تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : نان خامه ای ( خمیر کلمی )

shirin2
2011-03-14, 09:36 PM
نان خامه یی

براي ديدن فيلم آموزشي تهيه نان خامه اي، اينجــــــــــا (http://www.aparat.com/v/yZ7p4)كليك كنيد.{53}

مواد لازم:

۱۵۰گرم آرد ،
۱۵۰ گرم کره ،
۳ دسی‌ لیتر یا ۱ و یک چهارم کاپ آب،
۲ قاشق چای خوری شکر، ۴
عدد تخم مرغ

طرز تهيه:
کره، آب و شکر را در یک قابلمه گرم می‌کنیم.

زمانی‌ که شروع به جوشیدن کرد آرد را در یک مرحله به مایع اضافه می‌کنیم و با همزن دستی‌ سریع هم می‌زنیم تا زمانی‌ که خمیر از ظرف جدا شود.

خمیر را کنار می‌گذاریم تا سرد شود سپس تخم مرغ‌ها را یکی‌ یکی‌ به خمیر سرد شده اضافه می‌کنیم و بعد از اضافه کردن هر تخم مرغ خمیر را خوب هم می‌زنیم تا به خورد خمیر رود.

در این مرحله خمیر نباید زیاد رقیق شود. خمیر را در یک قیف ریخته روی سینی فرر کاغذ روغنی پهن می‌کنیم و خمیر را به مقادیر کم و با فاصله روی کاغذ می‌ریزیم.

سپس سینی را در طبقه وسط فرر در دمای ۲۲۰ درجه سانتیگرد به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه میپزیم.
نکته مهم اینکه درصورتیکه در فرر را زودتر از ۲۰ دقیقه باز کنید پف نان‌ها میخوابد.

من با نصف این مقدار درست کردم که برای ۱۰ عدد نان خامه یی کافی‌ بود .

برای خامه داخل نان‌ها هم از خامه فرم گرفته شیرین شده استفاده کردم که با استفاده از قیف داخل نان‌ها را پر کردم.

shirin2
2011-03-23, 12:39 PM
شیرین یه سوال نون‌های من وسطشون خالی‌ نبود و نمی‌شد خامه زیادی توش زد. نون‌های تو وسطشون خالی‌ بودن؟

آره ساناز جون کاملا داخلش پوک بود. شاید اردت رو زیاد ریختی یا فرت به اندازه کافی‌ گرم نبوده.

Shidak
2011-03-23, 06:56 PM
میدونی‌ شیرین جون من سه تا تخم مرغ بیشتر نداشتم این بود که یکی‌ از دستور کمتر ریختم. شاید به خاطر اون بوده.

Adriyana
2011-04-07, 02:30 PM
منم چند روز پیش نون خامه ای درست کردم...منتها من به روش اسپانیایی ها خامه میزنم چون راحتتره ( نون ها که خنک شد، اونها رو از وسط با چاقوی نون بری می برم و وسطش با قیف خامه میزنم.)

rasa
2011-04-11, 09:11 AM
سلام دوستای خوبم منم برای اولین بار نون خامه ای درست کردم و به روش برش از وسط زدن و خامه توش ریختن کارکردم.اینم عکسش:

shirin2
2011-04-11, 11:29 PM
آدریانا جون رسا جون نون‌هاتون خیلی‌ عالی‌ شده. توی دانمارک هم از وسط برش میدان و خامه میریزن. ولی‌ خامه ها شون رو اصلا شیرین نمیکنن. بی‌ مزه میخورن{1}

Betty
2012-01-31, 04:15 AM
با تشکر .گریل هم باید روشن شه یا همون آتش ردیف زیر کافیه؟
روش رو زرده تخم مرغ میزنید؟
آیا پف می کنه؟ پف کردنش دلیلش چیه؟اندازه ماسوره باید بزرگ باشه یا کوچک؟

سارا جون، گریل لازم نیست، روش هم تخم مرغ نمیخواد. تا یک حدی هم پف میکنه ، که نمیدونم دلیلش چیه...ماسوره هم بستگی به این داره که بخوای نون خامه ای هات چه اندازه ای باشند، من که خودم اصلا از ماسوره استفاده نمیکنم، مواد رو تو کیسه زیپ دار میریزم و درش رو میبندم و یک گوشه اش رو با قیچی میبرم.

*عاطفه*
2012-01-31, 12:03 PM
اين هم نون خامه ايي هاي من{2 (30)}

*عاطفه*
2012-01-31, 12:52 PM
عاطفه جونی با همین روش گفته شده تو این تاپیک درستیدی؟

بله عزيزم
من قبلا درستش كرده بودم اما الان دستورش رو كه ديدم مثل همين بود{1}

ChefShadi
2012-02-14, 03:24 PM
میشه به جای کره از روغن مایع استفاده کرد؟

نه عزیز دلم, هیچوقت نمیشه روغن مایع رو جایگزین کره کرد مگر در موارد خیلی خیلی معدود و انگشت شمار{2 (6)}

Hanichef
2012-02-15, 12:48 AM
46466
کره: ۲/۱ پیمانه

آب: ۱ و ۴/۱پیمانه

آرد: ۱ پیمانه

تخم مرغ: ۳ عدد

نمک: ۴/۱ ق چ

طرز پخت:

فر رو با حرارت ۴۰۰ درجه فارنهایت گرم کنین. کف سینی فر رو کاغذ بتدازین. کره رو روی حرارت آب کنین. (واسه پیمانه زدن کره، اون رو تیکه تیکه کنین و داخل پیمانه بریزین)
آب رو به کره ذوب شده اضافه کنین. وقتی جوش اومد آرد و نمک رو بریزین و کمی هم زده از روی حرارت بردارین تا خنک بشه. تخم مرغها رو یکی یکی اضافه کرده هم بزنین تا صاف و یکدست بشه. (یه تخم مرغ که جذب شد، بعدی رو یریزین)...مایه رو توی قیف بریزین و به هرشکلی که می خواین (گرد، دراز، شکوفه و ...) توی سینی فر بریزین و توی فر به مدت ۳۰، ۳۵ دقیقه بذارین تا نونها طلایی بشه.(شما با فر خودتون زمان رو میزون کنین. فر من یکم ادا داره زمان بیشتری میبره)بعد از آماده شدن در بیارین و بذارین خنک بشن. اگه تهشون سوراخ نبود خودتون سوراخ کنین...خامه و پودر قند رو با همزن خوب بزنین تا پف کنه و سفت و کشدار بشه. (من ار خامه شیرین قنادی استفاده کردم)..خامه رو توی قیف بریزین و نانها که خنک شدن، توشون را با خامه پر کنین.توی ظرف بچینین و اگه دوست دارین روشون پودر قند بپاشین.

46467 46468

46469 46470

Honey
2012-03-10, 11:03 PM
تخم مرغ ۴عدد/شير۳/۴پيمانه/اب۱/۲پيمانه/اردالک شده۱پيمانه/کره۵۰گرم/نمک۱پنس يا مقداري که بين دوانگشت قرارگيرد/پکين پودر۱/۲قاشق چايخوري/پودرهل۱/۴قاشق چايخوري/وانيل۱/۴قاشق چايخوري.....اب وشيروکره را روي حرارت تا بجوشد به محض جوش امدن مخلوط ....اردوپکين پودروهلووانيل...رايک جاريخته وسريع هم زده تاخمير يکدست بشه حدود۵دقيقه هم زده بعدازروي حرارت برداشته وگذاشته خنک شود...فر را روي ۲۰۰درجه سانتيگراد گرم کرده بعدکه خميرسرد شد حالا دونه دونه تخم مرغها را اضافه کرده يعني يکي شکانده خوب با هم زن برقي زده حدود ۱دقيقه بعد يکي ديگه به همين ترتيب تا اخرين تخم مرغ دراينجاخوبه خوب هم زده حالا يک خمير صاف ويکدست خواهيد داشت ....يک قيف راکه ماسوره شکوفه دار وصل کرديم با اين خمير پر کرده وبا فاصله در سيني فر که کاغذ روغني انداخته شکل داده ودر فر ۱۵ دقيقه باشد حالا بدونه اينکه در فر باز شود دما را بعد از ۱۵ دقيقه از ۲۰۰ درجه به۱۷۰ درجه برگردانده و۱۵دقيقه ديگر در فر باشد تا کامل پف کند وطلايي شود ....بعد از در اوردن ازفر گذاشته سرد شود وبعد با خامه فرم گرفته از زير نان پر کرده.....اين نان چون شيرين نيست ميششه با سالاد اولويه يا حلوا و... پر کنيد
من این دستور قبلا از مامی سایت برداشته بودم
اینم نون خامه من{2 (30)}
51790

Hanasakura
2012-06-05, 04:50 AM
نون خامه ایهای من با دستور شیرین جون..

Hanasakura
2012-06-05, 01:46 PM
هانا جون منم برای روز پدر نون خامه ای پختم
ولی بیشتر نونها زیرشون به کاغذ روغنی چسبید وقتی جدا میکردم یعنی تهش یه سوراخ گنده داشت
برا شما هم همینطوری بود ؟

نه نگار جون....اتفاقا همین که از فر درش آورم همش رو سینی تکون می خوردن.شاید اون اولش کم تفتش دادی...یا کره کم نریختی که؟من که عین دستور عمل کردم و خوب شد.فقط خامه م مارکش فرق میکرد این دفعه زیاد خوشمزه نبو.

Mer3de
2012-07-08, 02:08 PM
بفرمائید نون خامه ای تازه

برای اولین تجربه

با رسپی شیرین جون (با نصف مواد)

Mer3de
2012-07-08, 03:13 PM
سلام دوستان عزیز ممنون از هنرنماییهاتون ....{53}راستش من این نونارو با دستور هانی عزیز درست کردم ولی از نتیجه کار راضی نبودم البته نونهام کاملا پوک شد وخیلی راحت تونستم توشونو با خامه پر کنم ولی مزه خود نونهارو دوست نداشتم به نظرم اگه کمی شیرین باشه بهتره ویه سوال این که بعد از مدت زمان قید شده باری پخت باید گریل هم روشن بشه یا نه ......{4fvgdaq_th}{4fvgdaq_th}

soli عزیز
من با دستور شیرین جون درس کردم مزه اش هم خوب بود فقط من قاشق چای خوری رو کردم مربا خوری برای شکر:10:
برای من 20 دقیقه پخت کافی بود بعد از اون شعله زیر رو خاموش کردم و 5 دقیقه گریل رو روشن کردم
امیدوارم تجربه ام کمکت کنه:11:

ماهمون
2012-07-17, 10:10 AM
{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}

ماهمون
2012-07-17, 10:56 AM
ماهمون جون {2 (30)}

با كدوم دستوره؟؟؟
با یه دستور بدون کره ست {2 (6)} از آشپزخونه سپیده گرفتم تقریبا مثل همین دستوره اول هست فقط به جای کره روغن جامد استفاده میشه{71}

ماهمون خیلی خوب شده.ممکنه بگی از کدوم رسپی استفاده کردی؟ماسوره قیفت بدون شکل بوده یا حین پخت شیارهای حاصل از قیف از بین رفته؟چون برام مهمه ک شیارهای قیف بعد از پخت همچنان روی نون خامه ای بمونن.

آخ سارینا جون دست رو دلم نذار.خواهر من هیچی م استاندارد نیست با هزار تا صلوات و بسم الله فقط از خدا می خوام نتیجه کارم خراب نشه و قابل خوردن باشه{4fvgdaq_th}
قیف من از این پلاستیکی هاست که مثل آمپوله!{4}
فر من هم از این دستساز هاست ! رو شعله ی مستقیم گاز باید بذارمش! درجه و هیچ چیز هم نداره باید شعله گاز رو کم و زیاد کنم!!
نمی دونم حالا از بین رفتن شیارها بخاطر فر م بوده یا برای اون ماسوره های پلاستیکی!

