تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : ماست چكيده

baran78
2014-08-11, 07:37 PM
ماست چكيده

241585

ماست رو يا خودمون درست ميكنيم.يا آماده ميخريم.

241586

توي يه صافي يه دونه پارچه تنظيف قرار ميديم. و صافي رو روي يك كاسه گود ميذاريم.

241587

حالا ماست رو ميريزيم توي تنظيف.ميذاريم توي يخچال و اجازه ميديم كه آبش بچكه.

241588

با سرعت خوبي شروع ميكنه به آب پس دادن...

241589

اين بعد از يك ساعته.ميبينيد كه حاشيه اش كاملا سفت و چكيده شده.يك عالمه آب ماست جدا شده.اگر خيلي عجله داريد ميتونيد مرتب همش بزنيد و يا اينكه از اول توي چندين صافي كوچيك قرارشون بديد.هر از گاهي هم چك كنيد يه وقت كاسه اي كه آب ماست توش ميريزه زيادي پر نشه. پس بايد هر از گاهي خاليش كنيد.

241590

معمولا در عرض سه تا چهار ساعت آماده مصرفه ولي من هميشه ميذارم شب تا صبح توي يخچال بمونه. اگر ديديد ديگه زياد از حد چكيده شده ميتونيد با مقداري از آب ماست رقيق ترش كنيد.

241591

من معمولا وقتي برنامه مهموني دارم از دو سه شب قبل شروع ميكنم به تهيه ماست چكيده. از هر يك كيلو ماست يك و نيم تا دو ليوان ماست چكيده حاصل ميشه كه واسه همين منظور من از دو سه شب قبلش شروع ميكنم تا چندين ليوان ماست چكيده واسه تزئين غذاهام داشته باشم. ماست چكيده بعد از چند روز توي يخچال به مرور زمان خشك تر و ترش تر ميشه كه خب اتفاقا خيلي هم مناسبه چون مزه بهتري به غذاها ميده.

241592

يكي از مصارف ماست چكيده در تهيه دسرهاست. توصيه ميكنم از ابتدا از ماست شيرين استفاده كنيد و بعد از سه ساعت كه چكيده شد سريعا دسر رو تهيه كنيد. اينطوري طعم خامه اي و شيرين و مطلوبي خواهد داشت.
طبق تجربه من ميدونم كه ماستهاي با درصد چربي پايينتر به مراتب سريعتر چكيده ميشن و براي چكيده كردن ماستهاي خامه اي زمان بيشتري نياز هست. از اونجايي كه امروزه همه رژيم لاغري دارند؛ شخصا استفاده از ماستهاي كم چرب رو توصيه ميكنم اصلا نگران نباشيد نتيجه كار, دسرهايي بسيار خامه اي و خوشمزه خواهد بود. در حدي كه گمان ميكنيد توش خامه داره!

241593

ماست چكيده در غذاها حكم خامه فرم گرفته در شيريني ها رو داره. به اين مفهوم كه شما ميتونيد ماست چكيده رو رنگ كرده (حالا با رنگهاي مجاز خوراكي يا رنگهاي طبيعي) و با قيف و ماسوره انواع شكوفه ها و تزئينها رو روي غذاهاتون اجرا كنيد. ...

منبع: شف طيبــــــــه

derakhshan20
2014-08-21, 09:40 AM
{21}{21}{21}{21}{21}{21}{21}{21}{21}ماست خامه ای با ماست شیرین و پر چرب
242976{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}242977