج هزار تومن.
من ازش خیلی راضی م, یه بار پول درشت میدی, عوضش تا عمر داری ماسوره داری :دی

Marjan
2011-10-10, 01:31 PM
شادی جوون من پاسارگارد رفتم ماسوره حرفه ای ویلتون داشت 77 تومن بنظرم گرون اومد میتونم بپرسم این ستی که از مدبر خریدی چه مارکه ؟ در ضمن ایتقدر همه تعریف پاسارگارد رو میکردن من رفتم هر چی میخواستم نداشت تاره اقاهه هم اصلا بلد نبود راهتمایی کنه این دفعه میرم مدبر

ChefShadi
2011-10-10, 09:52 PM
مرجان جون ویلتونی که تو ایرانه, ویلتون اصل نیست, و ماسوره هاش, هیچ فرقی با این ماسوره ای که من گرفتم نداره, من ماسوره هامو برای قنادی حرفه ای گرفتم, و خود آقاهه میگفت ترکیه ای هستش, مارک روش نداره اما ماسوره هاش استیل و شماره داره, و من این چند باری که استفاده کردم, واقعا راضی بودم
ویلتون هایی که تو ایرانه, غالبا چینیه, و ارزش پول دادن نداره به نظر من البته, غیر از رنگ ژله ای خوراکیش. البته من از فروشگاه هانی که ادعا میکنه نمایندگی ویلتونه ایرانه(که این طور نیست, من با ویلتون تماس گرفتم و تکذیب کرد) قالب مینی مافین گرفتم, و دروغ چرا, واقعا خوب بود, اما در کل حرفم اینه که, جنسی که میشه با پنجاه تومن گرفت, چرا با هفتاد و هفت تومن بگیریم؟{2 (8)}

Marjan
2011-10-10, 10:10 PM
دقیقا منم قبول دارم{2 (6)} پس حتما میرم سراغش ولی میتونی بگی کجای مدبره چون من سالها مدبر زندگی کردم ولی این مغازه رو ندیدم ؟{eek}

Marjan
2011-10-10, 11:25 PM
من یه اسپری روغن جدا کتتده گرفتم میخواام بپرسم میشه کف قالب شیفون رو اسپری کنم یا نباید در مورد شیفون اینکارو بکنیم

ماهمون
2011-10-11, 11:25 PM
سلام دوستان. 2 سوال دارم ممنون میشم جوابم رو بدین.
من اسپری خامه آماده رو گرفتم ولی اصلا ازش راضی نیستم.همه ش کفه و بعد اینکه باهاش گل زدی 30 ثانیه بعد شروع به آب شدن میکنه و بعد 1 دقیقه دیگه چیزی ازش نمیمونه!

حالا سوال من اینه آیا کرم شانتی هم اینجوریه؟ آخه من تاحالا استفاده نکردم.
سوال دومم قیمت شانتی هست
و اینکه اگه امکان داره یه آدرس تو تهران بهم بدین تا بگیرم. اینجا که اصلا گیرم نیومد!

Marjan
2011-10-11, 11:30 PM
عزیزم اسپری مال دسرهایی که میخوای همون موقع سرو کنی و برای کیک اصلا مناسب نیست
ولی کرم شانتی خیلی مناسب و راحته و بنظر من خامه خوشمزه ای هم میشه لوازم قتادیها دارن مثلا پاسارگارد خ ازادی سر اسکندری جنوبی من 1800 خریدم

ChefShadi
2011-10-12, 04:05 PM
مرجان جون کف قالب شیفون میتونی اما کاغذ بندازی خیلی بهتره, و اصلا دیواره هاشو نباید چرب کنی

mehrnaaz
2011-11-01, 01:37 AM
سلام دوستان ببخشید تا به حال کسی نون تست درست کرده اگه هست میشه اموزشش رو برام بگذارید

Soli
2011-11-21, 03:16 PM
[سلام یکی به من کمک کنه کیک شکلاتی درست کردم رویه گاناش دارم برای وسطش از چه کرمی استفاده کنم دستورشو بذارید {20}لطفا فقط شکلاتی نباشه ممنون COLOR="Magenta"]س[/COLOR]

Khaleh Mary
2011-11-21, 09:25 PM
سلی جان حتمن تا حالا دیگه یک فکری به حالش کردی و کارش تموم شده و نوش جان کردی
ولی میتونستی از کرمهای آماده و پودینگ های با مزه های مختلف و کرم پاتیسییر و یا حتا مارمالاد های مختلف استفاده کنی

Neda-V
2011-11-21, 11:17 PM
سلام من هم یه سوال دارم در حدیک کیک پز بسیااااااااااااار آماتور!!!{verysad}
شا خامه کشی کیکتون رو با چی انجام میدین؟من یه بار درست کردم خیلی کج و کوله شد:35:

Soli
2011-11-22, 08:02 AM
سلی جان حتمن تا حالا دیگه یک فکری به حالش کردی و کارش تموم شده و نوش جان کردی
ولی میتونستی از کرمهای آماده و پودینگ های با مزه های مختلف و کرم پاتیسییر و یا حتا مارمالاد های مختلف استفاده کنی

خاله جون ممنون از راهنماییتون یه سوال....؟ به نظرتون میشه از پودینگهای اماده برای کرم گردن وسط کیکها استفاده کرد لطفا کمی بیشتر توضیح بدید ممنون میشم{53}

Khaleh Mary
2011-11-22, 04:01 PM
سلی عزیز دکتر اتکر یک کرم داره به اسم کرم پارادیس که مزه های مختلفی داره که یک بسته آنرا با ۳۰۰ میلی شیر سرد میزند و به مدت ۳ دقیقه یک کرم نرم مثل خامه زاده شده درست میشه که ان خیلی برای کیک ها و یا شیرینی های تر و رولت خوشمزه میشه
پودینگ هم وقتی داغ هست کمی شله ولی باید بزارید کمی سرد بشه و به جای کرم میان کیک استفاده کنید
در ایران کرمهای آماده با مارک دراژه دیدم مثل شکلات یا نارگیل ،توت فرنگی....... که باید مثل دستور روی جابه آمده کنید و کیک را به دو قسمت برش بزنید و حلقه قالب کیک (کمر بندی ) یا رینگ مخصص اگر دارید دور کیک بسته کرم را را روی ان گذشته بگذارید در یخچال سرد که شد لایه دوم کیک را بزارید روش و حلقه را برداشته و تزیین کنید