ماهمون
2012-07-17, 11:00 AM
اینم رسپی از وبلاگ آشپزخونه سپیده (http://www.puriahelena.blogfa.com/)

آرد 1 پیمانه,
آب 1 پیمانه,
روغن جامد 1/3 پیمانه,
شکر 2 ق چ,
4 عدد تخم مرغ ,
نمک کمی,
وانیل نوک ق چ

مراحل کارش دیگه همونه و فرقی نداره!{71}

ماهمون
2012-07-19, 04:48 PM
سلام من درست كردم ولي به نظرم سفت اند البته خامه زدم تو يخجاله تا ببينم خوب ميشه يا نه لطفا دقيق مراحل رو مصور توضيح بدين خصوصا نحوه قيف زدن خمير بعد هم تو اولين دستور نوشته بود ٢٥ دقيقه ولي بيشتر شد با اون دما تازه زيرش يكم تيره شد كه نجاتشون دادم لطفا بكين ايرادش جي بود البته بكم داخلش بوك بود ولي مثل شما زيبا نبود
من عکس از مراحل کارم نگرفتم ولی خیلی آسونه!
آب و روغن و شکر و نمک رو میریزی تو یه دیگ و میذاری رو اجاق
همین که روغن آب شد یهو کل آرد رو اضافه میکنی و سریع با قاشق چوبی هم میزنی تا خمیر به دیواره ها نچسبه(مثل حلوا )

بعد که میذاری یه گوشه سرد که شد دونه دونه تخم مرغها رو اضافه میکنی و ورز میدی
همین!
یکسره میریزی تو قیف و با فاصله کافی میذاری تو سینی فر که از قبل کاغذ گذاشته بودی!

تا اینجا اگه مبهم بود بگو تا بیشتر توضیح بدیم عزیزم

در مورد مدت زمانش هم که طبیعتا فر های مختلف باهم فرق دارن و معمولا چنددقیقه بالا پایین داره که با توجه به تجربیات گذشته ت باید قلقش بیاد دستت{71}
برای منم مثل بیسکوییت ترد بود ولی وقتی خامه تزریق کردم یه شب گذاشتم رو میز آشپزخونه و روش نایلون کشیدم,صبح نرمه نرم بود درست مثل شیرینی های بیرون{2 (30)}

Bahareh7
2012-07-26, 11:05 AM
من عکس از مراحل کارم نگرفتم ولی خیلی آسونه!
آب و روغن و شکر و نمک رو میریزی تو یه دیگ و میذاری رو اجاق
همین که روغن آب شد یهو کل آرد رو اضافه میکنی و سریع با قاشق چوبی هم میزنی تا خمیر به دیواره ها نچسبه(مثل حلوا )

بعد که میذاری یه گوشه سرد که شد دونه دونه تخم مرغها رو اضافه میکنی و ورز میدی
همین!
یکسره میریزی تو قیف و با فاصله کافی میذاری تو سینی فر که از قبل کاغذ گذاشته بودی!

تا اینجا اگه مبهم بود بگو تا بیشتر توضیح بدیم عزیزم

در مورد مدت زمانش هم که طبیعتا فر های مختلف باهم فرق دارن و معمولا چنددقیقه بالا پایین داره که با توجه به تجربیات گذشته ت باید قلقش بیاد دستت{71}
برای منم مثل بیسکوییت ترد بود ولی وقتی خامه تزریق کردم یه شب گذاشتم رو میز آشپزخونه و روش نایلون کشیدم,صبح نرمه نرم بود درست مثل شیرینی های بیرون{2 (30)}
عزيزم والا اي كمي تا قسمتي نرم بود يعني نرم نرم نبود ولي بوي تخم مرغ ميداد منم ريختمش فر هم سالمه اما اولش با اون دما داشت ميسوخت بعد كه زيرش خيلي كم كردم كلي طول كشيد در كل افتضاح بود تازه مهمان هم داشتم كه مجبور شدم بي خيالش بشم واسه بذيرايي

آشپزخونه سپیده
2012-08-07, 07:21 PM
سلام دوستاي خوبم
من اول يك نكته بگم: اگه كسي نتونه يك رسيپي امتحان شده رو درست كنه دليل نميشه كه اون رسيپي بد باشه بايد دنبال ايراد كار توي كار خودش بگرده
اين نان اكلر من هست كه نصفي شو با خامه پر كردم و نصفي با حلوا براي افطار اينم دستورش كه بارها و بارها درستش كردم و يكي از بهترين دستورهاست براي نان خامه اي:3:
مواد لازم

آب.......................۱ پیمانه

آرد.......................۱ پیمانه

روغن جامد .........۳/۱ پیمانه

تخم مرغ ............۴ عدد

نمک...................کمی

وانیل...................نوک ق چ

شکر....................۲ ق غ

۱- ف را روی ۲۰۰ قرار میدهیم

۲-کف سینی کاغذ روغنی می اندازیم و آرد را الک میکنیم

۳-آ ب و روغن ، نمک و شکر را درون قابلمه ریخته ، روی حرارت متوسط بگذارید تا از زیر جوش بزند

(نگذارید آب بی خودی بخار شود )

۴-همین که روغن در آب مذاب شد و آب شروع کرد از زیر حباب زدن ، آرد را یک مرتبه داخل قابلمه ریخته و با قاشق چوبی هم بزنید تا خمیر گلوله شود و دیگر خمیری به دور قابلمه نچسبد

۵-خمیر را داخل کاسه ی بزرگی پهن کنید تا داغی آن گرفته شود . حدود ۵قیقه صبر کنيد

۶-تخم مرغ ها را دانه دانه به خمیر افزوده هر کدام را جداگانه کاملاَ به خورد آن بدهید و بدانید که راحت ترین وسیله برای این کار دستتان است . با آخرین تخم مرغ وانیل را هم اضافه نمایید

۷-خمیر را یک جا داخل قیف ریخته و آنرا با فاصله روی سینی تقسیم کنید

۸-سینی را داخل فر بگذارید و ۴۵ دقیقه صبر کنید و در این فاصله در فر را باز نکنید

۹-پس از پخت میان نان ها خامه يا حلوا میریزیم

آشپزخونه سپیده
2012-08-08, 02:08 PM
سپیده جان برای روغن جامد در دستور از چه روغن جامدی استفاده کردید؟

نرگس جان از روغن جامد لادن طلايي (نه سفته و نه شل) استفاده كردم البته با همين دستور از كره هم استفاده كردم عالي بود

Soli
2012-09-17, 06:21 PM
سلام دوستان عزیز ممنون از هنرنماییهاتون ....{53}راستش من این نونارو با دستور هانی عزیز درست کردم ولی از نتیجه کار راضی نبودم البته نونهام کاملا پوک شد وخیلی راحت تونستم توشونو با خامه پر کنم ولی مزه خود نونهارو دوست نداشتم به نظرم اگه کمی شیرین باشه بهتره ویه سوال این که بعد از مدت زمان قید شده باری پخت باید گریل هم روشن بشه یا نه ......{4fvgdaq_th}{4fvgdaq_th}
{20}{20}{20}{20}{20}{20}{20}{20}{20}{20}{20}{20}{2 0}{20}{20}{20}{20}{20}
بعد از مدتها اینم عکس ارشیوی نونهای من.............................................. .......

Sepnta
2012-10-10, 01:19 PM
خانوما پروژه ی من شکست خورد!! {2 (14)}
همه ی کارا رو دقیقا طبق دستور انجام دادم نون هام وقتی تو فر بود خوشگل بود ولی وقتی از فر در آوردمشون بیرون همه ی پفش خخوابید مثل کاغذ نازک شد
چرااااااااا???? {102}

حتما دمای فرت درست نبوده و نونات درست پخته نشده.
خام بود یا کاملا پخته بود؟

homieh
2012-10-14, 07:10 PM
حتما دمای فرت درست نبوده و نونات درست پخته نشده.
خام بود یا کاملا پخته بود؟

نمیدونم عزیزم،به نظر خودم که کاملا پخته بود،البته من مثل کیک امتحان کردم یعنی یه چنگال زدم توش و هیچی بهش نچسبید تازه تهشم یه ذره از طلایی پررنگ تر بود
راستی میگم شایدباید میذاشتم با دمای فر آروم آرون خنک میشد یا اون تاثیری نداره?

Sepnta
2012-10-14, 10:26 PM
نون خامه ای وقتی میپزه حال ترد پیدا میکنه و شکننده میشه. وقتی خامه رو توش میریزیم رطوبت خامه نرمش میکنه.
من خودم وقتی زمان پختش تموم میشه از فر بیرون یارم.
باقی دوستان که تجربه دارن هم بیان نظر بدن لطفا{77}

مهرانه
2012-10-14, 11:02 PM
دوستان یک دستور براتون از خانم طوروسیان میذارم خیلی خیلی دستور خوبیه به نکاتش هم توجه کنید نان خامه ای عالی خواهید داشت

مواد لازم برای 20 عدد نان خامه ای :

آب یک پیمانه --- آرد سفید قنادی یک پیمانه --- روغن جامد یک سوم پیمانه --- تخم مرغ 4 عدد --- کمی نمک --- نوک قاشق چای خوری وانیل --- و اگر خواستید نان خامه ای کمی پر رنگ تر باشد 2 قاشق غذاخوری شکر .

طرز تهیه :

* فر را روی حرارت 200 درجه یا حرارت بالاتر از آنی که برای پخت کیک ساده تنظیم می کنید ، روشن کنید .
* خوب است کف سینی فر را کمی چرب کنید .
* آرد را الک کرده کنار بگذارید .
* قیف پارچه ای بزرگ برداشته ، ماسوره ی گرد ساده یا کنگره دار را درون آن قرار دهید .

* آب ، روغن ، نمک و شکر ( اگر استفاده می کنید ؛ من خودم شخصاَ نمی ریزم ) را درون قابلمه ریخته ، روی حرارت متوسط بگذارید تا از زیر جوش بزند . نگذارید آب بی خودی بخار شود .
* همین که روغن در آب مذاب شد و آب شروع کرد از زیر حباب زدن ، آرد را یک مرتبه داخل قابلمه ریخته و با قاشق چوبی هم بزنید تا خمیر گلوله شود و دیگر خمیری به دور قابلمه نچسبد .
* خمیر را داخل کاسه ی بزرگی پهن کنید تا داغی آن گرفته شود . حدود 5 دقیقه صبر کنید .
* تخم مرغ ها را دانه دانه به خمیر افزوده هر کدام را جداگانه کاملاَ به خورد آن بدهید و بدانید که راحت ترین وسیله برای این کار دستتان است ( توصیه ی منو جدی بگیرید ) . با آخرین تخم مرغ وانیل را هم اضافه نمایید .
* خمیر را یک جا داخل قیف ریخته و آنرا با فاصله روی سینی تقسیم کنید . ( این که چه مدلی می زنید به خودتان بستگی دارد . فقط توجه داشته باشید زیاد نازک و درشت نزنید تا پخت نان ها یکسان صورت پذیرد ) .
* سینی را داخل فر بگذارید و بروید دنبال یک کار دیگر و بعد از نیم ساعت برگردید و از دیدن پف نانهایتان یک جیغی بکشید که همه ی اهل خانه بالا بپرند. البته نانها باید 45 دقیقه بپزند . در این مدت اصلاَ در فر را باز نکنید.
اصلاَ نیازی به پاشیدن آب داخل فر نیست.
قلق نان خامه ای فقط و فقط حرارت بالا و البته رعایت میزان مواد اولیه است .

دماي توصيه شده براي نان خامه اي 200 درجه سانتيگراد است و حتماً بايد فرتون رو حداقل از سي دقيقه قبل روشن كنيد تا گرم بشه . ضمناً اگر يك قاشق سوپخوري شربت غليظ بعد از افزودن تخم مرغ هاتون به خمير اضافه كنين سريعتر و بهتر روش طلايي ميشه و نيازي نيست كه شيريني رو به مدت طولاني تر در فر نگهدارين تا روش طلايي بشه.
باید آب و روغن رو بذارید تا جوش بیاد و بعد آرد رو بریزید و تفت بدید و بذارید آب تبخیر بشه ولی زیاد هم نزنید و بعد از رو آتش بر دارید و تخم مرغ ها رو دونه دونه بشکنید و هم بزنید تا لطیف بشه

اینم نان خامه ای منه البته من با این دستور درست نکردم ولی خیلی دستور با دستور خانم طوروسیان شبیه است ولی با تغییرات جزئی در ان مثلا بجای شربت عسل اضافه کردم و داخل فر یک کاسه آب جوش گذاشتم که تو پف نان خامه ای خیلی کمک می کنه ولی در دستور خانم طوروسیان به آب نیازی نیست

* حتما بعد از پخت نان خامه ای سریع با یک چاقو یا خلال دندون ته نان رو سوراخ کنید تا بخار داخل نان خارج شود تا نان خامه ای داخلش خمیر نشه
93507

Benyamin
2012-10-24, 07:46 PM
مهرانه جان این دستور دقیقا همون دستور صفحه پیشه .. که سپیده جان لطف کردند و گذاشتند .. البته بنده هم قبلا با دستور خانم طروسیان درست کرده بود.

