تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : کاربردهای غیرمنتظره مایکروفر


sama jan
2014-05-05, 10:33 PM
223443

خیلی ها فکر می کنند مایکروفر برای جوش آوردن آب، گرم کردن غذا و یا یخ زدایی از مواد فریزری است و یا حداکثر چند مدل غذای سریع با آن می پزند. حتی اگر شما از آن دسته افرادی باشید که در طول روز زیاد سراغ این جعبه اسرار می روید ، باز هم خیلی از کارهایی که مایکروفر انجام می دهد و ما این جا آنها را "کاربردهای غیر غذایی" نام می گذاریم ، را نمی دانید. برای آشنایی تان با کاربردهای دیگر مایکروفر به چند نمونه در زیر اشاره می کنیم:

1) ضدعفونی کردن و بو زدایی اسفنج های آشپزخانه
وقتی اسفنج ظرفشویی شما نو است، بوی نامطبوعی هم گرفته (مثلا بوی ماهی) و دلتان نمی آید آن را دور بریزید. می توانید آن را در داخل آب همراه سرکه سفید و یا آبلیمو بخیسانید و سپس آن را در حرارت بالای مایکروفر به مدت یک دقیقه حرارت دهید. (برای بیرون آوردن آن از دستکش فر استفاده کنید.)

2) ضدعفونی کردن تخته های پلاستیکی آشپزخانه
اگر بعد از این که روی تخته آشپزخانه، گوشت و مرغ پاک و خرد کردید اما بعد از شستن هنوز دلتان به تمیزی آنها رضایت نمی دهد، می توانید روی سطح تخته پلاستیکی را با یک برش لیمو مالش دهید. آن گاه به مدت یک دقیقه در مایکروفر حرارت دهید. حالا دیگر می توانید از تمیزی تخته تان مطمئن باشید چون با این کار هم تخته ضدعفونی شده و هم بوی گوشت یا سبزی از بین رفته است.

3) گرم کردن وسایل آرایشی بهداشتی
از مایکروفر می توانید برای گرم کردن وسایل آرایشی بهداشتی هم بهره گیرید. به عنوان مثال شما می توانید ظرف موم موبر را که برای موارد بهداشتی مصرف می کنید بدون در ، در دستگاه قرار داده و موم را ذوب کنید. فقط حواستان باشد آنها را با فویل آلومینیمی یا قاشق فلزی در مایکروفر قرار ندهید. این روش نسبت به گرم کردن موم توسط قابلمه و آب داغ خیلی بهتر و سریع تر و تمیزتر است.
هم چنین اگر عادت دارید کرم ها و لوازم آرایشی تان را در یخچال نگهداری کنید و دوست دارید که موقع مصرف سرد نباشند؛ لازم نیست زمانی طولانی صرف کنید. کافی است فقط چند ثانیه آنها را در مایکروفر قرار دهید. فقط مواظب باشید زمان خیلی کمی در مایکروفر حرارت ببینند، تا بافت شان خراب نشود. بعد از آن روی پوست دست کمی امتحان کنید و در صورت مناسب بودن دما از آن استفاده کنید. دقت کنید جامدات وقتی در مایکروفر حرارت می بینند، شکل ظاهری شان تغییری نمی کند ، اما نرم شده اند و این یعنی برای گرم کردن چیزهای جامد مانند رژلب حتما از یک یا دو ثانیه شروع کنید وباز حواستان به فلزی نبودن ظرف آنها باشد. همان طور که می دانید قرار دادن فلزات در مایکروفر و روشن کردن دستگاه ممکن است منجر به آتش سوزی شود.

بوژنه
2014-05-05, 11:46 PM
تو خونه ما از همون مورد سوم بیشتر استفاده می شه : )))))
من جلبک و همیشه با ماکروفر آب می کنم
موم هم خوب می شه