Soli
2011-11-22, 09:52 PM
سلی عزیز دکتر اتکر یک کرم داره به اسم کرم پارادیس که مزه های مختلفی داره که یک بسته آنرا با ۳۰۰ میلی شیر سرد میزند و به مدت ۳ دقیقه یک کرم نرم مثل خامه زاده شده درست میشه که ان خیلی برای کیک ها و یا شیرینی های تر و رولت خوشمزه میشه
پودینگ هم وقتی داغ هست کمی شله ولی باید بزارید کمی سرد بشه و به جای کرم میان کیک استفاده کنید
در ایران کرمهای آماده با مارک دراژه دیدم مثل شکلات یا نارگیل ،توت فرنگی....... که باید مثل دستور روی جابه آمده کنید و کیک را به دو قسمت برش بزنید و حلقه قالب کیک (کمر بندی ) یا رینگ مخصص اگر دارید دور کیک بسته کرم را را روی ان گذشته بگذارید در یخچال سرد که شد لایه دوم کیک را بزارید روش و حلقه را برداشته و تزیین کنید

خاله جون یه سوال دیگه این کرم پارادیس که میگید همون شانتی اگه نیست چه فرقی با شانتی داره و دوباره یه سوال میشه از شانتی برای کرم وسط کیک استفاده کرد......؟خاله جون ببخشید من تازه به جمع شما اضافه شدم و این سوالام خیلی وقته بی جواب مونده بود تا این که شمارو پیدا کردم خیلی ازتون ممنونم

Khaleh Mary
2011-11-22, 10:51 PM
سلی جان شانتی یک جور خامه هست که که با زدن ان خامه فرم گرفته بدست میاریم ولی این کرم پارادیس یک جور دسر هست
تاپیکی برای خامه ها داریم آنجا سری بزنی شاید جواب سوالات را در مورد شانتی بگیری

Marjan
2011-11-22, 10:53 PM
من از شانتی کرم برای وسط کیک استفاده کردم همون خامه فرم گرفتست خیلی هم عالیه

Khaleh Mary
2011-11-22, 10:53 PM
{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}

Soli
2011-11-23, 09:27 AM
سلی جان شانتی یک جور خامه هست که که با زدن ان خامه فرم گرفته بدست میاریم ولی این کرم پارادیس یک جور دسر هست
تاپیکی برای خامه ها داریم آنجا سری بزنی شاید جواب سوالات را در مورد شانتی بگیری

خاله جون یه اشتباهی شد مرسی حتما امتحان میکنم

sogandzarin
2011-12-09, 01:09 PM
دوستان عزیزی که خارج از کشور هستند مخصوصا آلمان، می خواستم کمکی بگیرم. برای درست کردن مارمالاد ژلاتین شکر دار موجود است؟
خواهرم تازه از آلمان آمده و می گوید همچین چیزی برای درست کردن مارمالاد داشتند. درست است یا چیز دیگری بوده؟ ممنون عزیزان.

Khaleh Mary
2011-12-09, 04:49 PM
سوگند زرین عزیز لطفآ سوالات خود را در هر انجمنی در قسمت سوالات بپرسید و تاپیک جداگانه لازم نیست
عزیزم خواهرتون درست فرمودند شکر های ژلاتین دار وجود داره که خودش هم دارای مواد اسیدی هست که برای پخت مربا یا مارمالاد دیگر احتیاجی به جوهر لیمو و آب لیمو نیست و از همین نوع شکر، ۳ دقیقه ای آنهم موجود میباشد یعنی بستگی به جنس میوه تون داره آنرا پخته و ۳ دقیقه آخر شکر را اضافه میکنیم و کاملا سفت و جا افتاده میشود

sogandzarin
2011-12-09, 10:29 PM
خیلی ممنونم خاله ماری عزیز. عجب چیزهایی وجود دارد و ما بی اطلاعیم!
تازه من مثلا وارد این کار تو خانواده هستم! وقتی خواهرجان توضیح می دادند من می گفتم نه! شما احتمالا داری اشتباه می کنی. ! برم حلالیت بطلبم.
باز هم ممنون خاله ماری جان{2 (6)}

*Darya*
2011-12-25, 10:06 PM
کیک ساگرد عقدمون {2 (6)}
میخوام فردا ببرم کلاسمون(دانشگاه)،اما بدون جعبه بهم دادن {2 (14)}،به نظرتون چجوری ببرمش؟آخه یه مسافت 400 متری رو باید بدون ماشین ببرم...

Sarashpaz-Sepideh
2011-12-25, 10:11 PM
ميتوني روش يه كاسه گنده برگردوني و با چسب ثابتش كني كه وول نخوره يه ذره بيكلاس ميشه اما چاره اي نيس

ماهمون
2011-12-26, 11:13 PM
من یه پنیر خامه ای میخوام برای شیرینی پزی که شور نباشه کاله استفاده کردم بد نبود
مارک بهتر سراغ ندارین؟؟{105}

Sarashpaz-Sepideh
2011-12-26, 11:18 PM
پنير هكلند بگير

sogand.sh
2011-12-26, 11:27 PM
حالا که سوال کردی منم یه سوال میشه خامه زده شده رو بدون همزن درست کرد؟؟؟{verysad}
اخر باید خودم برم بخرم{verysad}مامانم چون از این کارا نمی کنه نمی خره{104}