مهرانه
2012-10-25, 10:27 AM
مهرانه جون میشه مراحل تهیه وخمیروکه میریزین در قیف ومیریزین در سینی چطوری مدلش میدین ؟میشه عکساشو بزارین؟{20}یک بارهم من این نون درست کردم مثل سنگ شد دیگه شوهرم دوست نداره درست کنم مییخواستم ببینم اگه واقعا خوب میشه وامتحان شده بدرستم اگه تصویر قیف وطریقه ریختنشو بگین ممنون میشم

دوست من دستور خانم طوروسيان واقعا دستور جامع و كامليه فقط درجه حرارت فر و ميزان استفاده دقيق از مواد تو نان خامه اي خوب داشتن شرطه احتمالا زيادي گذاشتين آب خمير تبخير بشه اين نكات رو از مجله هنر آشپزي براتون ميذارم

نکات مهم مربوط به تهيه‌ي خمير کلمي:

* همه مواد اوليه را قبل از کار آماده کنيد، زيرا در حين کار سرعت عمل بسيار ضروري است.
* خمير آماده شده نبايد قبل از پخت به مدت زياد در سيني بماند؛ بنابراين فوراً پخت را انجام دهيد يا بخوبي پف کند.
* آب نبايد زياد بجوشد، زيرا آب تبخير شده و موازنه مواد اوليه بهم مي‌خورد؛ بنابراين همينکه کره ذوب شد، کافي خواهد بود.
* بعد از پخت خمير با استفاده از خلال دندان چوبي، کف خمير پخته را سوراخ کنيد تا بخار بتواند از آن خارج شود. مي‌توان کف خمير را با نوک چاقو سوراخ کرد و دوباره به مدت 5 دقيقه در فر با حرارت ملايم گذاشت.
* هميشه اين نان را قبل از سرو با کرم يا خامه و يا ... پر کنيد.
* مواد را به طور دقيق وزن کنيد.

و اينكه نوع ماسوره اي كه استفاده مي كنيد در شكل و ظاهر نان كلمي تاثير داره معمولا از ماسوره كنگره دار كه براي باميه استفاده ميشه يا ماسوره گرد ساده ميشه استفاده كرد

اين عكسهام رو براي ديدن ظاهر خمير كلمي و نحوه درست كردنش براتون ميذارم

95146

95147

95148

95149

95150

95151

95155

95156

95157

95158

95159

95160

95161

95162

95163

95164

Maneli
2012-10-26, 02:31 PM
نان خامه ای خوشمزه با دستور خانم طوروسیان {2 (30)}

مهرانه
2012-10-26, 10:21 PM
مهرانه جون میشه دستور کرم داخل این نون خامه ایهاروهم مزارین ممنون http://www.roozmenu.com/images/smilies/pack01/2%20%285%29.gif

دوست عزیز این عکسها از اینترنت گرفته شده تو عکس نمیشه فهمید ولی نان خامه ای اسمش روشه ایرانیها فقط از خامه استفاده می کنند که لذیذتر و خوشمزه تر ه ولی اگر واقعا بخوای بدونی فردا باید سایت مورد نظر رو پیدا کنم و ببینم از چه کرمی استفاده کرده

مهرانه
2012-11-03, 12:38 AM
1956 عزیز شرمنده دیر پاسخ دادم کرمی که داخل نان خامه ای داره تزریق میشه نوعی کرم پاتسیر هستش که بجای شیر در ترکیب موادش از هف اند هف استفاده شده که اینجا این ماده فکر نکنم باشه خارج در قوطیهای مثل شیر عسل موجوده که ترکیبی از خامه و شیر هستش

ولی می تونید از کرم پاتسیر یا کرم وانیلی استفاده کنید این هفته یک دستور از نوعی کرم پاتسیر براتون میذارم امیدوارم بدردتون بخوره به نظر خودم که درستش کردم واقعا خوشمزه است و قابل جایگزینی با خامه قنادی در شیرینی خامه ای هستش

مهرانه
2012-11-03, 07:19 PM
این کرمرو میشه برای وسط دونات یاپیراشکی استفاده کرد؟من خیلی دوست دارم دونات کرمدار بدرستم طریقهی کرمدارکردنشو اگر برام بزارین یاسایتی روبرام پیشنهاد کنید دونات ها رو چاک ندیم وفقط با قیف پر کنیم عالیه

بله دستورش البته داخل همین سایت هم هست در قسمت انواع کرمها البته دستور جدیدی هم تو این هفته میذار براتون این کرمم رو هم می تونید برای پیراشکی استفاده کنید و واقعا اگر طبق دستور درست بشه خوشمزه است دونات منظورتون همون پیراشکیه یا همون دونات {2 (4)} چون پیراشکی تو خالی هست و قابل کرم تزریق کردن داخلش نه دونات پیراشکی رو موقع قالب زدن میشه کرم و داخلش گذاشت بعد سرخ کرد و روش دیگه بعد از سرخ کردن کرم داخلش تزریق میشه و چاره ای جز چاک دادانش نیست

* 1995 عزيز دستور كرمي كه خواسته بوديد رو در اين لينك (http://www.roozmenu.com/showthread.php?p=440050#post440050) گذاشتم :11:

سیندرلا22
2012-12-17, 02:44 PM
من درست کردم خونه مامانم البته دستور از این سایت نبود اما چون خامش خوب نشد زیاد جالب نشد اما در کل بد نبود
105050

میشه عکس قیفهاتون رو بذارین من توش خالی نشد و خیلی کوچیک و ریزه میزه شد پف هم اصلا نکرد توی دستورش شیر داشت

Shady
2012-12-18, 04:02 PM
من قبل یه بار درست کردم، تو فر خیلی قشنگ پف کرد اما زمان پخت که تموم شد فر رو خاموش کردم، نمی‌دونستم باید در چه حالتی خنک بشه، همونجا تو فر درش رو باز بگذارم یا بیارم بیرون؟
خلاصه علت چی بود نمی‌دونم پفش خوابید
واسه اینکه کسی نخوره تا خامه‌شو آماده کنم ریختم تو کیسه فریز، شاید اون علت بوده، نمی‌دونم!
آخر دیدم توش جای خامه نداره، روشو تزئین کردم

نون خامه ای یکی از مهمترین نکته هاش اینه که به محض اینکه پخت از فر خارج کنیم و با یه سیخ چوبی یا مثل این، سوراخ کنیم تا خمیر نشه. بعد بذاریم کنر تا خنک بشه و با خامه یا هر چیز دیگه ای پرش کنیم.

Shady
2012-12-18, 05:52 PM
میشه نون های اضافی رو بدون خامه نگهداری کرد مثلا در فریزر ؟کیفیتش تغییر میکنه ؟

نان ها که کامل پخت و هیچ رطوبتی در آنها باقی نمانده باشد حدود یک هفته در خارج از یخچال و بیشتر از یک ماه در فریزر ماندگاری دارد.
برای یخ زدایی، اونها رو از فریزر خارج کرده و اجازه بدید تا در دمای محیط به شکل اولیه برگردد.
خیر کیفیتش تغییر نمیکنه و مثل روز اول میشه.

Shady
2012-12-18, 07:01 PM
از پاسخت ممنونم شادی جان
تو تلویزیون یه بار دیدم می‌گفت برای خوشرنگ تر شدنش شربت بار باید اضافه کرد
اما تو آموزش‌های سایت ندیدم
طرز تهیه و میزانش رو می‌دونید؟

خواهش میکنم.
هر دستوری که دارید یک تا 2 قاشق توی موادش شربت بار اضافه کن.

Maneli
2012-12-18, 07:10 PM
دوستان من یکبار که نون خامه ای درست کردم, چندتاش که بدونه خامه موند! خارج از یخچال بعد از 4 روز مثل نون کپک زد ! منم هر وقت نونش اضافه میاد برای صبحانه با خامه صبحانه تزئینش میکنم و میخوریم که دیگه اون تجربه تکرار نشه {4}

Sepnta
2012-12-18, 07:43 PM
منظورم تهیه خود شربت بار بود، چه جوریه؟
بعضی نون‌ها بعد از پخت خیلی قشنگ حالت ماسوره رو حفظ می‌کنن، اما بعضی ها شکل‌شون کمی تغییر می‌کنه، این دلیلش چیه؟

عزیزم برای شربت بار اینجا (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=6066&highlight=%D8%A8%DB%8C%D8%B3%DA%A9%D9%88%DB%8C%DB% 8C%D8%AA+%D8%B4%DA%A9%D8%B1%DB%8C&page=2) رو ببین

atena46
2013-01-05, 12:33 PM
این هم نان خامه ای من.خیلی عالی بود جای همه خالی.{21}

nini65
2013-01-14, 12:01 PM
اینم نون خامه ای من با سبدی از جنس خودش{eek}

مهرانه
2013-01-14, 01:41 PM
با سلام چند تا سوال داشتم
اولا که ته نو رو چقدر سوراخ کنیم چون فرمودین با چوب یا سیخی سوراخ کنیم وبعدش خامه رو از کجا باید بریزیم داخل نو ن
مورد بعد اینکه آیا باید حتما با قیف خامه ریخته بشه
مقدار خامه مورد نیاز چقدره؟
خامه آماده رو آیا لوازم قنادی فروشی دارن
ممنون
ضمنا این مقادیر چه جوری محاسبه میشن

دوست من نان خامه اي رو بعد از پخت سريع با يك سيخ چوب كبابي يا خلال دندان سوراخ كنيد از همانجا مي تونيد سرقيف رو داخل سوراخ نان كنيد چون ته نان خامه اي كاملا پوكه خيلي سريع سوراخ ايجاد ميشه خامه رو از لوازم قنادي فروشيهاي بخريد از همشهريهاتون در اين زيمنه در اين تالار كمك بخواين

worldnews
2013-01-14, 08:44 PM
اینم نون خامه ای من با سبدی از جنس خودش{eek}

عزیزم میشه راجع به سبدت توضیح بدی؟
خیلی زیبا و خوشگله

diktator
2013-01-19, 07:52 AM
با سلام
من چون هیچ گونه پیمانه وترازوائی نداشتم اومدم 900گرم ارد رو با فنجان پیمانه زدم ودیدم 11 فنجان شد و تناسب گرفتم دیدم واسه 150 گرم میشه 1.8 فنجان و کره رو هم 100گرمی بود که یکی ونصفی ریختم وتخم مرغ هم 4 تا
و فر رو هم روی 210 درجه گذاشتم تا یه نیم ساعتی بمونه
اما اتفاقی که افتاد اولا موادم خیلی شل بود واز قیف واسه خودش می ریخت بیرون و وقتی روی سینی فر می ریختم ، پهن می شد اما با این حالا گذاشتم وبعد 25 دقیقه شروع کرد به پف کردن ولی دیدم زیرش داره می سوزه و روش هیچی نشده این بود که از گریل استفاده کردم که باعث شد روی نون من ترک ور داره هرچند درنهایت طوری نشد که نتونم خامه داخلش نریزم و عکس ها رو ضمیمه کردم
هرچند برای تجربه اول خیلی خوب بود هرچند که نون خامه ای اصلی زمین تا آسمون تفاوت داره و میخوام بدونم چرا اینقدر مواد شل شد و چرا زیر نون سوخت اما روش هیچ اتفاقی نیفتاد
با تشکر
http://www.roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=111914&d=1358569279
http://www.roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=111915&d=1358569279

مهرانه
2013-01-19, 10:58 AM
دوست من درجه حرارت فرتون زياده كمترش كنيد هيچوقت از گريل براي شيريني خامه اي استفاده نكنيد انشالله با تجربه بيشتر شيريني بهتري درست كنيد درجه حرارت فرتون رو هم با درست كردن مداوم شيريني و كيك دستتون مياد چه درجه حرارتي انتخاب كردين ؟ فرتون برقي يا فرگاز ؟ يكبار دستور خانم طوروسيان رو امتحان كنيد {1}

مهرانه
2013-01-19, 06:22 PM
با تشکر فرمون گازیه

اما شل بودن مواد علتش چی بود؟

فرگازها معمولا ايرانيش دماي استانداري نداره با سعي و خطا بايد به درجه مناسب دست پيدا كني فعلا متوجه شديد اين درجه حرارت براش زياده حداقل 10 تا 20 درجه كمتر كنيد در دستور خانم طوروسيان امده از درجه حرارت بالاتر از درجه حرارتي استفاده كنيد كه كيكهاي ساده تونر و درست مي كنيد حدودا 200 درجه سانتيگراد

دوم اينكه ترازو ديجيتال داشتن يكي از واجباته حتما يكيشو بخريد اگر واقعا قنادي رو دوست داريد اندازه گيريتون احتمالا اشكال داشته از دستور مناسبي استفاده كنيد

*Helena*
2013-01-21, 03:10 AM
من چند دستور نون خامه‌ای رو امتحان کردم، ولی هیچ کدوم به‌‌‌ کیفیت این یکی نمی‌شه (البته به‌‌‌ نظر من:10:)

این دستور رو از دوست خوبم الهام جون{2 (6)} (وبلاگ غذای متفاوت) یاد گرفتم، پیشنهاد می‌کنم یه بار امتحان کنید مشتری میشین.:3:
اینجا عین دستور رو کپی می‌کنم.

