تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : کیک ژله ای توت فرنگی

Nika61
2014-11-26, 09:56 PM
این دستور مال خیلی وقت پیشه ولی تاجایی که یادم میاد دستور برای خانوم افسانه ظروفیه

کیک ژله ای توت فرنگی

مواد لازم برای 20عدد

تخم مرغ 6 عدد
شکر 150 گرم
وانیلین یک چهارم قاشق چایخوری
نشاسته ذرت 50 گرم
آرد 125 گرم
بکینگ پودر یک سوم قاشق چایخوری
پودر ژله ی توت فرنگی 80 گرم
آب جوش یک پیمانه
پودر نارگیل 160 گرم
خامه ی فرم گرفته 200 گرم
طرز تهیه:

تخم مرغ ها را در کاسه ی مناسبی بریزید وبه مدت تقریبی 5 دقیقه با همزن برقی بزنید. آن گاه بتدریج شکر را بیفزائید. سپس وانیل، نشاسته ذرت، آرد و بکینگ پودررا باهم مخلوط وسه بار الک کنیدوبه مایه اضافه نمائید. حالا مایه رادر قالب 20 در30 سانتیمتری که کف آنرا با کاغذ روغنی پوشانده اید، بریزد وبه مدت 35 دقیقه درفر گرم شده بادمای 180درجه ی سانتیگراد بپزید. دراین میان، پودرژله رادرآب جوش حل کنید و پس از خنک شدن، دریخچال بگذارید تابه غلظت سفیده ی تخم مرغ برسد. اکنون کیک خنک شده را به 20 قطعه ی مربع شکل ببریدو هرتکه رادر ژله فرببرید ودر پودرنارگیل بغلطانید. اکنون کیک ها رابه مدت 2 ساعت در یخچال نگه دارید تا کاملا سفت شوند. بعد هریک را ازوسط ببرید وبا خامه ی فرم گرفته، دوباره به هم بچسبانید. اینک کیک ها رادردیس زیبایی بچینید وتا هنگام پذیرایی، دریخچال نگه دارید.

نکته :1- حتما دقت کنید زله غلظت لازم رو داشته باشه{68}
2- بهتره قسمتهای قهوه ای کیک رو جدا کنید:3:

NedaBahari
2014-11-27, 09:54 AM
نيكا جونم تو توي ژله هاي مختلف زدي؟؟ بنظرت بجز توت فرنگي با چه طعم ژله هايي ميشه اينكار رو انجام داد عزيزم؟؟{2 (5)}

با اجازه نیکا جون{2 (6)}
باران جونم من این دستور و درست کردم البته این دستور مال خانم کاوه بود
من توی ژله بلوبری پرتقال توت فرنگی و لیمو غلطوندم که به نظرم اون ژله هایی که یکم ترشی داشت خوشمزه تر بود {2 (6)}

Nika61
2014-11-27, 09:22 PM
ممنون ندا جون {2 (6)} همونطور که گفتم شک داشتم دستور دقیق مال کیه {2 (14)} من با توت فرنگی و بلوبری درست کردم که همونطور که ندا جون گفتن من خودم با ژله ی توت فرنگی بیشتر دوست داشتم {2 (6)}