Sarashpaz-Sepideh
2011-12-26, 11:39 PM
نههههههههههههه نميشه {77}

ماهمون
2011-12-26, 11:42 PM
حالا که سوال کردی منم یه سوال میشه خامه زده شده رو بدون همزن درست کرد؟؟؟{verysad}
اخر باید خودم برم بخرم{verysad}مامانم چون از این کارا نمی کنه نمی خره{104}

{2 (26)}منظورت خامه ی فرم گرفته ست؟{2 (26)}من تاحالا درست نکردم{2 (26)}

Amitida
2011-12-26, 11:46 PM
خامه رو باید خیلی بزنی تا فرم بگیره سوگی .راستش من با همزنش دستم درد میگیره دیگه بدون همزن {2 (14)} یه پهلوون میخواد:10:

sogand.sh
2011-12-26, 11:48 PM
پس برم یه همزن بخرم....{2 (9)}

sogand.sh
2011-12-26, 11:55 PM
{2 (26)}منظورت خامه ی فرم گرفته ست؟{2 (26)}من تاحالا درست نکردم{2 (26)}

پس رو کیک های نانازت چی میکشی؟؟؟؟{4}

ماهمون
2011-12-27, 12:01 AM
پس رو کیک های نانازت چی میکشی؟؟؟؟{4}

من تاحالا کیک تر و خامه ای درست نکردم گل افروز
ولی شدیدا پی گیر درست کردن کیک رولتی هستم{69}

Soli
2011-12-27, 12:26 AM
سلام دوستان لطفا منو راهنمایی کنید میخواستم بدونم فرق خمیر یوفکا با فیلو چی من میخوام اشترودل البالوی مجارستان رو درست کنم تو دستور اصلیش از فیلو استفاده کرده بودن میخوام بدونم من میتونم با یوفکا درستش کنم چون فیلو پیدا نکردم:3:

Khaleh Mary
2011-12-27, 01:07 AM
خمیر یوفکا یا فیلو در واقع یک جور خمیره که یوفکا به زبان ترکی هست و فیلو به زبان یونانی و لاتین ان هاست به نان های لواش بسیار نازک که هم در پخت شیرینی و هم پخت غذایی استفاده میشه
برای اشترودل از خمیر هزار لا یا میل فوی هست استفاده میکنند
اسم دیگه خمیر هزار لا puff pastry

Khaleh Mary
2011-12-27, 01:08 AM
سوگند جان یک همزن بخر و قال قضیه را هم بکن آنوقت همه جور کیک و دسر و خامه فرم گرفته و خلاصه همه چیز میتونی درست کنی {2 (6)}

Soli
2011-12-27, 07:40 AM
خمیر یوفکا یا فیلو در واقع یک جور خمیره که یوفکا به زبان ترکی هست و فیلو به زبان یونانی و لاتین ان هاست به نان های لواش بسیار نازک که هم در پخت شیرینی و هم پخت غذایی استفاده میشه
برای اشترودل از خمیر هزار لا یا میل فوی هست استفاده میکنند
اسم دیگه خمیر هزار لا puff pastry

خاله ماری عزیز اخه تو دستور اصلیش فیلو بود یعنی باید حتما هزار لا باشه پس فیلو ویوفکا یکی هستش مرسی گلم{clap}

Soli
2011-12-28, 12:32 AM
بچه ها{53} نوتلا چی من تا حالا نشنیده بودم ولی چند تا دستور دسر داشتم که توش نوتلا داشت منم کنجکاو شدم

Amitida
2011-12-28, 12:47 AM
نوتلا شکلات صبحانه با مارک نوتلا

آزاده
2011-12-28, 12:54 AM
من دارم برای پخت شیرینی واسه سال جدید آماده میشم فقط برای امسال نیاز به یه فربزرگتر دارم تا پارسال کارگاه داشتم ولی امسال مجبورم تو خونه کار کنم حالا میخوام یه فر بگیرم ترجیح میدم یه فر حرفه ای بگیرم آمار پختمم 60کیلوئه شما چه نظری دارید چی بگیرم بهتره فرای خارجی قیمتش سرسام آوره یه فری میخوام که فقط فر باشه شعله گاز نداشت بهتره مثل قنادیا ولی کوچیکترش من برای امرار معاش خودمو دخترم کار میکنم هم بیرون هم توخونه درسم میخونم اگه راهنمائیم کنید ممنون میشم

Khaleh Mary
2011-12-28, 12:59 AM
آزاده جان من ۲ تا تاپیک شما را با متن کمک پاک کردم و اینجا شما سوالات را بجا مطرح کردی و اگر دوستان بدانند جواب میدهند قبل از زدن تاپیک در سایت کمی جستجو کنید در ضمن در قسمت وسایل منزل تاپیکی با متن فر داریم آنجا هم میتوانید سوالتون را بپرسید

Soli
2011-12-29, 03:57 PM
نوتلا شکلات صبحانه با مارک نوتلا

گلم چه فرقی با شکلات صبحانه های دیگه داره یعنی میشه از یه مارک دیگه برا دسرم استفاده کنم دوست عزیز؟{65}

ماهمون
2011-12-29, 04:01 PM
با اجازه من جواب بدم؟؟
بله عزیزم میتونی از شکلات صبحانه با مارکهای دیگه هم استفاده کنی و مشکلی پیش نمیاد انشالله{2 (6)}

Soli
2011-12-31, 05:00 PM
بچه ها میتونیین یه رسپی بهم معرفی کنید که اموزش مرحله به مرحله مافین رو به صورت مصور اموزش داده باشه ?

ChefShadi
2011-12-31, 05:16 PM
عزیزم من این لینک رو برات پیدا کردم که البته انگلیسی هست و میتونی با گوگل ترنسلیت ترجمه ش کنی. [Only registered and activated users can see links]

البته از ی و ت ی و ب هم میتونی سرچ کنی و یه ویدیو خوب پیدا کنی.