مواد لازم
تخم مرغ 4 عدد )حتما سایز متوسط باشه! یعنی متوسط رو به کوچیک! اگه از تخم مرغ خیلی درشت استفاده میکنین از 3 تا استفاده کنین! سایز تخم مرغ واسه نون خامه یی خیلی مهمه)

آرد 1 لیوان
وانیل نصف ق چ
نمک 1 پنس
شکر 1 ق غ
آب 1 و 1/4 لیوان
روغن مایع 1/3 لیوان
کره 2 ق غ آب شده

طرز تهیه
آب و شکر و نمک و کره و روغن رو میگذاریم روی حرارت تا جوش بیاد و بعد فورا آرد رو داخلش میریزیم و هم میزنیم تا گلوله نشه و بعد کمی تفتش میدیم و از روی حرارت برش میداریم و میگذاریمش داخل یه کاسه تا از داغی بیافته
... بعد که ولرم شد ، تخم مرغ ها رو دونه دونه میزنیم داخلش و ورز میدیم تا به خورد خمیر بره و بعد تخم مرغ بعدی رو اضافه میکنیم و وانیل رو هم بهش میزنیم ...و بعد داخل قیف با سری شکوفه بزرگ میریزیم و داخل سینی کاغذ انداخته ، از بالا عمود نون ها رو میزنیم و فشار میدیم به قیف تا یه نون بزرگ بزنیم
نون ها رو که زدیم داخل فر 200 درجه بمدت 20 دقیقه میپزیم تا نونا پف کنن و بعد حرارت رو به 150 میرسونیم و 30 دقیقه وقت میدیم تا نونامون طلایی و خوشگل بشن و بعد که از فر در آوردیم میگذاریم تا خنک بشن و بعد با خامه فرم گرفته با سری لوله یی خامه ریز نون ها رو از ته سوراخ میکنیم و داخلشون رو پر می کنیم.

نکات

*اگه تخم مرغش زیاد بشه وا میره و پخش میشه توی سینی و نوناتون زشت میشه
*اگه تخم مرغتون کم باشه دیر میپزه و بوی خامی میده و زیاد پف نمیکنه
*اگه حرارت اولیه کم باشه نوناتون پف نمیکنه بد فرم میشه
*اگه حرارت در قسمت دوم پخت کم نشه نونا تون میسوزه
*وقتی شروع میکنین با قیف نونا رو داخل سینی زدن ، حتما باید عمود بزنین مثل وقتی که بستنی قیفی از دستگاه بستنی صاف میریزه توی قیف!
*وقتی آرد رو داخل آب میریزین سریع باید هم بزنین که گلوله نشه و خمیر که درست شد حدود 1 دقیقه توی قابلمه تفتش بدین تا بوی خامی آرد گرفته بشه .
*اگه میخواین نوناتون خیلی طلایی بشه و قهوه یی بشه 1 قاشق شربت بار یا یک قاشق عسل به آب درحال جوش اضافه کنین
*تخم مرغ ها رو یکی یکی اضافه کنین و هی چنگ بزنین تا کاملا به خورد خمیر بره و بعد تخم مرغ بعدی رو اضافه کنین
*خمیر موقع اضافه کردن تخم مرغ ها باید ولرم رو به داغ باشه و وانیل هم موقع اضافه کردن تخم مرغ ها اضافه بشه

اینم از نون خامه‌ای‌های من با همین دستور

*Helena*
2013-01-21, 02:57 PM
با تشکر از شما فقط نفرمودین فر قبل از داخل کردن نون خامه ای به چه مدتی باید روشن باشه

دوستم، فر‌ برای نون خامه‌ای باید حسابی‌ داغ باشه، بهتره فر‌ رو از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل روشن کنی‌.

diktator
2013-01-22, 07:51 AM
با تشکر اینبار با روش دوست عزیزمون Helena درست کردم
خب شکل بهتری گرفته اماایندفعه داخلنون خامه ای خمیری بود وخیلی پف نکرد واحتمالا از درجه حرارت فر باشه واقعیتش بدست اوردن درجه حرارت درست فر کار سختیه
http://www.roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=112600&stc=1&d=1358828464
http://www.roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=112599&stc=1&d=1358828464

درهر صورت مجبورم انقدر ادامه بدم تا موفق بشم

مهرانه
2013-01-22, 09:06 AM
دوست من اگر درجه فرتون مثل همه فرهاي ايراني استاندارد نيست و وقت سعي و خطا رو نداريد و دوست داريد زود به نتيجه برسيد مي تونيد از دماسنج فر استفاده كنيد يكيشو بخريد خودتون رو راحت كنيد :3:

maman khatereh
2013-01-22, 09:02 PM
http://www.roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=112699&stc=1&d=1358876912
دوست گلم علاوه بر مواردی که دوستهای دیگه ذکر کردن آب موجود در خمیر به هیچ عنوان نباید حذف بشه چون این آب همون چیزیه که باعث پف نونهاتون میشه

maman khatereh
2013-01-25, 01:42 AM
با تشکر اما اب رو طبق دستور ریختم و هنگامی که ارد رو ریختم گذاشتم رواجاق تا یه مقدار تبخیر بشه وهمونجا هم هم زدمشون

دوست خوبم همین که آب شروع به ریز جوش زدن کرد آردتون رو اضافه کنین و همین که خمیرتون جمع شد قابلمه رو از روی گاز بردارین چون خمیر تون لازم نیست روی گاز پخته بشه

maman khatereh
2013-02-17, 07:28 AM
نون خامه ای با دستور عالی خانم طوروسیان نازنینم
http://www.roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=117136&stc=1&d=1361073455

Roya-e-Bahar
2013-05-02, 07:41 PM
نان خامه ای با دستور خانم طوروسیان عزیز
http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=432391&postcount=28

شهرزادبانو
2013-05-27, 07:57 PM
نان خامه ای خوشمزه با دستور مهرانه خانم عزیز{2 (6)}{2 (6)}

ziizii
2013-05-28, 07:59 PM
نون خامه ای با سبدش{santa}

pooan
2013-06-04, 09:45 PM
نون خامه ای های من
دوستان ایرادهاش رو بگن لطفا

sahar_1990
2013-06-18, 06:26 PM
نان خامه ایهای من با دستور مرحوم رزا منتظمی
اسم اصلی خمیر این شیرینی خمیر کلمی هستش.
مواد لازم:
آب...........................1پیمانه
آرد سفید..................یک پیمانه(125گرم)
روغن آب شده............چهار قاشق سوپخوری(نصف پیمانه)
تخم مرغ...................5عدد
نمک........................به مقدار کم
این مقدار مواد حدود نیم کیلو خمیر به ما میدهد

نکته
در صورت مصرف این نان برای غذا و سالاد کمی نمک در مایه میریزیم و در صورتیکه آن را برای شیرینی و دسر مصرف کنیم یک یا دو قاشق شکر در آن میریزیم

طرز تهیه:
آب و روغن و نمک(یا شکر) در ظرفی میریزیم وروی آتش میگذاریم هنگامی که جوش آمد آرد را یک مرتبه داخل آن میریزیم و یکی دوبار اهسته بهم میزنیم تا مایه سفت شود و آب کاملا تبخیر گردد(قابل توجه اینکه مایع روی آتش را نباید زیاد بهم زد زیرا روغن میاندازد و بریده میشود)
بعد ظرف را از روی آتش برمیداریم و تخم مرغ ها را یکی یکی در آن میشکنیم و بهم میزنیم تا کاملا نرم و لطیف شود و گلوله نداشته باشد.
در صورتی که مایه به آسانی صاف نشد آن را از صافی رد میکنیم.
میتوان خمیر را در قیف ریخته و یه اندازه گردو در سینی فر بریزیم و یگذاریم بپزد یا به صورت یکجا برای غذا!
فر را از قبل با 200درجه سانتیگراد گرم میکنیم و مواد را در فر میگذاریم (اولین طبقه فر از پایین)
حرارت را 180 درجه میکنیم به مدت نیم ساعت و حرارت را کم میکنیم در حدود 160درجه و یک ربع دیگر زمان میدهیم تا طلایی شود در این مدت در فر نباید باز شود. نوش جان{53}{53}

141078 141079
141080 141081
141060 141082
141061 141083
141062

sarabanoo
2013-07-22, 12:28 PM
سلام
ببخشید من با 4تا تخم مرغ خمیرو دزست کردم خیلی شل شد{2 (14)} 4 تا تخم مرغ زیاد نیست؟

zahra_a
2013-07-29, 03:10 AM
نون خامه ایام خراب شد{20}
با دستور خانم طوروسیان درست کردم داخل فر کاملا پف کرد بعد که از فر درآوردم یهو تمام پفش خوابید و وسطش حالت خمیری شد{2 (9)}
تمام این اتفاقات یهو افتاد{20} چراااااااااا؟

گلم خمیرت هنوز نپخته بوده ..
اگه توی دستور رو نگاه کنید تاکید شده که به هیچ عنوان قبل از 45 دقیقه در فر رو باز نکنید {1}

zahra_a
2013-07-29, 03:36 AM
نان خامه ایی با دستور خانم طورسیان که برای اولین بار درست کردم و میخوام توش رو حلوا پر کنم و برای خیرات شب قدر ببرم مسجد ..
خیلی عالی شدن .. کاملا توشون پوک شده .. البته من نون هامو کوچولو درست کردم .. اینجوری خوردنش راحت تره {santa}

اول آب و روغن و شکر و کمی نمک رو گذاشتم روی حرارت تا روغن توش ذوب شد و از زیر یکمی ریز جوش زد آرد رو اضافه کردم و هم زدم تا خمیرم یک دست و نرم شد ..بعد برداشتم و یکی یکی تخم مرغ ها رو داخلش ریختم و کاملا ورز دادم ..{53}

149213 149214

توی قیف با سر ساده ریختم و توی سینی فر با فاصله چیدم و به مدت 30 دقیقه توی فر گذاشتم (چون نونهای من کوچیک بود همون 30 دقیقه براش کافی بود ) بعد از این مدت سینی رو از فر خارج کردم و روی نونها رو با یکمی زرده تخم مرغ و شیر و شکر رومال زدم و برای 5 دقیقه گذاشتم توی فر و گریل رو روشن کردم :3:
توی این عکسی که از زیر نون هاست کاملا معلومه که توش پوکه (البته زیرش انقدر رنگش تیره نبود نمیدونم چرا توی عکس اینجوری شده {2 (26)})

149215 149216

اینم آماده شده ی نونها که الان گذاشتم توی یخچال تا فردا حلوا درست کنم و توشون رو پر کنم {2 (6)}

149217 149218

Tara8930
2013-08-06, 06:53 PM
نان خامه ای(از خانم کاوه )
آرد ............................ 250 گرم
تخم مرغ ................... 7 عدد
کره ..........................100 گرم
آب ...........................400 ميلي ليتر
B.P .........................یک چهارم ق چایخوری
وانیل ........................ 1/8 ق چ 
شكر.......................... يك ق چ 
طرز تهیه:
آب و کره نرم و شكر رادر قابلمه روی حرارت گذاشته تا كره اب شود و اب چند جوش ريز بزند آردو يكمرتبه بريزين و سريع هم بزنين تا از ديواره ظرف جداشده وخمیر کمی پخته شود .
بعد کنار می گذاریم تا ولرم شود . تخم مرغ ها و وانیل را کمی با همزن هم زده در حد مخلوط شدن. بعد خمیر ولرم رو به خنکی رادر کاسه همزن با سر خمیرگیر می ریزیم. تخم مرغ ها و وانیل را کم کم در خمير ميريزيم و هم ميزنيم تا مواد كش دار و براق شودو در اخر بيكينگ پودر را اضافه ميكنيم . سپس مواد را داخل قيف با ماسوره شكوفه ريخته و روي سيني فر كه كمي چرب شده به شكل گل ماسوره بزنيد و در فر با دماي 200 درجه به مدت نيم ساعت قرار دهيد و پس از پخته شدن ته نونارو با سيخ چوبي سوراخ كنيد كه حرارت انها خارج شده و نونها خمير نشوند و بعد از خنك شدن  با خامه پر كنيد. من با نصف دستور درست كردم . 

atosa421
2013-08-23, 11:18 PM
نان خامه یی

مواد لازم:

۱۵۰گرم آرد ،
۱۵۰ گرم کره ،
۲ قاشق چای خوری شکر، ۴
عدد تخم مرغ

طرز تهيه:
کره، آب و شکر را در یک قابلمه گرم می‌کنیم.

