تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : قليه مرغ


baran78
2016-07-26, 09:09 PM
قليه مرغ

283448

منبع دستور ايران كوك هستش... اما من به روش قليه ماهي خودم (http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=509508&postcount=8) درست كردم.. با اين تفاوت كه همون ابتدا قطعات مرغ رو با نمك و فلفل سياه خوب سرخ كردم و به خورشت اضافه گذاشتم با خورش بپزه..


گشنیز 750 گرم
شنبلیله 250 گرم
پیاز متوسط 1 عدد
سیر 5 حبه
آب مرغ 1 و 1/3 لیوان
تمرهندی 150 گرم
فیله مرغ مزه دار شده 500 گرم
روغن 1 پیمانه
نمک، فلفل و دارچین

سبزی قلیه یا همان گشنیز و شنبلیله را ساطوری و ریز کنید، سپس در یک قابلمه متوسط آنها را با مقداری روغن سرخ کنید.( تقریبا نصف میزانی که سبزیهای قورمه سبزی را سرخ می کنید.)
در تابه کوچک جداگانه پیاز را ریز خرد کنید و با روغن تفت دهید تا به رنگ عسلی درآید. 5 حبه سیر را نیز خرد کرده و به پیاز اضافه کنید. این مخلوط را به سبزی ها اضافه کنید.
تمر هندی را با مقداری آب جوش حل و صاف کنید. تمر صاف شده را به همراه آب مرغ و مقداری و نمک و فلفل و دارچین به مخلوط سبزی ها اضافه کنید. به میزان نیم لیتر آب اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید. زمانی که مواد پخت و خورش جا افتاد، حرارت را کم کنید.
فیله های مرغ را از قبل با کمی نمک، فلفل، زعفران، پیاز و آبلیمو استراحت دهید و مزه دار کنید. اگر دوست داشتید می توانید فیله ها را مکبی خرد کنید. حال فیله ها را با مقداری روغن تفت دهید. آب فیله ها که کشیده شد ، آنها را به محتویات درون قابلمه اضافه کنید. 15 تا 20 مواد قلیه را روی حرارت ملایم قرار دهید.
بعد از این مدت خورش را در ظرف مورد علاقه تان بکشید و همراه با برنج سرو کنید.

283448