رسپی کیک شیر رو ببین, نرگس جون باهاش مافین درست کرده و خیلی راضی بودن فکر کنم, رسپی انعطاف پذیری هم هست, میتونی توش پودر کاکائو بزنی, یا میوه خشک, یا حتی لاش مربا بذاری, و خیلی چیزای دیگه.
اینم لینکش:

*Negar*
2012-01-20, 02:30 PM
دنبال یه دستور برای نان صبحانه هستم که تو قالب کیک صبحانه بپزمش و بافت منسجمی داشته باشه وبتونم مثل تست برشش بزنم
یه بار همچین نون یا کیکی خوردم البته شیرین نبود ولی مثل کیک بود بیشتر تا نون
امیدوارم بتونید کمکم کنید
مرسی

Khaleh Mary
2012-01-20, 02:33 PM
نگار جان اگر به تاپیک نان صبحانه سری بزنی میبینی که من ازقالب کیک صبحانه برای پخت نان های شیرینم هم استفاده میکنم یعنی خمیر نان صبحانه در هر هر قالبی که دوست داری

*Negar*
2012-01-20, 02:42 PM
خاله ماری عزیز ممنون از پاسختون{2 (6)}
من این نونو پختم
ولی دنبال نونی با بافت متراکم تر هستم
وفکر میکنم باید روغن بیشتری داشته باشه

asallll
2012-01-20, 03:52 PM
یه سوال فوری داشتم خواهشا زود یکی جوابمو بده جوش شیرین رو میشه به جای بکینگ پودر استفاده کرد؟؟؟

Khaleh Mary
2012-01-20, 04:04 PM
نه جوش شیرین کیفیت بکینگ پودر را نداره و اگر مقدر بیشتر در کیک استفاده کنید کیک شما به تلخی میزنه و با خوردن یک تکه ان معده شما شروع به ترش کردن میکنه

Soli
2012-01-25, 08:01 AM
دوستان من وقتی مافین یا کیک یزدی درست میکنم روی کیکام مثل مال بازار گنبدی نمیشه روش یه سطح کاملا صاف در میاد شما میدونید دلیلش چی?{20}

Honey
2012-01-25, 08:30 AM
عزیزم تو تاپیک کیک یزدی برو
فکر کنم در این باره اونجابحث شده عزیزم{1}

SarahGol
2012-02-03, 01:21 AM
امسال برای عید میخوام برای خدم ومامانم شیرینی های عیدمون رو بپزم میشه بهم بگید چی بپزم ؟ از تجربیاتتون بگید واین که کدوم ها خوشمزه تر ند مامان بیشتر شیرینی ها ی خشک رو ترجیح می دن !!!!!!!

SarahGol
2012-02-03, 02:10 AM
bpعالی بهم معرفی کنید .شیفونم عالی شد اما حجم پفش اون طور نشد که می خواستم می دونم از bp اون بود .اسانس وانیل هم مثل وتنیل تلخه ایا؟

Adriyana
2012-02-03, 02:56 AM
امسال برای عید میخوام برای خدم ومامانم شیرینی های عیدمون رو بپزم میشه بهم بگید چی بپزم ؟ از تجربیاتتون بگید واین که کدوم ها خوشمزه تر ند مامان بیشتر شیرینی ها ی خشک رو ترجیح می دن !!!!!!!

سارا جون ،
برای عید شیرینی های خشک در سایز کوچیک مناسب تره. قالب شیرینی هات کوچیک باشه ترجیحا...
من خودم پارسال برای عید قطاب ، شیرینی نخودچی، برنجی، نارگیلی و پفک گردویی درست کردم + سوهان عسلی.
قطابم و برنجیم پفک گردوییم عالی شده بود....{2 (30)}بقیشم بد نبود.:3:

sarina-kian
2012-02-03, 11:35 AM
سارا جان من شیرینی اسکار رو بهت پیشنهاد میدم.برای پارسال درست کردم.خیلی خوب بود.شیرینی ماکارون نارگیلی شیدک جون هم بنظرم خیلی خوب بود.شیرینی نخودچی و بادومی هم خوبه!

SarahGol
2012-02-08, 03:35 AM
بچه ها کسی می دونه این مافین بلندها که تو قالبهای یک بار مصرف درست میشن دستورشون چطوره .من می خوام دقیقا به همون بلندی اینا باشه تقزیبا یه 4 الی 5 سانتی از قالب زدن بیرون .کسی می دونه اسمشون دقیقا چیه وچه دستوری دارن که این قدر پفمی کن مثلا اگه یه دستور کیک شیری رو بریزیم تواین قالب آماده ها وتا ته قالب رو هم پر کنیم میشه ؟ به نظرم باید دستوری باشه که قابلیت پفش زیاد باشه در ضمن اینهایی که من تو بازار دیدم خیلی مزطوبن من شیفون کاکائویی هستن حتمی با آبن نه شیر .کسی تا حالا درستیده ؟

Honey
2012-02-14, 01:36 PM
کسی می دونه این پودر ای خامه رو با چی قاطی کنم؟
خریدم روش به ترکی نوشته {2 (26)}
طرز تهیه شو کسی میدونه لطف کنه به من بگه{53}

Amitida
2012-02-14, 01:46 PM
هانی جون میتونی خامه فرم گرفته باهاش درست کنی
فرم دادن خامه با استفاده از پودر خامه یا خامه های گیاهی Non Dairy
نسبت پودر خامه به پودر قند مساوی و نسبت شیر سه برابره . اگه 50 گرم پودرخامه دارین 50 گرم هم پودر قند لازم دارین و 150 گرم شیر سرد .این مقدار مواد اولیه برای پوشاندن تقریبا یک کیک نسبتا بزرگ کافیه .

