تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : شیرینی کیف عروس(گلین چانتاسه تاتلیسه)ساده و خوشمزه

sajimaji
2015-07-11, 04:38 PM
من این شیرینی رو از یه شبکه ترکیه ای برداشتم.........به نظرم هم ساده هس و هم خوشمزه...امیدوارم امتحان کنید و خوشتون بیاد .........

مواد لازم:

پودر قند: 1پیمانه
شیر:1 پیمانه(تو عکسی که گذاشتم شیر رو یادم رفته بذارم و عکس بگیرم"شیر در ظرف دیگری هست")
آرد: 1 پیمانه
تخم مرغ: 1 عدد
بکینگ پودر: 1 قاشق سوپ خوری
وانیل: 1 قاشق چایخوری
پودر کاکایو: 2 قاشق غذاخوری
روغن مایع:3قاشق سوپ خوری(خودش گفته بود روغن زیتون اما من مایع زدم)
خامه فرم گرفته: به میزان لازم(من یه بسته 75 گرمی کرم شانتی استفاده کردم "تو یه بسته 2 تا کرم شانتی بود که من یکیشو استفاده کردم")
پودر نارگیل: برای تزیین

طرز تهیه:
تخم مرغ+پودرقند را باهمزن میزنیم بعد شیر را اضافه میکنیم و وانیل+روغن مایع را اضافه میکنیم و هم میزنیم آخر سر هم آرد و بکینگ پودر + پودر کاکایو را هم اضافه میکنیم

در یک ظرف نچسب یه ملاقه کوچیک (یا حدود2 الی 3 قاشق) از مواد را میریزیم و وقتی پخت طرف دیگه شو برمیگردونیم(مث پنکک صبحانه)
بهتره که مواد رو به اندازه بریزین تو تابه که همه ی شیرینی ها یک اندازه بشه و خشگل موشگل

بعد خامه فرم گرفته رو حالا یا با قاشق بذاریم وسطش یا با قیف میریزیم بعد هم تا میکنین و روی خامه ها مقداری پودر نارگیل میپاشیم...
البته بهتره که زود خامه رو بزنین چون یکم که سرد میشن موقع تا زدن میشکنه

من حدود 50 گرم آرد بیشتر استفاده کردم چون فک کردم مواد شله درحالی که فک کنم همون غلظت اولیه اش خوب بود و استفاده نمیکردم ام میشد...(البته اگه مقدار شیر رو یکم کم کنید نیازی نیس آرد بزنین البته اگ مث من فک کنین که موادتون شل هس)
اون یدونه رو هم مخصوص برای همسری زدم خامه زیاد دوست داره توشو پر کردم از خامه
ببخشید بابت عکسای کم کیفیت.......با تبلت عکس گرفتم....نور هم کم بود.......

امیدوارم درست کنید و خوشتون بیاد......{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}

273463 273464
273465 273466
273467 273468