مسابقه آشپزی و شیرینی پزی 53 ویژه رمضان 93
تابلو اعلانات برنامه های آموزشی ویژه ماه مبارک رمضان
کارگاه آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی ویژه ماه مبارک رمضان

PDA

مشاهده نسخه کامل : چیز کیک توت فرنگی

Adriyana
2011-04-24, 07:20 PM
این رسپی من برای چیز کیک توت فرنگی هست...هر کی تا حالا خورده خیلی خوشش اومده، حتما تست کنین واقعا خوشمزه است.

چیز کیک توت فرنگی:

مواد لازم:

برای کراست
بیسکوییت گندم: 1 الی 5/1 بسته
کره : 100 گرم

برای فیلینگ
خامه: 200 میلی لیتر
پنیر خامه ای 200 گرم
ژله آناناس: 1 پاکت

برای روی کیک
ژله توت فرنگی: 2/1 پاکت
پوره توت فرنگی: 2/1 پیمانه
توت فرنگی: 10 عدد

قالب کمربندی سایز متوسط
کاغذ روغنی: به اندازه کف قالب

ابتدا بیسکوییت ها را داخل کیسه فریزر میریزیم و از روی کیسه با گوشت کوب آن ها را کمی خرد میکنیم. بعد آن ها را داخل دستگاه خرد کن/ آسیاب ریخته تا پودر شوند. سپس کره را آب کرده وبا پودر بیسکوییت مخلوط میکنیم و ته قالب روی کاغذ روغنی ریخته و با قاشق صاف میکنیم و 30 دقیقه در یخچال قرار میدهیم تا سفت شود.

برای فیلینگ خامه را با همزن برقی کمی میزنیم و بعد پنیر خامه ای را به آن می افزاییم و باز هم میزنیم. پودر ژله آناناس را با 2/1 لیوان آب جوش حل کرده و آن را به مخلوط خامه ای می افزاییم. سپس آن را داخل قالب مذکورریخته و به مدت 3-2 ساعت در یخچال قرار میدهیم تا ببندد.

برای روی چیز کیک، 3-4 عدد توت فرنگی تازه را له کرده، همراه 1 قاشق شکر 5-10 دقیقه روی حرارت قرار میدهیم. ژله توت فرنگی را با 2/1 لیوان آب جوش حل و با 2/1 لیوان آب سرد رقیق کرده و با پوره توت فرنگی مخلوط و روی چیز کیک میریزیم و روی آن توت فرنگی خرد شده میچینیم و در نهایت 30 دقیقه دیگر در یخچال قرار میدهیم.

*نکته: قطر فیلینگ باید از تمامی لایه ها بیشتر و قطر لایه رویی(توت فرنگی) از همه لایه ها کمتر باشد.

نوش جان!

Adriyana
2011-04-24, 09:14 PM
200 گرم پنیر خامه ای !!؟!؟ مطمئنی ؟ کم نیست ؟

خوب شما میتونین 300 گرم استفاده کنین....من نهایت 250 گرم میزنم چون دوست ندارم زیاد شور بشه.

از چه خامه ای باید استفاده کنیم؟؟

خامه کیک و شیرینی پزی.
اینجا دومدل خامه هست : خامه مخصوص غذا، و خامه شیرینی پزی 35% چربی

ميشه از فيلادلفيا استفاده كرد؟

آره عزیزم...فیلادفیا که عالیه...فقط لایت نباشه بهتره

Khaleh Mary
2011-04-27, 04:26 PM
اینرا من هم قبلا درست کرده بودم
که لابلاش توتفرنگی تازه گذاشتم همنطور که عکس مواد را گذاشتم خامه زده شده+پودینگ توتفرنگی+۲۵۰ گرم پنیر خامه ای و در ان کاسه کوچک توت فرنگی خورد شده به مایه چیز کیک زده بودم

Hanasakura
2011-04-27, 05:51 PM
اینم چیز کیک من با دستور خاله ماری جون{2 (5)}
من یه بار اومدم ژله بریزم رو چیز کیک همش جذب کیک شده بود یه لایه خیلی نازک مونده بود فقط.نمیدونم چرا؟{2 (8)}{2 (8)}{2 (26)}{2 (26)}{2 (26)}

Hanasakura
2011-04-27, 06:03 PM
هانا جون {2 (6)}:11:
کراست چیز کیک-ات چیه احیانا؟
خیلی خوشمزه به نظر میرسه

نرگس جون یه کیک 2 تخم مرغیه که ضخامتش خیلی کم باشه.من از بیسکویت و کره خوشم نمیاد به نطرم خیلی چرب میشه ولی با کیک خوشمزه می شود.حتما یه بار امتحان کن.{2 (6)}
البته منم از خاله ماری یاد گرفتم ها نه اینکه خودم بلد بوده باشم{2 (6)}

هانا جان اگر از ژله معمولی استفاده کرده بودی باید میگذشتی که کاملا سرد بشه و سفت مثل سفیده تخم مرغ که لایه پنیری کیک را سوراخ نکنه والی من از روکش مخصوص کیک که عکسش هم هست برای روکش های ژله ای استفاده میکنم

ماری جون سرد شده بود ولی نه مثل تخم مرغ.{2 (9)}روکش اینام نمی دونستم چیه که{2 (8)}حالا این دفعه امتحانش می کنم.{2 (6)}
اه بیسوادی بد دردیه والا{20}

هانا جون {2 (6)} درمورد کراست بیسکوئیت با کره باهات موافقم، من هم دوست ندارم.
میشه دستور کیک دو تخم مرغی که استفاده کردی رو برامون بذاری
خاله ماری {2 (6)}:11: که کاراش حرف نداره

نرگس جون همون کیک ساده س که با 4 تخم مرغ درستش می کنیم.من نصف مواد استفاده می کنم.
2 تا تخم مرغ رو خوب همش می زنم.بعد نصف پیمانه شکر اضافه می کنم دوباره هم میزنم.بعدش هم وانیل و نصف پیمانه شیر و 1/4 پیمانه روغن مایع.وقتی خوب قاطی شدن کمی 1/5 پیمانه آرد رو با یک ق چ ب پودر و با اردش قاطی می کنیم می ریزم و همشون می زنم و تو فر 170 درجه نیم ساعته میپزه.بعد سرد شدن هم دیگه بقیه مراحل.

هاتا جون من میخوام روش شما رو یکبار امتحان کنم...فقط یک سوال داشتم:با این روش وقتی فیلینگ رو میریزیم، نون کراست خیس نمیشه؟

نه آدریانا جون.منم اولش فکر میکردم خیس بشه ولی نمیشه.برای ژله هم اولش که با آب داغ مخلوطش کردیم دیگه آب سرد نمی ریزیم.پنیر و خامه رو اضافه می کنیم می ریزیم روش{2 (6)}
البته ماری جون دستور دقیق ترشو دارن.ماری جون لطف می کنین دستورتونو اینجا هم بزارین؟{53}{53}{53}{53}{2 (6)}{2 (6)}

Khaleh Mary
2011-04-28, 12:02 PM
دنیا آشپزی و کیک پزی کاملا متنوع هست و این اختیار را داریم که با مواد غذایی امتحاناتی را انجام دهیم و مزه مطلوب خود را پیدا کنیم من اکثر کیک ها را متاسفانه یا خوشبختانه از روی رسپی درست نمیکنم البته بعد از کمی تمرین در این زمینه ها خود بخود اندازه دستمون میاد و اینکه چه موادی میتونه با چه موادی ترکیب بشه

من چیز کیک خود را به این روش درست میکنم شاید همیشه چیز کیک ها باید با کراست بیسکویت و کره باشه ولی بچه های من از کوچکی رویه آنرا میخوردند و میگفتند پوستش را دوست نداریم{2 (8)}{2 (8)}{eek}
از ان به بعد من هم چیز کیک های خود را با لایه زیرین یک نوع کیک ساده درست میکنم هر کیک ساده ای که شما بلدید مثل اسفنج کیک ها به میزان نصف مواد درست کنید وقتی سرد شد بستگی به نوع چیز کیکتون داره مصلا اگر شکلاتی هاست روی کیک یک لایه نوتلا بمالید و کیکش را هم شکلاتی کنید یا اگر میوه ای هاست یک لایه مربا یا مارمالاد توت فرنگی بمالید که خوشمزه تر میکند چیز کیک را
من یک بسته پودینگ توت فرنگی هم درست کردم که در ظرف معلومه و ۲ بسته پودر خامه را که با شیر میزنیم زدم شما میتونید از همین خامه صبحانه هم استفاده کنید ولی کمی بزنید آنرا تا سبکتر بشه اگر هم نشود زیاد مهم نیست و خودتون را نگران نکنید
و کاملا فرم گرفته و سبک شده و یک بسته پنیر خامه ای و یک قاشق غذا خوری پودر ژلاتین که از طریق بن ماری ذوب کردهم و مقداری توت فرنگی خورد شده همه را باهم آرام آرام ترکیب میکنیم که پف خامه هم نخابد و یک مایع یک دست دسته باشیم
حالا در کیک را که رینگ یا همان حلقه های فنری که کوچک و بزرگ میشه میبندیم و مایع را روی کیک میریزیم و یک شب تا صبح در یخچال بمانده تا کاملا سفت شهر رو چین ان که از توت فرنگی هاست میچینیم و با ژله های روکش کیک که پختنی هاست و بلافاصله هم میبنده روی میوه ها میریزیم اگر از این ژله ها در دسترس نبود ژله معمولی را درست میکنیم و میگذاریم که کمی سفت و خنک شود مثل سفیده تخم مرغ بعد روی میوه ها میدهم و دوباره در یخچال گذشته تا کاملا سفت شود.

راحت ترین روش برای درست کردن چیز کیک میوه ای استفاده از ژله همان میوه هست مثل توت فرنگی ژله توتفرنگی را با یک لیوان آبجوش درست کنید و بگذارد سرد شود پنیر خامه ای را و خود خامه را با کمی شیر هم بزنید تا یکدست شود داخلش را هم میتونید میوه بریزید و به ژله سرد اضافه کنید و همه این مواد را روی کیک بریزید این روش راحتترین و بهترین روش هست چون دیگه احتیاج به اندازه گیری ژلاتین هم نداره وبخاطر مزه ژله ها چیز کیک ما مزه بهتری پیدا میکند
چیز کیک آلبالو ،آناناس، انار، پرتقال،شاهتوت، موز،،،،،،،،،،، خلاصه همه چیز کیک ها را با این مزه ها و به همین راحتی تهیه کنی
و اگر میوه چیدید روش هم با ژله مزه خودش میتوانید روکش برایش درست کنید.

