تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : کیک کره ای با کرم لیمو

Benyamin
2010-12-20, 12:32 PM
خب از اونجایی که قراره اینجا کار حرفه ای انجام بدیم .. در نتیجه از دستورهایی استفاده میکنیم که تو هیچ سایت فارسی یافت نشه .. ! می خواهییم بترکونیم. اگر سوالی بود حتما بپرسید.

کیک کره ای با کرم لیمو

این کیک تست نشده . ! اما اونطور که نویسنده می گفت قابل اطمینانه و برای مدتی زیادی هستش که از این دستور استفاده میکنن

مواد لازم :

تخم مرغ --------- ۵ عدد
کره ---------------- 1 1/2 پیمانه. (1 پیمانه کره دقیقا 225 گرمه)
شکر --------------- 2 1/4 پیمانه (از شکر اسیاب شده استفاده کنید)
وانیل -------------- 1 ق چ خ
آرد ----------------- 3 پیمانه
بیکینگ پودر ------------- 1 ق چ
نمک ------------------ 1/4 ق چ خ
شیر ------------------- 1 پیمانه

با 175 درجه فر رو گرم میکنیم. دو تا قالب 20 یا 23 سانتی رو چرب میکنیم و ارد میپاشیم. و کنار میزاریم.
کره و شکر رو با هم میزنیم تا کرم رنگ و پفکی بشه. کم کم تخم مرغ ها رو اضافه می کنیم . هر بار یک تخم مرغ. و در اخر وانیل رو اضافه میکنیم.
آرد نمک و بیکینگ پودر رو با هم الک میکنیم. متناوبا آرد و شیر رو اضافه میکنیم. توی قالب بریزید و برای 40 دقیقه در فر قرار بدید. بزارید کاملا خنک بشه. (خب لازم بذکر نیست که بعد از خنک شدن هر کیک رو باید به دو قسمت تقسیم کرد ... توی عکس مشخصه)

کرم لیمو

مواد لازم :
پودر ژلاتین --------- 1 قاشق غذاخوری + 3 قاشق غذاخوری آب
آب لیموی تازه ------------ 3/4 پیمانه
پوست یک عدد لیمو (باید رنده ی ریز باشه)
تخم مرغ ------------ 4 عدد
پودر شکر ------------- 1 3/4 پیمانه
کره -------------- 1/2 پیمانه (بصورت مکعب های کوچک خرد شود)

توی یک ظرف کوچیک پودر ژلاتین رو آب بپاشید. و بزارید کنار.
آب لیمو پوست لیمو تخم مرغ شکر و کرده رو توی یک ظرف کمی مخلوط کنید. و روی حرارت ملایم قرار بدید .. مدام هم بزنید تا به جایی برسه که ریزجوش بزنه. از روی حرارت بردارید و ژلاتین رو بهش اضافه کنید هم بزنید تا ژلاتیل حل بشه. قبل از استفاده چند ساعتی در یخچال قرار بدید.

روکش کره ای هایبرید !!!

کره --------- 1 پیمانه (نرم شده)
پودر شکر ------------ 2 پیمانه
وانیل ---------------------- 2 ق چ خ
شیر گرم ------------ 1/2 پیمانه
خامه ی زده شده سرد ------------- 1/4 پیمانه
رنگ خوراکی قرمز و سیاه ژله ای

کره پودر شکر و وانیل رو با سرعت کم همزن بزنید تا خوب مخلوط بشن. به ارامی شیر گرم رو اضافه کنید.
وقتی شیر رو اضافه می کنید مایع از هم باز میشه .. اما به همزدن ادامه بدید .. دوباره به حالت اول بر میگرده.
کمی سرعت همزن رو زیاد کنید .. به ارامی خامه ی زده شده رو اضافه کنید. برای چند دقیقه دیگه به همزدن ادامه بدید. تا صاف و یک دست بشه.

Sarashpaz-Sepideh
2012-02-22, 08:40 PM
فكر كنم اگه به جاي پودرژلاتين از ژله ليمو استفاده كنم خيلي بهتر و قويتر ميشه مزش !
بدجور رفتم تو نخ كيك خامه اي ميخوام يه كيك فوق العاده خوشگل و فانتزي درست كنم {6 (42)}
ضمنا بنيامين جان يه سري به كيك استلا بزن من قبل پختمش به نظرت اگه كرم ليمويي اون رو جايگزين كنم چطور ميشه؟

Benyamin
2012-02-22, 09:57 PM
من همین الان کرم وسطش رو درست کردم ..... ببینم چی میشه ..!