مواد لازم :پودر خامه 50 گرم
پودر قند 50 گرم
شیر سرد 150 گرم ( از آب سرد هم میشه استفاده کرد ! )

طرز تهیه :پودرها رو با هم مخلوط کنین . بعد خیلی کم شیر سرد رو آروم و کم کم داخل پودر ها بکنین تا کاملا تر بشن .
بعد با مخلوط کن روی " دور آرام " توی ظرف بچرخونین و شیر رو کم کم بهش اضافه کنین و ضمن مخلوط کردن توی ظرف حرکت دورانی بدین .
................................
طریقه درست کردن خامه از پودر خامه
مواد لازم:
پودر خامه هلندی 100 گرم
پودر قند 150 گرم
خامه صبحانه 1 قاشق غذاخوری
شیر در حال یخ زدن 50 گرم
سفیده تخم مرغ گرم 2 عدد
وانیل به مقدار کم
طرز تهیه:
ابتدا پودر قند را به پودر خامه اضافه کرده و مخلوط می کنیم.سپس خامه و شیر و وانیل را اضافه
می کنیم و خوب هم می زنیم.بعد از آن سفیده تخم مرغ گرم را به آنها اضافه نموده و آنقدر هم
می زنیم که با برگرداندن ظرف مواد داخل آن بیرون نریزد.سپس مواد آماده شده را به مدت 20
دقیقه داخل یخچال می گذاریم.

SarahGol
2012-02-14, 01:51 PM
این پودر خامه های گیاهی چطورن؟ از کجا می تونیم تهیه کنم ؟ بگم چی می خوام ؟

Benyamin
2012-02-14, 02:04 PM
این پودر خامه های گیاهی چطورن؟ از کجا می تونیم تهیه کنم ؟ بگم چی می خوام ؟

با اجازه ...
چیزی به اسم پودر خامه ی گیاهی نداریم ...! (یا لااقل من اطلاع ندارم)
خامه ی گیاهی ... به صورت مایع در بسته بندی های 1 لیتری فروخته میشه ... بهش میگن شانتی پک

اینم توضیحات بیشتر :

توی تهران تقریبا اکثر لوازم قنادی ها دارن .. من خودم از لوازم قنادی دیدنی ها توی تجریش و مدبر توی یوسف اباد خریدم.

SarahGol
2012-02-14, 02:11 PM
ممنون ازتون این رو میشه اهواز پیدا کرد؟

Benyamin
2012-02-14, 02:15 PM
والا نمی دونم ... من خیلی وقته اهواز نیومدم. !!
از کاربر sarina-kian بپرسید ... ایشون بهتر میدونن.

Honey
2012-02-14, 03:25 PM
دومین راه استفاده از شانتی پک هستش ... که خیلی راحت فرم میگیره و خوشمزه هم هست ..
فقط کافیه چند ساعت توی یخچال بزارید .. و به هر اندازه که خواستید توی ظرف بریزید و با همزن بزنید ... بعد از سه چهار دقیقه فرم میگیره و میتونید استفاده کنید ..
خوب چی بهش اضافه کنیم مال من پودره همین شانتی هم است

Benyamin
2012-02-14, 08:04 PM
شانتی پک ... با پودر خامه شانتی فرق میکنه...
عکس هر دو رو گذاشتم. توضیحات هم در لینک زیر

Khaleh Mary
2012-02-14, 08:38 PM
آقا بنیامین سلام تا اینجا هستید من یک سوال داشتم چون شما زیر نظر استاد کار یاد گرفتید شیرینی بهشتی تا حالا درست کردید ؟ میتونید تجارب خودتون را به ما هم یاد بدید ؟
به این تاپیک سری بزنید لطفا [Only registered and activated users can see links]

Benyamin
2012-02-14, 10:00 PM
سلام خاله ماری عزیز ...
بله درست کردم .... اما خیلی وقت پیش ..... یه دستور دارم ... سعی میکنم درست کنم ... و براتون بزارم.

shakibmon
2012-02-16, 04:00 PM
سلام دوستان
من وقتی کیک میپزم و زمان پختش تموم میشه میبینم که کاملا پف کرده و خوش قیافه شده
ولی وقتی از فر میارم بیرون کم کم پفش میخوابه و بعضی وقتا وسطش خمیر میشه !!! علتش چیه ؟؟ {2 (26)}

Sarashpaz-Sepideh
2012-02-16, 04:08 PM
دوتا دليل عمده ميتونه داشته باشه
يكي اينكه بعد از پخت بلافاصله از فر دراورده باشي بيرون يا اينكه موقعي كه ميذاري بيرون سرد بشه عمودي بذاري كه پفش ميخوابه
بهترين راه حلش اينه كه :10 دقيقه بعد از پخت بذاري توي فر بمونه و بعد درش بياري اينطوري كيك شوكه نميشه
و اينكه به صورت افقي بذاري سرد بشه يعني از بغل بذاري زمين تا ته كيك رو زمين نباشه
اين از پف كيك
واسه خمير شدن وسطش هم دماي فر رو كمتر كن و اجازه بده مدت بيشتري تو فر باشه

Honey
2012-02-16, 04:16 PM
اره سپیده جون درست می گن دمای فرتون زیاده اگه کمش کنی دیگم پف گیگتون نمی خوابه
درجه فر تو هر دستوری نوشتن ولی همیشه دمای هر فری یکی نیست باید دمای فر تون واسه کیک پختن دستتون بیاد

shakibmon
2012-02-16, 04:18 PM
دوتا دليل عمده ميتونه داشته باشه
يكي اينكه بعد از پخت بلافاصله از فر دراورده باشي بيرون يا اينكه موقعي كه ميذاري بيرون سرد بشه عمودي بذاري كه پفش ميخوابه
بهترين راه حلش اينه كه :10 دقيقه بعد از پخت بذاري توي فر بمونه و بعد درش بياري اينطوري كيك شوكه نميشه
و اينكه به صورت افقي بذاري سرد بشه يعني از بغل بذاري زمين تا ته كيك رو زمين نباشه
اين از پف كيك
واسه خمير شدن وسطش هم دماي فر رو كمتر كن و اجازه بده مدت بيشتري تو فر باشه