Khaleh Mary
2011-04-28, 12:17 PM
این چیز کیک را در ظرف پیرکس درست کردم کیک را در همان ظرف پختم سرد که شد از قالب جدا کردم و دوباره در همان ظرف مراحل بعدی را انجام دادم ولی مگه در آوردن احتیاج به کمک یک نفر دیگه داشتم و با ۴ تا کفگیر تونستیم قلبی از پیرکس در بیاریم ولی میتوان در همان ظرف برش های مستطیلی کوچک زد و دانه دانه در آورد کا در دیس چید که آنهم مجلسی میشه
خلاصه کار کیک پزی را سخت نگیرد یکبار که خراب شد براتون تجربه شخصی میشه که ایراد کار از کجا بوده و اگر همان بار اول درست شد تشویق میشد و باز سعی میکنید که کیک های دیگه را تجربه کنید

Benyamin
2011-05-02, 10:02 PM
ادریانا جون ما اینجا Sour cream که معمولا برای غذاست رو نداریم.
پنیر خامه ای 35 درصد هم نداریم ... همه 24 درصد هستن ...
دوستان برای چیز کیک از همون هکلند استفاده کنن

ادرینا جون قالب شما چند سانتی بود ... ؟ من با همین مقدار مواد درست کردم اما فیلینگش خیلی کم شد ..!!
بنیامین جان نمیدونم دقیق چند سانته! خط کش هم دم دستم نیست...حدودا ارتفاعش 3 بند انگشت و قطرش اندازه عرض ورق A4{71}
فیلینگت چند سانت شد؟ نباید زیاد هم قطور باشه...

ادرینا جان قالب من دقیقا 23 سانت ه... و این هم نتیجه ...

البته امکانات بسیآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآر محدود بود ..!
ژله اناناس نبود .. ژله انگور ریختم ... (برای همین بنفشه شده)
ژله توت فرنگی و پوره توت فرنگی و خود توت فرنگی هم نداشتیم .. و روش و ژله بلوبری ریختم.
یکی نبود بگه مجبور بودی ..!!

بنیامین جان مزش چطور بود ؟
اخه منم توت فرنگی ندارم اما خیلی دلم می خواد
خیلی هم خوشرنگه {21}

والا رها جون به من که یک تیکه ی خیلی کوچولو رسید ... اما همه تعریف کردن و دوست داشتن ...

لاله
2011-05-24, 09:44 AM
سلام
اینم چیزکیک توت فرنگی من که دیشب پختم برای امروز جشن روز مادر فقط حس می کنم قطرش کم شده اندازه 2 بند انگشت نمی دونم مواد وسطیش کم بود؟ یا برای شما هم همین میشه؟من طبق دستور دوستای خوبم درست کردم. :42:
روش خیلی خوشگل شده هنوز هم نخوردیمش.

لاله
2011-05-25, 09:01 AM
سلام
منم خودم رو کشتم از بس چیز کیک توت فرنگی درست کردم سوپرمارکت توی کوچمون می گه این زنه چشه هر روز میاد پنیر و خامه و ژله می خره یعنی همه رو یه روزه می خورن؟:35:
اینم چیزکیک توت فرنگی که دیشب با کیک پختم و واقعا" بهتر شد البته این برای تولد پدرمه امشب باید خورده بشه ولی حالا دیگه مطمئنم که با کیک بهتر می شه.{2 (30)}

Fatemeh
2011-05-28, 02:22 AM
سلام
چیزکیک توت فرنگی که با مربای توت فرنگی درست کردم, ولی اگه خود توت فرنگی استفاده میکردم کم شیرین تر میشد و بهتر بود.
همونطور که میبینید سطح لایه چیزیش! ترک خورده چون فکر کنم کمی زود توت فرنگی ها رو گذاشتم و سربت مربا تو لایه پنیری نفوذ کرد!
و یه سوال کسی میدونه این چیز کیک هایی که قنادیا درست میکنن و مثل شیرینی برش میدن جه چوریه؟ چون لایه پنیری اونا منسجم تر و محکم تره ولی اینی که من درست کردو خیلی لطیف بود(250گرم خامه+ 200 گرم پنیر+نصف بسته ژله خارجی! و کمی ژلاتین اضافی برای محکم کاری)
در ضمن من پنیر خامه ای چیز خوبی پیدا نکردم و ناچار از کیبی استفاده کردم, کمی مزه شوریش معلوم بود... شما چی استفاده می کنید؟{2 (26)}

sarmineh
2011-06-18, 10:08 PM
اولین تجربه چیز کیک {2 (6)}
فکر کنم قالبم بزرگ بود توت فرنگی هم نداشتم فقط ژله ریختم{4}

لاله
2011-06-19, 10:11 AM
اگه از کیک شیر هم استفاده کنید برای پایه خوشمزه تر هم می شه.

لاله جون خودت با کیک شیر درست کردی؟؟؟؟ چطوری مواد پنیر رو توش ریختی ؟؟

سلام عزیزم
آره من با کیک شیر درست کردم خیلی عالی شد با بیسکوئیت یه کم انسجامش سسته کیک شیر رو درست کردم خوب که سرد شد یه کم وسطش رو با پیش دستی خالی کردم(خیلی نه به تهش نرسه) پنیر و خامه و ژله رو روش ریختم گذاشتم تو یخچال تا سفت شه بعد هم بقیه مراحل...

sarmineh
2011-06-23, 07:09 PM
هانا جونم ممنون از دستور کیکت استفاده کردم خیلی خوب بود {2 (6)}{2 (6)}من اصلا طعم بیسکوئیت و کره رو دوست ندارم
چرا سطح مواد پنیرم مثل مال شما صاف نیست ؟؟؟ همون اول هم سفت بود من با قاشق روشو صاف کردم

Honey
2012-01-01, 04:44 PM
چیز کیک البالو کراست :همون بیسکویت و کره است فیلینگ:پنیر خامه ایی 200 گرم (کی*بی یا کا*له )خامه 200 گرم شکر 2 قاشق سوپخوری پودر ژله ی البالو2/1 بسته (50 گرم)آب جوش 3/1 پیمانه تاپینگ:پودر ژله ی البالو2/1 بسته آب جوش 3/1 پیمانه اگه میوه هم باشه که خوشمل تر می شه اول کراست رو آماده میکنیم، بیسکوییت رو پودرش میکنیم و کره ی نرم شده رو توش میریزیم و هم میزنیم و کف قالب پرسش میکنیم و نیم ساعت میذاریم یخچال حالا برای فیلینگ پودر ژله رو با آب جوش حل میکنیم و میذاریم خنک بشه پنیرخامه و خامه و شکر رو مخلوطمیکنیم تا کاملا یکدست بشه ژله که خنک شده هم اضافه میکنیم و مخلوطش میکنیم مواد فیلینگ رو روی کراست میریزیم و میذاریم حدود 4 ساعت توی یخچال باشه تا ببنده!و در آخر برای تاپینگ پودر ژله رو توی آب جوش حل میکنیم و میذاریم خنک بشه میوه رو میچینیم واروم ژله میریزیم روش
{53}38532

آستاره
2012-01-18, 05:10 PM
من چیز کیک را با بسکوئیت تجربه کردم اما در خانه ما طرفداری نداشت. در عوض این چیز کیک توت فرنگی به محض سرو کردن ناپدید شد.به جای بسکوئیت از یک کیک کم قطر استفاده کردم.

استاره جان بسیار خوشگل شده و توی تاپیک دیگه دیدم که توضیح دادی با پایه کیک درست کردی و گفتی که مزه اش هم بیشتر مورد قبول خانواده بوده
فقط سوال من اینه که ژله برای پنیرش بکار بردی یا ژلاتین ؟

خاله ماری عزیز از لطفی که داشتید ممنونم .من از ژله آلوورا استفاده کردم.{53}

Adriyana
2012-02-12, 01:08 AM
اینم چیزکیک برنده مسابقه سرآشپزها{2 (4)}:3:{53}

این بار توی فیلینگش از پنیر خامه ای لایت استفاده کردم که سبکتر شه....جای همه خالی خیلی خوشمزه شده بود. (مهمونام اینجور میگفتن{4})

هر تکه رو هم که سرو کردم ، روشو با خامه و برگ نعنا تزیین کردم و کنارش هم آبنبات کارامل که خودم درست کرده بودم گذاشتم.

Khaleh Mary
2012-02-12, 03:17 PM
قالب این دسرها حتما باید کمربندی باشه؟ میشه از قالب یا ظرف دیگه ای استفاده کرد؟

لوتوس جان میشه از ظرف های پیرکس هم استفاده کرد ولی با همان ظرفش باید سرو کنی و توی همان ظرف هم تمام مرحل را انجام بدی

Khaleh Mary
2012-02-12, 07:24 PM
چیز کیک ژله ای من با زرد الو البته من کمی هم ژلاتین اضافه کردم

آستاره
2012-02-15, 09:35 AM
این هم چیز کیک توت فرنگی که من برای مسابقه برندگان درست کردم و همینطور برش خورده اش.سعی کردم با برش های منظم شکل متفاوتی به آن دهم تا هم تکراری نباشد و هم موقع برش شکل قلب پیدا کند.

آستاره
2012-02-15, 03:47 PM
من یه بار روز چیز کیک ژله ریختم همش جذبش شد.یگه امتحان نکردم.ولی اینارو که می بینم باز شیطون میاد سراغم{65}
ستاره جان چطور این همه خوشگل و تمیز شده و ژله هات اون بالا موندن؟{2 (26)}

دوست عزیزم من سه بسته پنیر خامه ای هاکلند را با یک بسته خامه معمولی (پگاه یا کاله ؟یادم نیست!) با همزن دستی زدم سپس یک قاشق پودر ژلاتین را که در نیم استکان آّ ب سرد حل کرده بودم و با چهار قاشق پودر قند مخلوط و به روش بن ماری آماده شده بود به پنیر اضافه کردم .کیک دو تخم مرغی را که در همان قالب کمربندی پخته شده و سرد شده بود کف قالب گذاشته مایع پنیر را روی آن ریختم با پشت قاشق صاف کردم در یخچال گذاشتم پس از یکی دو ساعت قسمت پنیری سفت می شود .یک بسته ژله توت فرنگی که با یک و نیم لیوان آب جوش اماده و سرد شده روی آن در قالب کمربندی می ریزی ممکن است از کناره های پنیری پایین رود اما در پنیر نفوذ نمی کند .در مورد اطراف کیکت هم نگران نباش می توانی بعد دورگیری کنی.اگر می خواهی از خود توت فرنگی هم استفاده کنی یک لایه نازک ژله بریز بگذار ببندد توت فرنگی یا هر کمپوت و میوه دیگری که دوست داری خوشگل بچین و کمی دیگر ژله بریز .اگر ژله را چند مرحله با فاصله کم زمانی بریزی میوه هایت حرکت نمی کند و شکیل می ماند.راستی اگر با پودر ژلاتین مشکل داری به جایش از یک بسته ژله آلئو ورا استفاده کن من قبلآ امتحان کردم خیلی خوب می شود .امیدوارم این بار که درست می کنی لذت ببری و ما را هم بی نصیب نگذار یعنی عکسش را بگذار تا ما هم در لذت شما شریک شویم.

