تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : پوست مركبات شكري با طرح برگهاي پاييزي

baran78
2014-12-21, 09:51 PM
پوست مركبات شكري با طرح برگهاي پاييزي{2 (6)}

258172

258177

هر بار كه ميخوايد پرتقال يا نارنگي بخوريد بايد با دقت سه برش به پوستش بزنيد. به طوري كه پوست مركبات به سه قسمت مساوي تقسيم شه. ميدونم مرسومش اينه كه با چهار يا پنج برش پوست رو خط ميندازيد ولي جلوي خودتون رو بگيريد لطفا!

در اين تصوير يك پرتقال رو ميبينيد كه پوستش به سه قسمت تقسيم شده.

258178

ممكنه شما در خانه قالب بيسكويت طرح برگهاي پاييزي داشته باشيد. ولي همه كه ندارن. پس من مثل هميشه شيوه "افراد با كمبود امكانات" رو در پيش ميگيرم.
با كاغذ چندين شابلن درست ميكنيم و با يه چاقوي خيلي تيز پوستها رو برش ميزنيم.

258179

به نظر خودم اينطوري خيلي بهتر از استفاده از كاتره چون ميتونيم برگهاي با طرحها و سايزهاي مختلف داشته باشيم.
مطابق با عكس قبل شابلون رو توي قوس پوست نارنگي قرار داده و با يك چاقوي خيلي تيز برش ميزنيم.
هر ميوه به ما سه برش ميده يعني سه برگ پاييزي به ازاي هر ميوه. براي من برش زدن سه برگ كمتر از يك دقيقه وقت ميگيره. حالا احتمالا واسه شما بيشتر طول بكشه ولي سخت نيست.

258180

ديگه مطابق دستور پوست مركبات شكري (http://www.roozmenu.com/showthread.php?p=786541#post786541) پوستها رو چهار بار شيرين ميكنيم.

258181

توي آب شكر –درحالي كه همه برگها رو بپوشونه- ميپزيمشون.
و ميذاريم شربت اضافيش گرفته شه.

258182

بعد توي مقداري شكر غلتونده و ميذاريم توي توري تا خشك شن.

258183

اگر مثل من بذاريدشون توي صافي هاي قوسدار و يه تابي هم بهشون بديد بعد از خشك شدن خيلي با نمك ميشن.

258184

اين برگهاي خوشگل و خوش عطر و خوش طعم و خشك پرتقالي رو درست كنيد و شب يلدا جلو مهمونهاتون برگ تعارف كنيد! جالب ميشه.

258185

راستي براي شابلونش هم ميتونيد توي گوگل جستجو كنيد ولي باز من جهت رفاه حال دوستان چند برگ براتون ميذارم.

258186

همين الان دست به كار شيد تا بتونيد واسه شب يلدا آماده اش كنيد. ميدونم خيلي هاتون بچه هاي زرنگي بوديد و تا الان كلي پوست مركبات شكري درست كرديد و دستتون راه افتاده.

258187

اينا خشك شدنشون زياد طول نميكشه. حتي واسه مني كه در اعماق اقيانوس زندگي ميكنم سه روزه آماده بود. پس امروز شروع كنيد.

خيلي شيك ميشه. حالش رو ببريد!

منبع: شف طيبه