تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : کیک میلاد حضرت مسیح

Benyamin
2011-01-13, 11:47 AM
خب این تاپیک من داره یجورایی خاک میخوره .. نه کسی دستور خارجکی اضافه میکنه .. نه کسی کیکهایی که من نوشتم تست میکنه ..! ولی خب نهضت ادامه داره. {santa}

کیک میلاد حضرت مسیح (عجب اسمی داره)
این کیک یه داستان هم داره اگر وقت کردم ترجمه میکنم.
تست نشده هنوز.

سفیده تخم مرغ ------------ 8 عدد

ارد --------- 3 پیمانه الک شده

بیکینگ پودر ------------- 1 قاشق چایخوری

نمک ------------ 2/1 قاشق چای خوری

شکر ------------ 2 پیمانه

کره ------------- 2 پیمانه

زرده تخم مرغ ------------ 8 عدد

پوست پرتغال -------- 3 قاشق چای خوری (رنده ریز)

اب پرتغال تازه ------------- 4/1 پیمانه

میخک ------------ 1 عدد

فر رو با حرارت 175 درجه گرم میکنیم. یک قالب خرطومی دار 25 سانتی رو چرب میکنیم و کنار میزاریم.

ارد نمک بیکینگ پودر رو الک میکنیم و کنار میزاریم.

سفیده های تخم مرغ رو میزنیم تا کف کنه ... (بعد از 2 دقیقه) کم کم نصف شکرمون رو اضافه میکنیم (هر باز 4/1 پیمانه) و به همزدن ادامه میدیم تا از ظرف نریزه.

توی ظرف دیگه ای کره و باقی مونده ی شکر رو میزنیم تا مثل کرم بشه .. زرده های تخم مرغ رو اضافه میکنیم تا و میزنیم تا سفید و پفکی بشه .. (حدود 5 دقیقه) .. اب و پوست پرتغال رو اضافه میکنیم و میزنیم تا مایعمون یکدست بشه.

حالا مخلوط ارد رو به 3 قسمت تقسیم میکنیم همزن رو میزاریم روی سرعت کم و هر بار 3/1 ارد رو به مایع مون اضافه میکنیم و هم میزنیم. فقط در حدی که مخلوط بشه.. (حدود 1 دقیقه)

با همون سرعت کم سفیده های تخم مرغ رو اضافه میکنیم ... هر بار نصف سفیده های رو و فقط در حدی میزنیم که مخلوط بشه.

حالا مایع رو توی قالب بریزید .. و یک عدد میخک رو توی خمیر فرو کنید.. و برای 60 دقیقه توی فر قرار بدید.

بعد از اینکه از فر بیرون اوردید اجازه بدید برای 15 دقیقه خنک بشه .. و بعد از قالب خارج کنید.

روی کیک رو هم مثل تصویر میتونید پودر قند بریزید ..

نوش جان