زمانی‌ که شروع به جوشیدن کرد آرد را در یک مرحله به مایع اضافه می‌کنیم و با همزن دستی‌ سریع هم می‌زنیم تا زمانی‌ که خمیر از ظرف جدا شود.

خمیر را کنار می‌گذاریم تا سرد شود سپس تخم مرغ‌ها را یکی‌ یکی‌ به خمیر سرد شده اضافه می‌کنیم و بعد از اضافه کردن هر تخم مرغ خمیر را خوب هم می‌زنیم تا به خورد خمیر رود.

در این مرحله خمیر نباید زیاد رقیق شود. خمیر را در یک قیف ریخته روی سینی فرر کاغذ روغنی پهن می‌کنیم و خمیر را به مقادیر کم و با فاصله روی کاغذ می‌ریزیم.

سپس سینی را در طبقه وسط فرر در دمای ۲۲۰ درجه سانتیگرد به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه میپزیم.
نکته مهم اینکه درصورتیکه در فرر را زودتر از ۲۰ دقیقه باز کنید پف نان‌ها میخوابد.

من با نصف این مقدار درست کردم که برای ۱۰ عدد نان خامه یی کافی‌ بود .

برای خامه داخل نان‌ها هم از خامه فرم گرفته شیرین شده استفاده کردم که با استفاده از قیف داخل نان‌ها را پر کردم.

من با نصف این دستو درست کردم خیلی خمیر شل بود واصلا شکل جالبی نداشت بعد از پخت مقداری وسطش خام بودنمیدونم اشکالم کجا بود

مادر متین
2013-09-01, 05:54 PM
اینم نان خامه ای های خوشمزه من.. البته یکم بخاطر اینکه داخلش پر خامه شده از خوردنش دچار عذاب وجدان شدید شدم . راستی بچه ها شما تا حالا نان خامه ای را با مخلوط کرم پاتیسیر و خامه امتحان کردید ؟ خوب میشه من دفعه دیگه بجای خامه از آن استفاده کنم ؟

tahmin
2013-09-09, 01:46 AM
{53}{53}{53}

zahra_a
2013-09-16, 05:11 PM
نان خامه ایی اینبار با دستور خانم کاوه که تارا جون نوشته بودن {2 (6)}

163520 163521

زهرا23
2013-10-04, 12:50 PM
نون خامه ای من با دستور hsnichef عزیز در صفحه 3

saharr
2013-10-12, 02:00 PM
نان خامه ای با دستور خانم کاوه

*maria*
2013-10-28, 03:19 PM
نان خامه ای با دستور خوبی که *Helena* جون گذاشته بودن خیلی دستور خوب و راحتی بود فقط من توی خمیر نونش یه کوچولو آب و کم کردم و به جاش گلاب ریختم.
نصف مواد رو با یک قاشق چایخوری عسل درست کردم که رنگش تیره تر شد و بقیه رو بدون عسل هر دو عالی بود. ممنون هلنا جون.

مامان <باران>
2013-11-05, 06:17 PM
نان خامه ایی با دستور سپیده(آشپزخانه سپید)
دفعه اولم بود درست میکردم..خیلی راحت بود حسابی هم داخلش پوک دراومده

baran78
2013-12-31, 07:46 PM
فيلم آموزشي تهیه نـــــــــان خامه اي{53}

براي ديدن فيلم آموزشي اينجـــــا (http://www.aparat.com/v/yZ7p4)كليك كنيد.

Homa2
2014-01-09, 07:40 PM
من با نصف این دستو درست کردم خیلی خمیر شل بود واصلا شکل جالبی نداشت بعد از پخت مقداری وسطش خام بودنمیدونم اشکالم کجا بود
اندازه تخم مرغها خیلی مهمه اگر خیلی بزرگ باشن خمیر شل میشه. به نظر میاد میزان مایعات اگر در خمیر زیادتر از حد باشه خمیرتون شلتر میشه و تو فر نمیپزه.
پیشنهاد من:میتونید 1/4 پیمانه آب رو حذف کنید یا اینکه تخم مرغها با اندازه متوسط رو کم کم به خورد خمیر بدین اگر خمیر غلظتش اندازه بود دیگه تخم مرغ اضافه نکنید.

raha7643
2014-01-15, 11:56 PM
بالاخره بعد از 4دفعه که خرابش کردم {20}درست شد :11:دفعه قبلش دیشب بود که توی عکس اخر میبینین چقدر فرق کرده با دستور خانم طووسیان بعلاوه 1/4 ق چ بکینگ پودر(با تشکر {thankyouyellow}ازمهرانه عزیز که دستورشو گذاشته بودن:11:) البته همزنم سر تخم مرغ اولی خراب شد{20}
این ماسوره وقیف که امادست
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199395&stc=1&d=1389816175
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199396&stc=1&d=1389816276
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199397&stc=1&d=1389816276
مواد دستور
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199398&stc=1&d=1389816276
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199399&stc=1&d=1389816643
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199400&stc=1&d=1389816643
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199401&stc=1&d=1389816643

دوبار ارد رو الک کردم
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199402&stc=1&d=1389816643
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199403&stc=1&d=1389816643
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199404&stc=1&d=1389816643
فر روشن 200درجه
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199407&stc=1&d=1389816948
قالب رو با روغن جامد چرب کردم
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199408&stc=1&d=1389816948
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199409&stc=1&d=1389816948
اب+روغن جامد+به جای شکر 1ق چ عسل+ کمی نمک
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199410&stc=1&d=1389816948
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199411&stc=1&d=1389816948

raha7643
2014-01-16, 12:35 AM
در حال جوش
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199460&stc=1&d=1389820482
سریع ارد اضافه کردم
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199413&stc=1&d=1389817080
1دقیقه بعد
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199461&stc=1&d=1389820740
در حال سرد شدن فقط 5مین درحدی بود که هنوز دستم میسوخت یه کم
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199415&stc=1&d=1389817080
تخم مرغ اول رو اضافه کردم
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199416&stc=1&d=1389817080
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199424&stc=1&d=1389818049
بعد از 3دقیقه بعدش که خراب شد از تخم مرغ دوم به بعد با دست هر کدوم دقیقا 4 دقیقه ورز دادم خیلی چسبندست:42:
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199426&stc=1&d=1389818049
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199427&stc=1&d=1389818049
تخم مرغ اخر+بکینگ پودر+وانیل
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199428&stc=1&d=1389818298
بعد از4دقیفه نفس گیر{2 (14)}
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199430&stc=1&d=1389818298
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199429&stc=1&d=1389818298
بالاخره رفت تو فر200درجه 30 دقیقه اول گذاشتم راستی یه کاسه ابم تو فر گذاشتم محض احتیاط نمیدونم تاثیر داشته یا خودش خوب بوده و پف کرده

http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199440&stc=1&d=1389818585
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199431&stc=1&d=1389818298
بعد از گذشت....
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199432&stc=1&d=1389818298

raha7643
2014-01-16, 12:39 AM
من جیغغغغغغغغغغغغغغغ{47b20s0}{3 (52)}{bliss}
بالاخره تونستم با پشتکار فراوان
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199433&stc=1&d=1389818298
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199439&stc=1&d=1389818585
بعد 10 دقیقه هم با این درجه گذاشتم کامل بپزه
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199442&stc=1&d=1389818585
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199441&stc=1&d=1389818585
اماده شده تا گرم بود سوراخش کردم خامه نداشتم گذاشتم یخچال فردا پرش کنم
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199443&stc=1&d=1389818585
نکته: فقط یادم رفت نوک نونها را بخوابونم سوخت شما یادتون نره
{68}
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199444&stc=1&d=1389818585
فرق دیشب با امشب{4}
http://roozmenu.com/attachment.php?attachmentid=199458&stc=1&d=1389820052

zeinab.s
2014-01-16, 06:41 PM
سیلام سیلام!!!{103}
اینم نون خامه ای های بسیور بسیور خوشمزه من با دستور هانی شف عزیز.
تا وقتی که سری دوم نون هامو که توی فر در حال پختن بود به همسری نشون ندادم باور نکرد که از بیرون نخریدم!! {3 (4)}{3 (52)}

zahori
2014-01-24, 01:57 PM
نون خامه ای خوشمزه با دستور خانم کاوه{4}

zahra_86
2014-01-31, 07:11 PM
{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}

maryam joon19
2014-02-01, 06:45 PM
نون خامه ای که شکر خامش کم بود
بااینکه طبق دمای دستور فر رو تنظیم کردم. کمی تهش سوخت
بفرمایید{53}

Simin1
2014-02-01, 08:22 PM
می بینم که بازار نون خامه ای پزون داغه داغه{69}
نان خامه ای (http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=482626&postcount=48)( همون نارنجک خودمون{4}) با دستور بسیاررررررررررررررررررررر ررر عالیه هلنا جون
خیلی عالی شد،خیلیییییییییییی{2 (5)}

talaye
2014-02-12, 08:53 PM
سلام مهرانه جون.ببخشین که همش میام سراغ شما ومزاحمتون میشم.من الان مواد نون خامه ای رو درست کردم و10دقیقه از گذاشتن داخل فر میگذره اما هیچ اتفاقی فعلا نیوفتاده.واسم دعا کنین که خوب از آب در بیاد.من توو بخش شیرینی لطیفه چندتا سوال پرسیدم که فعلا کسی جوابمو نداده.ممنون میشم که به سوالاتم پاسخ بدین.بازهم معذرت میخوام{2 (4)}{2 (5)}{2 (6)}

Homa2
2014-02-19, 11:31 PM
من اخیرا با این دستور نون خامه ای درست میکنم و داخلش هم پوک و خوب میشه.....درست کردنش آسونه و نکته مهم در این شیرینی اینه که اندازه تخم مرغها دقیق رعایت بشه.

1/2 پیمانه آب
1/2 پیمانه شیر
113 گرم کره
سر قاشق چایخوری نمک
2 ق چایخوری شکر
1 پیمانه آرد(150 گرم)
5 عدد تخم مرغ (وزن تخم مرغها روی هم 250 گرم بشه)
کمی وانیل
خامه فرم گرفته برای داخل نون خامه ای به اندازه لازم

فر را با حرارت 450 درجه فارنهایت (230 درجه سانتیگراد)گرم کنید. شیر و آب و نمک و کره و شکر را در قابلمه ریخته و روی گاز بگذارید تا چند ثانیه بجوشد. بعد شعله را خاموش کنید و آرد را یکجا اضافه کنید دوباره روی گاز گذاشته و یک دقیقه هم بزنید تا کمی مواد خودش رو بگیره.بیشتر از 1 دقیقه نشه چون آبش نباید زیادی تبخیر بشه.
مواد را در ظرفی ریخته (به مدت 15 دقیقه بمونه) تا اینکه ولرم بشه.تخم مرغها را همراه وانیل در ظرف جداگانه کمی با چنگال بزنید و بعد به مواد نون خامه ای کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا به خورد مایه رود.روی سینی کاغذ روغنی انداخته و مواد را با قاشق یا قیف روی سینی قرار بدین. ابتدا با حرارت 230 درجه به مدت 5 دقیقه و بعد دما رو پایین بیارید با حرارت 175 به مدت 25 دقیقه تا نون خامه ای ها بپزن. بعد از خنک شدن کامل اونها رو با خامه یا مخلوط خامه و کرم پاتیسیر پر کنید.

Royaash
2014-02-21, 04:52 PM
من هم امروز درست کردم با دستور هلنا جون و مهرانه جون تقریبا شبیه هم بود ولی هر دو را با دقت
خواندم ولی دفعه بعد حتما شربت هم می ریزم که طلایی تر بشه فقط یه کم کوچولو گرفتم که اون هم بنظرم خوب بود چون اندازه یه لقمه شده بود. مرسی از همه دوستانی که زحمت کشیدند و دستوراشون را گذاشته بودند.

baran78
2014-02-21, 05:53 PM
نان خامه اي عالي

با دستور خوشمزه هما جان... يعني به واقع پوك ترين و عالي ترين نون خامه اي عمرم بود..{2 (5)}

چون درجه فر من تنظيم نيست توي ماكرو پختم... خامه اونو هم نسكافه اي كردم... خامه رو زدم تا فرم گرفت بعدش بهش نسكافه دم كشيده غليظ اضافه كردم.. خيلي باهاش همخوني داشت..