آستاره جون {2 (6)}من هم با بیسکویت دوست ندارم و کیک به نظرم بهتر میشه حالا سه سوال دارم {2 (4)}میشه لطفا مقادیر و دستور کیک کم قطر رو بفرمائید؟ همچنین قطر تقریبی قالبتون برای این مقادیر چند سانته و سوال آخر حتما چیز کیک باید در قالب کمربندی درست بشه؟ خلاصه هر نکته ظریقی رو که تجربه کردید بفرمائید لطفا{2 (5)} ممنون {53}

دوست عزیز من توضیحات کامل را در بخش چیز کیک توت فرنگی نوشتم.
[Only registered and activated users can see links]
اما در مورد سوالات خودتان :چیز کیک بهتر است در قالب کمربنی درست شود زیرا نمی توان آنرا برگرداند.البته در ظروف دیگر هم می توان درست کرد مانند کریستال یا پیرکس اما باید با همان ظرف سرو شود.کیک آن می تواند هر کیک مورد علاقه خودتان باشد مثلآ وانیلی یا شکلاتی اما مقدار آن نصف یک کیک چهار تخم مرغی باشد .حتی می توانی از پودر کیک های آماده در بازار استفاده کنی و نصف بسته را آماده کنی قالب من قطر 24 سانتی متر است.امیدوارم نکته مبهمی باقی نمانده باشد.البته استاد من خاله ماری است و من از ایشان چیز کیک را یاد گرفتم و هانا خانم هم خیلی کمکم کردند.

Narges
2012-04-04, 04:36 PM
راحت ترین روش برای درست کردن چیز کیک میوه ای استفاده از ژله همان میوه هست مثل توت فرنگی ژله توتفرنگی را با یک لیوان آبجوش درست کنید و بگذارد سرد شود پنیر خامه ای را و خود خامه را با کمی شیر هم بزنید تا یکدست شود داخلش را هم میتونید میوه بریزید و به ژله سرد اضافه کنید و همه این مواد را روی کیک بریزید این روش راحتترین و بهترین روش هست چون دیگه احتیاج به اندازه گیری ژلاتین هم نداره وبخاطر مزه ژله ها چیز کیک ما مزه بهتری پیدا میکند
چیز کیک آلبالو ،آناناس، انار، پرتقال،شاهتوت، موز،،،،،،،،،،، خلاصه همه چیز کیک ها را با این مزه ها و به همین راحتی تهیه کنی
و اگر میوه چیدید روش هم با ژله مزه خودش میتوانید روکش برایش درست کنید

خاله ماری عزیزم{2 (6)} از دستور و توضیحات خوبتون متشکرم{53}
کیک پایه این چیزکیک رو با نصف مواد لازم کیک شیر ([Only registered and activated users can see links]) درست کردم.

Maneli
2012-04-27, 01:10 AM
چیز کیک آناناس
با دستور آدریانای عزیز درست کردم فقط به جای بیسکویت از کیک خونگی استفاده کردم و آناناس {69}

Khaleh Mary
2012-05-01, 01:35 PM
خانوما می شه از پودر خامه زده شده و آماده هم استفاده کرد؟

ستاره جان من از پودر خامه که بعد به شکل خامه فرم گرفته میشه استفاده میکنم

Narges
2012-05-18, 08:50 PM
چیز کیکی که دیروز درست کردم {2 (5)}
توضیحات بیشتر رو در این پست ([Only registered and activated users can see links]) ببینید{53}

Narges
2012-05-18, 09:26 PM
نرگس جون اندازه قالبتون چقدره که با نصف مواد درست کردید؟
ناهید جون نصف مواد کیک شیر چون باید کیک مون تو چیز کیک باریک باشه
....................
اره ستاره جون همین پنیر خامه ای من که درست کرده بودم پگاه رو استفاده کردم می گن کی بی بهتره چون شور نیست زیاد من که دور و بر خودم پیدا نکردم ولی همین پگاه هم اصلا شوریش محسوس نبود

هانی جان{2 (6)} متشکرم{53}

ناهید جان{2 (6)} فکر میکنم قالبم 25 سانتی کمربندی هست.
اینبار می خوام از کیکی که برای رولت خامه ای درست میکنیم بعنوان پایه چیزکیک امتحان کنم {69}

Sepnta
2012-06-22, 11:06 PM
چیز کیک با تزیین انگور{2 (30)}

Narges
2012-06-22, 11:15 PM
چیزکیک آناناس {2 (6)}
دستور تهیه چیزکیک آناناس ([Only registered and activated users can see links])

hoomat
2012-07-01, 04:42 PM
من چیز کیکی که رویش ژله باشه دوست ندارم واسه همین رویش ژله نزدم اما داخلش ژله آلوئه ورا ریختم ولی بعدش با اینکه همه تعریف کردند به این نتیجه رسیدم که باید پودر ژلاتین میریختم نه ژله طعم دار.
پنیرش هم کیبی باشه بهتره ، من پنیر خامه ای کاله ریخته بودم که یه کم چیز کیک به شوری میزد

Sepnta
2012-07-01, 04:59 PM
من چیز کیکی که رویش ژله باشه دوست ندارم واسه همین رویش ژله نزدم اما داخلش ژله آلوئه ورا ریختم ولی بعدش با اینکه همه تعریف کردند به این نتیجه رسیدم که باید پودر ژلاتین میریختم نه ژله طعم دار.
پنیرش هم کیبی باشه بهتره ، من پنیر خامه ای کاله ریخته بودم که یه کم چیز کیک به شوری میزد

عزیزم منم همیشه از پودر ژلاتین استفاده میکنم.
مزه شور و شیرین چیز کیک معمولا برای همه مطلوبه ولی اگر دوست نداری از پنیر ماسکارپونه به جاش استفاده کن . این همون پنیر خامه اییه منتها بدون نمک.{1}

Sepnta
2012-07-02, 12:15 PM
ممنونم sepnta جون!
این دفعه پس ماسکارپونه میخرم!!!
راستی خواستم پودر ژلاتین بخرم اما نداشت و ورق ژلاتین خریدم اما اصلاً نمیدونم چیکارش کنم! (خیلیییی تازه کارم :10: ) چقدر از ورق رو باید ببرم و بریزم به جای پودر برای چیز کیکی با 200 گرم خامه و 200 گرم پنیر؟!!{2 (26)}

والا من تا حالا از ورقه ژلاتین استفاده نکردم, ولی جایی تو همین سایت خوندم که هر 3ورق ژلاتین معادل یک قاشق سوپخوری پودر ژلاتینه.
بازم برای اطمینان میتونی تو بخش سوالات کیک و شیرینی مطرحش کنی{1}

یاسمن
2012-07-02, 11:58 PM
هر سه ورق ژلاتین معادل یک قاشق سوپخوری پودر ژلاتینه
واسه هر لیوان مایعات ( آب , شیر) یک قاشق سوپخوری ژلاتین بریز.

SHIVA
2012-08-12, 12:47 PM
چیز کیک توت فرنگی خوشمزه(اولین چیز کیک شیوا پز:35::35:)

.LiLiM.
2012-09-16, 06:12 PM
اینم چیز کیک با ژله ی شاتوتی من با دستور هانی جان
واییی هر کی خورد دستورشو خواست
مرسی از راهنمایی های خوبتون

Sepnta
2012-10-01, 01:13 PM
یه سوال من چیز کیک درست کنم تا الانم فهمیدم با طبع ایرانی کیک بهتر جواب میده تا بیسکوییت و کره اما یه سوالی دارم من تو هر کیکی عادت دارم از مغز گردویی چیزی استفاده میکنم بخصوص اگر تر باشه الانم میخواستم بدونم میشه با مواد همراه خامه و پنیر گردو خیلی ریز اضافه کنیم و بین لایه کیک و پنیر موز مثلا بذاریم ؟ممنون

عزیزم من خودم جزو کسایی هستم که با پایه بیسکویت بیشتر موافقم. چون حالت شور رو شیرینی رو میپسندم. البته این سلیقه ای هستش. به نظر من با اضافه کردن گردو و موز و... شما نوعی شیرینی تر درست میکنین که دیگه بهش چیز کیک نمیگن. البته این هم سلیقه
ای هستش. مطمئنن خوشمزه میشه ولی چیز کیک نیست.

Sepnta
2012-10-01, 01:14 PM
خانمای هنرمند عزیز، من از روی این دستور درست کردم اما فیلینگش خیلی نرم بود یعنی به دیواره های قالب چسبیده بود و نمی شد خیلی راحت و شیک برشش زد. نمی دونید چرا؟ ولی خوشمزه بود ها!

من فکر میکنم مدت زمان لازم رو تو یخچال نذاشته بودین. یا زلتون رقیق بوده برای کرمش.{2 (26)}

Bahari
2012-10-01, 07:53 PM
مینی چیزکیک قالبی تک نفره آلبالویی - شما هرچی دوست دارین صداش کنین {21} که البته الان دیگه به سختی نوع تازه اش رو می شه زیارت کرد ! با کراست بیسکویت ... و البته پر واضحه که بدون نیاز به قالب کمربندی :3:

Mojgan514
2012-10-16, 02:04 AM
{2 (30)}
البالوهای فریزری هم برای البالو پلو خوبند و هم یک چیز کیک خوشمزه .این هم چیز کیک من با لایه بسیار نازک کیک.البته یک لایه وسط هم داره که مارمالاد البالوست.{2 (30)}
93823
93824

Rana.Y
2012-11-16, 07:03 PM
چیز کیک با روکش ژله

99589

Rana.Y
2012-12-01, 05:13 PM
رعنا دستور چیز کیک انارت رو میزاری ابجی؟

عزیزم همون دستور همیشگی چیز کیک های من. الان نمی تونم لینک بدم. تو چیز کیک قالبی با تزیین شکلات نوشتم. روش هم انار و ژله انار. البته کمی دندون رو جیگر بذارید شادی کلی برنامه خوشگل برای شب یلدا داره که چیز کیک انار هم توش هست.

Rana.Y
2012-12-01, 06:55 PM
یاز هم چیز کیک با دستور همیشگی ([Only registered and activated users can see links])

101957101956101958

این هم عکس از سایت دمارله که با همین روش کار شده است :

101960

Rana.Y
2012-12-03, 01:31 PM
استادان گرامی یه سؤال
من از کیک‌های قبلیم که قسمت برآمده روشو بریدم، تو فریزر نگهداشتم
آیا می‌تونم با اونا چیز کیک درست کنم؟
لطفا بگید باید مثل بیسکویت خردشون کنم و کره بزنم؟
بله می شود. همین چیز کیکی که عکسش هست و روش زردآلو داره با همین خرده کیک هاست و البته مقداری هم خرده هزارلا که تردش کرده بود . همون تکه های سفیدی که داخل بیسکویت چیز کیک دیده میشه.
کیک ها رو خرد کنید و کم کم کره آب کرده اضافه کنید و با دستکش یکبار مصرف سعی کنید منسجمش کنید . کره زیادی نزنید که دل زنک میشه. بعد کف قالب پرس کنید و یخچال و ادامه ماجرا.

