تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : راه و رسم نگهداری از دسته گل آقای داماد


sama jan
2014-05-05, 10:47 PM
هفت اشتباه بزرگی که در مورد نگهداری از شاخه های گل مرتکب می شوید، را بشناسید
223444
امروز دوباره آقای داماد برایتان گل آورده؟ حالا که حسابی به شما توجه می کند و در این روزهای خوش بوی بهاری، هر روز دسته گل هدیه می گیرید،پس شما هم با خوب نگه داشتن گلها، توجه تان را به او نشان دهید و تشویقش کنید. سعی کنید یاد بگیرید که چطور می شود مدت بیشتری این گل های عزیز را روی میز و در گلدان نگه داشت. شاید شما ناخواسته عمر گل تان را کم کرده و باعث می شوید که زودتر خراب شود. اما با خواندن این نکته پی به اشتباهات تان می برید و بیشتر می توانید از زیبایی و طراوت گل هایتان لذت ببرید.

1)انتخاب گونه های مختلف در یک دسته گل
درست است که همه از دیدن دسته گلی با انواع گل های رنگارنگ لذت می برند؛ اما به گفته یک کارشناس گل و گیاه انتخاب گلهای هم گونه و حتی همرنگ، زیبایی خاصی به دسته گل داده و جلب توجه بیشتری هم می کند. در ضمن ماندگاری همه آنها با هم یکسان است و خراب شدن یکی باعث خرابی بقیه نمی شود. پس در اولین قدم به داماد توصیه کنید برایتان هر دفعه یک نوع گل بگیرد .

2)تاخیر در قرار دادن دسته گل در آب
همان اول که همسر محترم دسته گل را دردستتان می گذارد آن را روی پیشخوان یا میز رها نکنید و به سراغ کارهای تان بروید. اولین کاری که می کنید قرار دادن گلها در گلدان باشد. باید بدانید که سریع رساندن گل ها به آب در طول مدت ماندگاریشان خیلی اهمیت دارد. البته تشکر ویژه از همسر را هم فراموش نکنید.

3) قطع ساقه گلها به طور عرضی
قبل از این که گلها را در آب بگذارید بهتر است، ته ساقه گل ها را به طور مورب و زاویه دار با یک کارد یا قیچی تیز برش دهید. بدین ترتیب ساقه سطح آب رسانی بیشتری خواهد داشت.

4) گلدان با ارتفاع نامناسب
تجربه نشان داده است که ارتفاع گلدان گل، باید حدود دوسوم ارتفاع دسته گل باشد. انتخاب گلدان مناسب هم از نظر زیبایی و جلوه بهتر گلها و هم از نظر نگهداری بهتر آنها حائز اهمیت است.

5) جدا کردن شاخ و برگ اضافه
بهتر است قبل از قرار دادن دسته گل در گلدان، شاخه و برگ های اضافه - مخصوصا آنهایی که در آب گلدان قرار می گیرند- را حذف کنید. در غیر این صورت این برگها در آب گلدان محیط مناسبی برای رشد باکتری ها ایجاد کرده و آّب زود بوی گندیدگی می گیرد. هم چنین وجود آنها آب رسانی از ساقه به گل ها را دچار اختلال می کند.

6) قرار دادن گلدان در منطقه آفتابگیر منزل
درست است که قرار دادن گلدان در محل آفتابگیر منزل، شاید جلوه زیبایی به آن بدهد اما توجه کنید که نور مستقیم آفتاب عمر گل هاتان را کم می کند. همین طور قرار دادن گل در نزدیکی دستگاه های تهویه مطبوع هوا هم چندان به صلاح نیست.

7) بی توجهی در روزهای آتی
حالا که گلدان را انتخاب کردید و گلها را در گلدان گذاشتید، فراموششان نکنید. توصیه می شود که هر دو روز یک بار آب گلدان را تعویض و ته ساقه ها را به همان ترتیب که در بالا گفته شد، کوتاه کنید. بدین ترتیب عمر دسته گل شما بیشتر و بیشتر می شود.