207566

قبل از پر كردن خامه

207567 207568

بعد از پر كردن خامه

207569 207570

............

در مورد نحوه پخت نان خامه اي در ماكرو:

سه پايه كوتاه رو گذاشتم توي دستگاه ... با دكمه كانوكشن اول با 220 درجه پيش گرمايش دادم... بوق كه خورد سيني رو روي سه پايه كوتاه گذاشتم و با همون 220 درجه بمدت 5 دقيقه ... وقتي اين زمان تموم شد بلافاصله 25 دقيقه با دماي 160 درجه گذاشتم... (هميشه دماي فرهاي گازي بايد كمتر باشه.. ماكرو هم مثل فر گازيه)... در اين فاصله اصلا در ماكرو رو باز نكردم... بعد از تموم شدن زمان هم تندي زيرش رو با خلال دندون سوراخ كردم و گذاشتم روي توري ( من روي سه پايه بلند ماكرو گذاشتم) سرد شدن ...

mamane Arta
2014-02-26, 08:43 PM
بابا استعداد من داره فوران میکنه{4}.......نان خامه ایی !!!واسه بار اول راضی بودم.با دستور خوب هما جان پختم{clap} دستت درد نکنه هما جان...........لطفاً ایرادامو بگین

209062

Homa2
2014-02-26, 11:25 PM
دوست خوبم ممنون که دستور رو امتحان کردین و نوش جونتون..برای بار اول خیلی خوبه...به نظر میاد که از گریل استفاده کرده باشید که در مورد این شیرینی لازم نیست چون باعث زیادی برشته شدنش میشه.

baran78
2014-02-27, 01:35 PM
نون خامه اي با دستور هما جون ... و پر شده با رسپي كرم خوشمزه هما جونم (http://www.roozmenu.com/showthread.php?p=742875#post742875) {2 (6)}

با يك دوم مواد درست كردم ... اين بار با ماسوره كوچيك ريختم... 18 عدد شد و از اندازه اش فوق العاده راضي بودم...

قبل از پخت

209123

بعد از پخت

209124

بعد از سوراخ كردن و گذاشتن براي سرد شدن

209125

آماده شده:

209126 209127

baran78
2014-02-28, 04:58 PM
باران جونم وزن تخم مرغ ها رو بدون پوست 250 گرم در نظر گرفتی؟؟؟

پريسا جونم چون با نصف مواد درست كردم وزن تخم مرغ هاي بدون پوست من دقيقا 125 گرم بود...

3 تا تخم مرغ كوچك شكستم... شد 135 گرم... كه اضافيش رو ريختم دور. {2 (6)}

Simin1
2014-03-18, 12:48 AM
به بههههههه{2 (19)}
نان خامه ای (http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=482626&postcount=48) با دستور هلنای عزیز

زهره87
2014-03-27, 05:47 PM
{102} من ديكه ناااميد شدم ...................بعضى اوقات نمى شود كه نمى شود هر جقدم سعى كنى بى فايدست من ديروز تصميم كرفتم بعد از جند سالى كه تو درس كردن نون خامه اى شكست خوردم ..........و تصميم كرفته بودم ديكه نرم سراغش.............اما با ديدن كامنت هاى قشنك بروبج و عكسهاى بينظير باز وسوسه شدم .........ديشب دس به كار شدم ..... اما جى بكم كه ناكفتنم ..................{2 (14)}.............بار اول كه درس كردم اصن بف نكرد وتوش كلا خميرى بود ............ريختم دور و بلافاصله و بدون هيج مكثى دوباره شرو كردم تا شايد موفق شم ............اما جى بكم باز هم شكست {20}.............دفه ى دوم بهتر بود ينى يه ذره بف كرده بود اما توش باز خميرى بود{2 (8)}...................نميدونم جرا من ريز به ريز تمام نكته به نكته رو رعايت كردم .....................................يكى منو راهنمايى كنه هر جند ميدونم باز .......{20}................با دستور خانوم طاووسيان عزيزم درس كردم ميدونم ايشون دستوراشون واقعن بينظيره و كلن بدون هيج عيب و نقص اما قلق كارو من بلد نيسم ........................{2 (14)}

baran78
2014-03-27, 07:10 PM
هما جونم يه سوال دارم نون خامه اى با دستور شما تخم مرغا رو با همزن بايد به خورد خمير بديم يا بادست ورز بديم ؟

من با دستور خوبشون 2 بار نون خامه اي درست كردم ... هر 2 بار هم تخم مرغ ها رو با قاشق بخورد مواد دادم... با دست هم ميشه ... ولي يكم چسبنده است. {2 (6)}

baran78
2014-03-27, 07:51 PM
بارون جونم ميشه با همزن اين كار و كرد ؟بعد قلق خاصى داره ؟اخه من كلى با اين نون خامه اى مشكل دارم {20} نون خامه اى من جرا وسطش بر خميره ؟بعد بافت اين نون وقتى از فر در مياد بايد ترد باشه يا نرم ؟

عزيزم من با بقيه دستورها درست نكردم... قلق نون خامه اي وزن دقيق و حرارت زياده... با دستوري كه هما جون گذاشته درست بكن... درجه حرارت و وزن ها رو دقيق رعايت كن... مطمئن باش خوب ميشه...

با همزن اگه هم بزني ميترسم همزنت بسوزه... خوب حالت خمير داره... مگه اينكه اولش فاتحه همزنت رو بخوني... هيچ كاري نداره... يكم يكم تخم مرغ كمي هم زده شده رو اضافه بكن و با قاشق هم بزن تا بخورد موادت بره... دقيقا مثل باميه (شيريني باميه ماه رمضان) {2 (5)}

Homa2
2014-03-27, 07:53 PM
هما جونم يه سوال دارم نون خامه اى با دستور شما تخم مرغا رو با همزن بايد به خورد خمير بديم يا بادست ورز بديم ؟
زهره جون همونطور که باران عزیز گفتن هم با قاشق میشه هم زد هم اینکه با همزن دور کند (مخصوصا همزن خمیر زنی که شبیهه سیم پیچ خورده است).مهم اینه که تخم مرغها به خورد خمیر بره هر طور که راحتتر هستین به همون شکل مخلوط کنید.

فقط یه نکته رو بگم که اگر همزن قوی و از اون مدل آشپزخونه دارین با همزن هم بزنید اما این همزن دستی های کوچک معمولا قدرت ندارند به قول باران جون فاتحه اش ....پس از همزن خمیر زنی بزرگ آشپزخونه فقط استفاده کنید.

Homa2
2014-03-27, 08:10 PM
مـــــــــــــــرسى از هر دو بزركوار ...{2 (6)}{2 (6)}........فقط ميشه بكين اين نون خامه اى وقتى از فر بيرون مياد بافتش ترد يا بايد نرم باشه ؟بعد اينكه سايزش جقدى باشه بهتره .....و از جه ماسوره اى ؟ينى روش خاصى نداره ريختنش از قيف من واقعا موندم كه جرا نوناى من خميري ميشه

خواهش میکنم زهره جون ...بله باید کاملا ترد و پوک باشه. یه دونه اش رو باز کنید اگر خمیری بود دوباره حدود 5 دقیقه بیشتر داخل فر بمونه.
سایز گردو با کمی بزرگتر مناسبه.هر چی بزرگتر باشه خوردنش سختتره و باید بیشتر هم توی فر بمونه.با ماسوره دهانه بزرگ و اگر ماسوره در دسترس نیست بدون ماسوره هم مشکلی نیست.سر قیف رو با قیچی برش بزنید و مواد رو روی سینی بریزین و یا حتی با دو تا قاشق چایخوری هم میشه گذاشت.

زهره87
2014-03-27, 09:09 PM
من اخیرا با این دستور نون خامه ای درست میکنم و داخلش هم پوک و خوب میشه.....درست کردنش آسونه و نکته مهم در این شیرینی اینه که اندازه تخم مرغها دقیق رعایت بشه.

1/2 پیمانه آب
1/2 پیمانه شیر
113 گرم کره
سر قاشق چایخوری نمک
2 ق چایخوری شکر
1 پیمانه آرد(150 گرم)
5 عدد تخم مرغ (وزن تخم مرغها روی هم 250 گرم بشه)
کمی وانیل
خامه فرم گرفته برای داخل نون خامه ای به اندازه لازم

فر را با حرارت 450 درجه فارنهایت (230 درجه سانتیگراد)گرم کنید. شیر و آب و نمک و کره و شکر را در قابلمه ریخته و روی گاز بگذارید تا چند ثانیه بجوشد. بعد شعله را خاموش کنید و آرد را یکجا اضافه کنید دوباره روی گاز گذاشته و یک دقیقه هم بزنید تا کمی مواد خودش رو بگیره.بیشتر از 1 دقیقه نشه چون آبش نباید زیادی تبخیر بشه.
مواد را در ظرفی ریخته (به مدت 15 دقیقه بمونه) تا اینکه ولرم بشه.تخم مرغها را همراه وانیل در ظرف جداگانه کمی با چنگال بزنید و بعد به مواد نون خامه ای کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا به خورد مایه رود.روی سینی کاغذ روغنی انداخته و مواد را با قاشق یا قیف روی سینی قرار بدین. ابتدا با حرارت 230 درجه به مدت 5 دقیقه و بعد دما رو پایین بیارید با حرارت 175 به مدت 25 دقیقه تا نون خامه ای ها بپزن. بعد از خنک شدن کامل اونها رو با خامه یا مخلوط خامه و کرم پاتیسیر پر کنید.
:42: بازم سوال .......
فقط ميخواستم بكم وزن تخم مرغى كه كفتين بدون بوست يا با بوست بشه 250..........شرمنده كلى سوال اندر سوال شد ..

baran78
2014-03-27, 09:12 PM
:42: بازم سوال .......
فقط ميخواستم بكم وزن تخم مرغى كه كفتين بدون بوست يا با بوست بشه 250..........شرمنده كلى سوال اندر سوال شد ..

عزيزم تخم مرغ بدون پوست.

اول بشكن و بعد وزن كن {53}

زهره87
2014-03-31, 04:05 PM
{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}
نون خامه اى موفق مندانه من {21}
مرسى از باران و هماى عزيزم كه با صبر و حوصله ى فراوان راهنمايي كردن...................{2 (5)}{2 (5)}

Simin1
2014-04-04, 01:55 PM
مجددا با دستور هلنای عزیز

samir550
2014-04-07, 08:38 PM
نون خامه ای من با دستور خانم طوسیان خیلی راحت و خیلی خوشمزه{2 (6)}

Homa2
2014-04-08, 04:24 PM
نون خامه ای دستپخت دوست عزیز....ایشون بعد از درست کردنش مقداری رو فریز میکنند و به گفته خودشون کیفیتش تغییر نکرده بود.http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=740936&postcount=83

هنرمند
2014-04-09, 07:34 AM
این هم از نون خامه ای های امسالم که درست کردم و یک جعبه شیک پیدا کردم و توش چیدم و برای خواهرم بردم نون خامه ای ها رو از وسط برش دادم و خامه رو با قاشق چای خوری گذاشتم حوصله قیف رو نداشتم من این دستور رو از سایت هانی عزیز گرفتم

سوفیا110
2014-04-14, 04:03 PM
این هم نون خامه ای های من که برای اولین بار از روی دستور shirin2 درست کردم خیلی خوب پف کرد و کاملا پوک و توخالی شده بود ولی ته نون خامه ای هام سوخت و سیاه شد علت چیه لطفا یه نفر جواب بده اشکال از دما بوده یا نه ؟ 220 درجه خیلی زیاد نیست؟

Homa2
2014-04-14, 04:31 PM
این هم نون خامه ای های من که برای اولین بار از روی دستور shirin2 درست کردم خیلی خوب پف کرد و کاملا پوک و توخالی شده بود ولی ته نون خامه ای هام سوخت و سیاه شد علت چیه لطفا یه نفر جواب بده اشکال از دما بوده یا نه ؟ 220 درجه خیلی زیاد نیست؟
خیلی عالی شده {53}
بله عزیزم دمای زیاد ته شیرینی رو تیره میکنه .معمولا اینطوریه که اول دما روبه مدت 5 دقیقه حدود 220 یا230 میذارند تا شیرینی پف کنه. بعداز اون به حدود 175 کاهش میدن تا شیرینی کامل بپزه و طلایی رنگ بشه.