یاسمن
2012-12-05, 06:54 PM
میشه به مخلوط خامه وپنیر موزله شده اضافه کرد؟؟؟؟

بله عزیزم میشه . خیلی هم خوشمزه میشه . خودم وقتی چیز کیک موز درست میکنم ، موز له شده هم به این مخلوط میزنم . آخر سر هم واسه ژله روش ، هم ژله موز میزنم و هم موزهای برش خورده

Rana.Y
2012-12-05, 10:51 PM
رعنا جون{2 (6)} در مورد چیزکیک انار سوال داشتم؟
- اگر بخوام در قسمت پنیری کیک بجای پودر ژلاتین از ژله های طعمدار استفاده کنم بجز ژله انار چه طعمی رو پیشنهاد می کنین که از نظر مزه با همخوانی داشته باشه؟
- به نظرتون برای قالب کمربندی 25 سانتی (با مثلا حدود 1.5cm کیک پایه) میزان قسمت پنیری و انار و ژله چقدر باشه بهتره؟

عزیزم من هیچوقت این کار رو نکردم و همیشه با ژلاتین ساده قسمت پنیری رو دوست دارم که تضاد رنگی زیبایی با ژله روش داشته باسه. از این رو هیچ توصیه ای نمی تونم بکنم.
به نظر من برای این قالب یک بسته پنیر هوکلند , 500 گرم خامه فرم گرفته, یک پیمانه آب کمپوت آناناس یا نکتار مانگو , یک و نیم تا دو قاشق سوپخوری پودر ژلاتین
برای قسمت ژله ای یک بسته ژله انار کافیه.
البته اینم بگم 500 گرم خامه یه کم ذائقه ایرانی پسنده! معمولا کیک پنیر نباید خیلی شیرین باشه که با 350 گرم هم کار راه میفته. ولی خوب ابن یکی عامه پسند تره.

Rana.Y
2012-12-06, 09:30 PM
چیز کیک با دستور همیشگی! ([Only registered and activated users can see links])

103384103385103386

همون قالب سیلیکونی که تو چیز کیک قبلی استفاده کرده بودم. سه تا حلقه متحدالمرکزه که دفعه پیش داخل چیز کیک گذاشتمش که تو برش نیم دایره های قرمز دیده میشد و این بار روی چیز کیک گذاشتم که فاصله اش رو با ژله های قرمز و سبز پر کردم.
این یک چیزکیک آزمایشی! برای استفاده از این قالب برای چیز کیک یلدایی بود که برش چیز کیک شبیه برش هندوانه باشه.با دانه های سیاه فوندانتی روی قسمت قرمز به جای دانه و بدون زردآلوی وسط.
البته قالب رو داخل چیز کیک نذاشتم ها! دفعه پیش توش زله ریخته بودم و حلقه های ژله ای رو داخل مایه گذاشتم و این بار توش مایه چیز کیک ریختم و حلقه های چیز کیکی رو روی سطح چیز کیک گذاشتم.

Mahdiye*
2012-12-10, 06:49 PM
خیلی شجاعت میخواد بعد کار رعنا جون آدم عکس بزاره ولی خوب چون خودم خیلی خوشم اومد عکس اولین چیز کیکم با رویه ژله رو، میزارم:10:حالا دوستان هنرمندلطفآ اشکالات کارمو بگین:3:
راستی وقتی ژلاتین رو به مایه پنیری اضافه کردم از حالت صافی ویکدست بودنش در اومد ،یکم با همزن مخلوط کردم بهتر شد ولی بازم حالت روان نداشت ومجبور شدم با پالت روی کیک صاف کنم.

Rana.Y
2012-12-10, 07:51 PM
راستی وقتی ژلاتین رو به مایه پنیری اضافه کردم از حالت صافی ویکدست بودنش در اومد ،یکم با همزن مخلوط کردم بهتر شد ولی بازم حالت روان نداشت ومجبور شدم با پالت روی کیک صاف کنم.
عزیزم
وقتی ژلاتین رو روی بخارآب حل می کنیم ظبعا گرم میشه و وقتی با همین گرما با مایه پنیری سرد مخلوط بشه سریع می بنده و حالت یکدستش رو از دست میده . ژلاتین مذاب رو کنار بذارید تا خنک بشه و گاهی تستش کنید که نبنده. بعد که خوب خنک شد با مایه پنیری یا خامه ای مخلوط کنید. این یکی از نکات ریز چیز کیکه . به هر حال مخلوط خامه و پنیر و ژلاتین خودشو تو یخچال می گیره ولی بدون رعایت این نکته رشته های ناخوشایندی تو مایه تون تولید میشه و قسمت پنیری زمخت میشه و لطیف نمی مونه .
راستی شما لطف دارید و منو شرمنده می کنید . شجاعت لازم نیست . همه ما حق داریم عکس کارهامون رو اینجا بذاریم و هرچه بلدیم یاد بدیم و البته کلی هم یاد بگیریم. کار من هم مثل کار شما است . فقط شاید کمی بیشتر تجربه کرده باشم:3:

آشپزخونه سپیده
2012-12-14, 03:45 PM
اینم چیز کیک من
{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}

Honey
2013-01-31, 10:20 AM
عزیزان من میخوام این چیز کیک با مقدار کم درست کنم ببینم چطور میشه.میشه مقدار موادش رو بهم بگید.در ضمن قالبش رو چی کار کنم.برای مقدار کم قالب کمربندی نیست

دوست عزیز یه سری به این تاپیک بزنین حتما کمتون میکنه
میتونین چیز کیک رو تو قالبای کوچیک درست کنین

مرسی مامان هانی [Only registered and activated users can see links]
دوست جون این تاپیک هم ببین : چیزکیک - چیزکیک انار {53}
([Only registered and activated users can see links])

zahra_86
2013-01-31, 07:23 PM
اینم چیز کیک من.نخندید بهم.عکسش رو گذاشتم که اشکال کارم رو بگید. ممنون میشم.1-کیکش 1تخم مرغی هست.2-وقتی خامه وپنیر رو با هم مخلوط کردم. و بعد پودر زلاتین که 1/5 قاشق بود بهش اضافه کردم.خیلی سفت شد.3- برای زله اومدم 1/2 زله توت فرنگی رو با نصف لیوان اب جوش مخلوط کردم. وقتی زله سرد شد به چیز کیک اضافه کردم.ولی به سفتی سفیده تخم مرغ نشد .حالا کارم در اومد.و زله همه از کف ظرف کمربندیم سرازیر شد.و چیزی شد که میبینید.البته توت فرنگی نداشتم. ولی مزش خوب بود. {63}خواهش میکنم راهنماییم کنید.من سه شنبه هفته دیگه مهمون دارم.البته ستایش جون کمی راهنماییم کرد.1 سوال دیگه.اگه من اینو تو ظرف پیرکس درست کنم. میتونم مثل زله خرده شیشه به قطعات کوچک ببرم.منتظر نظر عزیزان هستم{congratualtions}{thankyou}

Vijeh
2013-02-01, 12:35 AM
اینم چیز کیک من.نخندید بهم.عکسش رو گذاشتم که اشکال کارم رو بگید. ممنون میشم.1-کیکش 1تخم مرغی هست.2-وقتی خامه وپنیر رو با هم مخلوط کردم. و بعد پودر زلاتین که 1/5 قاشق بود بهش اضافه کردم.خیلی سفت شد.3- برای زله اومدم 1/2 زله توت فرنگی رو با نصف لیوان اب جوش مخلوط کردم. وقتی زله سرد شد به چیز کیک اضافه کردم.ولی به سفتی سفیده تخم مرغ نشد .حالا کارم در اومد.و زله همه از کف ظرف کمربندیم سرازیر شد.و چیزی شد که میبینید.البته توت فرنگی نداشتم. ولی مزش خوب بود. {63}خواهش میکنم راهنماییم کنید.من سه شنبه هفته دیگه مهمون دارم.البته ستایش جون کمی راهنماییم کرد.1 سوال دیگه.اگه من اینو تو ظرف پیرکس درست کنم. میتونم مثل زله خرده شیشه به قطعات کوچک ببرم.منتظر نظر عزیزان هستم{congratualtions}{thankyou}

سلام عزیزم ، من چون کافیشاپ دارم و هفته ای تقریبا سه بار چیزکیک درست میکنم،شاید بتونم راهنماییت کنم،اول اینکه من معمولا ژلاتین رو با آب اناناس و نه آب معمولی حل میکنم،سفتی مایه تون احتمالا به خاطر کم بودن آب مایه ژلاتینیه ،در مورد ژله توت فرنگی هم احتمالا تمام دونه های ژله تو آب جوش حل نشده که چاره اش اینه که وقتی ژله رو تو آب جوش حل کردین ظرفتون رو بذارین رو بخار آب جوش تا تمتم ذراتش حل بشه ، در ضمن اگه وقت ریختن مایه پنیری، اونو به دیواره ظرفتون کاملا مماس کنین،خودش مثل یه لایه محافظ جلوی نشت ژله رو میگیره،البته میتونین که چیز کیک رو برش بدبد، فقط حتما با چاقوی خیس این کار رو انجام بدید، راستی واسه سفت بودن مایه پنیری علتش میتونه مقدار بیشتر پنیر به خامه باشه که به نظر من و اونطور که آمار ذایقه مردم رو گرفتم بهتره میزان خامه فرم گرفته همیشه 100 گرم بیشتر از پنیر باشه، باز اگه مشکلی بود خوشحال میشم کمکتون کنم {1}

Vijeh
2013-02-01, 10:53 PM
چیز کیک پرتقالی {2 (30)}تو مایه پنیری هم از محلول ژله پرتقالی اضافه کردم:3:

Vijeh
2013-02-04, 08:46 AM
دوستان عزیز من{3 (4)} ببخشید که من اینقدر سوال میکنم.به خاطر این که یه بار خراب کردم دلهرش رو دارم.ما در قسمت پنیری 100 گرم خامه قنادی یا خامه صبحانه و 100 گرم پنیر خامه ای داریم و 1 بسته پودر زله اناناس داریم.خوب اگه من بخوام پنیر خامه ایش کمتر باشه مثلا 70 گرم.و 100 گرم خامه مشکلی پیش نمی یاد؟منتظر جوابتونم{2 (5)}

عزيزم اگه از دستور صفحه اول درست ميكني كه براي يه بسته ژله آناناس نوشتن ٢٠٠ گرم خامه{2 (26)}