ممنون از راهنمایی ، منظورتون اینه همونجور که کیک داخل فر هست فقط فر رو خاموش کنم تا خودش کم کم خنک بشه ؟؟
و اینکه کیک رو چه جوری افقی کنم ؟؟ مثلا تکیه بدم به دیوار ؟؟ {1}

Sarashpaz-Sepideh
2012-02-16, 04:31 PM
اره اولي رو درست گفتي
دومي رو نه {4}منظورم اينه كه ببين مثلا فرض كن ليوان اب داغون بشه چه شكلي ميوفته زمين؟عين همون بايد يعني از بغل بذارين
اگه عكسي چيزي يافتم بهتون ميگم

shakibmon
2012-02-16, 04:33 PM
{4} من دقاقا نفهمیدم منظور از افقی چیه ولی از این دفعه اجرا میکنم :10:
بسیار ممنون و متشکر :3:

Benyamin
2012-02-16, 07:04 PM
گاها بعضی دستورها هم خوب جواب نمیده .... سعی کنید دستورهای دیگه رو هم امتحان کنید ..
و ترجیحا بطور کامل مثل دستور جلو برید.

Nahid59
2012-02-22, 03:37 PM
{verysad}{verysad}
من هیچ وقت نتونستم یه کیک رو با شکلات تزیین کنم
شکلات تخته ای رو روی بخار آب میذارم سفته کمی کره یا روغن مایع بهش میزنم خوبه همین که از روی بخار میارمش کنار سفت میشه اصلا نمیشه روی کیکم بریزم{20}
به نظر شما مشکل چیه؟نوع شکلات؟من ازین تخته ای های کیلویی از قنادی خریدم{2 (26)}

ღ.ترنم.ღ
2012-02-22, 03:44 PM
بنیامین جان تا اینجایی بذار یه سوال ازت بپرسم کد آقای روزمنو گاز ما لاجرمنیاست و فرش درجه هاش با عدد 1تا 8 مشخص شده.خواستم برام لطف کنی بگی هر عدد معادل چه درجه ایه؟

Benyamin
2012-02-22, 04:09 PM
بفرمایید ......

شما برای کیک درجه رو روی 4 بزارید.
فر من هم لاجرمنی هستش و دماسنج داره ... وقتی روی 4 میزارم تا 200 درجه میرسه .. شما به اون توجه نکن ... برای کیکی که گفته شده توی دمای 175 یا 180 درجه باشه .. شما روی همون 4 بزارید.

Adriyana
2012-02-22, 04:09 PM
{verysad}{verysad}
شکلات تخته ای رو روی بخار آب میذارم سفته کمی کره یا روغن مایع بهش میزنم خوبه همین که از روی بخار میارمش کنار سفت میشه اصلا نمیشه روی کیکم بریزم{20}

ناهید جون ،

با اجازه اساتید من جواب میدم.

مشکل شما از 3 جا میتونه باشه:

1. نوع شکلاتت مناسب نیست...(اینجا ما برای اینکار از شکلات فوندات که مخصوص آب کردن هست استفاده میکنیم.)

2. ظرفت خیس بوده یا آب داخل شکلاتت رفته.

3. من تجربه شما رو دارم.اوایلی که شروع به پخت کیک کرده بودم، یک بار برای روان شدن شکلاتی که به روش به ماری آب کردم کمی کره و شیر توش ریختم و به سرعت سفت شد!!!
به مرور و تجربه فهمیدم که بهترین روش استفاده از گاناش هست. یعنی ترکیب خامه فرم نگرفته با شکلات آب شده. شکلاتت که آب شد، مقداری خامه هم توش بریز و مخلوط کن ..اینطوری روون میشه و دیگه سفت نمیشه.
یا اینکه خامه روبذار جوش بیاد ، بعد شکلاتتو 2 دقیقه بذار توماکروفر که آب بشه و بع بریز تو خامه داغ....

Benyamin
2012-02-22, 04:17 PM
{verysad}{verysad}

به این روش عمل کنید ... اگر خراب شد ... با من {4}

توی یک شیر جوش - یا قابلمه ی کوچیک اب بریزید .. بزارید روی شعله زیاد که به جوش بیاد .
شکلات ها رو به تکه های کوچیک تقسیم کنید. توی یک ظرف استیل بریزید. حالا اگر اب به جوش اومده... شعله ی زیرش رو خاموش کنید. ظرف استیل رو روی بخار قرار بدید. حالا اروم با لیسک هم بزنید. تا کم کم آب بشه.

اگر میخوایید چیزی به شکلات اضافه کنید ... قبل از اینکه شکلات ها رو روی بخار بزارید ...اون رو اضافه کنید.
مثلا یک قاشق غذاخوری روغن مایع برای 150 گرم شکلات کافیه. روغن مایع رو روی تکه های شکلات بریزید حالا بزاریدش روی بخار...... (اگر در حین اب شدن شکلات چیزی اضافه کنید. حتی 1 قطره اسانس .... شکلات به سرعت جمع میشه و دیگه کاریش نمیشه کرد)

از این روش ساده تر اینه که ... 200 گرم شکلات رو خرد کنید بزارید کنار.
200 گرم خامه + 25 گرم کره رو توی شیر جوش بریزید ...بزارید روی شعله کم ... تا شروع کنه به ریز جوش زدن . حالا خامه رو بریزید روی شکلات ها و شروع کنید به هم زدن ... اجازه بدید برای 5 دقیقه خنک بشه .. حالا بریزید روی کیک...

در ضمن شکلات رو تند هم نزنید ... چون حباب های هوا تشکیل میشه و بعد رو کیک شمایل جالبی نداره ...
امیدوارم مشکلتون حل بشه.