setareh69
2014-04-15, 06:04 PM
دوستان نان خامه ای های من روشون طلایی نمی شه و برای اینکار مجبورم شعله بالا رو روشن کنم. علت چیه؟

Homa2
2014-04-15, 10:01 PM
دوستان نان خامه ای های من روشون طلایی نمی شه و برای اینکار مجبورم شعله بالا رو روشن کنم. علت چیه؟

عزیزم اضافه کردن کمی شکر به خمیر باعث طلایی شدنش میشه. همینطور کمی شیره یا عسل هم رنگ رو تیره میکنه علاوه بر این باید نون خامه ای در دمای مناسب بپزه{53}

atosa421
2014-04-25, 05:00 PM
اخر من با کلی دست گل به اب دادن موفق شدم

mbanoo
2014-05-06, 02:57 PM
دوست جونا منم از اینا درست کردم و در عین ناباوری خودم عالی عالی عالی {1}

mbanoo
2014-05-17, 12:06 PM
:3: باز هم از اینا . ذوق زده ام دیگه {1} البته اینبار به مواد کمی شکر هم زدم

baran78
2014-05-30, 10:43 PM
نون خامه اي با دستور عالي هما جان (http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=740936&postcount=83) و كرم بسي خوشمزه هما جان (http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=741949&postcount=1) {2 (5)}

همسر من نون خامه اي رو كوچيك دوست داره براي همين با ماسوره كوچيك خمير رو ماسوره ميزنم... {2 (6)}

228954 228955

228956 228957

somi joon
2014-06-03, 01:14 AM
نون خامه ای (http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=609854&postcount=63)
با نصف دستور{4}

مامان عاشق
2014-06-03, 08:30 AM
میشه بجای روغن جامد یا کره از روغن قنادی استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خواهش میکنم خیلی عجله ای است

آیدا2
2014-06-08, 01:08 PM
نان خامه ای بسیار خوشمزه

www11
2014-06-29, 06:26 PM
سلام اینم نان خامه ای من عالی بود ممنون عزیزان{2 (30)}{2 (6)}

آیدا2
2014-08-24, 10:50 PM
باز هم نون خامه ای خوشمزه

Soli
2014-09-01, 05:01 PM
من دوسال پیش یه بار نون خامه ای درست کردم خراب شد ترسیدم دوباره امتحان کنم حالا با دستور هلنای عزیزم ونصف مواد امتحان کردم که خیلیییی راضی بودم من از یه قاشق چایخوری عسل ویه کوچولو بیکینگ پودر هم استفاده کردم
http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=482626&postcount=48

gisoo2
2014-09-18, 07:41 PM
نون خامه ای با دستور خانم طوروسیان عزیز

گیتار
2014-09-18, 10:40 PM
من دوسال پیش یه بار نون خامه ای درست کردم خراب شد ترسیدم دوباره امتحان کنم حالا با دستور هلنای عزیزم ونصف مواد امتحان کردم که خیلیییی راضی بودم من از یه قاشق چایخوری عسل ویه کوچولو بیکینگ پودر هم استفاده کردم
http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=482626&postcount=48

سولماز جون نون خامه ای ت عالی و خشگل شده{2 (30)}
میشه عکس ماسوره ای که استفاده کردی بزاری؟
{53}{53}

بوژنه
2014-09-25, 08:15 PM
نون خامه ای
برای اولین بار با دستور Homa2

بوژنه
2014-09-29, 07:45 PM
باز هم نان خامه ای

Soli
2014-10-09, 07:58 AM
[QUOTE=گیتار;776457]سولماز جون نون خامه ای ت عالی و خشگل شده{2 (30)}
میشه عکس ماسوره ای که استفاده کردی بزاری؟
{53}{53}QUOTE]
سلام عزیزم ببخشید دیر شد ماسورم ستاره ای بزرگ با سر بسته بود در اولین فرصت عکسشو برات میذارم

Nika61
2014-10-10, 10:53 PM
{2 (30)}{2 (30)}{2 (6)}

setareh69
2014-12-04, 11:58 AM
بسیار خوشمزه با کرم مخصوص نون خامه ای که هماجون یاد دادن {2 (6)}

spring daughter
2014-12-10, 09:29 AM
نون خامه ای با دستور خانم خورسند عزیز

zahra_86
2014-12-19, 10:02 PM
{2 (5)}{2 (30)}{2 (30)}

zahra_86
2014-12-20, 09:51 AM
میشه یه خانوم عزیز به من بگه چرا پف نون خامه ای بعد از این که از فر در میاریم میخوابه؟6 ,7 از نون خامه ای های من این طوری شده بود.البته اینم بگم.زمانی که برای فر میذارم که گرم بشه شاید 10 دقیقه باشه.
اون نون سمت چپی بادش خوابیده.

مهرانه
2014-12-20, 10:51 AM
میشه یه خانوم عزیز به من بگه چرا پف نون خامه ای بعد از این که از فر در میاریم میخوابه؟6 ,7 از نون خامه ای های من این طوری شده بود.البته اینم بگم.زمانی که برای فر میذارم که گرم بشه شاید 10 دقیقه باشه.
اون نون سمت چپی بادش خوابیده.

ممکنه بخاطر دمای فرت باشه چون فرهای ایرانی یک سمتش حرارتش کمتره نان خامه ای که سمتی هست که حرارتش کمه ممکنه مشکل از این باشه . {1}

sevda2013
2014-12-30, 10:42 PM
نون خامه ای خوشگل و خوشمزه من. {2 (30)}
259022

mary3
2015-01-02, 07:36 PM
{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}

sevda2013
2015-01-08, 02:55 PM
دوباره نون خامه ای با دستور صفحه اول شیرین خانوم
ولی نمی دونم چرا دفعه قبل بهتر پف کرد و خشک شد و طلایی
ولی این بار زیرش یکم تیره شد می دونم مشکل از درجه حرارت {2 (14)}
ولی مثل قبل خوشمزه بود :11:
259863

sahar70
2015-01-11, 03:25 PM
سلام. دوستان من این شیرینی رو درست کردم با دستوری که سیمین جون گذاشته بودن. همه چیش خوب بود خیلیم خوشمزه. ولی خیلییییییییی لطیف بود{2 (14)} اونایی که از بیرون میخریم یکم ترد تره. این خیلی نرم و نازک بود:10:
میشه بگبن کدوم دستور کمی تردترش میکنه؟ ممنون.
روشم دیگه بیشتر از این طلایی نشد. مال بیرون خیلی به قهوه ای میزنه و ترد تره. داخل موادم عسل استفاده کردم

sevda2013
2015-01-28, 10:52 PM
بازم نون خامه ای {53}
261447

sevda2013
2015-01-28, 10:54 PM
{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}

نون خامه ای تون خیلی خوشگل شده میشه بگید از کدوم دستور استفاده کردید؟ {53}

زهره87
2015-01-29, 01:48 PM
نون خامه اى خوشمزه با دستور خانم خرسند
مواد لازم :
50 g كره 200 ميلى اب ...يك دوم ق ج شكر .......4 عدد تخم مرغ ......123g ارد ...

طرز تهيه :
اب +شكر +كره ميريزيم تو شير جوش ميزاريم رو اجاق يه دوتا جوش كه زد ارد رو يه جا ميريزيم تو و هم ميزنيم ارد مث حلوا جم ميشه تو قالبمه داغ ميزنيم يكم و ميزاريمش تو يه ظرف ديكه تا خنك شه تخم مرغا رو با همزن دستى هم بزنين و يواش يواش به خورد خمير بدين با حرارت 200 درجه c به مدت نيم ساعت تو فر از قبل كرم شده ميزاريم ببزه و رنكش طلايى شه ........نوش جووووووونتون .........{2 (6)}
من به تخم مرغام يكم وانيل و يه كوجولو بودر هلم زدم ...........دوس داشتين اسانس اضافه كنين تا بوى تخم مرغ حس نشه .........دما رو هم براساس تجربه اى كه از فرتون دارين كمو زياد كنين مثلا من با 160 ميبزم و اين دما خوبه اكه بزارم 200 تو 5 دقيقه ى اول ميسوزه ........

15690
2015-01-30, 08:19 PM
چند روز پیش نون خامه ای پختم اما وقتی از فر درآوردمشون پف قشنگشون خوابید .قشنگ پخته بودنا اما نمیدونم چرا اینطوری شدن؟؟؟!!!دوستان میشه راهنمایی بفرمایید؟

الهام 62
2015-02-09, 08:30 AM
اساتید محترم یه سوال داشتم
من دیروز درستش کردم اول اینکه فکر می کنم خمیرم شل بود و قیف را که صاف می گرفتم ازش بیرون میومد
ولی مزش خوب دوم اینکه وسطش یه حالت خمیری داشت یعنی زمانی که می خواستم خامه را توش بریزم اول اون قسمتهایی که حالت خمیری داشت را کندم و درآوردم و بعد خامه زدم .سوم اینکه خیلی پف نکرد ولی یه جورایی تغییر شکل داد همین
ولی طعمش فوق العاده بود

setareh69
2015-02-09, 11:43 AM
اساتید محترم یه سوال داشتم
من دیروز درستش کردم اول اینکه فکر می کنم خمیرم شل بود و قیف را که صاف می گرفتم ازش بیرون میومد
ولی مزش خوب دوم اینکه وسطش یه حالت خمیری داشت یعنی زمانی که می خواستم خامه را توش بریزم اول اون قسمتهایی که حالت خمیری داشت را کندم و درآوردم و بعد خامه زدم .سوم اینکه خیلی پف نکرد ولی یه جورایی تغییر شکل داد همین
ولی طعمش فوق العاده بود

الهام جون احتمالا اشکال کارتون تخم مرغ زیادی بوده همیشه میزان تخم مرغ گفته شده در دستورها نسبی هست

الهام 62
2015-02-09, 11:45 AM
ای ول ستاره جون می دونی چیه فهمیدم اخه تخم مرغهام خیلی ریزقولی بودن من پیش خودم گفتم حالا که اینقدر اینا فینگیلن پس یکی بیشتر میزنم.شاید به قول شما مشکل از همین بوده

زهره87
2015-02-09, 01:04 PM
چند روز پیش نون خامه ای پختم اما وقتی از فر درآوردمشون پف قشنگشون خوابید .قشنگ پخته بودنا اما نمیدونم چرا اینطوری شدن؟؟؟!!!دوستان میشه راهنمایی بفرمایید؟

دوست خوبم من احساس ميكنم فرتون زيادى داغ بوده باس همين زودى رنك كرفته و بف كرده وقتى حرارت رو خاموش كردين بفش خوابيده جون هنو جا داشته ببزه ........

nosrati
2015-02-13, 12:41 AM
این نون خامه ای منه تو تجربه اولم با رسپی هانی شف عزیز خیلی خوب بود

262664

الهام 62
2015-02-15, 08:28 AM
من دوباره دیشب درستش کردم همه چیز خیلی عالی بود ولی تا زمانی که توی فر بود به محض اینکه از فر در اوردم پفش خوابید و داخلش خیلی خمیری شکل بود میشه بگید مشکل چیه
آخه خیلی دلم می خواد درستش کنم

baran78
2015-02-15, 09:51 AM
الهام جان و دوستان گل روزمنويي... نكات زير نكاتي هستش كه من درمورد نون خامه اي از سايت خودمون و هنر آشپزي جمع كردم... فكر مي كنم يك جا نوشتنش براتون مفيد باشه:{2 (6)}

نكات نون خامه اي:

نان ها پف کافي نداشته و داخل آن خميري است .علت اين حالت را مي توان در کم بودن تخم مرغ و همچنين داغ بودن بيش از حد فر و يا باز کردن در فر ، زودتر از معمول و کوتاه بودن زمان پخت جست وجو کرد. اين نان «کم پُف» است.
نکته : دقت داشته باشيد اگر از فرهاي گازي براي تهيه نان خامه اي استفاده مي کنيد بهتر است قبل از قرار دادن سيني فر را با آب اسپري کنيد تا محيط داخل فر کاملا مرطوب شده و بخار ناشي از اين کار کمک مي کند، تا نان ها به راحتي پف کرده ، توخالي شود.

نکاتی که باید در مورد خمیر رعایت شود:

مواد خشک رو یکدفعه در آب و روغن در حال جوش اضافه کنی.
اگر مواد رو داخل قیف ریختی و شکل نگرفت یعنی زود از روی حرارت برداشتی و آبش تبخیر نشده. و اگه خیلی هم سفت بشه نانها پف نمیکنه.
فر باید کاملا داغ باشه بعد نانها رو داخلش بذاری و بهیچ وجه هم در فر رو تا پایان پخت باز نکن.
ابتدا 15 دقیقه در طبقه وسط با حرارت 450 درجه فارنهایت و سپس بدون اینکه در رو باز کنی درجه رو به 350 برسون و 25 دقیقه هم با این حرارت بپز تا نانها طلایی بشه و پف کنه.