Vijeh
2013-02-04, 09:32 AM
این دستور چیز کیک های میوه ای منه (با کمی تفاوت با رسیپی دوستان)
مواد لازم : بیسکوییت : 1.5 بسته.........کره: 125 تا 130 گرم.....شیر: دو قاشق غذاخوری

مواد فیلینگ: پنیر خامه ای : یک بسته(حدود 200 گرم) ......خامه فرم گرفته : 300 گرم....پودر ژله دلخواه : یک بسته .......آب جوش : 4/3 لیوان

مواد تاپینگ: ژله دلخواه: یک بسته ......آب جوش : 1.5 لیوان .....میوه مرتبط با ژله : به میزان لازم

این مواد برای یک قالب کمربندی سایز 22 تا 25 مناسبه

طرز تهیه : ابتدا بیسکوییتها رو با هر وسیله ای که دارید پودر میکنید سپس کره آب شده و شیر رو به اون اضافه میکنیم و کف قالب کمربندی به خوبی فشرده میکنیم و به مدت یه ربع تو فریزر میذاریم تا سفت و سرد بشه ( میتونید برای کراست از هر نوع کیکی که داخلش زیاد چربی به کار نرفته باشه استفاده کنین
برای فیلینگ ابتدا پودر رو با 4/3 لیوان آبجوش حل میکنیم و برای این که همه ذرات ژله خل بشه ظرف رو روی بخار آب جوش میگذاریم تا کاملا همه ذرات خل بشه سپس پنیر خامه ای رو کمی میزنین تا باز بشه و بعد خامه فرم گرفته رو به اون اضافه میکنین و اون وقت ژله حل شده رو بهش اضافه میکنیم و آروم هم میزنیم که پف خامه نخوابه و مواد آماده شده رو رو کراستمون میریزیمو تو یخچال میذاریم تا کاملا ببنده
حالا برای تاپینگ پودرژله رو با آبجوش مخلوط میکنیم و به روش قبل میذاریم رو آب جوش تا تمام ذرات ژله حل بشه بعد میذاریم از داغی بیفته و حدود جند قاشق میریزیم تا کمی ببنده بعد میوه ها رو روش با دقت میچینیم و سپس بقیه ژله حل شده رو روش میریزیم و میگذاریم تو یخچال تا کاملا ژله ببندد،سپس با یک چاقوی خیس دور چیز کیک رو آزاد میکنیم و آروم کمربند قالب رو باز میکنیم و تو ظرف مورد نظر منتقل میکنیم{1}

Vijeh
2013-02-05, 12:48 AM
ممنون vijehعزیز.امام از حواس پرتیم.خوب من اگه بخوام. با همین مقدار موادی که صفحه اول اومده ولی پنیرش کمتر باشه چی کار کنم. من فردا مهمون دارم . ممنون میشم زود راهنمایی کنید.خلاصه میخوام خامه اش بیشتر از پنیرش باشه.ولی فکر کنم. قطر مواد شما با این مقدار خامه و پنیر زیاد بشه. من نمیخوام قطرش زیاد بشه. اگه میشه زود جوابمو بدید عزیز

عزیزم برای 100 گرم خامه ، 65 گرم پنیر میتونی استفاده کنی ولی با مواد من برای اینکه قطرش کمثر بشه میتونی تو همون قالب 25 درست کنی یعنی مواد کراست رو همون اندازه بگیری ولی مواد فیلینگ و تاپینگو نصف کنی که در این صورت چیز کیک کم قطری خواهی داشت

zahra_86
2013-02-05, 07:00 PM
اینم چیز کیک من. که با کلی دلهره درستش کردم.{1}ولی قابل مقایسه با هنر های vijehعزیزم نیست.قطر مواد فیلینگ کمترهست چون همسرم اینطوری دوست داره.خیلی خیلی ممنون vijehگلم.نکات شما خیلی به دردم خورد. موفق باشی{2 (5)}{2 (6)}

Vijeh
2013-02-10, 12:18 AM
من قالب کمربندی ندارم
اگه تو ظرف بلور درست کنم، تهش مشما بندازم اشکال داره؟

نه عزیزم اشکالی نداره فقط اول یه کمی ظرفتو چرب کن که سلوفان کاملا به ظرفت بچسبه{1}

اگه به جای بیسکوییت از خرده کیک استفاده کنم، میزانش چقدر باید باشه؟

عزیزم به نظر من مخلوط خرده کیک با کره چندان جالب نمیشه [Only registered and activated users can see links]به نظر من بهتره به اندازه قالبت یه کیک کم ارتفاع درست کنی ،مثلا اگه قالبت 22 تا 25 سانته(منظورم قطر قالبته)یک کیک 2 تخم مزغی کفایت میکنه ، البته از نون رولت هم میتونی برای زیر چیزکیک استفاده کنی که باید به اندازه قالب برش بزنی و بعد مواد فیلینگ را رویش بریزی{1}

Rana.Y
2013-02-10, 12:22 AM
چیز کیک نسکافه با روکش ژله ای

116082

Narges
2013-02-10, 12:41 PM
چیزکیک ([Only registered and activated users can see links]) بسیار خوشمزه پرتقال {2 (6)}
کیک پایه: کیک شکلاتی ([Only registered and activated users can see links]) (دستور و نتیجه اش خیلی عالیه)
قسمت پنیری با این فرمول ([Only registered and activated users can see links])
قسمت ژله ای: ژله آلوئه ورا

Vijeh
2013-02-10, 04:39 PM
دیشب یه چیز کیک درست کردم با کمک شما دوستان
اما به نظرم اومد قسمت فیلینگش زیاده و خیلی ضد رژیمیه, از روش یک مقدار برداشتم
یعنی از مخلوط پنیر و خامه و ژله, حالا این مقدار اضافه رو کجا نگهداری کنم
تو فریزر بذارم اشکالی داره؟

عزيزم ژله رو كه تو فريزر نميتوني نگه داري كني چون بافتش از بين ميره،ومواد خامه اي رو هم بهتره تو يخچال نگه داري كني تا فريزر چون پنير داخلش داره ولي يه راه سومي هم هست كه ميتوني اين مواد اضافه رو لايه لايه تو ظرفهاي سرو تكنفره بريزي و ميشه يه دسر خوشمزه واسه يه روز ديگه البته اين رو نميشه انكار كرد كه كلا چيز كيك بسسسسسسيار پركالريه{69}،ولي براي كم ارتفاع بودن لايه فيلينگ همونطور كه قبلا گفتم ميتوني مواد كراست رو همون مقدار رسيپي بگيري ولي مواد فيلينگ و تاپينگ رو نصف كني{69}

baharrr
2013-02-12, 12:28 AM
اولین چیز کیک من {1} {1} {1} {1} {1} {1} {1} {1} {1} {1}
یکی با انار یکی با توت فرنگی ...

Vijeh
2013-02-15, 10:23 AM
سلام بهاره ام می خواستم بپرسم اگه چیز کیک من اشکالی داشته خوشحال می شم بدونم تا دفعه بعد بیشتر دقت کنم ممنون

عزیزم چیز کیکتون عالیه{clap} فقط من حس میکنم میوه ها اومده بود رو ژله یا تو عکس اینجوری دیده میشه؟

Vijeh
2013-02-15, 10:31 AM
چیز کیک توت فرنگی به مناسبت ولنتاین:3:{2 (6)}

sarina-kian
2013-02-28, 01:03 PM
چیز کیک پرتقالی با رسپی نرگس نازنینم.و صد البته نه به زیبایی کار ایشون.برای دوستم بردم.کییییفففف کردن خودش و شوهرش.واقعا عالی و خوشمزه شده بود.ممنون نرگس جونم{53}
(البته چون بار اولم بود و قلقل قالبم رو هم نمیدونستم قطر کیکم کم شد.سری بعد سه تخم مرغه کیک می پزم)
فقط یه سوال از اساتید.دور کیکم صاف و یکدست در نیومد.جای برش های چاقو که از اطراف کیک رو بریده بودم که از قالب در بیاد روی کیک مونده بود.به توصیه ویژه جان درین مورد عمل کردم.اما نتیجه ش واسم خوب نشد.اشکالم کجا بوده؟
از نور کم و کیفیت پایین عکس عذر میخوام.نور محیط اونجا خیلی کم بودش آخه.

gp93
2013-02-28, 03:24 PM
چیز کیک پرتقالی با رسپی نرگس نازنینم.و صد البته نه به زیبایی کار ایشون.برای دوستم بردم.کییییفففف کردن خودش و شوهرش.واقعا عالی و خوشمزه شده بود.ممنون نرگس جونم{53}
(البته چون بار اولم بود و قلقل قالبم رو هم نمیدونستم قطر کیکم کم شد.سری بعد سه تخم مرغه کیک می پزم)
فقط یه سوال از اساتید.دور کیکم صاف و یکدست در نیومد.جای برش های چاقو که از اطراف کیک رو بریده بودم که از قالب در بیاد روی کیک مونده بود.به توصیه ویژه جان درین مورد عمل کردم.اما نتیجه ش واسم خوب نشد.اشکالم کجا بوده؟

عزیزم کیک خیلی خوشکلی شده و حتما هم خیلی خوشمزه!{2 (30)} خوش به حال اونایی که ازش خوردن.
من که استاد نیستم اما تجربه ی خودم رو میگه. اگر قالبتون مثل مال من کمربندیه می تونید شما هم مثل من سشوار رو روشن کنید و چند دقیقه دور قالبتون بگیرید و کاملا جدا شدن ژله رو از قالبتون با چشم ببینید. وقتی که تمام دور ژله از قالب جدا شد اونوقت به راحتی قالب رو باز می کنید و از دور کیک برش می دارید. اینطوری دیگه اصلا لازم نیست که با چاقو جداش کنید.

sarina-kian
2013-03-01, 07:49 AM
عزيزم كدوم توصيه من واست خوب نبوده؟!منظورت چاقوي خيسه؟من حدس ميزنم شما چاقوت نمناك بوده نه خيس{69}

ویژه عزیزم مطمئنا توصیه های شما همیشه خوب و عالی و بی نقصه و اشکال از من بوده.والا یه لیوان آب گذاشتم کنار دستم همش چاقو رو میزدم توش و دورگیری میکردم اما اونطور که دوست داشتم صاف و یکدست بشه نشد.البته به نسبت اینکه بار اولم بود برای پخت چیزکیک بقول اونا که عالی شده و اشکالی بهش وارد نشد.اما خودم که میدونستم اینجای کارم ایراد داره.
اولش سشوار گرفتم دورش اما وقتم کم بود باید سریع آماده میشدم و میرفتم.ایشالا سری بعد.