SarahGol
2012-02-22, 04:21 PM
دقیقا تجربیات آدریانای گلم درسته منم همین مشکل رو داشتم همین گاناش واقعا عالی مشکلم رو حل کرد .
یک نکته هم من اضافه کنم .من از ترکیب من در آوردی زیر هم اگه شکلات تخته نداشته باشم استفاده می کنم
کمی خامه رو گرم می کنم بعد کی پودر قند اضافه می کنم وچند قاشق سر پر پودر کاکائو خیلی خوب شد اونقدر کاکائو زدم تا رنگش اون چیزی میشه که می خوام بعد می زارم تو یخچال یه دو ساعتی موند بعد هم سفت راحت کشیدم رو کیک

Mahsan
2012-02-22, 04:21 PM
سلام دوست جوناااااااااااااااااااااا اااااااااااا
من دیروز کیک درست کردم گذاشتم تو مایکروفر به مدت 15 دقیقه.خیلی خوشمل و خوردنی بود وقتی درش آوردم، اما بعد از چند دقیقه عین سنگ شد!!!!!!؟؟؟؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! !؟!؟!؟{2 (8)}{20}{verysad}
چرا..............

Nahid59
2012-02-22, 04:23 PM
ممنونم این دفعه حتما امتحان میکنم چه مارک شکلات بگیرم ؟
دیگه اون تخته ای رو استفاده نمیکنم بیشتر به درد شکلات صبحانه میخوره تا تزیین کیک{eek}

Benyamin
2012-02-22, 04:26 PM
پارمیدا و ای سودا کارتون را میندازه ... من خیلی استفاده کردم ....از این ها نامرغوب تر هم استفاده کردم ...

مارک های بهتر ........ آیدین 100 گرمی. 56%

خارجی ............ لینت ... (که گرونه .... به درد اب کردن روی کیک نمیخوره ... ) فکر کنم هر 100 گرم 6000 تومن باشه.

ღ.ترنم.ღ
2012-02-22, 04:28 PM
بنیامین جان برای یه کیک شکلانی اندازه متوسط چقدر برای تزیین روش به شکلات احتیاج داریم؟

Benyamin
2012-02-22, 04:29 PM
برای یک کیک شیفون 150 گرم شکلات کافیه

SarahGol
2012-02-22, 04:50 PM
سلام دوست جوناااااااااااااااااااااا اااااااااااا
من دیروز کیک درست کردم گذاشتم تو مایکروفر به مدت 15 دقیقه.خیلی خوشمل و خوردنی بود وقتی درش آوردم، اما بعد از چند دقیقه عین سنگ شد!!!!!!؟؟؟؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! !؟!؟!؟{2 (8)}{20}{verysad}
چرا..............
به احتمال زیاد مقادیر رو دقیق رعایت نکردی .وقتی مقدار شیر یا آب زیاد باشه خمی ر می کنه وسنگین میشه .مفدار آرد هم اگه زیاد باشه سفت می که وپوک نمی شه . مقادیر رو باید حتمی با پیمانه استاندارد زد برای ماهایی که مبتدی هستیم دوست من .یه دسته پیمانه بگیر از لوازم قنادی ها که اندازه هات دقیق باشن .من قبل تر که کیک درست می کردم همیشه مشکل داشتم از وقتی پیمانه ای کار می کنم دیگه همونی میشه که می خوام

Hedieh
2012-02-24, 01:12 PM
من یه سوال داشتم، بکینگ پودر به جز این که باعث میشه کیک و شیرینی پف کنه، کار دیگه ای هم میکنه؟

selin
2012-02-24, 06:15 PM
خاله ماری جان، می‌خواستم بدونم که این Natronکه توی Rossmannمیفروشن همون جوش شیرین هست و می‌شه به صورت خوراکی استفاده کرد یا مصرف خارجی‌ داره؟؟؟

Khaleh Mary
2012-02-24, 07:04 PM
سلین جان این ناترون خوراکی هست و آلمانی ها برای ناراحتی معده خصوصا هضم غذا شب ها یک قاشق چایی خوری آنرا در یک لیوان آب حل میکنند و میخورند
از همین ناترون ها بسته های کوچک سبز رنگی هم در بازی از سوپر مارکت ها هست که بهش (بک ناترون )میگند که از همین مارک و نام هست فکر کنم انجوری بسته بندی کوچکتری ازش کردند
یادم رفت بگم همان جوش شیرین هست

selin
2012-02-24, 10:23 PM
سلین جان این ناترون خوراکی هست و آلمانی ها برای ناراحتی معده خصوصا هضم غذا شب ها یک قاشق چایی خوری آنرا در یک لیوان آب حل میکنند و میخورند
از همین ناترون ها بسته های کوچک سبز رنگی هم در بازی از سوپر مارکت ها هست که بهش (بک ناترون )میگند که از همین مارک و نام هست فکر کنم انجوری بسته بندی کوچکتری ازش کردند
یادم رفت بگم همان جوش شیرین هست

خاله جان ، پس من باید (بک ناترون ) را برای کیک پزی استفاده کنم؟ و اون بسته که عکسش‌ رو گذشتم حالت دارویی داره؟
شما از کجا میخرید؟

Khaleh Mary
2012-02-24, 10:49 PM
سلین جان شاید بد توضیح دادم اینهم جوش شیرینی هست و میشه برای کیک پزی هم استفاده کرد ولی فروشگاه های بزرگ مثل ,kaufland ,real هم دارند که به بسته های کوچک تر تقسیم کردند و حتا رنگ بسته هاش هم همینجور سبز رنگه

khotan tehranian
2012-02-25, 04:51 PM
سلام من مشکلم تو درست کردن مسقطی.
همون موقع که درست میکنم خوبه اما یک روز که میگذره مسقطیم آب میندازه.مشکلش چیه؟چیکار کنم که اینطوری نشه.موقع درست کردن هم کاملاً سفت میشه و خط قاشق میافته.