نکته: اگه بعد از خارج کردن نانها اونها رو برش زدی و دیدی مغزش نپخته (البته با این روش حتما میپزه) نانها رو نصف کن و در بالاترین طبقه فر قرار بده تا بپزه.

چند تا راهنمایی در مورد نون خامه ای:

- فر باید حتما داغ باشه
- همزن اصلا لازم نیست
- بهتره با قاشق چوبی مواد رو هم بزنید
- به نسبت هر نصف لیوان آرد 2 تا تخم مرغ متوسط، 1 سفیده تخم مرغ، 1 استکان آب و 2 قاشق غذاخوری کره جامد یا مارگارین لازمه
- خمیر وقتی یه کم داغیش افتاد بریزید تو قیف یا پلاستیک ضخیم و شبیه این تصویر 2 تا و نصفی دایره برای هر نون خامه ای از قیف خالی کنید.
- 10-15 دقیقه اول در فر باز نشه
- از فر که در آوردین با فاصله بچینید روی توری و چند دقیقه بعد دوباره در فر خاموش 3-4 دقیقه قرار بدین

میخواستم بدونم چرا وقتی نون خامهای درست میکنم با وجود اینکه تخم مرغها خیلی خوب مخلوط میکنم و زمان پخته کافی میدم توی نونها یکم حالت خمیری هست؟

مشکل شما از موقع ی که وقتی خمیر را درست کردید زود از روی گاز بر میداریدباشه
شما باید خمیر را در ظرفش به مدت پانزده دقیقه روی حرارت کم داخل ظرف مرتب هم بزنید و خمیر را چک کنید اگر مقداری کش دار باشد خمیر اماده نشده خمیر باید مثل حلوای ارد گندم موقع کندن جدا شه نه اینکه کش بیاد در این صورت دیگه داخل نان خمیر نیست و پف خوبی هم می کنه ... يا اينكه برای گرمای اولیه است که باید به فر بدهی که کم هست یا فر خوب گرم نشده..شاید هم که ارد زیاد میریزی

بعد از اين كه نان خامه اي تو از تو فر درآوري ته نانت رو يه سوراخ كوچولو كردي اين باعث ميشه بخار ناشي از داغي نان ازش خارج بشه و نان شما نرم و خمير نشه

نان خامه اي رو بعد از پخت سريع با يك سيخ چوب كبابي ياشما با يه خلال دندون تهش رو سوراخ كنيد تا بخار خارج بشه و بعد از همون نقطه مي تونيد خامه فرم گرفته رو با فشار ماسوره فرو كنيد ته نانتون تا با خامه پر بشه ته نان خامه اي حالت تردي داره و سريع با فشار ماسوره سوراخ ميشه

دماي توصيه شده براي نان خامه اي 200 درجه سانتيگراد است و حتماً بايد فرتون رو حداقل از سي دقيقه قبل روشن كنيد تا گرم بشه . ضمناً اگر يك قاشق سوپخوري شربت غليظ بعد از افزودن تخم مرغ هاتون به خمير اضافه كنين سريعتر و بهتر روش طلايي ميشه و نيازي نيست كه شيريني رو به مدت طولاني تر در فر نگهدارين تا روش طلايي بشه.

حتما نبايد همه تخم مرغ ها اضافه شود
از ظرف تفلون استفاده کن حرارت ملایم باشد زمانی ارد را اضافه کن که اب از زیر ظرف حباب داشته باشد وقتی خمیر ولرم است اولین تخم مرغ را اضافه کن و خوب هم بزن تا جذب شود وقتی خمیر مانند ماست چکیده شد دیگر تخم مرغ اضافه نکن

برای تست ميزان تخم مرغ لازم يه قاشقش رو در بشقاب بريزين بايد انعطاف داشته باشه و شکل خودش رو حفظ کنه اما حالت خميری نباشه اگر بود باز تخم مرغ اضافه ميشه.( نبايد خودشو ول کنه و شکلشو حفظ نکنه اما نبايدم مثل خمير (خميری که مثلا برای نان و شيرينی درست ميکنی) استحکام داشته باشه)

هنگام اضافه کردن تخم مرغ اول ، بايستی دمای خمير حدود 140 درجه فارنهايت باشه برای اينکه ميزان تخم مرغ لازم رو ببره چون نوشته مخلوط کردن تخم مرغ با خمير خيلی سرد مشکله و تخم مرغ زياد تر مصرف ميشه و در خمير گرم هم خمير زود شل ميشه ، خمير در حين سرد شدن با کاردک روی ميزکار زيرو رو شه چندباريا هم بخوره،آرد مصرفی يه مقداری قوی باشه (آرد همه منظوره مناسبه) در پف خمير کمک کننده است ، موقعی که روی حرارته بايد به قدر کافی آبش تبخير شه تا تخم مرغ لازم رو ببره و پف کنه ، حداقل 2 اينچ فاصله بين شيرينی ها در سينی باشه

در نان خامه ای داغ زدن خمیر یا پخت خمیر بعد از اضافه کردن ارد به اب و روغن بسیار مهم است اگر داغ زدن کافی نباشد خمیر اب دارد و با اضافه کردن تخم مرغهای داده شده در دستور خمیر شل میشود و اگر تخم مرغ را کم کنید خمیر پف نمیکند بنابراین خمیر را خوب داغ بزنید طوریکه حرارت کم و زمان داغ زدن طولانی باشد ولی دقت کنید که خمیر بیش از حد نیز داغ زده نشود زیرا روغن میافتد نکته ی بعدی زمان اضافه کردن تخم مرغها میباشد که خمیر باید ولرم باشد نه داغ ونه سرد

الهام 62
2015-02-15, 10:44 AM
دستت درد نکنه باران جان اینا رو گفتی ولی هر چی فکر می کنم می بینم حالت خمیرم دقیقا مثل زمانی بود که حلوا را گهواره ای می کنیم. در فر را اصلا باز نکردم . دمای فرم 20 دقیقه روی 205 درجه و بعد 35 دقیقا روی 155 بود(چون فرمن 200 و 150 نداره)

baran78
2015-04-10, 10:35 AM
نان خامه ای (http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=740936&postcount=83)

ممنون از هماي عزيزم براي اين دستور بي نقص..براي خامه هم خامه شيرين شده رو فرم دادم و بعد با كمي نسكافه حل شده خيلي غليظ مخلوط كردم.... واي كه خامه نسكافه اي چقدر خوشمزه است{2 (6)}

266729 266730

266731 266732

زهره87
2015-04-10, 04:22 PM
دستت درد نکنه باران جان اینا رو گفتی ولی هر چی فکر می کنم می بینم حالت خمیرم دقیقا مثل زمانی بود که حلوا را گهواره ای می کنیم. در فر را اصلا باز نکردم . دمای فرم 20 دقیقه روی 205 درجه و بعد 35 دقیقا روی 155 بود(چون فرمن 200 و 150 نداره)

الهام جون دما رو اصن بالا نبر از اول بزار رو 155 دماى بالا باعث ميشه زودى بف كنه وطلايى شه ولى به محض باز شدن در فر بفش بخوابه و توش خميرى ميشه من خيلى خيلى با نون خامه اى مشكل داشم و با دستوراى مختلفم امتحانش كردم در اخر به اين نتيجه رسيدم كه تك مشكل من تو دماى فره و همه ى دستور ها اوكى هستن خلاصه يه بار اينكارو بكن شايد مشكل توام دماى فر باشه ........

f.estejab
2015-05-16, 04:58 PM
نون خامه ایهارو با دستور هما جون درست کردم خیلی عالی بود، دستشون درد نکنه.
فقط میخواستم بدونم میشه روغن جایگزین کره کرد؟ اگر بله چقدر؟

Mahdiye*
2015-05-21, 07:34 PM
نون خامه ای (http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=482626&postcount=48)با دستور هلنا جان

13899
2015-06-10, 10:43 AM
نان خامه ایی خوشمزه:3:

دنیا
2015-06-25, 01:08 PM
نان خامه ای خوشمزه....

272309

saboor
2015-06-26, 03:42 AM
من با روش زیر این نان خامه ای رو درست کردم ... دستور از پیج "غذاهای بین الملل باسرآشپز مهوش " هست ..ازشون ممنونم

مواد لازم :
کره 50 گرم -ارد 60 گرم - مخلوط اب وگلاب روی هم 125 میلی لیتر -نمک 1/8 ق چخوری - تخم مرغ 2 عدد (100 گرم ) شکر 1/2ق چخوری
طرز تهیه -
اب ونمک وشکر وکره رو در یک ظرف استیل که سس در ان در ست می کنیم یا همون سس پن ریخته وقتی که اب به جوش اومد ارد رو یکجا در سس پن میریزیم ومرتب بهم می زنیم تا مواد پخته شده واز ظرف جدا شود وسپس از روی حرارت برداشته کنار می گذاریم تا سرد شود باید حتما خنک شود اگر گرم باشد وتخم مرغ رو اضافه کنیم تخم مرغ پخته میشود ونون خامه ای پف لازم رو نخواهد کردبعد از سرد شدن دونه دونه تخم مرغها رو اضافه می کنیم تا تخم مرغ اول خوب با مواد مخلوط نشده دومی رو اضافه نمی کنیم وقتی تخم مرغ دوم رو اضافه کردیم خوب مواد رو میکس می کنیم تا خمیر صاف وبراقی داشته باشیم سپس با دوتا ق چخوری خمیررو درسینی می گذاریم از قیف با ماسوره ی ساده یا شکو فه هم می توانیم استفاده سپس کمی اب روی خمیر اسپری می کنیم ودرفر از قبل داغ شده با دمای 200 درجه به مدت 10 تا 15 دقیقه قرار می دهیم تا خمیر پف لازم رو انجام بده وبعداز ان دمای فررو پایین اورده که به درجه 175 درجه برسه وبا این دما 20 تا 25 دقیقه به پخت ادامه میدهیم وبعد از اینکه نون کاملا پف کرد وپخت در فر رو برای 5 دقیقه باز می گذاریم تا نونها خشک شوند سپس از فر خارج کرده وبعد از اینکه سرد وخنک شدن ته انها رو سوراخ کرده وبا خامه شانتلی بوسیله قیف پر می کنیم یا از وسط به دو قسمت تقسیم کرده وبا خامه وانواع توت ها ومیوه ها انرا پر کرده ونیمه دیگررو روی ان گذاشته ودر اخر روی نون خامه ای پودر قند پاشیده وسرو می کنیم با این مقدار مواد تقریبا 20 تا نون خامه ای خواهیم داشت واگر مینی درست کنیم 25 عدد خواهیم داشت

تجربیات من .....
به جای شکر دو قاشق شهد ریختم
حدود 10دقیقه رو حرارت کم خمیرو پختم
بعدش گذاشتم ککککاملا خمیر خنک بشه ... حتی یک ربع هم تو یخچال گذاشتم
دوتا تخم مرغ رو تو ظرف جدا قشنک با همزن زدم و تو 3 مرحله به خمیر کاملا خنک اضافه کردم و تو هر مرحله با همزن زدم تا در نهایت خمیر بسسسیار لطیف و براقی تحویل گرفتم
زمان پخت کمی بیشتر طول کشید که مربوط به فرم بود
یادتون باشه با ماسوره ی بلند خامه رو توی نون ها تزریق کنید تا خامه به همه جای نان برسه
شیرینی های من بیست تا شد ... بسیار پوک و عالی

عکس گذاشتم باران جان .. افتاده صفحه قبلی دوباره میذارم ( راستش زیاد به عکس گذاشتنو اینا وارد نیستم {2 (4)} )

Photo1481.jpg (31.5 کیلوبایت)

Photo1484 (Copy).jpg (35.3 کیلوبایت)

baran78
2015-06-26, 02:16 PM
ببخش عزيزم چون 2 پست جداگانه بود من نديده بودم... الان پست قبلي رو حذف و 2 پست مربوط به هم شما رو تركيب كردم... عاااااالي شدن نون خامه اي هات.. دستت درد نكنه.. {2 (5)}

آیدا2
2015-07-16, 09:52 AM
....................

setareh69
2015-08-21, 03:04 PM
{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}

setareh69
2015-10-22, 12:18 PM
{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}

setareh69
2015-11-19, 07:59 PM
{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}