Narges
2013-03-01, 09:08 AM
چیزکیک ([Only registered and activated users can see links]) پرتقال با پایه کیک نسکافه ای {2 (6)}

کیک پایه: کیک شیر ([Only registered and activated users can see links]) که بجای یک قاشق سوپخوری ارد از قهوه فوری(نسکافه) استفاده کردم.
تجربه: بار دیگه این قاشق سوپخوری نسکافه رو اسیاب میکنم.

قسمت پنیری: خامه زده شده+ پنیر خامه ای + ژله پرتقال (توضیحات بیشتر در اینجا ([Only registered and activated users can see links]))

رویه: پرتقال و زله آلوئه ورا

بسیار ترکیب خوشمزه ای بود {2 (30)}

Narges
2013-03-01, 09:25 AM

سارینا جون {2 (6)}
خیلی عالی شده عزیزم {clap}

عزیزم برای کیک پایه پیشنهاد میکنم بجای کیک 3 تخم مرغی یک کیک چهار تخم مرغی درست کن. بعد از خنک شدن دور کیک رو از قالب کمربندی جدا کن و از وسط کیک رو نصف کن. اینطوری قطر کیک پایه رو برحسب ارتفاع کیک به دلخواه-ات برش میزنی تازه اگر ارتفاع کیک خوب باشه یک کیک برای چیزکیک بعدی هم داری :3:
اگر نه باز هم لای کاغذ روغنی بپیچ و در فریزر نگهداری کن حتما به کار میاد (من این شیوه رو مدیون راهنمائیهای رعنا جون هستم {2 (6)})

قالب رو بشور، دورش رو چرب کن و کیک رو به روو (یعنی محل برش خورده کیک به روو باشه) توی قالب بذار و ببندش و ادامه ماجرا. به دلیل چرب بودن دیواره قالب ژله و مواد پنیری به دیواره قالب خیلی نمیچسبه و در انتهای کار به راحتی و زیبایی از قالب جدا میشن.

من برای جدا کردن چیزکیک از قالب از پالت استفاده میکنم به نظرم بدلیل صاف بودن و قطر یکنواخت تیغه بهتر توی قالب میپیچه و بجز به خواست شما برش انجام نمیده
+ نسبت به چاقو آسیب کمتری به دیواره قالب میرسونه.

این بود تجربه های یک عاشق چیزکیک {53}

Vijeh
2013-03-01, 11:04 PM
دوستان عزیز من چند بار چیز کیک درست کردم ولی متاسفانه همه دفعات ژله وارد کیکم شد و تو منفذهای کیک خودشو گرفت !!!! و روی میوه ژله ای باقی نمود-
میشه بگید اشتباه کارم چی می تونه باشه؟
چکار کنم که باز اتفاق نیفته؟
ممنونم از توجه شما

عزیزم من حدس میزنم که محلول ژله ای که درست کرده بودین گرم بوده {69}باید محلول ژله رو بذارین سرد بشه و بعد رو قسمت پنیری بریزین{69}

دوست عزیز همشهری من[Only registered and activated users can see links]
ژله ام به اندازه سفیده تخم مرغ غلیظ شده بود!

عزيزم ،همشهري جوووووونم[Only registered and activated users can see links]منظورت مواد پنيرخامه اي هستش؟ وگرنه ژله رو كه نبايد رو كيك مستقيم بريزي،هميشه يه لايه اصطلاحا آستر بايد داشته باشه كه در چيز كيك مواد پنيريه{69}

سیندرلا22
2013-04-30, 02:25 PM
اینم چیز کیک رو من از وبلاگ شف شیوا گرفتم ودرست کردم که با پایه کیک هست دستور اصلی رو می زارم و همچنین تغییراتی که دادم
البته یه توضیحی درمورد قالبم بدم قالب من 18 بود ومواد دستور قالب 23 می طلبید

چیز کیک توت فرنگی

مواد لازم

کیک پایه

پنیر خامه ای 200 گرم

خامه صبحانه ۲۰۰ گرم

پودر ژله توت فرنگی ۲ بسته

توت فرنگی برای تزیین

خوب

من از کیک ماست برای پایه استفاده کردم

میتونید به جای این کیک از مخلوط بیسکوییت و کره استفاده کنید

۱/۵ بسته بیسکوییت ساقه طلایی با حدود ۱۰۰ گرم کره

من کیک رو داخل قالب گذاشتم

پنیر خامه ای و خامه رو با هم زدم

پودر ژله رو با 1لیوان آب جوش مخلوط کردم و هم زدم تا ذرات ژله کامل حل بشه
ومی گذاریم کمی سرد بشه واز حرارت بیفته برای کسانی که عجله دارن می تونن پودر ژله رو با نصف لیوان آب داغ حل کنن و سپس ۳ تکه یخ بندازن داخلش تا زود خنک بشه که در کل میشه 1 لیوان آب جوش

ژله رو به مخلوط پنیر و خامه اضافه کردم هم زدم کرم آماده هست

کرم رو روی کیک ریختم و گذاشتم یک ساعت داخل یخچال تا کرم سفت بشه

یک بسته دیگه پودر ژله رو با یک لیوان آب جوش آماده کردم و گذاشتم خنک شد

توت فرنگیها رو چیدم روی کیک و ژله رو آرووم بهش اضافه کردم و گذاشتم داخل یخچال تا ژله ببنده

برای بیرون آوردن کیک

من قالب رو چند ثانیه داخل اب گرم گذاشتم تا زله و کرم از دیواره جدا بشه

کمربند رو باز کردم و اینم نتیجه کار

چون مقدار کیک مایه وسطش زیاد بود تصمیم گرفتم یکی دیگه هم توی قالب معمولی که زیرش سلفون گذاشته بودم اول کیکم رو بذارم وبه ترتیب بقیه مراحل فقط لایه رویی ژله رو جابجا ریختم توت فرنگی و موز و بالعکس

کرشمه
2013-05-08, 07:26 PM
یک لایه کیک اسفنجی
پنیر ماسکارپونه +خامه +ژله اناناس
رویه هم پوره توت فرنگی و ژله الوورا

Sarashpaz-Sepideh
2013-05-08, 08:07 PM
دوستان نميدونم چرا حس خوبي نسبت به چيزكيك ندارم .
همسري رفته يه بسته پنير ماسكارپونه گرفته خودشم گير داده حتما بايد براي صبحانه بخورم {21}.بالاخره بعد از كلي چونه زدن متقاعد شده كه براي چيزكيكه {21} حالا بگين ببينم من چه چيزكيكي بدرستم ؟دوست دارم پايه ش كيكي باشه .
شفهاي عزيز مهرانه و بقيه هنرمندان بگين كه من چطوري درست كنم كيكم رو ؟اندازه قالب و مقدار مواد لازم ؟؟؟؟
يه دنيا ممنون .{2 (5)}

کرشمه
2013-05-08, 10:23 PM
سپیده جون میتونی 1 کیک اسفنجی 6 تخم مرغی در قالب کمر بندی درست کنی و از 1 لایش استفاده کنی .من با دستور ادریانا ص 1 لایه پنیر و رویش رو درست کردم . تو همین تاپیکه .راستی اگه قالب کمربندی ندارید
میتونید یه کیسه فریزر تو همون قالب که کیک رو درست کردید بذارید بعد از اتمام کار بکمک کیسه چیز کیکتونو از
قالب خارج کنید . امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.

مهرانه
2013-05-09, 09:52 AM
همسري رفته يه بسته پنير ماسكارپونه گرفته خودشم گير داده حتما بايد براي صبحانه بخورم {21}.بالاخره بعد از كلي چونه زدن متقاعد شده كه براي چيزكيكه {21} حالا بگين ببينم من چه چيزكيكي بدرستم ؟دوست دارم پايه ش كيكي باشه .
شفهاي عزيز مهرانه و بقيه هنرمندان بگين كه من چطوري درست كنم كيكم رو ؟اندازه قالب و مقدار مواد لازم ؟؟؟؟
يه دنيا ممنون .{2 (5)}

سپيده جون منم حس شما رو دارم ا زمن نپرس عزيزم كه دل منم از چيز كيك خونه {21}منم هنوز دستم به چيز كيك نرفته يه موقعي از نداشتن پنير ماسكار پونه مي ناليدم الان كه همه جا يافت ميشه حسش نيست درست كنم ولي حتما درست مي كنم چيزكيكهاي قنادي رو كه خانواده مي خوردن همچين تعريفي ازش نميكردن {2 (14)}البته فكر مي كنم چيز كيك يخچالي بود ولي سپيده جون منم مثل شما هنوز دستم به چيز كيك نرفته فعلا {1}

veronika
2013-05-09, 11:19 AM
چیز کیک توت فرنگی به مناسبت ولنتاین:3:{2 (6)}

واي اين vijeh جونم چه مي كنه همش تشكر زدم تو آشپز خونش مي رم هي مي گن اسپم نداريد ديگه طاقت نيوردم گفتم اينجا ديگه بزارم محشري عزيزم كارهات رو خيلي دوست دارم موفق باشي عزيزم{2 (5)}:11:

Vijeh
2013-05-09, 12:56 PM
يه دنيا ممنون .{2 (5)}

سپيده جونم من هميشه با اين رسيپي چيز كيك ميوه اي درست ميكنم و تا حالا كه همه مشتريهاي كافيشاپم راضين:3:

aqua90
2013-05-10, 12:24 PM
اینم چیزکیک با روکش ژله توت فرنگی خیلی وقت پیشا... ممنون از راهنمایی های ویژه جون{53}

*ati*
2013-05-25, 11:19 AM
چیز کیک توت فرنگی با دستور vijeh جان
کیک اسفنجی کاکائو+فیلینگ خامه و پنیروپودر ژلاتین+ژله توت فرنگی

کرشمه
2013-05-27, 10:45 AM
چیز کیک با کیک اسفنجی که قبلا پخته بودم و دو لایه و وکیوم شده تو فریزر داشتم . قالبم هم سایز دوم فرگور بود .تو ی ظرفمو کیسه فریزر انداختم کمی که بست منتقلش کردم به سایز بزرگه و دومی رو درست کردم . ژله ام کم بود .نصف بسته از هر کدوم رو قبلا برای ژله خرده شیشه استفاده کرده بودم میخواستم بقیش هم استفاده بشه وکابینت خلوت بشه !پس بهمین مقدار اکتفا کردم .برای ژله مخلوط با پنیر و خامه هم از اناناس استفاده کردم .بعد از درست شدن چیز کیکها دورشو برش زدم تا کمی صاف بشه . روش رو هم با خامه تزیین نکردم چون مطمئن بودم اونایی که میخوان بخورنش خامه اضافیشو از روش بر میدارن من هم اسراف نکردم .

22262
2013-05-27, 11:24 AM
من نه غالب کمربندی دارم نه تو پیرکس میزارم.میام تو ماهیتابه درست میکنم ولی قبلش ته ماهیتابه کاغذ الومینیوم میزارم بعد که ژه را هم ریختم اروم با کمک کاغذ میارمش بیرون.