Hedieh
2012-02-26, 12:03 PM
این همه شف توی این سایت هستن، یعنی هیچ کدوم نمیدونستن بکینگ پودر چی کار میکنه که جواب سوال من رو بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Nahid59
2012-02-26, 12:23 PM
{2 (5)} عزیزممممممممممممم هدیه جون به نظرم فقط کارش پف دادن به کیکه(کاندیدای شفی):3:

Khaleh Mary
2012-02-26, 12:41 PM
سلام من مشکلم تو درست کردن مسقطی.
همون موقع که درست میکنم خوبه اما یک روز که میگذره مسقطیم آب میندازه.مشکلش چیه؟چیکار کنم که اینطوری نشه.موقع درست کردن هم کاملاً سفت میشه و خط قاشق میافته.

خاتون جان منظورت کدام مسقطی هاست آنها که در کاسه میریزیم یا آنها که بصورت راحت الحلقوم و لوز هستند ؟
اگر از این سفت ها منظورتون هست باید در قابلمه باحرارت کم مرتب هم بزنید که آب ان تبخیر بشه و وقتی کف قابلمه شما حالت تهدیدگی پیدا کرد ان وقت حاضره

asallll
2012-02-26, 12:51 PM
منظور از پیمانه تو دستورهای کیک و شیرینی چیه؟شما از چه پیمانه ای استفاده میکنین؟

Honey
2012-02-26, 02:36 PM
تو بیشتر دستورا لیوانای ساده دسته دار فرانسوی
اگه اشتباه نکنم 230 گرم داخلش می گیره

Sarashpaz-Sepideh
2012-02-26, 02:48 PM
تو بیشتر دستورا لیوانای ساده دسته دار فرانسوی
اگه اشتباه نکنم 230 گرم داخلش می گیره

بله درسته اما 230 گرم نميگيره يعني به اون مواد بستگي داره اگه شكر باشه 220 گرم اگه ارد باشه 150 گرم اگه ماست يا شير باشه ...........
فرق دارن گلم :11:

Sarashpaz-Sepideh
2012-02-26, 02:49 PM
عسل جان يه تاپيك زدم به اسم اندازه گيريها اونجا رو ببين
تو فوت وفناي اشپزيه

Honey
2012-02-26, 02:55 PM
عسل جان يه تاپيك زدم به اسم اندازه گيريها اونجا رو ببين
تو فوت وفناي اشپزيه

وای سپیده جون هرچی گشتم دنبال تاپیک اندازه گیری تون ندیدم برای عسل جون بزارم{71}

Sarashpaz-Sepideh
2012-02-26, 02:58 PM
دوستان كسي ميدونه چه سايتي ميوه هاي شكري يا تمشك و اين چيزا داره؟

Honey
2012-02-26, 03:06 PM
سپیده جون این سایت میوه گلاسه شده رو دارهمی تونی از خودشون بپرسی تو سایت ارتباطبا فروشنده دات کام زدن[Only registered and activated users can see links]

Homa2
2012-02-26, 07:25 PM
منظور از پیمانه تو دستورهای کیک و شیرینی چیه؟شما از چه پیمانه ای استفاده میکنین؟

پیمانه های فعلی و استاندارد 250 سی سی یا معادل 8 انس هستند

Nahid59
2012-02-26, 08:38 PM
دوستان از بین رنگ خوراکی..............رنگ پودری گیاهی...............اسانس فوستر با همه طعم ها ...............طعم دهنده انواع میوه ها به نظرتون کدوم بهتره؟
و اسانس فقط برای طعم دادنه؟

khotan tehranian
2012-02-27, 11:47 PM
خاتون جان منظورت کدام مسقطی هاست آنها که در کاسه میریزیم یا آنها که بصورت راحت الحلقوم و لوز هستند ؟
اگر از این سفت ها منظورتون هست باید در قابلمه باحرارت کم مرتب هم بزنید که آب ان تبخیر بشه و وقتی کف قابلمه شما حالت تهدیدگی پیدا کرد ان وقت حاضره

ماری جان منظورم مسقطی که برش زده بشه.همینطور که میگین میشه ولی بعد از یه روز آب میندازه.در حدی سفت شد که توی ظرف حالت نمیگرفت ولی باز هم آب انداخت.

Khaleh Mary
2012-02-28, 12:25 AM
khotan جان اگه ممکنه طرز تهیه و مواد لازمه مسقطی را اگه میتونی برامون بگو چون اگه شما بگید من میتونم بگم طبق تجربه خودم چی کم داره و چی زیاد مثلا کره میزنید یا نه ؟

Khaleh Mary
2012-02-29, 11:53 AM
ناهید جان مادر اینجور سرت را به دیوار نکوب خب
اسانس که معلومه برای مزه دار کردن و عطر و بوی ان هست مثل وانیل خودمون یا همین پوست پرتقال و لیمو ترش و گلاب ،،،،،، که شیمیایی آنهم در بازار هست یا اینکه مثل اسانس موز و نارگیل و توت فرنگی
در مورد رنگ های خوراکی ولتون ژله ای کندی تهیه بفرمایید که خیلی بهتر از پودر رنگ های خوراکی از عطاری ها هست

Mahsan
2012-03-06, 10:44 PM
به احتمال زیاد مقادیر رو دقیق رعایت نکردی .وقتی مقدار شیر یا آب زیاد باشه خمی ر می کنه وسنگین میشه .مفدار آرد هم اگه زیاد باشه سفت می که وپوک نمی شه . مقادیر رو باید حتمی با پیمانه استاندارد زد برای ماهایی که مبتدی هستیم دوست من .یه دسته پیمانه بگیر از لوازم قنادی ها که اندازه هات دقیق باشن .من قبل تر که کیک درست می کردم همیشه مشکل داشتم از وقتی پیمانه ای کار می کنم دیگه همونی میشه که می خوام

مرسی از راهنماییت دوستی.... اما من با پودرکیک آماده درست کردم!تخم مرغ و شیر و روغنشم طبق دستور بود....نمی دونم چرا اینطوری شد؟؟؟!!!!

ღ.ترنم.ღ
2012-03-07, 04:37 PM
اساتید کسی میدونه این بستنی های زمستانی که من عاشقشونم چطوری درست میشه ؟

کرم توش از چیه؟{2 (26)}