Narges
2013-05-30, 04:06 PM
چیزکیک با رویه میوه و ژله {2 (6)}{2 (30)}
(الهام گرفته از دستور چیزکیک انار ([Only registered and activated users can see links]))
پایه: کیک شیر ساده ([Only registered and activated users can see links])
قسمت پنیری = 300گرم خامه زده شده (کولاک) + 300 گرم پنیر خامه ای + ژله توت فرنگی / رازبری
قسمت ژله ای : میوه (موز، توت فرنگی و کیوی) با ژله آناناس / انبه / آلوئه ورا

* در قسمت پنیری چیزکیک آخر یک ژله انار رو بصورت مکعبی برش دادم و با مواد پنیری مخلوط کردم.
** پیشنهاد میکنم چیزکیک رو یک روز قبل از زمان مصرف تهیه کنید و تفاوت رو احساس کنید.
*** برای استفاده از کیوی در ژله دقت کنید هرچه کیوی کال-تر (سفت تر) باشه ژله بهتر میبنده.

موفق باشید {53}

nasim
2013-05-30, 04:34 PM
اینم چیز کیک من {2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}ولی فک کنم با کیک بهتر بشه.

شبنم 71
2013-05-31, 05:05 PM
بچه ها مزش چطوریه ؟ به خاطر خامه شور نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟

Narges
2013-06-05, 01:45 AM
نرگس جان
اینکه روی بسته بندی بعضی از پودر ژله ها نوشته میوه کیوی باعث میشه ژله اصلا بسته نشه درست نیست؟

دوست خوبم {2 (6)}
این نکته که روی اغلب بسته های ژله نوشته شده درست هست و ژله بخاطر اسیدی بودن میوه کیوی در اطراف میوه نمی بنده. برای کنترل این شرایط در صورتیکه خواستید از رنگ سبز کیوی در تزئین ژله استفاده کنید میتونید از کیوی کال/نرسیده استفاده کنید. البته غلیظتر بودن محلول ژله هم کمک شایانی خواهد کرد.

Narges
2013-06-05, 01:57 AM
بچه ها مزش چطوریه ؟ به خاطر خامه شور نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست خوبم {2 (6)}
انتخاب مزه و ترکیب چیزکیک کاملا سلیقه ای و منحصر بفرد هست و این در تهیه پایه (کیک/بیسکوئیت)، ترکیبات مایه پنیری و رویه کیک بسیار تعیین کننده است.
اینکه خامه با چه میزان پودر قند زده شده باشه؟
از چه پنیر خامه ای و با چه میزان شوری استفاده بشه؟
مایه پنیری با چه نسبتی از پنیر و خامه تهیه بشه؟
و یا حتی برای ایجاد تنوع در مزه مایه پنیری از چه میوه ای استفاده بشه و ...
همه اینها با توجه به سلیقه شما قابل برنامه ریزی هست.

selena
2013-06-09, 02:30 PM
سلام دوست جونا منم چیز کیک توت فرنگی با کیک شیر و خامه و پنیر ماسکار پونه و ژله توت فرنگی درستیدم خیلی عالی شد شوشو کلی خوشش اومد و ذوقید هم خوب برش خورد و هم مزش خوب بود عکسشم زودی براتون میزارم .... {3 (4)}{clap}{3 (4)}

maryama
2013-06-11, 11:39 AM
تمام مطالب این مبجث رو خوندم تا بتونم این چیز کیک همه پسند رو درست کنم جالب بود برخلاف ذهنیتی که از ژله و مشتقاتش داشتم هر کس با هر ذائقه ای پسندید از همه متشکرم.

*ستاره*
2013-06-11, 09:10 PM
اولین چیز کیک من{1}
مجبور شدم بیسکوئیتشو نصف کنم، آخه وقتی اومدم خونه، دیدم کره 50 گرم بیشتر نداریم!!!
تو قالبم پلاستیک فریزر گذاشتم تا بتونم درش بیارم
شما با کفی خود قالب تو ظرف اصلی میذارین؟
با تشکر ویژه از ویژه جون بابت دستور ساده {53}{2 (5)}

Vijeh
2013-06-11, 11:03 PM
اولین چیز کیک من{1}
مجبور شدم بیسکوئیتشو نصف کنم، آخه وقتی اومدم خونه، دیدم کره 50 گرم بیشتر نداریم!!!
تو قالبم پلاستیک فریزر گذاشتم تا بتونم درش بیارم
شما با کفی خود قالب تو ظرف اصلی میذارین؟
با تشکر ویژه از ویژه جون بابت دستور ساده {53}{2 (5)}
ستاره جونم{2 (5)}مرسي كه اعتماد كردي و درست كردي{77}عزيزدلم من هميشه كفي قالب رو جدا ميكنم ولي اگه سختته با همون هم ميتوني تو ظرف بذاري

Sepnta
2013-06-12, 12:12 AM
سلام دوستهای عزیز من میخام چیز کیک درست کنم همه صفحات رو خوندم ولی متوجه نشدم ژله را به پنیر تنها اضافه کنم یا اول پنیر و خامه را مخلوط کنم بعد ژلاتینو؟ راستی من میخام قسمت پنیری سفید بمونه صورتی نشه برای ژلاتین باید چیکار کنم ؟برای قسمت ژله ای بالاش هم میخام موز و ژله موز یا آناناس بریزم میدونم زیاد سوال میپرسم ممنون میشم راهنمایی کنید{2 (4)}

عزیزم پنیر و خامه رو بزن بعد ژلاتین.
میتونی به جای ژله رنگی از ژله آلوورا یا پودر ژلاتین استفاده کنی{1}

Sepnta
2013-06-12, 12:51 AM
ممنونم دوست عزیز {53}
میشه بگید برای 200 گرم پنیربا 200 گرم خامه زده شده یک بسته ژله کافی هستش با چه مقدار آب؟ شرمنده {2 (6)}

اینجا رو بخون عزیزم
این دستور چیز کیک های میوه ای منه (با کمی تفاوت با رسیپی دوستان)
مواد لازم : بیسکوییت : 1.5 بسته.........کره: 125 تا 130 گرم.....شیر: دو قاشق غذاخوری

مواد فیلینگ: پنیر خامه ای : یک بسته(حدود 200 گرم) ......خامه فرم گرفته : 300 گرم....پودر ژله دلخواه : یک بسته .......آب جوش : 4/3 لیوان

مواد تاپینگ: ژله دلخواه: یک بسته ......آب جوش : 1.5 لیوان .....میوه مرتبط با ژله : به میزان لازم

این مواد برای یک قالب کمربندی سایز 22 تا 25 مناسبه

طرز تهیه : ابتدا بیسکوییتها رو با هر وسیله ای که دارید پودر میکنید سپس کره آب شده و شیر رو به اون اضافه میکنیم و کف قالب کمربندی به خوبی فشرده میکنیم و به مدت یه ربع تو فریزر میذاریم تا سفت و سرد بشه ( میتونید برای کراست از هر نوع کیکی که داخلش زیاد چربی به کار نرفته باشه استفاده کنین
برای فیلینگ ابتدا پودر رو با 4/3 لیوان آبجوش حل میکنیم و برای این که همه ذرات ژله خل بشه ظرف رو روی بخار آب جوش میگذاریم تا کاملا همه ذرات خل بشه سپس پنیر خامه ای رو کمی میزنین تا باز بشه و بعد خامه فرم گرفته رو به اون اضافه میکنین و اون وقت ژله حل شده رو بهش اضافه میکنیم و آروم هم میزنیم که پف خامه نخوابه و مواد آماده شده رو رو کراستمون میریزیمو تو یخچال میذاریم تا کاملا ببنده
حالا برای تاپینگ پودرژله رو با آبجوش مخلوط میکنیم و به روش قبل میذاریم رو آب جوش تا تمام ذرات ژله حل بشه بعد میذاریم از داغی بیفته و حدود جند قاشق میریزیم تا کمی ببنده بعد میوه ها رو روش با دقت میچینیم و سپس بقیه ژله حل شده رو روش میریزیم و میگذاریم تو یخچال تا کاملا ژله ببندد،سپس با یک چاقوی خیس دور چیز کیک رو آزاد میکنیم و آروم کمربند قالب رو باز میکنیم و تو ظرف مورد نظر منتقل میکنیم{1}

mersede
2013-06-14, 10:00 PM
چیز کیک توت فرنگی باروکش ژله {2 (30)}{2 (30)}
بارسپی شیوا جون[Only registered and activated users can see links] مرسی شیوا جون عالی بود{2 (5)}{2 (5)}{2 (5)}{53}

من با بیسکوییت دوس نداشتم{66}از مراحلش عکس گرفتم{6 (42)}

maryama
2013-06-15, 09:32 AM
[QUOTE=Narges;568475]چیزکیک با رویه میوه و ژله {2 (6)}{2 (30)}
(الهام گرفته از دستور چیزکیک انار ([Only registered and activated users can see links]))
قسمت پنیری = 300گرم خامه زده شده (کولاک) + 300 گرم پنیر خامه ای + ژله توت فرنگی / رازبری
قسمت ژله ای : میوه (موز، توت فرنگی و کیوی) با ژله آناناس / انبه / آلوئه ورا {53}[/QUOT

نرگس جان ببخش عزیزم سوالم خیلی تاشیانه س . تو قسمت ژله ای هر سه ژله رو مخلوط که نکردی ؟ درسته ؟؟؟

Sepnta
2013-06-15, 09:43 AM
[QUOTE=Narges;568475]چیزکیک با رویه میوه و ژله {2 (6)}{2 (30)}
قسمت ژله ای : میوه (موز، توت فرنگی و کیوی) با ژله آناناس / انبه / آلوئه ورا {53}[/QUOT

نرگس جان ببخش عزیزم سوالم خیلی تاشیانه س . تو قسمت ژله ای هر سه ژله رو مخلوط که نکردی ؟ درسته ؟؟؟

عزیزم منظور نرگس جون یکی از این ژله ها بوده. یعنی حق انتخاب با خودته:3:. آناناس یا انبه یا آلوورا

heart_rr
2013-06-19, 01:22 PM
با این چیزکیک در کنار دوستان لحظاتمون شیرین تر هم شد . جای شما هم خالییییییییییی بود {2 (6)}

zahra_a
2013-06-26, 11:58 PM
چیز کیک برای اولین بار ...:3:
لایه ی زیرش کیک توت فرنگی
مواد فیلینگ: 200 گرم خامه ی فرم گرفته + 200 گرم پنیر ماسکارپونه + دو قاشق پودر ژلاتین حل شده در نصف لیوان آب
مواد تاپینگ : ژله ی توت فرنگی و تکه های توت فرنگی
خیلییی خوشمزه شده بود .. {2 (6)}{69}

Roya-e-Bahar
2013-07-02, 10:19 PM
چیز کیک با رو کش ژله و پایه کیک اسفنجی

mersede
2013-07-06, 11:09 AM
چیز کیک اناناس
مواد فیلینگ: 200 گرم خامه ی فرم گرفته + 200 گرم پنیر ماسکارپونه + پودر ژله الوورا+موز با پایه کیک شیر{2 (5)}{2 (5)}{2 (5)}

zahra_a
2013-07-11, 02:11 AM
چیز کیک موز ...{53}

sara87
2013-07-13, 02:31 PM
اینم چیزکیکه بنده که بجای استفاده از این قالب های بزرگ از قالب مافین استفاده کردم یه نوع
نواوری میشه {21} برا تزیینم 1دونه گیلاس گذاشتم {4}{4}

selena
2013-07-14, 11:17 AM
سلام دوست جونا منم چیز کیک توت فرنگی درستیدم خیلی عالی بود فقط توت فرنگی یادم رفت بگیرم روش ازین شکوفه ها گذاشتم، مرسی از همگی عالی بود {3 (4)}

Sepnta
2013-07-16, 11:28 AM
اینم چیز کیک من با آناناس و روکش ژله لیمو{2 (30)}

worldnews
2013-07-16, 09:17 PM
اولین چیز کیکی که درست کردم، چیزکیک آلبالویی با پایه کیک بود، البته چون کیکش از باقیمونده برش کیکهای قبلی که درست کرده بودم بود و تو قالب هم نذاشتم قشنگ صاف و یکدست درنیومد؛ ولی خب تجربه خوبی بود

Rana.Y
2013-08-05, 01:53 AM
سلام عزیزان.من یه کوچولو سوال دارم.به دلیل این که پنیر خامه ایم تاریخ مصرفش داشت میگذشت,من اونو داخل فریزر گذاشتم.میخواستم بدونم وقتی خواستم ازش برای چیز کیک استفاده کنم,مشکلی پیش نمی یاد؟اب نمی ندازه؟یا مزشو تغییر بده

سلام دوست عزیز
پنیرحامه ای منجمد کاملا متفاوته و طعم چیزکیک قطعا تفاوت پیدا می کنه . ازاین پنیر منجمد برای پاستاهای پنیردار مثل پنه آلفردو استفاده کنید .

zahra_86
2013-08-08, 03:29 PM
سلام عزیزان.با این قالب بخوام چیز کیک درست کنم,میشه؟اگه میشه راهنمایی؟مقدار مواد رو هم بگید ممنون میشم.{53}{53}{53}

*Helena*
2013-08-08, 03:35 PM
سلام عزیزان.با این قالب بخوام چیز کیک درست کنم,میشه؟اگه میشه راهنمایی؟مقدار مواد رو هم بگید ممنون میشم.{53}{53}{53}

بله عزیزم، میتونی‌ درست کنی‌، ولی‌ اگه بخوای چیز کیک رو بذاری تو ظرف خوشکل موشکل، خارج کردن چیز کیک ازش یکم مشکله.
واسه میزان مواد مورد نیاز هم، از رو عکس که نمیشه فدات شم:35:، سایز قالب رو بگو :3:

maryama
2013-08-09, 01:27 AM

میشه عزیزم 2راه داری یکی اینکه بعد از اینکه کیکتو توش پختی کیک رو بلند کنی ته قالب نایلون بندازی به شکلی که نایلون تا دیواره قالب بیاد که بعد از گذاشتن سایر مواد روی کیک (یا ترکیب بیسکویت و کره) و بسته شدن مواد چیز کیک آماده رو به کمک نایلون بلند کنی و به ظرف سرو منتقل کنی.
راه دوم اینه بدون نایلون چیز کیک رو تو قالب درست کنی بعد از آماده شدن به قطعات دلخواه برش بزنی و به ظرف سرو منتقل کنی.

.LiLiM.
2013-08-14, 06:01 AM
{2 (30)}{2 (30)}

zahra_86
2013-08-15, 10:48 AM
عزیزان سایز قالب من 29*29 .میشه مقدار مواد رو برای این قالب بگید

Vijeh
2013-08-16, 11:47 PM
{105}{105}{105}

عزيزم ميتوني يك و نيم برابر موادي رو كه تو دستور گفتم درست كنين{69}

zahra_86
2013-08-27, 08:03 PM
دوستان من می خوام برای 2 روز دیگه که مهمون دارم چیز کیک درست کنم.می خوام چیز کیک هلو درست کنم.برای فیلینگش پودر زله اش رو چه طعمی بریزم.آلوورا بریزم یا از هلو استفاده کنم.ممنون میشم جوابم رو بدید

zahori
2013-08-27, 08:34 PM
دوستان من می خوام برای 2 روز دیگه که مهمون دارم چیز کیک درست کنم.می خوام چیز کیک هلو درست کنم.برای فیلینگش پودر زله اش رو چه طعمی بریزم.آلوورا بریزم یا از هلو استفاده کنم.ممنون میشم جوابم رو بدید

زهرا جون سلام بنظر من ژله هلو هم از نظر طعم هم رنگ بهتر از آلووراست
بازم اساتید بهتر میدونن ولی من عاشق هلوام{2 (6)}

Vijeh
2013-08-27, 11:50 PM
عزيزم همون هلو بهتره چون مزه اش همه پسندتره

zahra_86
2013-08-30, 12:34 PM
اینم از چیز کیک هلوی من برای تولد دخترم
با تشکر از راهنمایی های vijeh عزیز{53} و دوستان

Vijeh
2013-08-30, 05:13 PM
بسيار زيبا و با سليقه زهراجووووووونم{clap}{2 (5)}

<باران>
2013-11-16, 02:35 PM
اولین تجربه چیز کیکم..با دستور ویژه جون{53}
([Only registered and activated users can see links])
برای مواد فیلینگ: 1/2 پیمانه شیر و 5 ق غ پودر خامه با همزن اینقد زدم تا کمی بسته شه بعد با 1 بسته خامه صبحانه و یک بسته پنیر خامه ایی و پودر قند اینقد زدم تا حجم دار بشه..
(پودر خامه بتنهایی مزه جالبی نداره بهتره حتما با خامه صبحانه قاطی بشه)
باتشکر از همسایمون که به موقع چندتا پرتقال بهم رسوندکه روی چیزکیک بذارم{1}

koochifil
2013-11-17, 11:22 PM
اینم شاهکار من.چیز کیک توت فرنگی .عالی بود

حمیده25
2013-11-18, 01:08 AM
اینم چیز کیک ساده من با ژله توت فرنگی بدون داشتن قالب کمربندی:35:

182272

182273

182274

*ati*
2013-12-07, 12:57 PM
چیز کیک با ژله اناناس و کیک 3 تخم مرغی
فقط نمیدونم چرا این دفعه خامه به کیک نچسبید و لیز میخورد.کسی میدونه آیا؟؟؟؟؟؟

zahra_a
2014-01-12, 03:38 PM
چیز کیک پرتغالی :3:

198643 198644

محیا جون
2014-01-15, 10:41 AM
چیز کیک با روکش ژله انار و دونه های انار!!!!!!!!!!!!

محیا جون
2014-01-15, 11:11 AM
چیز کیک با دسر شکلاتی ژلاتینی

مهرانه
2014-01-15, 11:33 AM
دوستان این تایپیک پر شده از چیزکیکهایی بعضا غیر توت فرنگی که میتونه جزو چیز کیکهایی دیگر مثل پرتقالی . اناناسی و ... باشه بنابر این این تایپک به نام فقط چیز کیک توت فرنگی تغییر پیدا می کنه لطفا از این بعد هر چیز کیک با رویه متفاوت رو در تایپک مخصوص خودش قرار بدین تا نظم این تایپک بهم نخوره از همکاری دوستان پیشاپیش ممنون{53}

زهره87
2014-02-13, 04:14 PM
دوستان هنرمند ميدونم همكى كامل وجامع توضيح دادين و من تا حدودى اغلب كامنت ها رو خوندم ...........يه سرى سوال دارم كه دوس دارم دقيقا متوجه شم .............اخه ميخوام جيزى كه درس ميكنم عالى از اب در بياد برا همين قبل از شروع دوس دارم جواب اين سوالا رو بدونم
من ميخوام جيز كيك رو با 100 كرم بنير و 250 كرم خامه درس كنم قبل از هر جيز بكم به نظر شما مناسبه يا بايد بنيرش بيشتر باشه برا اين مقدار خامه دوم اينكه برا اين مقدار كرم جقد زلاتين بريزم دوس ندارم لاستيكى شه ........سوم اينكه با كيك درس كنم بد نميشه ؟ينى كيك درسته نه اينكه بخوام كيك رو بودر كنم و با كره قاتى كنم ..............برا زله جقد زله بريزم جقد اب بزارم جوش بياد يا اينكه با اب جوش قاتى كنم كافيه ؟............وقتى كرم سفت شدم زله رو بريزم .......؟ زلاتين رو با جه مقدار اب قاتى كنم بزارم روى ظرف اب جوش بن مارى شه ؟.جقد سوال برسيدم من ...........اكه راهنماييم كنين ممنون ميشم ....

*ستاره*
2014-05-07, 12:13 AM
زهره خانوم با دستور ویژه جون درست کنید پشیمون نمیشید من راضی بودم ساده هم هست

maryama
2014-05-08, 12:00 AM
دستور ویژه رو کامل انجام بده همونیه که میخوای .ولی درصد ترکیب پنیر و خامه سلیقه ایه بستگی به این داره که دوست داشته باشی طعم کذوم غالب باشه.

آرینا2010
2014-05-13, 08:05 PM
چیز کیک توت فرنگی با دستور ویژه جون با کراست بتی پور:11:
224950

*ستاره*
2014-05-19, 03:39 PM
قسمت مواد میانی اگه ژله نریزم، بد میشه؟ منسجم نمیشه؟ کلا هیچی نه پود ژله نه ورق ژلاتن و نه ژله

maryama
2014-05-19, 04:19 PM
عزیزم همونحور که گفتی مواد انسحام نداره در اصل یه نوع کرم تهیه کردی و صد البته ارتفاعی هم نخواهد داشت چون مواذ کرم مانند روی کیک یا لایه بیسکویت شره میکنه پس وجود ژله یا.... برای چیز کیک ضروریه.

*ستاره*
2014-05-19, 04:38 PM
و یک سوال دیگه اگر پودر ژلاتین بخوام استفاده کنم حدود 2 قاشق غذا خوری کافیه و آب چقدر باید باشه؟

مامان مریم وآرمان
2014-05-26, 12:27 PM
چیز کیک تک نفره واسه روز مرد.اولین باری بود که درست می کردم از بس ذوق داشتم از هر جهت عکس گرفتم.{21}
از تلق استفاده کردم.با تشکر از رعنا جون{77}